Xperia Z3- rewolucji nie będzie?

Ostatnio zaczęły pojawiać się pierwsze konkrety odnośnie następny niedawno wydanej Xperii Z2- modelu Z3, który to pojawić się ma już we wrześniu na IFA Berlin a wejść na rynek niedługo później. Tempo wydawania nowych modeli przez Sony jednym się podoba, innym nie. Osobiście nie pochwalam tego ale też nie krytykuję. Ze swojej Z1 jestem zadowolony i nie mam parcia żeby stale mieć topowy model na co z pewnością wpływ ma fakt, że konkretnych zmian wartych zainwestowania czy to w Z2 czy w Z3 praktycznie nie ma...

Minimalne zmiany podzespołów

Zmiany można moim zdaniem uznać za kosmetykę- w porównaniu do urządzeń Z1/Z2 różnicę będą odczuwalne na poziomie teoretycznym- benchmarki itd. a w praktyce nikt tego nie odczuje.

Na pokładzie bedą:

-Android 4.4.4 KitKat

-Qualcomm Snapdragon 801 MSM8974-AC chipset 2.5GHz dwurdzeniowy

-Grafika Adreno 330

Poprawiony profil boczny

Niektórzy narzekają na kształt topowych Xperii, które to dla wielu osób nie są wygodne. Wygląda na to, że Sony zamierza po raz kolejny poprawić ten aspekt.
Jak widać na jednym ze zdjęć, które wyciekło nowa Z ma mieć bardziej obłe boki co sprawi, że telefon będzie znacznie wygodniejszy dla wielu osób niż obecny kształt

Bez zmian pozostanie...

- kamera wraz z dedykowanym przyciskiem

nadal będzie to ten sam moduł, który jest w serii Z od czasu Z1- 1/2.3" 20.7MP Exmor RS sensor + G Lens. Można się spodziewać, że poprawiony będzie soft aparatu dzięki czemu zdjęcia będą jeszcze lepsze. Na zdjęciach widać także, że na miejscu jest sprzętowy przycisk aparatu.

- slot na karty pamięci, otwarte złącze na słuchawki oraz port ładowania magnetycznego.

Widać Sony nie zamierza iść krokiem Google'a i zachęcać "siłowo" użytkowników do przejścia w chmurę. Port ładowania magnetycznego jak i zaślepki na slotach świadczą, że wodoodporność zostanie zachowana.

- szerokie ramki

jak widać na zdjęciach Sony nie rezygnuje ze stosowania szerokich ramek nad i pod ekranem. Jak dla mnie to plus ponieważ powierzchnia ta przydaje się przy graniu, oglądaniu zdjęć itd.

Podsumowanie- co sądzę?

Osobiście uważam, że mając smartfon z ostatniego roku- półtora zmiana na Z3 nie będzie mała większego sensu, podobnie zresztą jak było z Xperią Z1 VS Z2. Owszem są niektóre zmiany na plus ale z pewnością na ten moment nie ma nic co by było warte wyłożenia okolic 2800PLN bo tyle za pewne będzie kosztować na premierę...
Jeśli ktoś myśli nad zakupem Z1 lub Z2 nie ma na co czekać moim zdaniem ;)
Osobiście mam cichą nadzieję, że Sony tym razem się bardziej postara a tu mamy do czynienia z fałszywką...

Co sądzicie o Z3 w tej formie? piszcie w komentarzach.

Na koniec jeszcze zdjęcie porównujące prawdopodobnie nowego Galaxy Note do nowej Xperii. Jeśli ktoś lubi Xperie za to, że są duże to będzie zadowolony ;)

wpis powstał w oparciu o nieoficjalny blog poświęcony smartfonom Sony oraz 1 i 2. Użyte grafiki pochodzą również z tych wpisów.