xp-AntiSpy 3.98-2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

xp-AntiSpy to niewielkie narzędzie, którego zadaniem jest zmiana wielu często ukrytych i niedostępnych dla użytkownika ustawień systemu Windows XP/Vista/7. Z jego pomocą łatwo zmienimy konfiguracje środowiska operacyjnego, a także zainstalowanych w nim aplikacji - m.in. odtwarzacza Windows Media Player czy przeglądarki Internet Explorer.

Z poziomu programu użytkownik uzyskać może dostęp do kilkudziesięciu ustawień systemowych, które w głównej mierze związane są z prywatnością. Znajdziemy wśród nich opcje, pozwalające m.in. wyłączyć pobieranie licencji i informacji z Internetu w odtwarzaczu WMP, dezaktywować automatyczne aktualizacje IE, ukryć nasz komputer w sieci lokalnej, wyłączymy UAC oraz wiele innych usług systemowych. Wszystkie dostępne w xp-AntiSpy ustawienia posiadają krótkie opisy, które zwykle zawierają informacje do czego służy dany komponent w systemie lub programie oraz co powoduje zmiana jego ustawień. Funkcja ta z pewnością ucieszy początkujących użytkowników, chcących dostosować system do własnych preferencji.

xp-AntiSpy daje możliwość zapisu wprowadzonych w systemie zmian w postaci tzw. profili. Posłużyć one mogą do zastosowania ustalonych modyfikacji w konfiguracji systemu i oprogramowania na innym komputerze lub po reinstalacji systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybka zmiana, wielu ustawień w tym wielu ukrytych, podniesienie bezpieczeństwa, wyłączenie niepotrzebnych funkcji i wiele więcej.
Zastój w aktualizacji do nowszej wersji.
ocena użytkownika
20.12.2014 23:45 • Recenzja do wersji 3.98-2

Nadzwyczaj przydatny pomocnik użytkownika systemu Windows pozwalający na szybką zmianę wielu ustawień domyślnych, wyłączenia zbędnych funkcji, podniesienia bezpieczeństwa, zachowania programów, wyglądu pulpitu i więcej. Dzięki programowi szybko zmienimy dostosowując do własnych potrzeb masę ustawień, zmienianie których w sposób tradycyjny zajęłyby długie godziny grzebania w rejestrze, dzięki temu programowi można to zrealizować niemal natychmiast
bez restartów systemu, co robione sposobem tradycyjnym jest nie do obejścia
W skład funkcji programu wchodzi między innymi podniesienie zabezpieczeń poprzez wyłączenie kontrolek ActiveX i Java Script w IE, włączamy je tak samo szybko jak zostały wyłączone.
Inne funkcje, to np. wyłączenie irytujących strzałek na ikonach skrótów a także np. wyłączenie zbędnego często Windows Defendera, natychmiastowe wyłączenie UAC itp. Wszystko ogranicza się do zaznaczenia opcji i potwierdzenia zapisanych zmian,
Wiele ustawień dotyczy samej przeglądarki IE - bardzo pomocne korzystającym z tejże.
Mamy też takie atrakcje jak wyłączenie powiadomień lub centrum bezpieczeństwa, ale z tego niekoniecznie musimy korzystać, zaś wyłączenie aktualizacji certyfikatów głównych po przygodach z grudnia 2014 z poprawką może być trafione.
Oczywiście, to tylko zarys ogromnej puli zadań wykonywanych przez program opisanie wszystkich zajęłoby niemało czasu i miejsca a każdy potencjalny użytkownik programu ujrzy niemały arsenał funkcji do dostosowania według własnych potrzeb.
Niektóre ustawienia mogą zadziałać z lekkim opóźnieniem, może się niekiedy wydawać, że nie działają, bo nie zadziały w chwili ich zaznaczenia i potwierdzenia, ale bez wątpienia zadziałają zapewne nieco później, ewentualnie można je odznaczyć zatwierdzić, zaznaczyć ponownie i zatwierdzić i zazwyczaj zadziałają już na pewno.
Większość zmian ustawień możemy przywrócić tak jak je zastosowaliśmy, program dodatkowo daje możliwość zrobienia kopii ustawień przy pierwszym uruchomieni, co jest przydane dla mniej zaawansowanych użytkowników. Na systemach od Windows Vista wzwyż aby mieć dostęp do wszystkich funkcji program należy uruchomić na podniesionych uprawnieniach - jako administrator.
Może dla mało zaawansowanego użytkownika, który nigdy nie posługiwał się podobnym nie będzie wszystko aż tak oczywiste, ale kopia zapasowa przy pierwszym uruchomieniu uratuje go od jakiejś potencjalnie cięższej pomyłki.
Dla użytkownika lekko zaawansowanego wszystko co oferuje program jest raczej absolutnie przejrzyste.
Na uwagę zasługuje także funkcja symulująca aktywację systemu, dzięki czemu podczas 30 dniowego okresu testowego bez konieczności aktywacji możliwe jest pobranie aktualizacji do pobrania których ta jest normalnie niezbędna. Program ma bardzo niskie wymagania, Interfejs z tych minimalistycznych, funkcjonalność nieoceniona. Ten programik, to niewątpliwy przyjaciel każdego użytkownika Windows.