xp-AntiSpy 3.98-2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

xp-AntiSpy to niewielkie narzędzie, którego zadaniem jest zmiana wielu często ukrytych i niedostępnych dla użytkownika ustawień systemu Windows XP/Vista/7. Z jego pomocą łatwo zmienimy konfiguracje środowiska operacyjnego, a także zainstalowanych w nim aplikacji - m.in. odtwarzacza Windows Media Player czy przeglądarki Internet Explorer.

Z poziomu programu użytkownik uzyskać może dostęp do kilkudziesięciu ustawień systemowych, które w głównej mierze związane są z prywatnością. Znajdziemy wśród nich opcje, pozwalające m.in. wyłączyć pobieranie licencji i informacji z Internetu w odtwarzaczu WMP, dezaktywować automatyczne aktualizacje IE, ukryć nasz komputer w sieci lokalnej, wyłączymy UAC oraz wiele innych usług systemowych. Wszystkie dostępne w xp-AntiSpy ustawienia posiadają krótkie opisy, które zwykle zawierają informacje do czego służy dany komponent w systemie lub programie oraz co powoduje zmiana jego ustawień. Funkcja ta z pewnością ucieszy początkujących użytkowników, chcących dostosować system do własnych preferencji.

xp-AntiSpy daje możliwość zapisu wprowadzonych w systemie zmian w postaci tzw. profili. Posłużyć one mogą do zastosowania ustalonych modyfikacji w konfiguracji systemu i oprogramowania na innym komputerze lub po reinstalacji systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybka zmiana, wielu ustawień w tym wielu ukrytych, podniesienie bezpieczeństwa, wyłączenie niepotrzebnych funkcji i wiele więcej.
Zastój w aktualizacji do nowszej wersji.
ocena użytkownika

Nadzwyczaj przydatny pomocnik użytkownika systemu Windows pozwalający na szybką zmianę wielu ustawień domyślnych, wyłączenia zbędnych funkcji, podniesienia bezpieczeństwa, zachowania programów, wyglądu pulpitu i więcej. Dzięki programowi szybko zmienimy dostosowując do własnych potrzeb masę ustawień, zmienianie których w sposób tradycyjny zajęłyby długie godziny grzebania w rejestrze, dzięki temu programowi można to zrealizować niemal natychmiast
bez restartów systemu, co robione sposobem tradycyjnym jest nie do obejścia
W skład funkcji programu wchodzi między innymi podniesienie zabezpieczeń poprzez wyłączenie kontrolek ActiveX i Java Script w IE, włączamy je tak samo szybko jak zostały wyłączone.
Inne funkcje, to np. wyłączenie irytujących strzałek na ikonach skrótów a także np. wyłączenie zbędnego często Windows Defendera, natychmiastowe wyłączenie UAC itp. Wszystko ogranicza się do zaznaczenia opcji i potwierdzenia zapisanych zmian,
Wiele ustawień dotyczy samej przeglądarki IE - bardzo pomocne korzystającym z tejże.
Mamy też takie atrakcje jak wyłączenie powiadomień lub centrum bezpieczeństwa, ale z tego niekoniecznie musimy korzystać, zaś wyłączenie aktualizacji certyfikatów głównych po przygodach z grudnia 2014 z poprawką może być trafione.
Oczywiście, to tylko zarys ogromnej puli zadań wykonywanych przez program opisanie wszystkich zajęłoby niemało czasu i miejsca a każdy potencjalny użytkownik programu ujrzy niemały arsenał funkcji do dostosowania według własnych potrzeb.
Niektóre ustawienia mogą zadziałać z lekkim opóźnieniem, może się niekiedy wydawać, że nie działają, bo nie zadziały w chwili ich zaznaczenia i potwierdzenia, ale bez wątpienia zadziałają zapewne nieco później, ewentualnie można je odznaczyć zatwierdzić, zaznaczyć ponownie i zatwierdzić i zazwyczaj zadziałają już na pewno.
Większość zmian ustawień możemy przywrócić tak jak je zastosowaliśmy, program dodatkowo daje możliwość zrobienia kopii ustawień przy pierwszym uruchomieni, co jest przydane dla mniej zaawansowanych użytkowników. Na systemach od Windows Vista wzwyż aby mieć dostęp do wszystkich funkcji program należy uruchomić na podniesionych uprawnieniach - jako administrator.
Może dla mało zaawansowanego użytkownika, który nigdy nie posługiwał się podobnym nie będzie wszystko aż tak oczywiste, ale kopia zapasowa przy pierwszym uruchomieniu uratuje go od jakiejś potencjalnie cięższej pomyłki.
Dla użytkownika lekko zaawansowanego wszystko co oferuje program jest raczej absolutnie przejrzyste.
Na uwagę zasługuje także funkcja symulująca aktywację systemu, dzięki czemu podczas 30 dniowego okresu testowego bez konieczności aktywacji możliwe jest pobranie aktualizacji do pobrania których ta jest normalnie niezbędna. Program ma bardzo niskie wymagania, Interfejs z tych minimalistycznych, funkcjonalność nieoceniona. Ten programik, to niewątpliwy przyjaciel każdego użytkownika Windows.

20.12.2014 23:45 | Recenzja do wersji 3.98-2

Komentarze

0 nowych
  #44 22.04.2015 10:36

@Gościu (niezalogowany):

może stal się szpiegiem..... BRD GmbH..........

  #43 22.03.2015 11:00

@ichito: wcale nie pomijasz że "Hiński" pisze się przez "Ch.Bo gdybyś pominął to byś po prostu tego nie napisał ,proste i zrozumiałe.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #42 16.01.2015 23:05

@yanko wojownik: Dokładnie, ręcznie grzebanie zajęłoby kilka godzin, a tak klik, klik i gotowe.

yanko wojownik   14 #41 14.12.2014 10:14

Program robi w trymiga, to co grzebiąc w rejestrach zajęłoby długie godziny, wyłączanie i włączanie pewnych funkcji np. UAC bez restartu systemu itd.
Narzędzie jest genialne dawno nie wyszła nowa wersja, ale może jeszcze go nie zarzucili po prostu ta ciągle dobrze działa. Pięć gwiazd.

  #40 04.05.2014 18:14

Przeolbrzymia i monstrualna to szkoda że ten program przestał się rozwijać ( nie są już wydawane jego nowsze ulepszone wersje dla Windows 7 ,Windows 8,Windows 8.1 oraz najnowszego Windowsa wydanego dnia 8.04.2014 roku czyli dla Windows 8.1 update 1 ) dlatego że mógł by ten program być dalej rozwijany o jeszcze nowsze wersje które miały by większe możliwości ,jeszcze więcej opcji i funkcji dostosowywania Windowsa .
mógł by być ten program również wydany dla Windowsów takich : Windows 8,Windows 8.1 oraz najnowszego Windowsa wydanego dnia 8.04.2014 roku czyli dla Windows 8.1 update 1 .
może zna ktoś bardziej rozbudowaną alternatywę dla tego programu o nowe opcje ,funkcje oraz możliwości wspierającą systemy Windows z rodziny Windows 8 czyli wszystkie co wymieniłem wyżej w nawiasie ??? to niech da tutaj linka do strony tych lub tego programu(w)

  #39 13.09.2012 20:26

ja ten program polecam bo on jest naprawdę dobry w tym co można nim na systemie porobić

diabo   4 #38 21.05.2012 21:50

skuteczny prosty w obsłudze o olbrzymich możliwościach ochrony prywatności i anonimowości programik który bardzo wiele dobroczynnych uczynków w systemie potrafi wyłączyć po zahaczeniu wszystkich opcji jakie są tylko dostępne w tym programie do zaznaczenia na końcu wystarczy tylko kliknąć w zapisz ustawienia i gotowe .
Producencie programu Bóg zapłać za ten cudowny program który tak wiele dobra w systemie Micro$oft Window$ czyni

  #37 06.05.2012 09:42

Ten program jest niezły bo bardzo dobrze chroni prywatność w Windows XP SP 3 i Windows 7 .ten program potrafi w Windows 7 Ultimate bardzo dużo powyłączać i dezaktywować tych niepotrzebnych opcji funkcjonalności od braku prywatności na Windows .
Moja ocena tego cudownego programu to 10 na 10 .

  #36 22.02.2012 12:40

@Pawle Gapski , faktycznie idź do szkoły, bo jest jeszcze nić szansy, że się nauczyć pisać składnie poprawną polszczyzną.
Chłopie czytając Twoje wypociny czuję odrazę... Powtarzasz się prawie w każdym poście, błędy ,składnia jednym słowem masakra...

  #35 17.02.2012 09:30

Od lat używam xp-AntiSpy, ale w tym roku po raz pierwszy Combofix za każdym razem wywala go.
Dlaczego?
Zna ktoś odpowiedź? :)

Paweł Gapski   6 #34 16.02.2012 18:24

no no no zmiany w wersji 3.98 idą w bardzo dobrym kierunku z wersji na wersję od wydania 3.98 ten program jest coraz to bardziej niesamowity ,coraz to lepszy a w końcu mamy już dobre wydanie poprawkowe tego programu o numerku wersji 3.98.2 jestem z tego dumny i zadowolony iż programiści tego programu nieustannie od wydania wersji 3.98 udoskonalają ten program i uświetniają go .ich ciężka praca nie idzie w błoto oraz na marne i nie jest pochlebną pracą zadowala mnie także to że ten program z wersji na wersję staję się coraz to świetniejszy i co najważniejsze ten genialny cudowny program wyśmienicie oraz sprawnie elegancko działa także na Windows 7 Professional,Ultimate .

  #33 07.02.2012 21:24

nareszcie jest już nowszy jeszcze lepszy bardziej dopracowany elegancki XP -Antispy o numerze 3.98. czyli wyszło na to że to jest 2 poprawiona ulepszona wersja wydania 3.98

  #32 30.01.2012 11:32

@Paweł Gapski

Zanim napiszesz stek kalumnii na temat jakiegoś programu, to wpisz sobie w Google "sfloppy.sys", aby zobaczyć co wyczyniał Twój "konkretny antywirus".
Oprócz tego koniecznie polecam Ci zapoznać się z wiadomościami zawartymi na tej stronie:
http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629369

Niestety coraz częściej AV zaczynają zachowywać się jak szkodniki systemowe.

Paweł Gapski   6 #31 04.01.2012 10:36

@Street2 Każdego innego antywirusa możesz używać tylko nie antywirusa Jiangmin który jest paskudnym i szmelcowatym antywirusem .ty po prostu źle mnie zrozumiałeś pisząc zacytuję
,,oraz innych programów antywirusowych'' . nie miałem wcale tego na myśli aby odradzać ci wszystkie inne programy antywirusowe ja polecam ci antywirusa Avast! Free Antivirus 6.0.1367 bo to konkretny antywirus ale możesz używać każdego innego który ci się podoba który ci odpowiada co jest tutaj na portalu dostępny w dziale programy antywirusowe tylko nie używaj antywirusa Jiangmin bo to Chiński Szmelc

  #30 21.12.2011 13:33

Jeśli kogoś to zainteresuje to poniżej załączam wersję z poprawionym spolszczeniem. Głównie są to opisy i okno informacji o programie.

http://wrzucacz.pl/file/2761324470611/XP-AntiSpy.zip

Street2   3 #29 21.12.2011 11:46

Dzięki Paweł. Teraz już wiem aby nie używać Chińskiego Szmelcowatego Antywirusa Jiangmin oraz innych programów antywirusowych

Paweł Gapski   6 #28 21.12.2011 09:43

Wyszła nowa wersja 3.98.1 ale pewien Chiński Antywirus Jiangmin na http://www.virustotal.com podaje że w instalatorze exe jest
TrojanDropper.Agent.axjy .Tak naprawdę to plik instalacyjny exe wersji 3.98.1 jest całkowicie czysty nic w nim niema oto prawdziwy rezultat na virustotal zobaczcie sami
http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=88bb431c69d78e41cd78f194b71cb...
tylko ten Chiński szmelc Antywirus Jiangmin wyje fałszywym alarmem że w instalatorze exe wersji 3.98.1 znajduje się TrojanDropper.Agent.axjy ale ten Chiński szmelcowaty Antywirus Jangmin który wyje fałszywym alarmem na virustotal to tylko wyjątek i jedno wielkie nieporozumienie .pozdrawiam tych co używają Chińskiego Szmelcowatego Antywirusa Jiangmin oraz tych co używają inne programy antywirusowe .

ichito   12 #27 21.12.2011 08:08

@Paweł Gapski

Pawle Gapski...pomijam, że "Hiński" pisze się przez "Ch"...ale ocenianie jako "szmelc" jednej z największej i najbardziej znanej firmy w Chinach produkującej softy zabezpieczające świadczy, że pojęcie masz lekko mówiąc "blade".
W takich programach jak XP-AntiSpy zawsze będą się zdarzać FP, ponieważ programy te ingerują w ustawienia systemu wykorzystując swoje własne mechanizmy.

Paweł Gapski   6 #26 01.12.2011 08:46

zobaczcie sobie to że wersja instalacyjna exe xp-Antispy 3.98 jest teraz naprawdę czysta jak łza brak jakich kolwiek zagrożeń prawie brak jakich kolwiek fałszywych alarmów programów antywirusowych
zobaczcie sobie to pod tym linkiem
http://www.virustotal.com/file-scan/report.html?id=a4d1001e61a8e9d363cc5926ba8d0...
jednym i jedynym wyjątkiem który ukazuje tam fałszywy alarm jest mało znany jakiś tam antywirus Jiangmin prawdopodobnie jakiś Hiński szmelc

  #25 24.11.2011 08:52

Wersja 3.98 XP-Antispy jest REWELACYJNA po prostu REWELACYJNIE WYŚMIENITA .BARDZO DOBRA Ba REWELACYJNIE BARDZO DOBRA Naprawdę SUPER .POLECAM !!!