Nokia Lumia 520 — po dwóch latach służby odchodzi jako weteran poszkodowany

Miałem już przygotowany inny wpis. Na temat jaki to rynek smartfonów nie jest zły i w żaden sposób nie odpowiada moim oczekiwaniom. Trochę narzekania, trochę nostalgii, ale także wybór nowego telefonu, kiedy tylko Microsoft pokaże światu Windows 10 w wersji mobilnej (tablety i smartfony). Jednak przestał być aktualny, za co odpowiedzialne są kamienne schody w moim liceum. I nie mówcie, że zwalam na nie winę, bo tak nie jest, gdyby Lumia upadła na ziemię, nic by się nie stało, tak jak dziesiątki (jak nie setki razy wcześniej). Jak się okazało wystarczył ten jedyny.

W czyje ręce oddajemy nasze notatki? 1#

Do napisania tego wpisu (już dawno nic nie pisałem na blogu DP) zainspirował mnie ten news: http://www.dobreprogramy.pl/Evernote-w-wersji-Premium-teraz-za-darmo-dla-klientow-TMobile,News,60348.html , w komentarzach którego wciągnąłem się w ciekawą dyskusję na temat możliwości jednego i drugiego programu. Aczkolwiek nie uważam, żebym rozmawiał z trollem OneNote, czy Evernote. Mam też nadzieję, że ani Corsseir, ani nikt inny, który czytał komentarze nie pomyślał o mnie w kategorii trolla, bo nie uważam się za takiego, a tym wpisem chciałbym także po części to udowodnić.

Co w Skype piszczy?

Na rynku komunikatorów, zarówno na desktopy, jak i urządzenia mobilne trwa ciągła walka - nieustannie, co dla użytkownika końcowego jest bez wątpienia lepsze niż «tyrania» jednego programu (aplikacji). Jednym z największych i zdaniem wielu najlepszy Skype, którego producentem jest Microsoft ciągle się rozwija - może nie tak szybko i efektywnie jakbyśmy tego po nim oczekiwali, ale ten miesiąc, według mnie, zdecydowanie należał do niego.

Opera Mini beta — Windows Phone

Chciałbym napisać krótki tekst dotyczący nowo wydanej Opery Mini na platformę Windows Phone. Na czas pisania tego wpisu znajduje się ona w wersji beta oznaczonej numerkiem 0.9.05 i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że częste aktualizacje ze strony norweskich programistów szybko przybliżają przeglądarkę do uwolnienia się z kokonu wersji dla deweloperów. Miejmy nadzieję, że Norwedzy nie zamrożą tych upodate’ów, tak jak to się stało w pewnym momencie z oficjalną aplikacją Instagrama.

Opera — jaka jest jej grupa docelowa?

Wierzę, że wiele osób nie rozumie jaka jest grupa docelowa odbiorców Opery w zamyśle jej twórców od wersji 15+. Po zmianie silnika Opera została pozbawiona niektórych opcji - tych dla power usera, ale nie tylko, jak choćby menadżer zakładek, czy paska zakładek. Teraz jednak gdy na kanale deweloperskim króluje wersja 26 (nowy, piękny speed dial, menadżer zakładek) wydaje mi się, że to dobry czas, by jeszcze raz wyjaśnić niektórym w kogo celują Norwedzy.

Opera 25.0.1614.5 - podsumowanie nowości

Opera, zarówno ta mobilna, jak i desktopowa rozwija się bardzo dynamicznie i od premiery piętnastej wersji zauważamy spore zmiany. Niekiedy są to małe update'y, niekiedy duże; moim zdaniem wydanie oznaczone numerem 25 będzie kamieniem milowym dla norweskiej przeglądarki, bowiem dostajemy nowy, piękny (całkowicie przebudowany) speed dial a także wszystkie pomniejsze dodatki z poprzednich wersji >24.0.1558.53.

Nigdy więcej Chromebooka.

Chciałbym napisać jaki jest mój, ucznia liceum stosunek do chromebooków od Google. Jako, że komputery uważam za jedno z moich największych hobby przez mój dom przewinęło się naprawdę wiele laptopów, komputerów stacjonarnych, sprzętu od Apple (2005-2011 głównie), a sam posiadam MBA 11', Acera Aspire V3, iPad 2. Niedawno zacząłem się interesować ciekawymi urządzeniami z wbudowanym systemem od Google. Kupiłem nietanią, kiedy teraz o tym myślę Toshibę 13,3', by sprawdzić jak te zabawki działają. Pamiętam, że była akurat jakaś promocja.

Recenzja programu startowego prosto ze stajni Blizzarda

Dzisiaj postaram się opowiedzieć Wam o moich przeżyciach z około pół roku używania aplikacji Battle.net – prosto ze stajni Blizzarda, znajdującej się ciągle w fazie beta. Muszę powiedzieć, że kiedy Niebiescy poinformowali na oficjalnej stronie o możliwości downloadu aplikacji, łączącej zacny ekosystem pięciu gier (Dianlo 3, World of Warcraft, StarCaft II, Heartstone i za niedługo miejmy nadzieje Heroes of the Storm), nie byłem do niej jakoś szczególnie przekonany.