yWriter 6.0.2.6

Strona główna Windows Biuro Programy dla pisarzy
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

yWriter to darmowy edytor tekstu, stworzony w głównej mierze dla pisarzy, copywriterów i scenarzystów. Za jego pomocą uporządkujemy pisanie książek oraz obszernych artykułów. yWriter jest jednym z najczęściej polecanych programów przeznaczonych do pisania różnego rodzaju tekstów na komputerze.

Aplikacja jest dość mocno rozbudowana i posiada mnóstwo różnych funkcji, które są niezwykle pomocne przy tworzeniu i modyfikowaniu książek oraz artykułów. Interfejs jest o tyle przyjazny i czytelny, że jego obsługa nie sprawi żadnych kłopotów podczas wyszukiwania poszczególnych narzędzi pracy. W dodatku towarzyszy nam przyjazny w obsłudze kreator, który poprowadzi nas podczas tworzenia nowego projektu. Naszym celem jest podanie tytułu przyszłego dzieła, autora, a także katalogu docelowego, w którym zostanie utworzony nasz profil.

Przy użyciu różnych narzędzi i funkcji tworzymy rozdziały, dodajemy opisy ważnych scen, wprowadzamy własne komentarze i uwagi oraz notujemy najważniejsze informacje w notatniku, będące niezwykle przydatne w późniejszej fazie projektu. Oprócz tego tworzymy też bazę bohaterów, opisujemy ich historie, charakterystykę oraz dodajemy dialogi, a nawet ich zdjęcia.

yWriter pomaga również przy planowaniu wydarzeń i rozwoju fabuły, pozwala na tworzenie różnych rozdziałów i dzielenia ich na poszczególne sceny. Ponadto określa czas i miejsce akcji, automatycznie numeruje rozdziały oraz obsługuję metodę "przeciągnij i upuść". Nie zabrakło w nim specjalnej funkcji dla copywriterów, ustanawiającej minimalną dzienną ilość znaków, którą należy wpisać do tworzonego projektu. Program umożliwia też drukowanie rozdziałów książek, opisu sceny, komentarzy i wielu innych rodzajów tekstów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #7 24.07.2016 23:38

@slimjim2: Dokładnie. Miałem nadzieje, Na polski słownik a tu lipa.

Autor edytował komentarz w dniu: 24.07.2016 23:38
slimjim2   1 #5 04.09.2015 20:13

Wszystko ładnie pięknie, program spełnia wszystkie pokładane w nim nadzieje, ale... Jeden największy minus. Jest dla ludzi piszących po angielsku. Nie znalazłem możliwości instalacji słownika polskiego (przynajmniej w tej wersji), a przecież choćby glupia literówka każdemu może się przydarzyć.

  #4 23.10.2013 12:17

Jeśli chodzi o ywriter jak zapewne wielu piszących narzekać można na brak polskiej wersji ale nowszej! Jest ywriter spolszczony! Co znacznie ułatwia pisanie! Polecam dla początkujących!

  #2 16.06.2013 13:30

totalna lipa.

agewa79   3 #1 05.07.2012 16:36

Świetny program, jedyne co boli to polskie tłumaczenie. No i gdy chcemy na przykład zapisać nasze dzieło w doc, robi lekki bałagan: a to różna czcionka, a to odstępów między rozdziałami narobi więcej niż potrzeba... Mimo wszystko najlepszy program na jakim pracowałam. Zrobiony z głową.