Kurger&Matz do biznesu? Czemu nie

Testując tablet Kurger&matz byłem ciekaw tak na prawdę dwóch kwestii. Jak wypada jakościowo polski produkt na tle innych marek oraz jak spisuje się nowe dziecko Intela czyli procesor Core M. W obu tych kwestiach byłem bardzo zaskoczony rezultatami.

Obecna edycja testów jest nastawiona na biznesowe wykorzystanie urządzeń i w pod takim kątem testowałem otrzymany tablet. Od segmentu biznesowego wymaga się nieco więcej niż w półce konsumenckiej. Sprzęt ma być przede wszystkim niezawodny i gotowy do działania w każdych niemal warunkach.

Kruger&Matz Edge 1161, cz. 1 — rozpakowanie i pierwsze wrażenia

W ramach wspólnej akcji Dobrychprogramów i Intela w moje ręce wpadł tablet Kruger&Matz Edge 1161, który jest bezpośrednią konkurencją dla Surface'a.

Przez następny tydzień będę intensywnie korzystał z dostarczonego sprzętu, który zastąpi mi całkowicie mój 8" tablet i 15" laptop. Już teraz mogę powiedzieć, że Edge 1161 sprawia bardzo dobre pierwsze wrażenie. Jakość wykonania jest bardzo dobra. Zarówno użyte materiały jak i ekran są wysokiej jakości.

Dziś zostawiam Was z galerią zdjęć i materiału wideo z rozpakowania.

Sony SmartBand Talk SWR30 — jeszcze smart opaska czy już smart zegarek?

Boom na urządzenia ubieralnie trwa w najlepsze. Każdy liczący się producent elektroniki zaprezentował już swoją wizję tego typu sprzętu. Widać tu wyraźny podział na dwie główne kategorie. Pierwsza to opaski fitness nastawione głównie na mierzenie aktywności fizycznej. Druga to smart zegarki wyposażone w ekran i zaawansowany system operacyjny.

Po 2 tygodniach testów SmartBand Talk mam poważne wątpliwości, do którego worka wrzucić to urządzenie. Sama nazwa może być trochę myląca, bo urządzenie nie jest typową opaską.

Konferencja BUILD 2015 nie przekonała mnie by mój następny smartfon też był Lumią

Niecały rok temu podjąłem decyzje by zmigrować wszystkie swoje urządzenia z Androida na ekosystem Microsoftu. Na rynku właśnie debiutował Windows 8.1 Update 1 oraz zostały zaprezentowane nowości w Windows Phone 8.1. O motywach tej decyzji opowiem może innym razem, bo powstały z tego osoby wpis :)

Z mojego komputera wyleciał Chrome, zastąpiony przez IE (!), Dysk Google i wszelkie inne aplikacje klienckie zostały zastąpione przez te od Microsoftu.

Przygody z opaską Fitbit — czyli czy monitory fitness mają sens?

Jak to się zaczęło?

Muszę przyznać, że głównym motywem skłaniającym mnie do zakupu pierwszego urządzenia typu wearables była zwykła ciekawość tego typu sprzętu. Nie biegałem, nie liczyłem każdej spalonej kalorii, a pojęcie aktywności fizycznej to nie był zdecydowanie synonim tego co robiłem na co dzień.

Ogólna moda na tego typu urządzenia i moja ciekawość gadżetów zwyciężyła nad rozsądkiem. Przyjamniej tak wtedy mi się wydawało.

Universal Mobile Keyboard — jedna dla wszystkich systemów

Microsoft stał się w ostatnim czasie firmą bardzo otwartą na inne systemy mobilne. Widać to nie tylko w kwestii softwarowej np. po wprowadzeniu Office do Androida ale i w segmencie Hardware. Klawiatura UMK jest właśnie dowodem na to, że MS chce przekonać użytkowników tabletów i smartfonów z Androidem i iOSem do wyboru jego produktów.

Rozpakowanie

W opakowaniu oprócz samej klawiatury znajdziemy jedynie kabel USB do ładowania i krótką instrukcję obsługi.

Symantec rozdaje nowe Nortony beta-testerom (wszystkim?)

Symantec niedawno wydał nowe wersje swoich produktów, czyli Norton Security. Wyraźnie wyższe ceny i brak możliwości aktualizacji z poprzednich wersji spowodowały, że przez sieć przetoczyło się wiele niepochlebnych komentarzy.

Dziś na moją skrzynkę otrzymałem takiego oto maila:

Norton postanowił nagrodzić mnie za udział w testach beta swoim najbardziej rozbudowanym produktem, czyli Norton Security with Backup. Licencja ważna jest na 1 rok i pozwala zainstalować produkt na 10 urządzeniach.

Sama treść maila spowodowała u mnie spore zdziwienie.

Microsoft i Adobe — nowy rozdział i nowa jakość aplikacji?

Adobe dość prężnie rozwija się na rynku mobilnym. Widać to szczególnie w ekosystemie iOS, gdzie dostępnych jest już kilkanaście aplikacji na iPada i iPhona. Premiera Photoshopa w wersji na Chromebooka świadczy z kolei, że Adobe szuka kolejnych rozwiązań i platform dla swoich aplikacji.

Adobe i Microsoft teraz

Niestety najgorzej sprawa wygląda w przypadku urządzeń z logo Microsoftu.

Windows 10 już teraz zapowiada się rewelacyjnie, a to dopiero 10% nowości!

Po wtorkowej premierze nowej wersji Windows w sieci znaleźć można mnóstwo opinii o nowych okienkach. Nie brak głosów krytyki jak i zachwytu nad bądź co bądź bardzo wczesną wersją Windows.

Technical Preview, a czemu publicznie?

Windows 8 nie przyniósł oczekiwanej popularności. Całkowicie przeprojektowany interfejs nie znalazł zrozumienia wśród użytkowników. Dopiero wersje 8.1 i Update 1 próbowały ratować fatalny wizerunek systemu w oczach konsumentów.

Przy tworzeniu Windows 10 MS nie chce popełnić tego samego błędu.