Kobo mini - pierwsze wrażenia czytnika ebooków

Gdy mówimy o czytnikach ebooków pierwsze skojarzenie to Kindle. Są jednak ciekawe alternatywy do produktu Amazonu. Jest Nook, który do niedawna można było bardzo okazyjnie kupić na Allegro. Jest też Kobo kanadyjskiej formy Kobo Inc. I to o nim jest właśnie ten artykuł.

W Polsce produkt praktycznie nieznany. Za wielką wodą należy to trójki najczęściej kupowanych. W moich rękach znalazł się 5 calowy Kobo mini. Właśnie ze względu na niewielkie wymiary i wagę 134 gramów może być ciekawą propozycją dla osób, które używają czytnika głównie poza domem. To niewielkie urządzenie może się świetnie sprawdzić np. w komunikacji miejskiej.

W trybie uśpienia czytnik wyświetla okładkę ostatnio czytanej książki wraz z procentowym wskaźnikiem przeczytania

Unikatową cechą urządzenia są wymienne plecki. Można wybrać z kilku dostępnych kolorów. Sam tylni panel jest wykonany z wysokiej jakości gumowanego plastiki, którzy nie ślizga się podczas trzymania.

Po kilku godzinach obcowania z urządzeniem mogę stwierdzić, że świetnie leży w dłoni i bez problemu można go obsługiwać jedną ręką. Czytnik oferuje ok. 1,3 GB pamięci dla użytkownika. Nie posiada gniazda kart pamięci. Nie ma problemu z odczytem takich formatów jak epub, pdf, txt, jpeg, tiff. Oprócz tego oferuje takie dodatki jak szachy, sudoku, program do rysowania czy przeglądarkę internetową.

Ciekawym dodatkiem jest system wirtualnych odznak, które otrzymamy za różne czynności, np. czytanie o określonej porze czy połączenie konta z Fecebookiem.

Produkt jest do kupienia w sklepie redcoon.pl w cenie ok 350 zł. Można go zamówić też np. ze sklepu internetowego z Niemiec, lub poszukać na eBayu. Na Allegro pojawiło się ostatnio kilka aukcji z tym urządzeniem i to w bardzo ciekawej cenie oscylującej w okolicach 220 zł.