Kilka słów o Kindle Paperwhite 3 i samym e-czytaniu

Bardzo długo rozmyślałem o kupnie czytnika, okazja trafiła się w okolicach sierpnia 2015. W Amazonie była dosyć duża promocja. Po obliczeniach okazało się, że pomimo promocji bardziej opłaca się kupno czytnika na allegro z polską fakturą, którą byłem w stanie wrzucić sobie w koszty. Kupowanie na allegro czytnika, który Amazon oficjalnie sprzedaje tylko bezpośrednio było obarczone lekką niepewnością. Zastanawiając się dalej, co zrobić trafiłem na kilkugodzinną promocję czytnika w internetowym sklepie xkomu.

Wybrane elementy większego projektu w PHP

Od dłuższego czasu pracuję przy większych projektach niż strona internetowa na jeden wieczór, pomyślałem że osoby które tworzą dopiero pierwsze projekty mogą nie znać elementów które bardzo ułatwiają pracę. Poniżej kilku głównych elementów z których korzystam.

Linux

Kiedyś myślałem że można programować pod Windowsem, już dawno zmieniłem zdanie i nie ma opcji żebym do niego powrócił ;) Windows aktualnie służy tylko do odpalania Wiedźmina 3 :) Oczywiście że się da, tylko po co się męczyć...

Git

System kontroli wersji.

O Scrumie słów kilka...

Jak kiedyś tworzyło się oprogramowanie? Firma dostała dokument z wymaganiami klienta, wyceniała, po akceptacji zabierała się do pracy, po np. roku dostarczała gotowe rozwiązanie które rzadko było tym czego oczekiwał klient. Można temu jakoś zapobiec? Tak, można wytwarzać oprogramowanie przy pomocy technik zwinnych, np Scruma.

Na czym to wszystko polega?

Praca w Scrumie polega na powtarzających się sprintach (iteracjach) podczas których zespół skupia się na zadaniach, które zostały zaplanowany na dany okres.

10 pytań do firmy Neptis tworzącej projekty Yanosik i Yanosik Autostop

Ze względu na powiązania z firmą Neptis, pomyślałem że użytkownicy portalu mogą skorzystać z możliwości zadania pytań tejże firmie.

Od razu zaznaczam, że wpis ma charakter jednorazowy, napisany za zgodą użytkownika @djDziadek. Nie zamierzam nikomu podkradać serii :)

Dwa zdania o firmie

Neptis S.A. jest producentem, dostawcą i operatorem rozwiązań z obszaru monitoringu pojazdów GPS, nawigacji samochodowej, systemów raportowania pracy pracowników mobilnych pod postacią projektów

ASUS FonePad 7 - moja opinia

Dzięki akcji z Intelem i redakcji, która mnie wybrała na dwa tygodnie w moje ręce wpadł tablet ASUS FonePad 7. Ucieszyłem się, że właśnie taki sprzęt otrzymałem do testów, ponieważ mogłem go porównać z dwoma urządzeniami z Androidem, z których korzystam, na co dzień, z Samsunga Galaxy S4 (którego recenzję obiecałem ehh...) oraz

Mój sposób na konsumowanie treści w Internecie

Kilka słów o moim sposobie zdobywania wiedzy, czytania artykułów i wiadomości a także próby bycia na bieżąco.

Po zamknięciu Google Readera trzeba było znaleźć alternatywę. W internecie co, chwilę pojawiały się informacje o następnych produktach, reaktywacji starych pomysłów oraz recenzje nowych rozwiązań. Postanowiłem poczekać do prawie samego końca żywota GP i wybrałem Feedly.

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1" N8000

Dawno obiecane kilka słów o moim nabytku ;)

Specyfikacja

Najważniejsze cechy, wybrane z dokumentacji:

 • Waga: 600 g
 • Wymiary: 262.0 x 180.0 x 8.9 mm
 • Bateria: Li-Po 7000 mAh
 • System operacyjny: Android 4.0 (dostępny 4.1.2)
 • Procesor: 1.4 GHz Quad Core
 • Wyświetlacz: 10.1", rozdzielczość: 1280x800
 • Aparat fotograficzny 5Mpix, przedni 2Mpix
 • USB: 2.0
 • Bluetooth: 4.0
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Ilość pamięci: 16 GB

Trzy gry na Androida przez które tracę czas...

Dziś polecam Wam trzy gry, które ostatnio pochłaniają mój czas :)

Więc bez dalszych wstępów:

1. Reaper

Jest to prosty hack’n'slash z dodatkami RPG. Naszym zadaniem jest przebijanie się przez coraz większe hordy wrogów i rozwijanie swojej postaci.

W grze fabuła przeszła na dalszy plan i prawdę mówiąc nie zawracam sobie nią głowy. Poruszamy się pomiędzy kolejnymi punktami widocznymi na mapie a nasze zadanie zawsze polega na pokonaniu wrogów. Nie dziwne zatem że najważniejsza jest walka.