Jak dobrze być złym - Dungeon Keeper 2

Witam,

Na początku roku na swoim blogu opisywałem grę Command & Conquer: Tiberian Sun, była to jedna z tych pozycji nad którymi spędziłem bardzo dużo czasu. Inną zaliczającą się do tej samej kategorii był Dungeon Keeper 2 i o tej grze dziś kilka słów.

Gra została wydana w 1999 roku a stworzona przez studio Bullfrog. Najważniejsza cecha w porównaniu do pierwszej części to wprowadzenie trójwymiarowego świata.

Wymagania?

Pentium 166 MHz MMX,
32 MB RAM,
2 MB akcelerator 3D,
300 MB HDD

Na moje oko w dzisiejszych czasach do spełnienia :)

W grze wcielamy się w Strażnika Lochu który chce przejąć władzę nad całą krainą. Cała zabawa toczy się w podziemiach a naszym celem jest zajmowanie coraz większych połaci terenu i zdobywanie kolejnych klejnotów należących do przeciwników.

Najważniejszy punkt w naszym lochu to serce które musimy chronić za wszelką cenę, jego zniszczenie równa się z przegraną.

Aby pokonać naszych rywali rozbudowujemy nasz loch o kolejne pomieszczenia których przybywa wraz z przechodzeniem kolejnych etapów kampanii. Na początku aby potwory chciały dołączyć do naszej armii zapewniamy im miejsce do spania (leże), pożywienie (żółciutkie kurczaczki w kurniku) i siłownię. Z biegiem czasu dojdą takie pomieszczenia jak biblioteka która udostępnia nam zaklęcia, warsztat który umożliwi stawianie drzwi i pułapek, kasyno gdzie możemy poprawić humor naszych podopiecznych, więzienie gdzie pokonani wrogowie mogą przerodzić się w szkielety czy salę tortur dzięki której nasze szeregi mogą zasilić potwory zmęczone torturami.

Najbrudniejszą robotę odwalają chochliki które na nasz rozkaz rozkopują kolejne fragmenty podziemi powiększając nasze królestwo, zajmują wolne tereny i zaznaczają je jako nasze. Zdobywają one także złoto ze złóż potrzebne do rozwoju i budowy kolejnych pomieszczeń. Dzięki wzmacnianiu przez nie ścian trudniej nas zaatakować a w pomieszeniach jest dostępnych więcej sprzętów (np w siłowni).

Należy wspomnieć że cała gra została wydana w pełni w języku polskim.

Drugim typem gry obok kampanii jest Loszek-pieszczoszek gdzie z odstępami czasowymi otrzymujemy dostęp do kolejnych pomieszczeń a naszym celem jest zgromadzenie określonej ilości punktów. Mamy także możliwość ustalenia kolejnych ataków na nasz loch.

Skąd wziąć grę?

Grę można kupić np na GoGu za niecałe 6 dolarów. W komentarzach widać że gra cieszy się dobrą opinią ale niestety są problemy z uruchomieniem np pod Windowsem 7.

War for the Overworld

Pod koniec 2012 roku na DP pojawił się artykuł Fani Dungeon Keepera przygotowują grę War for the Overworld, ruszyła z.... Jak sam tytuł mówi chodzi o stworzenie nowego produktu przez fanów. Jak widzimy na kickstarter.com zbiórka się udała.

Jak teraz wygląda projekt? Na stronie wftogame.com widać że pojawiają się nowe wpisy, można obejrzeć świeży filmik wrzucony do internetu 22 maja 2013.

Na Steam jest możliwość wykupienia dostępu do bety ciągle uaktualnianej gry, po zakończeniu cena ma podskoczyć.

Na koniec...

Macie ochotę na czytanie i przypominanie starych gier jak ta? Może znów uda mi się coś odkopać ;)

Pozdrawiam ;)