Trzy gry na Androida przez które tracę czas...

Dziś polecam Wam trzy gry, które ostatnio pochłaniają mój czas :)

Więc bez dalszych wstępów:

1. Reaper

Jest to prosty hack’n'slash z dodatkami RPG. Naszym zadaniem jest przebijanie się przez coraz większe hordy wrogów i rozwijanie swojej postaci.

W grze fabuła przeszła na dalszy plan i prawdę mówiąc nie zawracam sobie nią głowy. Poruszamy się pomiędzy kolejnymi punktami widocznymi na mapie a nasze zadanie zawsze polega na pokonaniu wrogów. Nie dziwne zatem że najważniejsza jest walka. Postacią kierujemy za pomocą gestów na ekranie, po stronie lewej wybieramy w którą stronę się poruszamy zaś po lewej jesteśmy w stanie wykonywać różne tricki, podskoki itp. Po dłużej grze brakuje większej ilości wykonywanych ewolucji. Mamy do dyspozycji uderzenie z powietrza, uderzenie "z dołu" oraz najlepszy - wykonywanie obrotów w powietrzu zadając obrażenia wszystkim przeciwnikom wokół.

Wykonując kolejne zadania jesteśmy nagradzani złotem i doświadczeniem. To pierwsze jesteśmy wydać w sklepie kupując coraz lepsze miecze oraz zbroję. Z czasem niestety pomimo zebrania dużej sumy złota nie mamy co w sklepie kupić... Przedmioty są na bardzo podobnym poziomie. Doświadczenie zaś prowadzi nas do zdobywania kolejnych poziomów. Po każdym nowym jesteśmy w stanie wybrać jedno z trzech udoskonaleń z m.in. takich jak większa ilość punktów zdrowia, wyższy skok, szybsze poruszanie się czy większa siła, która powoduje większe obrażenia.

Gra jest darmowa jednak umożliwia osiągnięcie tylko 10 poziomu postaci. Jeśli chcemy pograć dalej musimy przygotować się na wydatek.

Gra oczywiście dostępna w Google Play

2. Construction City

Gra dla dużych dzieci, które uwielbiają duże maszyny :)

W grze mamy dostępnych 6 obszarów a na każdym z nich 21 wyzwań. Podczas każdego w nasze ręce oddawane są takie maszyny jak żuraw budowlany, wózek widłowy, koparka, ładowarka przednia, pojazd do burzenia, helikopter, ciężarówki itp. Często otrzymujemy kilka pojazdów które muszą ze sobą współpracować.

Najczęstsze zadania to ustawienie elementów na wskazanych miejscach, przewiezienie ładunku czy kombinowanie jak pojazd może przemieścić się na drugi koniec planszy.

Dodatkowo dzięki developerom możemy zbudować własne poziomy z możliwością wykorzystania pojazdów i wszystkich elementów spotykanych na kolejnych planszach.

Gra jest dostępna w Google Play za darmo jednak musimy pogodzić się z oglądaniem reklam. Za 4,99zł możemy cieszyć się grą bez dodatków ;)

3. Clash of Clans

No i najlepsza (najgorsza) gra na koniec :)

Czemu najlepsza? Bo daje najwięcej możliwości. Bo gramy z innymi graczami. Bo możemy rozbudowywać się w nieskończoność.

Czemu najgorsza? Bo gramy 24h na dobę i nie można jej skończyć ;)

Na czym tak na prawdę polega ?

Rozbudowujemy naszą wioskę, trenujemy kolejne jednostki i ciągle się rozwijamy.

Gra jest podobna do takich tytułów jak Travian, Ogame itp. gdzie ciągle musimy dbać o rozwój naszego środowiska.

Naszymi podstawowymi surowcami jest złoto i eliksir, których wydobycie zwiększamy rozbudowując budynki.

Dzięki surowcom budujemy budynki obronne chroniące "naszą wioskę" podczas ataków innych graczy, rozbudowujemy mury obronne czy stawiamy kolejne pułapki.

Nieodłączną częścią gry jest rozbudowywanie baraków, rekrutacja nowych jednostek i ich ulepszanie. Dzięki naszym potworkom jesteśmy w stanie atakować innych wrogów i zdobywać ich surowce, które nam oczywiście przydadzą się bardziej :)

Gra jest darmowa jednakże mamy do dyspozycji tzw. Gemy, które zdobywamy w różny sposób, ale możemy je także kupić za realną walutę. Dzięki nimi możemy przyśpieszyć budowę, szybciej wyszkolić jedności czy zakupić brakujące surowce. Powiem tak, kusi kusi :)

Gra na pewno wciąga, każe myśleć o tym, kiedy można podnieść poziom danego budynku, informuje w pasku powiadomień o zakończeniu szkolenia jednostek czy ich ulepszaniu.

Aktualnie jestem na 29lvl i jeszcze mi się nie znudziła ;)

Wszystkie screeny wykonane przez mnie na tablecie, czyli ok 10" ;)

Pozdrawiam
ziggurad