5 zł abonamentu za pirackie nagrania z sieci?

Strona główna Aktualności

O autorze

5 zł abonamentu za nielimitowane pobieranie muzyki z sieci? Wygląda nieprawdopodobnie jednak nieprawdopodobne nie jest. Od jakiegoś czasu koncepcję abonamentu za pobieranie muzyki forsuje Krzysztof Cugowski, wokalista zespołu Budka Suflera, obecnie senator. Krzysztofowi Cugowskiemu w przygotowaniu projektu ustawy pomaga poseł Michał Wójcik.

Mogłoby się wydawać, że ostatnią osobą forsującą taką koncepcję może być muzyk, bezpośrednio zainteresowany tantiemami, a jednak to właśnie z tej strony pojawiła się ta dosyć kontrowersyjna koncepcja walki z piractwem.

Osobiście uważam, że nie ma wielkich szans na wprowadzenie tego rodzaju regulacji w życie z jednej strony dlatego, że może być to odbierane jako legalizowanie piractwa, a z drugiej ze względu na silne lobby, które do takich zmian nie będzie chciało dopuścić.

Tak czy inaczej koncepcja jest interesująca, więcej dowiemy się jutro kiedy to odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie. Zachęcamy do lektury artykułu 5 zł abonamentu za pirackie nagrania z sieci? poświęconego tej tematyce, a zamieszczonego w portalu Gazeta.pl

© dobreprogramy
s