r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

360 Total Security 9.0.0.1069a

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit) zabezpiecz pobieranie

Pakiet 360 Total Security to aplikacja chroniąca użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem, a także niepożądanymi działaniami osób trzecich stworzona przez chińską firmę Qihu. Jej największym atutem jest korzystanie z kilku silników skanujących, co zapewnia znacznie większą wykrywalność. Dodatkowe opcje pozwalają na przyśpieszenie i oczyszczenie komputera.

Galeria programu

Wbrew nazwie, 360 Total Security nie stanowi kompleksowego pakietu zabezpieczającego. Jest to antywirus, a także moduł ochrony proaktywnej, który chroni przed niepożądanymi modyfikacjami rejestru, autostartu czy też innych aplikacji. Domyślnie program korzysta z trzech silników skanujących: 360 Cloud Engine, QVMII oraz dodatkowego wyspecjalizowanego w naprawach. Użytkownik może dodatkowo, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat skorzystać także z silników BitDefendera oraz Aviry. Antywirus udostępnia opcję skanowania pełnego, szybkiego, a także ręcznego. Użytkownik może zarządzać trybem pracy wybierając co jest dla niego ważniejsze: ochrona, wydajność, czy też tryb zbalansowany. Bardziej zaawansowane osoby mogą pokusić się o ręczną konfigurację. Co ważne, aplikacja skanuje także przeglądane strony internetowe i pobierane pliki, chroni użytkownika w wypadku korzystania z bankowości elektronicznej.

Dodatkowe atuty 360 Total Security to opcje związane z czyszczeniem i przyśpieszaniem pracy systemu: aplikacja pozwala na szybkie wyłączenie zbędnych usług i programów z autostartu, może także śledzić czas uruchamiania pozwalając na porównanie wyników. Moduł czyszczący usuwa różnego rodzaju pliku tymczasowe: pozostawione przez aplikacje typu Moden, dane tymczasowe przeglądarek, a także samego systemu operacyjnego np. po aktualizacji. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

360 Total Security zyskuje „zaporę sieciową” i moduł ochrony przeglądarki

70
OPROGRAMOWANIE 02.07.2015 | Łukasz Tkacz

Chińskie Qihoo właśnie wydało nową wersję swojej darmowej aplikacji zabezpieczającej 360 Total Security. Program zdobył już popularność za sprawą zarówno wysokiej skuteczności, jak i niskiego obciążenia, teraz jego użytkownicy mają kolejne powody do zadowolenia: producent dodał do pakietu zaporę sieciową i moduł ochrony przeglądarki internetowej. Co ciekawe, zaraz po zainstalowaniu nowej wersji zapory nigdzie w ustawieniach nie znajdziemy. Qihoo postanowiło uczynić ten moduł zupełnie opcjonalnym. Po przejściu do dodatkowych narzędzi ujrzymy opcję instalacji zapory. Ta okazuje się zewnętrznym…

360 Total Security Essential: bo antywirus nie powinien robić za sprzątaczkę

61
OPROGRAMOWANIE 20.03.2015 | Łukasz Tkacz

Na rynku antywirusów pojawił się kolejny darmowy produkt, któremu już teraz możemy wieszczyć dużą popularność. Chińska firma Qihu wydała specjalną wersję swojego pakietu 360 Total Security pozbawioną funkcji związanych z optymalizacją pracy komputera, aktualizowaniem systemu i jego czyszczeniem. Funkcje ochronne pozostały natomiast bez zmian. Nowy program nazwano nieco przewrotnie, bo 360 Total Security Essential. Mogłoby to sugerować, że to specjalna, jeszcze bardziej rozbudowana wersja. W praktyce jest zupełnie odwrotnie, co po raz kolejny pokazuje luźne podejście Chińczyków do…

Recenzje użytkowników

Lekki, 5 silników skanujących, dobra wykrywalność, częste aktualizacje, skuteczna optymalizacja
Brak spolszczenia lecz program jest wystarczająco intuicyjny
ocena użytkownika

Czytając Państwa komentarze oraz problematykę która zawsze jest podpisywana pod tym programem postaram się go opisać jaki jest nie zapominając o plusach i jego minusach.

Program 360 TS made in China ale czy warto go skreślać z tego powodu ? jak wiemy Chiny są potęgą technologiczną i tym samym korporacje są narażone na potencjalne ataki hakerskie tym samym antywirus musi być dość dobry aby chronił daną sieć. W chinach 360 Total Security zrobił furorę potem na targach w Nowym Jorku to chyba o czymś już świadczy.

Program 360 Total Security sprawdziłem wraz z innymi programami antywirusowymi znanych firm które od lat górują prestiżem ale czy znane programy poradzą sobie ze starszymi systemami operacyjnymi takimi jak Windows XP ?
Niektórzy użytkownicy są miłośnikami tego systemu i po zakończeniu świadczonej pomocy technicznej przez firmę Microsoft zostali zmuszeni do kupna nowego komputera lub szukania programu chroniącego ich komputer.
Sprawdzając wydajność na systemie XP poszczególnych antywirusów z górnych półek zauważyłem że albo pojawia się informacja że dany antywirus nie wspiera systemu XP tylko od Visty w górę albo strasznie po jakimś czasie spowalnia system. Testując pod koniec program 360 Total Security pozytywnie mnie zaskoczył. Program jest lekki, stabilny, bardzo dobra wykrywalność, minimalne reklamy zachęcające użytkownika do korzystania z dodatkowych usług.
Podsumowując program 360 Total Security jest to program godny polecenia i zapraszam wszystkich zainteresowanych tym programem do sprawdzenia jego możliwości.

13.09.2015 00:44 | Recenzja do wersji 7.6.0.1028
skuteczny (zapewniona przez kilka silinków AV), przejrzysty interfejs, nie obciąża zasobów, darmowy, narzędzia do optymalizacji
brak PL wersji językowej, false positives (szczególnie gdy dużo instalujemy)
ocena użytkownika

Idealne rozwiązanie dla kogoś, kto szuka darmowych lecz również niezwykle skutecznych rozwiązań antywirusowych. Chiński producent wpakowal do 360TS aż 5 silników antywirusowych (w tym cieszący się sporym uznaniem algorytm Bitdefendera) co gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto pamiętać jednak o tym, że domyślnie 360TS korzysta z 3 autorskich silników (działających w chmurze) dlatego chcąc wykorzystać 100% potencjału programu w ustawieniach należy włączyć silnik Bitdefendera oraz Aviry. Nie obciąży to zbytnio naszego komputera, a zapewni dostęp do wiodących rozwiązań w dziedzinie AV.

Funkcjonalność programu, poza standardowym i skutecznym skanerem na żądanie i w czasie rzeczywistym została rozszerzona m.in. o blokowanie i automatyczne skanowanie pendriów, czy też narzędzia do optymalizacji systemu (czyszczenie rejestru, usuwanie zbędnych plików itp.). Wszystko to zapewnia doskonałą ochronę przed zagrożeniami.

Relatywnie wysoki poziom ochrony heurystycznej powoduje, że 360TS czasami zgłasza jako podejrzany plik, który jest w 100% czysty. Problem będzie się pojawiał szczególnie u tych użytkowników, którzy często instalują nowe oprogramowanie. Na szczęście w opcjach można ustawić sobie listę wyjątków, co do których jesteśmy pewni, że wirusami nie są. Pomoże w tym proste i intuicyjne menu preferencji, w którym bez problemu można odszukać interesujące nas funkcjonalności. Jedynym ograniczeniem jest tutaj język – niestety do tej pory 360TS dostępny jest jedynie w wersji angielskiej. Nie powinno być to jednak wielkim utrudnieniem, ponieważ poszczególne opcje są w miarę intuicyjnie rozłożone i nie sprawią większego problemu komuś, kto zna ledwie postawy angielskiego.

Podsumowując, 360TS to chyba najskuteczniejsze obecnie rozwiązanie na w segmencie darmowych rozwiązań antywirusowych.

01.07.2015 17:10 | Recenzja do wersji 6.6.1.1024
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
DrakePL   2 #1450 10.12.2016 13:32

Przeglądając fora 360 total security znalazłem kilka informacji o planowanym dodaniu tłumaczenia polskiego. Tylko nie wiadomo kiedy :/

FreeWare_RK   20 #1449 03.12.2016 18:50

@witek111: SA+ problemów już nie ma, zostały usunięte. Nie chwalę, nie ma potrzeby, po prostu stwierdzam, że jestem zadowolony z SA+ to wszystko.

witek111   11 #1448 03.12.2016 17:04

Ale siejecie panikę, 360ka ma opcjach opcję ochrony plików dlatego nie można osunąć plików ochranianych przez AV. Jeśli plik który poniżej kolega próbował usunąć nie wiadomo dlaczego.... był wirkiem to już dawno by był klasyfikowany jako zagrożenie, zamulanie które uświadczył było tylko u niego.... ja nie mam z tym AV żadnego najmniejszego problemu...., nikt inny o tym nie pisał.

FreeWare_RK: widzę że masz dziwne obiekcje do dobrze działającego AV, a chwalisz ciągle SecureAplus który to niezmiennie jest zabugowane dzięki zapchanym serwerom..... ciągle coś nie działa pełny skan -pobieranie wyników z serwera zostanie ponownione czy coś tam jeszcze i co najlepsze Ci to wcale nie przeszkadza i SecureAPlus jest OK

A jak LoremLipsum napisał jakieś dziwne herezje poniżej i wnioski wyssane z PALCA to już piszesz że 360 BEEEEE - gdzie tu logika? Bo ja nie rozumiem jakiś dziwnych obiekcji do całkiem sprawnego -NIE IDEALNEGO --AV

FreeWare_RK: mam do Ciebie prośbę - proszę zrób to dla mnie i zainstaluj 360TS na 3 dni i napisz proszę o Twoich odczuciach co do 360-tki tutaj w komentarzu. Zrobisz to dla mnie? 3 DNI PLEASE :)

  #1447 03.12.2016 12:35

Witam, może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Mam Windows 8.1 A mianowicie, posiadam ten program antivirusowy i ostatnio ciągle mi się pojawia problem wyskakuje taki komunikat "Nie można nawiązać połączenia z usługą systemu Windows. System Windows nie może połączyć się z usługą Klient zasady grupy. Uniemożliwia to logowanie się użytkownikom standardowym..." Komp mi się bardzo długo wyłącza. Jak uruchomię ponownie to problem zanika ale znowu zdarza się to co któreś uruchomienie. Gdzieś czytałam, że może to być wina programu antywirusowego. Czy program 360 Total Security, może mieć coś z tym wspólnego?? Narazie odinstalowałam ten program. Mam Windows Defender. Może ktoś wie cos :( Pozdrawiam.

FreeWare_RK   20 #1446 30.11.2016 16:22

@LoremLipsum (niezalogowany): A jak. Czyli cóż można powiedzieć. Wszystko o czym @Dementor wspominał okazuje się być faktem. Z daleka od tego bubla jak również od baidu i rising'a.

  #1445 30.11.2016 10:17

Skończyło się kozakowanie. „Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo” - tak ale teraz wyświetla reklamy. Nie chcesz oglądać reklam - płać. Rocznie bez rabatu, 45,99 zł. Z 20% rabatem (nie wiem czy dla wszystkich działa kod PREMIUM2016 czy tylko dla tych, kto się zapisał wcześniej) - 36,79 zł.
Porzuciłem 360TS ale nie ze względu na płatności czy reklamy a problemy z małym plikiem z katalogu programu = PromoUtil.exe. Gdy włączałem skanowanie bez podłączonego netu (skanowanie z wykorzystaniem silnika i bazy Aviry), zaczynał normalnie ale po chwili przestawało się cokolwiek skanować, licznik postępu kręcił się do 99% ale nic się nie działo - niestety jak to antywirus, nie pozwalał ubić swojego procesu, nie pozwalał ubić promoutil.exe, w sumie cały system dostawał czkawki i bez twardego resetu nie można było tego ominąć. Napisałem do supportu i nic, zero odpowiedzi. Na forum za Bugiem ;) znalazłem wpis o podobnych problemach z PromoUtil.exe, czyli to nie tylko u mnie. Może w nowej wersji 9.0 już to naprawili.

  #1444 21.11.2016 15:59

Ten program AV nie jest zbyt skomplikowany, ale przydałby się lepiej po polsku.

Dementor   30 #1442 15.11.2016 23:58

@FreeWare_RK: Ja, mam trochę inną filozofię pojmowania wartości danego antywirusa. Wychodząc z założenia że te są najlepsze co mają własne sprawdzone silniki autorskie. Gwarantują one przy tym większą stabilność, nie sypią tak false postive, mają lepszą bazę sygnatur, i w ogóe mają lepiej dobrane komponenty. A takie wielosilnikowce, w Polsce są znane dopiero od kilku lat, i suksesywnie ich popularność zanika. No bo na zdrową logikę. Jak wytłumaczyć to że w przeciągu 1,5 roku. Na przestrzeni 2014-2016 w Europie upadły Kingsoft i Baidu. A Tencent, z Rising są w praktyce nie pobierane. Qihu też staje się niszowy, amerykański Immunet także działający w oparciu o 2-3 silniki juz raz zanotował upadek, i w praktyce tylko skrajni maniacy go kojarzą... A w przypadku SecureAPlus, też daleki bym był od jakiś peanów na jego cześć. Ja, korzystam z niego na jednym z laptopów, fakt swoje lata już ma, 2 giga RAM. Ale jak na nim włączony silnik offline ClamAV, to sprzęt spowalalnia, jak się go znów wyłączy wygląda to tak jakby w ogóle nie był zainstalowany. Niby wszystko ok. A jak dla mnie koncept ochrony zawarty w tym antywirusie jest trochę przekobinowany. A ochrona jest tak na poziomie 3,5/6. Często też na nim pojawiają się false postive. Owszem modernistyczny interfejs, bardzo dobre polskie tłumaczenie, pozytywne recenzję (jak na razie tylko na DP i AVLab) robią wrażenie. Ale realia są takie że SecureAPlus Technology to zbyt niszowa firma żeby móc kiedykolwiek konkurować z takimi gigantami jak ESET czy Kaspersky, już prędzej z Emsisoft, Webroot, Trend Micro. Ale żeby tak się stało najpierw muszą opracować jakiś własny silnik autorski, ewentualnie wymienić na lepszy, niż ten cały ClamAV. Bo bazowanie tylko na ochronie w chmurze to trochę za mało. Przykład takiej Pandy to najlepszy chmurowiec, a działa tylko na swoim silniku, nie posiłkując się żadnymi z zewnątrz. Tylko Panda w tej kategorii wśród konkurencji nie ma sobie równych. Bo sama wytacza trendy, a ich nie powiela. Reasumując pośród komuntujących na DP antywirusy. Większość propaguje mało znane firmy, tak jakby chciała udowodnić że ich wiedza wytacza poza pewien krąg. Tworząc takie antywirusowe podziemie. Co bardzo często obraca się przeciw nim samym. A Ci korzystają z fim mainstreamowych, mający licencje komercyjnie nie koniecznie za nie płacąc, są w zdecydowanej mniejszości :)

Autor edytował komentarz w dniu: 17.11.2016 08:34
FreeWare_RK   20 #1441 15.11.2016 21:02

@Dementor: Korzystam od jakiegoś czasu z NOD32 i nie jest to jakiś według mnie program nie wiem jak mega świetny.

Co do SA+ to już kolejna aktualizacja będzie dodawać zastępczy skaner drugiej opinii więc to, że VT nie ma to mały pikuś. Po co w sumie on potrzebny jak 12 silników w chmurze znajdujących się w module UniversalAV swoje robią.

Dla mnie osobiście być go nie musi.

Dementor   30 #1440 15.11.2016 17:29

@FreeWare_RK: Co do Trend Micro i K7. Odpowiedziałem Ci na to 3 dni temu " Ja, tam o Trend Micro nic nie pisałem, inna sprawa że to płatny AV, a co do K7 tak samo, i mało kto z niego korzysta, aktualizowany też jest sporadycznie. Tyle w temacie..." SecureAPlus, to singapursko-chińsko-amerykański produkt. I trzeba tu przyznać ze to zdecydowanie bardziej dopracowany AV, stale jego reputacja rośnie, no i jak na razie w żadne skandale nie jest zamieszany. Chociaż to że zniknął z niego mechanizm skanowania za pomocą VirusTotal. Budzi pewien nie pokój...A co do Twojej niechęci do ESET, samo stwierdzenie "nie ufam mu", z czego to wynika? Korzystałeś kiedyś z niego? A jak już jego praca wywoła u Ciebie jakieś negatywne wnioski? Wiadomo piszę o jego wersji stabilnej a nie BETA...
A jeszcze odnośnie Chin. Co innego produkować, według czyiś patentów... a co innego tworzyć nieudane własne. Bo w kategorii tworzenia antywirusów, jak i przeglądarek internetowych. Chińczycy się kompromitują.

Autor edytował komentarz w dniu: 15.11.2016 18:03
SebaKomp   5 #1439 15.11.2016 16:21

@FreeWare_RK: WPS Office też chiński :lol:

FreeWare_RK   20 #1438 15.11.2016 14:48

@Dementor i @Aucon: Panowie tak późno w nocy rozprawiacie o AV? :) jesteście bardziej wytrwali ode mnie :) .

@Dementor, nie wiem czemu ale ja jakoś temu ESET'owi nie ufam nie wiem czemu. Webroot to nie wiem, nie miałem i nie wypowiem się ale zdania podzielone są.

Kaspersky wiadomo, Bitdefender wiadomo. Są ok. Trend Micro również.

Osobiście również nie uważam 360 za beznadziei aczkolwiek ... no właśnie, jest jakieś ,,aczkolwiek". Nie ma zaufania do niego, nie wiem, to jakaś głęboka strachliwość.
Naczytałem się sporo o praktykach Baidu (srajdu) oraz Tencencie co wyczyniali.

Qihoo co prawda niczym nie podpadło ale no własnie ... mam jakieś tam wewnętrzne opory. Dawniej chłonąłem Chińczyki jak narkoman prochy. A dziś? Nie tykam się ich raczej.
Dziwne prawda? Chińczyki. A taki Trend Micro, K7, SA+ to przecież produkty jakie? Azjatyckie przecież. No ale nie Chińskie.

ps.
Panowie jak by coś to kompa mam produkcji chińskiej jednego i drugiego. HP niby amerykański ale wyprodukowany, a jakże, w Chinach. A drugi laptop(k) Lenovo to czysty Chinol i tam też wyprodukowany. Ich jakoś się nie boję.

Aucon   2 #1437 15.11.2016 11:44

Komentarz oczywiście mój, chyba już było za późno dla mnie :)

  #1436 15.11.2016 03:45

@Dementor: Źle zrozumiałeś, ja też źle to napisałem, bo faktycznie brzmi to jakbym miał do niego wątpliwości. Avlaba, szanuje jak najbardziej, dlatego napisałem chociażby o tej "topce" w kwestii np. testu ransomware, gdzie 360 wypadł bardzo dobrze, a jednak po tym wszystkim nadal nie uważają tego antywirusa za śmiecia i nadal go testują, bo myślę, że gdyby był gorszy prawie od wirusa, też nie byłby brany pod uwagę, jak i odradzany, i o to tu chodzi, bo podajesz stronę avlab udowadniając, że qihoo to największe ścierwo, sami tego nie robiąc. Z linkami, chodziło o te "twoje linki" i mam zastrzeżenia wobec właśnie tych laboratoriów, absolutnie nie mając złego zdania na temat laba. Ja nie jestem fanbojem, żadnej marki, we wszystkim. Są te, które szanuje bardziej, są te, których nie lubię, jednak dla mnie w większości, liczy się dany produkt i to go głownie oceniam i wybieram to co najbardziej spełnia moje oczekiwania, mogę jedynie się domyślać na podstawie poprzednich poczynań co mogę dostać. Nie nazwałbym 360 beznadzieją, bo wyniki, mówią same za siebie, że jest to solidny av, przy okazji darmowy dla nas, sprawa, że używał bitdefendera, przykre to prawda, miał go jednak już normalnie, a szpieguje nas większość niestety i nie jeden ma coś za uszami, nikt się jednak od tak nie przyzna. Też oczywiście go używałem. Co do edycji, po części po to właśnie jest. Edytowałem, bo nie podobało mi się to co napisałem, dlatego co nieco zmieniłem, usunąłem. Za szybko zaakceptowałem wpisy, to oczywiście moja wina, jednak nic nie poprawiałem, po twoich postach, żeby nie być nieuczciwym, wtedy mam pewność, że to przeczytałeś, oczywiście nie wiedząc ile tak naprawdę wcześniej. Ja też napisałem, że ukazujesz się na inteligenta, niestety nie zachowując poziomu (teksty o biedronce i gimbazie mmm "poziom"). Innych wpisów w takiej formie jak zostawiłem się nie wstydzę, bo chociażby TLC to kupa sprzedawana za "majątek" i tyle. Chciałem uszanować twoją decyzję, jednak zostałem wywołany do tablicy.

Dementor   30 #1435 15.11.2016 01:09

@Aucon: Dobreprogramy jak może nie wiesz nie zajmują się testowaniem antywirusów. Tylko ich recenzjami, albo podawaniem w newsach najnowszych informacji ich dotyczących. Jak dla Ciebie testy AVLab nic nie znaczącą, no to faktycznie nie uznajesz żadnych autorytetów. Ale to po stylu Twoich wpisów na DP, już mnie to nie dziwi. Co do samej formy testowania AV w laboratoriach, owszem to jest kwestia poniekąd kontrowersyjna, wiadomo że sponsorujące je programy zawsze mają trochę zawyżony ranking. Ale żeby było jasne dla mnie priorytetem w wyborze danego antywirusa. Jest to jak się sprawdza u mnie w autopsji, jaki ma wskaźnik ochrony, no i oczywiście jak wpływa na wydajność sprzętu. A korzystam z różnych zestawów, od kompa za kilka tysiaków, jak i na starym prawie 10-letnim laptopie kończąc. Wszystko chodzi bez większych zarzutów, to jednoznacznie świadczy o tym że wiem co robię. A jak mantrę powtarzam, że z ogólnie dostępnych taki ESET, Kapsersky, Bitdefender, Panda, Webroot, to produkty naprawdę godne zaufanie... SAP, Arcabit, Comodo, Trend Micro, Avira też mają potencjał, ale do końca im nie ufam... I na tym bazuje od dłuższego czasu. A co do tzw "wylatywania z gimbazą". To i jak w porównaniu z komentarzami co do mnie wysłałeś. Pełnymi nieuzasadnionych złośliwości, inwektyw, i typowego czepialstwa, które i tak edytowałeś większość usunąwszy. To moje odniesienie było niczym więcej jak tylko przywołaniem Ciebie do zachowania porządku.

Autor edytował komentarz w dniu: 18.11.2016 01:15
Aucon   2 #1434 14.11.2016 21:23

@SebaKomp: Nędzne programy nie są w topce w testach. Chociażby avlab, na którego się tu powołujecie, a linki pokazują jak dziurawe są te testy, skoro zamiast testować to co dostaje użytkownik, robią je na produktach wprost od nich, plus część pewnie z dostarczonymi, specjalnymi "paczkami" z wirusami, na których działają najlepiej, to aż się prosi o przekręty. Nie będę już jednak tego ciągnął, jak widać, skoro pewien pan nie ma pomysłu, wylatując na "poziomie" z gimbazą. Wiem, że tak robią ludzie, chcąc się dowartościować. Szkoda jednak, że nie pokazując jednocześnie swojej wyższości nad tą grupą.

Autor edytował komentarz w dniu: 15.11.2016 00:15
SebaKomp   5 #1433 14.11.2016 12:41

@Dementor: To dobrze ;)

SebaKomp   5 #1432 14.11.2016 12:39

@Aucon: Qihoo to nędzny Chińczyk. No niestety :P
Pierwsze konto założyłem w 2014, a panem i władcą się nie czuję :lol:

Dementor   30 #1431 14.11.2016 12:37

@SebaKomp: W sumie, doceniam to że korzystasz z wartościowych programów.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.