r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

360 Total Security 9.0.0.1085

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit) zabezpiecz pobieranie

Pakiet 360 Total Security to aplikacja chroniąca użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem, a także niepożądanymi działaniami osób trzecich stworzona przez chińską firmę Qihu. Jej największym atutem jest korzystanie z kilku silników skanujących, co zapewnia znacznie większą wykrywalność. Dodatkowe opcje pozwalają na przyśpieszenie i oczyszczenie komputera.

Galeria programu

Wbrew nazwie, 360 Total Security nie stanowi kompleksowego pakietu zabezpieczającego. Jest to antywirus, a także moduł ochrony proaktywnej, który chroni przed niepożądanymi modyfikacjami rejestru, autostartu czy też innych aplikacji. Domyślnie program korzysta z trzech silników skanujących: 360 Cloud Engine, QVMII oraz dodatkowego wyspecjalizowanego w naprawach. Użytkownik może dodatkowo, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat skorzystać także z silników BitDefendera oraz Aviry. Antywirus udostępnia opcję skanowania pełnego, szybkiego, a także ręcznego. Użytkownik może zarządzać trybem pracy wybierając co jest dla niego ważniejsze: ochrona, wydajność, czy też tryb zbalansowany. Bardziej zaawansowane osoby mogą pokusić się o ręczną konfigurację. Co ważne, aplikacja skanuje także przeglądane strony internetowe i pobierane pliki, chroni użytkownika w wypadku korzystania z bankowości elektronicznej.

Dodatkowe atuty 360 Total Security to opcje związane z czyszczeniem i przyśpieszaniem pracy systemu: aplikacja pozwala na szybkie wyłączenie zbędnych usług i programów z autostartu, może także śledzić czas uruchamiania pozwalając na porównanie wyników. Moduł czyszczący usuwa różnego rodzaju pliku tymczasowe: pozostawione przez aplikacje typu Moden, dane tymczasowe przeglądarek, a także samego systemu operacyjnego np. po aktualizacji. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

360 Total Security zyskuje „zaporę sieciową” i moduł ochrony przeglądarki

71
OPROGRAMOWANIE 02.07.2015 | Łukasz Tkacz

Chińskie Qihoo właśnie wydało nową wersję swojej darmowej aplikacji zabezpieczającej 360 Total Security. Program zdobył już popularność za sprawą zarówno wysokiej skuteczności, jak i niskiego obciążenia, teraz jego użytkownicy mają kolejne powody do zadowolenia: producent dodał do pakietu zaporę sieciową i moduł ochrony przeglądarki internetowej. Co ciekawe, zaraz po zainstalowaniu nowej wersji zapory nigdzie w ustawieniach nie znajdziemy. Qihoo postanowiło uczynić ten moduł zupełnie opcjonalnym. Po przejściu do dodatkowych narzędzi ujrzymy opcję instalacji zapory. Ta okazuje się zewnętrznym…

360 Total Security Essential: bo antywirus nie powinien robić za sprzątaczkę

62
OPROGRAMOWANIE 20.03.2015 | Łukasz Tkacz

Na rynku antywirusów pojawił się kolejny darmowy produkt, któremu już teraz możemy wieszczyć dużą popularność. Chińska firma Qihu wydała specjalną wersję swojego pakietu 360 Total Security pozbawioną funkcji związanych z optymalizacją pracy komputera, aktualizowaniem systemu i jego czyszczeniem. Funkcje ochronne pozostały natomiast bez zmian. Nowy program nazwano nieco przewrotnie, bo 360 Total Security Essential. Mogłoby to sugerować, że to specjalna, jeszcze bardziej rozbudowana wersja. W praktyce jest zupełnie odwrotnie, co po raz kolejny pokazuje luźne podejście Chińczyków do…

Recenzje użytkowników

Lekki, 5 silników skanujących, dobra wykrywalność, częste aktualizacje, skuteczna optymalizacja
Brak spolszczenia lecz program jest wystarczająco intuicyjny
ocena użytkownika

Czytając Państwa komentarze oraz problematykę która zawsze jest podpisywana pod tym programem postaram się go opisać jaki jest nie zapominając o plusach i jego minusach.

Program 360 TS made in China ale czy warto go skreślać z tego powodu ? jak wiemy Chiny są potęgą technologiczną i tym samym korporacje są narażone na potencjalne ataki hakerskie tym samym antywirus musi być dość dobry aby chronił daną sieć. W chinach 360 Total Security zrobił furorę potem na targach w Nowym Jorku to chyba o czymś już świadczy.

Program 360 Total Security sprawdziłem wraz z innymi programami antywirusowymi znanych firm które od lat górują prestiżem ale czy znane programy poradzą sobie ze starszymi systemami operacyjnymi takimi jak Windows XP ?
Niektórzy użytkownicy są miłośnikami tego systemu i po zakończeniu świadczonej pomocy technicznej przez firmę Microsoft zostali zmuszeni do kupna nowego komputera lub szukania programu chroniącego ich komputer.
Sprawdzając wydajność na systemie XP poszczególnych antywirusów z górnych półek zauważyłem że albo pojawia się informacja że dany antywirus nie wspiera systemu XP tylko od Visty w górę albo strasznie po jakimś czasie spowalnia system. Testując pod koniec program 360 Total Security pozytywnie mnie zaskoczył. Program jest lekki, stabilny, bardzo dobra wykrywalność, minimalne reklamy zachęcające użytkownika do korzystania z dodatkowych usług.
Podsumowując program 360 Total Security jest to program godny polecenia i zapraszam wszystkich zainteresowanych tym programem do sprawdzenia jego możliwości.

13.09.2015 00:44 | Recenzja do wersji 7.6.0.1028
skuteczny (zapewniona przez kilka silinków AV), przejrzysty interfejs, nie obciąża zasobów, darmowy, narzędzia do optymalizacji
brak PL wersji językowej, false positives (szczególnie gdy dużo instalujemy)
ocena użytkownika

Idealne rozwiązanie dla kogoś, kto szuka darmowych lecz również niezwykle skutecznych rozwiązań antywirusowych. Chiński producent wpakowal do 360TS aż 5 silników antywirusowych (w tym cieszący się sporym uznaniem algorytm Bitdefendera) co gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto pamiętać jednak o tym, że domyślnie 360TS korzysta z 3 autorskich silników (działających w chmurze) dlatego chcąc wykorzystać 100% potencjału programu w ustawieniach należy włączyć silnik Bitdefendera oraz Aviry. Nie obciąży to zbytnio naszego komputera, a zapewni dostęp do wiodących rozwiązań w dziedzinie AV.

Funkcjonalność programu, poza standardowym i skutecznym skanerem na żądanie i w czasie rzeczywistym została rozszerzona m.in. o blokowanie i automatyczne skanowanie pendriów, czy też narzędzia do optymalizacji systemu (czyszczenie rejestru, usuwanie zbędnych plików itp.). Wszystko to zapewnia doskonałą ochronę przed zagrożeniami.

Relatywnie wysoki poziom ochrony heurystycznej powoduje, że 360TS czasami zgłasza jako podejrzany plik, który jest w 100% czysty. Problem będzie się pojawiał szczególnie u tych użytkowników, którzy często instalują nowe oprogramowanie. Na szczęście w opcjach można ustawić sobie listę wyjątków, co do których jesteśmy pewni, że wirusami nie są. Pomoże w tym proste i intuicyjne menu preferencji, w którym bez problemu można odszukać interesujące nas funkcjonalności. Jedynym ograniczeniem jest tutaj język – niestety do tej pory 360TS dostępny jest jedynie w wersji angielskiej. Nie powinno być to jednak wielkim utrudnieniem, ponieważ poszczególne opcje są w miarę intuicyjnie rozłożone i nie sprawią większego problemu komuś, kto zna ledwie postawy angielskiego.

Podsumowując, 360TS to chyba najskuteczniejsze obecnie rozwiązanie na w segmencie darmowych rozwiązań antywirusowych.

01.07.2015 17:10 | Recenzja do wersji 6.6.1.1024
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
FreeWare_RK   21 #1490 11.01.2017 23:02

@nynusek: Zapraszam pod SA+, już tam odpowiedni komentarz kontynuujący moją wypowiedź na Ciebie czeka.

A by nie być takim nieokrzesanym to powiem tyle, że czekam na to aż Qihoo wypuści aktualizację wersji Essential i hmmm znowu nas czymś pozytywnie zaskoczą.

nynusek   2 #1489 11.01.2017 22:59
FreeWare_RK   21 #1488 11.01.2017 22:56

@nynusek: Po pierwsze to ten silnik offline to w gruncie rzeczy nie jest potrzebny. 12 silników w chmurze swoje robi i ten silnik offline tylko doda zużycia zasobów które program potrzebuje. Jak pisałem nieraz, z tych 12 silników mogą po prostu któryś z nich ,,wydobyć" z chmury i ulokować lokalnie w postaci sygnatur. Chyba się to da zrobić.
Kolejna rzecz to wersja premium. Widzisz ja również ją posiadam ale samego programu nie mam zainstalowanego. Ty też możesz potestować inne programy. Potem zawsze do SA+ można wrócić. Bierzesz potem po instalacji logujesz się na swoje konto które masz, tam szukasz urządzenia z tym premium, kopiujesz kod i wklejasz do programu. Już tak robiłem z 3 razy bo regularnie do SA+ wracam. Nie ma z tym problemu. Obecnie mam zainstalowany Comodo Cloud.


PS.
Bardzo bym prosił by dyskusję o SA+ przenieść pod SA+ bo tu to trochę nie na miejscu o nim pisać. Dziękuję bardzo za uwagę :) .

nynusek   2 #1487 11.01.2017 22:39

@FreeWare_RK: Martwi mnie trochę ten wyłączony clamav miało się coś zmienić z tym antywirusem offline ale jakoś od początku roku cicho i martwie się że to już tak zostanie a mam premium na 2 lata i szkoda było by żeby zmieniać.

FreeWare_RK   21 #1486 11.01.2017 22:25

@nynusek: No wielu informatyków i serwisantów mówiło mi, że częste formaty zarzynają kompa. Więc wierzę bo ja specjalistą od bebechów sprzętowych nie jestem :P . A tak, SA+ jest świetny, nie spowolni niczego bo tak lekki jest i tak mało waży, że żaden inny AV nie jest tak lekki, ja się z lżejszym nie spotkałem. Nawet Kingsoft nie był taki leciuteńki.

nynusek   2 #1485 11.01.2017 22:21

@FreeWare_RK: Witam napisałeś do Izok 1980 że formatowanie to zarzynanie kompa .Bardzo często robie format od kilkunastu lat na sony vaio rok produkcji 2007 i lapek śmiga mi aż miło i miałem na nim i xp,7 ,8,8.1i 10 i przez te kilka lat nie było miesiąca żebym nie zrobił format i to na czysto ,kusi mnie ostatnio wyzerowanie go ale trochę to trwa więc daje sobie spokój
bo komp śmiga że chej z secureaplus .

FreeWare_RK   21 #1484 09.01.2017 19:52

@lucas_13579: Niestety nie wiemy, trzeba by było się skontaktować z Qihoo mailem.

lucas_13579   5 #1483 09.01.2017 14:54

Witam, czy ktoś się orientuje czy w najbliższym czasie można spodziewać się aktualizacji wersji lite tj. 360 TS Essential?

  #1482 07.01.2017 14:14

Według mojej oceny i krótkiego korzystania z 360 TS jest to w miarę dobry AV. Wydaje mi się być lepszym od tak reklamowanego Avasta. Może do niego jeszcze kiedyś wrócę.

FreeWare_RK   21 #1481 06.01.2017 21:41

@izok1980: Jak sobie życzysz ... .

izok1980   8 #1480 06.01.2017 11:51

@FreeWare_RK: Jak ja piszę coś o defenderze to słyszę ten gniot? wywal go wyłącz itp. itd.: więc teraz się nie wypowiadam.

FreeWare_RK   21 #1479 05.01.2017 17:53

@izok1980: Znowu format? Po co? Zarzynasz tego kompa :P . Ja się sobie dziwię bo ja nie robiłem formatu od łoooo Panie, miesięcy wielu :P .

Zobacz pod Microsoft Security Essential co napisał @Idanox. Cytuję:
,,Tutaj jest link do strony z opisem i zdjęciami z nowego wyglądu. Tylko dzjęcia są zrobione z czarnej wersji kolorystycznej, standardowo będzie też opcja biała.
https://mspoweruser.com/new-windows-defender-app-coming-windows-10s-creators-update".

Co o tym myślisz?

Autor edytował komentarz w dniu: 05.01.2017 17:55
izok1980   8 #1478 05.01.2017 17:50

@FreeWare_RK: Niczym nie podpadła ale robiłem format i skusiłem się na BD

FreeWare_RK   21 #1477 05.01.2017 16:44

@izok1980: A czym 360'tka Ci podpadła? Ja obecnie Zemana Antilogger Premium i Comodo Cloud.

izok1980   8 #1476 05.01.2017 16:31

@FreeWare_RK: Obecnie Bitdefender free ten nowy plus zemana antilogger

FreeWare_RK   21 #1475 03.01.2017 21:04

@izok1980: Masz nadal qihoo? Jak się sprawuje?

gracer   2 #1474 03.01.2017 11:45

Wygląda na to ze Chińczycy naprawili instalkę po upgrade wszystko już działa normalnie pozdrawiam.

  #1473 30.12.2016 19:41

@gracer: Jeśli jest tak, jak piszesz, to Chińczycy coś pokićkali. W takim razie można skorzystać z wersji mniej rozbudowanej, a równie skutecznej czyli 360 TSE.

gracer   2 #1472 30.12.2016 17:47

Niestety u mnie ta wersja tez traktuje swoje pliki jako wirusa wrócilem do poprzedniej wersji problem tez z odinstalowaniem pomaga tylko revo

Autor edytował komentarz w dniu: 30.12.2016 17:48
  #1471 30.12.2016 15:36

Niestety ale najnowsza wersja 9.0.0.1085 traktuje własne pliki jako wirusy. Reinstalacja nic nie daje.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.