Jak skutecznie zwiększyć zasięg Internetu mobilnego

Obecnie, każdy z operatorów sieci komórkowych w Polsce posiada w swojej ofercie opcję dostępu do Internetu mobilnego. Operatorzy konkurują między sobą cenami, limitami danych (jeszcze), ofertami dla stałych klientów. Niestety, mimo atrakcyjnej oferty i całkiem przyzwoitych prędkości możliwych do osiągnięcia, wciąż bywają miejsca w naszym kraju, gdzie dostęp nie tylko do Internetu mobilnego, ale i telefonii, jest utrudniony z uwagi na kiepski zasięg sieci. Istnieje prosty sposób na zmianę tego stanu rzeczy. To właśnie ten problem będzie tematem dzisiejszego tekstu.

Po pierwsze: czego nie robić, żeby nie szkodzić.

Zanim zaczniemy cokolwiek poprawiać, warto zadać sobie trochę trudu i zastanowić się, czy możemy poprawić zasięg naszego Internetu likwidując przeszkody w jego funkcjonowaniu. Jeżeli korzystamy z sieci głównie w domu, spróbujmy znaleźć miejsce z najlepszym zasięgiem. Nie musimy biegać od razu po całym domu z komputerem. Wystarczy wziąć telefon komórkowy (o ile jest w tej samej sieci co nasz Internet) i sprawdzić, gdzie w mieszkaniu mamy najlepszy dostęp do sieci.

A nam ciągle źle

Zainspirowany komentarzami postanowiłem skrobnąć coś od siebie w temacie (nie dosłownie, ale zawsze) ;)

Zadowolenie

System z Redmond stanowi blisko 99% udziału w rynku wśród desktopów oraz notebooków. Zadowolenie zwłaszcza osób które choć w części związane są z tematyką ~50%? w porywach..

Czym jest to spowodowane?

Ja bynajmniej nie wiedzę aż takich powodów, by gnoić MS za ich produkty. Polityka firmy (w ostatnim czasie zwłaszcza patentowa) pozostawia wiele do życzenia. Jednak patrząc obiektywnie, Windows był, jest, i pewnie jeszcze długo będzie najlepszym systemem na rynku. Za te słowa pewnie wielu wyznawców Linuksa mnie zgnoi, a w najlepszym przypadku ośmieli się ze mną nie zgodzić, udowadniając po raz milionowy wyższość pingwina nad oknami.

Ale czy Windows wypracował sobie monopol na PC całkowicie niesłusznie, niezasłużenie?

Jest to pierwszy system, który pozwolił by PC zagościły prawie na każdym domowym biurku.