r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AQQ 3.0.2.20

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony

AQQ 3.x to najnowsza generacja polskiego multikomunikatora internetowego rozwijanego nieprzerwanie już od wielu lat.

Galeria programu

Obecnie podstawową siecią jest Jabber/XMPP. Protokół ten, dzięki otwartości i znaczącej liczbie rozbudowujących go funkcji, tworzy nową jakość rozmów internetowych. Oczywiście nie zapomniano o obsłudze najpopularniejszych w Polsce sieci, takich jak Gadu-Gadu i Tlen. Wygląd komunikatora także został znacznie poprawiony. Dzięki kompozycjom wizualnym można praktycznie dowolnie zmieniać wygląd programu. Zarówno kompozycje, jak i style obramowania okien, wspierają kanał alpha (przezroczystość) i są oparte o kod w języku HTML/CSS, co pozwala na bardzo szerokie modyfikacje.

Ponadto program umożliwia wysyłanie darmowych wiadomości SMS za pośrednictwem bramek polskich operatorów, wprost z okna AQQ. Do dyspozycji użytkowników są też czaty publiczne oraz rozmowy głosowe w ramach sieci Jabber/XMPP.

Uwaga!

  • Korzystanie z komunikatora wiąże się z koniecznością wykupienia subskrypcji (2 zł na miesiąc lub 20 zł za cały rok). Gdy subskrypcja wygaśnie funkcjonalność AQQ zostanie ograniczona. Nie będzie możliwe wysyłanie wiadomości, korzystanie z Centrum Powiadomień czy też wysyłanie SMS-ów. W dalszym ciągu będzie możliwy odbiór wiadomości, przeglądanie archiwum, a także korzystanie ze wszystkich wtyczek bez żadnych ograniczeń.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowe AQQ to ogromne zmiany. Niestety, komunikator nadal jest płatny

59
OPROGRAMOWANIE 26.11.2014 | Łukasz Tkacz

Dzisiaj pojawiła się długo wyczekiwana, trzecia odsłona polskiego komunikatora AQQ. Kodowa nazwa tego wydania to SolarWave. Zawiera ono ogromną liczbę zmian w stosunku do ostatniej wersji stabilnej i poprawia wiele błędów. Choć komunikator wciąż jest płatny, warto choćby rzucić na niego okiem, aby przekonać się, co takiego oferuje. Potrafi tak wiele, że czasami trudno nazywać go zwykłym komunikatorem. Nowa wersja to przede wszystkim poprawki znalezionych błędów, a także liczne optymalizacje. Dzięki nim program powinien uruchamiać się i działać szybciej w zasadzie w każdej sytuacji, bo zmiany…

Recenzje użytkowników

dobrze zorganizowany interfejs, możliwość sporej personalizacji, ciekawe funkcjonalności
stabilność na średnim poziomie, zgłoszone błędy naprawiane miesiącami a nawet latami, brak realizacji propozycji użytkowników
ocena użytkownika

Z komunikatorem AQQ jestem związany od wielu lat, jeszcze za czasów AQQ 1.x. Gdy powstała linia 2.x postanowiłem spróbować swoich sił i zacząć pisać wtyczki. Przez te kilka lat widziałem wiele i widzę w jakim kierunku zmierza obecny rozwój tego komunikatora - w stronę całkowitego upadku projektu.

Komunikator jak komunikator, widziałem gorsze i nieco lepsze rozwiązania w niektórych sprawach. Potencjałem AQQ jest na pewno to, że posiada na prawdę dobrze zorganizowany interfejs - okno rozmowy jest skromne a zarazem bardzo funkcjonalne, to samo tyczy się listy kontaktów, gdzie znajdziemy wszystkie niezbędne informacje + to czego nigdzie nie znalazłem, możliwość szybkiego przejrzenia czatów na serwerze XMPP. Testowałem wiele komunikatorów i nie znalazłem ani jednego, który daje tak dużą możliwość personalizacji poprzez dodatki (teraz niestety baza jest uboższa, bo usunąłem swoje autorskie wtyczki ale kit). Niestety ciężko przytoczyć więcej plusów, gdyż AQQ ma dużo rażących wad, obok których nie da się przejść obojętnie...

Opłaty - same w sobie nie są czymś negatywnym, bo przecież jest wiele programów, gdzie się za nie płaci lub wysyła dobrowolne datki. Problemem w komunikatorze AQQ jest to na co idą te opłaty, bo ni jak się to przekłada na rozwój komunikatora.

W komunikatorze znajdują się różniaste błędy, są nawet takie co uniemożliwiają normalne korzystanie z komunikacji (np. błędne oznaczanie daty przyjścia wiadomości offline, wieszanie się komunikatora w różnych dziwnych sytuacjach, niedziałające transfery w sieci GG), na usunięcie błędów czasem czeka się klika tygodni, czasem parę miesięcy a rekordowe zgłoszenia czekają na realizację parę lat. Autor komunikatora tak bardzo olewa swoich klientów (klientów, bo w końcu prowadzi biznes i ma z tego kasę), że o naprawę błędów trzeba się prosić na oficjalnym forum AQQ - ba, czasem trzeba się kłócić, udowadniać że problem istnieje oraz podawać gotowe rozwiązania, bo autor komunikatora jest za leniwy na ich wygooglanie. Czy tak powinno być, kiedy płaci się za jakiś produkt? Moim zdaniem nie (smaczek - na problemy z niedziałającą siecią Facebook autor AQQ sugeruje, że to wina użytkowników, bo obsługa sieci FB wymaga po prostu samodyscypliny i wtedy użytkowanie staje się przyjemniejsze).

Ok, zostawmy błędy i idźmy dalej. Na forum AQQ można znaleźć naprawdę świetne propozycje rozwoju komunikatora (chociażby obsługa XEP-0313, który w pełni obsługuje obecnie jeden komunikator na desktop), lecz zamiast tego autor komunikatora woli dodać swoje wymyślone rzeczy, które często nie mają nic wspólnego z komunikacją - są raczej rzeczami "nice to have", które jedynie zaśmiecają komunikator i mogłyby się znaleźć w formie dodatku-wtyczki, lepiej poświęcić czas na usunięcie błędów, które gniją na forumowej bugliście i wołają o ratunek. Autor komunikatora wraz z wprowadzeniem opłat obiecał duże zmiany, że wreszcie będzie słuchać słuchać użytkowników i rozwój AQQ nie będzie blokowany przez nikogo z góry. W tej chwili wygląda to tak, że wraz z wprowadzeniem opłat i wielkimi obietnicami (prawie jak tymi wyborczymi) zostały w parę tygodni wdrożone propozycje, na które użytkownicy czekali latami - i to wszystko po to, aby wydoić ze wszystkich kasę a potem nic nie robić z projektem. Propozycje użytkowników jak leżały za czasów CT Creative (poprzedni prawny właściciel sprzed wprowadzenia opłat) tak leżą dalej mimo obiecanych zmian wynikających z powrotu projektu pod skrzydła samego Oconnela.

Na prawdę, ludzie są w stanie zapłacić 2zł miesięcznie za komunikator ale nie, kiedy muszą się prosić o dodanie różnych rzeczy czy naprawę podstawowych funkcjonalności komunikatora. To wszystko tak wkurza, irytuje i boli, że od sporego czasu na forum AQQ zaczęli się pojawiać nowi użytkownicy, którzy zaczęli otwarcie wyrażać swoje negatywne opinie. Efekt jest taki, że na forum AQQ została wprowadzona cenzura i rozdawane są bany za każde wspomnienie o konkurencji czy też po napisaniu negatywnej opinii. A ludzie potrzebują po prostu się wyżalić, dość dużo ludzi chce, aby komunikator AQQ dalej żył pełnią i rozwijał się jak kiedyś - padają propozycje promowania komunikatora, rozwoju itp itd ale wszystko jest negowane przez autora komunikatora.

Niestety póki autor komunikatora AQQ nie zmieni swojego podejścia do projektu i nie zacznie w końcu poważnie traktować swoich klientów to ten projekt upadnie totalnie i zostanie tylko historią na polskim rynku komunikatorów. Niestety ale tak się kończą biznesu, które są prowadzone przez osoby kompletnie się na tym nie znające.

23.07.2015 23:07 | Recenzja do wersji 3.0.1.10
0 Reklam,Szybki,Duża baza wtyczek,Obsługa wielu kont w tym GG,FB,Skype oraz inne,Mało pobiera pamięci Ram,piękne kompozycje od Silverstone Sense 5v13
Jak na razie brak po za tym że jest płatny ;) ale warty na pewno jest swej ceny 2zł msc.
ocena użytkownika

AQQ używam od wielu już lat,w między czasie próbowałem też innych komunikatorów ale za każdym razem i tak wracałem do AQQ po paru dniach nie miały to co posiada AQQ i były mniej funkcjonalne.
Nowa wersja AQQ wnosi szereg zmian których może na pierwszy rzut oka nie widać ale wystarczy spędzić kilka minut z komunikatorem by je poznać.
Moi znajomi też zaczęli doceniać AQQ podczas swej pracy w Radio gdzie są otwarte programy do nadawania a zwykły komunikator GG zamulał im łączę i powodował zawieszanie się też programu do nadawania.
AQQ działa jak talala :) AQQ mam na 3 komputerach PC w studio oraz na laptopie wszędzie sprawdza się bd.
Jak kolega Narv wspomniał dla mnie również brakuje w AQQ opcji:brakuje opcji umożliwiającej weryfikację, które kontakty GG mają nas na liście.
Co do reszty jak na obecne czasy AQQ się rozwija ale też nie przesadzajmy z ciągłym rozwojem bo jak zacznie autor wrzucać do niego masę innych rzeczy to skończy się jak z winampem z odtwarzacza stanie się kombajn. Polecam AQQ osobom które sami chcą decydować o tym jak działa ich komunikator i jak ma wyglądać oraz nie żałuje paru groszy.
Ps.dziwi mnie ciągłe narzekanie ile to AQQ zużywa ram mamy rok 2014 a nie 2005.r każdy teraz ma przynajmniej 4 GB i więcej RAM na pokładzie więc co tu żałować ich dla AQQ od tego jest RAM :) to nie czasy gdzie sam pod XP posiadałem 512MB.

07.12.2014 15:21 | Recenzja do wersji 3.0.0.50
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1669 17.06.2016 08:34

wykupowanie subskrypcji tragedia po co nam taki komunikator wszystkie inne sa lepsze od tego badziewia

Shaki81 MODERATOR BLOGA  37 #1668 06.06.2016 22:09

Co prawda AQQ jest dobre, ale jednak dla WTW jest bardziej funkcjonalne, choć cały czas mam sentyment do GG

  #1667 28.05.2016 12:53

SMS-Y DARMOWYCH NIESTETY NIE MOZNA WYSLAC WYMAGA AUTORYZACJI PRZEZ KAMINSKIEGO I BLASZCZAKA A TAKA TRUDNO ZDOBYC.

MrBeckham666   18 #1666 28.05.2016 01:18

@FreeWare_RK: w sensie gdzie :? portable to po prostu wersja przenośna nie wymagająca instalacji :)

FreeWare_RK   18 #1665 27.05.2016 21:21

@MrBeckham666: A co to znaczy, że slimjet podaj w wersji portable. Czyli jakiej? O co to chodzi? Idiota ze mnie, wiem ale za pierona nie wiem.

MrBeckham666   18 #1664 25.05.2016 14:48

@FreeWare_RK: dlatego warto korzystać np z takiego triliana który poprzez xmpp korzysta z fb :) nie musisz np wtedy używać messengera czy tej aplikacji facebook które jedno co potrafią to tylko wpierdzielać baterie :D

Autor edytował komentarz w dniu: 25.05.2016 14:48
FreeWare_RK   18 #1663 25.05.2016 14:44

@MrBeckham666: Kurza twarz, to nieźle, masz tych bajerów bądź ile. Ja w znajomych nie mam już za bardzo takich co by korzystali z komunikatora jakiegokolwiek innego prócz skype i FB. GG, AQQ, NK to już relikty przeszłości. Zastanawiam się co pojawi się za tego muła facebooka i go godnie zastąpi bo fb to jest dramatem sam w sobie.

MrBeckham666   18 #1662 25.05.2016 14:32

@FreeWare_RK: ja tam gg jeszcze mam znajomi jeszcze tego używają :) ale mam wszystko zintegrowane z serwerem xmpp używam trilian który mam i na windows i na androidzie. tak samo mam z fb :) no i z xmpp jeszcze korzystam :) jix.im serwer znajomego :) beherita nie jakiego który się wtyczkami do aqq zajmował :) spox gość :)

Autor edytował komentarz w dniu: 25.05.2016 14:33
FreeWare_RK   18 #1661 25.05.2016 03:00

@MrBeckham666: Uwielbiałem ten komunikator, był lżejszy od GG, mniej problematyczny (do czasu) i również darmowy (też do czasu). Ale kto teraz z GG korzysta? Jest ktoś taki? Już nawet ze skype się nie korzysta specjalnie bo videorozmowy są na FB.
Swoją drogą ciekaw kto ,,króla" zdetronizuje i zajmie jego miejsca tak jak FB ,,stłamsił" NK (nigdy nie miałem tego czegoś o dziwo).

Unga Unga   4 #1660 28.04.2016 16:03

AQQ 2.4.6.10 Free działa lepiej niż nowe GG :-D
Web Gadu też istnieje :-D

Unga Unga   4 #1659 28.04.2016 16:01

@MemoryFive: Ja też korzystam z ostatniej darmowej wersji AQQ 2.4.6.10 i jak na razie wszystko lata jak trzeba. Próbowałem przejść na inne komunikatory łącznie z GG ale sentyment pozostał i stare AQQ pozostało. Mi to stare AQQ wystarcza i tyle w temacie.

guma77   9 #1658 28.04.2016 09:40

@MrBeckham666: masz racje , ja tez latalem na aqq ,ale jak juz zrobil ze $ to "nara barbara'

i siedze na gg lite :)

  #1657 27.03.2016 15:23

@MrBeckham666: całkowicie się zgadzam. To użytkownicy decydują o użyteczności programu. Brak użytkowników = koniec programu.

MrBeckham666   18 #1656 16.03.2016 00:51

@VPN: moim zdaniem upadł jak stał się płatny :) Kto płaci za coś jak ma darmowe alternatywy :) Odkąd znalazłem trilian nci wiecej nie potrzebuje :D I jeszcze jedno oconel nie miał pomysłu na rozwój nie słuchał użytowników i tyle w temacie moim zdaniem :)

nie myśl że nie znam AQQ i forum korzystałem z tego lata :)

Autor edytował komentarz.
MrBeckham666   18 #1655 16.03.2016 00:48

Trilian jest za free jest na android obsługuje Facebook. I nawet gg po ustawieniu go przez xmpp nic wiecej nie potrzebuje :D

Z AQQ korzystałem kiedyś ładne lata :) Dlaczego ? hmm lepszej alternatywy do gg nie znałem :) już to się zmieniło xd :D

Autor edytował komentarz.
MemoryFive   6 #1654 16.02.2016 19:48

ja z sentymentu nadal korzystam z darmowej wersji AQQ.. szkoda, ze nowe wersje są płatne w erze gdy gg odchodzi w niepamięć na rzecz fb, skype i whats app

  #1653 14.02.2016 12:28

Lipa straszna

Dementor   29 #1652 10.01.2016 10:42

@Krasor: W ostatnim czasie AQQ zeszło całkowicie na psy. A to że trzeba za to płacić, to już kompletna kpina z użytkownika,

Krasor   11 #1651 16.12.2015 23:38

Programu używałem kiedy byl jeszcze darmowy, obecnie nie mam zamiaru za niego płacić skoro sa inne może nawet lepsze alternatywy, niestety czas świetności AQQ dawno minął.

FreeWare_RK   18 #1650 31.10.2015 23:37

@Isazjera: Święta prawda :) jak mi polecono AQQ to olałem gg bo AQQ było i fajniejsze i szybsze i mniej muliło a raczej wcale :) . Szkoda, że płatne ale w dobie smartfonów, FB, Titterów bo mało już kto korzysta z tego typu rzeczy.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.