Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego AVG. Nie zawiera wszystkich modułów, ale chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i co ważne, jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego.

Galeria programu

Głównym składnikiem programu jest skaner antywirusowy. Działa w tle, monitoruje pliki i chroni komputer przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie ręcznego skanowania pełnego, a także tzw. skanowania inteligentnego, które sprawdza krytyczne miejsca w systemie. Dostępna jest także opcja wykrywania rootkitów. AVG wyróżnia się na tle wielu płatnych pakietów bardzo niskim użyciem zasobów systemowych – program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach.

Aplikacja chroni użytkownika podczas surfowania w Internecie – moduł LinkScanner skanuje linki i witryny, blokując dostęp do sfałszowanych stron internetowych. W programie znajduje się również składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. AVG AntiVirus Free skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP. Wykorzystuje do tego celu zarówno dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne. Jest w stanie wykrywać potencjalne niechciane aplikacje, skanować archiwa i przenosić wykryte szkodniki do kwarantanny.

Program zawiera bardzo rozbudowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy. AVG generuje również rozbudowane raporty i posiada własny system automatycznie wykonywanych zadań. Dzięki nim użytkownik może zaplanować skanowanie w określonym czasie. Producent wbudował w antywirusa moduł PC Analyzer, który analizuje system i informuje o ilości śmieci możliwych do usunięcia. Możliwe jest jednorazowe czyszczenie system, lub zakup programu AVG PC Tuneup.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ochrona od AVG w wersji 2016: synchronizacja i zdalne zarządzanie

40
OPROGRAMOWANIE 30.09.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

AVG ogłosiło dziś światową premierę nowej wersji swojego pakietu antywirusowego, jednego z najpopularniejszych tego typu programów, wykorzystywanego według danych producenta przez 200 milionów osób na całym świecie. W tym roku przygotowano sporo nowości, które znacznie rozszerzą funkcjonalność oprogramowania między innymi w zakresie synchronizacji z urządzeniami mobilnymi. Od wersji 2016 zarówno darmowa, jak i komercyjna wersja pakietu będzie posiadała funkcję AVG Zen. Pozwala ona na tworzenie sieci urządzeń objętych ochroną antywirusową oraz możliwość zarządzenia nią za pomocą dowolnego…

AVG zostanie sprzedane? Inwestorzy ostrzą sobie zęby na producenta antywirusów

28
OPROGRAMOWANIE 07.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W ciągu najbliższych miesięcy może dojść do przejęcia całej lub niektórych części firmy AVG Technologies, która tworzy oprogramowanie zabezpieczające. Jak na razie w Sieci dostępne są jedynie nie do końca sprecyzowane informacje z najbliższego otoczenia firmy, które mówią o rozpoczęciu rozmów z ewentualnymi partnerami biznesowymi. Czeska firma założona w 1991 roku przez Jana Gritzbacha i Tomasa Hofera, pierwotnie funkcjonująca pod nazwą GRISOFT, s.r.o., wcale nie wystawia samej siebie na sprzedaż. Reaguje jednak na pytania zainteresowanych, co oznacza, że przejęcie wcale nie jest wykluczone.…

Recenzje użytkowników

Skuteczny
Spowalnia start systemu
ocena użytkownika

Mam dysk SSD, posiadam pełną licencję na ten pakiet, program jest skuteczny, ale równie skutecznie zamula system. Nie widać tego podczas grania, ale start systemu trwa znacznie dłużej, wcześniej nie widziałem ładowania systemu, a teraz tak. Raczej zmienię na coś innego. Zapora w pełnej wersji jest nawet lepsza od COMODO. Poszukajcie Giveaway z AVG bo warto dla tej zapory.

23.03.2015 16:21 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856
Darmowa rozbudowana wersja, dobra wykrywalność, ładny wygląd, wersja w języku polskim, dość częste aktualizacje
Sporadyczne problemy z usunięciem znalezionego zagrożenia, upierdliwa reklama nie do ukrycia, odrobinę dłuższy czas startu systemu.
ocena użytkownika

Zacznę może od tego, że w wersji 2012 była to ,,przerazliwa kobyła". Program ważył bardzo dużo i apetyt na zasoby systemowe miał nie gorsze jak G-Data 2012, a w porównaniu z niemieckim programem, AVG wyposażony był (nadal jest) w jeden autorski silnik. Nastały czasy 2013 i 14, które były według mnie szczytem osiągów tego zacnego programu. Miazgę robił z większości darmowych i płatnych AV.
Obecnie wyszła nowa wersja 2015, odświeżony wygląd jest schludny, powiem więcej, wygląda po orostu elegancko. Nie maprzesady ani tzw. obskurności. Oczywiście to kwestia gustu. To mniej ważne.
Najbardziej istotne jest to, że AVG nie jest już ciężkim słoniem, odchudził się znacząco. Nie ingeruje w nasz system. Podczas skanowaia można sobie robić coś innego i nie powinien sam program nam uniemożliwiać korzystanie z internetu podczas soanowania. Oczywiście przeglądarka może ładować się dłużej ale to też kwestia jaką dysponujemy pamięcią RAM i mocą CPU. Ubolewam trochę bo nie mam tu możliwości przeprowadzenia szybkiego skanowania. Jest tylko skan pełny, skan w poszukiwaniu rootkitów czy możliwość odpowiedniego doboru plików, folderów, dysków czy czego tam chcecie do przekanowania. Sama czynność skanowania nie potrwa długo. Tu akurat duży plus. Po instalacji należy wykonać pierwszy skan. Po nim, program jak by działał jeszcze mniej działając na RAM'y i procesor.
Denerwujący jest fakt, że zdarza się taka sytuacja czasami, że program wykryje coś co jest zagrożeniem realnym ale ma problem z usunięciem i zgłasza, że nie może usunąć danego pliku. To nie powinno mieć miejsca. Jest to jednak sporadyczne, mnie się zdarzyło może ze 3 razy. Może to mało, może dużo, kwestia podejścia do tego. Niemniej jednak uważam, że taka wpadka nie powinna mieć miejsca. Dodatkowo ostatnio miałem okazję przekonać się, że soft jakby lubiał coś przepuścić. Miałem go na jednym z kompów i po okresie dwóch miesięcy od zainstalowania, po skanie Malwarebytes oraz Panda Claud Cleaner, okazało się, że w systemie są różne badziewia. Program przepuścił. Ustawienia miałem jak to ja, oczywiście na max możliwe. Wcześniej jak go używałem to na przełomie lat 2012/13/14 nie miałem ani jednego zagrożenia, wszystko pięknie blokował. Może po prostu tym razem miałem pecha.
Denerwuje mnie jeszcze taka mała drobnostka a mianowicie, upierdliwa reklama, która owszem była w wersjach wcześniejszych ale pięknie można było ją sobie ukryć. Teraz już nie można. Psuje mi to trochę radość oglądania głównego okna.

Polecić ten program mogę wszystkim tym którzy są początkującymi ale i zaawansowanymi userami. Mamy tu na tyle opcji, że dla każdego coś się znajdzie.
Sam program jest zaopatrzony w nasz j. pl więc ze zrozumieniem komunikatów też problemu nie będzie. AVG nie jest nachalny i nie blokuje jak najęty aplikacji na naszych blaszakach/laptopach, jak to ma w zwyczaju Comod. Czy program się rozwija w dobrą stronę? Cóż na to pytanie niech sobie każd odpowie po przetestowaniu przynajmniej przez kilkanaście dni, by mieć wgląd w jego możliwości oraz słabości. Uważam, że z dostępnych darmowych AV ten jest jednym z najbardziej rozbudowanych. W zestawieniu z takim Avastem, który coraz to więcej modułów ma płatnych z wersji na wersję, choć w przeszłości były one darmowe, to nie ma co porównywać.

Jeśli o aktualizacj chodzi, to również nie ma z nimi najmniejszych problemów. Program sam aktualizuje sgnatury oraz czy nie ma do pobrania nowego update'u. To niby wydaje się czymś normalnym, jednak jest grupa programów które nie mają takiej opcji albo wręcz nie działa ona jak powinna i trzeba to robić ręcznie. Alertów nie ma za wiele, tylko jak wykryje jakieś paskudztwa. Oczywiście mogą zdarzyć się fałszywki, jednak myślę, że lepiej by przytrafiły się fałszywki, niż program miał notorycznie przepuszczać śmieci.

Ostatnio słyszy się, że soft ma być sprzedany, ale czy tak będzie czy nie to czas pokaże.


Moja osobista ocena to 4/5
Zdecydowanie dużo plusów ale i kilka minusów. AVG free AV mógłby otrzymać ode mnie 5/5 z czystego sentymentu ale nie o to tu chodzi.


P.S.
Zachęcam też do posiadania wraz z AV jakichś skanerów w postaci Malwarebytes Anti-Malware, Hitman'a PRO, Pandy Claud Cleaner, Emsisoft Emergency Kit czy HardProtect AntiMalware. Nie działają realtime a zawsze można od czasu do czasu przekanować system czy aby napewno jest czyst.

19.03.2015 22:41 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856

Komentarze

FreeWare_RK   12 #2523 27.10.2015 19:27

Magiczna liczba 6 milionów pobrań przekroczona :) . Brawo AVG :)

FreeWare_RK   12 #2522 27.10.2015 00:27

@amaranto (niezalogowany): To szpiegowanie chyba nie jest takie przymusowe bo w opcjach było chyba coś do wyłączenia by nie były wysyłane informacje do AVG.

FreeWare_RK   12 #2521 26.10.2015 13:36

@Anonim (niezalogowany): Ja mam SecureAPlus i sobie bardzo chwalę. Czasem jakaś fałszywka się zdarzy ale to nic bo wiem co na kompie mam i nie wpadam w panikę jak coś mi wykryje. Powiem Ci tak. Mam go od kilku dobrych miesięcy i tak: aktualizuje się bez problemu, pracuje cicho i bez problemu również. Najmniejszego nie mam z nim kłopotu. Jest lżejszy od AVG i uważam, że to świetna alternatywa dla innych darmowych programów. Posiada kilka silników w chmurze które bardzo podnoszą skuteczność przy okazji nie wpływając na wydajność.

Co wybrać? To już kwestia gustu. SAP z pewnością nie doprowadzi chłodzenia kompa do szaleństwa :). Nie wpłynie na czas startu i zamykania systemu i nie upośledzi działania przeglądarek internetowych jak AVA czy Avast.

Ja mam SAP'a i jestem bardzo zadowolony. Skanery pomocnicze w postaci Malwarebytes, HitmanPRO czy Emsisoft EK też mam i od czasu do czasu skanuje i przez te parę miesięcy nic a nic nie zawirusowało mojego kompa. Świadczy to o tym, że program jest skuteczny ale też nie zawsze na siłę wbijałem tam gdzie najbardziej niebezpiecznie.
Myślę, że każdy AV ma słaby punkt i gdzieś czycha w internecie masa zagrożeń którym nie da rady.
Zalecam profilaktykę, nie tylko SAP ale też jakieś skanery do przeskanowania czasami czy aby na pewno nie ma wirusów. Akurat SAP nie ma systemu HIPS a szkoda. Może wprowadzą go w nowej wersji. Zobaczymy. Dla mnie i tak w obecnej wersji jest to zgrabny i skuteczny soft.

@amaranto (niezalogowany): Inne AV też szpiegują :) tego możesz być pewny.

  #2520 25.10.2015 12:19

Usunąłem wersję 2015, bo pokazywała mi za dużo fałszywych alarmów. W dodatku po wprowadzeniu przymusowego szpiegowania użytkowników stwierdziłem, że nie warto.

  #2519 25.10.2015 09:47

@FreeWare_RK: tez mam secureAplus i wykrywa to czego inne skanery nie wykrywaja glownie clamwin cos tam zawsze wykryje...
malwarebtes tez dobry sprawdzony program

a jak radzisz zostac przy tym avg antuwirus free editon czy zrezygnowac z niego w sumie secure tez posiada skaner avg wiec nie wiem...

FreeWare_RK   12 #2518 22.10.2015 23:29

@Yoger: Oczywiście tak samo uważam :) ale Panda podobno w momencie gdy nie masz dostępu do internetu jest bezbronna. W poprzedniej wersji wiem, że pobierała cache sygnatur wirusów na dysk a w tej nie wiem. Nie mam Pandy obecnie. Wypadało by to obadać.
Ja polecam również FortiClient który też w testach wypada świetnie i jest również lekki dla systemu :) .

Ja w obecnej chwili mam na wyposażeniu SecureAPlus i sobie bardzo chwalę. Nie w nowej wersji beta z usprawnieniami ale tej dostępnej na DP. Również mam Malwarebytes Anti-Mawlwre i Anti-Exploit. ADWcleaner i wszystko hula. Jeszcze system sobie uaktualniłem do ,,10" i wygląda to wszystko naprawdę fajnie.

Czekam z niecierpliwością na nowe Comodo IS Premium oraz Avasta. Ciekaw jestem jak te programy będą się prezentować w wersji 2016.
Na nowe SecureAPlus też czekach. Chyba najbardziej ze wszystkich softów.
Na Avirę czekałem ale już nie czekam bo ile można. A było by w niej kilka kwestii do poprawy.

Yoger   4 #2517 22.10.2015 23:12

@FreeWare_RK: Zgadzam się z Tobą. Obecnie używam tego AV: http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Free-Antivirus,Program,Windows,57976.html i powiem Ci, że jestem zadowolony. Panda nie obciąża zbytnio systemu i to mi właśnie pasuje. Widziałem też, że w testach AV dobrze wypada. Do tego co jakiś czas skanuje system Malwarebytes Anti-Malware. A Ty co używasz? :)

FreeWare_RK   12 #2516 21.10.2015 21:23

@Yoger: O tak :). Nie wiem jak Ty ale według mnie AVG najlepszy był na przełomie lat 2012/13/14. Wiele wtedy wskazywało, że to światowa czołówka wśród AV. Ale zawsze spowalniał start i zamykanie :). To taka wizytówka Czechów :) .

EDIT.
To co obecnie używasz?

Yoger   4 #2515 21.10.2015 21:18

@FreeWare_RK: Te reklamy też mnie denerwują, ale jakoś dało się wytrzymać. Gorzej właśnie z ciężkością, strasznie spowalniał start systemu. Do tego zdarzało się, że zamrażał mi przeglądarki w czasie wczytywania jakieś strony, to było chwilowe, ale irytujące.

FreeWare_RK   12 #2514 21.10.2015 21:01

@Yoger: No przestali, szkoda szkoda bo to było coś. To zdradź sekret, czemu go omijasz? Mnie denerwuje reklamami, ciężkością i tym szpiegowaniem ale każdy szpieguje. NANO AV ponoć nie szpieguje ale za to słaby jest.

Yoger   4 #2513 21.10.2015 20:50

@FreeWare_RK: Akurat nie chodzi mi o szpiegowanie. Wiadomo, że inne antywirusy też to robią, zwłaszcza te darmowe. O dziwo też go używałem w latach 2012/13/14 :) Kingsoft? Testowałem kiedyś i był naprawdę fajny, ale niestety przestali go rozwijać.

FreeWare_RK   12 #2512 20.10.2015 01:12

@Yoger: A czemu go omijasz szerokim łukiem? Czy to ma związek z tym co pisali ostatnio, że nas szpieguje? Inne AV też to robią. Nic nowego. To również był mój ulubiony soft w latach 2012/13/14 - no w sumie jeden z ulubionych bo Kingsoft jeszcze się zaliczał :) .

Yoger   4 #2511 13.10.2015 16:44

Kiedyś mój ulubiony antywirus, teraz go omijam szerokim łukiem. Za to mogę polecić: http://www.dobreprogramy.pl/Panda-Free-Antivirus,Program,Windows,57976.html lekki antywirus i skuteczność na dobrym poziomie.

  #2510 13.10.2015 11:56

Wersja 2016 utrzymuje stałe połączenie po https z jakimś serwerem. Nie podoba mi się takie zachowanie, czyżby miało to związek z ogłoszoną niedawno nową polityką prywatności? O wielu lat używam AVG i byłem zadowolony z tego programu ale chyba nadszedł czas na zmianę.

FreeWare_RK   12 #2509 05.10.2015 15:52

@stemil99: A znam go znam akurat :) jest jeszcze ten który napisał Pan @morphiusz1 https://forums.comodo.com/polski-polish/optymalna-konfiguracja-comodo-internet-s... . Chętnie ten był obadał jak wyjdzie nowa wersja :) .

FreeWare_RK   12 #2507 04.10.2015 22:46

@stemil99: Przy pomocy którego poradnika bo było ich kilka?

stemil99   3 #2506 04.10.2015 18:57

Powiem tak zainstalowałem COMODO i od miesiąca nie mam problemów szybszy start /od AVASTA/ skonfigurowałem przy pomocy waszego poradnika i chodzi znakomicie - polecam

  #2505 29.09.2015 12:54

Niby jest wersja 2016 a automatyczna aktualizacja z wersji 2015 do 2016 nie aktualizuje tego programu czyli nadal jest problem .

FreeWare_RK   12 #2504 25.09.2015 19:30

@hmo: Ja na to mam sposób :P mam zwykły telefon standardowy z klawiaturką. Bez procesorów bez niczego i gites. Bateria ponad rok świetnie trzyma nadal i super. GPS też nie używam a mapy jak coś :) . I tak to jest :) .

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.