Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego AVG. Nie zawiera wszystkich modułów, ale chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i co ważne, jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego.

Galeria programu

Głównym składnikiem programu jest skaner antywirusowy. Działa w tle, monitoruje pliki i chroni komputer przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie ręcznego skanowania pełnego, a także tzw. skanowania inteligentnego, które sprawdza krytyczne miejsca w systemie. Dostępna jest także opcja wykrywania rootkitów. AVG wyróżnia się na tle wielu płatnych pakietów bardzo niskim użyciem zasobów systemowych – program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach.

Aplikacja chroni użytkownika podczas surfowania w Internecie – moduł LinkScanner skanuje linki i witryny, blokując dostęp do sfałszowanych stron internetowych. W programie znajduje się również składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. AVG AntiVirus Free skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP. Wykorzystuje do tego celu zarówno dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne. Jest w stanie wykrywać potencjalne niechciane aplikacje, skanować archiwa i przenosić wykryte szkodniki do kwarantanny.

Program zawiera bardzo rozbudowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy. AVG generuje również rozbudowane raporty i posiada własny system automatycznie wykonywanych zadań. Dzięki nim użytkownik może zaplanować skanowanie w określonym czasie. Producent wbudował w antywirusa moduł PC Analyzer, który analizuje system i informuje o ilości śmieci możliwych do usunięcia. Możliwe jest jednorazowe czyszczenie system, lub zakup programu AVG PC Tuneup.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AVG zostanie sprzedane? Inwestorzy ostrzą sobie zęby na producenta antywirusów

28
OPROGRAMOWANIE 07.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W ciągu najbliższych miesięcy może dojść do przejęcia całej lub niektórych części firmy AVG Technologies, która tworzy oprogramowanie zabezpieczające. Jak na razie w Sieci dostępne są jedynie nie do końca sprecyzowane informacje z najbliższego otoczenia firmy, które mówią o rozpoczęciu rozmów z ewentualnymi partnerami biznesowymi. Czeska firma założona w 1991 roku przez Jana Gritzbacha i Tomasa Hofera, pierwotnie funkcjonująca pod nazwą GRISOFT, s.r.o., wcale nie wystawia samej siebie na sprzedaż. Reaguje jednak na pytania zainteresowanych, co oznacza, że przejęcie wcale nie jest wykluczone.…

AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

12
OPROGRAMOWANIE 04.09.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Produkty zabezpieczające firmy AVG to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród użytkowników serwisu dobreprogramy. Dzisiaj czeski producent udostępnił nową linie swoich produktów na rok 2014. Zaktualizowano m.in. bezpłatny program antywirusowy AVG AntiVirus Free Edition, pakiet zabezpieczający AVG Internet Security oraz AVG AntiVirus oferujący dodatkowe moduły zabezpieczające. W nowych wersjach programów zabezpieczających skupiono się przede wszystkim na lepszej ochronie prywatności użytkowników dzięki zaimplementowaniu modułu odpowiedzialnego za bezpieczne usuwanie plików. Metoda…

Recenzje użytkowników

Skuteczny
Spowalnia start systemu
ocena użytkownika

Mam dysk SSD, posiadam pełną licencję na ten pakiet, program jest skuteczny, ale równie skutecznie zamula system. Nie widać tego podczas grania, ale start systemu trwa znacznie dłużej, wcześniej nie widziałem ładowania systemu, a teraz tak. Raczej zmienię na coś innego. Zapora w pełnej wersji jest nawet lepsza od COMODO. Poszukajcie Giveaway z AVG bo warto dla tej zapory.

23.03.2015 16:21 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856
Darmowa rozbudowana wersja, dobra wykrywalność, ładny wygląd, wersja w języku polskim, dość częste aktualizacje
Sporadyczne problemy z usunięciem znalezionego zagrożenia, upierdliwa reklama nie do ukrycia, odrobinę dłuższy czas startu systemu.
ocena użytkownika

Zacznę może od tego, że w wersji 2012 była to ,,przerazliwa kobyła". Program ważył bardzo dużo i apetyt na zasoby systemowe miał nie gorsze jak G-Data 2012, a w porównaniu z niemieckim programem, AVG wyposażony był (nadal jest) w jeden autorski silnik. Nastały czasy 2013 i 14, które były według mnie szczytem osiągów tego zacnego programu. Miazgę robił z większości darmowych i płatnych AV.
Obecnie wyszła nowa wersja 2015, odświeżony wygląd jest schludny, powiem więcej, wygląda po orostu elegancko. Nie maprzesady ani tzw. obskurności. Oczywiście to kwestia gustu. To mniej ważne.
Najbardziej istotne jest to, że AVG nie jest już ciężkim słoniem, odchudził się znacząco. Nie ingeruje w nasz system. Podczas skanowaia można sobie robić coś innego i nie powinien sam program nam uniemożliwiać korzystanie z internetu podczas soanowania. Oczywiście przeglądarka może ładować się dłużej ale to też kwestia jaką dysponujemy pamięcią RAM i mocą CPU. Ubolewam trochę bo nie mam tu możliwości przeprowadzenia szybkiego skanowania. Jest tylko skan pełny, skan w poszukiwaniu rootkitów czy możliwość odpowiedniego doboru plików, folderów, dysków czy czego tam chcecie do przekanowania. Sama czynność skanowania nie potrwa długo. Tu akurat duży plus. Po instalacji należy wykonać pierwszy skan. Po nim, program jak by działał jeszcze mniej działając na RAM'y i procesor.
Denerwujący jest fakt, że zdarza się taka sytuacja czasami, że program wykryje coś co jest zagrożeniem realnym ale ma problem z usunięciem i zgłasza, że nie może usunąć danego pliku. To nie powinno mieć miejsca. Jest to jednak sporadyczne, mnie się zdarzyło może ze 3 razy. Może to mało, może dużo, kwestia podejścia do tego. Niemniej jednak uważam, że taka wpadka nie powinna mieć miejsca. Dodatkowo ostatnio miałem okazję przekonać się, że soft jakby lubiał coś przepuścić. Miałem go na jednym z kompów i po okresie dwóch miesięcy od zainstalowania, po skanie Malwarebytes oraz Panda Claud Cleaner, okazało się, że w systemie są różne badziewia. Program przepuścił. Ustawienia miałem jak to ja, oczywiście na max możliwe. Wcześniej jak go używałem to na przełomie lat 2012/13/14 nie miałem ani jednego zagrożenia, wszystko pięknie blokował. Może po prostu tym razem miałem pecha.
Denerwuje mnie jeszcze taka mała drobnostka a mianowicie, upierdliwa reklama, która owszem była w wersjach wcześniejszych ale pięknie można było ją sobie ukryć. Teraz już nie można. Psuje mi to trochę radość oglądania głównego okna.

Polecić ten program mogę wszystkim tym którzy są początkującymi ale i zaawansowanymi userami. Mamy tu na tyle opcji, że dla każdego coś się znajdzie.
Sam program jest zaopatrzony w nasz j. pl więc ze zrozumieniem komunikatów też problemu nie będzie. AVG nie jest nachalny i nie blokuje jak najęty aplikacji na naszych blaszakach/laptopach, jak to ma w zwyczaju Comod. Czy program się rozwija w dobrą stronę? Cóż na to pytanie niech sobie każd odpowie po przetestowaniu przynajmniej przez kilkanaście dni, by mieć wgląd w jego możliwości oraz słabości. Uważam, że z dostępnych darmowych AV ten jest jednym z najbardziej rozbudowanych. W zestawieniu z takim Avastem, który coraz to więcej modułów ma płatnych z wersji na wersję, choć w przeszłości były one darmowe, to nie ma co porównywać.

Jeśli o aktualizacj chodzi, to również nie ma z nimi najmniejszych problemów. Program sam aktualizuje sgnatury oraz czy nie ma do pobrania nowego update'u. To niby wydaje się czymś normalnym, jednak jest grupa programów które nie mają takiej opcji albo wręcz nie działa ona jak powinna i trzeba to robić ręcznie. Alertów nie ma za wiele, tylko jak wykryje jakieś paskudztwa. Oczywiście mogą zdarzyć się fałszywki, jednak myślę, że lepiej by przytrafiły się fałszywki, niż program miał notorycznie przepuszczać śmieci.

Ostatnio słyszy się, że soft ma być sprzedany, ale czy tak będzie czy nie to czas pokaże.


Moja osobista ocena to 4/5
Zdecydowanie dużo plusów ale i kilka minusów. AVG free AV mógłby otrzymać ode mnie 5/5 z czystego sentymentu ale nie o to tu chodzi.


P.S.
Zachęcam też do posiadania wraz z AV jakichś skanerów w postaci Malwarebytes Anti-Malware, Hitman'a PRO, Pandy Claud Cleaner, Emsisoft Emergency Kit czy HardProtect AntiMalware. Nie działają realtime a zawsze można od czasu do czasu przekanować system czy aby napewno jest czyst.

19.03.2015 22:41 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856

Komentarze

rychu-27   4 #2488 04.08.2015 19:24

Instalowałem na Win 10 Pro i system wykrył mi, że to oprogramowanie może zaszkodzić systemowi.
Zainstalowałem mimo to i póki co działa. Nawet jednego wirusa wykrył, zobaczymy jak będzie dalej.

lucaa44   1 #2487 04.08.2015 17:09

W KOŃCU !!! DZIAŁAJĄ AUTOMATYCZNE AKTUALIZACJE W AVG!

Najwidoczniej rozwiązali problem , bo dziś pierwszy raz od instalacji wyświetlił mi komunikat że aktualizaja zakończyła się powodzeniem podczas próby automatycznej aktualizacji. Zajęło im to ok 2 miesiące. Jedyny błąd jaki napotkałem to to że po ręcznym uruchomieniu aktualizacji przez opcje/aktualizuj wywalił mi BSOD'a(bardzo dziwne), ale tylko raz już później było ok.
Myślę że zwolennicy AVG teraz nie będą mieli żadnych oporów by zainstalować.

CzarnaZmija   7 #2486 04.08.2015 16:59

@rychu-27: a czemu nie. Chociaż skuteczniejszym rozwiązaniem będzie instalacja 360 TS (oparty na silniku Bitdefendera i Aviry) lub Avira Free.
Sam AVG też jest niczego sobie

rychu-27   4 #2485 03.08.2015 18:45

Podłączam się do pytania @paweeloss

paweeloss   7 #2483 01.08.2015 10:17

Ma sens instalować AVG na finalnej wersji Windowsa 10?

  #2482 31.07.2015 01:21

u mnie nadal nie działają automatyczne aktualizacje, podejrzewam że u innych też nie będą działać, mimo to udało się zaaktualizować ręcznie, przez funkcje aktualizuj z katalogu, używam AVG IS.......

mam pytanie: czy ktoś z Was używa programu AVG(wersji free lub innej) razem z internetem mobilnym LTE w sieci orange(opcja orange LTE freenet internet mobilny, plan domowy)?
dział techniczny orange twierdzi że używanie AVG powoduje spadek prędkości internetu LTE w ich sieci do prędkości 3G, ponoć tak donosili klienci. Ktoś ma taki problem?
Za odpowiedź będę bardzo wdzięczny bo niedawno zamówiłem LTE w orange i niedługo będę go testował

hmo   5 #2481 30.07.2015 21:57

@FreeWare_RK: No i male info, co by na biezaco bylo. Wlasnie przeprowadzilem aktualizacje do Build 6122, oczywiscie przy pomocy instalatora. Z automatu ani recznie nie poszlo. Sorry taki program.... (nie dopisane dopisac samemu).
Teraz czas na dobry browarek. Polecam kazdemu.

hmo   5 #2480 30.07.2015 21:08

@FreeWare_RK: Uzywam AVG IS od paru lat i nawet jestem z niego zadowolony, lecz ostatnio pojawily sie problemy. Np co okolo 3 -4 miesiace zatrzymuje mi sie dziennik historii zdarzen. Radze sobie odinstalowywujac program z kompa i instalujac go z powrotem. Poza tym zauwazylem tez problemy z aktualizacja bazy. Dopiero po rozpakowaniu instalatora moge aktualizacje przeprowadzic. Nie wystepuje to za czesto, ale jednak. Co do samej ochrony kompa zastrzezen nie mam zadnych. Zastanawiam sie jednak co do dalszego przedluzenia licencji, do wrzesnia jest jeszcze troszke czasu. Mysle o F-Secure IS. Kiedys niby program z "gornej polki", jak teraz wyglada to dokladnie nie wiem. Moze jakies cieple slowko od Ciebie na ten temat? Pozdrowienia.

wysiek   2 #2479 27.07.2015 21:30

@negaa (niezalogowany): Bo nie zaznaczyłeś wersji free przy aktualizacji programu. Trzeba uważnie patrzeć, co jest zaznaczone.

FreeWare_RK   12 #2478 23.07.2015 17:18

@negaa (niezalogowany): AVG świruje, najpierw niemożność aktualizacji sygnatur wirusów teraz jakieś klucze licencji do wersji free ... Co to się wyprawia? Avast blokuje komputery tam komuś ... Jakieś jaja. Ja siedzę na SecureAPlus i spokój, zero problemów. Do tego Panda Free albo FortiClient albo Baidu.

  #2477 23.07.2015 09:32

nie wiem co sie stalo nagle po waczeniu kompa dostaje info ze musze wpisac klucz licencji... przeciez to darmowa wersja mialam przez pol roku tego avg i nie wiem o co chodzi...

FreeWare_RK   12 #2476 22.07.2015 21:34

@stefan999 (niezalogowany): To z jakiej strony instalkę pobrać by normalnie było? Rozumiem, że z jakiejkolwiek pobiorę to będzie to samo tak?

meg74   2 #2475 22.07.2015 16:49

Właśnie aktualizacja programu do nowej wersji to problem nowa wersja AVG wyszła 13 a dziś jest 22 i nadal mam starszą wersie jedynie bazy wirusów się aktualizują a sam program nie , dlatego zastanawiam się nad zmianom na AVASTA lub inny darmowy antywirus

  #2474 22.07.2015 13:41

dodam jeszcze ze w przypadku problemu z automatycznymi aktualizacjami odinstalowywanie AVG, klasyczne i narzedziami AVG, czyszczenie rejestru i ponowna instalacja nic nie daja, te zabiegi to tylko strata czasu sam zmarnowalem kilka godzin, problem lezy nie po stronie programu zainstalowanego na naszym komputerze, ale po stronie producenta AVG, bedzie wystepowal dopoki dopoty firma AVG sie z nim nie upora, na razie sie na to nie zanosi, problem wystepuje od jakiegos miesiaca

  #2473 22.07.2015 02:11

jezeli ktos ma zamiar zainstalowac antywirusa AVG free z tej strony lub AVG IS to niech dobrze to przemysli. Nadal nie dziala funkcja automatycznych aktualizacji, wiec program sie sam nie aktualizuje po podlaczeniu do internetu. Ja korzystam teraz z AVG IS i udalo mi sie zaaktualizowac recznie, poprzez funkcje aktualizuj z katalogu, dodam ze tez nie kazdemu ta opcja dziala. Wiecej informacji powinno byc pod https://support.avg.com/answers, niestety trzeba tlumaczyc z ang, pod tym adresem masa ludzi zglasza problem z aktualizacja. Przynajmniej tak bylo z 2 tyg temu.

abrateks   8 #2472 17.07.2015 16:18

@FreeWare_RK:
he he :)

FreeWare_RK   12 #2471 17.07.2015 16:12

@abrateks: Tak i ilekroć spojrzę na tą japę to moja własna mi się cieszy :P

abrateks   8 #2470 17.07.2015 16:08

@FreeWare_RK:
Noo. Narazie szydzę z Avasta miną mego awatara :)

FreeWare_RK   12 #2469 17.07.2015 15:36

@abrateks: Heh aleś dowalił :P trzymam za słowo :). Ja tak nie mówię bo może w nowej wersji będzie WOW! i Zdeklasuje rywali :)

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.