Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego AVG. Nie zawiera wszystkich modułów, ale chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i co ważne, jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego.

Galeria programu

Głównym składnikiem programu jest skaner antywirusowy. Działa w tle, monitoruje pliki i chroni komputer przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie ręcznego skanowania pełnego, a także tzw. skanowania inteligentnego, które sprawdza krytyczne miejsca w systemie. Dostępna jest także opcja wykrywania rootkitów. AVG wyróżnia się na tle wielu płatnych pakietów bardzo niskim użyciem zasobów systemowych – program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach.

Aplikacja chroni użytkownika podczas surfowania w Internecie – moduł LinkScanner skanuje linki i witryny, blokując dostęp do sfałszowanych stron internetowych. W programie znajduje się również składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. AVG AntiVirus Free skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP. Wykorzystuje do tego celu zarówno dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne. Jest w stanie wykrywać potencjalne niechciane aplikacje, skanować archiwa i przenosić wykryte szkodniki do kwarantanny.

Program zawiera bardzo rozbudowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy. AVG generuje również rozbudowane raporty i posiada własny system automatycznie wykonywanych zadań. Dzięki nim użytkownik może zaplanować skanowanie w określonym czasie. Producent wbudował w antywirusa moduł PC Analyzer, który analizuje system i informuje o ilości śmieci możliwych do usunięcia. Możliwe jest jednorazowe czyszczenie system, lub zakup programu AVG PC Tuneup.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AVG zostanie sprzedane? Inwestorzy ostrzą sobie zęby na producenta antywirusów

28
OPROGRAMOWANIE 07.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W ciągu najbliższych miesięcy może dojść do przejęcia całej lub niektórych części firmy AVG Technologies, która tworzy oprogramowanie zabezpieczające. Jak na razie w Sieci dostępne są jedynie nie do końca sprecyzowane informacje z najbliższego otoczenia firmy, które mówią o rozpoczęciu rozmów z ewentualnymi partnerami biznesowymi. Czeska firma założona w 1991 roku przez Jana Gritzbacha i Tomasa Hofera, pierwotnie funkcjonująca pod nazwą GRISOFT, s.r.o., wcale nie wystawia samej siebie na sprzedaż. Reaguje jednak na pytania zainteresowanych, co oznacza, że przejęcie wcale nie jest wykluczone.…

AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

12
OPROGRAMOWANIE 04.09.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Produkty zabezpieczające firmy AVG to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród użytkowników serwisu dobreprogramy. Dzisiaj czeski producent udostępnił nową linie swoich produktów na rok 2014. Zaktualizowano m.in. bezpłatny program antywirusowy AVG AntiVirus Free Edition, pakiet zabezpieczający AVG Internet Security oraz AVG AntiVirus oferujący dodatkowe moduły zabezpieczające. W nowych wersjach programów zabezpieczających skupiono się przede wszystkim na lepszej ochronie prywatności użytkowników dzięki zaimplementowaniu modułu odpowiedzialnego za bezpieczne usuwanie plików. Metoda…

Recenzje użytkowników

Skuteczny
Spowalnia start systemu
ocena użytkownika

Mam dysk SSD, posiadam pełną licencję na ten pakiet, program jest skuteczny, ale równie skutecznie zamula system. Nie widać tego podczas grania, ale start systemu trwa znacznie dłużej, wcześniej nie widziałem ładowania systemu, a teraz tak. Raczej zmienię na coś innego. Zapora w pełnej wersji jest nawet lepsza od COMODO. Poszukajcie Giveaway z AVG bo warto dla tej zapory.

23.03.2015 16:21 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856
Darmowa rozbudowana wersja, dobra wykrywalność, ładny wygląd, wersja w języku polskim, dość częste aktualizacje
Sporadyczne problemy z usunięciem znalezionego zagrożenia, upierdliwa reklama nie do ukrycia, odrobinę dłuższy czas startu systemu.
ocena użytkownika

Zacznę może od tego, że w wersji 2012 była to ,,przerazliwa kobyła". Program ważył bardzo dużo i apetyt na zasoby systemowe miał nie gorsze jak G-Data 2012, a w porównaniu z niemieckim programem, AVG wyposażony był (nadal jest) w jeden autorski silnik. Nastały czasy 2013 i 14, które były według mnie szczytem osiągów tego zacnego programu. Miazgę robił z większości darmowych i płatnych AV.
Obecnie wyszła nowa wersja 2015, odświeżony wygląd jest schludny, powiem więcej, wygląda po orostu elegancko. Nie maprzesady ani tzw. obskurności. Oczywiście to kwestia gustu. To mniej ważne.
Najbardziej istotne jest to, że AVG nie jest już ciężkim słoniem, odchudził się znacząco. Nie ingeruje w nasz system. Podczas skanowaia można sobie robić coś innego i nie powinien sam program nam uniemożliwiać korzystanie z internetu podczas soanowania. Oczywiście przeglądarka może ładować się dłużej ale to też kwestia jaką dysponujemy pamięcią RAM i mocą CPU. Ubolewam trochę bo nie mam tu możliwości przeprowadzenia szybkiego skanowania. Jest tylko skan pełny, skan w poszukiwaniu rootkitów czy możliwość odpowiedniego doboru plików, folderów, dysków czy czego tam chcecie do przekanowania. Sama czynność skanowania nie potrwa długo. Tu akurat duży plus. Po instalacji należy wykonać pierwszy skan. Po nim, program jak by działał jeszcze mniej działając na RAM'y i procesor.
Denerwujący jest fakt, że zdarza się taka sytuacja czasami, że program wykryje coś co jest zagrożeniem realnym ale ma problem z usunięciem i zgłasza, że nie może usunąć danego pliku. To nie powinno mieć miejsca. Jest to jednak sporadyczne, mnie się zdarzyło może ze 3 razy. Może to mało, może dużo, kwestia podejścia do tego. Niemniej jednak uważam, że taka wpadka nie powinna mieć miejsca. Dodatkowo ostatnio miałem okazję przekonać się, że soft jakby lubiał coś przepuścić. Miałem go na jednym z kompów i po okresie dwóch miesięcy od zainstalowania, po skanie Malwarebytes oraz Panda Claud Cleaner, okazało się, że w systemie są różne badziewia. Program przepuścił. Ustawienia miałem jak to ja, oczywiście na max możliwe. Wcześniej jak go używałem to na przełomie lat 2012/13/14 nie miałem ani jednego zagrożenia, wszystko pięknie blokował. Może po prostu tym razem miałem pecha.
Denerwuje mnie jeszcze taka mała drobnostka a mianowicie, upierdliwa reklama, która owszem była w wersjach wcześniejszych ale pięknie można było ją sobie ukryć. Teraz już nie można. Psuje mi to trochę radość oglądania głównego okna.

Polecić ten program mogę wszystkim tym którzy są początkującymi ale i zaawansowanymi userami. Mamy tu na tyle opcji, że dla każdego coś się znajdzie.
Sam program jest zaopatrzony w nasz j. pl więc ze zrozumieniem komunikatów też problemu nie będzie. AVG nie jest nachalny i nie blokuje jak najęty aplikacji na naszych blaszakach/laptopach, jak to ma w zwyczaju Comod. Czy program się rozwija w dobrą stronę? Cóż na to pytanie niech sobie każd odpowie po przetestowaniu przynajmniej przez kilkanaście dni, by mieć wgląd w jego możliwości oraz słabości. Uważam, że z dostępnych darmowych AV ten jest jednym z najbardziej rozbudowanych. W zestawieniu z takim Avastem, który coraz to więcej modułów ma płatnych z wersji na wersję, choć w przeszłości były one darmowe, to nie ma co porównywać.

Jeśli o aktualizacj chodzi, to również nie ma z nimi najmniejszych problemów. Program sam aktualizuje sgnatury oraz czy nie ma do pobrania nowego update'u. To niby wydaje się czymś normalnym, jednak jest grupa programów które nie mają takiej opcji albo wręcz nie działa ona jak powinna i trzeba to robić ręcznie. Alertów nie ma za wiele, tylko jak wykryje jakieś paskudztwa. Oczywiście mogą zdarzyć się fałszywki, jednak myślę, że lepiej by przytrafiły się fałszywki, niż program miał notorycznie przepuszczać śmieci.

Ostatnio słyszy się, że soft ma być sprzedany, ale czy tak będzie czy nie to czas pokaże.


Moja osobista ocena to 4/5
Zdecydowanie dużo plusów ale i kilka minusów. AVG free AV mógłby otrzymać ode mnie 5/5 z czystego sentymentu ale nie o to tu chodzi.


P.S.
Zachęcam też do posiadania wraz z AV jakichś skanerów w postaci Malwarebytes Anti-Malware, Hitman'a PRO, Pandy Claud Cleaner, Emsisoft Emergency Kit czy HardProtect AntiMalware. Nie działają realtime a zawsze można od czasu do czasu przekanować system czy aby napewno jest czyst.

19.03.2015 22:41 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856

Komentarze

FreeWare_RK   11 #2428 28.05.2015 02:32

Tu na tej stronie macie kilkanaście darmowych kluczy do AVG Internet Security 2015 - http://onhax.net/avg-internet-security-2015

Klucze są w połowie strony wypisanie, wystarczy pobrać z DobrychProgrmów Instalkę ASG IS, skopiować serial i wklepać w odpowiednie miejsce gdzie proszą o key podczas instalacji. Bardzo prosto a licencja do 2018 roku jest ważna. Mega wypas. Bez cracków bez problemu.

Polecam, ja sobie zrobiłem.

Zubi93   1 #2427 17.05.2015 17:12

Polecam bardzo dobry programik. miałem avasta i nic mi nie wykrył a ten to od razu że mam konia hehe. Dobry programik lekki i łatwy w obsłudze. i można za darmo mieć pełna wersje:D

FreeWare_RK   11 #2426 05.05.2015 15:46

@meg74: Ale to nie jakaś wielka niedogodność, że się system odrobinę dłużej zamyka. Ja pamiętam, że mi sę komp grzał trochę. To znaczy lapek bo blaszaka od lat nie mam. Ale jak chodzi o skutecznosć to lepszy od Avasta jest.

meg74   2 #2425 05.05.2015 15:44

@FreeWare_RK: W moim przypadku system raczej szybko się ładuje a ikony są zaraz po napisie zapraszamy raczej zamykanie trwa trochę dłużej a dlaczego tak myślę ponieważ przed AVG posiadałam AVASTA darmowego i moim zdaniem Avast szybciej zamykał system

FreeWare_RK   11 #2424 05.05.2015 14:39

@meg74: Gdy by tylko nie ta reklama co obrzydza mi wygląd (to jest najmniej ważne). ehhh od 2013 roku miałem AVG przez ponad rok i był super :) i nadal taki jest. Trochę faktycznie opóznia ładowanie ikon i start systemu ale to mały pikuś. Ważne, że program jest ok.

meg74   2 #2423 05.05.2015 12:21

Po długim używaniu tego programu tak w wersji pełnej ( rocznej do września 2014 ) jak i wersji darmowej ( od września 2014 do chwili obecnej ) mogę powiedzieć że spełnia swoje zadanie jako antywirus darmowy nie raz ostrzegał przed pobraniem różnych rzeczy z internetu ani Malwarebytes free ani HitmanPro nie znajdują nic podczas skanowań komputera i myślę że tak pozostanie a czas pokarze jak będzie naprawdę . Pozdrawiam

SebaKomp   3 #2422 03.05.2015 21:37

Program jest również dostępny jako część pakietu AVG Protection FREE http://www.avg.com/pl-pl/free-antivirus-protection

FreeWare_RK   11 #2421 01.05.2015 01:28

@Stary laptop (niezalogowany): Sprawdz jeszcze FortiClienta :) i Baidu.

  #2420 29.04.2015 19:10

"program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach." ... ciekawe.
Próbowałem AVG na 2 starszych modelach laptopów : Toshiba M30x Satelitte 500 MB RAM oraz Acer Aspire 9300 895 MB RAM - na pierwszym strasznie zamula i ledwo co chodzi, na drugim jest w sam raz, więc na starszym komputerze bym nie próbował.
Oprawa graficzna i wykrywalność jest dobra, choć ta ochrona WWW to przyznam że nie wiem do czego służy ... korzystam z dodatków w firefoxie typu bitdefender light, czy WoT. Poczty e-mail nie sprawdzałem.
To coś ma ukryty mod przyśpieszający - raz na jakiś czas na różnych komputerach pojawia się zielony napis "czy zauważyłeś zmianę ? Twój komputer uruchomił się o x % szybciej" ... tyle że uruchamia się wedle swojego widzi mi się.
Sprawdzałem jeszcze Avast, Bitdefender, Avira, Panda i 360 total security - 360 najmniej zamula kompa ale ma sporo fałszywych sygnałów, AVG ani jednego ale nieco spowalnia działanie systemu. Bitdefender jest dla mnie za ciężki, a pozostałe nie chronią tak dobrze jak AVG

FreeWare_RK   11 #2419 26.04.2015 21:10

@mario0k (niezalogowany): Jak najbardziej polecam. Jest ok.

  #2418 25.04.2015 15:22

Czy polecacie ten programik ? :D

  #2417 25.04.2015 09:10

mnie się przed chwilą zaktualizował do nowej wersji

FreeWare_RK   11 #2416 24.04.2015 21:01

@nega (niezalogowany): Albo też może być ten : Iobit Uninstaller http://www.dobreprogramy.pl/IObit-Uninstaller,Program,Windows,25707.html

  #2415 24.04.2015 12:39

jakby ktos potrzebowal program do calkowitego usuniecia avg z sytemu http://www.avg.com/pl-pl/utilities

FreeWare_RK   11 #2414 24.04.2015 12:26

@Anonim (niezalogowany): No własnie, i czy nie uważasz, że to jest upierdliwe? Jakoś do tej pory aktualizacje były automatyczne. Może teraz auto update wprowadzą tylko w wersji pro :( .

  #2413 24.04.2015 08:25

@FreeWare_RK: tez tak myslalam ze po sciagnieciu przejdzie w nowsza wersje ale tak sie nie da trzeeba usunac poprzednia i ponownie zainstalowac

FreeWare_RK   11 #2412 23.04.2015 21:28

@meg74: Jak Ciebie to denerwuje (mnie też by wkurzyło i wkurza takie coś) to zrób reinstalacje. Innego wyjścia nie ma jak chcesz szybko. Cóż dziwne, że AVG takie cyrki odstawia. Nie będę doradzał nałożenia wersji na wersję bo nie wiem czy w AVG się da. Najlepiej zdeinstalować i zainstalować od nowa.

meg74   2 #2411 22.04.2015 16:09

No dobrze poczekam jeszcze trochę ale moim zdaniem to przesada skoro 17 wyszła nowa wersja a dziś jest 22 to trochę za długo trwa i powinni coś zrobić aby to naprawić na przyszłość

FreeWare_RK   11 #2410 22.04.2015 01:32

@meg74: Zaczekaj jaiś czas. Bywa tak, że dany program wypuści aktualizację a mija trochę czasu zanim jest ona pobierana przez program, nawet kilka dni. Tak bywało np. w Comodo kiedyś bądz Baidu. Powinien się sam aktualizować. Jeśli robił to wczenieś to powinien to robić bez problemu. Chyba, że producenci coś ,,zbadziewili" i tego nie będzie. Ja bym zaczekał dzień, dwa. Powinno przejść.

FreeWare_RK   11 #2409 21.04.2015 18:27

@meg74: A ja się pytam czy teraz każdy soft jaja robi z aktualizacjami? Bo dawniej się normalnie aktualizowały a teraz co drugi program ma z tym problemy. Albo wywala błędy albo w ogólnie nie widzi nowej wersji i twierdzi, że obecna jest najnowsza. To jest mało fajne bo nikt nie ma ochoty robić deinstalacji i instalacji od nowa. AVG słynął z tego, że bez problemu kolejne update'y były. Czy nawet on musi zawalać?

Mam na szczęście SecureAPlus oraz FortiClient. One się aktualizują normalnie. W Forti Trzeba ustawić by aktualizacja odbywała się automatycznie bo chyba jest ustawione, że monit tylko ma wyskoczyć, że aktualizacja jest dostepna a Secure sam się uaktualnia.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.