r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

AVG AntiVirus Free 2016 Build 7797

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego AVG. Nie zawiera wszystkich modułów, ale chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i co ważne, jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego.

Galeria programu

Głównym składnikiem programu jest skaner antywirusowy. Działa w tle, monitoruje pliki i chroni komputer przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie ręcznego skanowania pełnego, a także tzw. skanowania inteligentnego, które sprawdza krytyczne miejsca w systemie. Dostępna jest także opcja wykrywania rootkitów. AVG wyróżnia się na tle wielu płatnych pakietów bardzo niskim użyciem zasobów systemowych – program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach.

Aplikacja chroni użytkownika podczas surfowania w Internecie – moduł LinkScanner skanuje linki i witryny, blokując dostęp do sfałszowanych stron internetowych. W programie znajduje się również składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. AVG AntiVirus Free skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP. Wykorzystuje do tego celu zarówno dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne. Jest w stanie wykrywać potencjalne niechciane aplikacje, skanować archiwa i przenosić wykryte szkodniki do kwarantanny.

Program zawiera bardzo rozbudowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy. AVG generuje również rozbudowane raporty i posiada własny system automatycznie wykonywanych zadań. Dzięki nim użytkownik może zaplanować skanowanie w określonym czasie. Producent wbudował w antywirusa moduł PC Analyzer, który analizuje system i informuje o ilości śmieci możliwych do usunięcia. Możliwe jest jednorazowe czyszczenie system, lub zakup programu AVG PC Tuneup.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ochrona od AVG w wersji 2016: synchronizacja i zdalne zarządzanie

41
OPROGRAMOWANIE 30.09.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

AVG ogłosiło dziś światową premierę nowej wersji swojego pakietu antywirusowego, jednego z najpopularniejszych tego typu programów, wykorzystywanego według danych producenta przez 200 milionów osób na całym świecie. W tym roku przygotowano sporo nowości, które znacznie rozszerzą funkcjonalność oprogramowania między innymi w zakresie synchronizacji z urządzeniami mobilnymi. Od wersji 2016 zarówno darmowa, jak i komercyjna wersja pakietu będzie posiadała funkcję AVG Zen. Pozwala ona na tworzenie sieci urządzeń objętych ochroną antywirusową oraz możliwość zarządzenia nią za pomocą dowolnego…

AVG zostanie sprzedane? Inwestorzy ostrzą sobie zęby na producenta antywirusów

28
OPROGRAMOWANIE 07.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W ciągu najbliższych miesięcy może dojść do przejęcia całej lub niektórych części firmy AVG Technologies, która tworzy oprogramowanie zabezpieczające. Jak na razie w Sieci dostępne są jedynie nie do końca sprecyzowane informacje z najbliższego otoczenia firmy, które mówią o rozpoczęciu rozmów z ewentualnymi partnerami biznesowymi. Czeska firma założona w 1991 roku przez Jana Gritzbacha i Tomasa Hofera, pierwotnie funkcjonująca pod nazwą GRISOFT, s.r.o., wcale nie wystawia samej siebie na sprzedaż. Reaguje jednak na pytania zainteresowanych, co oznacza, że przejęcie wcale nie jest wykluczone.…

Recenzje użytkowników

lekki i bardzo skuteczny
upierdliwe reklamy (ale jak się coś chce za darmo ...)
ocena użytkownika

Skuteczny, sprawdzony u mnie od od wersji chyba 8.5, lekki, za free

12.05.2016 09:45 | Recenzja do wersji 2016 Build 7596
Wykrywa to czego inne programy nie potrafią
Nie zauważyłam
ocena użytkownika

Bardzo dobry program antywirusowy, i na dodatek skuteczny dałam ocenę 5 ponieważ na to zasługuje, skanowałam komputer MBAM nie znalazł nic, natomiast potem włączyłam skanowanie w AVG znalazł 8!! (sic!) wirusów i to związanych z plikami cookie. Polecam bo jak na program który jest za darmo jest bardzo dobry.

26.03.2016 09:46 | Recenzja do wersji 2016 Build 7497
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Amusing89   9 #2721 28.09.2016 17:54

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem najprawdopodobniej w przyszłym roku (najpóźniej za dwa lata) Avast i AVG wydadzą jednego antywirusa (prawdopodobnie pod nazwą Avast). Pytanie czy umiejętnie wprowadzą zmiany póki co pozostaje bez odpowiedzi, więc póki co zostaje Panda.

juta   14 #2720 28.09.2016 14:43

@Zygazogi (niezalogowany): Mi tam o wygląd nie chodzi w tym momencie, a co będzie dalej po przejęciu AVG przez Avasta.

  #2719 28.09.2016 14:39

@juta: soft AVG w wyglądzie jest brzydszy od Avasta, ale jeśli chodzi o skuteczność, to AVG zostawia daleko w tyle Avasta.

juta   14 #2718 28.09.2016 06:58

@FreeWare_RK: Raczej tak będzie, połączą się, wspólnie będą opracowywać zagrożenia a wszystko pod marką Avasta będzie, tak mi się wydaje, poczekamy zobaczymy. Tak nawiasem mówiąc, jakoś też zawsze wolałem już AVG.

FreeWare_RK   18 #2717 27.09.2016 20:51

@juta: Tak, może oba programy zostaną połączone bo nie wydaje mi się by zostały rozwijane oba nadal przez jedną firmę. Nie wiem, w każdym razie zawsze AVG był dla mnie lepszy od Avasta.

juta   14 #2716 27.09.2016 11:10

Ciekawe jak to będzie dalej. Avast wykupił aukcje AVG i się połączyły bodajże.

FreeWare_RK   18 #2715 26.09.2016 09:16

@Anonim (niezalogowany): To zdecydowanie racja, AVG stoi o klasę wyżej od Avasta, i owszem są od AVG lepsze AV ale AVG jest bardzo dobry w swojej klasie.

Na rok 2013/2014 był to najlepszy darmowy AV :) .

  #2714 25.09.2016 15:44

Przez chyba 2 miesiące miałem Avasta w wersji free. Coś mi się wydawało że z tym Avastem jest nie tak. Zamontowałem AVG też free i znalazł mi 5 wirusów. Zatem dla mnie AVG jest lepszy. Chociaż pewnie ktoś powie, że od AVG są lepsze AV i może mieć rację. AVG troszkę np. obciąża system, miałem natomiast wrażenie, ze Avast jest lżejszy. Ale w tej sytuacji wolę AVG.

FreeWare_RK   18 #2713 15.09.2016 13:14

@Zero Ghost: No dokładnie, do tego kluczyków nie mam :P . Myślę, że te niby darmowe kluczyki do wersji pro to specjalnie są rozsyłane bo bo multum w necie tego jest. Wersja free to po prostu wersja essential a wersja PRO to free :P pseudo a PRO to ta ultimate.

Tak realtime w malware fighter ssie to nawet silnik BD nic mu nie da. Tak samo był kiedyś AV zwany Avetixem i co? Miał silnik od BD a realtime ssał i kwiczał.

Zero Ghost   10 #2712 15.09.2016 12:19

@FreeWare_RK: Jeśli chodzi o wymiatanie firmy Iobit ,to miałem na myśli aż 4 programy na liście 20 najczęściej pobieranych z Cnet ,to ładny wynik.
Natomiast jeśli chodzi o skuteczność Malware Fighter to nie słyszałem nic dobrego na jego temat ,a silnik Bitka w komercyjnej może coś tam i zmienia ale i robi muła z programu .
Silnik Bitka jest też w ASC ,ale nie w Free ani Pro ,tylko w wersji Ultimate ,do tej jakoś kluczyków nigdzie niema:) .

FreeWare_RK   18 #2711 15.09.2016 11:28

@Zero Ghost: Iobit wymiata w USA? Nie rozumiem co w nim wymiata? Chodzi Ci o Iobit Malware Fighter? ,,Dżizas" przecież to jest gniot, on jeszcze więcej przepuszcza badziewia niż Avast, po za tym to nie jest AV :P . Chyba, że mi coś umknęło. W najnowszej wersji mieli dodać silnik od Bitdefendera ale to miało być chyba tylko do wersji komercyjnych, co ciekawe takie wersje nie trudno zdobyć bo na youtube co filmik to licencji jest od groma :P .

Zero Ghost   10 #2710 15.09.2016 09:38

@FreeWare_RK: No niestety nie tylko na tych rynkach Avast ma wysoką pozycje ,sprawdź ilość ostatnich pobrań na Cnet
http://download.cnet.com/windows/ Avast zajmuje tu pierwsze miejsce ,a AVG dopiero 15te ,swoją drogą trochę dziwna ta lista ,widać że Iobit wymiata w USA ,nieźle stoi też MBAM i coraz lepiej radzi sobie Panda .

FreeWare_RK   18 #2709 14.09.2016 23:01

@Zero Ghost: U nas utrzymują wysoką pozycję na rynku, u nas w Czechach (u siebie) i w krajach ościennych. Inne państwa tak nie szaleją z tym Avastem. Niemcy mają dużo lepsze programy, Ruskie również, Słowacja tak więc my i Czesi :P .
Co do przeciętnego Kowalskiego to ja się nie dziwię ,,Januszom" bo kiedyś też ,,Januszem" tej branży byłem i co? Wpisuje taki w wyszukiwarkę najlepszy AV za free i co mu wyskoczy? Avast. NA DP Avast - Redakcja poleca. Na instalkach również Avast w pobieralności góruje. Taki to widzi ilość gwiazdek a Avast ma ich dużo, widzi, że pobieralność jest ogromna bo (34 091 055) pobrań na obecną chwilę i rośnie w zastraszającym tempie aż to podejrzane jest, że tak dzień noc pobieranie nie stopuje heh. No i co? Widzi taki program który ma ilość pobrań większą niż wszystkie inne AV za free razem wzięte i pobiera Avasta. Jeszcze swego czasu podczas instalacji Avast oznajmiał nam, że jest najlepszym programem za free tego typu. Nie zgadzam się z tym, dla mnie to przeciętniak. No i ma język polski, reklamuje się jako bardzo lekki itd.
A inne AV nie są zawsze po polsku po za tym chodzi o popularność, u nas Avast ją zyskał bo jak inne AV były popularne w Europie to w naszym regionie szalał Avast. Więc mamy Avasta jako ,,najlepszego" u najpopularniejszego.


Myślę, że taki jest sekret naszego Avasta. No i przyciąga też wyglądem bo przyznać trzeba, że na tle innych AV to ustępuje tylko Pandzie Protection 2017 beta i może SecureAPlus. A i to rzecz gustu więc tu nie polemizuje ale co? Avira jest ładniejsza? Eset? AVG? No nie Avast jest bardzo łady i to przyznać trzeba po za tym do tej pory (jeszcze do niedawna), posiadał ,,komendy głosowe" jak to ktoś napisał. Informował, że znaleziono zagrożenie, że baza sygnatur została zaktualizowana. To też przyciągało uwagę bo żaden inny AV tego nie miał heh.

Zero Ghost   10 #2708 14.09.2016 14:55

@FreeWare_RK: Też upatruje przyszłość AV w chmurze ,ale wyłącznie dla użytkowników domowych ,dla bezpieczeństwa firm i nie tylko pod kątem infekcji ,ale i ewentualnego wycieku informacji ,lepsze będą rozwiązania lokalne .
Avast właściwie liczy się tylko na rynku dla przeciętnego Kowalskiego w dodatku niezbyt ogarniętego ,bardziej świadomi użytkownicy korzystają z innych programów.
Nie pojmuje jakim cudem utrzymują tak wysoką pozycje na rynku ,pewnie mają dobrych speców od marketingu.

FreeWare_RK   18 #2707 13.09.2016 21:37

@Zero Ghost: Mam prostą teorię. Może zostanie sam Avast albo połączoną oba programy w jeden ale bardziej mi się wydaje, że raczej Avast sam zostanie bo jak zmienią nazwę to już nie będą tak rozpoznawalni i co zrobią według mnie? Najprostszym sposobem było by po prostu przeorganizowanie programu. Otóż silniki obu programów ulokować w chmurze (dla lekkości i dla zyskania miejsca bo oba silniki jednak trochę ważą) i zmienić hmmm co? Interface? Nie wiem ale to przejście na chmurę obliczeniową wydaje mi się najbardziej słusznym posunięciem. Chmura to przyszłość, coraz więcej programów przechodzi na chmurę. Patrz np. Comodo przeszło, SA+ chmura i inne tam AV. Myślę, że to lepsze jest niż sygnatury na dysku bo bądźmy szczerzy, kto dziś nie korzysta z internetu? Mało kto go nie posiada bo jest po prostu koniecznością, różne pierdoły teraz robi się przez net. Kupuje, płaci rachunki, nawet PIT wypełnia. Ludzie coraz bardziej leniwi, myślą, że po co z domu wychodzić jak można przez net przelew zrobić. Heh. Więc chmura według mnie po raz kolejny podkreślam, że jest przyszłością. Owszem dziś komy są szybkie ale nie oznacza to by ich potencjał marnować tylko na AV bo moc przyda się na inne rzeczy :) .

Zero Ghost   10 #2706 13.09.2016 15:23

@FreeWare_RK: Też się zastanawiam co z tym zrobią ,Avast kupił ich dla bazy użytkowników ,ale czy połączą oba softy w jeden, czy dostaniemy lepszy silnik będący wypadkową rozwiązań obu producentów ,czy też będą rozwijali oba softy niezależnie ,naprawdę nie mam pojęcia ,tu można jedynie spekulować , myślę że za jakiś czas puszczą farbę co i jak ,biznesowi partnerzy ,akcjonariusze i laboratoria jak AVTest będą ich cisnąć i coś tam chlapną ,pewnie dowiemy się czegoś jeszcze w tym roku fiskalnym.

FreeWare_RK   18 #2705 13.09.2016 14:19

@Sigusmondo (niezalogowany): Dokładnie tam bo po co mi bajer do czyszczenia i optymalizacji komputerów, po za mi tam te inne duperele. Ta moda z Chin przyszła bo w ich programach się ładuje wszystko do AV to i u nas to podpatrzono. Tylko po co? AV powinien być AV i producent powinien skupiać się na mechanizmach ochrony a nie czyszczenia i optymalizowania systemu.

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Powinni się na jednym skupić.

Jednak AVG jest naprawdę fajnym programem.

  #2704 12.09.2016 21:01

@FreeWare_RK: AVG jest całkiem do przyjęcia. Tylko te jego dodatki są nieprzyjemne i niepotrzebne i dodatkowo mulą system.

FreeWare_RK   18 #2703 12.09.2016 20:46

@Zero Ghost: Ciekawe co z AVG będzie, czy będą nad tym programem pracować, zmienią design albo połączą z Avastem. Ciekawe, przyznam, że swego czasu ubóstwiałem AVG.

Zero Ghost   10 #2702 12.09.2016 14:54

@Sigusmondo (niezalogowany): MBAM też jest świetny ,tu wybór należy do Ciebie:)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.