Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego, którego główną zaletą jest skuteczna ochrona komputera przed wszelakiego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem, również tym jeszcze nieznanym.

Galeria programu

W skład programu wchodzi główny skaner antywirusowy oraz skaner rezydentny, którego zadaniem jest monitorowanie każdego otwieranego, zapisywanego i kopiowanego z różnych źródeł pliku, moduł kwarantanny do przechowywania zainfekowanych danych oraz skaner poczty e-mail (współpracujący z takimi klientami pocztowymi jak Microsoft Outlook czy Mozilla Thunerbird), sprawdzający przychodzące wiadomości pod kątem zawierania załączników z wirusami oraz spamu.

Ponadto AVG AntiVirus Free wyposażony został w dodatkowy skaner anty-rootkitowy, pozwalający usuwać z systemu niebezpieczne komponenty typu rootkit (nie wykrywane podczas standardowego procesu skanowania), które ukrywają się w popularnych aplikacjach, sterownikach do sprzętu oraz bibliotekach DLL, i które umożliwiają niepowołanym osobom przejęcie kontroli nad komputerem. Program oferuje również dwa bardzo przydatne dla użytkowników korzystających z Internetu składniki – Identity Protection do zabezpieczania systemu przed jeszcze nieznanymi i nowymi zagrożeniami oraz LinkScanner, chroniący użytkownikami przed atakami podczas wyszukiwania informacji i przeglądania stron internetowych. Ten ostatni skupia w sobie funkcje Search-Shield, służącą do skanowania linków generowanych przez najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe (Google, Yahoo itp.), a także Surf-Shield, wykrywającą miejsca w Sieci, które zawierają exploity i inne zagrożenia internetowe, jeszcze przed ich odwiedzeniem przez użytkownika.

W najnowszej odsłonie programu pojawił się moduł o nazwie PC Analyzer, którego zadaniem jest skanowanie komputera i wyszukiwanie w nim błędów, powodujących spadek jego wydajności - m.in. błędne wpisy w rejestrze Windows, zbędne pliki na dysku twardym, niepoprawne skróty do aplikacji itp. Niestety nie pozwala on rozwiązywać wykrytych problemów, a jedynie proponuje skorzystanie z innego, płatnego oprogramowania do optymalizacji systemu - AVG PC Tuneup.

Uwaga!

  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AVG zostanie sprzedane? Inwestorzy ostrzą sobie zęby na producenta antywirusów

28
OPROGRAMOWANIE 07.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W ciągu najbliższych miesięcy może dojść do przejęcia całej lub niektórych części firmy AVG Technologies, która tworzy oprogramowanie zabezpieczające. Jak na razie w Sieci dostępne są jedynie nie do końca sprecyzowane informacje z najbliższego otoczenia firmy, które mówią o rozpoczęciu rozmów z ewentualnymi partnerami biznesowymi. Czeska firma założona w 1991 roku przez Jana Gritzbacha i Tomasa Hofera, pierwotnie funkcjonująca pod nazwą GRISOFT, s.r.o., wcale nie wystawia samej siebie na sprzedaż. Reaguje jednak na pytania zainteresowanych, co oznacza, że przejęcie wcale nie jest wykluczone.…

AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

12
OPROGRAMOWANIE 04.09.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Produkty zabezpieczające firmy AVG to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród użytkowników serwisu dobreprogramy. Dzisiaj czeski producent udostępnił nową linie swoich produktów na rok 2014. Zaktualizowano m.in. bezpłatny program antywirusowy AVG AntiVirus Free Edition, pakiet zabezpieczający AVG Internet Security oraz AVG AntiVirus oferujący dodatkowe moduły zabezpieczające. W nowych wersjach programów zabezpieczających skupiono się przede wszystkim na lepszej ochronie prywatności użytkowników dzięki zaimplementowaniu modułu odpowiedzialnego za bezpieczne usuwanie plików. Metoda…

Recenzje użytkowników

Skuteczny
Spowalnia start systemu
ocena użytkownika

Mam dysk SSD, posiadam pełną licencję na ten pakiet, program jest skuteczny, ale równie skutecznie zamula system. Nie widać tego podczas grania, ale start systemu trwa znacznie dłużej, wcześniej nie widziałem ładowania systemu, a teraz tak. Raczej zmienię na coś innego. Zapora w pełnej wersji jest nawet lepsza od COMODO. Poszukajcie Giveaway z AVG bo warto dla tej zapory.

23.03.2015 16:21 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856
Darmowa rozbudowana wersja, dobra wykrywalność, ładny wygląd, wersja w języku polskim, dość częste aktualizacje
Sporadyczne problemy z usunięciem znalezionego zagrożenia, upierdliwa reklama nie do ukrycia, odrobinę dłuższy czas startu systemu.
ocena użytkownika

Zacznę może od tego, że w wersji 2012 była to ,,przerazliwa kobyła". Program ważył bardzo dużo i apetyt na zasoby systemowe miał nie gorsze jak G-Data 2012, a w porównaniu z niemieckim programem, AVG wyposażony był (nadal jest) w jeden autorski silnik. Nastały czasy 2013 i 14, które były według mnie szczytem osiągów tego zacnego programu. Miazgę robił z większości darmowych i płatnych AV.
Obecnie wyszła nowa wersja 2015, odświeżony wygląd jest schludny, powiem więcej, wygląda po orostu elegancko. Nie maprzesady ani tzw. obskurności. Oczywiście to kwestia gustu. To mniej ważne.
Najbardziej istotne jest to, że AVG nie jest już ciężkim słoniem, odchudził się znacząco. Nie ingeruje w nasz system. Podczas skanowaia można sobie robić coś innego i nie powinien sam program nam uniemożliwiać korzystanie z internetu podczas soanowania. Oczywiście przeglądarka może ładować się dłużej ale to też kwestia jaką dysponujemy pamięcią RAM i mocą CPU. Ubolewam trochę bo nie mam tu możliwości przeprowadzenia szybkiego skanowania. Jest tylko skan pełny, skan w poszukiwaniu rootkitów czy możliwość odpowiedniego doboru plików, folderów, dysków czy czego tam chcecie do przekanowania. Sama czynność skanowania nie potrwa długo. Tu akurat duży plus. Po instalacji należy wykonać pierwszy skan. Po nim, program jak by działał jeszcze mniej działając na RAM'y i procesor.
Denerwujący jest fakt, że zdarza się taka sytuacja czasami, że program wykryje coś co jest zagrożeniem realnym ale ma problem z usunięciem i zgłasza, że nie może usunąć danego pliku. To nie powinno mieć miejsca. Jest to jednak sporadyczne, mnie się zdarzyło może ze 3 razy. Może to mało, może dużo, kwestia podejścia do tego. Niemniej jednak uważam, że taka wpadka nie powinna mieć miejsca. Dodatkowo ostatnio miałem okazję przekonać się, że soft jakby lubiał coś przepuścić. Miałem go na jednym z kompów i po okresie dwóch miesięcy od zainstalowania, po skanie Malwarebytes oraz Panda Claud Cleaner, okazało się, że w systemie są różne badziewia. Program przepuścił. Ustawienia miałem jak to ja, oczywiście na max możliwe. Wcześniej jak go używałem to na przełomie lat 2012/13/14 nie miałem ani jednego zagrożenia, wszystko pięknie blokował. Może po prostu tym razem miałem pecha.
Denerwuje mnie jeszcze taka mała drobnostka a mianowicie, upierdliwa reklama, która owszem była w wersjach wcześniejszych ale pięknie można było ją sobie ukryć. Teraz już nie można. Psuje mi to trochę radość oglądania głównego okna.

Polecić ten program mogę wszystkim tym którzy są początkującymi ale i zaawansowanymi userami. Mamy tu na tyle opcji, że dla każdego coś się znajdzie.
Sam program jest zaopatrzony w nasz j. pl więc ze zrozumieniem komunikatów też problemu nie będzie. AVG nie jest nachalny i nie blokuje jak najęty aplikacji na naszych blaszakach/laptopach, jak to ma w zwyczaju Comod. Czy program się rozwija w dobrą stronę? Cóż na to pytanie niech sobie każd odpowie po przetestowaniu przynajmniej przez kilkanaście dni, by mieć wgląd w jego możliwości oraz słabości. Uważam, że z dostępnych darmowych AV ten jest jednym z najbardziej rozbudowanych. W zestawieniu z takim Avastem, który coraz to więcej modułów ma płatnych z wersji na wersję, choć w przeszłości były one darmowe, to nie ma co porównywać.

Jeśli o aktualizacj chodzi, to również nie ma z nimi najmniejszych problemów. Program sam aktualizuje sgnatury oraz czy nie ma do pobrania nowego update'u. To niby wydaje się czymś normalnym, jednak jest grupa programów które nie mają takiej opcji albo wręcz nie działa ona jak powinna i trzeba to robić ręcznie. Alertów nie ma za wiele, tylko jak wykryje jakieś paskudztwa. Oczywiście mogą zdarzyć się fałszywki, jednak myślę, że lepiej by przytrafiły się fałszywki, niż program miał notorycznie przepuszczać śmieci.

Ostatnio słyszy się, że soft ma być sprzedany, ale czy tak będzie czy nie to czas pokaże.


Moja osobista ocena to 4/5
Zdecydowanie dużo plusów ale i kilka minusów. AVG free AV mógłby otrzymać ode mnie 5/5 z czystego sentymentu ale nie o to tu chodzi.


P.S.
Zachęcam też do posiadania wraz z AV jakichś skanerów w postaci Malwarebytes Anti-Malware, Hitman'a PRO, Pandy Claud Cleaner, Emsisoft Emergency Kit czy HardProtect AntiMalware. Nie działają realtime a zawsze można od czasu do czasu przekanować system czy aby napewno jest czyst.

19.03.2015 22:41 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856

Komentarze

mdes   2 #2399 28.03.2015 00:02

@SKARPETAka (niezalogowany): Jest lekki i skuteczny zwłaszcza nie obciaza systemu dodam na moje dowiadczenie ze wyniki testow zawsze za nie aktualne jak dla mnie bo to sie zmienia z dnia na dzien, pozdro:)

  #2398 22.03.2015 12:34

@mdes: NIE

mdes   2 #2397 20.03.2015 22:00

Ja Polecam Eset jest lepszy! ;)

FreeWare_RK   11 #2396 19.03.2015 22:51

@jankesd: Odinstaluj, przeczyść kompa ccleanerem, odkurzaczem i sprawdz ponownie. Może jakieś wpisy w rejestrze zostały i to powoduje błąd.

jankesd   1 #2395 19.03.2015 18:15

Dzień dobry wszystkim mam problem posiadam lapka Toshiba z systemem Win 7 32 bitowego z zainstalowanym antywirusem AVG 2015 free od dwóch dni próbuje naprawić aktualizację pokazuje mi komunikat brak blik bin.Odinstalowałem poprzednią wersję i ponownie zainstalowałem ten sam problem pozostał.Proszę speców od tego antywirusa może znajdą jakieś rozwiązanie.Dziękuje za pomoc

adamusPL   3 #2394 13.03.2015 14:47

@stefan>< (niezalogowany): jak nie blokuje. Blokuje bardzo dobrze. Cały internet mi zablokował. Żaden wirus bez dostępu komputera do sieci ci nie wejdzie (chyba że przez pamięć masową).

P.S. Znalazłem sposób na odblokowanie internetu. Trzeba tylko odinstalować to coś co podszywa się pod antywira :)

  #2393 09.03.2015 09:01

@seba16d: A CO MA SPOWALNIAĆ ?JAK JEST DZIURAWY http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

  #2392 09.03.2015 08:59

@anonim+ (niezalogowany): LEKKI BO NIC NIE BLOKUJE http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

  #2391 04.03.2015 22:46

Jaycob_2002: Dajesz się podpuszczać. Używaj co chcesz i bądź szczęśliwy

KosiarzPL   1 #2390 04.03.2015 15:38

@anonim+ (niezalogowany)

Zgadzam się :) Również używam na Windows 8.1 i jak na razie działa bez zarzutów, a mam go już miesiąc. Pomimo, że Menedżer zadań u mnie pokazuje łącznie 6 procesów działających w tle + sam antywirus to i tak u mnie AVG jest niemalże nie odczuwalny w systemie. Póki co na razie jestem zadowolony. Nie przeszkadza w grach co jest dla mnie plusem wśród antywirusów. Dysk skanuje szybko a aktualizacje pobierają się bez problemów. Polecam tego antywirusa, na pewno lepszy niż Avast!, który potrafił zrobić z czystego systemu maszynkę do mielenia dyskiem heheh :D

  #2389 04.03.2015 08:13

Na win 8.1 idzie jak burza nic nie muli jak dla mnie to jeden z lepszych antywirusów

  #2388 03.03.2015 20:35

@devdd: 10 m mułu

devdd   2 #2387 26.02.2015 01:14

avast jest świetny w sprawianiu problemów. Jeżeli komp trafia na odwirusowanie to na 99% będzie miał avasta. Dno i metr mułu.

FreeWare_RK   11 #2386 22.02.2015 20:44

@hmo: A bo dawniej chociaż można ją było ukryć, przynajmniej wtedy było ok a tak to wizualnie nie wygląda ok. To prawda co mówisz. Darmowe walą reklamy takie teraz. Nie tylko AVG bo i immunet protect i forticlient i inne też. No cóż trzeba z tym żyć bo nie za każdym razem do gazetki PC Format dadzą klucz do jakiegoś porządnego AV. Przeważnie tylko jest ArcaBit a mnie on jakoś nie uszczęśliwia.

hmo   5 #2385 22.02.2015 12:07

@FreeWare_RK: Wiekszosc darmowek wali reklamy bez opamietania, ja jak uzywalem wersji free tez tak mialem. Dopiero po przejsciu na wersje platna ten problem sie rozwiazal.
Pzdr.

FreeWare_RK   11 #2384 20.02.2015 20:55

@seba16d: Jak nie będzie tej wnerwiającej reklamy nie do ukrycia to mnie poinformuj jeśli łaska :) ja też korzystałem z tego programu od 2013 roku i byłem bardzo zadowolony ale reklama jes chamska. Na początku była do schowania. W obecnej wersji najpierw jej nie było a teraz jest i nawet nie ma jak jej ukryć ale widzę, że w innych softach tak samo jest. Np. FortiClient tak ma czy Immunet Protect, Roboscan IS.

seba16d   1 #2383 20.02.2015 12:37

Używam AVG od zawsze na każdym komputerze z, którego korzystam. Nigdy mnie nie zawiódł. Szybka reakcja na wirusy i nie spowalnia tak bardzo systemu jak inne antywirusy. Polecam wszystkim!

mkdante381   3 #2382 20.02.2015 02:51

@Jaycob_2002: Śmieszny jesteś. Typowy koleś "Ja wiem lepiej bo mam AVAST" . Napisałem wyraźnie "Po usunieciu avg nie mogę już żadnego avg zainstalować". Nie można zainstalować u mnie i to nie ma nic wspólnego z niestabilnością wiesz?! Problemem jest coś innego, że nie mogę zainstalować AVG. Kiedyś Używałeś zapewne AVG Free i pewnie z 3 lata temu albo lepiej. AVG Internet Security to płatna wersja i ma więcej funkcjonalnośći. Co do twojej stabilności AVAST'a to tego też nie przeczytałeś "Usunąłem AVAST Premier bo nagle bral se 50% proca" Ten sam błąd co w AVG. Tylko że w AVG to jest dawno załatane. Słaby komp nie ma nic wspólnego że AVAST używa tyle zasobów proca bo sobie akurat coś robi. To ewidenty błąd antywirusa AVAST. Jak chcesz to pomóż mi mądralo na forum http://forum.dobreprogramy.pl/avgka%C5%BCdy-avg-b%C5%82%C4%85d-przy-instalacji-0.../

Jaycob_2002   5 #2381 20.02.2015 02:47

@mkdante381: No dobrze, dam ci spokoj. Mniej tego AVG, ale i tak nadal będę uzywal Avasta.

mkdante381   3 #2380 20.02.2015 02:42

@Jaycob_2002: Koleś trolluj sobie kogo innego. Ten komentarz @depepoz był napisany 14.09.2013 20:15
Cena AVG i wszystko inne się zmieniło np. to że AVAST darmowy dawno nie ma już zapory a AVG przeszło wiele zmian. Teraz ma tylko 3 funkcjonalności(AVG free chyba ma więcej http://i.imgur.com/1Z7CLMr.png). Obecnie wersja 2015 bije na głowę AVASTA funkcjonalnością. Lepsza zapora, interfejs i nie usuwa dodatków z FF tak jak to robił AVAST., no i nie daje false alertów na byle co. Zrozum powtórze ci następny raz że testy robione są na defaultowych ustawieniach.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.