Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego AVG. Nie zawiera wszystkich modułów, ale chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i co ważne, jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego.

Galeria programu

Głównym składnikiem programu jest skaner antywirusowy. Działa w tle, monitoruje pliki i chroni komputer przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie ręcznego skanowania pełnego, a także tzw. skanowania inteligentnego, które sprawdza krytyczne miejsca w systemie. Dostępna jest także opcja wykrywania rootkitów. AVG wyróżnia się na tle wielu płatnych pakietów bardzo niskim użyciem zasobów systemowych – program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach.

Aplikacja chroni użytkownika podczas surfowania w Internecie – moduł LinkScanner skanuje linki i witryny, blokując dostęp do sfałszowanych stron internetowych. W programie znajduje się również składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. AVG AntiVirus Free skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP. Wykorzystuje do tego celu zarówno dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne. Jest w stanie wykrywać potencjalne niechciane aplikacje, skanować archiwa i przenosić wykryte szkodniki do kwarantanny.

Program zawiera bardzo rozbudowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy. AVG generuje również rozbudowane raporty i posiada własny system automatycznie wykonywanych zadań. Dzięki nim użytkownik może zaplanować skanowanie w określonym czasie. Producent wbudował w antywirusa moduł PC Analyzer, który analizuje system i informuje o ilości śmieci możliwych do usunięcia. Możliwe jest jednorazowe czyszczenie system, lub zakup programu AVG PC Tuneup.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AVG zostanie sprzedane? Inwestorzy ostrzą sobie zęby na producenta antywirusów

28
OPROGRAMOWANIE 07.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W ciągu najbliższych miesięcy może dojść do przejęcia całej lub niektórych części firmy AVG Technologies, która tworzy oprogramowanie zabezpieczające. Jak na razie w Sieci dostępne są jedynie nie do końca sprecyzowane informacje z najbliższego otoczenia firmy, które mówią o rozpoczęciu rozmów z ewentualnymi partnerami biznesowymi. Czeska firma założona w 1991 roku przez Jana Gritzbacha i Tomasa Hofera, pierwotnie funkcjonująca pod nazwą GRISOFT, s.r.o., wcale nie wystawia samej siebie na sprzedaż. Reaguje jednak na pytania zainteresowanych, co oznacza, że przejęcie wcale nie jest wykluczone.…

AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

12
OPROGRAMOWANIE 04.09.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Produkty zabezpieczające firmy AVG to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród użytkowników serwisu dobreprogramy. Dzisiaj czeski producent udostępnił nową linie swoich produktów na rok 2014. Zaktualizowano m.in. bezpłatny program antywirusowy AVG AntiVirus Free Edition, pakiet zabezpieczający AVG Internet Security oraz AVG AntiVirus oferujący dodatkowe moduły zabezpieczające. W nowych wersjach programów zabezpieczających skupiono się przede wszystkim na lepszej ochronie prywatności użytkowników dzięki zaimplementowaniu modułu odpowiedzialnego za bezpieczne usuwanie plików. Metoda…

Recenzje użytkowników

Skuteczny
Spowalnia start systemu
ocena użytkownika

Mam dysk SSD, posiadam pełną licencję na ten pakiet, program jest skuteczny, ale równie skutecznie zamula system. Nie widać tego podczas grania, ale start systemu trwa znacznie dłużej, wcześniej nie widziałem ładowania systemu, a teraz tak. Raczej zmienię na coś innego. Zapora w pełnej wersji jest nawet lepsza od COMODO. Poszukajcie Giveaway z AVG bo warto dla tej zapory.

23.03.2015 16:21 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856
Darmowa rozbudowana wersja, dobra wykrywalność, ładny wygląd, wersja w języku polskim, dość częste aktualizacje
Sporadyczne problemy z usunięciem znalezionego zagrożenia, upierdliwa reklama nie do ukrycia, odrobinę dłuższy czas startu systemu.
ocena użytkownika

Zacznę może od tego, że w wersji 2012 była to ,,przerazliwa kobyła". Program ważył bardzo dużo i apetyt na zasoby systemowe miał nie gorsze jak G-Data 2012, a w porównaniu z niemieckim programem, AVG wyposażony był (nadal jest) w jeden autorski silnik. Nastały czasy 2013 i 14, które były według mnie szczytem osiągów tego zacnego programu. Miazgę robił z większości darmowych i płatnych AV.
Obecnie wyszła nowa wersja 2015, odświeżony wygląd jest schludny, powiem więcej, wygląda po orostu elegancko. Nie maprzesady ani tzw. obskurności. Oczywiście to kwestia gustu. To mniej ważne.
Najbardziej istotne jest to, że AVG nie jest już ciężkim słoniem, odchudził się znacząco. Nie ingeruje w nasz system. Podczas skanowaia można sobie robić coś innego i nie powinien sam program nam uniemożliwiać korzystanie z internetu podczas soanowania. Oczywiście przeglądarka może ładować się dłużej ale to też kwestia jaką dysponujemy pamięcią RAM i mocą CPU. Ubolewam trochę bo nie mam tu możliwości przeprowadzenia szybkiego skanowania. Jest tylko skan pełny, skan w poszukiwaniu rootkitów czy możliwość odpowiedniego doboru plików, folderów, dysków czy czego tam chcecie do przekanowania. Sama czynność skanowania nie potrwa długo. Tu akurat duży plus. Po instalacji należy wykonać pierwszy skan. Po nim, program jak by działał jeszcze mniej działając na RAM'y i procesor.
Denerwujący jest fakt, że zdarza się taka sytuacja czasami, że program wykryje coś co jest zagrożeniem realnym ale ma problem z usunięciem i zgłasza, że nie może usunąć danego pliku. To nie powinno mieć miejsca. Jest to jednak sporadyczne, mnie się zdarzyło może ze 3 razy. Może to mało, może dużo, kwestia podejścia do tego. Niemniej jednak uważam, że taka wpadka nie powinna mieć miejsca. Dodatkowo ostatnio miałem okazję przekonać się, że soft jakby lubiał coś przepuścić. Miałem go na jednym z kompów i po okresie dwóch miesięcy od zainstalowania, po skanie Malwarebytes oraz Panda Claud Cleaner, okazało się, że w systemie są różne badziewia. Program przepuścił. Ustawienia miałem jak to ja, oczywiście na max możliwe. Wcześniej jak go używałem to na przełomie lat 2012/13/14 nie miałem ani jednego zagrożenia, wszystko pięknie blokował. Może po prostu tym razem miałem pecha.
Denerwuje mnie jeszcze taka mała drobnostka a mianowicie, upierdliwa reklama, która owszem była w wersjach wcześniejszych ale pięknie można było ją sobie ukryć. Teraz już nie można. Psuje mi to trochę radość oglądania głównego okna.

Polecić ten program mogę wszystkim tym którzy są początkującymi ale i zaawansowanymi userami. Mamy tu na tyle opcji, że dla każdego coś się znajdzie.
Sam program jest zaopatrzony w nasz j. pl więc ze zrozumieniem komunikatów też problemu nie będzie. AVG nie jest nachalny i nie blokuje jak najęty aplikacji na naszych blaszakach/laptopach, jak to ma w zwyczaju Comod. Czy program się rozwija w dobrą stronę? Cóż na to pytanie niech sobie każd odpowie po przetestowaniu przynajmniej przez kilkanaście dni, by mieć wgląd w jego możliwości oraz słabości. Uważam, że z dostępnych darmowych AV ten jest jednym z najbardziej rozbudowanych. W zestawieniu z takim Avastem, który coraz to więcej modułów ma płatnych z wersji na wersję, choć w przeszłości były one darmowe, to nie ma co porównywać.

Jeśli o aktualizacj chodzi, to również nie ma z nimi najmniejszych problemów. Program sam aktualizuje sgnatury oraz czy nie ma do pobrania nowego update'u. To niby wydaje się czymś normalnym, jednak jest grupa programów które nie mają takiej opcji albo wręcz nie działa ona jak powinna i trzeba to robić ręcznie. Alertów nie ma za wiele, tylko jak wykryje jakieś paskudztwa. Oczywiście mogą zdarzyć się fałszywki, jednak myślę, że lepiej by przytrafiły się fałszywki, niż program miał notorycznie przepuszczać śmieci.

Ostatnio słyszy się, że soft ma być sprzedany, ale czy tak będzie czy nie to czas pokaże.


Moja osobista ocena to 4/5
Zdecydowanie dużo plusów ale i kilka minusów. AVG free AV mógłby otrzymać ode mnie 5/5 z czystego sentymentu ale nie o to tu chodzi.


P.S.
Zachęcam też do posiadania wraz z AV jakichś skanerów w postaci Malwarebytes Anti-Malware, Hitman'a PRO, Pandy Claud Cleaner, Emsisoft Emergency Kit czy HardProtect AntiMalware. Nie działają realtime a zawsze można od czasu do czasu przekanować system czy aby napewno jest czyst.

19.03.2015 22:41 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856

Komentarze

FreeWare_RK   11 #2410 22.04.2015 01:32

@meg74: Zaczekaj jaiś czas. Bywa tak, że dany program wypuści aktualizację a mija trochę czasu zanim jest ona pobierana przez program, nawet kilka dni. Tak bywało np. w Comodo kiedyś bądz Baidu. Powinien się sam aktualizować. Jeśli robił to wczenieś to powinien to robić bez problemu. Chyba, że producenci coś ,,zbadziewili" i tego nie będzie. Ja bym zaczekał dzień, dwa. Powinno przejść.

FreeWare_RK   11 #2409 21.04.2015 18:27

@meg74: A ja się pytam czy teraz każdy soft jaja robi z aktualizacjami? Bo dawniej się normalnie aktualizowały a teraz co drugi program ma z tym problemy. Albo wywala błędy albo w ogólnie nie widzi nowej wersji i twierdzi, że obecna jest najnowsza. To jest mało fajne bo nikt nie ma ochoty robić deinstalacji i instalacji od nowa. AVG słynął z tego, że bez problemu kolejne update'y były. Czy nawet on musi zawalać?

Mam na szczęście SecureAPlus oraz FortiClient. One się aktualizują normalnie. W Forti Trzeba ustawić by aktualizacja odbywała się automatycznie bo chyba jest ustawione, że monit tylko ma wyskoczyć, że aktualizacja jest dostepna a Secure sam się uaktualnia.

meg74   1 #2408 21.04.2015 15:25

Mam pytanie czy komuś się zaktualizował do nowej wersji 5941 bo ja mam nadal 5863 i gdy próbuje go zaktualizować to twierdzi że mam najnowszą wersje programu

  #2407 21.04.2015 13:22

moze mi ktos napisac czym rozni sie ta wersja od poprzedniej? ja widze tylko ze poskonczonym skanie jest raport wpostaci wiekszych liter i napisy na ikonkach pro. ,ale moze cos jeszcze zostalo ulepszone a ja tego nie widze:)

  #2406 18.04.2015 14:55

Higiena PC-ta.

WinPatrol and WinPrivacy - http://www.winpatrol.com/

BleachBit - czyści "wszystko" co zbędne (cache, temp, historia, ciastka...), celem zachowania prywatności.
Windows (instalator), Windows portable i Linux.
Strona projektu: http://sourceforge.net/projects/bleachbit/

Kolejny przydatny programik dla Windows. dll_hijack_detect wykrywa DLL hijacking w działających procesach Windowsów. Program ma otwarte źródła.
https://github.com/adamkramer/dll_hijack_detect/

FreeWare_RK   11 #2405 17.04.2015 21:13

Na screenach nie widzę już tej upierdliwej reklamy przylegającej do dolnej części okna probramu której nie można było zminimalizować. Faktycznie nie ma jej już czy na zdjęciach tylko jakimś dziwnym cudem jej nie ma? Z ciekawości pytam. Jak ktoś może to proszę o odpowiedz. Nurtuje mnie to bo reklama saa w sobie była strasznie według mnie psująca ,,radość" korzystania z AVG.

A ja dość często otwierałem okno i za każdym razem raczył mnie widok reklamki wielkości połowy okna samego programu.

Szpetnie wręcz ... Jest ona dalej? Nie wiem bo miałem ten program kilka update'ów wstecz.

FreeWare_RK   11 #2404 13.04.2015 16:45

@quap: Nie jes skuteczny? No to chyba za wiele powiedziane. Ciemny motyw to fakn, najlepiej wygląda i 360' najlepszy jest to też faka. Jednak taki AVG też najgorszy nie jest. Lepszy na pewno od Avast'a.

quap   4 #2403 13.04.2015 16:03

@FreeWare_RK: Ani nie jest ładny, ani skuteczny. Z darmowych antywirusów najlepszy jest 360. Co do interfejsu, najbardziej podoba mi się wygląd programów od Bitdefendera z bardzo przejrzystym, prostym ale eleganckim interfejsem - ciemny motyw wygląda najlepiej

FreeWare_RK   11 #2402 13.04.2015 14:07

@quap: Brzydki? Czemu? Kolorystycznie czy o co chodzi? Uważam, że jest schludny i nie razi po oczach. Po za tym zgadzam się z Panem @hmo, że skuteczność przede wszystkim. Wygląd się przeżyje :P .

hmo   5 #2401 10.04.2015 20:18

@quap: W/g mnie interfejs jest sprawa drugorzedna, skutecznosc jest chyba wazniejsza. Chyba ze tobie sam wyglad zapewnia ochrone. Lecz tym sie nie przejmuj, grypa jest gorsza.

quap   4 #2400 10.04.2015 16:30

Ten nowy interfejs jest okropnie brzydki. Nawet Avast ma lepszy.

mdes   2 #2399 28.03.2015 00:02

@SKARPETAka (niezalogowany): Jest lekki i skuteczny zwłaszcza nie obciaza systemu dodam na moje dowiadczenie ze wyniki testow zawsze za nie aktualne jak dla mnie bo to sie zmienia z dnia na dzien, pozdro:)

  #2398 22.03.2015 12:34

@mdes: NIE

mdes   2 #2397 20.03.2015 22:00

Ja Polecam Eset jest lepszy! ;)

FreeWare_RK   11 #2396 19.03.2015 22:51

@jankesd: Odinstaluj, przeczyść kompa ccleanerem, odkurzaczem i sprawdz ponownie. Może jakieś wpisy w rejestrze zostały i to powoduje błąd.

jankesd   1 #2395 19.03.2015 18:15

Dzień dobry wszystkim mam problem posiadam lapka Toshiba z systemem Win 7 32 bitowego z zainstalowanym antywirusem AVG 2015 free od dwóch dni próbuje naprawić aktualizację pokazuje mi komunikat brak blik bin.Odinstalowałem poprzednią wersję i ponownie zainstalowałem ten sam problem pozostał.Proszę speców od tego antywirusa może znajdą jakieś rozwiązanie.Dziękuje za pomoc

adamusPL   3 #2394 13.03.2015 14:47

@stefan>< (niezalogowany): jak nie blokuje. Blokuje bardzo dobrze. Cały internet mi zablokował. Żaden wirus bez dostępu komputera do sieci ci nie wejdzie (chyba że przez pamięć masową).

P.S. Znalazłem sposób na odblokowanie internetu. Trzeba tylko odinstalować to coś co podszywa się pod antywira :)

  #2393 09.03.2015 09:01

@seba16d: A CO MA SPOWALNIAĆ ?JAK JEST DZIURAWY http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

  #2392 09.03.2015 08:59

@anonim+ (niezalogowany): LEKKI BO NIC NIE BLOKUJE http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

  #2391 04.03.2015 22:46

Jaycob_2002: Dajesz się podpuszczać. Używaj co chcesz i bądź szczęśliwy

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.