Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego AVG. Nie zawiera wszystkich modułów, ale chroni komputer przed szkodliwym oprogramowaniem i co ważne, jest bardzo lekki dla systemu operacyjnego.

Galeria programu

Głównym składnikiem programu jest skaner antywirusowy. Działa w tle, monitoruje pliki i chroni komputer przed wirusami, trojanami i innymi szkodnikami. W każdej chwili możliwe jest uruchomienie ręcznego skanowania pełnego, a także tzw. skanowania inteligentnego, które sprawdza krytyczne miejsca w systemie. Dostępna jest także opcja wykrywania rootkitów. AVG wyróżnia się na tle wielu płatnych pakietów bardzo niskim użyciem zasobów systemowych – program jest na tyle lekki, że może być z powodzeniem wykorzystywany nawet na starszych komputerach.

Aplikacja chroni użytkownika podczas surfowania w Internecie – moduł LinkScanner skanuje linki i witryny, blokując dostęp do sfałszowanych stron internetowych. W programie znajduje się również składnik Idenity Protection, który chroni wirtualną tożsamość użytkownika przed kradzieżą. AVG AntiVirus Free skanuje pocztę internetową podczas korzystania z protokołów POP3, SMTP i IMAP. Wykorzystuje do tego celu zarówno dane z bazy wirusów jak i zaawansowane mechanizmy heurystyczne. Jest w stanie wykrywać potencjalne niechciane aplikacje, skanować archiwa i przenosić wykryte szkodniki do kwarantanny.

Program zawiera bardzo rozbudowane ustawienia, dzięki którym zaawansowany użytkownik dobierze najlepszy tryb pracy. AVG generuje również rozbudowane raporty i posiada własny system automatycznie wykonywanych zadań. Dzięki nim użytkownik może zaplanować skanowanie w określonym czasie. Producent wbudował w antywirusa moduł PC Analyzer, który analizuje system i informuje o ilości śmieci możliwych do usunięcia. Możliwe jest jednorazowe czyszczenie system, lub zakup programu AVG PC Tuneup.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ochrona od AVG w wersji 2016: synchronizacja i zdalne zarządzanie

40
OPROGRAMOWANIE 30.09.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

AVG ogłosiło dziś światową premierę nowej wersji swojego pakietu antywirusowego, jednego z najpopularniejszych tego typu programów, wykorzystywanego według danych producenta przez 200 milionów osób na całym świecie. W tym roku przygotowano sporo nowości, które znacznie rozszerzą funkcjonalność oprogramowania między innymi w zakresie synchronizacji z urządzeniami mobilnymi. Od wersji 2016 zarówno darmowa, jak i komercyjna wersja pakietu będzie posiadała funkcję AVG Zen. Pozwala ona na tworzenie sieci urządzeń objętych ochroną antywirusową oraz możliwość zarządzenia nią za pomocą dowolnego…

AVG zostanie sprzedane? Inwestorzy ostrzą sobie zęby na producenta antywirusów

28
OPROGRAMOWANIE 07.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W ciągu najbliższych miesięcy może dojść do przejęcia całej lub niektórych części firmy AVG Technologies, która tworzy oprogramowanie zabezpieczające. Jak na razie w Sieci dostępne są jedynie nie do końca sprecyzowane informacje z najbliższego otoczenia firmy, które mówią o rozpoczęciu rozmów z ewentualnymi partnerami biznesowymi. Czeska firma założona w 1991 roku przez Jana Gritzbacha i Tomasa Hofera, pierwotnie funkcjonująca pod nazwą GRISOFT, s.r.o., wcale nie wystawia samej siebie na sprzedaż. Reaguje jednak na pytania zainteresowanych, co oznacza, że przejęcie wcale nie jest wykluczone.…

Recenzje użytkowników

Skuteczny
Spowalnia start systemu
ocena użytkownika

Mam dysk SSD, posiadam pełną licencję na ten pakiet, program jest skuteczny, ale równie skutecznie zamula system. Nie widać tego podczas grania, ale start systemu trwa znacznie dłużej, wcześniej nie widziałem ładowania systemu, a teraz tak. Raczej zmienię na coś innego. Zapora w pełnej wersji jest nawet lepsza od COMODO. Poszukajcie Giveaway z AVG bo warto dla tej zapory.

23.03.2015 16:21 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856
Darmowa rozbudowana wersja, dobra wykrywalność, ładny wygląd, wersja w języku polskim, dość częste aktualizacje
Sporadyczne problemy z usunięciem znalezionego zagrożenia, upierdliwa reklama nie do ukrycia, odrobinę dłuższy czas startu systemu.
ocena użytkownika

Zacznę może od tego, że w wersji 2012 była to ,,przerazliwa kobyła". Program ważył bardzo dużo i apetyt na zasoby systemowe miał nie gorsze jak G-Data 2012, a w porównaniu z niemieckim programem, AVG wyposażony był (nadal jest) w jeden autorski silnik. Nastały czasy 2013 i 14, które były według mnie szczytem osiągów tego zacnego programu. Miazgę robił z większości darmowych i płatnych AV.
Obecnie wyszła nowa wersja 2015, odświeżony wygląd jest schludny, powiem więcej, wygląda po orostu elegancko. Nie maprzesady ani tzw. obskurności. Oczywiście to kwestia gustu. To mniej ważne.
Najbardziej istotne jest to, że AVG nie jest już ciężkim słoniem, odchudził się znacząco. Nie ingeruje w nasz system. Podczas skanowaia można sobie robić coś innego i nie powinien sam program nam uniemożliwiać korzystanie z internetu podczas soanowania. Oczywiście przeglądarka może ładować się dłużej ale to też kwestia jaką dysponujemy pamięcią RAM i mocą CPU. Ubolewam trochę bo nie mam tu możliwości przeprowadzenia szybkiego skanowania. Jest tylko skan pełny, skan w poszukiwaniu rootkitów czy możliwość odpowiedniego doboru plików, folderów, dysków czy czego tam chcecie do przekanowania. Sama czynność skanowania nie potrwa długo. Tu akurat duży plus. Po instalacji należy wykonać pierwszy skan. Po nim, program jak by działał jeszcze mniej działając na RAM'y i procesor.
Denerwujący jest fakt, że zdarza się taka sytuacja czasami, że program wykryje coś co jest zagrożeniem realnym ale ma problem z usunięciem i zgłasza, że nie może usunąć danego pliku. To nie powinno mieć miejsca. Jest to jednak sporadyczne, mnie się zdarzyło może ze 3 razy. Może to mało, może dużo, kwestia podejścia do tego. Niemniej jednak uważam, że taka wpadka nie powinna mieć miejsca. Dodatkowo ostatnio miałem okazję przekonać się, że soft jakby lubiał coś przepuścić. Miałem go na jednym z kompów i po okresie dwóch miesięcy od zainstalowania, po skanie Malwarebytes oraz Panda Claud Cleaner, okazało się, że w systemie są różne badziewia. Program przepuścił. Ustawienia miałem jak to ja, oczywiście na max możliwe. Wcześniej jak go używałem to na przełomie lat 2012/13/14 nie miałem ani jednego zagrożenia, wszystko pięknie blokował. Może po prostu tym razem miałem pecha.
Denerwuje mnie jeszcze taka mała drobnostka a mianowicie, upierdliwa reklama, która owszem była w wersjach wcześniejszych ale pięknie można było ją sobie ukryć. Teraz już nie można. Psuje mi to trochę radość oglądania głównego okna.

Polecić ten program mogę wszystkim tym którzy są początkującymi ale i zaawansowanymi userami. Mamy tu na tyle opcji, że dla każdego coś się znajdzie.
Sam program jest zaopatrzony w nasz j. pl więc ze zrozumieniem komunikatów też problemu nie będzie. AVG nie jest nachalny i nie blokuje jak najęty aplikacji na naszych blaszakach/laptopach, jak to ma w zwyczaju Comod. Czy program się rozwija w dobrą stronę? Cóż na to pytanie niech sobie każd odpowie po przetestowaniu przynajmniej przez kilkanaście dni, by mieć wgląd w jego możliwości oraz słabości. Uważam, że z dostępnych darmowych AV ten jest jednym z najbardziej rozbudowanych. W zestawieniu z takim Avastem, który coraz to więcej modułów ma płatnych z wersji na wersję, choć w przeszłości były one darmowe, to nie ma co porównywać.

Jeśli o aktualizacj chodzi, to również nie ma z nimi najmniejszych problemów. Program sam aktualizuje sgnatury oraz czy nie ma do pobrania nowego update'u. To niby wydaje się czymś normalnym, jednak jest grupa programów które nie mają takiej opcji albo wręcz nie działa ona jak powinna i trzeba to robić ręcznie. Alertów nie ma za wiele, tylko jak wykryje jakieś paskudztwa. Oczywiście mogą zdarzyć się fałszywki, jednak myślę, że lepiej by przytrafiły się fałszywki, niż program miał notorycznie przepuszczać śmieci.

Ostatnio słyszy się, że soft ma być sprzedany, ale czy tak będzie czy nie to czas pokaże.


Moja osobista ocena to 4/5
Zdecydowanie dużo plusów ale i kilka minusów. AVG free AV mógłby otrzymać ode mnie 5/5 z czystego sentymentu ale nie o to tu chodzi.


P.S.
Zachęcam też do posiadania wraz z AV jakichś skanerów w postaci Malwarebytes Anti-Malware, Hitman'a PRO, Pandy Claud Cleaner, Emsisoft Emergency Kit czy HardProtect AntiMalware. Nie działają realtime a zawsze można od czasu do czasu przekanować system czy aby napewno jest czyst.

19.03.2015 22:41 | Recenzja do wersji 2015 Build 5856

Komentarze

FreeWare_RK   12 #2509 05.10.2015 15:52

@stemil99: A znam go znam akurat :) jest jeszcze ten który napisał Pan @morphiusz1 https://forums.comodo.com/polski-polish/optymalna-konfiguracja-comodo-internet-s... . Chętnie ten był obadał jak wyjdzie nowa wersja :) .

FreeWare_RK   12 #2507 04.10.2015 22:46

@stemil99: Przy pomocy którego poradnika bo było ich kilka?

stemil99   3 #2506 04.10.2015 18:57

Powiem tak zainstalowałem COMODO i od miesiąca nie mam problemów szybszy start /od AVASTA/ skonfigurowałem przy pomocy waszego poradnika i chodzi znakomicie - polecam

  #2505 29.09.2015 12:54

Niby jest wersja 2016 a automatyczna aktualizacja z wersji 2015 do 2016 nie aktualizuje tego programu czyli nadal jest problem .

FreeWare_RK   12 #2504 25.09.2015 19:30

@hmo: Ja na to mam sposób :P mam zwykły telefon standardowy z klawiaturką. Bez procesorów bez niczego i gites. Bateria ponad rok świetnie trzyma nadal i super. GPS też nie używam a mapy jak coś :) . I tak to jest :) .

hmo   5 #2503 25.09.2015 19:18

@FreeWare_RK: Tiaa, najlepiej pozbyc sie dostepu do internetu, wtedy nikt nie bedzie sledzony. Nie wiem tylko co zrobic z nawigacja samochodowa i telefonem komorkowym, ale chyba cos wymysle hehehe:)

FreeWare_RK   12 #2502 23.09.2015 19:25

@matheo91: To prawda co mówisz, AVG jednak przynajmniej powiedział wprost co robi, inne firmy nie mówią o tym głośno a robią to a nam nie chce się czytać umów licencyjnych. Myślisz, że Avast Avire, BD, Kaspersky tak nie robią? Robią i inne softy też. Ponoć NANO AV tego nie robi ale kto to tam wie.

matheo91   4 #2501 23.09.2015 19:20

@FreeWare_RK: Obecnie używam 360 Total ale po ostatnich wydarzeniach z prywatnością AVG nie chce jakoś go instalować.

Komentarze do poprzednich wersji

FreeWare_RK   12 #2500 22.09.2015 13:41

@matheo91: I jakie są zmiany? Zmienili wygląd? Dodali jakieś nowości czy mechanizmy?

FreeWare_RK   12 #2499 17.09.2015 23:01

@martinez2006: Jak się odniesiesz co do wypowiedzi poniżej którą napisał @AVG adware?

martinez2006   7 #2498 17.09.2015 21:34

@anonim (niezalogowany): AVG aktualizuje się kilka razy na dzień - podobnie jak Avast. Support działa bardzo szybko z nowymi zagrożeniami. Program jest jak najbardziej OK. Polecam :)

  #2497 16.09.2015 10:52

Z zapisami w licencji 2015 - wybrane cytaty:

"Zbierane dane umożliwiają nam (...) zarabianie na bezpłatnych ofertach."

"Danych osobowych, czyli danych umożliwiających osobistą identyfikację Ciebie, używamy w celu:
- informowania o specjalnych ofertach, w tym produktach i usługach innych firm."

"Dane inne niż osobowe gromadzimy, aby zarabiać na bezpłatnych ofertach. (...) Są to między innymi:
identyfikator reklamowy skojarzony z danym urządzeniem, historia przeglądania i wyszukiwania (w tym metadane), dane dostawcy usług internetowych lub sieci komórkowej używanych do łączenia się z naszymi produktami; oraz informacje dotyczące innych aplikacji, które mogą znajdować się na danym urządzeniu, oraz o sposobie ich używania."

"Czasami historia przeglądania i historia wyszukiwania może zawierać terminy wyszukiwania, które umożliwiają identyfikację Ciebie."

"Czasami udostępniamy niektóre dane osobowe, takie jak adres e-mail, wybranym odsprzedawcom, dystrybutorom i partnerom, aby mogli się oni z Tobą skontaktować w naszym imieniu i przekazać informacje o produktach, usługach lub ofertach, które - jak sądzimy - mogą być ważne dla Ciebie lub Twojej firmy."

I jeszcze na koniec:

"W przypadku prawnego nakazu ujawnienia Twoich danych osobowych stronie trzeciej dołożymy wszelkich uzasadnionych ekonomicznie starań, aby powiadomić Cię z wyprzedzeniem o ujawnieniu danych, chyba że będzie to zakazane."

"(...) sporządzenie pełnej listy zbieranych przez nas typów danych innych niż osobowe nie jest możliwe..."

Tyle tego jest - czyli generalnie to nie jest produkt darmowy - raczej rodzaj adware. Chociaż w przypadku produktów płatnych liczba zbieranych danych nie jest mniejsza...?

http://www.avg.com/pl-pl/privacy-new

  #2496 15.09.2015 06:24

Jak jest z bazą wirusów w AVG czy aktualizuje się ta często jak Avast ?

abrateks   8 #2495 06.09.2015 14:06

@paweeloss:
Urzekło mnie w Pandzie to, że w bardzo prosty sposób można dodawać wszelakie wyjątki ze skanowania.
Np. Bitdefender pod tym względem to porażka :)

paweeloss   7 #2494 06.09.2015 10:34

@abrateks: Zgadza się. Póki co, jestem zadowolony z produktu ;)

abrateks   8 #2493 06.09.2015 09:39

@paweeloss:
Lżejszego i skuteczniejszego chyba nie znajdziesz :) Przynajmniej na chwilę obecną.
W wersji 2016 jest także ochrona offline. Także program spoko.
http://www.neowin.net/news/panda-free-antivirus-2016-released-offline-installer-...

paweeloss   7 #2492 06.09.2015 09:15

@abrateks: Dzięki bardzo. Zainstalowałem Panda Free Antivirus. Spisuje się świetnie, w dodatku lekka i skuteczna.

abrateks   8 #2491 05.09.2015 20:41

@paweeloss:
Ma sens, lecz zerknik tutaj:
http://chart.av-comparatives.org/chart1.php?chart=chart2&year=2015&month...
a także tutaj:
https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/
Przesiadłem się z AVG kilka miesięcy temu i nie żałuję. W wersji Free 2016 po prostu rewelacja.

  #2490 02.09.2015 20:20

Przepraszam za pomyłkę nie 5125 ale 6125

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.