AVG AntiVirus Free 2015 Build 5577a8547

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AVG AntiVirus Free to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego, którego główną zaletą jest skuteczna ochrona komputera przed wszelakiego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem, również tym jeszcze nieznanym.

Galeria programu

W skład programu wchodzi główny skaner antywirusowy oraz skaner rezydentny, którego zadaniem jest monitorowanie każdego otwieranego, zapisywanego i kopiowanego z różnych źródeł pliku, moduł kwarantanny do przechowywania zainfekowanych danych oraz skaner poczty e-mail (współpracujący z takimi klientami pocztowymi jak Microsoft Outlook czy Mozilla Thunerbird), sprawdzający przychodzące wiadomości pod kątem zawierania załączników z wirusami oraz spamu.

Ponadto AVG AntiVirus Free wyposażony został w dodatkowy skaner anty-rootkitowy, pozwalający usuwać z systemu niebezpieczne komponenty typu rootkit (nie wykrywane podczas standardowego procesu skanowania), które ukrywają się w popularnych aplikacjach, sterownikach do sprzętu oraz bibliotekach DLL, i które umożliwiają niepowołanym osobom przejęcie kontroli nad komputerem. Program oferuje również dwa bardzo przydatne dla użytkowników korzystających z Internetu składniki – Identity Protection do zabezpieczania systemu przed jeszcze nieznanymi i nowymi zagrożeniami oraz LinkScanner, chroniący użytkownikami przed atakami podczas wyszukiwania informacji i przeglądania stron internetowych. Ten ostatni skupia w sobie funkcje Search-Shield, służącą do skanowania linków generowanych przez najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe (Google, Yahoo itp.), a także Surf-Shield, wykrywającą miejsca w Sieci, które zawierają exploity i inne zagrożenia internetowe, jeszcze przed ich odwiedzeniem przez użytkownika.

W najnowszej odsłonie programu pojawił się moduł o nazwie PC Analyzer, którego zadaniem jest skanowanie komputera i wyszukiwanie w nim błędów, powodujących spadek jego wydajności - m.in. błędne wpisy w rejestrze Windows, zbędne pliki na dysku twardym, niepoprawne skróty do aplikacji itp. Niestety nie pozwala on rozwiązywać wykrytych problemów, a jedynie proponuje skorzystanie z innego, płatnego oprogramowania do optymalizacji systemu - AVG PC Tuneup.

Uwaga!

  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AVG zostanie sprzedane? Inwestorzy ostrzą sobie zęby na producenta antywirusów

26
OPROGRAMOWANIE 07.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W ciągu najbliższych miesięcy może dojść do przejęcia całej lub niektórych części firmy AVG Technologies, która tworzy oprogramowanie zabezpieczające. Jak na razie w Sieci dostępne są jedynie nie do końca sprecyzowane informacje z najbliższego otoczenia firmy, które mówią o rozpoczęciu rozmów z ewentualnymi partnerami biznesowymi. Czeska firma założona w 1991 roku przez Jana Gritzbacha i Tomasa Hofera, pierwotnie funkcjonująca pod nazwą GRISOFT, s.r.o., wcale nie wystawia samej siebie na sprzedaż. Reaguje jednak na pytania zainteresowanych, co oznacza, że przejęcie wcale nie jest wykluczone.…

AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

12
OPROGRAMOWANIE 04.09.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Produkty zabezpieczające firmy AVG to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród użytkowników serwisu dobreprogramy. Dzisiaj czeski producent udostępnił nową linie swoich produktów na rok 2014. Zaktualizowano m.in. bezpłatny program antywirusowy AVG AntiVirus Free Edition, pakiet zabezpieczający AVG Internet Security oraz AVG AntiVirus oferujący dodatkowe moduły zabezpieczające. W nowych wersjach programów zabezpieczających skupiono się przede wszystkim na lepszej ochronie prywatności użytkowników dzięki zaimplementowaniu modułu odpowiedzialnego za bezpieczne usuwanie plików. Metoda…

Recenzje użytkowników

Możliwość wykorzystania płatnej wersji do 30 dni, prosty interfejs,
Nieskuteczny, potrafi sam wyłączyć komponent,
ocena użytkownika

Nie przepadam za antywirusami z tej racji, że ich nie potrzebuję. Odwiedzam tylko sprawdzone strony i do bezpieczeństwa zawsze wystarczał mi systemowy Windows Defender.

Postanowiłem zainstalować AVG i wykorzystać za darmo płatną wersję, którą można uzyskać na 30 dni. Przez pierwsze dwa tygodnie nie widziałem żadnych problemów, schody zaczęły się dopiero później. Ni z gruchy ni z Pietruchy wyłączył mi się (samoistnie, bo niczego nie dotykałem) skaner poczty e-mail i już nie dało się go przywrócić. Udałem się na oficjalną stronę, ażeby zasięgnąć FAQ lub pomocy. Okazało się, że jeśli coś się "wyłączyło" to należy wcisnąć wielki przycisk "napraw", którego na próżno było szukać.

Po 2-3 uruchomieniu komputera, zaczęły się otwierać samoistnie strony internetowe. Usunąłem ten rzekomy "antywirus" i przeskanowałem komputer innym. Trochę zbladłem, kiedy zobaczyłem ile tego się nazbierało.

No trudno, osobiście nie polecam. Dobrze, że dają możliwość przetestowania pełnej wersji, bo nie byłoby mi do śmiechu, wydać pieniądze na coś, co nie spełnia swoich zadań.

26.11.2014 09:30 | Recenzja do wersji 2015 Build 5577a8546
Czytelny, łatwy, pomocny, dobra wykrywalność.
Jak dla mnie brak,
ocena użytkownika

Moim problemem były same otwierające się karty, same pliki mi się pobierały na komputer, nie mogłam grać w gry online, komputer wolno chodził-długo ładował strony, obrazki były do połowy ucięte lub w ogóle się nie otwierały, tak samo z allegro coś mi się poprzestawiało, strona nie wyglądała jak powinna tylko wszystko było po lewej stronie. Zapewne wina jakiegoś wirusa i się nie myliłam, Moje programy antywirusowe jak avast, spybot - nic nie wykrywały, więc pobrałam AVG, zaraz po instalacji zaczął usuwać zainfekowane pliki, natomiast po pełnym skanowaniu znalazł ich aż 26, oczywiście zostały naprawione-usunięte, wykrył mi także anti rotkit na kompie. Po pracy z programem avg komputer jest w jak najlepszym stanie, wszystko chodzi jak powinno, zniknęły problemy wyżej opisane. Oczywiście użyłam jeszcze darmowego programu Odkurzacz, do czyszczenia kompa z niepotrzebnego i zbędnego syfu. Jak dla mnie avg jest najlepszym darmowym programem antywirusowym :D jaki do tej pory miałam.

07.05.2014 10:53 | Recenzja do wersji 2014 Build 4577a7359
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #2347 18.12.2014 12:37

Witam czy AVG Free jest lepszy od Avasta Free ? Pozdrawiam i czekam na wasze opinie bo mam dylemat z wyborem antivirusa.

  #2346 16.12.2014 19:46

@Anonim (niezalogowany):bo masz taki syf na kompie ze ci wszystko wywala i sam program nie daje sobie z tym do konca rady :D znam to z autopsji :D

Gary58   4 #2345 15.12.2014 17:23

@yanko wojownik: dokładnie ujęte:działa destrukcyjnie na system i użytkownika.- nowy tym wirusa.
Używałem pełnego pakietu przez dwa miesiąca nie sprawiał żadnych kłopotów.Dobry i darmowy.

yanko wojownik   7 #2344 11.12.2014 10:17

@FreeWare_RK: wszedłem tu dość mocno przemęczony wczoraj i nie zauważyłem tej recenzji - no tu ten AV niesie ze sobą i posiada sam w sobie zagrożenie... działa destrukcyjnie na system i użytkownika.

''Nie przepadam za antywirusami z tej racji, że ich nie potrzebuję.
Odwiedzam tylko sprawdzone strony i do bezpieczeństwa zawsze wystarczał mi
systemowy Windows Defender. "

- Ja Windows Defender z marszu wyłączam, bo mnie tylko denerwuje i zżera zasoby,
absolutnie nigdy nic nie wykrył (jak niegdyś kiedy się pojawił używałem)
mało tego nie słyszałem aby komukolwiek cokolwiek wykrył więc niespecjalnie mu wierzę.

''Dobrze, że dają możliwość przetestowania pełnej wersji, bo nie byłoby mi do śmiechu"

- Większość producentów softu daje możliwość przetestowania za darmo. Mimo wszystko poleganie tylko na AV, to w rzeczy niekiedy za mało, jest kilka programów którymi można się dodatkowo wspomóc. Fakt że nie zwróciłem uwagi na tę recenzje, ale w rzeczy jest to skarga na działanie programu raczej niż recenzja.

"wydać pieniądze na coś, co nie spełnia swoich zadań"

- Występuje tez w wersji darmowej - nie trzeba wydawać.

Kwestia jeszcze skąd program był pobrany może dać czasem odpowiedź na takie czary jakie dzieją autorowi się w kompie. Najprościej można wytłumaczyć to (tak mi się wydaje) tym, że program się popsuł i ochrona przestała działać - może zepsuło go jakieś złośliwe oprogramowanie. Z drugiej strony dziwne, że autor instaluje AV skoro pisze, że nie jest mu do niczego potrzebny...

FreeWare_RK   10 #2343 11.12.2014 01:25

@ Odn. recenzji Pana DawidSi z dnia 26.11.2014 09:30 | Recenzja do wersji 2015 Build 5577a8546

To jakiś żart niesmaczny?Wyłącza komputer? Nieskuteczny? Hmmm to jakaś kpina. Program posiada ustawienia, należy się z nimi zapoznać. Może kiepski na ustawieniach zaimplementowanych z góry ale po odpowiednim przestawieniu program jest skuteczny i świetnie blokuje szajs z internetu. Co do wyłączania kompa samoistnie to może ustawione masz, że by został wyłączony po pełnym skanie. Jeśli sam się wyłącza to niezłego badziewia w systemie mieć musisz. Osobiście nie zgadzam się z recenzją i oceną. Nie wierzę by taki zacny, znany wszem i wobec soft, który zawsze stał i stoi na piedestale wśród AV. Jakoś mi ciężko uwierzyć by takie odwalał ,,maniany". Chyba go zainstaluje i sam zobaczę jak i co.

yanko wojownik   7 #2342 10.12.2014 10:36

@hmo: Dzięki za sugestię, pomimo niechęci do większości softu IObit, to kiedy będę potrzebował usunąć AV to go użyję, a fakt Revo używam najczęściej - darmowy Revo :)

FreeWare_RK   10 #2341 09.12.2014 20:32

@hmo: To samo robiłem podczas deinstalacji i ten Iobt mi został i jest. Całego pakietu PRO używam od kilku lat. od bodaj 4 wersji. Sam AVG też bardzo fajny i według mnie skuteczny. Nigdy mi nic nie wpuścił i poblokował nieraz różne strony niepewne itp.

hmo   5 #2340 09.12.2014 17:43

@yanko wojownik: Z odinstalowywaniem specjalnych klopotow nie ma, u mnie ta sprawe zalatwia czasami IObit Uninstaller. Darmowy Revo programow 64bit nie widzi, ale jak wspomnialem IObit jest do tego dobry. Sam AVG tez dziala bez specjalnych wpadek.

yanko wojownik   7 #2339 09.12.2014 09:37

@lex_iuris: Płatna też jest OK, mam z jakiejś tam promocji, ale z odinstalowaniem może być problemik prawdopodobnie trzeba użyć jakiegoś "spec narzędzia" by go w pełni usunąć kiedy zamierza się zamienić go na inny. Poza tym program da się lubić w czasie instalacji można zrezygnować np z PC Tuneup lub innych komponentów. Ma obecnie ładniejszy interfejs jak lukam na screeny to jeszcze bardziej pogłębiły mu się kolorki, ale może to akurat zasługa jakiegoś programu do robienia screenów i nie wyszły spod Printa :) Reaguje - znaczy chroni, czasem się myli, ale można wyłączyć czasowo np. do następnego restartu. Ale co tu rozpisywać się przy tak dobrze znanej i opisanej marce :)

lex_iuris   7 #2338 09.12.2014 07:35

Jest ok jeśli chodzi o wersję free, płatnej nie sprawdzałem.

Yoger   4 #2337 08.12.2014 14:38

Używam go od kilku lat i nigdy mnie nie zawiódł. Co prawda próbowałem innych antywirusów, ale zawsze powracam do AVG.
Ocena 5/5

pulstar   3 #2336 08.12.2014 11:42

Bardzo skuteczny, nawet w wersji free. Jednak podobnie do innych producentów intensywnie próbują nakłonić do wersji płatnej i wielu zbędnych dodatków.

hmo   5 #2335 05.12.2014 20:28

@Anonim (niezalogowany): Najbardziej potrafi zamieszac w hodowli chomikow.

hmo   5 #2334 05.12.2014 20:27

@Galileo (niezalogowany): Wszystko jest w porzadku, tak ma byc. Mam win7/64 i tez mam tak wlasnie zainstalowany, problemow z tym zwiazanych nie mam zadnych.

  #2333 05.12.2014 14:43

AVG zawłaszcza pulpitem, wyłącza Firefoxa i inne, np Google.

  #2332 03.12.2014 22:16

Pobrałem wersję 64bit zainstalowałem a działa jako 32 bit o co tu chodzi i instaluje się domyślnie do Program Files(x86)

FreeWare_RK   10 #2331 26.11.2014 16:06

@Karol Kurczuk: Toteż nie odpowiadam na takie dziwactwa :), To samo było z malwarebytes jak ludzie chcieli wersję free a klikali dalej dalej dalej i nie odznaczali uaktywnienia wersji trial 30-dniowej. To tak samo tu. Lol i jeszcze raz LOL :)

Karol Kurczuk   8 #2330 26.11.2014 13:42

@nie_ma (niezalogowany): hahaha i to jest właśnie umiejętność czytania, ale tak to chyba gimbusy tylko robią

  #2329 23.11.2014 23:44

badziewie! wkurzyłem się totalnie. już z trzeci raz pobrałem wersję Free i woła mi o klucz, bez klucza nie da się przejść instalacji! a na stronie avg nigdzie nie ma możliwości uzyskania klucza.

FreeWare_RK   10 #2328 18.11.2014 17:13

@hmo: Jest, prowda, tys porwda i gówno prowda według naszego góralskiego powiedzenia :) . Zgadzam się z Tobą, jednak wolałem jak można było ukryć reklamkę. Pozdrawiam również!

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.