AVG AntiVirus Free Edition 2015 Build 5315a8160

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AVG AntiVirus Free Edition to bezpłatna wersja popularnego programu antywirusowego, którego główną zaletą jest skuteczna ochrona komputera przed wszelakiego rodzaju szkodliwym oprogramowaniem, również tym jeszcze nieznanym.

Galeria programu

W skład programu wchodzi główny skaner antywirusowy oraz skaner rezydentny, którego zadaniem jest monitorowanie każdego otwieranego, zapisywanego i kopiowanego z różnych źródeł pliku, moduł kwarantanny do przechowywania zainfekowanych danych oraz skaner poczty e-mail (współpracujący z takimi klientami pocztowymi jak Microsoft Outlook czy Mozilla Thunerbird), sprawdzający przychodzące wiadomości pod kątem zawierania załączników z wirusami oraz spamu.

Ponadto AVG AntiVirus Free Edition wyposażony został w dodatkowy skaner anty-rootkitowy, pozwalający usuwać z systemu niebezpieczne komponenty typu rootkit (nie wykrywane podczas standardowego procesu skanowania), które ukrywają się w popularnych aplikacjach, sterownikach do sprzętu oraz bibliotekach DLL, i które umożliwiają niepowołanym osobom przejęcie kontroli nad komputerem. Program oferuje również dwa bardzo przydatne dla użytkowników korzystających z Internetu składniki – Identity Protection do zabezpieczania systemu przed jeszcze nieznanymi i nowymi zagrożeniami oraz LinkScanner, chroniący użytkownikami przed atakami podczas wyszukiwania informacji i przeglądania stron internetowych. Ten ostatni skupia w sobie funkcje Search-Shield, służącą do skanowania linków generowanych przez najpopularniejsze wyszukiwarki internetowe (Google, Yahoo itp.), a także Surf-Shield, wykrywającą miejsca w Sieci, które zawierają exploity i inne zagrożenia internetowe, jeszcze przed ich odwiedzeniem przez użytkownika.

W najnowszej odsłonie programu pojawił się moduł o nazwie PC Analyzer, którego zadaniem jest skanowanie komputera i wyszukiwanie w nim błędów, powodujących spadek jego wydajności - m.in. błędne wpisy w rejestrze Windows, zbędne pliki na dysku twardym, niepoprawne skróty do aplikacji itp. Niestety nie pozwala on rozwiązywać wykrytych problemów, a jedynie proponuje skorzystanie z innego, płatnego oprogramowania do optymalizacji systemu - AVG PC Tuneup.

Uwaga!

  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

AVG 2014 z lepszą ochroną prywatności użytkowników

12
OPROGRAMOWANIE 04.09.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Produkty zabezpieczające firmy AVG to jedne z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród użytkowników serwisu dobreprogramy. Dzisiaj czeski producent udostępnił nową linie swoich produktów na rok 2014. Zaktualizowano m.in. bezpłatny program antywirusowy AVG AntiVirus Free Edition, pakiet zabezpieczający AVG Internet Security oraz AVG AntiVirus oferujący dodatkowe moduły zabezpieczające. W nowych wersjach programów zabezpieczających skupiono się przede wszystkim na lepszej ochronie prywatności użytkowników dzięki zaimplementowaniu modułu odpowiedzialnego za bezpieczne usuwanie plików. Metoda…

Recenzje użytkowników

Czytelny, łatwy, pomocny, dobra wykrywalność.
Jak dla mnie brak,
ocena użytkownika

Moim problemem były same otwierające się karty, same pliki mi się pobierały na komputer, nie mogłam grać w gry online, komputer wolno chodził-długo ładował strony, obrazki były do połowy ucięte lub w ogóle się nie otwierały, tak samo z allegro coś mi się poprzestawiało, strona nie wyglądała jak powinna tylko wszystko było po lewej stronie. Zapewne wina jakiegoś wirusa i się nie myliłam, Moje programy antywirusowe jak avast, spybot - nic nie wykrywały, więc pobrałam AVG, zaraz po instalacji zaczął usuwać zainfekowane pliki, natomiast po pełnym skanowaniu znalazł ich aż 26, oczywiście zostały naprawione-usunięte, wykrył mi także anti rotkit na kompie. Po pracy z programem avg komputer jest w jak najlepszym stanie, wszystko chodzi jak powinno, zniknęły problemy wyżej opisane. Oczywiście użyłam jeszcze darmowego programu Odkurzacz, do czyszczenia kompa z niepotrzebnego i zbędnego syfu. Jak dla mnie avg jest najlepszym darmowym programem antywirusowym :D jaki do tej pory miałam.

07.05.2014 10:53 | Recenzja do wersji 2014 Build 4577a7359
Czytelny interfejs, szybkie i łatwe skanowanie, nie wymaga wszelkich umiejętności do obsługi
Nie wykrywa większości wirusów, może łatwo zostać zaatakowany przez wirusy (!), spowalnia start systemu i ogólne funkcjonowanie komputera
ocena użytkownika

Tyle słyszałam o antywirusach typu AVG, jedni mówią, że jest słaby, a drudzy, że najlepszy. Ja myślę, że jest słaby. Tak jak wymieniłam w wirusach, głównie za to. Przynajmniej tyle, że jest skuteczny podczas serfowania w sieci.

Aczkolwiek, najlepszy on nie jest, lecz jak wszystko: ma swoje plusy. Muszę go nieźle pochwalić, za czytelny interfejs. Gdy go pobrałam, odrazu zrozumiałam, co zrobić. Nie jest rozbudowany w wszelakie opcje, co mnie cieszy. Dla mnie wystarczy kilka okienek. Skanuje on wyjątkowo szybko, jednak co przy tym idzie, omija niektóre wirusy.

Jak wspominałam, nie wykrywa większości wirusów. Porównywałam kiedyś pewien program do AVG. AVG odnalazł w moim systemie 24 wirusy. Drugi program, 841, co mnie zaskoczyło. Większość to były trojany, ale również były mało robiące różnice PUP'y. Pamiętam nawet, jak nie mogłam uruchomić AVG, wyskakiwał pusty error... Przeskanowałam drugim programem, znalazło mi pełno trojanów które "oblazły dookoła" AVG. Program również spowolnił mi start systemu (windows XP), oraz ogólną pracę komputera.

Podsumowanie:
AVG nie jest zadowalający. Lepszy dla tych, których nie obchodzi komputer. Lecą 3 gwiazdki, za to, że program jakimś cudem się trzyma. Co do polecania: neutralnie...

10.04.2014 20:54 | Recenzja do wersji 2014 14.0 Build 4569a7320

Komentarze

FreeWare_RK  19.09.2014 22:59 #2297

@Anonim (niezalogowany): Chodzi o to, że reklama przedstawia się następująco: Pojawia się u dołu okna programu, nie da się jej zamknąć ani zminimalizować. Jest jak by na stałe przytwierdzona do dolnej krawędzi okna głównego AVG. W poprzednich wersjach można było reklamę ukryć. Tu masz poglądowe okno dotyczące starej wersji : http://downloadpit.com/wp-content/uploads/avg-antivirus-free/avg-antivirus-free-...
Dawniej ta reklama którą widzisz u dołu była do ukrycia. Był niewielki napis/opcja w lewym dolnym rogu tej reklamy bu ją ukryć.
W obecnej wersji przez kilka pierwszych dni, bodaj dwa albo trzy nie było żadnej reklamy aż pamiętnego dnia pojawiła się i to jeszcze większa niż w poprzedniej wersji i niestety nie ma możliwości ukrycia jej. Jest o tyle chamska, że przypomina i dręczy użytkownika by kupił wersję PRO a to nie jest komfortowe gdy cały czas ją widzę korzystając z programu (cały czas gdy mam okno programu na pulpicie zmaksymalizowane bo ta reklama jest ,,przytwierdzona do niego")

Program bardzo fajny, lekki skuteczny. Mnie na dzień dobry zablokował i zneutralizował jakiś szajs. Również podczas skanu spisuje się świetnie, nie obciąża kompa, można z powodzeniem pracować czy nawet film oglądać podczas skanowania. Jest mnogość opcji. Przejrzysty interface.

Polecam i to bez zastanowienia! Mnie tylko ta reklama wpieniła.

Pozdrawiam i życzę przyjemnej współpracy z AVG :)

Tu masz linka jak to wygląda, jest program czyli tu mam na myśli główne okno a poniżej reklamisko paskudne. Nie ma opcji ukrycia informacji czyt. tej reklamy. Oto stosowne zdjęcie:
http://zdjecia.pl.sftcdn.net/pl/scrn/18000/18522/avg-antivirus-free-2014-18-690x...

Anonim (niezalogowany) 19.09.2014 21:40 #2296

@FreeWare_RKmysle o instalccji tego antywira ale powiedz mi jak to jest z ta reklama. gddzie i kiedy sie wyswietla.czy jest to przy kazdym uruchomieniu komputera?

FreeWare_RK  15.09.2014 17:20 #2295

Jeśli pojawi się opcja ukrywająca reklamę to proszę niech ktoś da znać. Nie wkurza mnie nic tak bardzo jak tak reklama która jest większa i bardziej upierdliwa niż w poprzedniej wersji AVG. Tej nie da się ukryć! Jakieś jaja normalnie.

FreeWare_RK  14.09.2014 17:17 #2294

@herto: Nie było mnie 2 dni gdyż miałem wyjazd, wracam odpalam AVG i o zgrozo! REKLAMA wróciła! Masakra i tak jak piszesz nie da się jej wyłączyć ani zminimalizować jak w wersji poprzedniej. Za takie coś musiał bym pół punktu oceny odjąć z 5/5 na .4.5/5 . Mam nadzieję, że to niebawem będzie można zminimalizować albo ukryć. Pozdrawiam wzajemnie!

herto  13.09.2014 23:12 #2293

@FreeWare_RK: no to niedługo pocieszyłeś się brakiem reklamy, raptem trzy dni, zauważyłem dzisiaj u siebie, że ponownie się pojawia i znacznie większa niż w starej wersji, ponadto nie można jej na chwilę obecną wyłączyć, pozdrawiam

FreeWare_RK  11.09.2014 13:16 #2292

@maryp1459: Przyda się ta wiedza. Dzięki za wstawkę.

maryp1459  11.09.2014 12:55 #2291

ten link co podał @Snajpiq to mi wyskakiwał tam błąd za każdym razem jak chciałem nową licencję i mi poszło wg tego jak napisali tu:
http://www.avg.com/pl-pl/faq.num-5167#num-5167

FreeWare_RK  11.09.2014 12:39 #2290

@Snajpiq: Dobre cholerka, dobre. Nie wiedziałem, że taki bajerek istnieje. Kurcze dzięki bardzo. Nie była to wiadomość dla mnie ale dzięki Ci za nią. Przyda się niezmiernie :)

Karol Kurczuk  11.09.2014 01:54 #2289

@Snajpiq: Już się udało z poziomu programu, nie mogę jednak nic powiedzieć o tej wersji bo mam ją 20 minut

FreeWare_RK  10.09.2014 17:25 #2287

@Karol Kurczuk: No to odpowiedziałem Ci, że na własne ryzyko to robisz. Aktualizacja powinna dokonać się w momencie pojawienia nowej wersji. Jednak jeśli jej nie ma do tej pory to być może promocja nie uwzględnia nowej wersji AVG. No ja pobrałem i mi się podoba. Dokonałem skanu optymalizującego i już w nim mi wykrył 3 paskudztwa. Cieszy mnie to. Jedno oczywiście w trybie realtime i pięknie zostało to usunięte. Teraz mi się uspokoił procek i wiatraki. Do tego fajnie wygląda główne okno i nie ma tej chol...ej reklamy co się włączała przy każdym otwarciu okna. Cud miód i maliny. Nie ma też pokazanych gadgetów których nie ma w wersji free czyli te bajery do poprawy wydajności komputera. Jak dla mnie to po początkowych oględzinach ocena max :) 5/5. Zobaczymy za jakiś czas co to będzie ale myślę, że ok. Już samo zużycie zasobów według mnie jest niższe niż poprzednio. u mnie zużycie CPU w spoczynku 0 procent i RAM od 28 do 32 procent. Podczas skanowania CPU nie przekracza 60 procent a RAM to różnie. Nawet jeśli dochodzi do 100 procent ale rzadko a nawet wtedy nie przeszkadza to w niczym mnie i mogę dalej serfować po internecie i oglądać coś na Youtube czy cokolwiek robić.

Fajna jest też opcja która już co prawda była ale podkreślam ją jeszcze raz, mianowicie można ustawić priorytet skanowania. Najlepiej dla mnie osobiście nie zmieniać bo wtedy program sam ogarnia ile zużyć w zależności od tego co robimy.
Sam AV skanuje dokładnie.

Na chwilę obecną nie mam żadnych zastrzeżeń. Nawet banalna rzecz jak otwarcie programu z zasobnika kiedyś trwało niebotycznie długo i przymulało system a zanim się składniki poszczególne załadowały to o zgrozo. Teraz raz naciskam ikonkę AVG z zasobnika i momentalnie się otwiera. Bez opóźnień i bez ładowania. Widać znaczący progres w stosunku do poprzedniej wersji. Optymalizacja działa świetnie a lapka wcale nie mam jakiegoś odlotowego jak chodzi o procek. przy 2.20 GhZ wszystko śmiga aż miło.

AVG zostaje na razie, być może na dłużej.

P.S.
Rozpisałem się ale to dlatego, że kurcze jestem bardzo rad tej nowej wersji. Zaskoczenie i osłupienie. Jak by coś nie jestem fanatykiem żadnego AV. Kiedyś byłem Comodo ale w wersji 5.12 . Te nowe to o kant tyłka rozbić.

Karol Kurczuk  10.09.2014 16:54 #2286

@FreeWare_RK: Przekonałeś mnie to i ja pobiorę, tylko ciekawe czy licencja mi nie wygaśnie, nikt nie raczy mi odpowiedzieć.

FreeWare_RK  10.09.2014 16:03 #2285

Jest jeszcze jeden plus nowej wersji, nie wyskakuje już reklama zachęcająca do zakupu wersji PRO. Miłe ze strony producentów, że tą reklamę usunięto. Na razie mam go jakieś dwie godziny i lekki jest, wykonałem pierwszy skan optymalizacyjny i całkiem całkiem to wygląda dobrze. Wydaje mi się lżejszy niż wersja poprzednia. Internetu mi nie spowalnia ani odświeżania ikonek w folderach bądź startu systemu.

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Zobaczymy co będzie dalej.

FreeWare_RK  10.09.2014 12:08 #2284

Wygląd głównego okna z pewnością jest bardziej elegancki niż miało to miejsce poprzednio. Kolorki może bym zmienił ale to takie czystko kosmetyczne bo żadnego wkładu odnośnie skuteczności nie wprowadza.

FreeWare_RK  09.09.2014 23:28 #2283

@Karol Kurczuk: No cóż być możliwe, że wygaśnie. Tak mam z Advanced System Care. Niby mam wersję pro powiedzmy teraz jeszcze 273 dni i w momencie gdy pojawia się aktualizacja to trzeba odinstalować i od nowe instalować a wtedy lipa bo wersja pro znika i znowu jest free. Od nowa muszę się bawić w ,,robienie" tego PRO. Do AVG mam to zastrzeżenie, że nie da się tak i należy polować na okazje do posiadania wersji IS na dłużej niż 30 dni trialu. Myślę, że jeśli nastąpi aktualizacja to powinna nadal licencja funkcjonować. Dziwne by to było jeśli by przepadła. Taki zabieg uznał bym za oszustwo trochę.

Ciekawe jak jest z wyglądem programu. Na google czy Youtube widać zmieniony design ale tylko w wersji IS. Ciekawe czy w tej też będzie inny. Zmiany co prawda są czysto kosmetyczne ale fajniej wygląda okno programu po zmianie niż przed nią.

Karol Kurczuk  09.09.2014 23:15 #2282

@FreeWare_RK: mnie ten soft wnerwiał, ni to chroni ni to zaaktualizować się nie chce,Ciekaw jestem czy po aktualizacji licencja by mi wygasła bo mam na 2014 IS Licencję roczną

FreeWare_RK  09.09.2014 22:57 #2281

Ale jaja można już pobrać wersję 2015 AVG free :) superancko :) ale się zacznie szał :) zaraz pobieram :)

Komentarze do poprzednich wersji

FreeWare_RK  09.09.2014 22:54 #2280

@Karol Kurczuk: Tak dobry :) ale jak by ustabilizowali sprawę odnośnie zużycia zasobów (w tym obciążenie łącza internetowego) to było by z AVG mistrzostwo świata :) . Ja go odinstalowałem bo chciałem przepatrzeć inne darmowe i płatne softy z przewagą na darmowe. No AVG lubię nie powiem, że nie. Teraz jednak współpracuję od jakiegoś czasu z FortiClient i też świetny.

Karol Kurczuk  09.09.2014 21:12 #2279

@FreeWare_RK: Mnie wersja 2014 strasznie spowalnia połączenie się z siecią, ale nie odpuszczę jej bo to dobry soft

FreeWare_RK  08.09.2014 23:48 #2278

Ciekawe program w wersji Internet Security posiada w nowej wersji beta udoskonaloną i poprawioną szatę graficzną. Można ją pobrać i przetestować. Niestety na razie dość słabo według testów osób testujących na Youtube. Co do wersji free nie widzę wersji rozwojowej. Czyżby istniał tylko rozwój wersji IS? Przynajmniej jeśli o wygląd chodzi. Była by to wielka strata bo dość mam już tych kafli. Niestety wersja IS dalej je ma i w kolorach takich jakie istnieją ale ociupinkę przypomina mi Advanced System Care. Przynajmniej wygląd głównego okna. Wyniki wynikami, nie powinny być brane pod uwagę bo trudno oceniać betę. Było by to wielce niesprawiedliwe. Mnie się rozchodzi o to, że wersja beta pod IS się pojawiła a pod free głucho i cicho. Nie zdziwił bym się jak by wersja free przestała być rozwijana na koszt pozostałych. Jednak to nie powinno się zdarzyć. Nie po takim czasie gdy AVG był darmowy i zawsze się plasował na czołowych pozycjach. Miło było by jednak by nastąpiła zmiana wyglądu oraz zmniejszenie obciążenia RAM i CPU. Co prawda nie jest tak źle ale zawsze może być lepiej. Innym programom wychodzi to doskonale. Kwestia obciążenia do oferowanych przez program możliwości. Taki np. 360 IS czy TS mimo, że mają odpowiednio 3 oraz 5 silników są leciutkie, co samo Baidu. A taki AVG czy Ad-Aware czy Kaspersky albo sam czysty BitDefender wcale takie lekkie nie są a nie mają więcej niż jeden skaner. Cóż czepiam się ale nie chodzi mi tu o promowanie innych softów. Myślę, że niektóóre firmy powinny popracować nad optymalizacją działania i zużywania zasobów naszych kompów. Ktoś kto ma 8 giga ramu czy procesor nie wiem jaki oczywiście nie odczuje zbyt obciążenia ale nie każdy na razie jeszcze ma mega wypasionego kompa.

P.S.
Fakt jest faktem, że należy cieszyć się tym co się ma więc nie będę psioczył na soft który bądź co bądź jest darmowy i dobry. Wystarczający jeśli ktoś nie łazi po ,,peryferiach" internetu i nie ściąga każdego pliku który się nawinie.

Mnie się ten soft podoba. Na pewno jest znacząca poprawa co do wersji z przed kilku lat gdzie program ów był przeraźliwą kobyłą. Teraz porównując obie wersje to jakby stawić obok siebie czołg i samochód osobowy (przepraszam za może kiepskie porównanie).

Na pewno program jest zdecydowanie warty zainteresowania. Posiada bardzo dużo różnych modułów, Co w porównaniu z takim 360 TS są potrzebne a nie wciśniętymi po to by były dla picu. W AVG wszystko jest potrzebne. Nawet pokusił bym się o stwierdzenie, że jest to najbardziej rozbudowana wersja programu AV ze wszystkich darmowych. Jeśli się mylę to ktoś mnie pewnie oświeci.

Do AVG tylko doinstalować sobie zaporę chyba, że ktoś woli tę systemową oraz jakiś jeden czy dwa skanery na żądanie np. Malwarebytes czy Panda Claud Cleaner i tyle. Nic więcej nie potrzeba. Akurat aktualizacje do AVG są częste i sygnatury się pojawiają bez komplikacji. Jest dużo opcji, można sobie pod siebie wszystko ustawić. Wszystko jest czytelne i nie ma problemu ze znalezieniem tego co nas interesuje.

Jeśli w nowej wersji finalnej będzie mniej zasobożerny to BIORĘ GO DO SIEBIE NA KOMPA :) . W obecnej nieraz potrafi przymulić czy spowolnić otwieranie folderów bądź tam strony internetowej. To jedyny mój zarzut ale jest on nieistotny.

Pozdrowienia dla wszystkich Użytkowników i Redakcji!

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.