AVG PC TuneUp 2015 2015 15.0.1001.403

Pobierz program Asystent pobierania włączony

AVG PC TuneUp jest kompleksowym pakietem optymalizacyjnym, który pozwala użytkownikowi zwiększyć wydajność swojego komputera poprzez zmianę wielu ustawień systemowych, porządkowanie zawartości dysku i rejestru Windows, a także zarządzanie zainstalowanym na komputerze oprogramowaniem.

Galeria programu

Program stworzony został przez firmę AVG Technologies, znaną z produkcji popularnego oprogramowania antywirusowego. Oferuje całkiem sporą liczbę prostych w obsłudze narzędzi, umożliwiających konserwację dysku twardego (oczyszczanie ze zbędnych plików, defragmentowanie oraz naprawianie wykrytych błędów) i rejestru systemowego (usuwanie zbędnych wpisów, defragmentowanie), usuwanie duplikatów plików i folderów, zarządzanie aplikacjami uruchamianymi z systemem, zainstalowanym oprogramowaniem oraz optymalizację systemu i usług.

Na uwagę zasługuje moduł odpowiedzialny za optymalizację systemu i usług. Z jego pomocą dostosujemy ustawienia Windows Aero, zmienimy ustawienia efektów wizualnych, poprawimy wydajność komputera poprzez wyłączenie systemowych efektów animacji, dostosujemy do własnych upodobań ustawienia menu Start, paska zadań, Windows Explorera, przeglądarki Internet Explorer, pakietu Microsoft Office i wielu innych.

AVG PC TuneUp w wersji pełnej, która wymaga zakupu licencji, wyposażony został dodatkowo w narzędzia do przywracania przypadkowo usuniętych danych, ochrony prywatności użytkownika oraz optymalizacji połączenia internetowego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

TuneUp Utilities 2014 teraz już od AVG Technologies

10
OPROGRAMOWANIE 05.09.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Czy aplikacje do optymalizowania systemu Windows są przydatne? Zawsze gdy pojawiają się tego typu pytanie w komentarzach użytkowników możemy spotkać się z szeregiem kolidujących za sobą opinii. Fakty są takie, że programy typu TuneUp Utilities 2014 nie zwiększą wydajności komputera w taki sposób jakby to zrobiła przesiadka z dysku HDD na SSD czy dołożenie pamięci RAM do komputera. Każdy z nas z pewnością zauważy jednak, że czysty system operacyjny działa znacznie szybciej niż taki, z którego korzystało się przez pół roku instalując w nim szereg aplikacji. Programy do optymalizacji starają…

Recenzje użytkowników

Sporo wykrywa, w tym rzeczy które są nie istotne.
Po pierwszym użyciu - problem z uruchomieniem komputera.
ocena użytkownika

W sumie pomijając 2 rzeczy:
1. Program zaraz po starcie uruchomił kilka swoich usług w tym 1 kliknięciowe sprzątanie - zawiesił się. Zabicie wszystkie w menadzerze zadań + uruchomienie ręczne przyniosło sukces - program działał i nawet sporo usunął.
2. Najważniejszy problem - przy włączania komputera system zawisł na ekranie logowania (Win8.1 Pro) Restart i dopiero jakoś poszło. Widać że program niedopracowany i nie ma sprawdzonej dokładnie bazy plików do usunięcia. Słowem - szrot. Dlatego ocena 1.

23.10.2014 14:30 | Recenzja do wersji 2015 15.0.1001.185

Komentarze

Marcin_89   1 #188 13.04.2015 16:49

Też macie od wersji 2015 problemy z tym, że jak coś robi program to cały czas ulega awarii w tych samych momentach ? W większości nic nie mogę robić tym programem.

  #187 13.04.2015 14:11

Po cholerę wydawać kasę na to badziewie.Jak już kombajn to Baidu PC Faster za frico.Nic nie ruszy,nic nie uszkodzi.Maszyna po czyszczeniu jak nowa.

"Baidu PC Faster to kompleksowe oprogramowanie do optymalizacji systemu, przyśpieszania pracy całego komputera i zapewnienia ochrony komputera przed różnymi zagrożeniami z sieci.

W programie znajdziemy zaawansowane i niezbędne narzędzia do przeprowadzania diagnostyki systemu operacyjnego i całego komputera. Warto też wspomnieć o nowoczesnym skanerze „One Click, za pomocą którego przeprowadzimy błyskawiczną optymalizacje systemu zaledwie jednym kliknięciem myszki.

Natomiast przy użyciu specjalnych funkcji w programie, możemy zlokalizować i usunąć wszelkie usterki i inne błędy techniczne w systemie, a także oczyścić komputer ze zbędnych i niepotrzebnych plików zalegających na dysku twardym.

Pozostałe możliwości programu Baidu PC Faster:
przeprowadzanie dokładnego testu prędkości łącza internetowego (Internet Speed Test),
odczytywanie najważniejszych parametrów z podzespołów bazowych znajdujących się w komputerze (zużycie procesora, pamięci RAM, Dysku I/O, transfer przychodzących i wychodzących danych, liczba aktywnych procesów),
zarządzanie aplikacjami uruchamiającymi się wraz z systemem operacyjnym,
optymalizowanie i przyśpieszanie uruchamiania systemu Windows i wszystkich pozostałych usług systemowych,
naprawianie błędów w serwisie Facebook,
optymalizacja i naprawianie błędów związanych z połączeniem internetowym (resetowanie DNS, konfigurowanie proxy, ustawienia karty sieciowej itp.),
usuwanie śladów po aktywności użytkownika z przeglądarek internetowych i z dysku twardego,
usuwanie zbędnych śmieci zalegających w katalogach tymczasowych, przeglądarkach internetowych czy w innych, zainstalowanych aplikacjach,
pobiera najważniejsze poprawki dla systemu Windows, w celu zabezpieczenia komputera przed wirusami i hakerami,
możliwość skanowania komputera przy użyciu technologii w chmurze (cloud computing), która zapewnia bezpieczeństwo danych użytkownika oraz wykrywa luki w bezpieczeństwie i błędy techniczne
stanowiące zagrożenie podczas korzystania z internetu (wirusy, spyware itp.).
optymalizacja, naprawa i oczyszczanie rejestru systemowego,
oczyszczanie pulpitu systemowego,
przywracanie utraconych danych i folderów,
usuwanie plików z dysku , których nie będzie można już przywrócić (File Shredder),
naprawianie błędów związanych z połączeniem sieciowych, naprawa łańcucha plików Winsock itp (LSP Repair)."

  #186 19.03.2015 18:48

Używam programu od jakichś 8 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów. Jeżeli nie miesza się w rejestrach nie zmienia reguł i nie bawi się personalizacją, komputer wyraźnie przyśpieszy. To jest soft, który należy zainstalować i zapomnieć. Poradzi sobie sam, jeżeli będziemy chcieli "wykopu" to owszem będzie, ale skończy się reinstalacją windy. Po za tym, jakoś mam dziwne wrażenie, że produkt był o wiele lepszy, przed tym, jak przejęli go Czesi.

  #185 01.03.2015 11:47

Polecam darmowy 360 Total Security. Macie znakomitą ochronę połączoną z przyspieszeniem i czyszczeniem systemu. Do tego CCleaner i systemowy defragmentator. Nie ma nic lepszego.

MrBeckham666   15 #184 01.03.2015 03:15

no niestety ale bogdan dobrze gada też wiem co ten soft potrafi wyczyniać szczegolnie jak ktoś w nim coś zmienia i tak naprawde nie wie co robi.
lepsze już jest narzedzie wise care które jest 50 razy lżejsze jest za free a nie posiada jakiś smieśnych narzedzi niby poprawiających wydajność.
ccleaner ccenhancer odkuracz i wise care raczej nie ma skuteczniejszego pakietu do usuwania pozstałości cache temp itp.
revo unistaller też się przydaje.

ten tuneup to nazwałbym takim adware robi co chce w tle taka jest prawda.

jorg35x   5 #183 12.02.2015 14:53

@adow2201: Masz moje poparcie robią z DP szmatławiec i tłumaczy się że takie porównanie.

adow2201   6 #182 12.02.2015 14:43

@Bogdan_G: Ja dobrze przeczytałem i nikogo nie atakuję tylko ty wielce się teraz tłumaczysz i myślisz że masz innych za głupców,nie pisz głupoty,ja zawsze takich nie szanuję.

Bogdan_G   10 #181 12.02.2015 13:57

@adow2201: Chodziło o wirusa policja Komorowski, a nie o jakiekolwiek preferencje polityczne. To było porównanie do stopnia trudności usuwania tuneupa.
Czytasz byle jak i atakujesz.

adow2201   6 #180 12.02.2015 11:26

@Bogdan_G: co ma Komorowski i policja wspólnego z tym programem idź lepiej uprawiać POLITYKĘ gdzie indziej tu są DOBREPROGRAMY.Ludzi interesuje dany program a nie twoje preferencje polityczne. Zalecam wizytę u s*********y.

angellomichel387   1 #179 07.02.2015 15:33

Bardzo dobry program do czyszczenia wszelkiego syfu na komputerze

Bogdan_G   10 #178 06.02.2015 20:33

@Anonim (niezalogowany): Narybek kadrowy avg pc tuneup?

  #177 04.02.2015 17:21

Polecam ten program, mam już doświadczenie z tuneup więc nie miałem żadnych problemów jeśli się nie kombinuje z tym programem wszystko działa prawidłowo i znacznie poprawia wydajnośc komputera, a ci którzy piszą, że ten program jest beznadziejny lub coś niszczy są niedoświadczeni i nie posiadają wymaganej do takich programów wiedzy więc najpierw nauczcie się coś takiego obsługiwac, a jak się już nauczycie zacznijcie wstawiac komentarze.
Pozdrawiam

netrom   1 #176 30.01.2015 12:30

avg.pomoc odpowiada: "Problem ów dotyczy modułu oneclick.exe i jest nam już znany. Dotyczy on błędu w ostatniej aktualizacji.
Pod koniec przyszłego tygodnia zostanie wydana aktualizacja która go usuwa. Do tego czasu korzystać z tego modułu się nie da. Proszę w przyszły piątek przetestować sytuację, jeśli naprawa automatyczna się nie powiedzie proszę pisać."

netrom   1 #175 30.01.2015 10:31

Mam ten program. Kupiłem licencję i po aktualizacji do wersji 2015, po jakimś czasie pojawił się problem. Otóż program sam zaczął się wyłączać. Konserwacja1kliknięciem wyłącza się podczas wstępnej analizy, tak samo sam program PC TuneUp - po kilkunastu sekundach wyłącza się. O Podobnym problemie napisał już ktoś na forum dobreprogramy. Wcześniej - w wersji 2014 - wszystko działało cacy, od kilku dni niestety już nie. Próbowałem odinstalowywać program, instalować ponownie. Nic nie pomaga. Czekam na odpowiedź od pomoc.avg.

salta   1 #174 23.12.2014 16:36

@KomaRR27: sory ale brak odpowiedniej wiedzy i tzw. klepanie gdzie popadnie w programie i zabawa win. rejestrze itd. itp. a potem g... program, a ja na pisze g....prawda program jak najbardziej ok

KomaRR27   1 #173 18.12.2014 00:43

Tego typu programy to g**no. Używam jedynie CCleaner - narzędzie systemowe do czyszczenia systemu, a nie kombajn optymalizacyjny jak u góry.

Conradex   3 #172 01.11.2014 14:03

Trochę szkoda, ale obecna wersja tego programu nie jest już tak dobra jak poprzednie, przed przejęciem przez AVG. Pakiet ten może niestety trochę namieszać w naszym systemie. Prawdą jest, że trzeba go używać rozsądnie i umiarkowanie, wymaga bowiem nieco więcej wiedzy i doświadczenia,o naszych systemach operacyjnych, co z kolei pomoże uchronić nas od samounicestwienia Windows-a. Ogólnie to narzędzie może być dobre, choć przypomina "minę" którą przez przypadek można samemu zdetonować. Także korzystajmy z Dobrych Programów, ale z AVG PC TuneUp ostrożniej!

marciano2222   6 #171 23.10.2014 02:21

Wszystko działa jak nalezy
nie ma zadnych problemów po odinstalowaniu wczesniejszej wersji

Bogdan_G   10 #170 22.10.2014 20:31

@karwan00: Po odinstalowaniu iobit uninstallerem, jeszcze będą setki wpisów w rejestrze, zmienionych ustawień. Po usunięciu zmian pozostaje uszkodzony rejestr. Tak miałem. Inni też naprawiali systemy. Po reinstalacji systemu, nie dopuszczam jakichkolwiek tweaków, kombajnów, których za zadanie jest - nie dać się usunąć. Wirusy nie są gorsze. Nie tak użyjesz programu, nie w sposób, jaki odpowiada producentowi tuneup, to pożegnasz się z systemem. To jest tak bezlitosne, jak Komorowski policja, tylko to drugie łatwiej usunąć.
Pozdrawiam Cię

@forest2014 - użytkownikom zaawansowanym nie trzeba słabych zestawów narzędzi, a przez nieświadomość, ludzie nieobeznani klikają, robią zmiany w mechanizmach startowych komputera, nieodwracalne zmiany w rejestrach systemów, a potem męczą się.
Napiszę jeszcze na przykładzie combofixa - Użytkownicy zaawansowani nie potrzebują tego radykalnego narzędzia. Niezaawansowani używają, bo wciskany jest ten program dla awansowanych. Taka to rosyjska ruletka.

karwan00   5 #169 22.10.2014 18:41

@Bogdan_G: Bardzo lubię czytać Twoje opinie i recenzje...no ale tym razem chyba ciut przesadziłeś. Od początku powstania AVG PC TuneUp używam i daję mu najwyższą ocenę. Nic nigdy mi nie popsuł.Nie używam go jako automatu lecz co jakiś czas uruchamiam ręcznie optymalizacje.Opinie negatywne wystawiają osoby, które nie umieją go skonfigurować pod własne potrzeby. Ot i tyle. A Ty stary dobry forumowicz odpuść sobie te ich brednie i ufaj tylko swojej wiedzy i doświadczeniu. Pozdrawiam Cię.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.