AVG PC TuneUp 2015 15.0.1001.105

Pobierz program Asystent pobierania włączony

AVG PC TuneUp jest kompleksowym pakietem optymalizacyjnym, który pozwala użytkownikowi zwiększyć wydajność swojego komputera poprzez zmianę wielu ustawień systemowych, porządkowanie zawartości dysku i rejestru Windows, a także zarządzanie zainstalowanym na komputerze oprogramowaniem.

Galeria programu

Program stworzony został przez firmę AVG Technologies, znaną z produkcji popularnego oprogramowania antywirusowego. Oferuje całkiem sporą liczbę prostych w obsłudze narzędzi, umożliwiających konserwację dysku twardego (oczyszczanie ze zbędnych plików, defragmentowanie oraz naprawianie wykrytych błędów) i rejestru systemowego (usuwanie zbędnych wpisów, defragmentowanie), usuwanie duplikatów plików i folderów, zarządzanie aplikacjami uruchamianymi z systemem, zainstalowanym oprogramowaniem oraz optymalizację systemu i usług.

Na uwagę zasługuje moduł odpowiedzialny za optymalizację systemu i usług. Z jego pomocą dostosujemy ustawienia Windows Aero, zmienimy ustawienia efektów wizualnych, poprawimy wydajność komputera poprzez wyłączenie systemowych efektów animacji, dostosujemy do własnych upodobań ustawienia menu Start, paska zadań, Windows Explorera, przeglądarki Internet Explorer, pakietu Microsoft Office i wielu innych.

AVG PC TuneUp w wersji pełnej, która wymaga zakupu licencji, wyposażony został dodatkowo w narzędzia do przywracania przypadkowo usuniętych danych, ochrony prywatności użytkownika oraz optymalizacji połączenia internetowego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

TuneUp Utilities 2014 teraz już od AVG Technologies

10
OPROGRAMOWANIE 05.09.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Czy aplikacje do optymalizowania systemu Windows są przydatne? Zawsze gdy pojawiają się tego typu pytanie w komentarzach użytkowników możemy spotkać się z szeregiem kolidujących za sobą opinii. Fakty są takie, że programy typu TuneUp Utilities 2014 nie zwiększą wydajności komputera w taki sposób jakby to zrobiła przesiadka z dysku HDD na SSD czy dołożenie pamięci RAM do komputera. Każdy z nas z pewnością zauważy jednak, że czysty system operacyjny działa znacznie szybciej niż taki, z którego korzystało się przez pół roku instalując w nim szereg aplikacji. Programy do optymalizacji starają…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

Karol Krawczyk (niezalogowany) 18.09.2014 19:10 #136

Avg jak każda firma chce zarobić,więc wymyśla co jakiś czas nowe programy.

99 (niezalogowany) 13.09.2014 20:40 #135

Dobry program.

Lenovo  06.09.2014 17:02 #134

@lulel45 (niezalogowany): Kupić :)

Anonim (niezalogowany) 03.09.2014 16:55 #133

@lulel45 (niezalogowany): patryk21@msn.com

jaca1138  03.09.2014 01:01 #132

program AVG PC TuneUp 2014 totalne g**no cały system mi rozwalił nie polecem

lulel45 (niezalogowany) 02.09.2014 15:17 #131

jak zdobyc klucz do AVG PC TUNEUP 2014 I ZAISTALOWAC

Bogdan_G  25.08.2014 14:36 #130

@GForce: Poczytam. Używam defragglera parę lat. Zawsze jednak przed defragmentowaniem usuwam z systemu śmieci. Po co śmieci mają ulec defragmentowaniu?
Nie zauważyłem spowolnienia systemu. Zauważyłem lepiej poukładane zajęte sektory dysku. Po defragglerze włączyłem systemowy i dałem na analizuj. Pokazało 0 defragmentacji.
Raz na jakie trzy miesiące wykonam defragmentację. Opcje tego programu, jak najbardziej mi wystarczają, zwłaszcza status dysku. Co do profesjonalnych testów, to nie dam się nabrać. Zawsze to pod promocję różnych firm. Programu z piriform jeszcze nigdy nie wyrządziły szkody na pc i laptopie, różnych systemach.
Zdaję sobie sprawę, że konkurencja, to aktywna ciemna siła. IObit sprawdzałem, ale nie zachwycił defragmentator i inne programy do optymalizacji systemu. Bardzo źle wypadało defragmentowanie od wise.
Cztery lata chodzi win 7 x64 bezbłędnie. XP śmiga na starym pc, dorównuje szybkością laptopowi. Nie nabieram się na slogany kombajnu glary, ani na ograniczenia konta administratora tweakami typu tuneup.

GForce  25.08.2014 12:02 #129

@Bogdan_G: Akurat Defraggler to jeden z najgorszych defragmentatorów, dużo słabszy niż systemowy Win 7, jak widać w profesjonalnych testach zachwalany przez Ciebie Defraggler paradoksalnie spowalnia system... http://www.hofmannc.de/windows-7-defragmentierer-test/images/bench-overall.png

Cały test znajduje się tutaj: http://www.hofmannc.de/en/windows-7-defragmenter-test/benchmarks.html

Pozdrawiam.

macaleks  18.07.2014 18:23 #128

@Bogdan_G: Extra!Nie przeceniam."Skromność jest cnotą wypływającą ze świadomości własnej mocy.
Autor: Paul Cézanne".Piriform to solidna firma.No i jej powszechnie znane produkty CCleaner,Speccy,Recuva.Używałem kiedyś Defragglera.Teraz dla wygody Smart Defrag /na autodefrag/.Pozdro.
http://prntscr.com/43xzly

Bogdan_G  18.07.2014 12:29 #127

@macaleks: Przeceniasz mnie. Ale ludzie nie wiedzą nawet prostych myków. Kombajny myślą za użytkownika, ale to takie ogólne, a w szczególe, to niedościgniona jest różnorodność preferencji ustawień użytkownika. Nawet powiedziałbym, że nie ma takich samych dwóch używanych systemów na świecie. Każdy jest specyficzny.
Już cztery lata temu na win7 x64 korzystałem z trybu godmode. To 264 dostępne narzędzia, gdzie można dokonać ustawień. Wystarczy na pulpicie utworzyć nowy folder i zmienić mu nazwę na dokładnie
GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} i kliknąć klawiszem enterem. To bardzo przydatne... Wprawdzie część nazwy do kropki można sobie dać dowolnie, np ustawiarka. to druga część łącznie z nawiasami musi być dokładna. Czyli powtarzam - wkleić nazwę i enter. Potem ten folder zmienia się w skrót do ustawień.
Acer działa bezawaryjnie już 4 lata. Trochę googli, jak się nie wie, jak najlepiej co ustawić i jest super.
Wpierw napisałem o defragglerze portable. To po polsku program dużo lepszy, niż systemowy. Są nawet jeszcze super, ale dla normalnego użytkownika nie potrzeba luksusu. Ten program ma zakładkę status. Wyświetla info odpowiednie, jak w zakładce health w HDTune. No i widać parametry dysku, czy nie ma błędów na dysku, temperatura dysku itp. To jest niezmiernie przydatne, bo dysk, to pięta achillesowa. Wiadomo, że najbardziej chronimy dane. Po ptokach, gdy coś się stanie. Tak wygląda u mnie ponad siedmioletni dysk na pc: http://prntscr.com/43v9hb
Pozdrawiam.
Bogdan

macaleks  18.07.2014 09:55 #126

@Bogdan_G: Pozdro.Dałeś dobry wykład.Przypuszczałem,że jesteś dobry w te klocki.Teraz wiem,że nie jesteś przeciętny.Dużo wiesz i można od Ciebie dużo się nauczyć.Chętnie się dzielisz wiedzą.Tak trzymaj.Najlepszego.Szacun.

Bogdan_G  18.07.2014 01:29 #125

@macaleks: Pozdro.
W windowsie - explorer windows, edytor rejestru, przywracanie systemu, konsola windows, sesja windows, usługi systemu, centrum zabezpieczeń z zapora, defragmentator, transfer plików, oczyszczanie dyskow i jeszcze wiele innych.
Co sie tyczy świadomego kontrolowania systemu, czyli narzędzia, których zakres szczątkowy jest w tuneupie, czyli autoruns - kontrola uruchamiania z systemem. Następnie defraggler - o niebo lepszy, niż oferowany przez tuneup, potrzebne myeventviewer, myuninstall, regdllview, regseeker obowiązkowo, system explorer, privazer - ktory pozprząta nawet pozostałości po poprzednim systemie, jetclean, który oczyści zlogi pamięci, mozna w nim wyczyścić rejestr lepiej, niż ccleaner, a nawet utworzyc punkt przywracania, ccleaner, też dobry do czyszczenia i usuwania starych punktow przywracania, odkurzacz, ktory oczyści gigabajty pozostałości po aktualizacjach i jeszcze wiele innych narzędzi.
Cóż - wszystkie te wymienione narzędzia, a nawet dużo więcej, można pobrać na wolny dysk w wersji portable. Tuneup nawet w części się nie umywa do tego, co można oczyścić, zabezpieczyć, ustawić małymi narzędziami nie mającymi często 100KB.
Taki mały program unhecky pilnuje, żeby się jakiś szkodnik sam nie zainstalował. Adfernder nie obciąża przeglądarek, a blokuje reklamy. DoNotTrackMe pilnuje w firefoxie przed szpiegami, czyli od 14 czerwca zablokował ich u mnie ok 14 000 intruzow.
W regedit.exe można ustawić szybkie zamykanie aplikacji i usług. Mozna też zwolnic systemowe ograniczenia przepustowości internetu. Wystarczy tego wyszukać w googlach i ustawić system.
Tuneup nie ustawi pamięci wirtualnej na sztywno, np 2500MB tak, żeby pamięć wirtualna byla lepiej dostępna i nie fragmentowala się. No to jak tuneup optymalizuje? Oczyści trochę? Najwyżej przestawi na najlepszą wydajność, co często daje błędy animacji nawet w internecie.
Z czego gracze potrafią zrezygnować, żeby sobie pograć, to wiadomo.
U mnie po ponad siedmiu latach, dysk jest zdrowy, sprawny i nie ma ani jednego uwalonego sektora. Liczba godzin pracy dysku 1065d 21h.
O stu ileś aplikacjach nie napisałem. Ze strony nirsoftu mam jakieś trzydzieści malutkich narzędzi, spolszczonych, mających jaki 80KB średnio. Mam zestaw taki sam aplikacji z portable.info. Od czytnikow PDF, do akelpad, wspomniane regseeker i tam takie. Autoruns, spacesniffer i inne, to znalezione portable na DP, tak, jak odkurzacz, ccleaner i inne portable. Zauważyłem, że nawet firefox 30 portable lepiej chodzi, niż wersja stabilna.
Na wolnym dysku mam foldery z potrzebnymi narzędziami. Jeść nie chcą. Wg potrzeb uruchamiam. Nie obciążają autostartu. Zasadą u mnie, to tylko dzialający windows update, a inne updatery u mnie nie mają prawa egzystencji.
To by było na razie tyle...

macaleks  17.07.2014 21:19 #124
Bogdan_G  17.07.2014 13:38 #123

Po tuneup - nic nie będzie tak, jak było. Ubędzie uprawnień administratora, przybędzie wpisów w rejestrze. No ale - coś za coś.
Dla kogo tuneup? Ano, - dla tych, co sami nie potrafią optymalnie (pod siebie) poustawiać w systemie, posługiwać się narzędziami systemowymi, lub ich bardzo dobrymi odpowiednikami dostępnymi w internecie...
Proszę się nie łudzić. Żadne płatne kombajny tweaki, czy darmowe zastępujące użytkownika, to oczywiście korzystać muszą z uprawnień tego użytkownika. Sprecyzuję na przykładzie - Przykładowo w podglądzie zdarzeń przybywa zakładka tuneup. No i nagroda Nobla dla tego, co zechce się pozbyć tej zakładki. Nie da się, chyba, że ktoś wydłubie to z rejestru, ale to spowoduje bug aplikacji.
Mało tego, że ogranicza się konto użytkownika, to jeszcze trzeba za to płacić, za rezydenta w systemie, który czasem pokaże monit, czego nam nie wolno...
Nie wolno odinstalować tuneup. Po normalnym odinstalowaniu, choćby revo u - pozostaje uszkodzony rejestr, dużo ukrytych chronionych i rozszerzeń tuneupa, no i setki zmienionych wpisów ustawień w rejestrze systemowym, nawet ta głupia zakładka tuneup w podglądzie zdarzeń. Jeśli ktoś nie potrafił zrobić backupu rejestru sprzed zainstalowania tuneup, ani zrobić z tamtego czasu punkt przywracania i zachował go (umiał go znaleźć w volume information, na wszelki wypadek skopiował, spakował i zachował), jeśli ktoś nie zrobił choćby ratunkowej kopii systemu - to jest w D.

Firma AVG podejmuje się ochrony i optymalizacji systemów komputerowych. Cóż - aktualizuje, udoskonala, bo nic nie jest idealne, a korzysta z trybów chronionych, o jakich się nie śniło specom z microsoftu.
Użytkownik często tak konfliktuje ustawienia, usługi, aplikacje, czy sterowniki, że "stado" informatyków nie nadąża. Barany... i jeszcze trzeba wierzyć w cuda. Nawet się nie dziwię, że zabezpieczają swoje produkty, jak tylko potrafią...

Jestem przeciwny takim kombajnom. To wyraźne w moich postach. Jednak wiem też, że produkty AVG, to jeszcze niezły wybór. Wręcz szkodnikami są kombajny pcfighter.

nknink (niezalogowany) 17.07.2014 12:51 #122

..w pale się nie mieści, jak się banda rozbrykała !!! .... Trzeba głupca, aby, lub mojej żony !!!

yanko wojownik  29.06.2014 00:58 #121

Nie powiem że jeden, bo jednego takiego nie znam, ale kilka darmowych lekkich programików zastępuje
wszystko co ten może zaoferować a niektóre funkcje są dostępne w prosty sposób z poziomu systemu
więc w tym programie dodano je jako taki bajer. 139 zł nie wart zdecydowanie za 13,90zeta ostatecznie można by go kupić
na rok jak by bardzo chcieć go mieć. Cudów nie robi, miałem wersję 90dniową z czasopisma i znaczącego wzrostu wydajności komputera nie zauważyłem po zoptymalizowaniu, ale wszystko właściwie już optymalizowałem darmowymi alternatywami wcześniej. Poszedł w odinstalowanie, zaś inne programy twórców tegoż jak najbardziej przydatne.

Tomnord15  21.06.2014 19:48 #120

Chyba ich pokręciło całkiem, 140 zł za licencję programu na rok tylko to gruba przesada.

LegalnyPirat (niezalogowany) 21.06.2014 17:23 #119

Nie polecam, Lepsza wersja to tune up 2013.

maxel  12.05.2014 22:42 #118

Witam
Co powinienem wybrać w ustawieniach internetu mając neostrade 10Mb i router Sagemcom F@st 2704?

matrixu  29.04.2014 07:41 #117

Sysinternals Suite …. nie ma nic lepszego . no ale za lenistwo się płaci i można wydać 133 plz, jak komuś leży bezużytecznie taka kasa ;-)

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.