r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Affinity Photo 1.4

Strona główna Mac Grafika Tworzenie i edycja grafiki rastrowej
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Affinity Photo to przygotowany specjalnie dla Maców program do edycji grafiki rastrowej, a przede wszystkim zdjęć i fotomontaży. Jako jeden z niewielu programów Affinity Photo dość dobrze radzi sobie z otwieraniem i zapisywaniem plików Photoshopa (PSD), a także świetnie wykorzystuje możliwości nowych Maców.

Galeria programu

Program ten oferuje bardzo dobrej jakości narzędzia, z pomocą których można z powodzeniem retuszować zdjęcia lub przygotować fotomontaż do publikacji w Sieci. W programie można pracować w przestrzeniach RGB, CMYK, LAB i w odcieniach szarości, w głębi 16 bitów na kanał, z możliwością zarządzania profilami ICC. Przestrzeń robocza programu została podzielona na konkretne zadania: wywoływanie, postprodukcja, formowanie i eksport. Moduł wywoływania został wyposażony nie tylko w możliwość korekcji barwy i wydobycia detali, ale także pozwala poprawić niedoskonałości aparatu, usunąć zniekształcenia i aberracje oraz skorzystać z zaawansowanego odszumiania zdjęć.

Na uwagę zasługują także bardzo szybkie narzędzia do retuszu, w tym możliwość wygładzenia skóry fotografowanych osób z separacją częstotliwości oraz klasyczny zestaw: pędzel klonujący, retusz punktowy i łatka. Nawet zaawansowane zniekształcenia i korekcja perspektywy działają błyskawicznie. Praca z pędzlami również jest bardzo szybka dzięki autorskiemu silnikowi malowania. Pozwala on na precyzyjny podgląd oraz pełną kontrolę nad dynamiką pociągnięć.

Poza możliwością importu i eksportu plików Photoshopa Affinity Photo pozwala także pracować z obrazami w formatach: PNG, TIFF, JPG, GIF, SVG, EPS i PDF. W plikach można wykorzystać nieograniczoną liczbę warstw, masek, efektów i filtrów, które z kolei można przekształcać bez straty jakości. Historia zmian zawsze jest zapisywana z plikiem, więc nawet po otwarciu dokumentu na nowo można wycofać wprowadzone działania.

Poza zaawansowanymi możliwościami pracy ze zdjęciami Affinity Photo daje także dostęp do podstawowych narzędzi wektorowych i tekstowych. Program wykorzystuje możliwości Maców w pełni i będzie świetnie działał zarówno na MacBooku Air, jak i nowym iMacu 5K, obsłuży gładzik Force Touch i rozpozna siłę nacisku, poradzi sobie także z tabletami firmy Wacom. Program wykorzystuje ponadto: OpenGL, Grand Central Dispatch, Core Graphics, 64-bitową architekturę i może połączyć się z iCloud.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Zgarnij więcej pędzli do Affinity Photo i Designera. Możesz też wygrać aparat

4
OPROGRAMOWANIE 08.07.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Testujesz betę Affinity Designera dla Windowsa? Jeśli nie, to pora zacząć, bo program zapowiada się naprawdę świetnie. Przez najbliższe kilka dni możesz też ściągnąć zestaw dodatkowych pędzli zupełnie za darmo. Pędzle działają z Affinity Photo i Affinity Designerem. W zestawie znajduje się 16 narzędzi, stworzonych do rysowania ilustracji koncepcyjnych. Przygotował je Paolo Limoncelli z DAUB – renomowanego producenta pędzli do różnych programów do rysowania i ilustracji. Narzędzia DAUB powstają w oparciu o naturalne materiały malarskie. Przy okazji przypomnę, że wciąż jest dostępne…

iOS też dostanie Affinity Photo, beta dla Windowsa coraz bliżej

21
OPROGRAMOWANIE 17.06.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Podczas WWDC dowiedzieliśmy się, że system iOS, podobnie jak Android na niektórych telefonach, da nam możliwość zapisywania zdjęć w formacie surowym (RAW). To jednak tylko połowa sukcesu – potrzebny jest też program, który pozwoli wydobyć z surowych danych piękne obrazy. Podobnie jak Facebook, firma Serif już korzysta z zapowiedzianych nowości w systemie mobilnym Applea. Ponieważ ten formach przechowuje dużo szerszy zakres barw niż JPG, dzięki czemu często można „uratować” zdjęcia, wydobywając szczegóły niewidoczne na ekranie. Warto zainwestować w dobrą aplikację, która na to pozwoli, a na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.