r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Altirra 2.71

Strona główna Windows Programowanie Emulatory
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Altirra to emulator 8-bitowego Atari, dzięki któremu na komputerze z systemem operacyjnym Windows uruchomimy klasyczne gry dostępne wyłącznie na Atari.

Galeria programu

Jeżeli zamierzamy pobrać emulator Altirra, musimy jednak pamiętać, że nie zastąpi on tradycyjnego urządzenia do gier, lecz będzie wyłącznie naśladował jego możliwości. Dlatego przed przystąpieniem do korzystania z narzędzia, trzeba dysponować stosownym oprogramowaniem (w sieci są dostępne rozmaite wersje demo gier), by móc cieszyć się kluczową funkcjonalnością opisywanego narzędzia.

Altirra generalnie wymaga posiadania plików ROM, które zawierają informacje o danych oprogramowania Atari. Co prawda emulator posiada jądro wewnętrzne, pozwalające na uruchomienie wybranych gier czy programów bez konieczności instalowania ROM-ów, producent nie zaleca korzystania z tego rozwiązania. Wyjaśnia, że zaimplementowane tu jądro wewnętrzne zostało napisane od podstaw w związku z czym mogą wystąpić problemy ze zgodnością.

Emulator wspiera obrazy dysków zapisane w formatach: ATR, DCM, ATX oraz PRO. Można również zrobić użytek z plików wykonywalnych Atari (.obx/.xex). Choć Altirra bez problemu zadziała na każdym pececie, na oficjalnej stronie znajdziemy jego wymagania: system operacyjny Windows 2000, XP, Vista, 7, 8 lub nowszy (zarówno 32, jak i 64-bitowy), procesor Pentium 1 Ghz lub szybszy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Dementor   29 #1 16.05.2016 18:29

świetny emulator na maniaków gier Atari.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.