r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Areca Backup 7.5

Strona główna Windows Narzędzia Archiwizacja danych
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Areca Backup to open source'owe narzędzie do archiwizacji danych, umożliwiające tworzenie i w razie potrzeby przywracanie kopii zapasowych danych. Pozwala ono skutecznie zabezpieczać cenne pliki i dokumenty na komputerach pracujących pod kontrolą systemów Windows oraz Linux.

Galeria programu

Program daje nam możliwość tworzenia tzw. backupów dowolnych plików i folderów, umożliwiając także ich kompresję, zabezpieczanie hasłem czy też wysyłanie na pocztę e-mail raportów z informacjami o wykonanych operacjach. Interfejs narzędzia, pomimo, iż dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej jest prosty i intuicyjny. Z jego poziomu łatwo zdefiniujemy wiele profili archiwizacji danych, konfigurując przy tym wiele istotnych atrybutów tworzonych w przyszłości kopii zapasowych.

Areca Backup umożliwia archiwizację danych w obrębie dysków lokalnych, jak również na serwerów FTP/SFTP. Obsługuje standardowe i przyrostowe kopie zapasowe, kompresowanie archiwów z użyciem ZIPa (różne poziomy kompresji), a także szyfrowanie backupów metodą AES. Nie zabrakło również funkcji łączenia i usuwania zbędnych archiwów, mechanizmu transakcyjnego, opcji filtrowania archiwizowanych plików czy też odzyskiwanie danych z wskazanej daty.

Uwaga!

  • Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek Java Runtime Enviroment w wersji 1.4 lub wyższej. Najnowszą wersję Java Runtime Enviroment można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Waler   1 #3 09.03.2016 13:02

Zobacz sobie też BackUp Exec 15 ma fajny interfejs pracy i bardzo dużo dodatkowych opcji, które mogą się przydać po dłuższym czasie uzytkowania. Jak dla mnie program bardzo dobrze zastępuje kilka innych programów łącząc praktyczne funkcje w jednym.
tu są szczegóły https://event.veracomp.pl/szkolenie-techniczne-z-backup-exec/ warto też przejść się na szkolenie techniczne

  #2 01.01.2016 13:14

Dobry program - używam go od 2008, szkoda że nie ma polskiej wersji - użytkownicy czasem muszą "na szczura" przechodzić robienie kopii ;)

  #1 17.06.2014 19:37

Wygląda jak jakiś widelec Cobiana.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.