r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Arkusze Google

Strona główna Android Biuro i firma Arkusze kalkulacyjne
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Arkusze Google to oficjalna aplikacja stworzona przez firmę Google do tworzenia i edycji różnego rodzaju arkuszy kalkulacyjnych na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu Android. Integruje się ona z kontem i dyskiem Google, w efekcie pozwala na szybki dostęp do ostatnio otwieranych plików. Nie posiada opcji prostego wprowadzania zaawansowanych formuł, jest za to prosta w obsłudze i bardzo szybka.

Galeria programu

Po zainstalowaniu aplikacja integruje się z kontem Google użytkownika – jeżeli ten z takowego nie korzysta, musi je wcześniej skonfigurować w urządzeniu. Główny ekran przedstawia listę ostatnio edytowanych arkuszy kalkulacyjnych. Możliwe jest ich przesyłanie, przenoszenie, a także udostępnianie poprzez wysłanie linku. Użytkownik może je sortować według kilku kryteriów, a także zmienić widok na siatkę. Przyciski funkcyjne umożliwiają szybkie wyszukiwanie arkuszy, otworzenie dysku Google w celu otwarcia już istniejących plików, a także utworzenie nowego pliku. Każdy z plików może zawierać wiele arkuszy. Użytkownik nie ma możliwości edycji całego arkusza, jest to możliwe dopiero przy pojedynczych komórkach. W takim wypadku może dodawać obramowania, zmieniać formaty (np. liczbowy, procentowy, naukowy), edytować krój i rozmiar czcionki, pogrubiać ją, pochylać, podkreślać i przekreślać. Możliwa jest także zmiana koloru tekstu i tła pod nim, jak również zmiana wyrównania. Niestety nie są dostępne żadne opcje pozwalające na szybsze tworzenie reguł.

Arkusze mogą zawierać komentarze, możliwe jest wymuszenie przechowywania ich na urządzeniu, a także oznaczanie gwiazdką jako ważne. Użytkownik z poziomu aplikacji może sterować kto ma dostęp do danego pliku, udostępniać go innym do edycji, wyświetlania, bądź komentowania. W ramach ustawień aplikacji znajdziemy rozmiar pamięci podręcznej, szyfrowanie, oraz wymuszenie przesyłania tylko za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dokumenty i Arkusze Google na Androidzie w końcu obsługują dodatki

5
OPROGRAMOWANIE 28.07.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Od 2014 roku z z Dokumentami i Arkuszami Google w przeglądarce można używać różnych dodatków, rozszerzających możliwość przeglądarkowego pakietu biurowego. Musieliśmy jednak sporo poczekać na pojawienie się dodatków w aplikacjach mobilnych. W nowych wersjach Dokumentów i Arkuszy dla Androida można już korzystać między innymi z DocuSign i Scanbota. Dodatki do aplikacji rozszerzają możliwości narzędzi biurowych, dzięki czemu nie trzeba przenosić dokumentów i arkuszy do innych programów, by wykonać niektóre zadania. W ciągu prawie trzech lat powstał spory zestaw dodatków, z którymi warto się…

Szablony plików w mobilnych usługach biurowych Google

1
OPROGRAMOWANIE 20.12.2015 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

W Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google na Androida, iPhonea oraz iPada wreszcie można korzystać z szablonów plików. Wcześniej ta funkcja była dostępna tylko w przeglądarkach internetowych. Google dodało nową opcję do zaktualizowanych aplikacji swoich usług biurowych, dostępnych na Androida i na iOS. Aby z nich skorzystać, należyu pobrać najnowsze wersje programów, a następnie użyć czerwonego przycisku Utwórz. Do niedawna pozwalał on stworzyć tylko nowy dokument, arkusz kalkulacyjny lub prezentację. Teraz możemy też szybko i wygodnie przejrzeć listę wzorów dokumentów. To ułatwi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.