r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ArtRage 4.5.10

Strona główna Mac Grafika Programy do malowania
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

ArtRage to jeden z lepszych programów do malowania na komputerze, który imituje naturalne narzędzia i materiały, a także doskonale reaguje na nacisk piórka używanego przy malowaniu i prawidłowo interpretuje kierunek prowadzenia. Program pozwala przy malowaniu korzystać z warstw, a jego interfejs jest tak prosty, że nawet dzieci powinny sobie z nim poradzić.

Galeria programu

W zasobniku programu ArtRage znajdziemy farby olejne oraz sztywne pędzle i wałki do nich, akwarele, tubki z farbą i szpachelki, aerograf, ołówki, flamastry, cienkopisy, pastele olejne, a także brokat, próbnik kolorów i narzędzie tekstowe i gumkę. Każde narzędzie posiada zestaw własnych ustawień, których parametry można zapisywać do ponownego wykorzystania. W dodatkowych paletach znalazły się naklejki i szablony, które pozwalają odrysować wybrane kształty. ArtRage pozwala także na rysowanie symetryczne z wybraną liczbą osi symetrii.

W programie można malować na warstwach, a przy używaniu obrazka jako wzór można umieścić go z pinezką obok obszaru roboczego lub podłożyć do „odrysowania”. Przy wybieraniu barw można korzystać z wielu modeli wzorników, można także skorzystać z farby metalizowanej.

Wszystkie elementy interfejsu można ukrywać, można także włączyć minimalistyczny tryb zasobnika, który przeniesie narzędzia na górę ekranu. Jeśli domyślny, zielony kolor podświetlenia komuś się nie podoba, może go zmienić w ustawieniach. Tam także można zmienić sposób wyświetlania kursorów.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ArtRage Lite dla dzieci i początkujących malarzy

7
OPROGRAMOWANIE 05.09.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

ArtRage to program do malowania na komputerze „naturalnymi” narzędziami, którego interfejs jest prosty i bardzo intuicyjny, ale mimo tego wielu użytkowników nie wykorzystuje pełni jego możliwości. Dlatego powstał ArtRage Lite – tańsza odmiana programu, w której nie znajdziemy tych rzadziej używanych funkcji. W ArtRage Lite znalazły się te same narzędzia, co w „dużym” ArtRageu, identyczne ustawienia i tak samo dobra obsługa tabletów graficznych. Warto zaznaczyć, że trafiły tu także niektóre nowości z ArtRagea 4, jak obsługa przechylania piórka na tabletach Wacom Intuos czy narzędzia do…

ArtRage 4.5.5 poprawia stabilność na Windowsie 10

5
OPROGRAMOWANIE 26.08.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Użytkownicy świetnego programu do malowania na komputerze ArtRage dostali dziś aktualizację do wersji 4.5.5. Poprawka likwiduje błąd, który powodował nieoczekiwane kończenie pracy programu na Windowsie 10 i poprawia kompatybilność ArtRagea z najnowszym systemem Microsoftu. W wersji dla OS X ta aktualizacja poprawia obsługę fontów, dzięki czemu program nie będzie kończył pracy, jeśli na systemie OS X 10.10 zainstalowany jest wadliwy font. Ponadto poprawionych zostało kilka mniej uciążliwych błędów, związanych z wyświetlaniem palet kolorów. Jeśli nie możesz ściągnąć aktualizacji, a na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.