Pobierz program Asystent pobierania włączony

Audacity jest darmowym edytorem plików dźwiękowych, stanowiącym bezpłatną alternatywę dla takich programów jak Cool Edit Pro i WaveLab. Jego główne zadania to nagrywanie i odtwarzanie dźwięków, importowanie i eksportowanie plików w formatach MP3, WAV, AIFF, Ogg Vorbis i innych.

Galeria programu

Audacity umożliwia edycję ścieżek dźwiękowych z wykorzystaniem wycinania, kopiowania i wklejania (z możliwością dowolnego cofania wykonanych operacji), miksowania ścieżek oraz dodawanie efektów (echo, usuwanie szumu, normalizacja itp.) a także umożliwia korzystanie z wtyczek efektowych VST i LADSPA. Program posiada także wbudowany edytor obwiedni/amplitudy, regulowany moduł do wyświetlania spektrogramów i analizy częstotliwościowej dla programów do analizy audio.

Uwaga!

  • Program do prawidłowego działania wymaga instalacji w systemie bezpłatnego enkodera LAME umożliwiającego generowanie plików MP3.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwy w obsłudze, szybki,lekki
osobne ścieżki
ocena użytkownika

Obowiązkowa instalacja na wszystkich komputerach - to szybki i solidny program do edycji dźwięki. Poradzi sobie z większością prostych zadań, jeden z niewielu minusów to tworzenie osobnych ścieżek dla każdego dźwięku. dlatego nei zalecam go przy precyzyjnej obróbce audio, ale do podstawowych zadań absolutnie wystarczy.

18.03.2014 14:29 | Recenzja do wersji 2.0.5
Darmowy, Nie obciąża sprzętu, Prosta obsługa
Skomplikowany export do mp3
ocena użytkownika

Audacity to program dla osób, które lubią amatorsko zajmować się obróbką dźwięku. Chociaż tworzenie muzyki od zera w tym programie byłoby raczej trudne to jest on bardzo użyteczny podczas nagrywania dźwięku, lub poprawiania kiepskich nagrań np. z dyktafonu. Moim zdaniem jeden z najlepszych darmowych programów tego typu, polecam :)

11.06.2013 17:15 | Recenzja do wersji 2.0.3

Komentarze

bystryy   7 #660 30.03.2015 08:20

Kapitalny program. Używam na Linuksie, wprawdzie tylko dla kilku funkcji, głównie opcji zwalniania tempa utworu, by potem móc go zagrać na wiosełku, ale ma też sporo innych przydatnych dla gitarzystów i nie tylko. Kiedyś, by móc spowolnić utwór, trzeba było kupować specjalne magnetofony, które były drogie jak sto diabłów i do tego zazwyczaj dźwięk przy okazji zniekształcały.

  #659 22.03.2015 14:04

Audacity jest mi najlepszym,bo darmowym programem do obróbki dźwięku,Zwykłe zainteresowanie,które wspomaga pasję słuchania ulubionej muzyki często przykuwa mnie,by na nim ,,popracować,, Z przyczyny ciężkiej kasy,która kładzie szlaban,by mieć to co by się chciało na dobrych nośnikach...wtedy czasami nawet ten dziwny śmietnik zwany YouTube rozszerza horyzonty.Zależy mi,by na torrentach nie szaleć.Przyczyna wiadoma.Cóż takiego robię.Staram się uchwycić z YouTube materiał muzyczny na tyle znośny dedukcją odbioru własnych uszy,by zdecydować że warto go poprawić przez Audacity.Tak,ale ten portal nie jest zainteresowany jakością przekazu.Jego łaskawość pozwala ściągnąć góra 192 kb/s przy AAC.Mierny to bit. ale lepszy niż Mp3 o nawet wyższym mu bicie danych.Jednak daleko do jakości CD 1411 kb/s.Pozostaje mozolne przechodzenie przez audacity jego liniową sinusoidalną obróbką.Nie rozpisuję zainteresowanym co na nim można robić.Podane to powyżej.Może zainteresuję cierpliwych jak można trochę poprawić skompresowany dźwięk.LEPSZY OD ORYGINAŁU.To nie efekt placebo.Kompresja pozbawia muzyki dynamiki,obcina charakterystykę częstotliwości.Korektor przy takim nośniku często pogorszy,niż coś pozytywnego zmieni.Dlatego nie stosuję go na początku.Ważne,by odbudować dynamikę.Plik - oryginał przerabiam obowiązkowo na WAV - częstotliwość 48000.On nadmucha plik(wyrażenie innego internauty) z którym się zgadzam ,,, da iluzję osiągnięcia wysokiej jakości.Nowy plik nic nie poprawi.Ale dostał miejsca na tyle,by zmieścił później to,co ucho ludzkie jeszcze jest głuche.Ten plik WaV - już kopia wrzucam na sinusoidę Audacity.Ponieważ oko widzi więcej.Ta ,,fala,, pozwala określić,co dalej.Tu Uwaga - należy obniżyć wartość głośnośći pliku to jest amplifier w db.do manualnego wyczucia poprzez grafikę sinusoidy na góra 30% szerokości tabeli.Taki plik przekopiujemy znowu na WAV 48000.To już kopia matka.Teraz tylko ją używamy.Drugi ruch to ponowne otwarcie programu i tego pliku.Powielamy następnie przez - importuj plik - także kolejno tą kopię matkę następnie i następnie.Bez przesady.Stosuję pięcio - szesciokrotnie.Rozszerzy nam się ogólnie tabela.To zasada magnetofonu wielościeżkowego.Stosowany montaż do dzisiaj.Kompresja zubaża też bazę stereo.To zasada prób i błędów.Można ruszyć jeden plik w lewo,a drugi w prawo.Nie wszystkie.bo wyjdzie hałaśliwa sieczka.Obserwujemy to w tysięcznych sekundach na górnej skali.Kiedy decyzja nasza,że to koniec można jeszcze delikatnie użyć korektora na pliku z dowolnego poziomu.Bardziej będzie pewne ze plik w całości nie będzie przesterowany wyższym lub niższym w odbiorze.Zamykamy poleceniem - eksportuj do.Zostawiamy sobie tą dowolność.Kiedy ten finalny plik otworzymy znowu przez Audacity zobaczycie,że wam się on dziwnie pogłośnił.To skutek powielania i pozytywnego skutku poprawy dynamiki.A czy na pewno.Sami określicie.tylko komu by się to chciało robić.Przecież empetrójka i diwiks tak nas zadawala,

DanKar REDAKCJA  12 #658 18.03.2015 14:48

@danyll: Udostępniamy te same pliki co producenci, a za heurystyczne wskazania oprogramowania antywirusowego nie możemy odpowiadać - składają się na nie duże ilości różnych kryteriów.

danyll   5 #657 11.03.2015 21:49

@DanKar: Kolejny raz próbuję pobrać program jako zalogowany użytkownik. Z tego co pisałeś i jest ogólnie wiadomo, po kliknięciu na download zalogowany użytkownik powinien dostać plik bez akceleratora pobierania czyli m.in. bez "syfów reklamowych". Jednak mój AV krzyczy komunikatem by nie pobierać. Wpisuję nazwę programu w google, dalej strona producenta i pobierz, i tutaj antywirus spokojny, zero komunikatu, mogę pobrać bez obawy o jakiś syf, który zainstaluje się bez mojej wiedzy - tym bardziej że nie wiem co tam wrzucone. Czy redakcja może mi wytłumaczyć, czemu jako zalogowany użytkownik mam komunikat antywirusa, że plik może być zarażony, a na stronie producenta pobierając tą samą wersję programu, o tym samym rozmiarze, nie mam komunikatu o żadnym zagrożeniu?

yanko wojownik   10 #656 20.02.2015 08:52

@martadelkaaaaaa (niezalogowany): zapisany do pliku audio przeciągnąć i upuścić.

  #655 12.02.2015 16:28

Czy dzięki temu programowi będę mógł zgrać płytę vinylową do komputera ?

totti3ster   5 #654 10.02.2015 01:43

@.BasH. (niezalogowany): Dzięki, już mam. :-)

  #653 03.02.2015 19:52

@totti3ster: Podczas eksportu do mp3 masz w opcjach możliwość ustawienia bitrate. Niemniej nie poprawi to jakości mp3 zakodowanej wcześniej w 128 kbps, tylko ewentualnie nadmucha jej wielkość.

totti3ster   5 #652 31.01.2015 23:15

Jak zmienić Bitrate 128 kbps ---> na 256 kbps? Proszę o informację.

DanKar REDAKCJA  12 #651 27.01.2015 20:15

@zamala124532 (niezalogowany): Domyślam się, ze do pobrania programu skorzystałaś z naszego asystenta pobierania i to właśnie niego dotyczy Twój komentarz. Mechanizm ten zawierać może różnego typu oferty sponsorowane, zachęcające użytkownika do instalacji dodatkowych komponentów. Oprogramowanie antywirusowe bardzo często błędnie interpretuje je jako potencjalne zagrożenie, jednak w rzeczywistości nie ma wśród nich żadnych szkodników (wirusów, trojanów itp.).

Jeśli chciałbyś pobierać programy z naszej bazy z pominięciem asystenta pobierania to zachęcam do skorzystania z linków bezpośrednich (powyżej gwiazdek z oceną) lub rejestracji bezpłatnego konta użytkownika w portalu. Po zalogowaniu wspomniany mechanizm jest domyśle wyłączony.

Pozdrawiam.

  #650 26.01.2015 22:13

Razem z tym programem naściągały mi się wirusy....

  #649 11.01.2015 20:24

@domenek (niezalogowany): Jak dodać nagranie , znaczy się bit do programu? Bo róbuję wrzucić i nie działa

yanko wojownik   10 #648 28.12.2014 08:46

@masterkomp: Nero jest dla niego godną konkurencją a WaveEditor i SoundTrax są obecnie za free.

yanko wojownik   10 #647 28.12.2014 08:39

Nie nie zgodzę się z recenzjami, nagrywanie wielu ścieżek, to plus w sofcie za darmochę rzadko spotykany, do prostej edycji trzeba troszeczkę inaczej podejść nagrywa w stereo i spoko po nagraniu całej długości projektu i nałożeniu efektów , montażu itp. eksport do audio i następne nagrywanie, to następny projekt.
Nagrywanie ścieżek jest do czego innego i można dzięki temu zrobić utwór na przyzwoitym poziomie.
Tworzenie muzyki od zera w ogóle nie dotyczy programu, bo służy do zapisu a nie do generowania dźwięków... można nanieść efekty na nagrany lub wrzucony do edycji materiał. Program jest bardzo wszechstronny i ma spore możliwości, ale za długo by o tym. To co w recenzjach przedstawiono jako wady programu, to akurat jest jego zaletami - tylko trzeba wiedzieć co do czego służy konkretnie :) - no trochę przyszpanowałem, bo cokolwiek akurat w tym temacie wiem minimalnie ciut nad standard ;)

  #646 25.12.2014 21:08

a czy można nagrać jakiś głos a potem powiedzieć swoim a będzie mówiono tamtym?

zgredzio   2 #645 16.12.2014 13:25

Programu używam czasami do edycji muzyki - wycinanie, kopiowanie, wklejanie. Z tego zadania wywiązuje się bardzo dobrze i do takich celów mogę go polecić.

  #644 13.12.2014 22:45

doskonały też do przyspieszania audiobooków - bez zmiany częstotliwości

tomasz2088   1 #643 11.12.2014 16:54

Program cyrk - mój najlepszy w przerabianiu audio. Pozwala w szybki i precyzyjny sposób przerobić audio do własnego użytku. Plusem tego programu jest odtwarzanie i modyfikacja między sobą kilkudziesięciu ścieżek naraz w tym samym czasie tak jak w Cool Edit Pro. Dodatkowym plusem jest też interfejs po polsku.

darek719   9 #642 08.12.2014 13:45

mój pierwszy program do edycji audio, super był kiedyś :p

msnet   16 #641 08.12.2014 11:17

Do tego, co czasem mi się zdarza robić z plikami audio (czyli na ogół przycinanie, czasem kilka innych prostych operacji) ten program jest idealny, a w dodatku za darmo.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.