Pobierz program Asystent pobierania włączony

Audacity jest darmowym edytorem plików dźwiękowych, stanowiącym bezpłatną alternatywę dla takich programów jak Cool Edit Pro i WaveLab. Jego główne zadania to nagrywanie i odtwarzanie dźwięków, importowanie i eksportowanie plików w formatach MP3, WAV, AIFF, Ogg Vorbis i innych.

Galeria programu

Audacity umożliwia edycję ścieżek dźwiękowych z wykorzystaniem wycinania, kopiowania i wklejania (z możliwością dowolnego cofania wykonanych operacji), miksowania ścieżek oraz dodawanie efektów (echo, usuwanie szumu, normalizacja itp.) a także umożliwia korzystanie z wtyczek efektowych VST i LADSPA. Program posiada także wbudowany edytor obwiedni/amplitudy, regulowany moduł do wyświetlania spektrogramów i analizy częstotliwościowej dla programów do analizy audio.

Uwaga!

  • Program do prawidłowego działania wymaga instalacji w systemie bezpłatnego enkodera LAME umożliwiającego generowanie plików MP3.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Szybciej i z gestami myszy. Nowa wersja Audacity już dostępna

14
OPROGRAMOWANIE 17.07.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

Audacity to popularny program służący do edycji plików dźwiękowych, który może być ciekawą alternatywą do oprogramowania komercyjnego szczególnie dla niezbyt zaawansowanych użytkowników. Proste w obsłudze narzędzie, oferujące jednocześnie całkiem sporo funkcji, doczekało się właśnie nowej wersji oznaczonej numerem 2.1.1. Nowości jest całkiem sporo i dotyczą one przede wszystkim znacznego usprawnienia dotychczas dostępnych funkcji, ale nie tylko. Najbardziej odczuwalną różnicą będzie na pewno przyśpieszenie działania programu w wyniku zmiany mechanizmu tworzenia automatycznych kopii…

Audacity 2.1.0 z lepszą redukcją szumu i odsłuchem efektów na żywo

28
OPROGRAMOWANIE 30.03.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Dobrze znany program Audacity, przeznaczony do rejestrowania i edycji wielościeżkowych nagrań, doczekał się kolejnej wersji. W niej znajdziemy między innymi możliwość odsłuchiwania niektórych efektów na żywo i nowy, lepszy moduł redukujący szum. Audacity 2.1.0 to wersja mająca zastąpić wszystkie starsze wydania. Podgląd efektów w czasie rzeczywistym od dawna był marzeniem deweloperów i użytkowników Audacity, ale zadanie to jest bardzo trudne i prawdopodobnie nie obejdzie się bez sporych zmian w programie. Jest to już możliwe dla niektórych wtyczek. Odsłuchamy więc efekty z wtyczek…

Recenzje użytkowników

Darmowy, rozbudowany, wieloplatformowy
Może nie być wystarczający dla profesjonalistów
ocena użytkownika

Stanowczo jest to najlepszy dostępny, a zarazem darmowy program do edycji audio. Bardzo dużym jego plusem jest wieloplatformowość co pozwala uruchamiać go na dowolnym systemie operacyjnym. Do Adobe Audition trochę mu brakuje, ale początkującym i średnio-zaawansowanym użytkownikom z pewnością wystarczy :)

20.10.2015 22:14 | Recenzja do wersji 2.1.1
łatwy w obsłudze, szybki,lekki
osobne ścieżki
ocena użytkownika

Obowiązkowa instalacja na wszystkich komputerach - to szybki i solidny program do edycji dźwięki. Poradzi sobie z większością prostych zadań, jeden z niewielu minusów to tworzenie osobnych ścieżek dla każdego dźwięku. dlatego nei zalecam go przy precyzyjnej obróbce audio, ale do podstawowych zadań absolutnie wystarczy.

18.03.2014 14:29 | Recenzja do wersji 2.0.5

Komentarze

  #676 25.11.2015 09:12

Toporny, nieintuicyjny. Po kilkunastu minutach odinstalowałem.

Chasm Solacer   1 #675 15.11.2015 13:40

@NickNoltie (niezalogowany): Nie, jak mam pełną wersję. Miałem wcześniej podobne problemy i gdyby nie SH, nadal miałbym webssearches i tego typu rzeczy. Poza tym próbowałem wcześniej z MalwarebytesAntiMalware, ale nie wykrył wszystkiego

  #674 15.11.2015 11:05

Bardzo ciekawy program dla początkujących i średnio zaawansowanych :) Polecam.

  #673 12.11.2015 19:06

@Chasm Solacer: SpyHunter sam jest złośliwym oprogramowaniem, człowieku ogarnij się.

DanKar REDAKCJA  12 #672 11.11.2015 23:34

@Chasm Solacer: Pobierany za pośrednictwem naszego portalu plik jest czysty: https://www.virustotal.com/pl/file/d7046123aadfbc416b68b7fea8ba41a64e6f15b2f842b.../

Chasm Solacer   1 #671 08.11.2015 13:37

Widzę, że mój niewygodny komentarz został usunięty, więc jeszcze raz napiszę - po pobraniu Audacity z tej strony zmieniła mi się strona startowa na jakieś Adware, a SpyHunter wykrył ponad 150 zagrożeń, które BYŁY niebezpieczne. To moja ostatnia wizyta na dobreprogramy. Straciłem zaufanie.

darek719   19 #670 05.11.2015 16:36

prosty w obsłudze, wygodny, lekki i darmowy.

  #669 24.09.2015 11:59

@Roman Paloński (niezalogowany): Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem , ale jest przełącznik na środku u góry którym przełączasz nagrywanie mikrofonem 1[mono] record / 2 stereo record. A jeśli masz 1ścieżkę audio i chcesz zrobić 2 , to u góry opcje / ścieżki / miksuj i przetwarzaj do nowej ścieżki.To będą dwie ścieżki mono , aby je zapisać na 2 scieżki należy z lewej strony kliknąć na czarny trójkąt i zaznaczyć / lewy kanał / i na drugiej ścieżce kliknąć i zaznaczyć / prawy kanał.W ten sposób z jednego kanału uzyskujemy 2 kanały.

  #668 21.09.2015 03:40

Czy wie ktoś, jak nagrywać od razu pojedynczym mikrofonem na dwie ścieżki, tak, aby wyszło zdublowane mono imitujące stereo? Czy ten program to potrafi? Chodzi mi o to, że jeśli chciałbym tą ścieżkę podstawić pod film to w efekcie, będzie grał tylko jeden głośnik. Help !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam tego Audacity, ale nie mogę znaleźć żadnej opcji w ustawieniach, aby uruchomić coś takiego. Wiem, że mogę skopiować ścieżkę, czyli zdublować, wkleić. Chodzi mi o to, aby odbywało się to automatycznie

Adix3   2 #667 16.09.2015 22:19

Czy są gdzieś jakieś dobre poradniki do tego programu po polsku? Chciałbym się nauczyć czegoś więcej niż przycinać dźwięk.

  #666 12.08.2015 12:20

@Krysalit: Polecam dograć sobie Virtual Audio Cable - dodaje Ci się to do "łidołsowskich" urządzeń dźwięku, a dzięki temu możesz tworzyć takie wirtualne połączenia między różnymi programami :)

  #665 09.08.2015 01:12

Zarażenie Evo Gen

  #664 18.06.2015 19:39

nie kumam tego programu, bez sensu

Krysalit   1 #663 06.06.2015 20:08

Miałam starszą wersję programu audacity i mogłam nagrywać z internetu w taki sposób, żeby nie nagrywały się dźwięki zewnętrzne, czyli w moim pomieszczeniu. Przełączało się cos w bardzo prosty sposób - mikrofon lub głośnik czy coś takiego. Teraz nie potrafię znaleźć takiego ustawienia, czy w ogóle jest to możliwe

  #662 30.03.2015 17:32

@marek 2010 (niezalogowany):
Słusznie opisujesz metodę poprawy dynamiki dźwięku, lecz obecnie dostępne są efekty masteringu w postaci darmowych wtyczek, które często są już bardzo dobrej jakości, więc powielanie ścieżki do 6ciu w 48 kHz nie jest już koniecznością. Ale swoją drogą "stara szkoła" też się może komuś przydać.

  #661 30.03.2015 16:46

No cóż. Recenzent @allanquackeramain pracę na każdej ścieżce osobno uważa za mankament.
Ja wręcz odwrotnie, bo to upodabnia kulturę pracy do aplikacji typu DAW. Lecz odstaje od nich o tyle, że brakuje tu osi czasu choćby, by móc sobie wygodnie poukładać dźwięki, np. miksując kilka ścieżek, powielając gotowe sample itp. Wprawdzie da się to załatwić zawsze jakąś miarową ścieżką wiodącą (którą można po prostu wyciszyć), ale czasem komplikuje to życie. A tak reszta pracy, jak w najlepszych aplikacjach do obróbki fali PCM, do których Audacity bez żenady aspiruje. Atutem jest wsparcie dla wtyczek VST, co daje niezliczoną ilość możliwości kombinacji efektów, których w podstawie programu i tak nie brakuje. Na pewno polecam. Stabilność tej aplikacji jest dodatkowym atutem. Nie muszę martwić się o zaburzenie rytmu mojej pracy. A że za darmo do zastosowań nawet komercyjnych, to już pieśni pochwalne dla teamu twórców można pisać.

bystryy   8 #660 30.03.2015 08:20

Kapitalny program. Używam na Linuksie, wprawdzie tylko dla kilku funkcji, głównie opcji zwalniania tempa utworu, by potem móc go zagrać na wiosełku, ale ma też sporo innych przydatnych dla gitarzystów i nie tylko. Kiedyś, by móc spowolnić utwór, trzeba było kupować specjalne magnetofony, które były drogie jak sto diabłów i do tego zazwyczaj dźwięk przy okazji zniekształcały.

  #659 22.03.2015 14:04

Audacity jest mi najlepszym,bo darmowym programem do obróbki dźwięku,Zwykłe zainteresowanie,które wspomaga pasję słuchania ulubionej muzyki często przykuwa mnie,by na nim ,,popracować,, Z przyczyny ciężkiej kasy,która kładzie szlaban,by mieć to co by się chciało na dobrych nośnikach...wtedy czasami nawet ten dziwny śmietnik zwany YouTube rozszerza horyzonty.Zależy mi,by na torrentach nie szaleć.Przyczyna wiadoma.Cóż takiego robię.Staram się uchwycić z YouTube materiał muzyczny na tyle znośny dedukcją odbioru własnych uszy,by zdecydować że warto go poprawić przez Audacity.Tak,ale ten portal nie jest zainteresowany jakością przekazu.Jego łaskawość pozwala ściągnąć góra 192 kb/s przy AAC.Mierny to bit. ale lepszy niż Mp3 o nawet wyższym mu bicie danych.Jednak daleko do jakości CD 1411 kb/s.Pozostaje mozolne przechodzenie przez audacity jego liniową sinusoidalną obróbką.Nie rozpisuję zainteresowanym co na nim można robić.Podane to powyżej.Może zainteresuję cierpliwych jak można trochę poprawić skompresowany dźwięk.LEPSZY OD ORYGINAŁU.To nie efekt placebo.Kompresja pozbawia muzyki dynamiki,obcina charakterystykę częstotliwości.Korektor przy takim nośniku często pogorszy,niż coś pozytywnego zmieni.Dlatego nie stosuję go na początku.Ważne,by odbudować dynamikę.Plik - oryginał przerabiam obowiązkowo na WAV - częstotliwość 48000.On nadmucha plik(wyrażenie innego internauty) z którym się zgadzam ,,, da iluzję osiągnięcia wysokiej jakości.Nowy plik nic nie poprawi.Ale dostał miejsca na tyle,by zmieścił później to,co ucho ludzkie jeszcze jest głuche.Ten plik WaV - już kopia wrzucam na sinusoidę Audacity.Ponieważ oko widzi więcej.Ta ,,fala,, pozwala określić,co dalej.Tu Uwaga - należy obniżyć wartość głośnośći pliku to jest amplifier w db.do manualnego wyczucia poprzez grafikę sinusoidy na góra 30% szerokości tabeli.Taki plik przekopiujemy znowu na WAV 48000.To już kopia matka.Teraz tylko ją używamy.Drugi ruch to ponowne otwarcie programu i tego pliku.Powielamy następnie przez - importuj plik - także kolejno tą kopię matkę następnie i następnie.Bez przesady.Stosuję pięcio - szesciokrotnie.Rozszerzy nam się ogólnie tabela.To zasada magnetofonu wielościeżkowego.Stosowany montaż do dzisiaj.Kompresja zubaża też bazę stereo.To zasada prób i błędów.Można ruszyć jeden plik w lewo,a drugi w prawo.Nie wszystkie.bo wyjdzie hałaśliwa sieczka.Obserwujemy to w tysięcznych sekundach na górnej skali.Kiedy decyzja nasza,że to koniec można jeszcze delikatnie użyć korektora na pliku z dowolnego poziomu.Bardziej będzie pewne ze plik w całości nie będzie przesterowany wyższym lub niższym w odbiorze.Zamykamy poleceniem - eksportuj do.Zostawiamy sobie tą dowolność.Kiedy ten finalny plik otworzymy znowu przez Audacity zobaczycie,że wam się on dziwnie pogłośnił.To skutek powielania i pozytywnego skutku poprawy dynamiki.A czy na pewno.Sami określicie.tylko komu by się to chciało robić.Przecież empetrójka i diwiks tak nas zadawala,

DanKar REDAKCJA  12 #658 18.03.2015 14:48

@danyll: Udostępniamy te same pliki co producenci, a za heurystyczne wskazania oprogramowania antywirusowego nie możemy odpowiadać - składają się na nie duże ilości różnych kryteriów.

danyll   6 #657 11.03.2015 21:49

@DanKar: Kolejny raz próbuję pobrać program jako zalogowany użytkownik. Z tego co pisałeś i jest ogólnie wiadomo, po kliknięciu na download zalogowany użytkownik powinien dostać plik bez akceleratora pobierania czyli m.in. bez "syfów reklamowych". Jednak mój AV krzyczy komunikatem by nie pobierać. Wpisuję nazwę programu w google, dalej strona producenta i pobierz, i tutaj antywirus spokojny, zero komunikatu, mogę pobrać bez obawy o jakiś syf, który zainstaluje się bez mojej wiedzy - tym bardziej że nie wiem co tam wrzucone. Czy redakcja może mi wytłumaczyć, czemu jako zalogowany użytkownik mam komunikat antywirusa, że plik może być zarażony, a na stronie producenta pobierając tą samą wersję programu, o tym samym rozmiarze, nie mam komunikatu o żadnym zagrożeniu?

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.