Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AutoMapa to najpopularniejszy w Polsce program do nawigacji satelitarnej umożliwiający wyznaczanie tras przejazdu. Dzięki współpracy z odbiornikiem GPS pozwala na ustalenie pozycji z dokładnością do kilku metrów, a także umożliwia dynamiczne wytyczanie nowej trasy po zjechaniu z wyznaczonej.

Galeria programu

AutoMapa oferuje bardzo szczegółowe i często aktualizowane mapy (uwzględniające m.in. kierunkowość ulic, zakazy wjazdu itp.), estetyczne wizualizacje trasy (także trójwymiarowe), komunikaty głosowe różnych lektorów, możliwość wytyczania tras różnego typu (najkrótsza, najszybsza itp.). Bardzo dużym atutem programu jest niezwykle obszerna i stale uaktualniana baza POI (punktów użyteczności publicznej). AutoMapa pozwala na wybór punktów pośrednich, obliczanie długości trasy i czasu przejazdu, a także wiele innych.

Uwaga!

  • Wersja demonstracyjna programu zawiera pełną funkcjonalność, dysponuje jednak wycinkami oryginalnych map AutoMapy.
  • Aby zainstalować program należy w polu Licencja wpisać: DEMOPOLSKA.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szczegółowa mapa, częste aktualizację, dużo możliwości konfiguracji, kompatybilność z wieloma urządzeniami, duża ilość lektorów
Nie intuicyjne menu, brak możliwości przeniesienia licencji na inne platformy, często nieistniejące punkty poi
ocena użytkownika

Największym atutem AutoMapy jest ogromna pula adresów. Producent regularnie aktualizuje swój program dodając remonty, fotoradary, drogi w budowie, ciekawe miejsca itp. Program posiada kilka trybów wyświetlania trasy, dzięki czemu jest zawsze czytelny dla kierowcy. W programie zamieszczono ogromną bazę POI. Szkoda, że nie wszystkie są weryfikowane i czasami zdarzają się takie kwiatki jak zabytkowa kapliczka pośrodku autostrady. Mapę przetestowałem na kilku platformach. Na wszystkich standardowych urządzeniach z odbiornikami GPS sprawuje się bez zarzutu. Szybko łapie sygnał i nie wykańcza baterii. Dodatkowym plusem jest możliwość instalacji programu na PC i prześledzenie trasy, bądź wypróbowanie jej funkcji beż konieczności przenoszenia do urządzenia. Należy wspomnieć również o możliwości zapisania pliku z trasą i wrzuceniu go do innego urządzenia. Niestety nie możemy skorzystać z naszej licencji jednocześnie na kilku platformach. To duży minus, gdy mamy telefon z iOS/Androidem, a w samochodzie GPS z Windows CE. Myślę, że nie można za to obwiniać producenta, ponieważ każdy sklep z aplikacjami rządzi się własnymi prawami. Podsumowując mogę z czystym sumieniem polecić go wszystkim. Jeśli dużo podróżujemy to zakup rocznej licencji będzie dobrą inwestycją.

30.05.2013 13:50 | Recenzja do wersji 6.11c.1209

Komentarze

  #480 23.07.2015 16:36

@jaaf: Zgadzam się z opinią.

jaaf   2 #479 20.07.2015 13:08

10 lat temu to był numer 1 w Polsce, a potem długo długo nic.
Teraz jest:
- przestarzały interfejs (osobno: miasto, ulica, numer domu zamiast w jednym ciągu) brak głosowego wybierania. A ostatnio nawet starożytny Navigon to wprowadził.
- tylko jedna droga zamiast trzech tras do wyboru, co jest już standardem w większości nawigacji.
- dokładność i aktualność, to raczej problematyczne czy jest nie jest do pobicia. Dla porównania Navmii - darmowa i inne nawigacje na podbudowie Openstreet map niewiele się różnią. A Google maps szybko je dogania. Tylko proszę mi nie pisać, że przecież to transmisja danych, bo jak się kupuje smartfona to chyba po to, aby w pełni korzystać z jego możliwości w tym dostępu do Internetu a pobór danych przez mapy = kilka MP3 w miesiącu.
- utrudnienia w ruchu??? To raczej ZombieTraffic. Ostatnio testując wersję 3 na Androida wpakowałem się w 15 minutowy korek, o którym Autmapa nic nie wiedziała, bo był o niewłaściwym czasie. Co to znaczy? Automapa nie pokazuje stricte ruchu tylko symulację, że o godzinie X w miejscu Y jest spowolnienie ruchu. Z nudów wyjąłem Tomtoma i proszę jest korek jak się patrzy zaznaczony z podaniem czasu opóźnienia.
O algorytmach wyznaczania tras..., niech każdy się sam zorientuje, mnie nie odpowiadają a mapa często lubi się zgubić znienacka.
Mam nadzieję, że Twórcy zabiorą się do roboty i dogonią resztę, czego IM życzę.

ogniomistrz   4 #478 16.07.2015 12:24

@Anonim (niezalogowany): Będzie działać.Ja oddałem AM i mam teraz kupioną nawigację IGO.Sprowadziłem nawigację z Chin 5",FM itp.Wykonanie urządzenie super,Mapy IGO PRIMO myway Europa z tego roku a więc aktualne.I teraz po testach muszę stwierdzić,że IGO jest rewelacyjne.Świetny interfejs w pełni konfiguralny pod własne potrzeby,ty decydujesz co masz mieć (informacje)na ekranie,mapy nadzwyczaj dokładne,do tego wspaniała funkcja wyboru trasy Green.Na ekranie masz wybór kilku tras do celu,ja jadąc do Kielc z Oleśnicy miałem do wyboru 4 trasy.Jedno kliknięcie na ekranie i którąś wybierasz rasę.Rewelacja.Polski język.Ostrzeżenia w formie graficznej,niemal każdy znak drogowy na ekranie,ograniczenia prędkości b.dokładne,planowanie trasy proste,wybór graficzny ekranu nawigacji 14 opcji.Używałem AM,MapaMap,Mapy Larka,TomToma,Mio,Goggle,ale IGO moim zdaniem przebija je wszystkie.I jeszcze jedno: moje urządzenie GPS 84-H3 dosłownie błyskawicznie łapie satelity.A zapłaciłem na AliEkspress niecałe 35 dolarów z dostawą w dwa tygodnie.

  #477 13.07.2015 14:01

@ogniomistrz:
to jest demo czy normalnie można wgrywać i będzie działało?

ogniomistrz   4 #476 10.07.2015 17:19

@tomasz123 (niezalogowany): Już sobie poradziłem,(OUT OFF MEMORY).Producent tez to przewidział i udostępnił path który już wgrałem.Mam jeszcze pytanie:Czy zainstalowany path po resecie jest usuwany?

  #475 02.07.2015 11:19

@JaŚku (niezalogowany): Musisz się nauczyć programować mapę!! Na AUTO-MAPIE jeżdżę bodajże od 2004 r. i ŻADNYCH PROBLEMÓW!! Subskrypcja i aktualizacja!! Tak w kraju jak i poza nimi!!

neo1960   3 #474 01.07.2015 14:37

@JaŚku (niezalogowany): Należało zmienić typ trasy na inny i nie miałbyś kłopotu z krakowem i nie wiadomo czym tam jeszcze. Mam automapę europy, byłem na Litwie, teraz pożyczyłem znajomym bo jechali do Chorwacji. Zero niespodzianek. Ponadto trasę możesz sobie sam zaplanować.

darek.g   1 #473 01.07.2015 13:44

@ogniomistrz: pisałeś podajże w marcu że nie umiesz zaplanować trasy - planuje się prosto start a później koniec , miedzy czasie możesz zaplanować punkty pośrednie 1, 2 , 3 , itp. takie jak tobie odpowiadają - możesz je wybrać nawet bezpośrednio z mapy wskazując patykiem lub palcem. czyli krótko instrukcja obsługi i do dzieła.....
poza tym nawet jeśli już nie ma wsparcia twoja nawigacja to są odpowiednie ustawienia gdzie możesz to skorygować - chodzi o ustawienia gps i portów. Poza tym instalacja AM nie polega na pożyczeniu karty od kolegi tylko jest zainstalowaniu a to są dwie różne rzeczy- złe zainstalowana mapa może dawać takie skutki jakie opisywałeś. albo dobrze zainstalowana ale nie na twoim GPS
A tak między nami planując trasę trzeba zobaczyć co ta nawigacja wymyśliła i czy nam taka trasa odpowiada. AM ma bardzo dużo opcji co do szybkości , krótkich czy wolnych tras i to wszystko trzeba sobie poustawiać a na to trzeba trochę czasu.
Jeżdżę na AM od 2008 i ani razu mnie nie zawiodła i nie wyprowadziła w las a że niekiedy obliczy głupio trasę po to są przyciski zmień itp.

  #472 29.06.2015 16:20

@ogniomistrz: Potwierdzam słabość AM! Chciałem jechać z Pacanowa (świętokrzyskie) do Bytomia szybką drogą przez Busko, Chmielnik, Jędrzejów Zawiercie potem A1. MASAKRA! Prowadził mnie z uporem maniaka przez okolice Krakowa, Olkusz. Dojechałem ale ile nadłożyłem!!! Byłem już w Busku, ale mnie wyprowadził po swojemu, nie przeliczając trasy na nowo. Chciałem dokupić rozszerzenie Europa ale zrezygnowałem. Za granicą się POGUBIĘ!

Rokirock   1 #471 09.06.2015 19:05

@tolala (niezalogowany): nie znam co prawda Gdańska niestety, ale czy na pewno chodzi o ul. Doroszyńskiego a nie Droszyńskiego? https://www.google.pl/maps/place/Leona+Droszy%C5%84skiego,+Gda%C5%84sk/@54.40889...

  #470 18.05.2015 16:06

@ogniomistrz: w urzadzenie sg 720 -tak sie dzieje dopóki nie wgrasz dodatkowego softu ze strony mapa map -uzyskujesz w ten sposób dodatkowa pamieć wewnętrzną i problemu znikaja zero zwiechy

ogniomistrz   4 #469 15.05.2015 18:43

@Anonim (niezalogowany): AM na karcie pożyczył mi na dwa dni kolega.Już dawno mu ja oddałem.Nie znam się na crakach.Jeżdżę posługując się MapaMap z IVkw 2014 r. którą uaktualniłem ponieważ ostatnio jeździłem dużo po kraju.Co do interfejsu (wyglądu) AM,uważam,że MapaMap jest ładniejsza,na obwodnicach miast pojawił się asystent ruchu.Menu nadzwyczaj intuicyjne więc pozostanę przy mojej ocenie menu AM.No może głosowe ostrzeganie w AM (np."zwolnij" i numery domów na wioskach przez które przejeżdżam są w AM osiągalne natomiast w MapaMap często ich brakuje.Krytycznych uwag do AM nie brakuje,wystarczy poczytać.Ale oczywiście każdy ma prawo do swojej oceny.Na początku jeździłem na Larku i jego mapach ale miałem wiele zastrzeżeń.

  #468 15.05.2015 06:55

@ogniomistrz: Jakoś nie widzę żeby Twój Smart GPS SG720 był wymieniony wśród urządzeniach które posiadają certyfikację automapy. Co do ergonomii menu, to ja mam zgoła odmienne zdanie. Czytałem, że takie zwiech to łapie źle crakowana mapa. Wnioski nasuwają się więc same...

  #467 08.05.2015 22:03

Najlepiej wykupić subskrypcję ,zalogować się i śmiać się innych z niedogodności,POLECAM

ogniomistrz   4 #466 13.04.2015 09:24

Zauważyłem,że AM po podłączeniu w aucie ładowarki po jakimś czasie zawiesza nawigację meldując o niewystarczającej ilości pamięci.Najgorsze jest to,że nic z tym nie można zrobić,nawigacja (Smart GPS SG720) jest "zamrożona" (nie działa żaden klik) i nie można jej nawet wyłączyć.Musiałem czekać aż sama się rozładuje. MapaMap działa bez zarzutu.I to nieintuicyjne menu...

  #465 10.04.2015 21:36

Tu jest jakaś kiszka w AM-ie !!!!!!!!!!!!
Po wpisaniu w wyszukiwarce /prowadź do/adresy/ Gdańsk nie można wpisać innych ulic w Gdańsku ,tylko kilka z listy jest dostępnych .Np. ul. Doroszyńskiego nie wiem co jest grane wpisuje nawet kod ,kieruje tylko na centrum Gdańska i kilku ulic.

  #464 21.03.2015 20:07

tak naprawdę to nie lubię automapy , jest zdecydowanie przekombinowana ,ale ma jedną rzecz czego nie ma konkurencja: PIKETARZ . Zamiast ślepić na słupki jak na cb mówią że stoją albo korek to zerkam na LCD i wiem na którym słupku jestem . Ale z dokładnością mapy to można dyskutować , nie wspomnę o algorytmie wyliczania trasy . Wydaje mi się że dużo opinii że AM jest super opiera się na fakcie że nie próbowali nigdy innych systemów .

ogniomistrz   4 #463 21.03.2015 11:00

@jaryko (niezalogowany): Czy mogę to zrobić w domu,bez zasięgu GPS? Czy w terenie kiedy złapie sygnał GPS i ustali moją pozycję-START? A co z celem?Czy najpierw GPS określi START, wpisuję "prowadź do",ustalam cel a dopiero później VIA?

  #462 19.03.2015 13:47

@ogniomistrz: po włączeniu nawigacji i wgraniu mapy kliknij wyłącz GPS. natępnie wpisuj miejscowości od startu poprzez kolejne miejsca do celu

ogniomistrz   4 #461 17.03.2015 07:29

@Darek P (niezalogowany): Ja nie potrafię zaplanować trasy w domu przy wyłączonym GPS.Nie ma czegoś takiego jak "planuj trasę/zapisz" jak w moich poprzednich nawigacjach. Jeśli możesz mi podpowiedzieć jak zaplanować trasę w AM z poziomu nawigacji w domu to proszę,krok po kroku.Np. trasa Oleśnica-Kielce przez Wieluń,Piotrków.Będę wdzięczny.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.