Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AutoMapa to najpopularniejszy w Polsce program do nawigacji satelitarnej umożliwiający wyznaczanie tras przejazdu. Dzięki współpracy z odbiornikiem GPS pozwala na ustalenie pozycji z dokładnością do kilku metrów, a także umożliwia dynamiczne wytyczanie nowej trasy po zjechaniu z wyznaczonej.

Galeria programu

AutoMapa oferuje bardzo szczegółowe i często aktualizowane mapy (uwzględniające m.in. kierunkowość ulic, zakazy wjazdu itp.), estetyczne wizualizacje trasy (także trójwymiarowe), komunikaty głosowe różnych lektorów, możliwość wytyczania tras różnego typu (najkrótsza, najszybsza itp.). Bardzo dużym atutem programu jest niezwykle obszerna i stale uaktualniana baza POI (punktów użyteczności publicznej). AutoMapa pozwala na wybór punktów pośrednich, obliczanie długości trasy i czasu przejazdu, a także wiele innych.

Uwaga!

  1. * - wersję DEMO można zainstalować na urządzeniu typu PDA/MDA z systemem Windows Mobile 2003, 2003SE, 5, 6, lub Windows CE .NET 5.0 poprzez AciveSync lub na komputerze klasy PC z systemem Windows 2000, XP lub Vista.
  1. Wersja demonstracyjna programu zawiera pełną funkcjonalność, dysponuje jednak wycinkami oryginalnych map AutoMapy.
  1. Aby zainstalować program należy w polu Licencja wpisać: DEMOPOLSKA.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szczegółowa mapa, częste aktualizację, dużo możliwości konfiguracji, kompatybilność z wieloma urządzeniami, duża ilość lektorów
Nie intuicyjne menu, brak możliwości przeniesienia licencji na inne platformy, często nieistniejące punkty poi
ocena użytkownika

Największym atutem AutoMapy jest ogromna pula adresów. Producent regularnie aktualizuje swój program dodając remonty, fotoradary, drogi w budowie, ciekawe miejsca itp. Program posiada kilka trybów wyświetlania trasy, dzięki czemu jest zawsze czytelny dla kierowcy. W programie zamieszczono ogromną bazę POI. Szkoda, że nie wszystkie są weryfikowane i czasami zdarzają się takie kwiatki jak zabytkowa kapliczka pośrodku autostrady. Mapę przetestowałem na kilku platformach. Na wszystkich standardowych urządzeniach z odbiornikami GPS sprawuje się bez zarzutu. Szybko łapie sygnał i nie wykańcza baterii. Dodatkowym plusem jest możliwość instalacji programu na PC i prześledzenie trasy, bądź wypróbowanie jej funkcji beż konieczności przenoszenia do urządzenia. Należy wspomnieć również o możliwości zapisania pliku z trasą i wrzuceniu go do innego urządzenia. Niestety nie możemy skorzystać z naszej licencji jednocześnie na kilku platformach. To duży minus, gdy mamy telefon z iOS/Androidem, a w samochodzie GPS z Windows CE. Myślę, że nie można za to obwiniać producenta, ponieważ każdy sklep z aplikacjami rządzi się własnymi prawami. Podsumowując mogę z czystym sumieniem polecić go wszystkim. Jeśli dużo podróżujemy to zakup rocznej licencji będzie dobrą inwestycją.

30.05.2013 13:50 | Recenzja do wersji 6.11c.1209

Komentarze

Anonim (niezalogowany) 14.04.2014 22:07 #428

@Anonim (niezalogowany): wystarczy isc do dobrego komputerowca i ci wgra najnowsza aktualizacje i po sprawiea koszty 50pln

Anonim (niezalogowany) 25.03.2014 19:26 #427

@Anonim (niezalogowany): Niestety to jest efekt egoistycznych programistów. Oni wiedzą lepiej którędy chcesz jechać. Często jeżdżę nie po głównych trasach, tylko wybieram trasę po mniejszych miejscowościach i zawsze miałem wielkie problemy z wyznaczeniem trasy. Aż w końcu znalazłem sposób z blokowaniem odcinków trasy. Po prostu jak AM z uporem maniaka kieruje mnie na jakąś drogę to zaznaczam ją jako nie przejezdną.
Ale programiści AM mają jeszcze jedną zabawę z AM. A mianowicie potrafią skasować całe osiedla z mapy po to aby po kilku latach z powrotem je umieścić na mapie. Nie wspomnę o zmianie nazw miast. Kiedyś napisałem do nich, dlaczego została zmieniona nazwa pewnego miasta chociaż wcześniej była prawidłowa, nawet wysłałem im linki z Googla gdzie na fotkach były widoczne tablice z poprawną nazwą tego miasta. W odpowiedzi napisali że kiedyś, czyli w XVII wieku to miasto tak się nazywało jak jest teraz w AM i tak powinno się nazywać.

Anonim (niezalogowany) 02.03.2014 11:47 #426

automapa - tragedia ! jechałem wczoraj z koszalina do gdańska i mialem problemy z wytyczeniem trasy tak żebym jechal przez obwodnicę , KATASTROFA !

Anonim (niezalogowany) 12.02.2014 09:56 #425

@mmaxgolona (niezalogowany):

Anonim (niezalogowany) 05.02.2014 13:56 #424

@anonim (niezalogowany):

Bizarre (niezalogowany) 30.01.2014 10:31 #423

Po wczesniejszym uzywaniu roznych map stwierdzam ze AutoMapa bije te inne i to w wielu punktach. Nie ma co czepiac sie POI, te najwazniejsze, jak stacje paliw, dworce, lotniska, sa aktualne i tak naprawde w normalnym uzytkowania wystarcza, az zanadto. Coz, fotoradary... w wielu krajach ta funkca jest wylaczana automatycznie, a w niektorych policja ma prawo sprawdzic czy czasami nie jest wlaczona, poniewaz jest nielegalna.
Mapa prowadzi naprawde swietnie, polecam watpiacym i szukajacym prostych rozwiazan.

Anonim (niezalogowany) 22.01.2014 22:42 #422

@anonim (niezalogowany): wie o czym pisze, między innymi dotyczy to interfejsu programu. wygląda na składankę opracowaną indywidualnie przez rożne osoby.

anonim (niezalogowany) 18.01.2014 02:01 #421

Mam starszą wersje i jest taka sobie ale polecam mapy UPM które są doskonałe i można je prawie wszedzie wklepac w dodatku za free

uyteczny uzytkownik (niezalogowany) 11.01.2014 23:56 #420

MAPY - słynne ze swojej aktualności. Jeśli chodzi o dokładność również są w czołówce. Nie tyczy się to jednak punktów POI , gdyż aktualizacja polega na dodawaniu kolejnych punktów, bez weryfikacji czy poprzednie nadal istnieją (o ile kiedykolwiek istniały). Dotyczy to głównie fotoradarów i suszarek czyli najbardziej interesujących kierowców punktów. Fałszywych wskazań jest tyle, że po pewnym czasie przestaje się w nie wierzyć. Powyższe problemy dotyczą również stacji LPG, warsztatów oraz w mniejszym stopniu benzynowych i warsztatów.

PROGRAM DO NAWIGACJI: przeciętny. Owszem jest łatwy w obsłudze, aktualizacji i personalizacji (ekran nawigacji) a nawigacja szybko wytycza nową trasę, gdy z jakiegoś powodu miniemy wytyczony zakręt ale na tym jego zalety się kończą. Kompletnym nieporozumieniem są poruszające się "lupki" w punktach POI, które da się trafić jedynie w czasie postoju trzymając urządzenie w ręku w czasie jazdy jest to niewykonalne. kolejną irytującą rzeczą jest to iż niektóre obiekty w czasie jazdy wibrują, jednak to jest nic, w porównaniu

WYTYCZANIE TRASY: słabe. Automapie zdarza się zapętlić trasę czy zaprowadzić na estakadę, choć punkt docelowy znajduje się poniżej. Wybierając najkrótszą trasę można natrafić na miejsca tak wąskie iż furgonetka ledwo się przez nie przeciśnie a w zimie najprawdopodobniej się zakopie. Z kolei trasa szybka to nie trasa, którą najszybciej się dojedzie do celu lecz trasa którą teoretycznie pokonamy z największą prędkością, nawet jeśli tracimy przez to nie tylko kilometry ale i.... czas. Nawet jeśli o porze przejazdu nie da się uniknąć korków. Tak oto przechodzimy do kolejnej bolączki Automapy - korzystania z danych o natężeniu ruchu zbieranych przez użytkowników tej nawigacji.

PODSUMOWUJĄC: gdyby twórcy Automapy połączyli dokładność działania i wytyczania trasy znanej z np. użytkownikom nawigacji TomTom z obecną dokładnością i aktualnością map mielibyśmy niekwestionowanego lidera. A tak pozostaje nam wybierać między jakością map a jakością programu do nawigacji.

mmela19577  05.01.2014 19:11 #419

@Anonim (niezalogowany): podejrzewam ze nie kojarzysz gościu o czym tutaj mowa !

Ziezadowolony (niezalogowany) 03.01.2014 10:35 #418

ta nawigacja to tragedia.

sokoleokopr  03.01.2014 08:59 #417

Witam,

Minus jaki jest do tej pory i nie naprawili (przed 5,51 było ok) to długie łapanie fixa oraz jest coraz wolniejsza.

Do wyszukiwania po kodzie trzeba znać dokładny adres, bez sensu w Angli jest przegwizdane bo tam najczęściej dostaje się sam kod i tylko TT jako sobie z tym radzi

Anonim (niezalogowany) 10.12.2013 13:53 #416

@Anonim (niezalogowany): SERIO?? mam to samo

Anonim (niezalogowany) 28.11.2013 11:25 #415

@mmela19577: Koleś, przestań trollować...

pakeroso  22.11.2013 20:26 #414

Powiem krótko - nie ma w Polsce lepszej mapy. Program nawigacyjny czasami zawodzi, ale mapa niemal zawsze aktualna.
A nieaktualne punkty POI możemy łatwo zgłosić na miplo.pl i zostaną usunięte z mapy.

mmela19577  22.11.2013 18:41 #413

najlepsza nawigacja !!! bardzo długo nic i IGO a potem za horyzontem TOM TOM !! w przypadku niezrozumienia w ustawianiu nawigacji polecam tą stronkę ! na niej znajdziesz wszechstronną pomoc !!! http://www.mynavi-expert.pl/reflink/2391/

mmkkop (niezalogowany) 19.11.2013 02:40 #412

ta znawców jak oszukać

Anonim (niezalogowany) 15.11.2013 00:29 #411

@GrzegorzB (niezalogowany):

mmaxgolona (niezalogowany) 14.11.2013 03:55 #410

Auto Mapa wręcz zagraża bezpieczeństwu jak skończysz kupować aktualizację , co chwila wyłącza nawigowanie przełączając na przypomnienie o nieaktualnej mapie które należy zaakceptować przyciskiem "OK" w najmniej odpowiednim momencie. Nie bardzo rozumiem po co ta opcja bez możliwości wyłączenia tego ostrzeżenia , być może zakupiona mapa mi wystarcza lub mnie nie stać na aktualizację ale zapłaciłem i chcę korzystać z nawigacji " bez uciążliwych i niebezpiecznych przypomnień których nie mogę wyłączyć " Dobrze by było żeby ten temat był poruszony bo jest to niebezpieczne działanie AutoMapy jako dystrybutora i producenta. Chcę mieć możliwość wyłączenia tych przypomnień , bo wiem że mam nie aktualną wersję która mi wystarcza.

maxgolona (niezalogowany) 14.11.2013 03:15 #409

Auto Mapa wręcz zagraża bezpieczeństwu jak skończysz kupować aktualizację , co chwila wyłącza nawigowanie przełączając na przypomnienie o nieaktualnej mapie które należy zaakceptować przyciskiem "OK" w najmniej odpowiednim momencie. Nie bardzo rozumiem po co ta opcja bez możliwości wyłączenia tego ostrzeżenia , być może zakupiona mapa mi wystarcza lub mnie nie stać na aktualizację ale zapłaciłem i chcę korzystać z nawigacji " bez uciążliwych i niebezpiecznych przypomnień których nie mogę wyłączyć " Dobrze by było żeby ten temat był poruszony bo jest to niebezpieczne działanie AutoMapy jako dystrybutora i producenta. Chcę mieć możliwość wyłączenia tych przypomnień , bo wiem że mam nie aktualną wersję która mi wystarcza.