Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

AutoMapa to najpopularniejszy w Polsce program do nawigacji satelitarnej umożliwiający wyznaczanie tras przejazdu. Dzięki współpracy z odbiornikiem GPS pozwala na ustalenie pozycji z dokładnością do kilku metrów, a także umożliwia dynamiczne wytyczanie nowej trasy po zjechaniu z wyznaczonej.

Galeria programu

AutoMapa oferuje bardzo szczegółowe i często aktualizowane mapy (uwzględniające m.in. kierunkowość ulic, zakazy wjazdu itp.), estetyczne wizualizacje trasy (także trójwymiarowe), komunikaty głosowe różnych lektorów, możliwość wytyczania tras różnego typu (najkrótsza, najszybsza itp.). Bardzo dużym atutem programu jest niezwykle obszerna i stale uaktualniana baza POI (punktów użyteczności publicznej). AutoMapa pozwala na wybór punktów pośrednich, obliczanie długości trasy i czasu przejazdu, a także wiele innych.

Uwaga!

  • Wersja demonstracyjna programu zawiera pełną funkcjonalność, dysponuje jednak wycinkami oryginalnych map AutoMapy.
  • Aby zainstalować program należy w polu Licencja wpisać: DEMOPOLSKA.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szczegółowa mapa, częste aktualizację, dużo możliwości konfiguracji, kompatybilność z wieloma urządzeniami, duża ilość lektorów
Nie intuicyjne menu, brak możliwości przeniesienia licencji na inne platformy, często nieistniejące punkty poi
ocena użytkownika

Największym atutem AutoMapy jest ogromna pula adresów. Producent regularnie aktualizuje swój program dodając remonty, fotoradary, drogi w budowie, ciekawe miejsca itp. Program posiada kilka trybów wyświetlania trasy, dzięki czemu jest zawsze czytelny dla kierowcy. W programie zamieszczono ogromną bazę POI. Szkoda, że nie wszystkie są weryfikowane i czasami zdarzają się takie kwiatki jak zabytkowa kapliczka pośrodku autostrady. Mapę przetestowałem na kilku platformach. Na wszystkich standardowych urządzeniach z odbiornikami GPS sprawuje się bez zarzutu. Szybko łapie sygnał i nie wykańcza baterii. Dodatkowym plusem jest możliwość instalacji programu na PC i prześledzenie trasy, bądź wypróbowanie jej funkcji beż konieczności przenoszenia do urządzenia. Należy wspomnieć również o możliwości zapisania pliku z trasą i wrzuceniu go do innego urządzenia. Niestety nie możemy skorzystać z naszej licencji jednocześnie na kilku platformach. To duży minus, gdy mamy telefon z iOS/Androidem, a w samochodzie GPS z Windows CE. Myślę, że nie można za to obwiniać producenta, ponieważ każdy sklep z aplikacjami rządzi się własnymi prawami. Podsumowując mogę z czystym sumieniem polecić go wszystkim. Jeśli dużo podróżujemy to zakup rocznej licencji będzie dobrą inwestycją.

30.05.2013 13:50 | Recenzja do wersji 6.11c.1209

Komentarze

  #480 03.10.2015 17:53

do @neo1960: wielka prośba - podaj mi jakiś namiar na siebie do kontaktu (e-mail). Korzystam z AM ale nigdzie nie mogę znaleźć normalnego opisu ustalania trasy przez punkty-miasta lub obwodnice miast przez które chciałbym przejechać. Gdy korzystam z opisu i instrukcji AM, to w ogóle mi to nie wchodzi i nie mogę zaplanować trasy.
(pawelxxl@interia.eu)

  #479 24.08.2015 15:20

Całkowicie zgadzam się z opiniami jaafa co do automapy jak i ogniomistrza co do iGO. Ja po kraju jeżdżę na Naviexpercie - co do optymalizacji wyznaczania trasy jak i aktualności informacji o sytuacji na drodze przekonałem się niejednokrotnie - są super. Za granicą ze względu na brak transferu danych jeżdżę z iGO. Jeśli chodzi o wyznaczanie trasy to, jak przetestowałem w realu przez okres ok. 3 lat, obie nawigacje AM i iGO działają bardzo podobnie ale iGO (szczególnie gdy zainstaluje się na tę nawigację jakąś dobrą "skórkę") bije Automapę na głowę w innych kwestiach. Dla mnie bardzo istotne są możliwości personalizacji trasy i wcześniejszego starannego jej zaplanowania, a te w iGo rozwiązane są rewelacyjnie!!! . Po wyznaczeniu trasy obejmującej różne kraje (wyznaczane są np. szybka, łatwa, ekologiczna - to też można zmienić) otrzymujemy informację o ilości odcinków biegnących autostradami, odcinków z opłatami za przejazd z opłatą okresową (w przypadku winiet), promami, drogami gruntowymi (o ile takowe wystąpią a my dopuścimy ich użycie), a także o przejeździe tzw. strefami ekologicznymi - tego niestety nie ma w AM. Co więcej możemy swobodnie obejrzeć gdzie znajdują się te odcinki i np. "odptaszkować" drogi z określonej kategorii (np. wtedy nie chcemy wykupować winiet lub w ogóle nie płacić za autostrady). Jednakże gdy zdecydujemy się na przejazd określoną kategorią dróg (np. płatnymi autostradami (gdzie mamy ich np. 12 odcinków) lub autostradami z winietami nic nie stoi na przeszkodzie aby zaplanować pominiecie określonego jednego lub kilku odcinków płatnych autostrad i jazdę na tych odcinkach alternatywnymi drogami bezpłatnymi (nie eliminując jednocześnie innych płatnych odcinków), ominięcie danego kraju z opłatą za winiety, a pozostawienie innego. Służą do tego niedostępne w AM funkcje: "omiń odcinki specjalne, omiń określoną drogę, omiń odcinek drogi z przodu, wyklucz specjalne manewry". Wtedy pokazuje się informacja o całej trasie z podziałem na odcinki dróg/manewry - specyficzne dla danej kategorii wykluczeń.
I tak np. wyznaczając trasę z PL na południowe wybrzeże Francji można w prosty sposób zaplanować ominięcie dość krótkiego odcinka winietowej autostrady w Austrii i jazdy alternatywną bezpłatną trasą na odcinku kilkunastu kilometrów (w moim przypadku przy powrocie musiałbym wykupić drugą 10 dniową winietę). Przy wykorzystaniu funkcji „ominięcia odcinków specjalnych) pokazuje się informacja o wszystkich miejscach poboru opłat i długości odcinków jazdy z poborem opłaty. Tak więc w planie podróży widzimy informację że na krótkim odcinku podróżujemy przez Austrię i mamy drogę płatną (winiety). Wtedy wystarczy jedynie kliknąć w ten odcinek drogi płatnej, a on wylatuje z planu podróży, a nawigacja wyznacza dla tego odcinka drogę alternatywną bezpłatną.
Kolejna rzecz, którą uwielbiam w iGo jeżdżąc autostradami a której ewidentnie brakuje w AM to tzw. „menu autostradowe”. Przydaje się to bardzo, zwłaszcza gdy człowiekowi kończy się paliwo lub bardzo zaczyna doskwierać zmęczenie lub senność.
Polega to na tym, że gdy wjedziemy na autostradę, w prawym górnym rogu nawigacji pokazuje się dodatkowa ikona, a klikając w nią widzimy info o odległości od 3 kolejnych punktów na autostradzie, oferujących możliwość zatrzymania się wraz z informacją o rodzaju oferowanych usług (np. tylko parking , parking z wc, parking z wc i ze stacją benzynową itd.). Super. Niestety AM tego nie oferuje. Szkoda że AM nie analizuje rozwiązań zastosowanych w iGO (prawa autorskie?).

  #478 23.07.2015 16:36

@jaaf: Zgadzam się z opinią.

jaaf   2 #477 20.07.2015 13:08

10 lat temu to był numer 1 w Polsce, a potem długo długo nic.
Teraz jest:
- przestarzały interfejs (osobno: miasto, ulica, numer domu zamiast w jednym ciągu) brak głosowego wybierania. A ostatnio nawet starożytny Navigon to wprowadził.
- tylko jedna droga zamiast trzech tras do wyboru, co jest już standardem w większości nawigacji.
- dokładność i aktualność, to raczej problematyczne czy jest nie jest do pobicia. Dla porównania Navmii - darmowa i inne nawigacje na podbudowie Openstreet map niewiele się różnią. A Google maps szybko je dogania. Tylko proszę mi nie pisać, że przecież to transmisja danych, bo jak się kupuje smartfona to chyba po to, aby w pełni korzystać z jego możliwości w tym dostępu do Internetu a pobór danych przez mapy = kilka MP3 w miesiącu.
- utrudnienia w ruchu??? To raczej ZombieTraffic. Ostatnio testując wersję 3 na Androida wpakowałem się w 15 minutowy korek, o którym Autmapa nic nie wiedziała, bo był o niewłaściwym czasie. Co to znaczy? Automapa nie pokazuje stricte ruchu tylko symulację, że o godzinie X w miejscu Y jest spowolnienie ruchu. Z nudów wyjąłem Tomtoma i proszę jest korek jak się patrzy zaznaczony z podaniem czasu opóźnienia.
O algorytmach wyznaczania tras..., niech każdy się sam zorientuje, mnie nie odpowiadają a mapa często lubi się zgubić znienacka.
Mam nadzieję, że Twórcy zabiorą się do roboty i dogonią resztę, czego IM życzę.

ogniomistrz   4 #476 16.07.2015 12:24

@Anonim (niezalogowany): Będzie działać.Ja oddałem AM i mam teraz kupioną nawigację IGO.Sprowadziłem nawigację z Chin 5",FM itp.Wykonanie urządzenie super,Mapy IGO PRIMO myway Europa z tego roku a więc aktualne.I teraz po testach muszę stwierdzić,że IGO jest rewelacyjne.Świetny interfejs w pełni konfiguralny pod własne potrzeby,ty decydujesz co masz mieć (informacje)na ekranie,mapy nadzwyczaj dokładne,do tego wspaniała funkcja wyboru trasy Green.Na ekranie masz wybór kilku tras do celu,ja jadąc do Kielc z Oleśnicy miałem do wyboru 4 trasy.Jedno kliknięcie na ekranie i którąś wybierasz rasę.Rewelacja.Polski język.Ostrzeżenia w formie graficznej,niemal każdy znak drogowy na ekranie,ograniczenia prędkości b.dokładne,planowanie trasy proste,wybór graficzny ekranu nawigacji 14 opcji.Używałem AM,MapaMap,Mapy Larka,TomToma,Mio,Goggle,ale IGO moim zdaniem przebija je wszystkie.I jeszcze jedno: moje urządzenie GPS 84-H3 dosłownie błyskawicznie łapie satelity.A zapłaciłem na AliEkspress niecałe 35 dolarów z dostawą w dwa tygodnie.

  #475 13.07.2015 14:01

@ogniomistrz:
to jest demo czy normalnie można wgrywać i będzie działało?

ogniomistrz   4 #474 10.07.2015 17:19

@tomasz123 (niezalogowany): Już sobie poradziłem,(OUT OFF MEMORY).Producent tez to przewidział i udostępnił path który już wgrałem.Mam jeszcze pytanie:Czy zainstalowany path po resecie jest usuwany?

  #473 02.07.2015 11:19

@JaŚku (niezalogowany): Musisz się nauczyć programować mapę!! Na AUTO-MAPIE jeżdżę bodajże od 2004 r. i ŻADNYCH PROBLEMÓW!! Subskrypcja i aktualizacja!! Tak w kraju jak i poza nimi!!

neo1960   3 #472 01.07.2015 14:37

@JaŚku (niezalogowany): Należało zmienić typ trasy na inny i nie miałbyś kłopotu z krakowem i nie wiadomo czym tam jeszcze. Mam automapę europy, byłem na Litwie, teraz pożyczyłem znajomym bo jechali do Chorwacji. Zero niespodzianek. Ponadto trasę możesz sobie sam zaplanować.

  #471 29.06.2015 16:20

@ogniomistrz: Potwierdzam słabość AM! Chciałem jechać z Pacanowa (świętokrzyskie) do Bytomia szybką drogą przez Busko, Chmielnik, Jędrzejów Zawiercie potem A1. MASAKRA! Prowadził mnie z uporem maniaka przez okolice Krakowa, Olkusz. Dojechałem ale ile nadłożyłem!!! Byłem już w Busku, ale mnie wyprowadził po swojemu, nie przeliczając trasy na nowo. Chciałem dokupić rozszerzenie Europa ale zrezygnowałem. Za granicą się POGUBIĘ!

Rokirock   1 #470 09.06.2015 19:05

@tolala (niezalogowany): nie znam co prawda Gdańska niestety, ale czy na pewno chodzi o ul. Doroszyńskiego a nie Droszyńskiego? https://www.google.pl/maps/place/Leona+Droszy%C5%84skiego,+Gda%C5%84sk/@54.40889...

  #469 18.05.2015 16:06

@ogniomistrz: w urzadzenie sg 720 -tak sie dzieje dopóki nie wgrasz dodatkowego softu ze strony mapa map -uzyskujesz w ten sposób dodatkowa pamieć wewnętrzną i problemu znikaja zero zwiechy

ogniomistrz   4 #468 15.05.2015 18:43

@Anonim (niezalogowany): AM na karcie pożyczył mi na dwa dni kolega.Już dawno mu ja oddałem.Nie znam się na crakach.Jeżdżę posługując się MapaMap z IVkw 2014 r. którą uaktualniłem ponieważ ostatnio jeździłem dużo po kraju.Co do interfejsu (wyglądu) AM,uważam,że MapaMap jest ładniejsza,na obwodnicach miast pojawił się asystent ruchu.Menu nadzwyczaj intuicyjne więc pozostanę przy mojej ocenie menu AM.No może głosowe ostrzeganie w AM (np."zwolnij" i numery domów na wioskach przez które przejeżdżam są w AM osiągalne natomiast w MapaMap często ich brakuje.Krytycznych uwag do AM nie brakuje,wystarczy poczytać.Ale oczywiście każdy ma prawo do swojej oceny.Na początku jeździłem na Larku i jego mapach ale miałem wiele zastrzeżeń.

  #467 15.05.2015 06:55

@ogniomistrz: Jakoś nie widzę żeby Twój Smart GPS SG720 był wymieniony wśród urządzeniach które posiadają certyfikację automapy. Co do ergonomii menu, to ja mam zgoła odmienne zdanie. Czytałem, że takie zwiech to łapie źle crakowana mapa. Wnioski nasuwają się więc same...

  #466 08.05.2015 22:03

Najlepiej wykupić subskrypcję ,zalogować się i śmiać się innych z niedogodności,POLECAM

ogniomistrz   4 #465 13.04.2015 09:24

Zauważyłem,że AM po podłączeniu w aucie ładowarki po jakimś czasie zawiesza nawigację meldując o niewystarczającej ilości pamięci.Najgorsze jest to,że nic z tym nie można zrobić,nawigacja (Smart GPS SG720) jest "zamrożona" (nie działa żaden klik) i nie można jej nawet wyłączyć.Musiałem czekać aż sama się rozładuje. MapaMap działa bez zarzutu.I to nieintuicyjne menu...

  #464 10.04.2015 21:36

Tu jest jakaś kiszka w AM-ie !!!!!!!!!!!!
Po wpisaniu w wyszukiwarce /prowadź do/adresy/ Gdańsk nie można wpisać innych ulic w Gdańsku ,tylko kilka z listy jest dostępnych .Np. ul. Doroszyńskiego nie wiem co jest grane wpisuje nawet kod ,kieruje tylko na centrum Gdańska i kilku ulic.

  #463 21.03.2015 20:07

tak naprawdę to nie lubię automapy , jest zdecydowanie przekombinowana ,ale ma jedną rzecz czego nie ma konkurencja: PIKETARZ . Zamiast ślepić na słupki jak na cb mówią że stoją albo korek to zerkam na LCD i wiem na którym słupku jestem . Ale z dokładnością mapy to można dyskutować , nie wspomnę o algorytmie wyliczania trasy . Wydaje mi się że dużo opinii że AM jest super opiera się na fakcie że nie próbowali nigdy innych systemów .

ogniomistrz   4 #462 21.03.2015 11:00

@jaryko (niezalogowany): Czy mogę to zrobić w domu,bez zasięgu GPS? Czy w terenie kiedy złapie sygnał GPS i ustali moją pozycję-START? A co z celem?Czy najpierw GPS określi START, wpisuję "prowadź do",ustalam cel a dopiero później VIA?

  #461 19.03.2015 13:47

@ogniomistrz: po włączeniu nawigacji i wgraniu mapy kliknij wyłącz GPS. natępnie wpisuj miejscowości od startu poprzez kolejne miejsca do celu

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.