Pobierz program Asystent pobierania włączony

Jest to nakładka na Internet Explorera, oferująca kilka dodatkowych funkcji. Główną zaletą Avant Browser jest możliwość otwierania wielu stron WWW jednocześnie jako zakładki (MDI - Multiple Document Interface). Bardzo wygodna jest możliwość blokowania automatycznie wyskakujących okienek (zazwyczaj z reklamami, czasem z niekoniecznie chcianymi paniami ;) - tzw. pop-up. Jeśli opcja jest włączona, w momencie zablokowania okienka użytkownik informowany jest odpowiednim sygnałem o udaremnionej próbie, a w dolnej listwie znajduje się licznik informujący o ilości zablokowanych okienek pop-up.

Galeria programu

Avant Browser oferuje też kilka innych opcji niedostępnych w IE, m. in.: rozbudowana obsługa klawiszy myszy (możliwość wykonywania pewnych czynności o dużej powtarzalności poprzez klawisze myszy), możliwość blokowania ładowania grafik, animacji, dźwięku i komponentów ActiveX (w przypadku wolnych łącz może to znacznie przyspieszyć ładowanie stron). Dodatkowo przeglądarka zintegrowana jest z wyszukiwarką Google oraz wyposażona została w bardziej rozbudowane funkcje ochrony prywatności. Przeglądarka oczywiście wyposażona jest we wszystkie funkcje dostępne w IE, istnieje możliwość zmiany skór.

Avant Browser od wersji 11 oferuje między innymi możliwość zapisywania ustawień profili użytkownika, ulubionych i kanałów RSS online, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z tej samej konfiguracji przeglądarki z każdego innego komputera posiadającego zainstalowany program. Przebudowie uległ również interfejs, zarządzanie ulubionymi i wygląd czytnika RSS. Ponad to autorzy zapewniają, że poprawili większość błędów, które zostały zgłoszone do wersji 10.

Po zainstalowaniu pojawia się jako osobna przeglądarka, a Internet Explorer jest wciąż dostępny w swojej standardowej postaci.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Blokowanie reklam, Szybkość, Stabilnośc, Rozbudowane funkcje ochrony prywatności
Program odstaje wyraźnie of Firefox i innych znanych przeglądarek, Niedociągnięcia w szacie graficznej
ocena użytkownika

Miałem niedawno przyjemność korzystać z tej przeglądarki. Pod względem graficznym nie wprowadza nic nowego. Obsługuje podstawowe skrypty. Polecam ją dla osób, którym zależy na mnogości praktycznych funkcji, prostocie i przede wszystkim wydajności.

Pod względem wydajności przeglądarka wypada bardzo dobrze. Jej dużą zaletą jest stabilne działanie. Interfejs jest bardzo intuicyjny i nie powinien stanowić problemów nawet dla początkujących użytkowników nie znających tej aplikacji. Dodatkowo przeglądarka została zintegrowana z serwisem Google, co pozwala na szybsze i efektywniejsze wyszukiwanie informacji w Internecie

18.05.2011 11:24 | Recenzja do wersji 2011 Build 16
możliwości nadal przekraczające przeciętną, „lekkość”, szybkość
nie całkiem skuteczne radzenie sobie z reklamami

Używałem tej przeglądarki bardzo długo, jako mojej… osobistej. Musiałem mieć zainstalowane także kilka innych, żeby zawsze móc na bieżąco sprawdzać wygląd tworzonej właśnie strony, ale ta była do mojego prywatnego użytku.

Głównie zależało mi na jej dość sporych możliwościach, szybkości i niewielkim zużyciu zasobów komputera. Do zalet zaliczam między innymi: Wiele bardzo wygodnych narzędzi i przycisków, na przykład: szukaj na stronie, podświetl, poziom wyżej. Bez dodatkowych wtyczek czy rozszerzeń można wyłączyć w przeglądarce animacje Flash, filmy, dźwięki, skrypty, aplety Javy i ActiveX. Program blokuje wyskakujące okienka i reklamy. Może pokazywać ruchome paski narzędzi dla wybranego tekstu, obrazów, animacji, czyścić wybrane wpisy przy zamykaniu programu. Tłumacz tłumaczy strony internetowe z kilkudziesięciu języków na kilkadziesiąt innych. Kilkanaście skór do wyboru. Możliwość zapisywania i eksportowania własnej konfiguracji itd. itd. itd. Ostatnia wersja współpracuje już z Norton Safe Web.

Istnieje też odmiana Orca Browser program bliźniaczy, jednak wykorzystujący silnik Gecko.

Jeśli Avant Browser osiągnie zdolność i skuteczność blokowania reklam na poziomie najnowszego Adblock Plus, to z wielką chęcią do tej przeglądarki wrócę.

27.08.2010 12:27 | Recenzja do wersji 2010 Build 111

Komentarze

wazib  15.10.2014 14:10 #310

Od kilku dni na stronie dobreprogramy.pl jest dostępny Avant Browser 2015 b3. Nie wiem skąd redakcja go posiada, ale na stronie domowej Avant go nie ma. Tak więc jest to nieoficjalna nigdzie niedostępna wersja, która nie jest udostępniana przez twórcę i instalowanie jej może być ryzykowne.

Meszuge  14.10.2014 19:09 #309

@wazib: Do pewnego stopnia to skuteczne rozwiązanie. Niestety zmiana silnika wyłącza Norton Toolbar, a zwłaszcza Sejf Tożsamości.

wazib  14.10.2014 18:09 #308

@Meszuge: Wystarczy ściągnąć wersję Ultimate (ze strony domowej Avant), ustawić silnik na Firefox, zainstalować dodatek dla Firefoxa Adblock Plus, ustawić polskie filtry dla Adblock`a i blokowanie reklam działa doskonale.

Meszuge  28.09.2014 20:34 #307

Avant Browser 2015 build 1
W dalszym ciągu totalna klapa, jeśli chodzi o zdolność do blokowania reklam. Do tego rozjeżdżające się paski narzędzi w przypadku pewnych skórek i trybu kompaktowego.

BettyBoop  29.03.2014 20:39 #306

@juta: no tak, chyba red. nie chce się uaktualić opisu

juta  29.03.2014 15:15 #305

@BettyBoop: Ta wersja z wyborem silnika jest już od jakiegoś czasu, to jest Avant Ultimate, zwykła czyli Avant Lite obsługuje jedynie Trident a Ultimate wspiera także pozostałe, czyli Gecko i Webkit.

BettyBoop  26.03.2014 16:08 #304

teraz do wyboru: 3 silniki albo ie

Meszuge  22.09.2013 19:19 #303

Avant Browser 2013 Build 117 - blokowanie reklam nadal leży! :-(

kammus  11.09.2013 17:49 #302

Używając tej przeglądarki mam wrażenie jakbym pracował w najlepszym razie na wersji beta. Testuję od tygodnia i mam jej już dość. Wersja Ultimate jest kiepska, na silniku IE nie wyświetla polskich znaków, na silniku firefoxa tragedia, jedynie silnik chrome jakoś przyzwoicie pracuje. Przynajmniej u mnie.

anonim (niezalogowany) 19.08.2013 20:15 #301

Avant Browser 2013 Build 112 - nadal nie radzi sobie z reklamami.

juta  10.08.2013 17:40 #300

Zainstalowałem Avanta z ciekawości, po godzinie odinstalowałem, od czasu do czasu korzystam z IE 10, a user agent dalej pokazuje że mam Avanta, jak się go całkowicie pozbyć ? Ccleaner nie pomaga, nie mogę nawet IE ustawić jako domyślnej po tym, ma ktoś jakiś pomysł ?

Szandor (niezalogowany) 29.03.2013 22:34 #299

A ja tam lubię Avanta (wersję ultimate), jest intuicyjny i "elastyczny" można go dostroić tak po swojemu. Nie do pobicia jest prosty autowypełniacz, możliwość organizacji zakładek. Jeśli chodzi o blokowanie reklam, to pobieramy adblocka i jest spokój ( dla silnika FF lub CHROM), wyszukiwarkę też można wybrać, a jak komuś nie pasuje proponowana przaz avanta to może dodać swoją. Prawdą jest, że jakiś czas temu program nie działał poprawnie, sam zacząlem wtedy używać OPERY, ale avanta mam i naprawdę lubię z niego korzystać, obecna wersja działa znowu dobrze. Polecam i zachęcam do używania avanta., a jeśli coś zauważycie, że nie działa jak trzeba piszcie na forum avanta do Xiaobinga pewnie pomoże (ja wykryłem problem z alt+s i po tygodniu w nowej wersji wszystko hula jak trzeba).

Meszuge  20.02.2013 12:21 #298

Kolejna wersja - stary problem z blokowaniem reklam. Szkoda...

Komentarze do poprzednich wersji

wampiros  10.01.2013 18:03 #297

Niestety widać jak słabo lub w ogóle są rozwijane te przeglądarki. Nie działają na najnowszym windowsie 8.

MemoryFive  25.11.2012 21:38 #296

jeju, to byla moja pierwsza nakladka/przegladarka jaka miałem jeszcze przed FF x lat temu.. wtedy wydawala sie byc bardzo funkcjonalna, ale firefox mnie potem urzekł :)

oplop (niezalogowany) 18.09.2012 11:44 #295

Po aktualizacji mimo iż ustawione zapamiętywanie haseł - tego nie robi !
System win 7 (64bit) - macie pomysły ?!

wazib  16.04.2012 12:22 #294

Najnowsza wersja Avant Browser 2012 b169 w wesji Ultimate ma 3 silniki renderowania stron: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Google Chome. Wesja dosptępna na DP to wersja Lite. Która jest nakładką na IE. Wesja Ultimate ma ponad 40 MB i nie potrzebuje do pracy innych programów (Firefox i Chrome). Aby go zainstalować trzeba wejść na stronę domową producenta. Działa dobrze.

GivX  29.02.2012 21:58 #293

@bruba
Krytykujesz, a sam dumnie piszesz: "skożystac?", "z kropka", "w pelni", "swiadom", "gratuluje", "glupoty".
No to i ja tobie gratuluję tegoż samego ;)

wazib  17.02.2012 17:08 #292

DP oferują tylko zwykła wersję Avant Browser jako nakładki na Internet Explorer. Avant Browser jest nakładką, ale tylko po wyborze silnika renderowania Internet Explorer, natomiast gdy wybierzemy Mozilla Firefox jest samodzielną przeglądarką. Żeby zainstalować wersję Ultimate trzeba wejść na stronę domową Avant i w zakładce Download wybrac link "Avant Browser Ultimate", a następnie go zainstalować.

Po wybraniu > Narzędzia-Napęd domyślny-Mozilla Firefox używa silnika Gecko (sama instalacja Firefox nie jest porzebna), dodatki do Firefoxa działą tutaj bez problemów,

Inne przydatne funkcje:
- klonowanie strony (otwarcie nowej otwiera nową zakładkę ze starą strona),
- zapis zakładek oraz AutoWypełniacza online; inne przeglądarki też to mają, ale ta umożliwia zapis wszystkich pól (i ich zawartości) formularza na stronie www oraz późniejszej ich edycji,
- umożliwia tworzenie kilku profili proxy (a nie tylko jednego jak większość innych),
- zapisywanie widoku ekranu lub całej strony jako pliku graficznego,
- łatwy backup zakładek
- łatwe włączanie i wyłączanie skryptów, apletów Java, obrazów, animacji flash itp.
- łatwe tłumaczenie stron www (tłumacz google translate),
- blokowanie wyskakujących okien

Blokowanie reklam jest, ale nie działa dobrze. Ale po instalacji wtyczki dla Firefoxa Adblock Plus i jej skonfigurowaniu (subskrybcja filtrów) działa doskonale.

bruba (niezalogowany) 09.02.2012 23:05 #291

@zz skożystac? dumnie napisałeś ''ż'' z kropka w pelni swiadom swojego analfabetyzmu, gratuluje odwagi i glupoty

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.