r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avast Free Antivirus 2016 12.3.2280

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, rozmowy prowadzone za pośrednictwem komunikatorów i przeglądane strony internetowe. Aplikacja dba również o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, samoczynnego sprawdzania danych pobranych przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów. Przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy lub próbującymi wyłudzić dane ochroni nas usługa bezpiecznych serwerów nazwana SecureDNS, która została zintegrowana z pakietami ochronnymi.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nitro Update dla Avasta – zabezpieczy komputer nawet przed nieznanym zagrożeniem

86
OPROGRAMOWANIE 21.06.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Powszechnie wykorzystywany antywirus Avast doczekał się właśnie uaktualnienia Nitro Update. Nowości trafiły nie tylko do darmowego wariantu antywirusa, ale także do jego komercyjnych wersji, jak również do pakietu ochrony przed zagrożeniami z Sieci. Usprawnień w każdym z nich jest sporo, i dotyczą one między innymi kwestii szczególnie ważnej dla końcowych użytkowników, czyli optymalizacji i wydajności. Najważniejszą nowością, jaką przynosi Nitro Update do Avasta jest funkcja Cybercapture. Producent opisuje ją jako swojego rodzaju prewencję przed szkodliwym oprogramowaniem. Mimo że bazy…

Nowa wersja Avasta 2016: przeglądarka SafeZone dostępna dla wszystkich

49
OPROGRAMOWANIE 07.04.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Użytkownicy antywirusa Avast mają powody do zadowolenia – wydana została właśnie istotna aktualizacja. Oprócz licznych poprawek, które mają między innymi przysłużyć się szybszemu uruchamianiu się programu, do darmowej wersji pakietu trafiła także przeglądarka SafeZone, która dotychczas zarezerwowana była jedynie dla użytkowników płatnej wersji. SafeZone to przeglądarka oferująca kilka funkcji, które mają pozwolić na bezpieczniejsze przeglądanie zasobów Sieci. Jedną z nich jest Pay Mode – tryb, który uaktywnia się automatycznie, gdy przeglądarka rozpozna, że wyświetlana strona służy robieniu…

Recenzje użytkowników

Przyjemny interfejs, łatwość obsługi, szybka reakcja
Nachalne zachęcanie do zakupienia pełnej wersji, obciążenie procesora
ocena użytkownika

Z avastem jestem od dobrych kilku lat i śmiało mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Nieraz uratował mnie przed "tragedią". Na pochwałę zasługuje kilka dodatkowych narzędzi, które często mogą się przydać (np. czyszczenie przeglądarki, aktualizacja innych programów).
Program polecam szczególnie osobom niedoświadczonym, rozpoczynającym przygodę z Internetem. Uważam, że jest on tak łatwy w obsłudze, że każdy powinien sobie z nim poradzić.

05.08.2016 15:36 | Recenzja do wersji 2016 12.1.2272
polski interface, safezone, software updater, polskie komunikaty dźwiękowe, menedżer haseł, rozszerzenia do przeglądarki
niezbyt nachalna autopromocja
ocena użytkownika

Ostatnio, ze zdumieniem zobaczyłem w av-test i av-comparative, że avast! znów pojawił się jako oferujący pełną ochronę. Już podczas pierwszego skanowania dowiedziałem się, że mam jakieś spowalniające ustawienia, a do ich likwidacji powinienem sobie coś dokupić. Prawdę mówiąc, takie są dzisiejsze czasy i po używaniu 360 oraz produktów Iobit czy Auslogics, specjalnie mnie to nie zaskoczyło. W avast! jednak dobre jest to, że tego rodzaju komunikaty można sobie wyłączyć, żeby nie straszyły.

avast! dostarcza także zabezpieczoną przeglądarkę z specjalną osłoną do zakupów i wbudowanym adblock. Jest całkiem niezła, zwłaszcza, gdy poświęcić jej kilkanaście minut.
Dla innych przeglądarek można sobie zainstalować rozszerzenie. To już nie jest dawne okienko ratingowe, ale całkiem niezłe ustrojstwo, z możliwością blokady śledzenia (np. DP ma 3 różne systemy śledzące), ochroną przed phishingiem, korygowaniem wpisywanych URL, a także przełączaniem na bezpieczną przeglądarkę przy zakupach. To akurat od razu wyłączyłem.

Poza tym jest też moduł do sprawdzania, czy zainstalowane w Windows aplikacje są w najnowszych wersjach. Przyjemne, bo po polsku. Rzadkość. Dodatkowo menedżer haseł, który synchronizuje się z innymi urządzeniami. Ale trzeba się zarejestrować.

Interface, oczywiście po polsku, jest wysoce konfigurowalny. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu różne poziomy dostępu do konfiguracji, określenie czasu wyświetlania komunikatów i zablokowanie komercyjnych zajawek pokazujących, że trzeba jeszcze coś dokupić dla pełnego szczęścia.

15.06.2016 01:18 | Recenzja do wersji 2016 11.2.2262
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
FreeWare_RK   18 #10215 30.08.2016 14:40

@Primadonna (niezalogowany): Noc to przesada, spróbuj podkręcić na max wszystkie osłony i czułość to wykrywalność znacząco wzrośnie ale będziemulił jak Kaspersky LAB.

@Amusing89: Owszem nie jest ciężki ale jak mu ustawienia wszystkie na maxa zmienisz to ten Kaspersky potrzebuje silnego sprzętu do działania :) . Na starym lapku z procesorem 2.0 GMZ i 2 GB RAM miałem i był przeraźliwie ciężki. To było hmmm ze 3 lata temu.
O tym nowym Kaspersky 365 1/4 pisało chyba na safe group, że też ciężki jest.


PS.
Asast nie jest najgorszy ale nie jest najlepszy, dużo mu brakuje, to taki przeciętniak. Jak by producent popracował nad osłonami i silnikiem było by lepiej ale oni wolą na marketingu skupić i na dodawaniu nowych zbędnych rzeczy do produktu, swoją drogą ostatnio AVG również tak robił.

Amusing89   9 #10214 30.08.2016 11:20

@FreeWare_RK: Avast nawet w ustawieniach na full szału nie robi. Kupiony niedawno AVG jest dużo skuteczniejszy. Kaspersky jest ciężki? Sam mam 6 letniego lapka. Jakiś czas temu testowałem i niestety muszę obalić ten mit. Lekki jak Panda, czy SAP nie jest, lecz nie wrzucałbym go do kategorii ciężkich wraz z AVG, G-Data, Norton...

  #10213 30.08.2016 08:40
FreeWare_RK   18 #10212 29.08.2016 11:38

Jedno Wam powiem. Avast na ustawieniach domyślnych trochę ssie, ale jak ustawimy wszystko na max to robi się skuteczny i podobny do Kasperskyego a wiecie czemu? Bo wtedy też jest ciężki jak i Kaspersky jak ustawimy na max wszystkie osłony heh i to co jest możliwe :) .

Ale dla takiego standardowego użytkownika program może być całkiem ok jak ograniczymy się do maila, fb i podstaw.
Jednak dodanie do przeglądarki np. uBlock origin czy dodatkowych skanerów na żądanie jest ok nawet jak ma się najlepszy AV z kupę kasy :) .


A powiedzcie mi, kto ma Avasta oczywiście, jak ten dodatek NITRO się spisuje? Faktycznie działa aplikacja teraz dużo lżej? Już nie przetrzymuje sygnatur na dysku tylko w chmurze? Jak to wygląda? Faktycznie skuteczniej jest? Bo różnie to bywało.

  #10211 28.08.2016 15:44

@FreeWare_RK: Fakt, AVG nieco muli kompa, ale za to chroni go w miarę dobrze. Avast natomiast zasadniczo jest lżejszy od AVG, ale za to nie wykrywa NIC. Avast to taka atrapa AV.

FreeWare_RK   18 #10210 27.08.2016 23:40

@Amusing89: Racja, racja i racja po raz trzeci. Tak to jest jak firma olewa ulepszanie programu, pracę nad jego silnikiem a wciska duperele płatne, wycina to co było darmowe w wersjach poprzednich i każe dopłacać za to i skupia się tylko na marketingu. Biada AVG, że Avast go wykupił. Szkoda, że nie stało się odwrotnie. AVG przynajmniej trzymał poziom.

Amusing89   9 #10209 26.08.2016 16:14

@Sigusmondo (niezalogowany): Zgadzam się. Już tylu użytkowników wskazywało braki i luki w Avaście, że możnaby było książkę napisać. Podobnie wygląda sprawa w serwisach komputerowych. Jedyna nadzieja w połączeniu z AVG. Gdy wypuszczą wspólny produkt być może Avast wróci do łask. Póki co tak jak pisałem jakiś czas temu dla kompletnych nowicjuszy ujdzie, chociaż są lepsze i znacznie skuteczniejsze programy antywirusowe.

suchmen   8 #10208 26.08.2016 14:36

@Sigusmondo (niezalogowany): No ja skanuję raz na jakiś czas różnymi programami i Avast jak do tej pory niczego nie wpuścił. Tak to jest jak się używa cracki

  #10207 25.08.2016 22:37

Prawie zawsze po darmowym Avaście, kiedy skanuję NOD32 w wersji online, to coś znajduję, że jest nie tak. A Avast jak ślepy kret nic nie widzi. dlatego Avast to taki przeciętniak i nic więcej.

wojopl   2 #10206 23.08.2016 14:50

@LakiLuzer: thx tego właśnie mi brakowało ;)

LakiLuzer   5 #10205 23.08.2016 12:23

@wojopl: Pełne instalatory najlepiej ściągnąć z Filehippo
filehippo.com/pl/

80mentor   28 #10204 23.08.2016 12:03

@ichito: To jeżeli jest tak dobrze. Dlaczego taki MBAM, czy Eset Online Scanner odnajduję po nim tyle "dziadostwa". Ostatnią wersją Avast z której byłem zadowolony to była ta z 2011 roku, później było już tylko gorzej. Kiedy to Avast zdecycodowanie większą uwagę zaczął przeznaczać zamiast w ochronę, w natrętną reklamę, i dodatki do niczego potrzebne. Co tylko nadmiernie spowolniło jego pracę. Ja go oceniam tak na 3/6.

wojopl   2 #10203 23.08.2016 10:22

Szkoda że nie można ściągnąć wersji full (jak kiedyś), tylko wersje online. Już ponad godzinę kolejny komputer instaluje się z Avastem (prędkość pobierania tragedia, a internet szybki mam). Szkoda że tak zrobili bo następnym razem nie będę go już klientom instalował (szkoda mojego czau) - używałem go i polecałem od ponad 5lat. :-(
Nie polecam serwisantom co instalują min. kilka antywirusów dziennie.

Edit:
Właśnie instalacja dobiła do ponad 1,5 godz. i dalej pobiera, po 2 wyłączam i zapominam że był kiedyś Avast.

Autor edytował komentarz w dniu: 23.08.2016 10:25
  #10202 22.08.2016 17:30

@Anonim (niezalogowany): mpc claner jest lepszy nisz najlepsze

Amusing89   9 #10201 22.08.2016 11:32

@anonim (niezalogowany): Ocena redakcji DP była wystawiona lata temu (podobnie jak w przypadku innych programów) i niestety nie jest aktualizowana tylko stała. W skrócie: niewiele znaczy.

  #10200 22.08.2016 10:57

@anonim (niezalogowany): Nic nie muszę hejtować, ani się uprzedzać. Avast to przeciętny antywirus.

  #10199 21.08.2016 11:44

"Znafcy" antywirusów możecie dalej hejtować avasta,
ja ufam redakcji DP, która poleca ten program jako bardzo dobry.

FreeWare_RK   18 #10198 20.08.2016 23:20

@Amusing89: I zawarłeś w jednym stwierdzeniu całe sedno.

SzymonL   2 #10197 20.08.2016 18:21

Naprawdę taki problem dodać normalny instalator offline? Wszystkim szajba odbiła i myślą że wstawią badziewie po parę MB a resztę będę ciągnął przy każdej instalacji.

Amusing89   9 #10196 20.08.2016 17:55

Dla pctowych nowicjuszy ujdzie, chociaż są lepsze i skuteczniejsze programy antywirusowe ;)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.