r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avast Free Antivirus 2016 12.3.2280

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, rozmowy prowadzone za pośrednictwem komunikatorów i przeglądane strony internetowe. Aplikacja dba również o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, samoczynnego sprawdzania danych pobranych przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów. Przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy lub próbującymi wyłudzić dane ochroni nas usługa bezpiecznych serwerów nazwana SecureDNS, która została zintegrowana z pakietami ochronnymi.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Antywirusy pod lupą: co najlepiej ochroni Windowsa 7?

188
BEZPIECZEŃSTWO 13.10.2016 | Adam Golański (eimi)

Testy oprogramowania antywirusowego od dawna budzą kontrowersje – ci, którzy w nich przegrają, zawsze wytkną jakieś błędy w metodyce badawczej, wskutek których ich produkt nie został należycie doceniony. A jednak na tym niewdzięcznym rynku niezłą pozycję utrzymuje niemiecka spółka AV-TEST, która od lat przeprowadza testy pakietów zabezpieczających Windowsy przed malware na dużą skalę. W ostatniej rundzie testów Niemcy skupili się na Windows 7, wciąż najpopularniejszym systemie na świecie. Wystartowały 23 pakiety ochronne w swoich najnowszych wersjach, przyszło im się zmierzyć zarówno ze…

Nitro Update dla Avasta – zabezpieczy komputer nawet przed nieznanym zagrożeniem

86
OPROGRAMOWANIE 21.06.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Powszechnie wykorzystywany antywirus Avast doczekał się właśnie uaktualnienia Nitro Update. Nowości trafiły nie tylko do darmowego wariantu antywirusa, ale także do jego komercyjnych wersji, jak również do pakietu ochrony przed zagrożeniami z Sieci. Usprawnień w każdym z nich jest sporo, i dotyczą one między innymi kwestii szczególnie ważnej dla końcowych użytkowników, czyli optymalizacji i wydajności. Najważniejszą nowością, jaką przynosi Nitro Update do Avasta jest funkcja Cybercapture. Producent opisuje ją jako swojego rodzaju prewencję przed szkodliwym oprogramowaniem. Mimo że bazy…

Recenzje użytkowników

Przyjemny interfejs, łatwość obsługi, szybka reakcja
Nachalne zachęcanie do zakupienia pełnej wersji, obciążenie procesora
ocena użytkownika

Z avastem jestem od dobrych kilku lat i śmiało mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Nieraz uratował mnie przed "tragedią". Na pochwałę zasługuje kilka dodatkowych narzędzi, które często mogą się przydać (np. czyszczenie przeglądarki, aktualizacja innych programów).
Program polecam szczególnie osobom niedoświadczonym, rozpoczynającym przygodę z Internetem. Uważam, że jest on tak łatwy w obsłudze, że każdy powinien sobie z nim poradzić.

05.08.2016 15:36 | Recenzja do wersji 2016 12.1.2272
polski interface, safezone, software updater, polskie komunikaty dźwiękowe, menedżer haseł, rozszerzenia do przeglądarki
niezbyt nachalna autopromocja
ocena użytkownika

Ostatnio, ze zdumieniem zobaczyłem w av-test i av-comparative, że avast! znów pojawił się jako oferujący pełną ochronę. Już podczas pierwszego skanowania dowiedziałem się, że mam jakieś spowalniające ustawienia, a do ich likwidacji powinienem sobie coś dokupić. Prawdę mówiąc, takie są dzisiejsze czasy i po używaniu 360 oraz produktów Iobit czy Auslogics, specjalnie mnie to nie zaskoczyło. W avast! jednak dobre jest to, że tego rodzaju komunikaty można sobie wyłączyć, żeby nie straszyły.

avast! dostarcza także zabezpieczoną przeglądarkę z specjalną osłoną do zakupów i wbudowanym adblock. Jest całkiem niezła, zwłaszcza, gdy poświęcić jej kilkanaście minut.
Dla innych przeglądarek można sobie zainstalować rozszerzenie. To już nie jest dawne okienko ratingowe, ale całkiem niezłe ustrojstwo, z możliwością blokady śledzenia (np. DP ma 3 różne systemy śledzące), ochroną przed phishingiem, korygowaniem wpisywanych URL, a także przełączaniem na bezpieczną przeglądarkę przy zakupach. To akurat od razu wyłączyłem.

Poza tym jest też moduł do sprawdzania, czy zainstalowane w Windows aplikacje są w najnowszych wersjach. Przyjemne, bo po polsku. Rzadkość. Dodatkowo menedżer haseł, który synchronizuje się z innymi urządzeniami. Ale trzeba się zarejestrować.

Interface, oczywiście po polsku, jest wysoce konfigurowalny. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu różne poziomy dostępu do konfiguracji, określenie czasu wyświetlania komunikatów i zablokowanie komercyjnych zajawek pokazujących, że trzeba jeszcze coś dokupić dla pełnego szczęścia.

15.06.2016 01:18 | Recenzja do wersji 2016 11.2.2262
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
lukash86   3 #10402 16.01.2017 09:56

@Zero Ghost: MKS faktycznie legenda... ale my tutaj o Avast piszemy

lukash86   3 #10401 15.01.2017 13:33

@FreeWare_RK: Reaktywacja nie reaktywacja. Ale my tu o Avaście piszemy. A co do tego całego MKS to najlepiej jakby miał własny autorski silnik ochrony.

FreeWare_RK   21 #10400 13.01.2017 15:35

@Zero Ghost: Ok zaraz sprawdzę. Tak nie obejdzie to nikogo. Dawno temu jak ten soft istniał to miał darmową wersję z realtime i wszystkim. Kiedyś był nie najgorszym programem ale teraz? Przy natłoku programów darmowych z silnikiem bitdefendera to nie sądzę by MKS się wybił.

Zero Ghost   12 #10399 13.01.2017 15:31

@FreeWare_RK: mks :P ,zobaczymy ale na zdrowy rozum to konkurowanie z samym sobą ,chyba że mks będzie wyłącznie w darmowej opcji , Arca... darmowej wersji niema więc może być ciekawie ,ale pewnie silnik Bitka dadzą powiedzmy w darmowej będzie działać jako skaner na życzenie a w płatnej dojdzie ochrona w czasie rzeczywistym.
Ciekawostka na lokalny rynek na zachodzie raczej nikogo to nie obejdzie.

Sprawdź na Priv ,odpisałem w sprawie Humble Bundle.

FreeWare_RK   21 #10398 13.01.2017 15:25

@Zero Ghost: Tak to prawda. Bo nazwa już tylko pozostała. Bo ustawienia są jak w Avast tylko, że mniej ich jest. Są za to informacje głosowe Avasta i trzeba sobie jak w Avast darmowe konto AVG zrobić ale jest takie jak w Avast tylko nazwa zmieniona. No i co? Chybasilniki obu softów są połączone ale średnio na jeża się to przekłada jak chodzi o skuteczność wykrywania.

Jedno co jest lepsze w nowym AVG(hVaście) to to, że całkiem niezły wygląd dali mu tym razem. Avast(hVast) też ma niezły wygląd w wersji 2017 beta czy jaka ona tam jest.

PS.
Ciekawe kiedy wersję stabilną Avasta zobaczymy na 2017 rok.

PS.2
Jest jak mówili, jedyne co teraz jest do wyboru to wygląd bo oba programy to w sumie to samo, tylko wybieramy która ,,skórka" lepiej nam pasuje. Tym razem wybrał bym Avasta bo skoro oba są takie same to jednak Avast ma więcej opcji. AVG jest jego okrojoną wersją i tyle.

Bardzo szkoda, niezmiernie szkoda bo został zarżnięty legendarny antywirus. Swoją drogą jedna legenda AVG poszła do piachu ale inna legenda zmartwychwstaje a mianowicie nasz polski MKS_VIR . Poczytaj: http://mks-vir.pl/

Zero Ghost   12 #10397 13.01.2017 15:06

@FreeWare_RK: Jest tak jak napisałeś ,AVG od czasu do czasu gościł na moich kompach ale po tym mariażu odchodzi w zapomnienie .
Ten nowy AVG to Avast z innym interfejsem i zubożonymi opcjami , a szkoda ,mogli wsiąść co najlepsze z AVG i na takiej bazie stworzyć nowy soft ,a jak było to doskonale wiemy ,przejęli firmę dla bazy userów i powiększenia bazy sygnatur ,szkoda.

FreeWare_RK   21 #10396 13.01.2017 00:05

@Zero Ghost: Hehehe rozwaliło mnie to co napisałeś. Pytają czy ich praca przyniosła efekt. Trzeba było im odesłać odpowiedź i tam jedno słowo: NIE, po prostu NIE bo hmmmm ,,gónwiany program". LOL i miałem jeszcze sentyment do AVG ale już nie mam bo to ma silnik hVasta, ustawienia hVasta i komendy głosowa zgadnij jakie, no jasne, że hVastowe.

Nie dziękuję programom Avast i AVG, niestety. Przegięli pałkę w nie tą stronę co trzeba. Szkoda AVG bo mógł się podnieść z kolan jeszcze gdy by nie ahVast.

Katoss   3 #10395 12.01.2017 19:57

@Zero Ghost: ahaha fajnie napisane.Skoro teraz AVG to praktycznie AVAST to ciekawe czy redakcja dp będzie tak samo walić oczojebmymi reklamami AVG jak to ma miejsce w przypadku AVASTA

Zero Ghost   12 #10394 12.01.2017 15:17

Ostatnio z Avasta korzystałem jakieś circa 5 lat temu ,a dziś dostałem takiego oto maila ,zgadnijcie od jakiej firmy ;)

Oto Twój spóźniony/przyszły prezent urodzinowy

Cześć,

Od czasu, gdy Avast ostatni raz chronił Twój komputer, w Twoim życiu dużo musiało się zmienić.

U nas też. Bardzo intensywnie pracowaliśmy nad poprawieniem wszystkiego, co mogło Ci się nie podobać w programie Avast. Dlatego, gdy będziesz mieć chwilę, daj nam znać, czy nam się udało – nawet jeśli tylko nieznacznie.

A jeśli już masz program antywirusowy, nie ma problemu – możesz sprawdzić nasze udoskonalenia i nie rezygnować z obecnej ochrony za sprawą trybu pasywnego Avast. Dzięki niemu możesz bezpiecznie korzystać z dwóch programów antywirusowych.

Czy nasza ciężka praca przyniosła efekt?

Dranie nie potrafią odpuścić :P ,jak ktoś pragnie tego softu niech instaluje droga wolna ,ja podziękuje :) .

FreeWare_RK   21 #10393 10.01.2017 23:04

@Katoss: Pierwsze co mi do głowy przychodzi z mułów to Ikarus Antivirus i G-Data. @juta: Dokładnie, ja tak samo, namiętnie go używałem w latach przełomowych 2012/2013 i nawet na początku 2014.

juta   15 #10392 10.01.2017 19:19

@Katoss: Aha ;) Dzięki, kiedyś używałem AVG, ale to były inne czasy ;) :)

Katoss   3 #10391 10.01.2017 18:11

@Anonim (niezalogowany): Wcale nie taki mułowaty, niektóre mielą bardziej.

Katoss   3 #10390 10.01.2017 18:10

@juta: Nie, tak tylko żartowałem ale nowy AVG beta już korzysta z silnika avasta + dodatki od avg.

  #10389 10.01.2017 11:35

Moge zjeść tego mułowatego Avasta? Wygląda słonecznie i przepysznie jak Hot Dog ze stacji benzynowej.

juta   15 #10388 09.01.2017 10:04

@gregory1792016 (niezalogowany): Rozejrzyj się za czymś innym. Są o niebo lepsze rozwiązania niż Avast, także darmowe.

Amusing89   10 #10387 08.01.2017 23:00

@gregory1792016 (niezalogowany): W zasadzie nikt zdrowo myślący nie poleca tego av :D

KAKASHI123   3 #10386 08.01.2017 13:19

@gregory1792016 (niezalogowany): każdy tak napisać może ale nie obrzucaj gównem xd napewno zainstalowałeś tą stabilną wersje ?

  #10385 07.01.2017 08:37

Ten antywirus to wielka ściema. Po instalacji nie uruchamia się. Miał być wydajny a zamulił mojego laptopa. Nie polecam tego badziewia.

juta   15 #10383 05.01.2017 11:07

@Katoss: A co to ? Jakaś oficjalna ich nazwa ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.