r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avast Free Antivirus 2016 12.1.2272

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, rozmowy prowadzone za pośrednictwem komunikatorów i przeglądane strony internetowe. Aplikacja dba również o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, samoczynnego sprawdzania danych pobranych przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów. Przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy lub próbującymi wyłudzić dane ochroni nas usługa bezpiecznych serwerów nazwana SecureDNS, która została zintegrowana z pakietami ochronnymi.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nitro Update dla Avasta – zabezpieczy komputer nawet przed nieznanym zagrożeniem

78
OPROGRAMOWANIE 21.06.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Powszechnie wykorzystywany antywirus Avast doczekał się właśnie uaktualnienia Nitro Update. Nowości trafiły nie tylko do darmowego wariantu antywirusa, ale także do jego komercyjnych wersji, jak również do pakietu ochrony przed zagrożeniami z Sieci. Usprawnień w każdym z nich jest sporo, i dotyczą one między innymi kwestii szczególnie ważnej dla końcowych użytkowników, czyli optymalizacji i wydajności. Najważniejszą nowością, jaką przynosi Nitro Update do Avasta jest funkcja Cybercapture. Producent opisuje ją jako swojego rodzaju prewencję przed szkodliwym oprogramowaniem. Mimo że bazy…

Nowa wersja Avasta 2016: przeglądarka SafeZone dostępna dla wszystkich

47
OPROGRAMOWANIE 07.04.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Użytkownicy antywirusa Avast mają powody do zadowolenia – wydana została właśnie istotna aktualizacja. Oprócz licznych poprawek, które mają między innymi przysłużyć się szybszemu uruchamianiu się programu, do darmowej wersji pakietu trafiła także przeglądarka SafeZone, która dotychczas zarezerwowana była jedynie dla użytkowników płatnej wersji. SafeZone to przeglądarka oferująca kilka funkcji, które mają pozwolić na bezpieczniejsze przeglądanie zasobów Sieci. Jedną z nich jest Pay Mode – tryb, który uaktywnia się automatycznie, gdy przeglądarka rozpozna, że wyświetlana strona służy robieniu…

Recenzje użytkowników

polski interface, safezone, software updater, polskie komunikaty dźwiękowe, menedżer haseł, rozszerzenia do przeglądarki
niezbyt nachalna autopromocja
ocena użytkownika

Ostatnio, ze zdumieniem zobaczyłem w av-test i av-comparative, że avast! znów pojawił się jako oferujący pełną ochronę. Już podczas pierwszego skanowania dowiedziałem się, że mam jakieś spowalniające ustawienia, a do ich likwidacji powinienem sobie coś dokupić. Prawdę mówiąc, takie są dzisiejsze czasy i po używaniu 360 oraz produktów Iobit czy Auslogics, specjalnie mnie to nie zaskoczyło. W avast! jednak dobre jest to, że tego rodzaju komunikaty można sobie wyłączyć, żeby nie straszyły.

avast! dostarcza także zabezpieczoną przeglądarkę z specjalną osłoną do zakupów i wbudowanym adblock. Jest całkiem niezła, zwłaszcza, gdy poświęcić jej kilkanaście minut.
Dla innych przeglądarek można sobie zainstalować rozszerzenie. To już nie jest dawne okienko ratingowe, ale całkiem niezłe ustrojstwo, z możliwością blokady śledzenia (np. DP ma 3 różne systemy śledzące), ochroną przed phishingiem, korygowaniem wpisywanych URL, a także przełączaniem na bezpieczną przeglądarkę przy zakupach. To akurat od razu wyłączyłem.

Poza tym jest też moduł do sprawdzania, czy zainstalowane w Windows aplikacje są w najnowszych wersjach. Przyjemne, bo po polsku. Rzadkość. Dodatkowo menedżer haseł, który synchronizuje się z innymi urządzeniami. Ale trzeba się zarejestrować.

Interface, oczywiście po polsku, jest wysoce konfigurowalny. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu różne poziomy dostępu do konfiguracji, określenie czasu wyświetlania komunikatów i zablokowanie komercyjnych zajawek pokazujących, że trzeba jeszcze coś dokupić dla pełnego szczęścia.

15.06.2016 01:18 | Recenzja do wersji 2016 11.2.2262
żadnych
Reklamy Interfejs oraz zero Pomocy
ocena użytkownika

Dostałem Pare lat temu komputer gdy go odpaliłem ukazał sie on avast ten dziad co nie pomaga ale przejdzmy do konkretu gdy dostałem tego kompa poinstalowłem tam cos nie pamietam co ponieważ młodszy byłem oraz nie znałem sie tak i miałem wirusy dałem na pełne skanowanie w avascie i nic nie wykrył avast dziwwne a jakoś wirusy mi na kompie grasowały gdy przyszedł informatyk to powiedział że avast nic nie pomorze avg jest dobrym antywirusem

20.04.2016 18:58 | Recenzja do wersji 2016 11.2.2261
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #10130 28.06.2016 16:28

@evayawor: Nie tylko zwalnia, ale w ogóle nie chce się uruchomić. Ostatnia aktualizacja skopana. Avast nieprawidłowo współpracuje z XP. Nie polecam.

  #10129 25.06.2016 22:18

@Antar36: dzięki za offline wersje antar.

evayawor   1 #10128 24.06.2016 12:23

Jest ok, tylko czasem komputer jakby zwalnia, ale biorąc pod uwagę, że jest darmowy to fajny program.

Antar36   4 #10127 23.06.2016 18:56

@avast2 (niezalogowany):
Tu masz wersję offline:http://files.avast.com/iavs9x/avast_free_antivirus_setup_offline.exe.

  #10126 23.06.2016 15:03

@avast2 (niezalogowany): Avast to taki średniak antywirusowy, ale dla przeciętnego Kowalskiego - może być. Jest lekki, nie obciąża systemu, ma trochę problemów z wykrywalnością wirusów.

  #10125 22.06.2016 11:15

Czy moze mi ktoś wyjaśnić jak pobrać ten antywirus w całości? Co zrobić jeśli dostęp do internetu nawali chyba trzeba świecić oczami, avast schodzi na psy.

FreeWare_RK   18 #10124 17.06.2016 13:12

@tomasz-czupryn: Pobierz ze strony producenta. Eset pewnie blokuje bo ,,asystent pobierania" jest w tym. Spróbuj z linku bezpośredniego albo ze strony producenta.

tomasz-czupryn   1 #10123 16.06.2016 11:00

Nie można tego pobrać, eset mi blokuje adres :( Ktoś ma taki problem?

Gary58   2 #10122 15.06.2016 14:05

@FreeWare_RK: Powiem tak, co komputer i inny użytkownik to i inne problemy. Pandę używałem krótko ale Comodo IS od zarania dziejów do niedawna i jedyne co mi zablokował to drukarkę, no ale wystarczyło zezwolić i po problemie.

FreeWare_RK   18 #10121 15.06.2016 13:17

@Gary58: Też nigdy mi nie odciął dostępu do internetu, Comodo i Panda niestety już tak.

Gary58   2 #10120 14.06.2016 20:29

@Arno2 (niezalogowany): trudno powiedzieć, może się zdarzyć jakiś błąd system kontra avast , mnie np: żaden av nigdy nie zablokowal dostępu do internetu.

FreeWare_RK   18 #10119 12.06.2016 23:49

@piotrmetody: No widzisz, o tyle masz teraz doświadczenie by tak nie instalować. Jak już to zainstaluj Malware fighter do jakiegoś AV działającego w chmurze, np. Panda, SecureAPlus czy Comodo Claud AV. Ale nie ma gwarancji, że komp znowu nie zwolni.

Pozdrawiam serdecznie Ciebie i @Antar36

FreeWare_RK   18 #10118 12.06.2016 23:47

@piotrmetody: Tak ale są lepsze programy którymi możesz sobie podnieść bezpieczeństwo, niekoniecznie jest to iobit malware fighter. Jak chcesz to zainstaluj ale ja powiem Ci tyle, że miałem go masę razy i jakoś nigdy nie przedstawiał się jako program godny uwagi. Oczywiście potestować możesz, zawsze można odinstalować.

piotrmetody   2 #10117 12.06.2016 16:25

@Antar36: Dzięki. Zainstalowałem IOBit Malware Fighter obok Avasta ale komputer znacznie spowolnił i skończyło się na deinstalacji Malware Fighter 'a.
Pozdrawiam serdecznie
piotrmetody

Antar36   4 #10116 12.06.2016 13:41

@piotrmetody:
Tak pisze. Najprawdopodobniej się nie pogryzą. Zasadą jest jednak ,że w czasie rzeczywistym powinna działać 1 aplikacja antywirusowa + 1 zapora sieciowa ,by nie powodować konfliktów. Po drugie po co Ci druga aplikacja w czasie rzeczywistym jak masz Avasta ,szkoda zasobów i czasu na dwa skany. Lepiej mieć drugi skaner innego producenta. Moim zdaniem najlepiej dla Ciebie ,byłoby Avast Free jako główny antywir działający w czasie rzeczywistym + IOBIT z wyłączoną ochroną rzeczywistą jako drugi skaner. Jak tak bardzo się boisz to lepszym kandydatem na dodatkową aplikacją działającą w tle jest Secure a Plus działa na trochę innej zasadzie niż Avast i może być dobrym wzmocnieniem obrony. Jednak ja uważam ,że jeśli nie włóczysz się po nie wiadomo jakich stronach i znasz podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz je stosujesz to wystarczy sam Avast. Nie jest zły. Po prostu ma wady i zalety jak każdy program.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.06.2016 13:49
piotrmetody   2 #10115 12.06.2016 11:17

@FreeWare_RK: Ale na stronie IOBit Malware fighter (http://www.iobit.com/en/malware-fighter.php) pisze, że jest kompatybilny z większością antywirusów: "IObit Malware Fighter 4 is fully compatible with all mainstream antivirus products and can assist your antivirus products to ensure your PC at its top security.". To jak to jest, czy ten program jest wyjątkiem od reguły? Wersja Free rzeczywiście korzysta tylko z silnika IOBit.

FreeWare_RK   18 #10114 11.06.2016 23:49

@piotrmetody: Tak jak mówi Pan @Antar36. Stosowanie dwóch AV na raz powoduje konflikty. Polecam jak już to Avast z realtime a Iobit Malware Fighter tylko jako skaner na żądanie. Jednak jak chodzi o skanery na żądanie to znacznie lepiej zainstalować Malwarebytes AntiMalware oraz Zemana AntiMalware. Iobit jest co najwyżej przeciętniakiem. Nie wiem czy warto go instalować. Z tego co wiem wersja free nie posiada możliwości instalacji silnika od BitDefender'a.

Antar36   4 #10113 11.06.2016 18:33

@piotrmetody:
Musisz wyłączyć ochronę w czasie rzeczywistym w jednej z aplikacji. Nie wolno używać naraz 2 programów antywirusów/spyware jednocześnie. Najlepiej wyłącz ochronę w IOBIT, Avast ma prawdopodobnie dużo lepszą wykrywalność. Jeśli potrzebujesz drugiej aplikacji jako dodatkowy skaner wywal IOBIT i weź MBAM lub Zemanę Free Antimalware oba programy są o niebo lepsze.

piotrmetody   2 #10112 11.06.2016 14:13

Witam,
Wie ktoś może, czy można połączyć (używać jednocześnie) Avast Free Antivirus z IObit Malware Fighter Free na jednym komputerze?
Pozdrawiam serdecznie,
piotrmetody

Autor edytował komentarz w dniu: 11.06.2016 15:27
MrBeckham666   17 #10111 10.06.2016 13:17

@anonim (niezalogowany): ja skuteczność antywirusów opieram na własnych doświadczeniach :) testy korporacji to tylko mały dodatek. Naprawde przypadkiem jest to że komputery na których przykładowo taki MBAM wykrywa 500 syfu a avast mówi że jest czysto :) nie powiem niezła ochrona :D Wiem że avasta można ustawić tak żeby był skuteczniejszy tylko muli wtedy tak mocno ze kaspersky z bitdefenderem razem wziete zamulają podobnie :D

Porównaj sb lekkość avasta do programu secureaplus zobaczysz jaki to ten avast jest leciutki :) A jak nie masz ochoty nawet innych softów sprawdzać to najlepiej się nie wypowiadaj bo wtedy oznacza to że twoja wiedza jest zerowa.

Autor edytował komentarz w dniu: 10.06.2016 13:18
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.