Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, rozmowy prowadzone za pośrednictwem komunikatorów i przeglądane strony internetowe. Aplikacja dba również o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, samoczynnego sprawdzania danych pobranych przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów. Przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy lub próbującymi wyłudzić dane ochroni nas usługa bezpiecznych serwerów nazwana SecureDNS, która została zintegrowana z pakietami ochronnymi.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Co dalej z oprogramowaniem antywirusowym? Wywiad z Ondřejem Vlčekiem, dyrektorem Avasta

134
BEZPIECZEŃSTWO 01.12.2015 | Adam Golański (eimi)

Złośliwe oprogramowanie to już nie zwykły cyberwandalizm, to poważny, dochodowy biznes. Przychody z jego tworzenia pozwalają finansować prace nad kolejnymi generacjami szkodników, stosującymi wyrafinowane techniki programistyczne do ominięcia zabezpieczeń systemów operacyjnych i wykrycia przez antywirusowe skanery. Czy twórcy oprogramowania antywirusowego są w stanie wygrać w tym wyścigu? Czy stworzone przez nich narzędzia mogą wciąż skutecznie chronić przed cyberatakami, obejmującymi dziś nie tylko pecety z Windowsem? O tych właśnie kwestiach – i nie tylko o nich – rozmawialiśmy z Ondřejem…

Pobierz Avasta 2016 i wygraj Samsunga Galaxy J5!

65
OPROGRAMOWANIE 03.11.2015 | Redakcja

Dzisiaj premiera Avast 2016 – najnowszej wersji uznanego, najpopularniejszego bezpłatnego programu antywirusowego, od lat najchętniej pobieraniej aplikacji z naszego portalu. Zapraszamy do pobrania jego najnowszej wersji, zapoznania się z nowościami i zmianami, a także wzięcia udziału w specjalnym konkursie, w którym wygrać można jeden z trzech smartfonów Samsung Galaxy J5. Oprócz wersji bezpłatnej udostępnione zostały także nowe wersje bogatszych, płatnych wersji programu: Avast Antivirus Pro, Avast Internet Security oraz Avast Premier. Bezpłatne wersje testowe tych programów można…

Recenzje użytkowników

lekki, skuteczny, prosty, ochronna
brak
ocena użytkownika

Już prawie dwa lata korzystam z darmowych wersji avasta i mogę spokojnie polecić. Chyba najlepszy darmowy program dla normalnych użytkowników komputera, którym zależy na bezpieczeństwie

31.01.2016 23:34 | Recenzja do wersji 2016 11.1.2245
Lekkość przy podstawowych osłonach, czytelność, tryb "Praca w tle"
Zbędne bajero-dodatki obciążają, przeciętna ochrona
ocena użytkownika

Używam bardziej z przyzwyczajenia, wykrywalność zagrożeń jest zwyczajnie przeciętna, zdarzają mu się false-alarmy, ale ogólnie w tandemie z myślącą głową nic się do komputera nie przyczepia.
Cenię go za tryb "Praca w tle" - żadnych wyskakujących powiadomień, żadnych irytujących alarmów, czy gadatliwych asystentów, jeden klik i święty spokój!
W wersji instalowanej domyślnie program jest przeładowany dodatkami i ociężały, a na dodatek przy instalacji chce wcisnąć nam przeglądarkę Chrome (niedługo zaczną ją dodawać do papieru toaletowego).
Osobiście korzystam tylko z dwóch osłon: plików i www - to starcza - wtedy Avast jest bardzo lekki dla systemu, nawet na bardzo starych maszynach. Niestety niemal każda kolejna aktualizacja programu "uszczęśliwia" jakimiś nowymi dodatkami, których nie można wybrać podczas procesu aktualizacji (jedynie zwykłej instalacji), trzeba się fatygować do Dodaj/Usuń Programy i zmieniać, jest to na tyle irytujące, że jak mam powiadomienie o aktualizacji programu, ściągam nowego instalatora.
Rejestracja programu? Zbędna bzdura i fikcja - wystarczy podać byle co, np a@a.aa

02.12.2015 19:14 | Recenzja do wersji 2016 11.1.2245
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #9965 08.02.2016 19:26

Jaki polecacie program do zwiększenia ochrony zapory systemowej?

hjm   1 #9964 07.02.2016 18:30

Najnowsza aktualizacja spowodowała poważny problem z VirtualBox-em. Wszystkie maszyny wirtualne działają tragicznie powoli. Praktycznie nie da się na nich pracować. Chodzi o avasta zainstalowanego na systemie macierzystym a nie na wirtualnych. Całkowite odinstalowanie avasta z głównego systemu spowodowało, że problem ustąpił ale ponowna jego instalacja przywróciła problem więc tu leży przyczyna a nie da się zainstalować poprzedniej wersji. Mam nadzieję, że producent zauważy problem i przy następnej aktualizacji zwróci na to uwagę.

meg74   2 #9963 07.02.2016 13:58

Ja nie narzekam na Avasta parę razy podczas przeglądania stron w internecie reagował blokując strony z trojanami poza tym komputer skanuje raz w miesiącu paroma skanami na przykład dziś skanowanie przy pomocy skanu online Eseta i nic nie zostało wykryte czyli jak na razie się spisuje i jest lekki dla systemu pod warunkiem że podczas instalacji zainstaluje się bez niepotrzebnych dodatków

billaden   1 #9962 07.02.2016 03:05

"Bez pseudo" nie zawracaj sobie gitary jakimś Avastem to antrapa a nie antywirus . Zainstaluj sobie Eseta NOD32 lub Eseta Smart Security i pobieraj co 3 miesiące sobie nowe kody aktywacyjne z Chomika lub facebooka , będziesz miał zabezpieczenie z górnej półki za darmo . Mój znajomy tak 3 lata już korzysta i zero wirusów na kompie . Tylko nie zapomnij odinstalować Avasta bo na kompie możesz mieć tylko jedno zabezpieczenie . Albo masz tutaj scaner online Eseta i sobie przeskanuj kompa http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner . Tylko pozaznaczaj wszystkie opcje zeby skanował wszystko . Pozdrawiam

  #9961 06.02.2016 19:07

Jak już pisałem kilka dni wcześniej, jakiś szczur uniemożliwia mi przeglądanie internetu. Natychmiast po uruchomieniu przeglądarki wyskakują trzy okienka reklamowe, a chwilę później okienka z żądaniem pobrania wtyczek itp. Skanowałem komputer kilkanaście razy. Za każdym razem Avast twierdzi, że wirusów nie ma i że komputer jest DOBRZE CHRONIONY!!! ....

  #9960 04.02.2016 00:16

W tych czasach zapora ogniowa jest o wiele ważniejsza niż klasyczny antywirus. Kiedyś było odwrotnie ( no, ale kto miał komputer cały czas online 10 czy 15 lat temu? Bardzo niewielu. Przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa od ponad roku komputer pracuje bez klasycznego antywirusa. Cały czas jest online. Systematycznie sprawdzam szczepionkami i żadnej infekcji (m. in. HitmanPro w wersji free). Dlaczego? Bo nie "wtykam kija w mrowisko". Oczywiście zapora ogniowa, HIPS oraz SpyShelter Free - te zabezpieczenia pracują w czasie rzeczywistym. Wszystko inne sprawdzam ręcznie, np. płyty czy klucze USB. Można? Oczywiście że można.

FreeWare_RK   14 #9959 03.02.2016 23:48

@mly: Owszem, dobry ale są lepsze darmowe. Jednak reasumując, nie jest zły. Po konfiguracji całkiem ok.

quap   6 #9958 03.02.2016 20:18

@michalswb: Tak, jeśli odłączysz się od internetu. Wtedy nie musisz używać antywirusa.

  #9957 03.02.2016 19:30

Od kilku dni, niemal nie mogę przeglądać internetu, gdyż jakiś szczur podkłada inne strony (reklamy i przełączenia). Avast nic nie widzi (wielokrotne próby), natomiast przy próbie zainstalowania AVAST 2016, bez pytania!!!!!! instaluje Goiogle Chrome!!!

mly   6 #9956 03.02.2016 19:04

Najlepszy anty-vir jaki znam.

michalswb   8 #9955 23.01.2016 19:09

Najlepiej nie instalować zbędnych antywirusów. Windows 10 ma dobre zabezpieczenia. Oryginalny system, oryginalne oprogramowanie i gry, omijanie torrentów... to wszystko by czuć się bezpiecznie.

  #9954 21.01.2016 21:57

@Golęcino (niezalogowany): Bateria biosu ma za zadanie podtrzymać jego pracę gdy komputer wyłączony jest z gniazdka elektrycznego.Jeżeli komputer jest włączony do sieci elektrycznej ale jest w trybie czuwania tzn. , że można go włączyć przyciskiem wówczas bios jest podtrzymywany z zasilacza komputera aby oszczędzić prąd z baterii.Bateria w twoim kompie może się grzać gdy powstał prąd zwrotny idący do baterii z powodu jakiejś awarii może któraś dioda się zepsuła i przepuszcza prąd w obie strony najlepiej sprawdź programem np hwmonitor napięcie baterii jeżeli będzie wzrastać to oznacza prąd zwrotny i usterkę będzie trzeba usunąć.Dobry elektronik powinien z tym sobie poradzić w najgorszym przypadku wymiana płyty głównej koszt. ok 250zł.A przy wymianie baterii wyłączamy komputer z sieci elektrycznej potem konfigurujemy bios od nowa.

  #9953 20.01.2016 20:24

Avast jest w ok, ale trzeba mieć wydajny komputer. Używałem go kiedyś i chronił dobrze mojego kompa - nigdy nie musiałęm robić restartu komputera itp. Polecam zestaw ze strony: http://www.redukcjakosztow.pl/antywirus-free-czyli-darmowe-programy-antywirusowe/ - tam można sobie porównać poszczególne programy

  #9952 19.01.2016 20:52

Szanowni panowie mam ważne pytanie niedawno zmieniłem baterie CR 2032 biosu na nową i zauważyłem że strasznie się grzeje możecie mi udzielić odpowiedzi czy tak ma być a odnośnie Avasta to mam go parę lat i nie narzekam a szczególnie nie mam powodu do narzekania na wersie 2016

FreeWare_RK   14 #9951 13.01.2016 00:26

@Cinar (niezalogowany): Najlepiej zamiast instalować tyle softów to zapodać sobie Comodo IS który ma Firewall, AV, Sandbox, wirtualny pulpit. Ale może dopiero w przyszłej wersji która podobno nadchodzi. Bo ta obecna to jest ... wstrzymam się z napisaniem tego. Po prostu różnie się sprawuje. Jedni mają problemy, inni nie mają. Standard. Jednak ma wszystko w jednym. Fajny pakiecik za free.

  #9950 12.01.2016 21:07

@asasyn12 (niezalogowany):Sam antywirus i firewall to za mało zainstaluj sobie Sandboxie dostępny na tym portalu.W sandboxie uruchomisz sobie przeglądarkę i śmigasz po zainfekowanych stronach a jak kończysz przeglądanie stron to czyścisz piaskownicę potem ją wyłączasz i nie ma wirusów nawet jak nie masz zainstalowanego antywirusa.Polecam sam osobiście to testowałem.A avasta dobrze mieć bo jak podepniesz do kompa czyjegoś pendrajwa to wirus z tego pendrajwa może ci zainfekować komputer a avast zazwyczaj je wyłapuje.

  #9949 11.01.2016 20:22

Avast to gniot przepuszcza wirusy jak sito. Zdecydowanie NIE polecam

Kapslok   2 #9948 11.01.2016 12:54

do Windows10 nie polecam

  #9947 09.01.2016 12:39

@meg74: prezent w postaci zniżki na zakup

  #9946 07.01.2016 14:35

a ja tam jestem zadowolona przynajmniej na razie.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.