r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avast Free Antivirus 2016 12.3.2280

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, rozmowy prowadzone za pośrednictwem komunikatorów i przeglądane strony internetowe. Aplikacja dba również o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, samoczynnego sprawdzania danych pobranych przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów. Przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy lub próbującymi wyłudzić dane ochroni nas usługa bezpiecznych serwerów nazwana SecureDNS, która została zintegrowana z pakietami ochronnymi.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Antywirusy pod lupą: co najlepiej ochroni Windowsa 7?

188
BEZPIECZEŃSTWO 13.10.2016 | Adam Golański (eimi)

Testy oprogramowania antywirusowego od dawna budzą kontrowersje – ci, którzy w nich przegrają, zawsze wytkną jakieś błędy w metodyce badawczej, wskutek których ich produkt nie został należycie doceniony. A jednak na tym niewdzięcznym rynku niezłą pozycję utrzymuje niemiecka spółka AV-TEST, która od lat przeprowadza testy pakietów zabezpieczających Windowsy przed malware na dużą skalę. W ostatniej rundzie testów Niemcy skupili się na Windows 7, wciąż najpopularniejszym systemie na świecie. Wystartowały 23 pakiety ochronne w swoich najnowszych wersjach, przyszło im się zmierzyć zarówno ze…

Nitro Update dla Avasta – zabezpieczy komputer nawet przed nieznanym zagrożeniem

86
OPROGRAMOWANIE 21.06.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Powszechnie wykorzystywany antywirus Avast doczekał się właśnie uaktualnienia Nitro Update. Nowości trafiły nie tylko do darmowego wariantu antywirusa, ale także do jego komercyjnych wersji, jak również do pakietu ochrony przed zagrożeniami z Sieci. Usprawnień w każdym z nich jest sporo, i dotyczą one między innymi kwestii szczególnie ważnej dla końcowych użytkowników, czyli optymalizacji i wydajności. Najważniejszą nowością, jaką przynosi Nitro Update do Avasta jest funkcja Cybercapture. Producent opisuje ją jako swojego rodzaju prewencję przed szkodliwym oprogramowaniem. Mimo że bazy…

Recenzje użytkowników

Przyjemny interfejs, łatwość obsługi, szybka reakcja
Nachalne zachęcanie do zakupienia pełnej wersji, obciążenie procesora
ocena użytkownika

Z avastem jestem od dobrych kilku lat i śmiało mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Nieraz uratował mnie przed "tragedią". Na pochwałę zasługuje kilka dodatkowych narzędzi, które często mogą się przydać (np. czyszczenie przeglądarki, aktualizacja innych programów).
Program polecam szczególnie osobom niedoświadczonym, rozpoczynającym przygodę z Internetem. Uważam, że jest on tak łatwy w obsłudze, że każdy powinien sobie z nim poradzić.

05.08.2016 15:36 | Recenzja do wersji 2016 12.1.2272
polski interface, safezone, software updater, polskie komunikaty dźwiękowe, menedżer haseł, rozszerzenia do przeglądarki
niezbyt nachalna autopromocja
ocena użytkownika

Ostatnio, ze zdumieniem zobaczyłem w av-test i av-comparative, że avast! znów pojawił się jako oferujący pełną ochronę. Już podczas pierwszego skanowania dowiedziałem się, że mam jakieś spowalniające ustawienia, a do ich likwidacji powinienem sobie coś dokupić. Prawdę mówiąc, takie są dzisiejsze czasy i po używaniu 360 oraz produktów Iobit czy Auslogics, specjalnie mnie to nie zaskoczyło. W avast! jednak dobre jest to, że tego rodzaju komunikaty można sobie wyłączyć, żeby nie straszyły.

avast! dostarcza także zabezpieczoną przeglądarkę z specjalną osłoną do zakupów i wbudowanym adblock. Jest całkiem niezła, zwłaszcza, gdy poświęcić jej kilkanaście minut.
Dla innych przeglądarek można sobie zainstalować rozszerzenie. To już nie jest dawne okienko ratingowe, ale całkiem niezłe ustrojstwo, z możliwością blokady śledzenia (np. DP ma 3 różne systemy śledzące), ochroną przed phishingiem, korygowaniem wpisywanych URL, a także przełączaniem na bezpieczną przeglądarkę przy zakupach. To akurat od razu wyłączyłem.

Poza tym jest też moduł do sprawdzania, czy zainstalowane w Windows aplikacje są w najnowszych wersjach. Przyjemne, bo po polsku. Rzadkość. Dodatkowo menedżer haseł, który synchronizuje się z innymi urządzeniami. Ale trzeba się zarejestrować.

Interface, oczywiście po polsku, jest wysoce konfigurowalny. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu różne poziomy dostępu do konfiguracji, określenie czasu wyświetlania komunikatów i zablokowanie komercyjnych zajawek pokazujących, że trzeba jeszcze coś dokupić dla pełnego szczęścia.

15.06.2016 01:18 | Recenzja do wersji 2016 11.2.2262
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
FreeWare_RK   19 #10372 02.12.2016 19:53

@Amusing89: A ja przy SA+ z dopiskiem tego co napisałeś przed słowami ,,zostaję przy Pandzie Free".

Amusing89   9 #10371 02.12.2016 18:14

Widzę że już przy pobieraniu innych programów pojawiła się opcja "pobierz bezpiecznie z Avastem". Redakcja DP na siłę promuje co najwyżej średni program. Dopóki Avast wraz z AVG nie stworzą jednego programu zupełnie od zera zostaję przy Pandzie Free.

FreeWare_RK   19 #10370 28.11.2016 03:19

@Drago_Nero: Najwyżej uszlachetnią go niepotrzebnymi funkcjami i tyle, no może zmienią wygląd na bardziej przejrzysty to było by akurat in plus.

  #10369 27.11.2016 11:52

Twórcy programu powinni się zastanowić do czego on ma służyć, narzędzie do blokowania reklam mam i spisuje się świetnie a avast nie blokuje reklam tylko cała stronę, żeby obejrzeć film musiałem wywalić avasta :/

juta   15 #10368 25.11.2016 21:06

@Zero Ghost: Ja tam jestem zadowolony z produktów Auslogics, używam też drugiego do defragmentacji rejestru.

Drago_Nero   3 #10367 24.11.2016 19:58

@FreeWare_RK: Za dużo zabawy, AVG jest pod tym względem lepsze.
chociaż obawiam się tego przejęcia AVG przez Avast'a... oby nic w AVG nie zmieniali.

Autor edytował komentarz w dniu: 24.11.2016 19:59
FreeWare_RK   19 #10366 21.11.2016 22:29

@Zero Ghost: Może i tak jest. Nie wiem heh. Nie miałem nigdy Reg Organizera.

@Drago_Nero: Pewnie jak już do kwarantanny przeniesie to z kwarantanny można przywrócić.

Drago_Nero   3 #10365 20.11.2016 14:00

Avast'a używałem do póki nie usunął mi pliku bez pytania bo stwierdził że jest "niebezpieczny"...
Jakoś AVG,Comodo,kaspersky potrafią zapytać przed usunięciem pliku i jest opcja "ignoruj" a Avast nawet po ustawieniu go tak by za każdym razem się pytał daje nam opcję "usuń" lub "kwarantanna" o opcji "ignoruj" możemy tylko pomażyć!
Dlatego nie polecam żadnego antywirusa który nie daje użytkownikowi wyboru.
Avast'a oceniam na 2/5 tylko za interface.

Zero Ghost   10 #10364 19.11.2016 18:12

@FreeWare_RK: Używałem kiedyś tych softów o których Napisał Juta i muszę stwierdzić że Reg Organizer zjada je na śniadanie :P .

FreeWare_RK   19 #10363 19.11.2016 18:05

@Zero Ghost: Dziękuję bardzo :) . Na razie mam te programy co mi @juta poradził czyli ten auslogics i Wise Registry Cleaner. Napakuję system tymi softami xD . Jest moc w tym :) .

Zero Ghost   10 #10362 18.11.2016 19:01

@FreeWare_RK: Jeśli szukasz programu do oczyszczania rejestru to zdecydowanie polecam Reg Organizer ,sam soft jest płatny ale masz tu link do Giveaway ,jak już zainstalujesz wejdź w drugą zakładkę od lewej i tam masz wybór wersji językowej ,jest oczywiście PL. http://www.comss.info/page.php?al=RegOrganizer_740
Program podzielony jest na 2 sekcje dla amatorów i dla bardziej zaawansowanych ,min: Czyszczenie rejestru ,klik i po skanie wyświetla wyniki ,usuwasz co chcesz, jest oczywiście podgląd , dalej Optymalizacja rejestru ,defragmentuje i kompresuje rejestr , po tej akcji konieczny jest restart. Masz jeszcze Edytor rejestru ,czyli to samo co po wpisaniu regedit ,przeglądasz odręcznie i wywalasz czego nie chcesz ,i na koniec Ważne części rejestru ,tu są śmieci których nie usuwa z automatu ani ten ani żaden inny program ,ale możesz przejrzeć zakładki i odręcznie skasować ,może być tego sporo w zakładce Zapisy oprogramowania ,wtedy dodajesz ptaszek następnie PPM i klik na Pokaż powiązane wpisy rejestru ,po chwili zobaczysz czy coś tam się jeszcze chowa. Warto zresztą wszystko przejrzeć ,program jest bardzo czytelny więc ciężko coś zepsuć:) ,aha Reg Organizer ma świetny deinstalator programów , tylko przed instalacją softu klikasz na Rozpocznij instalacje i monitoruj zmiany za pomocą Reg Organizer ,ta opcja pojawi się w menu kontekstowym myszki po kliknięciu na pliku PPM ,fajny bajer ,można od ręki podejrzeć gdzie soft zostawia ślady.
Często instalujesz programy AV więc pewnie się przyda:D .

Autor edytował komentarz w dniu: 22.11.2016 15:21
juta   15 #10361 17.11.2016 13:25

@FreeWare_RK: Oj, już od dawna nie używałem, ale swojego czasu był tylko on ;) Także znany mi jest :)

FreeWare_RK   19 #10360 17.11.2016 12:58

@juta: A Odkurzacza naszego polskiego używasz?

juta   15 #10359 17.11.2016 09:01

@FreeWare_RK: Używam tych programów (w szczególności Auslogics) typowo do rejestru, bo głównie są od tego. CCleaner z kolei to taki ogólny odkurzacz systemowy, którego też (choć coraz mniej) używam.

FreeWare_RK   19 #10358 17.11.2016 01:54

@juta: Za Twoim przewode .... eeee PRZYKŁADEM poszedłem i zainstalowałem powyższe programy, pewnie będą lepsze niż Ccleaner.

juta   15 #10357 16.11.2016 09:24

@FreeWare_RK: Ja bardziej sięgam wtedy po Auslogics Registry Cleaner lub Free Registry Cleaner ;)

FreeWare_RK   19 #10356 15.11.2016 18:31

@juta: Hmmmm jedyne co mi do głowy przychodzi to ADW Cleaner. Nic innego.

juta   15 #10355 15.11.2016 16:35

@FreeWare_RK: Szczerze, dobre pytanie. Na myśl wtedy przychodzi mi jakiś program do czyszczenia rejestru, ale jak nie daje rady to szukam rozwiązania poprzez wyszukiwarkę, z nazwą danego softu który jest upierdliwy ;)

FreeWare_RK   19 #10354 15.11.2016 16:21

@juta: A jak jest odmowa dostępu jak dajesz usuń to co wtedy?

juta   15 #10353 15.11.2016 16:03

@FreeWare_RK: Też jest dobry, też używałem, ale jakoś zawsze wracałem do Revo, ot tak, nie że w Iobit mi coś nie pasowało, przyzwyczajenie ;)

@Miras chłop z wioski popegeerowskiej (niezalogowany): Zapomniałem dodać, że jeszcze dobrze jest sprawdzić pozostałości w rejestrze. Naciśnij Win+R i wpisz regedit. Jak coś zostawił to ręcznie usuń.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.