Avast Free Antivirus 2015 10.2.2218.942

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, rozmowy prowadzone za pośrednictwem komunikatorów i przeglądane strony internetowe. Aplikacja dba również o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, samoczynnego sprawdzania danych pobranych przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów. Przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy lub próbującymi wyłudzić dane ochroni nas usługa bezpiecznych serwerów nazwana SecureDNS, która została zintegrowana z pakietami ochronnymi.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pobierz Avasta 2015 i wygraj Nexusa 5

72
OPROGRAMOWANIE 21.10.2014 | Redakcja

Z przyjemnością udostępniamy dzisiaj do pobrania stabilne wersje tegorocznych programów zabezpieczających Avast, w tym naturalnie najpopularniejszy w Polsce bezpłatny program antywirusowy Avast Free Antivirus 2015. Jak co roku portal dobreprogramy jest oficjalnym partnerem premiery w Polsce. W związku z tym wspólnie z Avastem zorganizowaliśmy również konkurs, w którym nagrodą główną jest smartfon Nexus 5. Co takiego znajdziemy w nowej wersji? Większość wprowadzonych nowości nie jest widocznych na pierwszy rzut oka, co nie znaczy, że interfejs nie został w żaden sposób przebudowany.…

avast! 2015: sprawdzamy nowe funkcje ochronne, jakie niebawem zadebiutują

47
OPROGRAMOWANIE 23.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Aplikacje z rodziny avast! są na polskim rynku bardzo popularnym oprogramowaniem zabezpieczającym. Widać to chociażby po bazie oprogramowania naszego serwisu, w której to niepodzielnie rządzi darmowy avast! Free Antivirus z wynikiem niemal 27 milionów pobrań. Producent powoli szykuje się do wprowadzenia edycji 2015, która wprowadzi kilka interesujących nowości. Postanowiliśmy się im przyjrzeć. Interfejs aplikacji nie zmienił się, a przynajmniej nie rewolucyjnie. Owszem, znajdziemy tu drobne zmiany zarówno kolorystyczne jak i związane z zastosowanym fontem, ale nie jest to coś, co…

Recenzje użytkowników

Skuteczność, polski język
Im dłużej na komputerze tym bardziej się "rozrasta" powodując dłuższe uruchamianie się systemu, jak i sama praca na komputerze jest bardziej muląca.
ocena użytkownika

Osobiście polecam ten produkt. Miałem go około 8 miesięcy. Testowałem na paczkach z wirami. Kosił ładnie Nie powiem. Ale sama praca z nim strasznie muliła system.
Teraz mam Baidu + Online Armor Free + Ad Muncher Free + MBAM Free + Sandboxie
System uruchamia się szybciej. A podczas użytkowania nie odczuwa się jakiegoś spowolnienia.
Póki co jestem zadowolony. Ale jak Czesi poprawią swoje błędy to chętnie wrócę do Avast-a

18.05.2015 00:00 | Recenzja do wersji 2015 10.2.2218.942
Niskie zapotrzebowanie na zasoby, wysoka wykrywalność na maksymalnych ustawieniach, interfejs
Niepełne spolszczenie
ocena użytkownika

Wreszcie ta wersja Avasta mnie zadowala, program jest lekki i nie przeszkadza w pracy, poprawiła się także jego wydajność(aplikacje które mam otwierają się szybciej). Polecam tę wersję Avasta

24.04.2015 18:02 | Recenzja do wersji 2015 10.2.2218.942

Komentarze

FreeWare_RK   11 #9551 25.05.2015 01:26

@witek-pl: Ponoć też dłużej system się ładuje. Może być cieższy niż Avast. Miałem go dawno, ostatnio w 2014 r. ale byłem zadowolony z poziomu ochrony. Ocalił mnie kilkanaście razy od wirusów i potencjalnie nieporządanie niechcianych stron ze szpiegami czy pieron wie czym. Z Avasta też byłem zadowolony bo na początku był super lekki a potem czułem, że system wyraznie wolniej chodzi. Takie miałem osobiste odczucia. Do Avasta też nic nie mam bo również uważam go za dobry program dla przeciętnego ,,Kowalskiego" za którego poniekąd się uważam, bo ani nie prowadzę bankowości online, nie pobieram jakichś nie wiem jakich aplikacji, nie sciągam cracków czy keyganów.

witek-pl   5 #9550 25.05.2015 00:46

w ostatnim update programu była wzmianka że poprawili szybkość wstawania systemu, ciekawostka bo u mnie było zupełnie na odwrót, system wstawał wyraźnie dłużej (licząc od pojawienia się tapety pulpitu),,, zmieniłem na inną darmówkę od AVG i zobaczę jak będzie z tym progsem...

michalex1992   5 #9549 23.05.2015 11:26

@Anonim (niezalogowany): wszystkie zbędne narzędzia w avaście mam odinstalowane bo to jest mi nie potrzebne to ma być antywirus a nie magazyn nie potrzebnych rzeczy

  #9548 22.05.2015 15:55

@michalex1992: chyba jednak spowolnił, a czy te płatne dodatki są tak skuteczne bo pewnikiem one spowolnią kompa ? często są kuszące promocje na te cuda ;)

michalex1992   5 #9547 20.05.2015 14:13

ja nie zauważyłem spowolnienia komputera przy avaście komputer działa szybko a komputer był czyszczony w roku 2014.01.06

jaro53   3 #9546 19.05.2015 17:50

Potwierdzam po rocznym używaniu Avast Free Antivirus komputer strasznie zwalnia wydłuża się czas uruchamiania i zamykania systemu. Polecam osobiście zrobić przesiadkę na 360 Total Security lub 360 Total Security Essential komputer dostaje nowe życie i ochrona jest na wysokim poziomie bez obciążania i zamulania kompa jedyny mankament to brak języka polskiego ja mimo tego wybrałem skuteczną ochronę i lekkość działania tego AV. POLECAM

  #9545 17.05.2015 23:45

Avast nie jest zły. Jest dobrym programem. Ale prawdą jest, że jeśli ma się go długo na komputerze to się "rozrasta" powodując dłuższe uruchamianie systemu oraz powolniejszą pracę.
Ja używałem Avasta 8 miesięcy prawie. Było ok ale system chodził coraz wolniej. Wirusy kosił ładnie wg paczek jak na czeski produkt.
Dziś mam Baidu + MBAM Free + Ad Muncher Free + Online Armor Free (wyłączony HIPS) i system uruchamia się się szybciej o kilkanaście sekund i sama praca na komputerze nie jest muląca.
Jestem teraz zadowolony z takiego zestawu.
Jak Czesi poprawią ten błąd to nie wykluczone ale przesiądę sie na Avasta :)
Pozdrawiam :)

przemek8423   6 #9544 13.05.2015 21:46

@Technol72 (niezalogowany): Jak odinstalowywałeś to chyba wina leży gdzie indziej. Tak myślę.

  #9543 13.05.2015 21:36

@Technol72 (niezalogowany): Jeżeli aktualizowałeś program to spróbuj zrobić przywracanie
systemu taki sam problem miał mój kuzyn i jak przywrócił system to było wszystko w porządku.Zawsze każda aktualizacja
wiąże się z pewnym ryzykiem błędów programowych itp..Albo go odinstaluj i zainstaluj poprzednią instalkę avasta czasami w nowszej wersji coś mogli popsuć.

  #9542 13.05.2015 18:12

Po ostatniej aktualizacji Avast całkowicie odcina mi internet Odinstalowywłem go czyściłem rejestr i nic

  #9541 11.05.2015 23:13

Według mnie Avast jest bardzo dobrym antywirusem o czym sam się kiedyś przekonałem gdy w aplikacji mój komputer nie mogłęm wejść bezpośrednio na dysk twardy przez dwukrotne kliknięcie, tylko dało się przez menu kontekstowe otwórz.Okazało się ,że przyczyną tego był wirus Godzilla miałem w tedy inny program antywirusowy który takowy wirus wpuścił mi z zainfekowanego pendrive i go ogóle nie widział i wtedy zainstalowałem awasta i odrazu po instalacji zrobiłem skan i okazało się że mam w systemie 80 plików
zarażonych ms32.dll.dbs oraz autorun.inf dodatkowo ten sam wirus miałem na wszystkich pendriwach, odtwarzaczu mp3 oraz w aparacie cyfrowym.Avast mi je wszystkie z tych urządzeń pięknie wykasował, co prawda po wykasowaniu w systemie system był uszkodzony ale zrobiłem format i było wszystko ok ,a pendrivy, odtwarzacz i aparat były już czyste.Rok póżniej dałem bratu zdjęcia na pendrive a n miał zainfekowany komputer który zainfekował mi tego pendriva, a potem podpiąłem go u siebie avast odrazu zamknął w
kwarantannie dwa pliki pierwszy to był jakiś program a arugi to autorun.inf do tego prpgramu i w ten spsów uchronił przed infekcją.
Wiele razy zablokował mi niebezpieczne strony.Skanowałem też innymi skanerami przy tym jak mam avasta i było czysto
moim zdaniem dodać do niego jakąś darmową zaporę i mamy całkiem niezłą ochronę i to za darmo.
A jak ktoś instaluje wszystko z internetu co popadnie to nie pomogą żadne zapory najlepsze antywirusy itp.
Wykrywalność wirusów zależy też od baz danych programu jedne laboratoria wykryją takie wirusy a inne laboratoria jeszcze inne wirusy z tego wynika ,że jeden antywirus może zobaczyć wirusa a inny tego samego wirusa nie zobaczy.

Lyte   2 #9540 11.05.2015 21:50

Jako darmowy antywirus jest moim zdaniem najlepszy, tylko szkoda, że reszta opcji, dodatków jest juz płatna

  #9539 10.05.2015 11:59

@I.R.E.K:
Eset kosi "cracka" w pirackim Windows? Wątpię...?
Tiaa... ktoś na "pirata" kupuje za kasę Eseta? Większej głupoty chyba nie słyszałem :D
A co do "ckack'ów" to np. do Eseta też jest takowy :P

suchmen   7 #9538 10.05.2015 08:11

@I.R.E.K: Jak nie ma? trzeba w opcjach zaznaczyć tylko

Karol Kurczuk   9 #9537 09.05.2015 11:25

@FreeWare_RK: tak skonfigurowałem go pod siebie i jest ekstra :)

FreeWare_RK   11 #9536 08.05.2015 23:32

@Karol Kurczuk: Mam raozumieć, że skonfigurowałeś go w opcjach, bo to co fabrycznie jest ustawione to słabo trochę wypada. Trzeba pozmieniać kilka rzeczy.

Karol Kurczuk   9 #9535 07.05.2015 21:58

@FreeWare_RK: Mnie parę razy coś tam zatrzymał,ale tak to czysto

FreeWare_RK   11 #9534 07.05.2015 20:49

@Karol Kurczuk: Kupiłeś 2 kość? Bo miałeś chyba 2 GB. Nieważne, a jak tam ze skutecznośćią bo coraz częściej słyszę, że lepszy jest niż AVG.

Karol Kurczuk   9 #9533 07.05.2015 20:28

@FreeWare_RK: Mam tyle samo ramu co Ty i nie odczuwam różnicy

FreeWare_RK   11 #9532 06.05.2015 19:08

@I.R.E.K: Dzięki serdeczne za odpowiedz. Eset Online Scaner raz korzystałem i skanowałem :) wygląda fajniej niż Dr.Web . Szkoda, że nie ma go na DP. Cóż skanuje elegancko i dokładnie. U mnie akurat nie doczepił się do niczego. Skanuje dość trochę ale się da to przeżyć. Hmmm a sprawdzałeś takie softy jak np. Baidu, Tencent, 360 TS czy SecureAPlus bądz FortiClient? Baidu ma czułego HIPSa i dobrą detekcję. 360 TS też. Ciekawi mnie ten nowy Norton Security. Ponoć dobry, ja kiedyś miałm jakąś wersję Nortona IS na 365 dni ale nie byłem zadowolony jakoś za bardzo. No to mamy już specjalistów od Baidu jest, od Comodo i Ty widzę uniwersalny jesteś z tymi softami :) i do tego ekspert od Eseta :). Jak będzie gdzieś do zagarnięcia licencja free na 90, 180 czy 365 dni to ,,łyknę".

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.