r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avast Free Antivirus 2016 12.3.2280

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Avast Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, w pełni darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy. Skanuje wysyłane i odbierane wiadomości e-mail, rozmowy prowadzone za pośrednictwem komunikatorów i przeglądane strony internetowe. Aplikacja dba również o aktualność systemu.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również Avast Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie uruchamiania systemu, samoczynnego sprawdzania danych pobranych przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Wśród dodatków znajdziemy moduł odpowiedzialny za bezpieczeństwo sieci domowej. Umożliwia on przeskanowanie sieci z jakiej korzystamy pod kątem m.in. podatności stosowanego routera na różnego rodzaju ataki, jego ustawień, a także stosowanego sposobu szyfrowania połączenia Wi-Fi. Inne przydatne narzędzie to Smart Scan, który uruchamia wszystkie najważniejsze moduły po kolei, a następnie przedstawia zbiorcze wyniki w uproszczonej formie z możliwością szybkiego rozwiązania ewentualnych problemów. Przed szkodliwymi witrynami zawierającymi wirusy lub próbującymi wyłudzić dane ochroni nas usługa bezpiecznych serwerów nazwana SecureDNS, która została zintegrowana z pakietami ochronnymi.

Oprogramowanie antywirusowe Avast jest w stanie skanować ruch odbywający się poprzez bezpieczny protokół HTTPS. Pomoc techniczna wewnątrz aplikacji jest bardzo rozbudowana: korzysta z połączenia internetowego, dzięki czemu zawsze mamy dostęp do najnowszych wskazówek i porad. Program jest udostępniany za darmo do użytku niekomercyjnego, posiada w pełni spolszczony interfejs użytkownika.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nitro Update dla Avasta – zabezpieczy komputer nawet przed nieznanym zagrożeniem

86
OPROGRAMOWANIE 21.06.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Powszechnie wykorzystywany antywirus Avast doczekał się właśnie uaktualnienia Nitro Update. Nowości trafiły nie tylko do darmowego wariantu antywirusa, ale także do jego komercyjnych wersji, jak również do pakietu ochrony przed zagrożeniami z Sieci. Usprawnień w każdym z nich jest sporo, i dotyczą one między innymi kwestii szczególnie ważnej dla końcowych użytkowników, czyli optymalizacji i wydajności. Najważniejszą nowością, jaką przynosi Nitro Update do Avasta jest funkcja Cybercapture. Producent opisuje ją jako swojego rodzaju prewencję przed szkodliwym oprogramowaniem. Mimo że bazy…

Nowa wersja Avasta 2016: przeglądarka SafeZone dostępna dla wszystkich

53
OPROGRAMOWANIE 07.04.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Użytkownicy antywirusa Avast mają powody do zadowolenia – wydana została właśnie istotna aktualizacja. Oprócz licznych poprawek, które mają między innymi przysłużyć się szybszemu uruchamianiu się programu, do darmowej wersji pakietu trafiła także przeglądarka SafeZone, która dotychczas zarezerwowana była jedynie dla użytkowników płatnej wersji. SafeZone to przeglądarka oferująca kilka funkcji, które mają pozwolić na bezpieczniejsze przeglądanie zasobów Sieci. Jedną z nich jest Pay Mode – tryb, który uaktywnia się automatycznie, gdy przeglądarka rozpozna, że wyświetlana strona służy robieniu…

Recenzje użytkowników

Przyjemny interfejs, łatwość obsługi, szybka reakcja
Nachalne zachęcanie do zakupienia pełnej wersji, obciążenie procesora
ocena użytkownika

Z avastem jestem od dobrych kilku lat i śmiało mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Nieraz uratował mnie przed "tragedią". Na pochwałę zasługuje kilka dodatkowych narzędzi, które często mogą się przydać (np. czyszczenie przeglądarki, aktualizacja innych programów).
Program polecam szczególnie osobom niedoświadczonym, rozpoczynającym przygodę z Internetem. Uważam, że jest on tak łatwy w obsłudze, że każdy powinien sobie z nim poradzić.

05.08.2016 15:36 | Recenzja do wersji 2016 12.1.2272
polski interface, safezone, software updater, polskie komunikaty dźwiękowe, menedżer haseł, rozszerzenia do przeglądarki
niezbyt nachalna autopromocja
ocena użytkownika

Ostatnio, ze zdumieniem zobaczyłem w av-test i av-comparative, że avast! znów pojawił się jako oferujący pełną ochronę. Już podczas pierwszego skanowania dowiedziałem się, że mam jakieś spowalniające ustawienia, a do ich likwidacji powinienem sobie coś dokupić. Prawdę mówiąc, takie są dzisiejsze czasy i po używaniu 360 oraz produktów Iobit czy Auslogics, specjalnie mnie to nie zaskoczyło. W avast! jednak dobre jest to, że tego rodzaju komunikaty można sobie wyłączyć, żeby nie straszyły.

avast! dostarcza także zabezpieczoną przeglądarkę z specjalną osłoną do zakupów i wbudowanym adblock. Jest całkiem niezła, zwłaszcza, gdy poświęcić jej kilkanaście minut.
Dla innych przeglądarek można sobie zainstalować rozszerzenie. To już nie jest dawne okienko ratingowe, ale całkiem niezłe ustrojstwo, z możliwością blokady śledzenia (np. DP ma 3 różne systemy śledzące), ochroną przed phishingiem, korygowaniem wpisywanych URL, a także przełączaniem na bezpieczną przeglądarkę przy zakupach. To akurat od razu wyłączyłem.

Poza tym jest też moduł do sprawdzania, czy zainstalowane w Windows aplikacje są w najnowszych wersjach. Przyjemne, bo po polsku. Rzadkość. Dodatkowo menedżer haseł, który synchronizuje się z innymi urządzeniami. Ale trzeba się zarejestrować.

Interface, oczywiście po polsku, jest wysoce konfigurowalny. Mnie osobiście najbardziej przypadły do gustu różne poziomy dostępu do konfiguracji, określenie czasu wyświetlania komunikatów i zablokowanie komercyjnych zajawek pokazujących, że trzeba jeszcze coś dokupić dla pełnego szczęścia.

15.06.2016 01:18 | Recenzja do wersji 2016 11.2.2262
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Dementor   29 #10287 29.09.2016 11:59

@rjakrower: No nie wszystkie darmowe antywirusy są do kitu. Choćby taka Panda, Sophos, SAP czy Avira oferują ochroną na dobrym poziomie, nie gorszym od wielu płatnych wersji,

rjakrower   5 #10286 26.09.2016 21:44

Jak widzę free to już to oznacza że program jest do kitu i lepiej wykupić licencje pro , cóż marketing avasta

  #10285 24.09.2016 11:21

@MemoryFive: Popieram tego gościa. Jak widzi, że Avast to "kicha", to ma prawo o tym powiedzieć.

MemoryFive   6 #10284 23.09.2016 16:31

@Dementor: Użytkownik do którego była moja odpowiedź usunął lub edytował wiadomość. Ewidentnie namawiał do tego żeby nie instalować tego programu i przy okazji polecił inny. A to już nie była opinia. Po za tym to było tylko uświadomienie. I tak dobrze, że okazał się normalny i edytował post ;)

  #10283 22.09.2016 15:17

@Dementor: Dokładnie się zgadzam w 100%. Obecny Avast niewiele co z wirusów wykrywa. Przepuszcza wirus jeden za drugim. Nie chcę mieć takiego AV na moim kompie. Nie wyklucza to możliwości, że w przyszłości go zainstaluje na dłużej o ile Avast poprawi silnik skanujący.

  #10282 22.09.2016 07:54

Zdegenerowani hejterzy Avasta, dalej bijecie pianę?!

Dementor   29 #10281 21.09.2016 15:48

@MemoryFive: Z tego co piszesz wynika, że nie można otwarcie pisać o swoich spostrzeżeniach dotyczących użytkowania danego antywirusa, bo automatycznie ten co uważa inaczej może poczuć się obrażonym. Toż to, jakaś cenzura obyczajowa. Ale mniejsza z tym. Co do samego Avast, korzystałem z niego, kilkakrotnie, z rożnych wersji. To ile wersja 6,0 była dobra, i komputer faktycznie chroniła. To już jej następca, z tymi wszystkimi dodatkami, okazał się wielkim "krokiem wstecz" Nie dość że komputer zaczął spowalniać, to do tego jeszcze poziom ochrony diametralnie się obniżył. I z każdą następną wersją zaczęło być gorzej. W ogóle popularność Avast, zahacza o jakąś patologię. Produkt na którym taki MBAM potrafi odkryć setki zagrożeń, jak sito przepuszcza całą armię różnego rodzaju spyware, trojany oraz masę bitcoinów, jest pobierany przez rzeszę "zielonych" nieświadomych zagrożenia użytkowników, na zasadzie że ktoś ze znajomych go polecił. Żałosne. Na dzień dzisiejszy z 50-60% konkurencji AV, oferuje lepszą ochronę. Począwszy od takich gigantów jak ESET, Panda, Kaspersky na SAP, Sophos, Comodo, Webroot kończąc.

Autor edytował komentarz w dniu: 27.09.2016 13:21
FreeWare_RK   18 #10280 19.09.2016 21:56

@suchmen: Cieszę się, że przeszedłeś, są też inne bardzo fajne AV jak np. Comodo Claud AV ale na razie polecić nie mogę bo jest niedopracowany i wymaga wielu poprawek ale po Comodo tego można było się spodziewać, jest wymieniona przez Ciebie Panda, jest SecureAPlus, jest chociażby AVG, jest Immunet Protect, Bitdefender free edition 2016 (na razie w wersji beta), jest McAfee Claud/Free AV (na razie beta) ale nie wiem czy polecić można bo różnie o tej aplikacji mawiają i kilka innych ciekawych aplikacji.

Warto nawet jak się jest zagorzałym użytkownikiem Avasta, zainstalować sobie na próbę coś innego i przyjrzeć się, może akurat również się spodoba i będzie działał równie dobrze albo i lepiej.

A swoją drogą którą Pandę zainstalowałeś? Betę czy tą stabilną obecną na DP?

Misiupysiuz (niezalogowany): T co powyżej napisałem w poście do Pana @suchmen'a.

@kotek11: Racja, zgadzam się z Tobą. Avast ustawiony na max nawet nie wyłapuje wszystkich testowych plików tekstowych EICAR.

@MemoryFive: Nie przesadzajmy znowu z łamaniem prawa, nikt nie łamie go i dzieli się własną opinią a to, że ma jakieś pojęcie i wie, że wcale ten Avast taki cudny nie jest jak go malują to nie jest zbrodnia :) .

Anonim (niezalogowany): No to poszalałeś drogi Kolego z tymi licencjami i systemami, widać wkurzyło ich, że co chwilę wklepujesz kluczyk i Ci zablokowali, faktycznie nieładnie się zachowali a z tego co wiem to tanio oni nie mają tych licencji.

  #10279 19.09.2016 21:04

@suchmen: A czy nie czuć, że coś Panda muli? Tak się pytam, bo z jednej strony piszą, że Panda jest lekka, a z drugiej strony, że czasem muli system.

suchmen   8 #10278 19.09.2016 13:05

@Misiupysiuz (niezalogowany): Przeszedłem na Pandę. 0 problemów tym razem, internet trochę szybciej wczytuje strony, ogólnie bardzo dobrze to działa.

  #10277 18.09.2016 18:01

@kotek11: Zgadzam się z tobą. Masz rację. Avast to raczej taki przeciętniak. A ponieważ w tej kwestii z całą pewnością wiesz więcej ode mnie, to co byś polecił na Win7 w miarę lekkiego, coby nie za dużo muliło system?

  #10276 18.09.2016 15:00

@kotek11: Ja tam testów nie robię, ale tylko z własnego doświadczania zauważam, że Avast to doprawdy taki "przeciętniak" i nic więcej. Wolę inne AV.

kotek11   4 #10275 18.09.2016 13:31

@MemoryFive: Co ty wypisujesz za brednie każdy normalny człowiek wie że od avasta jak najdalej się trzymać . Robiłem setki testów pod względem ochrony i nigdy powtarzam nigdy Avast nie miał ochrony powyżej 90% . A jeżeli coś ma niższą ochronę niż 90% w tych czasach to jest do niczego . Radzę jeżeli ktoś coś pisze publicznie to żeby miał jakieś poparcie testowe dla danego produktu a nie wychwalał coś o czym nie ma zielonego pojęcia .

MemoryFive   6 #10274 18.09.2016 11:35

@Zygazogi (niezalogowany): Ja właśnie od wielu lat mam na w7 i mi chodzi znakomicie bez żadnych problemów itd. Widocznie z twoim komputerem jest coś nie tak i według mnie nie powinieneś takich rzeczy wypisywać jak "Nie instalujcie Avasta na W7" nie tylko łamiesz prawo, ale i mówisz w tym momencie nieprawdę, więc okłamujesz ludzi. Na kilku moich komputerach z windows 7 avast nie miał najmniejszych problemów z czymkolwiek. Ja również mógłbym napisać to samo o innych antywirusach bo mi sprawiały problemy, ale tego nie zrobie bo wiem, że innym chodzą dobrze. więc wina leży po mojej stronie.

  #10273 17.09.2016 15:26

na początku roku kupiłem avast premier w gazecie na 1 rok zmieniałem windowsa co tydzień po miesiącu zablokowali tego awasta bo za dużo używam kodu jest na rok czy nie jest od paru miesięcy leży w szufladzie powinni oddać pieniądze za takie szachrajstwo ja zapłaciłem uczciwie.

FreeWare_RK   18 #10272 17.09.2016 14:58

@Henko38 (niezalogowany): Nowa wersja czyli ta co jest obecnie czy ta co dopiero nadchodzi?

  #10271 16.09.2016 22:05

@ratujcie_mnie (niezalogowany):Podobno nowa wersja avasta wyłącza windows defender.Avast ma wbudowaną ochronę przed programami szpiegowskimi to samo co defender.

  #10270 16.09.2016 12:45

@ratujcie_mnie (niezalogowany): To już od tego Avasta nieco lepszy jest zwykły Defender. Przynajmniej według mnie.

  #10269 16.09.2016 06:48

Mam prośbę do znawców avasta
jestem użytkownikiem od kilku lat,jednak od dwóch tygodni po aktualizacji pojawił się kłopot.Avast wyłączył windows defender i blokuje możliwość ponownego włączenia,a także gdy włączam komputer muszę czekać 10-15 minut żeby połączyć się z internetem.Czy można coś ustawić żeby działało jak dawniej ? zrobiłem test odinstalowałm avasta defender działa komputer szybko łączy z internetem.Zależy mi na avascie nie chciałbym zmieniać programu

  #10268 15.09.2016 21:55

W sumie życzę Avastowi jak najlepiej. Na chwilę obecną jest przeciętny, ale może w przyszłym roku się poprawi.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.