Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Avira Free Antivirus 2014 14.0.3.350

Pobierz program Asystent pobierania włączony

Avira Free Antivirus jest jednym z najpopularniejszych darmowych (do zastosowań domowych) program antywirusowy, potrafiący skutecznie chronić komputer przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Galeria programu

Program na tle innych bezpłatnych rozwiązań może nie wyróżnia się szczególnie bogatą funkcjonalnością, jednak jego główną siłą jest wysoka wykrywalność szkodliwego oprogramowania. Jest ona efektem rozbudowanej i często aktualizowanej bazy sygnatur zagrożeń, której nie powstydziłoby się żadne komercyjne oprogramowanie zabezpieczające. Kolejną zaletą Avira Free Antivirusa są niewielkie wymagania. Program bez większych przeszkód może być wykorzystywany do ochrony starszych komputerów, których praca nie będzie przez niego zakłócana.

Avira Free Antivirus oferuje silnik antywirusowy zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym, który odpowiada za monitorowanie wszystkich otwieranych i zapisywanych danych. Z poziomu ustawień definiować można rozszerzenia plików uwzględnianych podczas pracy tego komponentu (domyślnie program uwzględnia wszystkie formaty, wraz z archiwami). Nie zabrakło również mechanizmu kwarantanny, służącego do przechowywania podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, harmonogramu do planowania operacji skanowania komputera i aktualizacji programu, a także raportowania wszelakich zdarzeń.

Bezpłatna wersja Avira Free Antivirus nie posiada możliwości skanowania poczty przychodzącej/wychodzącej, ale po aktywacji opcji skanowania plików podczas odczytu i zapisu informacje w skrzynce pocztowej i tak są sprawdzane. Kolejną, często wytykaną programowi przez polskich użytkowników wadą jest brak polskiej wersji językowej. Jednak pomimo to produkt Aviry jest na tyle prosty i intuicyjny w obsłudze, że nie powinni z nim mieć problemów nawet początkujący użytkownicy komputera.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Avira Free Antivirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dell oferuje w swoim sklepie instalację Firefoksa za jedyne 120 złotych

93
OPROGRAMOWANIE 05.03.2014 | Adam Golański (eimi)

Tą wiadomością powinni zainteresować się wszyscy ci, którzy świadczą usługi z zakresu tzw. „pogotowia komputerowego”. Pozwoli ona odpowiednio wykalibrować cennik. Ile bowiem powinna kosztować klienta instalacja przeglądarki? Kanonem w tej sprawie... …

Recenzje użytkowników

Dobra skuteczność za "darmoche"
Z wydania na wydanie coraz cięższy, chociaż brak języka PL to nie wada było by nam miło gdyby po tylu latach na rynku prod. programu dali tłumaczenie.
ocena użytkownika

Antywirus godny polecenia (chyba).Aviry w wersji free używam od zarania dziejów i w zasadzie nigdy mnie nie zawiodła przez te kilkanaście lat.
W sumie miałem 2 "incydenty" przez ten czas i to takie z którymi Avira poradziła sobie bez problemów podczas pełnego skanowania,a virusa to widziałem tylko u znajomych na kompach gdy dostaje do "roboty".Tylko..przez te moje lata z Avirą z lekkiego antywirusa urosła do zasobożernej krowy po prostu to już nie ta Avira i tutaj w zupełności zgadzam się z kolegą XYZed (wpis #3354) i razi mnie trochę wpis w recenzjach na pozycji drugiej kolegi djkarateka moim zdaniem nie przystający do rzeczywistości o lekkości i etct... co do wad wymienionych przez djkarateka np.brak pl moim zdaniem program jest tak intuicyjny (choć to tylko moja opinia i nie musi być prawdą) że żadna wielka znajomość języka ang. nie jest potrzebna a w razie potrzeby można sobie przetłumaczyć w google te kilka słów aby "zaczaić" o co chodzi.
Co do obciążania systemu to poniżej kilka zrzutów że nie jest tak pięknie w tym temacie,chyba że uważacie że nie jest to dużo,więc nie mogę sobie wyobrazić jakie jest zużycie zasobów przy cięższych antywirusach (według opinii użytkowników).Ponadto przy aktualizacji bazy wirusów obciążenie proca około 80-90% to chyba więc raczej nie mało,oczekiwanie na skanowanie na życzenie pojedyńczego pliku i to wcale nie dużego też stanowczo przy długie ("długo myśli zanim zabierze się do roboty") no i w tym wypadku obciążenie zasobów nie małe ,rozumiał bym jeszcze to gdyby plik pył dużych rozmiarów i zachodziła by potrzeba wczytania go do pamięci.Co do wyskakującej reklamy to mam zablokowaną (chyba) bo nie widzę żadnej,bynajmniej o ile pamiętam blokowałem to czasami firewallem z resztą ostatnio u mnie aktualizacja bazy aviry jest blokowana firewallem zezwalam albo nie w zależności od sytuacji właśnie z przyczyn "duszenia kompa" w trakcie aktualizacji bo moim zdaniem to użytkownik ma decydować co gdzie kiedy itd. a nie programy i jakoś ostatnio coraz mniej wierzę w skuteczność zabezpieczeń i zastanawiam się nad przepuszczeniem całego ruchu sieciowego z mojej głównej maszynki przez dodatkowy komputer w celu monitorowania co tak naprawdę przechodzi..ale to już inny temat.
Czasami zdarza się uszkodzenie Aviry i pomimo odinstalowania nie da się zainstalować ponownie nawet nowej wersji,miałem takie przypadki na win7 i Vista w tym przypadku polecam uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i użycie narzędzia "avira registry cleaner" ze strony Aviry.
Do Juradam ( #3352).W moim przypadku właśnie mam win xp home sp3 tyle że jako firewall chodzi zwykły darmowy Ashampo i choć Avira zgłosiła zastrzeżenia w czasie instalacji że mogą być problemy to nie odinstalowałem a tylko wyłączyłem na czas instalacji oczywiście teraz chodzi cały czas i czasami avirka dostaje kopa między kieszonki gdy jest za bardzo upierdliwa (oczywiście chodzi o monity aktualizacji a nie działanie programu i wykrywanie).
Ktoś tu wspominał o toolbarach od aviry chyba jakoś ostatnio odpuścili z nachalnym monitowaniem tego gdy się nie instalowało lub gdy się usunęło ten komponent, bo jak wiadomo wszelkiej maści toolbarom i podobnym komponentom serdecznie dziękujemy (nawet tym z DP) wystarczy nam to że google wie o nas dużo inni nie muszą :-)) .
Wspominał ktoś też o fałszywych alarmach,to raczej się nie zdarza jak monituje to znaczy że coś jest na rzeczy,zawsze można sprawdzić na stronach o co chodzi i nie zawsze musi być to rasowy vir a inne "ciekawe komponenty wszyte w oprogramowanie"
Ooo. ale się rozpisałem.
Tak więc podsumowując program nie jest idealny ale na dzień dzisiejszy nie bardzo widzę alternatywę dla Aviry skoro często podnoszony jest temat "lekkości" to nie jestem nawet w stanie wyobrazić sobie działania "cięższych" atywirusów.
Co do skuteczności dla zwykłego zjadacza "papu" skuteczny na pewno do tego oczywiście trochę rozsądku podczas surfowania w necie i używania różnej maści oprogramowania bo tego nic nie zastąpi nawet najlepszy antyvirus.
ps.aktualnie u mnie na xp sp3 v.14.0.0.3 (według okna About) i to jej dotyczy jej opis.Co do nowszej wersji na razie zaczekam dopuki ta się aktualizuje,bo nowa zapewne lżejsza nie jest.
Zrzuty
stan beszczynności ,teoretycznie bo zawsze coś w systemie się dzieje.(skan mode w real time na odczyt i zapis) http://images63.fotosik.pl/417/290c3dce7011ff6c.jpg
skanowanie tego wpisu zapisanego jako txt. http://images61.fotosik.pl/416/81512e87d1354729.jpg
i użycie procesora w czasie aktualizacji bazy. http://images65.fotosik.pl/417/347c955b99db4f10.jpg

25.11.2013 21:46 | Recenzja do wersji 2014 14.0.1.749
szybki, łatwa konfiguracja, badzo skuteczny,
częste wyskakujące okienko z reklamą
ocena użytkownika

Avira bez wątpienia największą popularność zyskała dzięki swej darmowej aplikacji antywirusowej. Banalny w obsłudze programik ciągle nie schodzi z podium bezpłatnych oprogramowań. Moduł real-time Aviry jest mocny i producent ukazuje to od kilku ładnych lat. Duża baza definicji i wystarczający skaner heurystyczny niejednokrotnie udowodniły, że z „Parasolką' można zagłębiać się w sieci bez niepotrzebnych obaw o infekcję. Skan róznego typu archiwów, rejestru systemowego, sektora rozruchowego czy po prostu programów i plików znajdujących się w katalogach użytkownika.

Jak sądzicie, czy parasol ochronny jaki oferuje niemiecki producent jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę domowym komputerom? Sprawdźcie to sami.

20.11.2012 20:14 | Recenzja do wersji 2013 13.0.0.2761

Komentarze

baron niezalogowany (niezalogowany) 31.03.2014 21:27 #3375

czy doczekamy się kiedyś wersji pl.? widać jak Niemcy szanują Polskiego użytkownika, ledwie się wstrzymuje od ostrego komentarza......

Anonim (niezalogowany) 29.03.2014 15:06 #3374

@@Miszkurka2000

A po grzyba ci dwa antywirusy jednocześnie?

Bezele  26.03.2014 05:21 #3373

@ASIULECZKA (niezalogowany): Nie trzeba, ten AV nie woła o przymusową rejestrację :)

ASIULECZKA (niezalogowany) 24.03.2014 20:42 #3372

trzeba jakiś kod aktywujący?

Dźubasek  12.03.2014 10:03 #3371

Bezplatne antywirusy i ... Arcabit AV, test na wielorodzajowej starej paczce (Fake/Rogue AV, Spyware, Adware, Robaki, Ransom'y, Trojany, Backdoor'y).
Dom - ustawienia domyslne, max - wiadomo :)
Paczka pobrana z safegroup.pl

Comodo AV - dom 100.00
360 IS - dom 98.98
Avira - dom 96.96/max 98.38
Ad-Aware Free - dom 97.77
Panda Cloud - dom 97.77
Kingsoft AV - dom 97.77
AVG - dom 97.17/max 97.57
Arcabit AV - dom 96.76/max 96.76
Immunet 3 - dom 95.95/max 96.56
Avast - dom 92.72/max 92.72
MSE - dom 90.10
BAIDU AV - dom 77.37/max 82.62
Amiti AV - dom 7.87/max 45.85

kamilze  09.03.2014 11:20 #3370

Wystarczy usunąć z komputera program Avira OE Client aby cieszyć się starym wyglądem Aviry :)
Lub pobrać z innego źródła pełny instalator.

glombek1991  08.03.2014 13:27 #3369

Wie ktoś dlaczego nie mogę się zalogować w programie? cały czas napisane mam offline.

Miszkurka2000  06.03.2014 20:02 #3368

Czy ta najnowsza wersja Aviry może współpracować z Microsoft Security Essentials?

taki tam (niezalogowany) 05.03.2014 11:00 #3367

Avirę z małymi przerwami używam od kilku lat i do niedawna uznałbym ją za jeden z najlepszych antywirusów... Niestety coraz bardziej staje się upierdliwa i potrafi przeszkadzać podczas grania, często wyskakującymi okienkami, a co gorsza - częściowym blokowaniem łącza internetowego. Ostatnia jej wersja też nie do końca przypadła mi do gustu, może dla tego , że jestem trochę konserwatystą i nie lubię "niepotrzebnych zmian dla samych zmian" ...

GG (niezalogowany) 01.03.2014 01:26 #3366

Jak w najnowszej wersji wyłączyć secure mode?

Anonim (niezalogowany) 26.02.2014 19:00 #3365

Nowa wersja wolniej startuje, ale z drugiej strony jak już wystartuje to potem mniej zasobów bierze niż stara.

st (niezalogowany) 26.02.2014 09:22 #3364

Zainstalowalem Avire ponieważ wcześniejszy Avast zaczął spowalniać system podczas startu. Ponoć Avira jest lekka ale po zainstalowaniu był dramat. Praca po starcie systemu po 5 minutach. Windows XP na lapie HP Core 2 Duo. Odradzam

Anonim (niezalogowany) 23.02.2014 13:05 #3363

@Anonim (niezalogowany) 21.02.2014 14:18

Masz ochronę. Możesz się zalogować albo nie. Zalogowanie daje ci to, że aktywny będzie moduł analizy w chmurze.

Anonim (niezalogowany) 21.02.2014 15:34 #3362

@Anonim (niezalogowany): P.S. Dodatkowo centrum zabezpieczeń systemu Windows nie widzi Aviry i wyświetla brak ochrony antywirusowej. Tyle lat było wszystko w porządku, ech. Włączyłem opcję samodzielnego monotorowania ale wolałbym jednak normalnie ;)

Anonim (niezalogowany) 21.02.2014 14:18 #3361

Mam pytanie: dlaczego po zainstalowaniu nowej aviry wyświetla się w trayu, że avira is offline? Mam się zalogować, czyli podać swoje dane, e-mail itp, żeby była aktywna? W starej było wszystko ok,a tutaj z tym oknem logowania nie mogę się połapać. Parasolka nie jest zwinięta, skanować też mogę, ale martwi mnie to offline, bo nie mam ochrony przy przeglądaniu internetu (chwilowo coś tam zainstalowałem)

Anonim (niezalogowany) 19.02.2014 08:31 #3360

Dobra nowa wersja. Mniejsze użycie zasobów i nie instaluje crapu domyślnie. Ale co ja się naszukałem żeby wywołać stary interface. Trzeba kliknąć tu jakby ktoś nie wiedział:
http://imgur.com/NGyV8cv

I za to minus bo poprzednio dało się sporo zrobić spod ikony traya PPM. Teraz, żeby chwilowo zawiesić działanie ochrony muszę klikać kilka razy.

Dźubasek  16.02.2014 17:15 #3359

Proponuję zainstalować 360 IS.
Genialny program i za darmo.
I szykuje się wersja polskojęzyczna, co stanowi niemal "policzek" dla producenta Aviry.
Nasz sąsiad zza Odry, od kilkudziesięciu lat naucza się w Polsce ich języka i co? Jajco :D
Mają nas po prostu głęboko.....
A tu proszę: zza Wielkiego Muru, z Państwa Środka, polski user otrzymuje wersję w jego ojczystym języku.

Niestety, ale słowa hymnu niemieckiego widać są dalej aktualne: "....... uber alles!" :)

Anonim (niezalogowany) 15.02.2014 21:17 #3358

Po sześciu latach muszę niestety powiedzieć z wielką przykrością "goodbye avira". Najnowsza wersja to po prostu wirus. Powoduje dysfunkcję wielu programów.

Kris. (niezalogowany) 08.02.2014 21:56 #3357

@Oldand53: Zgadzam się całkowicie,najlepsze wersje Aviry do 9-wiątki już minęły.

Oldand53  02.02.2014 08:32 #3356

U mnie Avira powoduje problem ze znacznym wydłużeniem czasu oczekiwania na pojawienie się ikon po uruchomieniu systemu. Zrezygnowałem z trybu uruchamiania "bezpieczny start", ale to nie usunęło przyczyny. Dopiero po odinstalowaniu Aviry i zainstalowaniu Emsisoft Anti-Malware, komputer zaczął prawidłowo pracować. Przy innych antywirusach też nie ma powyższego problemu.