r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avira Free Antivirus 2015 15.0.19.164

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Avira Free Antivirus jest jednym z najpopularniejszych darmowych (do zastosowań domowych) program antywirusowy, potrafiący skutecznie chronić komputer przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Galeria programu

Program na tle innych bezpłatnych rozwiązań może nie wyróżnia się szczególnie bogatą funkcjonalnością, jednak jego główną siłą jest wysoka wykrywalność szkodliwego oprogramowania. Jest ona efektem rozbudowanej i często aktualizowanej bazy sygnatur zagrożeń, której nie powstydziłoby się żadne komercyjne oprogramowanie zabezpieczające. Kolejną zaletą Avira Free Antivirusa są niewielkie wymagania. Program bez większych przeszkód może być wykorzystywany do ochrony starszych komputerów, których praca nie będzie przez niego zakłócana.

Avira Free Antivirus oferuje silnik antywirusowy zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym, który odpowiada za monitorowanie wszystkich otwieranych i zapisywanych danych. Z poziomu ustawień definiować można rozszerzenia plików uwzględnianych podczas pracy tego komponentu (domyślnie program uwzględnia wszystkie formaty, wraz z archiwami). Nie zabrakło również mechanizmu kwarantanny, służącego do przechowywania podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, harmonogramu do planowania operacji skanowania komputera i aktualizacji programu, a także raportowania wszelakich zdarzeń.

Bezpłatna wersja Avira Free Antivirus nie posiada możliwości skanowania poczty przychodzącej/wychodzącej, ale po aktywacji opcji skanowania plików podczas odczytu i zapisu informacje w skrzynce pocztowej i tak są sprawdzane. Kolejną, często wytykaną programowi przez polskich użytkowników wadą jest brak polskiej wersji językowej. Jednak pomimo to produkt Aviry jest na tyle prosty i intuicyjny w obsłudze, że nie powinni z nim mieć problemów nawet początkujący użytkownicy komputera.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Avira Free Antivirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Botnet Dridex żyje i… rozprowadza oprogramowanie antywirusowe

20
BEZPIECZEŃSTWO 09.02.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dridex to botnet, którym zarządzać miała grupa hakerów ze wschodniej Europy wykorzystujących sieć do pozyskiwania danych logowania do kont bankowych. Według przedstawicieli FBI, botnet miał z ich inicjatywy zakończyć działalność jeszcze w zeszłym roku. Jak się jednak okazuje, sieć wciąż funkcjonuje, jednak zamiast rozprowadzać malware i keyloggery… instaluje na „zainfekowanych” komputerach oprogramowanie antywirusowe. Sieć jest także znana pod nazwami Cridex czy Bugat. W praktyce służyła ona hakerom do rozsyłania maili zawierających załączniki w postaci dokumentów pakietu biurowego Microsoft…

Dell oferuje w swoim sklepie instalację Firefoksa za jedyne 120 złotych

96
OPROGRAMOWANIE 05.03.2014 | Adam Golański (eimi)

Tą wiadomością powinni zainteresować się wszyscy ci, którzy świadczą usługi z zakresu tzw. „pogotowia komputerowego”. Pozwoli ona odpowiednio wykalibrować cennik. Ile bowiem powinna kosztować klienta instalacja przeglądarki? Kanonem w tej sprawie może być internetowy sklep Della. Jak poinformował brytyjski The Register, powołując się na zgłoszenie swojego czytelnika, ten komputerowy gigant oferuje swoim klientom, zainteresowanym kupnem komputerów marki Optiplex, fantastyczną okazję – zainstalowanie przeglądarki internetowej Mozilla Firefox za jedyne 16,25 funta. Sprawdziliśmy, jak wygląda…

Recenzje użytkowników

wysoka skuteczność , pogram lekki dla systemu, prosta obsługa mimo braku języka polskiego
brak języka polskiego może nie których przerażać, dla początkujących trochę skomplikowany interfejs
ocena użytkownika

Avira to uznany program na rynku aplikacji antywirusowych. Wysoka skuteczność potwierdzana nie tylko w testach ,ale także obecnością silnika Aviry w programach antywirusowych innych firm. Program jest bardzo lekki dla systemu. W żadnym stopniu nie spowalnia komputera.Interfejs programu jest prosty jednak początkujący użytkownicy mogą mieć problemy z poruszaniem się po menu. Zwłaszcza przy braku języka polskiego. Nie ma jednak takiej potrzeby po program jest odpowiednio skonfigurowany już na starcie.Program wyświetla reklamy jednak nie są one szczególnie irytujące. Ogólnie aplikacja godna polecenia

03.05.2015 12:57 | Recenzja do wersji 2015 15.0.9.504
Dobra skuteczność za "darmoche"
Z wydania na wydanie coraz cięższy, chociaż brak języka PL to nie wada było by nam miło gdyby po tylu latach na rynku prod. programu dali tłumaczenie.
ocena użytkownika

Antywirus godny polecenia (chyba).Aviry w wersji free używam od zarania dziejów i w zasadzie nigdy mnie nie zawiodła przez te kilkanaście lat.
W sumie miałem 2 "incydenty" przez ten czas i to takie z którymi Avira poradziła sobie bez problemów podczas pełnego skanowania,a virusa to widziałem tylko u znajomych na kompach gdy dostaje do "roboty".Tylko..przez te moje lata z Avirą z lekkiego antywirusa urosła do zasobożernej krowy po prostu to już nie ta Avira i tutaj w zupełności zgadzam się z kolegą XYZed (wpis #3354) i razi mnie trochę wpis w recenzjach na pozycji drugiej kolegi djkarateka moim zdaniem nie przystający do rzeczywistości o lekkości i etct... co do wad wymienionych przez djkarateka np.brak pl moim zdaniem program jest tak intuicyjny (choć to tylko moja opinia i nie musi być prawdą) że żadna wielka znajomość języka ang. nie jest potrzebna a w razie potrzeby można sobie przetłumaczyć w google te kilka słów aby "zaczaić" o co chodzi.
Co do obciążania systemu to poniżej kilka zrzutów że nie jest tak pięknie w tym temacie,chyba że uważacie że nie jest to dużo,więc nie mogę sobie wyobrazić jakie jest zużycie zasobów przy cięższych antywirusach (według opinii użytkowników).Ponadto przy aktualizacji bazy wirusów obciążenie proca około 80-90% to chyba więc raczej nie mało,oczekiwanie na skanowanie na życzenie pojedyńczego pliku i to wcale nie dużego też stanowczo przy długie ("długo myśli zanim zabierze się do roboty") no i w tym wypadku obciążenie zasobów nie małe ,rozumiał bym jeszcze to gdyby plik pył dużych rozmiarów i zachodziła by potrzeba wczytania go do pamięci.Co do wyskakującej reklamy to mam zablokowaną (chyba) bo nie widzę żadnej,bynajmniej o ile pamiętam blokowałem to czasami firewallem z resztą ostatnio u mnie aktualizacja bazy aviry jest blokowana firewallem zezwalam albo nie w zależności od sytuacji właśnie z przyczyn "duszenia kompa" w trakcie aktualizacji bo moim zdaniem to użytkownik ma decydować co gdzie kiedy itd. a nie programy i jakoś ostatnio coraz mniej wierzę w skuteczność zabezpieczeń i zastanawiam się nad przepuszczeniem całego ruchu sieciowego z mojej głównej maszynki przez dodatkowy komputer w celu monitorowania co tak naprawdę przechodzi..ale to już inny temat.
Czasami zdarza się uszkodzenie Aviry i pomimo odinstalowania nie da się zainstalować ponownie nawet nowej wersji,miałem takie przypadki na win7 i Vista w tym przypadku polecam uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i użycie narzędzia "avira registry cleaner" ze strony Aviry.
Do Juradam ( #3352).W moim przypadku właśnie mam win xp home sp3 tyle że jako firewall chodzi zwykły darmowy Ashampo i choć Avira zgłosiła zastrzeżenia w czasie instalacji że mogą być problemy to nie odinstalowałem a tylko wyłączyłem na czas instalacji oczywiście teraz chodzi cały czas i czasami avirka dostaje kopa między kieszonki gdy jest za bardzo upierdliwa (oczywiście chodzi o monity aktualizacji a nie działanie programu i wykrywanie).
Ktoś tu wspominał o toolbarach od aviry chyba jakoś ostatnio odpuścili z nachalnym monitowaniem tego gdy się nie instalowało lub gdy się usunęło ten komponent, bo jak wiadomo wszelkiej maści toolbarom i podobnym komponentom serdecznie dziękujemy (nawet tym z DP) wystarczy nam to że google wie o nas dużo inni nie muszą :-)) .
Wspominał ktoś też o fałszywych alarmach,to raczej się nie zdarza jak monituje to znaczy że coś jest na rzeczy,zawsze można sprawdzić na stronach o co chodzi i nie zawsze musi być to rasowy vir a inne "ciekawe komponenty wszyte w oprogramowanie"
Ooo. ale się rozpisałem.
Tak więc podsumowując program nie jest idealny ale na dzień dzisiejszy nie bardzo widzę alternatywę dla Aviry skoro często podnoszony jest temat "lekkości" to nie jestem nawet w stanie wyobrazić sobie działania "cięższych" atywirusów.
Co do skuteczności dla zwykłego zjadacza "papu" skuteczny na pewno do tego oczywiście trochę rozsądku podczas surfowania w necie i używania różnej maści oprogramowania bo tego nic nie zastąpi nawet najlepszy antyvirus.
ps.aktualnie u mnie na xp sp3 v.14.0.0.3 (według okna About) i to jej dotyczy jej opis.Co do nowszej wersji na razie zaczekam dopuki ta się aktualizuje,bo nowa zapewne lżejsza nie jest.
Zrzuty
stan beszczynności ,teoretycznie bo zawsze coś w systemie się dzieje.(skan mode w real time na odczyt i zapis) http://images63.fotosik.pl/417/290c3dce7011ff6c.jpg
skanowanie tego wpisu zapisanego jako txt. http://images61.fotosik.pl/416/81512e87d1354729.jpg
i użycie procesora w czasie aktualizacji bazy. http://images65.fotosik.pl/417/347c955b99db4f10.jpg

25.11.2013 21:46 | Recenzja do wersji 2014 14.0.1.749
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #3577 19.08.2016 18:01

@sheldon c. (niezalogowany): Prawdę powiedziawszy to używam od czasu do czasu Ccleaner, ale wydaje mi się programem bezpiecznym. Poza tym używam MBAM i darmowy AVG free, to wszystko. Kiedyś miałem Avirę free i miałem problem z deinfestacją.

  #3576 19.08.2016 10:40

@Macie (niezalogowany):

''''klinery''',''''optymalizery'''', itp. grunt to nie tykac rejestru jak juz ...

  #3575 18.08.2016 15:23

@sheldon c. (niezalogowany): A jakie to są te programy ulepszacze?

  #3574 15.08.2016 14:01

@Macie (niezalogowany): To nie trzeba się grzebać w rejestrze i usprawniać systemu programami ulepszaczami . I nie bedzie problemu instalacji , deinstalacji i codziennego użytkowania czegokolwiek.
Bzdura, Avira bardzo łatwo się instaluje i odinstalowuje. Nie zostawia też sterty smieci.

  #3573 13.08.2016 22:26

@meelten : To prawda. Avira jest dobra. Ciężko ją jednak odinstalować.

meelten   2 #3572 12.08.2016 16:14

Po przetestowaniu w ostatnich tygodniach kilku popularnych programów stwierdzam, że na tę chwilę to jest ideał w kategorii darmowych antywirów. Leciutki jak piórko (nie znalazłem lżejszego, nawet te Pandy i inne w chmurze wcale takie lekkie nie są jak reklamują), pracuje niezauważalnie, nie spamuje reklamami, nie ma żadnych cudacznych wodotrysków jednocześnie nie idąc w totalną ascezę jak np. BitDefender. No i co najważniejsze pod względem wykrywalności to ścisła czołówka. Jak dla mnie ten program łączy w sobie zalety konkurencji jednocześnie nie powielając ich wad. Nie wiem czego więcej można wymagać od darmowego antywirusa.

Autor edytował komentarz w dniu: 12.08.2016 16:15
  #3571 11.08.2016 09:32

A to nicponie. Wraz nawą wersją uraczyli darmowych okienkiem zachęty kupna pro. I ani na koncie ani w programie nie mozna wyłaczyc. Jak żyć ?
Dobrze, że tylko małe okienko.
PSam programik ok. Lux wykrywa trzeba przyznać.

  #3570 03.08.2016 20:52

@Magnum 44:

tak, wpisz w google, ale to ta sama wersja co tu na dp (numeracja)

  #3569 02.08.2016 12:49

@carir (niezalogowany):

tak, dobrze działa.

Magnum 44   16 #3568 02.08.2016 12:12

Jest już wersja 2016 :P

  #3567 27.07.2016 21:17

A czy ktoś przetestował go na win 10

  #3566 26.07.2016 18:26

nonmem:
mam na viscie 64. nie do uwierzenia lecz jest tak lekki jak sa+. kompletnie nie odczuwalna, oprócz pełnego skanu oczywiscie, na full ustwawieniach( heurystyka max). ale wszystkie av podczas skanu nieco ciążą. na prawde piórko. jestem bardzo zadowolony. no i ta wykrywalnosc. zawsze w czołówce.

memnon   7 #3565 26.07.2016 12:52

@nonmem (niezalogowany): nie wiem jak jest teraz , obecnie mam Eseta .Jeśli jest jak mówisz to fajnie .Jak u Ciebie z obciążeniem systemu ?

  #3564 25.07.2016 16:49

@memnon: przeciez w avirze zadne reklamy nie wyskakuja. mam pół roku zainstalowana, na koncie odhaczone wszelkie infa i jest spokój. nawet mikro okienka nie widziałem.

  #3562 24.07.2016 13:48

@izok1980: Tak prawdę powiedziawszy, Avira w wersji free stanęła za bardzo w miejscu. Postęp tego antywirusa w stosunku do poprzednich wersji jest niewielki. Chociaż jak na darmowy AV to jest dobry antywirus.

izok1980   8 #3561 16.07.2016 06:16

@Macie (niezalogowany): Avira to nie wiem czy będzie po polsku masz jakieś info o tym?

  #3560 15.07.2016 20:03

@izok1980: Czekam na Avirę, ale wolę kiedy będzie ją mozna pobrać po polsku. To dobry, lekki antywirus.

izok1980   8 #3559 14.07.2016 18:59

@FreeWare_RK: Czas na avire ?:) hehe :D

GediMaster   3 #3558 08.07.2016 22:53

@ssssssnkinhik (niezalogowany): Co znaczy niekompatybilnej? Czemu mam zainstalować 2012 jeśli 2015 działa? 2015 używałem cały poprzedni rok i do marca 2016 Luke Skywalker pokazywał swoje okienko. Ni z tego, ni z owego przestałem go widzieć. Głupio tak nie widzieć postępu skanowania ;/.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.