r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avira Free Antivirus 2015 15.0.17.273

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Avira Free Antivirus jest jednym z najpopularniejszych darmowych (do zastosowań domowych) program antywirusowy, potrafiący skutecznie chronić komputer przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Galeria programu

Program na tle innych bezpłatnych rozwiązań może nie wyróżnia się szczególnie bogatą funkcjonalnością, jednak jego główną siłą jest wysoka wykrywalność szkodliwego oprogramowania. Jest ona efektem rozbudowanej i często aktualizowanej bazy sygnatur zagrożeń, której nie powstydziłoby się żadne komercyjne oprogramowanie zabezpieczające. Kolejną zaletą Avira Free Antivirusa są niewielkie wymagania. Program bez większych przeszkód może być wykorzystywany do ochrony starszych komputerów, których praca nie będzie przez niego zakłócana.

Avira Free Antivirus oferuje silnik antywirusowy zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym, który odpowiada za monitorowanie wszystkich otwieranych i zapisywanych danych. Z poziomu ustawień definiować można rozszerzenia plików uwzględnianych podczas pracy tego komponentu (domyślnie program uwzględnia wszystkie formaty, wraz z archiwami). Nie zabrakło również mechanizmu kwarantanny, służącego do przechowywania podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, harmonogramu do planowania operacji skanowania komputera i aktualizacji programu, a także raportowania wszelakich zdarzeń.

Bezpłatna wersja Avira Free Antivirus nie posiada możliwości skanowania poczty przychodzącej/wychodzącej, ale po aktywacji opcji skanowania plików podczas odczytu i zapisu informacje w skrzynce pocztowej i tak są sprawdzane. Kolejną, często wytykaną programowi przez polskich użytkowników wadą jest brak polskiej wersji językowej. Jednak pomimo to produkt Aviry jest na tyle prosty i intuicyjny w obsłudze, że nie powinni z nim mieć problemów nawet początkujący użytkownicy komputera.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Avira Free Antivirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Publikacje powiązane

Botnet Dridex żyje i… rozprowadza oprogramowanie antywirusowe

20
BEZPIECZEŃSTWO 09.02.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dridex to botnet, którym zarządzać miała grupa hakerów ze wschodniej Europy wykorzystujących sieć do pozyskiwania danych logowania do kont bankowych. Według przedstawicieli FBI, botnet miał z ich inicjatywy zakończyć działalność jeszcze w zeszłym roku. Jak się jednak okazuje, sieć wciąż funkcjonuje, jednak zamiast rozprowadzać malware i keyloggery… instaluje na „zainfekowanych” komputerach oprogramowanie antywirusowe. Sieć jest także znana pod nazwami Cridex czy Bugat. W praktyce służyła ona hakerom do rozsyłania maili zawierających załączniki w postaci dokumentów pakietu biurowego Microsoft…

Dell oferuje w swoim sklepie instalację Firefoksa za jedyne 120 złotych

94
OPROGRAMOWANIE 05.03.2014 | Adam Golański (eimi)

Tą wiadomością powinni zainteresować się wszyscy ci, którzy świadczą usługi z zakresu tzw. „pogotowia komputerowego”. Pozwoli ona odpowiednio wykalibrować cennik. Ile bowiem powinna kosztować klienta instalacja przeglądarki? Kanonem w tej sprawie może być internetowy sklep Della. Jak poinformował brytyjski The Register, powołując się na zgłoszenie swojego czytelnika, ten komputerowy gigant oferuje swoim klientom, zainteresowanym kupnem komputerów marki Optiplex, fantastyczną okazję – zainstalowanie przeglądarki internetowej Mozilla Firefox za jedyne 16,25 funta. Sprawdziliśmy, jak wygląda…

Recenzje użytkowników

wysoka skuteczność , pogram lekki dla systemu, prosta obsługa mimo braku języka polskiego
brak języka polskiego może nie których przerażać, dla początkujących trochę skomplikowany interfejs
ocena użytkownika

Avira to uznany program na rynku aplikacji antywirusowych. Wysoka skuteczność potwierdzana nie tylko w testach ,ale także obecnością silnika Aviry w programach antywirusowych innych firm. Program jest bardzo lekki dla systemu. W żadnym stopniu nie spowalnia komputera.Interfejs programu jest prosty jednak początkujący użytkownicy mogą mieć problemy z poruszaniem się po menu. Zwłaszcza przy braku języka polskiego. Nie ma jednak takiej potrzeby po program jest odpowiednio skonfigurowany już na starcie.Program wyświetla reklamy jednak nie są one szczególnie irytujące. Ogólnie aplikacja godna polecenia

03.05.2015 12:57 | Recenzja do wersji 2015 15.0.9.504
Dobra skuteczność za "darmoche"
Z wydania na wydanie coraz cięższy, chociaż brak języka PL to nie wada było by nam miło gdyby po tylu latach na rynku prod. programu dali tłumaczenie.
ocena użytkownika

Antywirus godny polecenia (chyba).Aviry w wersji free używam od zarania dziejów i w zasadzie nigdy mnie nie zawiodła przez te kilkanaście lat.
W sumie miałem 2 "incydenty" przez ten czas i to takie z którymi Avira poradziła sobie bez problemów podczas pełnego skanowania,a virusa to widziałem tylko u znajomych na kompach gdy dostaje do "roboty".Tylko..przez te moje lata z Avirą z lekkiego antywirusa urosła do zasobożernej krowy po prostu to już nie ta Avira i tutaj w zupełności zgadzam się z kolegą XYZed (wpis #3354) i razi mnie trochę wpis w recenzjach na pozycji drugiej kolegi djkarateka moim zdaniem nie przystający do rzeczywistości o lekkości i etct... co do wad wymienionych przez djkarateka np.brak pl moim zdaniem program jest tak intuicyjny (choć to tylko moja opinia i nie musi być prawdą) że żadna wielka znajomość języka ang. nie jest potrzebna a w razie potrzeby można sobie przetłumaczyć w google te kilka słów aby "zaczaić" o co chodzi.
Co do obciążania systemu to poniżej kilka zrzutów że nie jest tak pięknie w tym temacie,chyba że uważacie że nie jest to dużo,więc nie mogę sobie wyobrazić jakie jest zużycie zasobów przy cięższych antywirusach (według opinii użytkowników).Ponadto przy aktualizacji bazy wirusów obciążenie proca około 80-90% to chyba więc raczej nie mało,oczekiwanie na skanowanie na życzenie pojedyńczego pliku i to wcale nie dużego też stanowczo przy długie ("długo myśli zanim zabierze się do roboty") no i w tym wypadku obciążenie zasobów nie małe ,rozumiał bym jeszcze to gdyby plik pył dużych rozmiarów i zachodziła by potrzeba wczytania go do pamięci.Co do wyskakującej reklamy to mam zablokowaną (chyba) bo nie widzę żadnej,bynajmniej o ile pamiętam blokowałem to czasami firewallem z resztą ostatnio u mnie aktualizacja bazy aviry jest blokowana firewallem zezwalam albo nie w zależności od sytuacji właśnie z przyczyn "duszenia kompa" w trakcie aktualizacji bo moim zdaniem to użytkownik ma decydować co gdzie kiedy itd. a nie programy i jakoś ostatnio coraz mniej wierzę w skuteczność zabezpieczeń i zastanawiam się nad przepuszczeniem całego ruchu sieciowego z mojej głównej maszynki przez dodatkowy komputer w celu monitorowania co tak naprawdę przechodzi..ale to już inny temat.
Czasami zdarza się uszkodzenie Aviry i pomimo odinstalowania nie da się zainstalować ponownie nawet nowej wersji,miałem takie przypadki na win7 i Vista w tym przypadku polecam uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i użycie narzędzia "avira registry cleaner" ze strony Aviry.
Do Juradam ( #3352).W moim przypadku właśnie mam win xp home sp3 tyle że jako firewall chodzi zwykły darmowy Ashampo i choć Avira zgłosiła zastrzeżenia w czasie instalacji że mogą być problemy to nie odinstalowałem a tylko wyłączyłem na czas instalacji oczywiście teraz chodzi cały czas i czasami avirka dostaje kopa między kieszonki gdy jest za bardzo upierdliwa (oczywiście chodzi o monity aktualizacji a nie działanie programu i wykrywanie).
Ktoś tu wspominał o toolbarach od aviry chyba jakoś ostatnio odpuścili z nachalnym monitowaniem tego gdy się nie instalowało lub gdy się usunęło ten komponent, bo jak wiadomo wszelkiej maści toolbarom i podobnym komponentom serdecznie dziękujemy (nawet tym z DP) wystarczy nam to że google wie o nas dużo inni nie muszą :-)) .
Wspominał ktoś też o fałszywych alarmach,to raczej się nie zdarza jak monituje to znaczy że coś jest na rzeczy,zawsze można sprawdzić na stronach o co chodzi i nie zawsze musi być to rasowy vir a inne "ciekawe komponenty wszyte w oprogramowanie"
Ooo. ale się rozpisałem.
Tak więc podsumowując program nie jest idealny ale na dzień dzisiejszy nie bardzo widzę alternatywę dla Aviry skoro często podnoszony jest temat "lekkości" to nie jestem nawet w stanie wyobrazić sobie działania "cięższych" atywirusów.
Co do skuteczności dla zwykłego zjadacza "papu" skuteczny na pewno do tego oczywiście trochę rozsądku podczas surfowania w necie i używania różnej maści oprogramowania bo tego nic nie zastąpi nawet najlepszy antyvirus.
ps.aktualnie u mnie na xp sp3 v.14.0.0.3 (według okna About) i to jej dotyczy jej opis.Co do nowszej wersji na razie zaczekam dopuki ta się aktualizuje,bo nowa zapewne lżejsza nie jest.
Zrzuty
stan beszczynności ,teoretycznie bo zawsze coś w systemie się dzieje.(skan mode w real time na odczyt i zapis) http://images63.fotosik.pl/417/290c3dce7011ff6c.jpg
skanowanie tego wpisu zapisanego jako txt. http://images61.fotosik.pl/416/81512e87d1354729.jpg
i użycie procesora w czasie aktualizacji bazy. http://images65.fotosik.pl/417/347c955b99db4f10.jpg

25.11.2013 21:46 | Recenzja do wersji 2014 14.0.1.749
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #3545 25.05.2016 11:24

mam pytanie czemu avira po restarcie systemu sama instaluje mi avira luncher,usuwam to i znowu wraca

Zero Ghost   6 #3544 22.05.2016 14:00

@Anonim (niezalogowany): Typowa odpowiedź niezalogowanego ,nie warto nawet komentować...

  #3543 21.05.2016 00:54

@Zero Ghost: Koleś nie przesadzaj z tm całym F-secure. Ktoś za to ci płaci ?
Promujesz ten soft jak dziecko w piaskownicy nową łopatkę

Zero Ghost   6 #3542 18.05.2016 11:59

Mam tu promo na świetny program F-Secure SAFE ,ochrona antywirusowa ,ochrona przeglądania ,ochrona bankowości ,kontrola rodzicielska ,funkcja DeepGuard ,filtrowanie spamu ... ,skaner AV to prawdziwa rakieta ,nawet po włączeniu zaawansowanej heurystyki , ,polecam brać puki jest okazja ,promo na pół roku ,stronka w języku Niemieckim ,po wpisaniu danych - te oczywiście mogą być wyssane z palca ,podajemy e-mail ,ten musi być prawdziwy ,przychodzi mail aktywacyjny ,jeszcze wymyślacie hasło ,to warto sobie skopiować ,zapisać ,i po chwili przechodzicie na kolejną stronę ,tam już możecie sobie zmienić język na PL ,sam soft w promo jest aż na 3 urządzenia ,nie wiem jak to długo potrwa ale naprawdę warto https://campaigns.f-secure.com/safe/sterntv/de_DE/index.html?ecid=8817&adcid...

  #3541 15.05.2016 18:21

@I.R.E.K: Jakiego zabezpieczenia do ochrony systemu windows używasz na co dzień,bym był wdzięczny za odpowiedź,bo znasz się na zabezpieczeniach,pozdrawiam serdecznie,podziękowanie.

  #3540 15.05.2016 13:58

moze ktos by stanał na wysokosci zadania i podjał by sie spolszczenia aviry to juz do szczescia niczego by mi nie brakowało bo od dawna mialem ochote wyprubowac ten antywirus ale przeszkoda jest jezyk angielski a nie mam zamiaru wszystkiego tłumaczyc bo to strata czasu- bede bardzo wdzieczny jezeli ktos sie tego podemie .

  #3539 05.05.2016 13:35

warto tez nadmienic , ze pomimo wersji free , broni tez strony internet. czesto ''chodze'' po ''strimach'' ( tv on line) i mnóstwo smieci wyłapuje ( okienka aviry wyskakuja :) ). wspiera systemowy fire wall (* o dziwo pare razy wyskoczyło okienko o połaczeniach. w wersji darmowej !? normalnie CUD.). tylko główne okno tak jakos mułowato sie otwiera. ale da sie przezyc. grunt, ze leciutki. szkoda, ze tak mało popularny u nas.no i warto to konto on line załozyc. korzystam juz 3-ci m-ac i zadnych reklam, powiadomien nie ma.
instalacja, załozenie konta, pełen skan, w zadaniach np. co 8 godz scan activ proces i kompek,lapek ''klir'' mamy.
polecam.

I.R.E.K   6 #3538 04.05.2016 17:17

Coś wam napiszę , ludzie którzy mają Avirę mają w systemie bardzo czysto i to jest super , jak widzę że ktoś ma Avirę to system ma czysty , ciekawy program nie testowałem go już dawno , ale faktem jest że skoro tak jest to dobry jest .

  #3537 22.04.2016 13:43

cosik nie chce sie samoaktualizować do nowszej wersji. dalej mam z konca lutego,chociaz definicje pobiera. no, chyba ze darmowi otrzymuja z opóźnieniem. to wtedy inna innosc. :)

ps. polecam avirke.lekka,ustawiczne aktualizacje i zawsze w czołówce . ramie w ramie z bitkiem i kacprem.

  #3536 15.04.2016 10:57

@GediMaster: Nastąpił koniec Aviry dla systemu Windows XP w dniu 08.04.2016 r.

Avira Product Lifecycle

Microsoft Windows XP (Professional Edition, Professional 64 Bit Edition, Home Edition, Tablet PC Edition) 08.04.2015

Engine and signatures updates for the products running on Windows XP 08.04.2016

http://www.avira.com/en/support-product-lifecycle

FreeWare_RK   17 #3535 01.04.2016 13:45

@guma77: Jasne, zaraz napiszę :) .

  #3534 21.03.2016 09:08

@GediMaster: Moze używ2asz wersji nie kompatybilnej z XP? Zainstaluj wersję 2012

GediMaster   3 #3533 20.03.2016 15:56

A ja mam od tygodnia problem z Avirą na Win XP. Nie pojawia się okno skanera (Luke Filewalker). W procesach widać avscan.exe, a w raportach pojawiają się wpisy, więc widać, że Avira skanuje! Przeinstalowałem aplikację. Dodatkowo wyczyściłem z rejestru wpisy Aviry i parę dni było ok. Niestety, dzisiaj Luke Filewalker znowu się nie pokazuje ;/. Spotkał się ktoś z czymś takim? Wie może jak naprawić, by okno skanera było widoczne? Używam Aviry od początku jej istnienia i nie miałem żadnego z nią problemu, aż do teraz...

  #3532 18.03.2016 21:01

@mam avire (niezalogowany): Tak, niby proste. Ale dla mnie, gościa po zawodówce, przydałaby się ta Avira po polsku.

  #3531 16.03.2016 11:24

How to Disable Annoying Popups in Avira Free AntiVirus (Windows 7)
http://www.provenhelper.com/computers/6-how-to-disable-annoying-popups-in-avira-...

  #3530 12.03.2016 07:26

@anonim (niezalogowany):
poprzez to małe okienko nalezy załozyc konto ( email może byc smieciowy i poprzez te okienko mozna od razu wchodzic na konto) i tam w edycji profilu jest opcja - notifications. trzeba wszystkie dac suwaki na off ( domyslnie jest on) i ......po reklamach. no, ale trzeba chciec a nie sie lenic.!!!!!!! ashampoo tak od dawna ma. ludki biora, instaluja ale nie popatrza, nie poczytaja, a potem jeki ze mnostwo reklam , e mail itp. itd
co prawda mam avire kilka dni dopiero ale zadnej reklamy nie uswiadczyłem. tylko okienko w narozniku o starcie programu po uruchomieniu kompa.
zainstalowac, ustawic, przeskanowac, powykluczac to i owo i po kilku uruchomieniach kompa pomimo wagi jest lekka.
ale gdzie tam, lepiej jeczec ze beeee. a nawet jak wyskoczy cos to na firewallu mozna sie pobawic i poblokowac.
mam kilka '''ashampów'' i na firewallu poblokowałem zachety do kupna i nic sie nie wyswietla.
zeby móc, to trzeba chciec.
ps. avira na razie ok. na max ustawieniach znajduje nawet candy w nie uzywanych instalatorach programów. mialem pande i avg ale spowalniaja i komp i internet. czas pokaze jak z avira bedzie
pzdr. dla myslacych ludzi.

  #3529 10.03.2016 19:21

@anonim (niezalogowany): Napisałeś to tylko po to, aby coś napisać?
Widziałeś kiedyś ten program w działaniu, czy tylko na obrazku.

  #3528 03.03.2016 21:29

Witam. Te typy ciągle pakują reklamy do Aviry i jaki mają one charakter (reklama na cały ekran znikąd, małe okienko przy uruchomieniu interfejsu programu)?

  #3527 23.02.2016 21:00

Prawie w każdych testach 99,9% wykrywalność, nie obciąża nawet starszych komputerów, mi osobiście to nie przeszkadza ale polskie tłumaczenie byłoby mile widziane.

marcin1510   7 #3526 14.02.2016 20:51

kurcze, program fajny, ale ... został usieciowiony. Połowa administracji teraz odbywa się przez przeglądarkę.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.