Avira Free Antivirus 2015 15.0.13.202

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Avira Free Antivirus jest jednym z najpopularniejszych darmowych (do zastosowań domowych) program antywirusowy, potrafiący skutecznie chronić komputer przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Galeria programu

Program na tle innych bezpłatnych rozwiązań może nie wyróżnia się szczególnie bogatą funkcjonalnością, jednak jego główną siłą jest wysoka wykrywalność szkodliwego oprogramowania. Jest ona efektem rozbudowanej i często aktualizowanej bazy sygnatur zagrożeń, której nie powstydziłoby się żadne komercyjne oprogramowanie zabezpieczające. Kolejną zaletą Avira Free Antivirusa są niewielkie wymagania. Program bez większych przeszkód może być wykorzystywany do ochrony starszych komputerów, których praca nie będzie przez niego zakłócana.

Avira Free Antivirus oferuje silnik antywirusowy zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym, który odpowiada za monitorowanie wszystkich otwieranych i zapisywanych danych. Z poziomu ustawień definiować można rozszerzenia plików uwzględnianych podczas pracy tego komponentu (domyślnie program uwzględnia wszystkie formaty, wraz z archiwami). Nie zabrakło również mechanizmu kwarantanny, służącego do przechowywania podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, harmonogramu do planowania operacji skanowania komputera i aktualizacji programu, a także raportowania wszelakich zdarzeń.

Bezpłatna wersja Avira Free Antivirus nie posiada możliwości skanowania poczty przychodzącej/wychodzącej, ale po aktywacji opcji skanowania plików podczas odczytu i zapisu informacje w skrzynce pocztowej i tak są sprawdzane. Kolejną, często wytykaną programowi przez polskich użytkowników wadą jest brak polskiej wersji językowej. Jednak pomimo to produkt Aviry jest na tyle prosty i intuicyjny w obsłudze, że nie powinni z nim mieć problemów nawet początkujący użytkownicy komputera.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Avira Free Antivirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dell oferuje w swoim sklepie instalację Firefoksa za jedyne 120 złotych

93
OPROGRAMOWANIE 05.03.2014 | Adam Golański (eimi)

Tą wiadomością powinni zainteresować się wszyscy ci, którzy świadczą usługi z zakresu tzw. „pogotowia komputerowego”. Pozwoli ona odpowiednio wykalibrować cennik. Ile bowiem powinna kosztować klienta instalacja przeglądarki? Kanonem w tej sprawie może być internetowy sklep Della. Jak poinformował brytyjski The Register, powołując się na zgłoszenie swojego czytelnika, ten komputerowy gigant oferuje swoim klientom, zainteresowanym kupnem komputerów marki Optiplex, fantastyczną okazję – zainstalowanie przeglądarki internetowej Mozilla Firefox za jedyne 16,25 funta. Sprawdziliśmy, jak wygląda…

Recenzje użytkowników

wysoka skuteczność , pogram lekki dla systemu, prosta obsługa mimo braku języka polskiego
brak języka polskiego może nie których przerażać, dla początkujących trochę skomplikowany interfejs
ocena użytkownika

Avira to uznany program na rynku aplikacji antywirusowych. Wysoka skuteczność potwierdzana nie tylko w testach ,ale także obecnością silnika Aviry w programach antywirusowych innych firm. Program jest bardzo lekki dla systemu. W żadnym stopniu nie spowalnia komputera.Interfejs programu jest prosty jednak początkujący użytkownicy mogą mieć problemy z poruszaniem się po menu. Zwłaszcza przy braku języka polskiego. Nie ma jednak takiej potrzeby po program jest odpowiednio skonfigurowany już na starcie.Program wyświetla reklamy jednak nie są one szczególnie irytujące. Ogólnie aplikacja godna polecenia

03.05.2015 12:57 | Recenzja do wersji 2015 15.0.9.504
Dobra skuteczność za "darmoche"
Z wydania na wydanie coraz cięższy, chociaż brak języka PL to nie wada było by nam miło gdyby po tylu latach na rynku prod. programu dali tłumaczenie.
ocena użytkownika

Antywirus godny polecenia (chyba).Aviry w wersji free używam od zarania dziejów i w zasadzie nigdy mnie nie zawiodła przez te kilkanaście lat.
W sumie miałem 2 "incydenty" przez ten czas i to takie z którymi Avira poradziła sobie bez problemów podczas pełnego skanowania,a virusa to widziałem tylko u znajomych na kompach gdy dostaje do "roboty".Tylko..przez te moje lata z Avirą z lekkiego antywirusa urosła do zasobożernej krowy po prostu to już nie ta Avira i tutaj w zupełności zgadzam się z kolegą XYZed (wpis #3354) i razi mnie trochę wpis w recenzjach na pozycji drugiej kolegi djkarateka moim zdaniem nie przystający do rzeczywistości o lekkości i etct... co do wad wymienionych przez djkarateka np.brak pl moim zdaniem program jest tak intuicyjny (choć to tylko moja opinia i nie musi być prawdą) że żadna wielka znajomość języka ang. nie jest potrzebna a w razie potrzeby można sobie przetłumaczyć w google te kilka słów aby "zaczaić" o co chodzi.
Co do obciążania systemu to poniżej kilka zrzutów że nie jest tak pięknie w tym temacie,chyba że uważacie że nie jest to dużo,więc nie mogę sobie wyobrazić jakie jest zużycie zasobów przy cięższych antywirusach (według opinii użytkowników).Ponadto przy aktualizacji bazy wirusów obciążenie proca około 80-90% to chyba więc raczej nie mało,oczekiwanie na skanowanie na życzenie pojedyńczego pliku i to wcale nie dużego też stanowczo przy długie ("długo myśli zanim zabierze się do roboty") no i w tym wypadku obciążenie zasobów nie małe ,rozumiał bym jeszcze to gdyby plik pył dużych rozmiarów i zachodziła by potrzeba wczytania go do pamięci.Co do wyskakującej reklamy to mam zablokowaną (chyba) bo nie widzę żadnej,bynajmniej o ile pamiętam blokowałem to czasami firewallem z resztą ostatnio u mnie aktualizacja bazy aviry jest blokowana firewallem zezwalam albo nie w zależności od sytuacji właśnie z przyczyn "duszenia kompa" w trakcie aktualizacji bo moim zdaniem to użytkownik ma decydować co gdzie kiedy itd. a nie programy i jakoś ostatnio coraz mniej wierzę w skuteczność zabezpieczeń i zastanawiam się nad przepuszczeniem całego ruchu sieciowego z mojej głównej maszynki przez dodatkowy komputer w celu monitorowania co tak naprawdę przechodzi..ale to już inny temat.
Czasami zdarza się uszkodzenie Aviry i pomimo odinstalowania nie da się zainstalować ponownie nawet nowej wersji,miałem takie przypadki na win7 i Vista w tym przypadku polecam uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i użycie narzędzia "avira registry cleaner" ze strony Aviry.
Do Juradam ( #3352).W moim przypadku właśnie mam win xp home sp3 tyle że jako firewall chodzi zwykły darmowy Ashampo i choć Avira zgłosiła zastrzeżenia w czasie instalacji że mogą być problemy to nie odinstalowałem a tylko wyłączyłem na czas instalacji oczywiście teraz chodzi cały czas i czasami avirka dostaje kopa między kieszonki gdy jest za bardzo upierdliwa (oczywiście chodzi o monity aktualizacji a nie działanie programu i wykrywanie).
Ktoś tu wspominał o toolbarach od aviry chyba jakoś ostatnio odpuścili z nachalnym monitowaniem tego gdy się nie instalowało lub gdy się usunęło ten komponent, bo jak wiadomo wszelkiej maści toolbarom i podobnym komponentom serdecznie dziękujemy (nawet tym z DP) wystarczy nam to że google wie o nas dużo inni nie muszą :-)) .
Wspominał ktoś też o fałszywych alarmach,to raczej się nie zdarza jak monituje to znaczy że coś jest na rzeczy,zawsze można sprawdzić na stronach o co chodzi i nie zawsze musi być to rasowy vir a inne "ciekawe komponenty wszyte w oprogramowanie"
Ooo. ale się rozpisałem.
Tak więc podsumowując program nie jest idealny ale na dzień dzisiejszy nie bardzo widzę alternatywę dla Aviry skoro często podnoszony jest temat "lekkości" to nie jestem nawet w stanie wyobrazić sobie działania "cięższych" atywirusów.
Co do skuteczności dla zwykłego zjadacza "papu" skuteczny na pewno do tego oczywiście trochę rozsądku podczas surfowania w necie i używania różnej maści oprogramowania bo tego nic nie zastąpi nawet najlepszy antyvirus.
ps.aktualnie u mnie na xp sp3 v.14.0.0.3 (według okna About) i to jej dotyczy jej opis.Co do nowszej wersji na razie zaczekam dopuki ta się aktualizuje,bo nowa zapewne lżejsza nie jest.
Zrzuty
stan beszczynności ,teoretycznie bo zawsze coś w systemie się dzieje.(skan mode w real time na odczyt i zapis) http://images63.fotosik.pl/417/290c3dce7011ff6c.jpg
skanowanie tego wpisu zapisanego jako txt. http://images61.fotosik.pl/416/81512e87d1354729.jpg
i użycie procesora w czasie aktualizacji bazy. http://images65.fotosik.pl/417/347c955b99db4f10.jpg

25.11.2013 21:46 | Recenzja do wersji 2014 14.0.1.749

Komentarze

FreeWare_RK   12 #3480 10.09.2015 21:03

@ninja poszukiwany (niezalogowany): Panda zdecydowanie. Dużo lżejsza i skuteczniejsza. Przynajmniej ostatnimi czasy.

  #3479 08.09.2015 18:59

zainstalowałem avire ale coś nie tak chyba jest bo mi skanuje 4godz (full scan) i ni ewidac konca zatrzymało się na 10.6 % to normalne ?

ps.avira czy inny darmowy np:panda?

  #3478 08.09.2015 11:38

Jakie to słodkie, że szwabki zawsze znajdą tu obrońcę. Biorąc pod uwagę wysoki stopień dopracowania programu, taki szczegół jak dodanie polskiego tłumaczenia z pewnością przekracza możliwości twórców.

  #3477 26.08.2015 23:04

@krzysiek444 (niezalogowany): Bo nie muszą, jak nie odpowiada tobie: Angielski / Niemiecki / Francuski / Hiszpański
to nie instaluj.

QS3   5 #3476 26.08.2015 19:22

Niemiaszki mają nas (Polaków) w dupie , po tylu latach nadal brak języka Polskiego , a wy dalej to instalujecie , na dodatek zamulacz straszny , wymagania sprzętowe z kosmosu , a feeee.

FreeWare_RK   12 #3475 19.08.2015 11:27

@Idanox: Przy informacji o systemach nie widzę windowsa 10, więc nie jest chyba kompatybilny z nim jeszcze.

Idanox   6 #3474 10.08.2015 16:45

Wie może ktoś jak sprawdza się na Win 10 ? Wyłącza z automatu Windows Defender bo obecnie mam AVG i wyłączy Windows Defendera.

  #3473 07.08.2015 18:32

dlaczego jeszcze nie zrobili po polsku?

Mr_Bean_2250   1 #3472 28.07.2015 21:58

@Anonim (niezalogowany): Warto, jest to porządny darmowy program antywirusowy. Nie ma problemów z odinstalowywaniem.

  #3471 28.07.2015 09:19

Warto instalować tą Avire i czy nie ma problemów z odinstalacją jakiejkolwiek wersji?

FreeWare_RK   12 #3470 26.07.2015 00:26

@martinez2006: Coś czuję, że długo to potrwa. Ale nadzieja jest na super lekki i tak samo skuteczny soft. Bez błędów i z nowym wyglądem :)

martinez2006   7 #3469 26.07.2015 00:22

@FreeWare_RK: No to czekamy na całkiem nową wersję Aviry :)

FreeWare_RK   12 #3468 26.07.2015 00:15

@martinez2006: Oczywiście, że to żenujące. Tak nie powinno być. Skan powinien być kiedy Ty chcesz a nie na siłę.

martinez2006   7 #3467 25.07.2015 23:56

@FreeWare_RK: Avira ma 25 lat. Kiedyś trego problemu nie było. Mam nadzieję że wraz z nowym interfacem usuną to. Bo dla mnie jest to żenujące. Fakt faktem że wykrywa ale po co skanować cały dysk od razu. W innej wersji tego nie było.

FreeWare_RK   12 #3466 25.07.2015 23:49

@martinez2006: Duży bo nie zawsze jak będziesz miał wirusa to będziesz miał czas na pełny skan. A co tam. Może poprawią. Liczę na to. Może się nie przeliczymy wszyscy.

martinez2006   7 #3465 25.07.2015 23:47

@FreeWare_RK: Normalnie jak mi wykryje wirusa Avira to skanuje dysk. A to trwa... kiedyś tego nie było. I mam nadzieję że w nowej wersji to poprawią. To taki mały minusik :)

izok1980   6 #3464 25.07.2015 23:42

@FreeWare_RK: Doinstalować

FreeWare_RK   12 #3463 25.07.2015 23:39

@izok1980: Co trzeba odinstalować? Co nie działa?

izok1980   6 #3462 25.07.2015 23:38

@FreeWare_RK: Mi nie to że wygląd się nie podoba tylko język :D i trzeba coś doinstalować bo domyślnie nie działa :P

FreeWare_RK   12 #3461 25.07.2015 23:19

@martinez2006: Jak to skanuje cały dysk? Chyba nie rozumiem. Skoro realtime wychwytuje wirusa to nie usuwa go od razu? Po wykryciu musi cały dysk skanować? Poważnie? No to jak tak to wada jak nie wiem. Ja bym nie miał czasu np. by skanował 3 razy dziennie pełny skan jak bym po stronach nie wiadomo jakich chodził albo cracki pobierał. Masakraaaa

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.