Avira Free Antivirus 2014 14.0.7.342

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Avira Free Antivirus jest jednym z najpopularniejszych darmowych (do zastosowań domowych) program antywirusowy, potrafiący skutecznie chronić komputer przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Galeria programu

Program na tle innych bezpłatnych rozwiązań może nie wyróżnia się szczególnie bogatą funkcjonalnością, jednak jego główną siłą jest wysoka wykrywalność szkodliwego oprogramowania. Jest ona efektem rozbudowanej i często aktualizowanej bazy sygnatur zagrożeń, której nie powstydziłoby się żadne komercyjne oprogramowanie zabezpieczające. Kolejną zaletą Avira Free Antivirusa są niewielkie wymagania. Program bez większych przeszkód może być wykorzystywany do ochrony starszych komputerów, których praca nie będzie przez niego zakłócana.

Avira Free Antivirus oferuje silnik antywirusowy zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym, który odpowiada za monitorowanie wszystkich otwieranych i zapisywanych danych. Z poziomu ustawień definiować można rozszerzenia plików uwzględnianych podczas pracy tego komponentu (domyślnie program uwzględnia wszystkie formaty, wraz z archiwami). Nie zabrakło również mechanizmu kwarantanny, służącego do przechowywania podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, harmonogramu do planowania operacji skanowania komputera i aktualizacji programu, a także raportowania wszelakich zdarzeń.

Bezpłatna wersja Avira Free Antivirus nie posiada możliwości skanowania poczty przychodzącej/wychodzącej, ale po aktywacji opcji skanowania plików podczas odczytu i zapisu informacje w skrzynce pocztowej i tak są sprawdzane. Kolejną, często wytykaną programowi przez polskich użytkowników wadą jest brak polskiej wersji językowej. Jednak pomimo to produkt Aviry jest na tyle prosty i intuicyjny w obsłudze, że nie powinni z nim mieć problemów nawet początkujący użytkownicy komputera.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Avira Free Antivirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dell oferuje w swoim sklepie instalację Firefoksa za jedyne 120 złotych

93
OPROGRAMOWANIE 05.03.2014 | Adam Golański (eimi)

Tą wiadomością powinni zainteresować się wszyscy ci, którzy świadczą usługi z zakresu tzw. „pogotowia komputerowego”. Pozwoli ona odpowiednio wykalibrować cennik. Ile bowiem powinna kosztować klienta instalacja przeglądarki? Kanonem w tej sprawie może być internetowy sklep Della. Jak poinformował brytyjski The Register, powołując się na zgłoszenie swojego czytelnika, ten komputerowy gigant oferuje swoim klientom, zainteresowanym kupnem komputerów marki Optiplex, fantastyczną okazję – zainstalowanie przeglądarki internetowej Mozilla Firefox za jedyne 16,25 funta. Sprawdziliśmy, jak wygląda…

Recenzje użytkowników

Dobra skuteczność za "darmoche"
Z wydania na wydanie coraz cięższy, chociaż brak języka PL to nie wada było by nam miło gdyby po tylu latach na rynku prod. programu dali tłumaczenie.
ocena użytkownika

Antywirus godny polecenia (chyba).Aviry w wersji free używam od zarania dziejów i w zasadzie nigdy mnie nie zawiodła przez te kilkanaście lat.
W sumie miałem 2 "incydenty" przez ten czas i to takie z którymi Avira poradziła sobie bez problemów podczas pełnego skanowania,a virusa to widziałem tylko u znajomych na kompach gdy dostaje do "roboty".Tylko..przez te moje lata z Avirą z lekkiego antywirusa urosła do zasobożernej krowy po prostu to już nie ta Avira i tutaj w zupełności zgadzam się z kolegą XYZed (wpis #3354) i razi mnie trochę wpis w recenzjach na pozycji drugiej kolegi djkarateka moim zdaniem nie przystający do rzeczywistości o lekkości i etct... co do wad wymienionych przez djkarateka np.brak pl moim zdaniem program jest tak intuicyjny (choć to tylko moja opinia i nie musi być prawdą) że żadna wielka znajomość języka ang. nie jest potrzebna a w razie potrzeby można sobie przetłumaczyć w google te kilka słów aby "zaczaić" o co chodzi.
Co do obciążania systemu to poniżej kilka zrzutów że nie jest tak pięknie w tym temacie,chyba że uważacie że nie jest to dużo,więc nie mogę sobie wyobrazić jakie jest zużycie zasobów przy cięższych antywirusach (według opinii użytkowników).Ponadto przy aktualizacji bazy wirusów obciążenie proca około 80-90% to chyba więc raczej nie mało,oczekiwanie na skanowanie na życzenie pojedyńczego pliku i to wcale nie dużego też stanowczo przy długie ("długo myśli zanim zabierze się do roboty") no i w tym wypadku obciążenie zasobów nie małe ,rozumiał bym jeszcze to gdyby plik pył dużych rozmiarów i zachodziła by potrzeba wczytania go do pamięci.Co do wyskakującej reklamy to mam zablokowaną (chyba) bo nie widzę żadnej,bynajmniej o ile pamiętam blokowałem to czasami firewallem z resztą ostatnio u mnie aktualizacja bazy aviry jest blokowana firewallem zezwalam albo nie w zależności od sytuacji właśnie z przyczyn "duszenia kompa" w trakcie aktualizacji bo moim zdaniem to użytkownik ma decydować co gdzie kiedy itd. a nie programy i jakoś ostatnio coraz mniej wierzę w skuteczność zabezpieczeń i zastanawiam się nad przepuszczeniem całego ruchu sieciowego z mojej głównej maszynki przez dodatkowy komputer w celu monitorowania co tak naprawdę przechodzi..ale to już inny temat.
Czasami zdarza się uszkodzenie Aviry i pomimo odinstalowania nie da się zainstalować ponownie nawet nowej wersji,miałem takie przypadki na win7 i Vista w tym przypadku polecam uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i użycie narzędzia "avira registry cleaner" ze strony Aviry.
Do Juradam ( #3352).W moim przypadku właśnie mam win xp home sp3 tyle że jako firewall chodzi zwykły darmowy Ashampo i choć Avira zgłosiła zastrzeżenia w czasie instalacji że mogą być problemy to nie odinstalowałem a tylko wyłączyłem na czas instalacji oczywiście teraz chodzi cały czas i czasami avirka dostaje kopa między kieszonki gdy jest za bardzo upierdliwa (oczywiście chodzi o monity aktualizacji a nie działanie programu i wykrywanie).
Ktoś tu wspominał o toolbarach od aviry chyba jakoś ostatnio odpuścili z nachalnym monitowaniem tego gdy się nie instalowało lub gdy się usunęło ten komponent, bo jak wiadomo wszelkiej maści toolbarom i podobnym komponentom serdecznie dziękujemy (nawet tym z DP) wystarczy nam to że google wie o nas dużo inni nie muszą :-)) .
Wspominał ktoś też o fałszywych alarmach,to raczej się nie zdarza jak monituje to znaczy że coś jest na rzeczy,zawsze można sprawdzić na stronach o co chodzi i nie zawsze musi być to rasowy vir a inne "ciekawe komponenty wszyte w oprogramowanie"
Ooo. ale się rozpisałem.
Tak więc podsumowując program nie jest idealny ale na dzień dzisiejszy nie bardzo widzę alternatywę dla Aviry skoro często podnoszony jest temat "lekkości" to nie jestem nawet w stanie wyobrazić sobie działania "cięższych" atywirusów.
Co do skuteczności dla zwykłego zjadacza "papu" skuteczny na pewno do tego oczywiście trochę rozsądku podczas surfowania w necie i używania różnej maści oprogramowania bo tego nic nie zastąpi nawet najlepszy antyvirus.
ps.aktualnie u mnie na xp sp3 v.14.0.0.3 (według okna About) i to jej dotyczy jej opis.Co do nowszej wersji na razie zaczekam dopuki ta się aktualizuje,bo nowa zapewne lżejsza nie jest.
Zrzuty
stan beszczynności ,teoretycznie bo zawsze coś w systemie się dzieje.(skan mode w real time na odczyt i zapis) http://images63.fotosik.pl/417/290c3dce7011ff6c.jpg
skanowanie tego wpisu zapisanego jako txt. http://images61.fotosik.pl/416/81512e87d1354729.jpg
i użycie procesora w czasie aktualizacji bazy. http://images65.fotosik.pl/417/347c955b99db4f10.jpg

25.11.2013 21:46 | Recenzja do wersji 2014 14.0.1.749
szybki, łatwa konfiguracja, badzo skuteczny,
częste wyskakujące okienko z reklamą
ocena użytkownika

Avira bez wątpienia największą popularność zyskała dzięki swej darmowej aplikacji antywirusowej. Banalny w obsłudze programik ciągle nie schodzi z podium bezpłatnych oprogramowań. Moduł real-time Aviry jest mocny i producent ukazuje to od kilku ładnych lat. Duża baza definicji i wystarczający skaner heurystyczny niejednokrotnie udowodniły, że z „Parasolką' można zagłębiać się w sieci bez niepotrzebnych obaw o infekcję. Skan róznego typu archiwów, rejestru systemowego, sektora rozruchowego czy po prostu programów i plików znajdujących się w katalogach użytkownika.

Jak sądzicie, czy parasol ochronny jaki oferuje niemiecki producent jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę domowym komputerom? Sprawdźcie to sami.

20.11.2012 20:14 | Recenzja do wersji 2013 13.0.0.2761

Komentarze

FreeWare_RK  18.11.2014 03:16 #3374

@Frizz: Dzięki za wiadomość, ciekaw jestem czy jakieś zmieny graficzne GUI się zapowiadają na przyszłość. Program wiele się nie zmienił przez długi czas, jako jeden z niewielu. Pozdrawiam również!

Frizz  18.11.2014 03:14 #3373

@FreeWare_RK: Jest lekka, ale pod warunkiem, że w CCleanerze wyłączysz z austostartu luncher (ten bardzo mocno spowalnia start), a zostawisz sam antywirus. A w ustawieniach zaznaczysz skan optymalizacyjny i pozwolisz mu przeskanować cały komputer (trochę długo, ale dzięki temu będzie miał stałą listę). Powodzenia! :)

Frizz  18.11.2014 03:13 #3372

@maniak96: Web Protection jest w płatnej wersji antywirusa. Do darmowej możliwy jest tylko dodatek do przeglądarki i nakładka na Windows Firewall.

maniak96  12.11.2014 23:44 #3371

Witam mam pytanie czy da się w jakiś sposób aktywowac te funkcje web protection?

FreeWare_RK  29.10.2014 12:19 #3370

@Karol Kurczuk: A jak ta Avira, lżejsza niż Avast bo słyszałem, że to muł i kobyła. Miałem ją kiedyś i wtedy była ok ale trochę za ciężka. Jak teraz się spisuje?

baron niezalogowany (niezalogowany) 29.10.2014 12:13 #3369

może ktoś wie kiedy avira będzie po polsku ?

Karol Kurczuk  28.10.2014 23:47 #3368

Wykrywalność super a i nie oddziałuje na komputer :) Zmiana była nagła i wymuszona z Avasta na Avirę,ale kiedyś jej używałem non stop i także była ok. Avast zablokował głosowe powiadomienia o aktualizacjach baz wirusów, gdyby nie to to dalej byłbym na Avascie.

Anonim (niezalogowany) 24.10.2014 09:16 #3367

@Bonżur (niezalogowany): http://chart.av-comparatives.org/chart1.php tu jest aktualne.

Bonżur (niezalogowany) 22.10.2014 07:27 #3366

Info - działanie antywirusów (m.in. Avira):
http://www.avlab.pl/sites/default/files/images/AV-C%20sierpien.png

Anonim (niezalogowany) 03.10.2014 14:21 #3365

@poeta81: z tego co widać na screnach korzysta jedynie z darmowej zapory windows

poeta81  02.10.2014 22:30 #3364

Pytanie, czy ten darmowy antywirus chroni Internet? Pytam, bo gdzieś słyszałem, że w nowej wersji brak takiej opcji

Anonim (niezalogowany) 02.10.2014 15:08 #3363

nie skanuje w celu wykrycia rokitów na systemach 64bit o czym pisze w pomocy programu.

Frizz  21.09.2014 00:40 #3362

@Anonim (niezalogowany): To za sprawą korzystania z technologii chmury obliczeniowej, a i te już spokojnie dorównał Panda Cloud Antyvirus (jest o wiele lżejszy, szczególnie po skanie optymalizacyjnym) i przewyższa niejeden program. Były wyniki, gdzie był lepszy od Kasperskiego. No i oczywiście podczas skanowania można użyć wysokiej heurystyki, ale w czasie rzeczywistym lepiej zostawić na normalnym lub na niskimi, by nie zakłócało pracy.

Anonim (niezalogowany) 18.09.2014 19:00 #3361

Ostatnio Avira świetnie wypada w różnych testach skuteczności na poziomie Bitdefendera, czy też Kasperskyego.

antivir  12.08.2014 20:07 #3360

Bardzo dobry i skuteczny antywirus . polecam w 100% :) .

jurecki  05.08.2014 13:50 #3359

@anonim (niezalogowany): używam Nortona360

anonim (niezalogowany) 05.08.2014 10:42 #3358

@jurecki: To który program według Ciebie wart jest tej jakości?

jurecki  04.08.2014 23:08 #3357

Dawno temu bawiłem się w ten wynalazek,nic specjalnego,teraz stawiam na jakość

matheo91  09.07.2014 18:35 #3356

Czy tylko mi się tak długo instaluje?

Pawel268  06.07.2014 16:50 #3355

Witam. Avira wykorzystuje w bardzo dużym stopniu procesor i dysk podczas skanowania (odpowiednio 70% i 100%) a podczas pracy w spoczynku te wartości troszeczkę maleją mimo to sprzęt chodzi wolniej niż przed instalacją tego AV
Mój laptop: i3 4x2,13 4 GB Ram DDR3 1333 Mhz Dysk 500 GB 7200/s
Proszę o pomoc

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.