Avira Free Antivirus 2015 15.0.14.259

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Avira Free Antivirus jest jednym z najpopularniejszych darmowych (do zastosowań domowych) program antywirusowy, potrafiący skutecznie chronić komputer przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie czy komponenty szpiegowskie.

Galeria programu

Program na tle innych bezpłatnych rozwiązań może nie wyróżnia się szczególnie bogatą funkcjonalnością, jednak jego główną siłą jest wysoka wykrywalność szkodliwego oprogramowania. Jest ona efektem rozbudowanej i często aktualizowanej bazy sygnatur zagrożeń, której nie powstydziłoby się żadne komercyjne oprogramowanie zabezpieczające. Kolejną zaletą Avira Free Antivirusa są niewielkie wymagania. Program bez większych przeszkód może być wykorzystywany do ochrony starszych komputerów, których praca nie będzie przez niego zakłócana.

Avira Free Antivirus oferuje silnik antywirusowy zapewniający ochronę w czasie rzeczywistym, który odpowiada za monitorowanie wszystkich otwieranych i zapisywanych danych. Z poziomu ustawień definiować można rozszerzenia plików uwzględnianych podczas pracy tego komponentu (domyślnie program uwzględnia wszystkie formaty, wraz z archiwami). Nie zabrakło również mechanizmu kwarantanny, służącego do przechowywania podejrzanych plików bez obawy o rozpowszechnianie się infekcji, harmonogramu do planowania operacji skanowania komputera i aktualizacji programu, a także raportowania wszelakich zdarzeń.

Bezpłatna wersja Avira Free Antivirus nie posiada możliwości skanowania poczty przychodzącej/wychodzącej, ale po aktywacji opcji skanowania plików podczas odczytu i zapisu informacje w skrzynce pocztowej i tak są sprawdzane. Kolejną, często wytykaną programowi przez polskich użytkowników wadą jest brak polskiej wersji językowej. Jednak pomimo to produkt Aviry jest na tyle prosty i intuicyjny w obsłudze, że nie powinni z nim mieć problemów nawet początkujący użytkownicy komputera.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Avira Free Antivirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dell oferuje w swoim sklepie instalację Firefoksa za jedyne 120 złotych

93
OPROGRAMOWANIE 05.03.2014 | Adam Golański (eimi)

Tą wiadomością powinni zainteresować się wszyscy ci, którzy świadczą usługi z zakresu tzw. „pogotowia komputerowego”. Pozwoli ona odpowiednio wykalibrować cennik. Ile bowiem powinna kosztować klienta instalacja przeglądarki? Kanonem w tej sprawie może być internetowy sklep Della. Jak poinformował brytyjski The Register, powołując się na zgłoszenie swojego czytelnika, ten komputerowy gigant oferuje swoim klientom, zainteresowanym kupnem komputerów marki Optiplex, fantastyczną okazję – zainstalowanie przeglądarki internetowej Mozilla Firefox za jedyne 16,25 funta. Sprawdziliśmy, jak wygląda…

Recenzje użytkowników

wysoka skuteczność , pogram lekki dla systemu, prosta obsługa mimo braku języka polskiego
brak języka polskiego może nie których przerażać, dla początkujących trochę skomplikowany interfejs
ocena użytkownika

Avira to uznany program na rynku aplikacji antywirusowych. Wysoka skuteczność potwierdzana nie tylko w testach ,ale także obecnością silnika Aviry w programach antywirusowych innych firm. Program jest bardzo lekki dla systemu. W żadnym stopniu nie spowalnia komputera.Interfejs programu jest prosty jednak początkujący użytkownicy mogą mieć problemy z poruszaniem się po menu. Zwłaszcza przy braku języka polskiego. Nie ma jednak takiej potrzeby po program jest odpowiednio skonfigurowany już na starcie.Program wyświetla reklamy jednak nie są one szczególnie irytujące. Ogólnie aplikacja godna polecenia

03.05.2015 12:57 | Recenzja do wersji 2015 15.0.9.504
Dobra skuteczność za "darmoche"
Z wydania na wydanie coraz cięższy, chociaż brak języka PL to nie wada było by nam miło gdyby po tylu latach na rynku prod. programu dali tłumaczenie.
ocena użytkownika

Antywirus godny polecenia (chyba).Aviry w wersji free używam od zarania dziejów i w zasadzie nigdy mnie nie zawiodła przez te kilkanaście lat.
W sumie miałem 2 "incydenty" przez ten czas i to takie z którymi Avira poradziła sobie bez problemów podczas pełnego skanowania,a virusa to widziałem tylko u znajomych na kompach gdy dostaje do "roboty".Tylko..przez te moje lata z Avirą z lekkiego antywirusa urosła do zasobożernej krowy po prostu to już nie ta Avira i tutaj w zupełności zgadzam się z kolegą XYZed (wpis #3354) i razi mnie trochę wpis w recenzjach na pozycji drugiej kolegi djkarateka moim zdaniem nie przystający do rzeczywistości o lekkości i etct... co do wad wymienionych przez djkarateka np.brak pl moim zdaniem program jest tak intuicyjny (choć to tylko moja opinia i nie musi być prawdą) że żadna wielka znajomość języka ang. nie jest potrzebna a w razie potrzeby można sobie przetłumaczyć w google te kilka słów aby "zaczaić" o co chodzi.
Co do obciążania systemu to poniżej kilka zrzutów że nie jest tak pięknie w tym temacie,chyba że uważacie że nie jest to dużo,więc nie mogę sobie wyobrazić jakie jest zużycie zasobów przy cięższych antywirusach (według opinii użytkowników).Ponadto przy aktualizacji bazy wirusów obciążenie proca około 80-90% to chyba więc raczej nie mało,oczekiwanie na skanowanie na życzenie pojedyńczego pliku i to wcale nie dużego też stanowczo przy długie ("długo myśli zanim zabierze się do roboty") no i w tym wypadku obciążenie zasobów nie małe ,rozumiał bym jeszcze to gdyby plik pył dużych rozmiarów i zachodziła by potrzeba wczytania go do pamięci.Co do wyskakującej reklamy to mam zablokowaną (chyba) bo nie widzę żadnej,bynajmniej o ile pamiętam blokowałem to czasami firewallem z resztą ostatnio u mnie aktualizacja bazy aviry jest blokowana firewallem zezwalam albo nie w zależności od sytuacji właśnie z przyczyn "duszenia kompa" w trakcie aktualizacji bo moim zdaniem to użytkownik ma decydować co gdzie kiedy itd. a nie programy i jakoś ostatnio coraz mniej wierzę w skuteczność zabezpieczeń i zastanawiam się nad przepuszczeniem całego ruchu sieciowego z mojej głównej maszynki przez dodatkowy komputer w celu monitorowania co tak naprawdę przechodzi..ale to już inny temat.
Czasami zdarza się uszkodzenie Aviry i pomimo odinstalowania nie da się zainstalować ponownie nawet nowej wersji,miałem takie przypadki na win7 i Vista w tym przypadku polecam uruchomienie systemu w trybie awaryjnym i użycie narzędzia "avira registry cleaner" ze strony Aviry.
Do Juradam ( #3352).W moim przypadku właśnie mam win xp home sp3 tyle że jako firewall chodzi zwykły darmowy Ashampo i choć Avira zgłosiła zastrzeżenia w czasie instalacji że mogą być problemy to nie odinstalowałem a tylko wyłączyłem na czas instalacji oczywiście teraz chodzi cały czas i czasami avirka dostaje kopa między kieszonki gdy jest za bardzo upierdliwa (oczywiście chodzi o monity aktualizacji a nie działanie programu i wykrywanie).
Ktoś tu wspominał o toolbarach od aviry chyba jakoś ostatnio odpuścili z nachalnym monitowaniem tego gdy się nie instalowało lub gdy się usunęło ten komponent, bo jak wiadomo wszelkiej maści toolbarom i podobnym komponentom serdecznie dziękujemy (nawet tym z DP) wystarczy nam to że google wie o nas dużo inni nie muszą :-)) .
Wspominał ktoś też o fałszywych alarmach,to raczej się nie zdarza jak monituje to znaczy że coś jest na rzeczy,zawsze można sprawdzić na stronach o co chodzi i nie zawsze musi być to rasowy vir a inne "ciekawe komponenty wszyte w oprogramowanie"
Ooo. ale się rozpisałem.
Tak więc podsumowując program nie jest idealny ale na dzień dzisiejszy nie bardzo widzę alternatywę dla Aviry skoro często podnoszony jest temat "lekkości" to nie jestem nawet w stanie wyobrazić sobie działania "cięższych" atywirusów.
Co do skuteczności dla zwykłego zjadacza "papu" skuteczny na pewno do tego oczywiście trochę rozsądku podczas surfowania w necie i używania różnej maści oprogramowania bo tego nic nie zastąpi nawet najlepszy antyvirus.
ps.aktualnie u mnie na xp sp3 v.14.0.0.3 (według okna About) i to jej dotyczy jej opis.Co do nowszej wersji na razie zaczekam dopuki ta się aktualizuje,bo nowa zapewne lżejsza nie jest.
Zrzuty
stan beszczynności ,teoretycznie bo zawsze coś w systemie się dzieje.(skan mode w real time na odczyt i zapis) http://images63.fotosik.pl/417/290c3dce7011ff6c.jpg
skanowanie tego wpisu zapisanego jako txt. http://images61.fotosik.pl/416/81512e87d1354729.jpg
i użycie procesora w czasie aktualizacji bazy. http://images65.fotosik.pl/417/347c955b99db4f10.jpg

25.11.2013 21:46 | Recenzja do wersji 2014 14.0.1.749

Komentarze

FreeWare_RK   12 #3507 28.11.2015 20:27

@kill649: W nowej wersji dodajmy, że nie tylko skuteczny ale i niezwykle lekki i wydajny.

kill649   3 #3506 28.11.2015 19:41

@FreeWare_RK: Tylko FC skutecznie blokuje ściągniecie czegokolwiek ze strony dobreprogramy.pl wrzucając strone w Malicious Websites. I to jedna chyba opcja której już w ustawieniach samego programu nie da się zmienić. Jednak z drugiej strony Forticlient ma racje: Sites that host software that is covertly downloaded to a user's machine to collect information and monitor user activity, and sites that are infected with destructive or malicious software, specifically designed to damage, disrupt, attack or manipulate computer systems without the user's consent, such as virus or trojan horse.

FreeWare_RK   12 #3505 24.11.2015 01:56

@joaS13: Wypróbuj FortiClienta. Fajny i bardzo lekki. Nie pokazuje reklam. Sympatyczny i skuteczny. Kompatybilny z win 10.

  #3504 23.11.2015 12:08

@joaS13: Jeśli nie lubisz reklam w bezpłatnych antywirusach to zostały tylko płatne albo systemowy Defender.
Ja używam Aviry od momentu kiedy nazywała się Avira AntiVir Personal i te reklamy aż tak bardzo nie przeszkadzają mi.
I nie miałem jeszcze przypadku aby reklama nie chciała się "zamknąć"
Bezpłatna Avira moim zdaniem jest dobrym programem antywirusowym bo przez te wszystkie lata moje komputery są "czyste". Od czasu do czasu sprawdzam je również innymi programami, np. Dr.Web Curelt.
Oczywiście zdarzają się jej również false positive.
Nie przeszkadza mi również to, że nie jest po polsku. Tych parę angielskich słów można się nauczyć.
Póki co nie zamierzam zamienić tego antywirusa na inny (darmowy).

joaS13   6 #3503 22.11.2015 21:48

Już od dość dawna nie lubię tego antywirusa i nie zamierzam więcej go używać, bo raz po aktualizacji, wyświetlił tak uporczywą reklamę jego płatnej wersji, że nie byłam w stanie jej wyłączyć. A reklam po prostu nie cierpię.

  #3502 16.11.2015 10:19

@kycjano: Niestety to nie jest wersja 2016, link który podałeś prowadzi do instalatora wersji 2015.

FreeWare_RK   12 #3501 15.11.2015 21:21

@ogórkowy: Nie ale chętnie poczytam w wolnej chwili :) dziękuję za linka.

FreeWare_RK   12 #3499 15.11.2015 12:10

@kycjano: Olali zmianę wyglądu, niemiło. Nie ma PL. Dla niektórych to też nie miło. Jakieś zmiany pod maską?

  #3498 15.11.2015 10:20

@kycjano: G... prawda

FreeWare_RK   12 #3497 12.11.2015 22:22

@anonim+ (niezalogowany): Dobra, dzięki serdeczne za uświadomienie nowości w wersji 2016 :) .

  #3496 12.11.2015 21:57

@FreeWare_RK: a chyba na av lab były wzmianki na ten temat ale nie jestem pewny czy to tam było dużo ostatnio tych stron odwiedzałem poszukaj sobie sporo tam pisze na temat aviry 2016

FreeWare_RK   12 #3495 12.11.2015 21:07

@anonim+ (niezalogowany): A skąd masz takie informacje? Gdzie są jakieś wzmianki odnośnie wersji 2016? A zmienili wygląd tego programu czy nadal będziesz nas raczył ten który jest od lat? Zoptymalizowali cokolwiek jego toporność?

  #3494 12.11.2015 14:49

@FreeWare_RK: 2016

FreeWare_RK   12 #3493 12.11.2015 13:57

@anonim+ (niezalogowany): W nowej? Jam mam to rozumieć? Nowej z 11 listopada bieżącego roku (wersja 2015) czy jakaś nowa na 2016?

  #3492 12.11.2015 08:15

Avira w nowej wersji ma ulepszony silnik już nie muli posiada nowe funkcje takie jak czyszczenie rejestru i naprawa dysku twardego

FreeWare_RK   12 #3491 12.11.2015 01:47

@Anonim (niezalogowany): No to lipa. A tak liczyłem na wersję 2016, na poprawę błędów, optymalizację silnika, powstrzymanie toporności tego programu i zmianę GUI bo już nie mogę patrzeć na niego. Tak chciałem ten soft pobrać i mieć a nie mam ochoty tej wersji bo jest tak jak piszą. Kobyła jak nie wiem. Przegoniła dawno AVG w tym.

Szkoda, że producenci są tak cholernie leniwi bo wystarczyło wejść w internet i zobaczyć genialne koncepcje wyglądu dla programu, przygotowane przez zwykłych ludzi. Przyznam szczerze, że mnie bardzo się one podobają. A tak to masz, starą Avirę, zdziadziałą i paskudną, ciężką i toporną. Co z tego, że silnik dobry jak to kombajn. Fajnie, że jest skuteczna ale z drugiej strony paraliżuje dość skutecznie kompa. Coś ala G-Data i Trust-Port z przed 3,4 lat.

  #3490 11.11.2015 16:01

Parę lat temu używałem tego antywirusa i sobie chwaliłem, ale wszystko co dobre szybko się kończy z czasem stała się taka kobyła, że mój komputer porostu tego nie dźwiga szkoda.

  #3489 11.11.2015 13:18

FreeWare_RK, wydaje mi sie że producentom aviry nie chce sie robić nowszej wersji bo podobnie Producenci Avirki nie mają ochoty robić wersji 2016 i wolą wspierać ciągle wersje 2015.

FreeWare_RK   12 #3488 11.11.2015 01:03

Ja się spodziewałem wersji 2016 a tu wciąż nowe aktualizacje do obecnej wersji. Będzie ta nowa wersja kiedyś? Zmienią to paskudne i nudne gui? Poprawią błędy, toporność i ociężałość tego znakomitego programu? Chyba się nie doczekam.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.