BitDefender Internet Security 2015 Build 18.12.0.958

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

BitDefender Internet Security 2014 to pakiet przeznaczony do kompleksowego zabezpieczania komputera.

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą Antivirus - program antywirusowy, Firewall - zapora sieciowa blokująca niebezpieczne skrypty i dialery, zabezpieczająca przed atakami hackerów z zewnątrz i filtrująca informacje wysyłane przez użytkownika, Antispam - moduł do ochrony przed spamem, tj. niepożądanymi wiadomościami e-mail o charakterze reklamowym, Antispyware - moduł monitorujący system pod kątem zagrożeń ze strony oprogramowania szpiegującego oraz Parental Control - moduł umożliwiający blokowania dostępu do wybranych stron internetowych, blokowanie dostępu do Internetu w określonym czasie (np. w czasie przeznaczonym na odrabianie lekcji), a także blokowanie wybranych aplikacji.

Nowa wersja oferuje m.in. moduł do ochrony danych w sieciach społecznościowych oraz tryb Autopilota, po włączeniu którego BitDefender nie wyświetla żadnych komunikatów i pytań, automatycznie dobierając konfigurację i reagując adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

tryb laptopa i gry, skaner podatności, możliwość uruchamiania skanowania i aktualizacji na innych komputerach za pomocą twojego peceta
niepoprawne spolszczenie, błędy w działaniu, częste błędy krytyczne, długa aktualizacja
ocena użytkownika

Posiadam BitDefendera od portalu dobreprogramy z okazji ósmych urodzin. Już podczas instalacji natykamy na błędy w spolszczeniu. Instalacja na szczęście przebiega bezproblemowo. Od razu program należy uaktualnić. Podczas aktualizacji musimy mieć cierpliwość, bo trwa to „trochę”. Po niej musimy ponownie uruchomić komputer.

Pierwsza próba
Uruchamiam przeglądarkę Firefox i od razu widzimy filtr antyphishing. W programie pocztowym Thunderbird zauważamy filtr antyspamowy. W innych programach pocztowych:; Outlook 2003, 2007, 2010; Outlook Express; Microsoft Windows Mail również możemy skorzystać z tej funkcji. Narzuca nam się brak filtra dla większości programów pocztowych np. The Bat, IncrediMail, DreamMail, i.scribe. Dla przeglądarek Google Chrome i Opery, nie miał chęci producent, aby stworzyć filtr antyphishing.

Skanowanie i aktualizacja
Nadszedł czas na przeskanowanie komputera. Zanim to zrobimy, musimy oczywiście uaktualnić bazę wirusów. Tu producent poległ. Samo łączenie się z serwerem trwa ok. 40 sekund i do tego czasu musimy doliczyć ściąganie plików. Podczas gdy COMODO tą czynność całą wykonuje w ok. 15 sek. Gdy już dojdziemy do końca, musimy przeskanować. Mamy do wyboru: pełne, głębokie, szybkie i niestandardowe. Wybieramy np. głębokie. W czasie skanowania musimy mieć niebiańską cierpliwość, bo trwa to bardzo długo. Mój dysk, który ma zapełnione 60 GB, BitDefender skanuje w ok. 5 godzin. Dla porównania Malwarebytes potrzebuje tylko 1,5 godziny. Nie wiem czy to wina mojego systemu (vista 32-bit), że w czasie skanowania, jak będziemy chcieli zatrzymać, to skaner się wyłącza i włącza i tak długo, aż np. nie włączymy trybu gry. Program po prostu nie potrafi wyłączyć swojego skanera, który jest zasobo-„żerny”. Wracając do trybu gry, jest to ciekawa funkcja dostępna w większości „profesjonalnych” pakietach IS. Tylko, że jak włączymy ten tryb i się zapomnimy go wyłączyć, to jesteśmy pozbawieni aktualizacji. Jest na to rada. W interfejsie średnim: BitDefender -> Zabezpieczenia -> Stan aktualizacji -> Ustawienia -> i odhaczamy „Do not update automatically if Game Mode is on”

Czy to, aby nie wersja BETA?
Korzystając z tego programu, zastanawiam się czy to, aby nie wersja beta. Program podaje sprzeczne informacje np., że tryb gry jest wyłączony i włączony za razem. Producentowi, chyba nie zależy na polskich użytkownikach, bo wydaje wersją niedopracowaną, niespolszczoną.

Firewall i wykrywanie
Firewall działa bez zarzutu. Jest on dobrze skonfigurowany, więc nie powinniśmy mieć problemów z działaniem sieci. Co do wykrywalności wirusów to nie testowałem tego. BitDefender nie ma problemów z fałszywymi alarmami. Za każdym razem, gdy podpinam pendrive pyta się czy przeskanować. Oczywiście można te komunikaty wyłączyć.

Posumowanie
BitDefender to dobry antywirus i pakiet zabezpieczający. Mieszane uczucia wywołuje u mnie niedbałość producenta o polską wersję i błędy w działaniu. Proces aktualizacji trwa zbyt długo, a skanowanie nie działa zbyt poprawnie. Na rekompensatę mamy tryb laptopa i gry oraz kontrolę rodzicielską, ale i tak to nie jest w pełni zabezpieczający pakiet IS. Oto oceny, jakie bym dał:

Skaner 7/10 (mniejsza ocena za błędy w skanowaniu na żądanie)
Firewall 9/10 (ogólnie dobry)
Antyphishing 5/10 (nie działa z Chrome i Operą)
Antyspam 6/10 (nie działa z The Bat, IncrediMail i innymi)
Aktualizacja 7/10 (długie łączenie się z serwerem)

07.01.2011 13:27 | Recenzja do wersji 2011 Build 14.0.24.330

Komentarze

m@yek (niezalogowany) 27.07.2014 15:34 #566

@hosekable: Wylacz autopilota. Ja tak zrobilem i jest ok.

hosekable  25.07.2014 12:32 #565

dlaczego po starcie kompa wylącza mi automatyczne aktualizacje windy win8

Albion17  24.07.2014 10:56 #564

Radzi sobie rewelacyjnie z zagrożeniami typu Ransomware. Wydajność też jak najbardziej ok. Polecam

Popos  23.07.2014 22:44 #563

Program zainstalowany na laptopie z 4gb ramu, i3-4000. Po przeskanowaniu systemu, 1 dniowym zadomowieniu się pobiera 130-160mb ram. Nic nie przymula. Nie opóźnia startu systemu. Warto dać mu szanse w szczególności, że jest za darmo tzn. liczne promocje.

rombudex  23.07.2014 09:04 #562

Dla jednego program działa dobrze i go używa. Dla innych nie. Jak dla mnie każda z wersji jest dopracowana i w zależności od potrzeb można wybrać odpowiednią wersję.

Anonim (niezalogowany) 22.07.2014 20:07 #561

@tojarafal: Nie bardzo rozumiem dlaczego nazywasz mnie obrońcą, skoro tylko wyrażam swoją opinię na dany temat (w tym przypadku akurat na twój komentarz). Jeżeli dobrze rozumiem twój tok myślenia, to skora ja jestem obrońcą, to ty jesteś atakującym? ;D Wracając jeszcze do wyluzowania, to muszę Tobie napisać, że jestem bardzo wyluzowany i otwarty na dyskusję ale niekoniecznie z człowiekiem, który nawet dobrze nie przetestował danego programu (kilkadziesiąt minut używania to nic, nie oszukujmy się. Zdążyłeś chociaż ponownie uruchomić komputer po instalacji tej aplikacji?), a ma na jego temat najwięcej do powiedzenia. Pozdrawiam i dziękuję za uwagę.

tojarafal  22.07.2014 18:15 #560

Wyluzuj. Już dawno bym zapomniał, że miałem na komputerze ten program gdyby nie histeryczna reakcja obrońców (obrońcy?) BD. Jedna osoba pyta, lub komentuje mój komentarz, ja odpowiadam, prostuje. Od tego jest system komentarzy. Zwykła opinia zwykłego użytkownika. Normalne jest że u każdego program może działać inaczej i to wasza (Twoja?) reakcja jest dziwna, jakby bardzo Ci zależało by o programie pisano tylko dobrze. Zastanawiające.

Anonim (niezalogowany) 22.07.2014 11:33 #559

@tojarafal: Wybacz, ale profesjonalne testy na pewno są robione dłużej niż kilkadziesiąt minut, jeśli o tym nie wiesz to współczuję. Nie rozumiem również, dlaczego się tak żalisz na tym forum na Bitdefendera. Dobra strony Ci się wolniej wczytywały, ale zrozum, że ten problem nie występuje u wszystkich (u mnie nie ma z tym żadnego problemu), dlatego nie mogę pojąć dlaczego trzeci komentarz już o tym piszesz. Chcesz o tym cały świat poinformować, czy o co chodzi?

tojarafal  22.07.2014 09:31 #558

No nie osłabiaj mnie. Myślisz że jakiekolwiek testy robione są tygodniami? Dodatkowo testy, jak benchmarki, działają w odpowiednich, laboratoryjnych warunkach które mogą nie mieć żadnego przełożenia na realną sytuację.

Czytaj też ze zrozumieniem. Napisałem że nie zauważyłem spadku wydajności ogólnej komputera. Ani procesor ani pamięć, nie były jakoś wyjątkowo obciążone. Głównym problemem były "zamrożone" na kilka sekund strony internetowe, mimo wyłączenia z pozycji programu wszystkich jego składników. Argumentacje masz podobną do kolegi niżej - "może go pogłaszcz albo szepnij dobre słówko, to zacznie działać". Nie! On ma działać od razu, zwłaszcza że inne programy nie mają z tym problemu.

Anonim (niezalogowany) 21.07.2014 22:07 #557

@tojarafal: Jak można oceniać antywirusa po kilkudziesięciu minutach? Program taki jak antywirus mocno ingeruje w system, dlatego musi się on tak jakby "zadomowić". Rozumiem oceniać antywirusa po tygodniu, czy dwóch, ale nie po kliku minutach. Dokonałeś chociaż pełnego skanu systemu przez Bitdefender? Jak wiadomo najnowsze wersje Bitdefendera używają technologii photon, dlatego po takim skanowaniu antywirus powinien działać szybciej i obciążenie systemu powinno być znacznie mniejsze, ale skąd osoba instalująca program na kilkadziesiąt minut może o tym widzieć. Najlepiej zainstalować, stwierdzić że coś nie działa i odinstalować, a potem żalić się na forum, że coś tam nie działa albo spowalnia. Gratuluje podejścia. :)

tojarafal  21.07.2014 21:28 #556

do o co Wam chodzi

Ależ laurkę piszesz. Masz coś kasy z tego?

Konfiguracja komputera nie ma tu znaczenia. Inne antywiry śmigają (w tym kaspersky).

I nie, nie robiłem testów. Jako "malo wyedukowany user" nie muszę ich robić. Program ma działać dobrze, nawet jeśli jest darmowy. Nie używam komputera od wczoraj by nie wiedzieć że komp może mniej lub bardziej zwolnić, przy używaniu antywira. Często przyczyną są jakieś bzdetne funkcje, które można wyłączyć a nie wpływają zbytnio na ochronę kompa. W tym jednak wypadku wyłączyłem, jak zresztą pisałem, wszystkie składniki z pozycji programu i to nie pomogło. Możliwe że zabijanie konkretnych procesów by coś zmieniło ale przecież nie o to chodzi by dłubać wieki w ustawieniach, aż zacznie działać jak należy.

Nie sprawdzałem więc i nie zauważyłem spowalniania podczas przeglądania komputera, natomiast niektóre, nie wszystkie, strony zaczęły po prostu łapać kilkusekundowe zawiechy w trakcie ładowania/odświeżania. Możliwe że były tam elementy których program nie ogarniał, lub sprawdzał zbyt dokładnie. Może mój komputer jest zainfekowany, chociaż Bit Defender nic nie wykrył (z tym że trudno w obecnej sytuacji uznać to za wiarygodne wskazanie)

Możliwe też że powodem problemów były, jak mówisz, resztki po poprzednim antywirze. Ok, może ten program działa dobrze, tylko potrzebuje czystej instalacji windowsa/konkretnego modelu procesora/nie używania firefoxa/wyrecytowania wierszyka. Możliwe. Tylko że inne programy tego problemu nie mają.

Wiem tylko że po tych kilkudziesięciu minutach spędzonych z tym programem, nikomu go nie mogę polecić, nawet jako darmowy.

PS Przypomniała mi się kolejna pierdółka podczas instalacji - jeśli w trakcie rozpakowania plików w instalatorze, anulujesz to i potem chcesz ponownie zainstalować - musisz zrobić restart kompa. To oczywiście błahostka, (kolejna mała cegiełka do oceny końcowej). Jednak w dobie gdzie wszystko ma być maksymalnie uproszczone, szybkie itd, takie działanie zniechęca do dalszego używania. Tym bardziej że nie spotkałem się wcześniej z czymś takim, żebym nie mógł podczas jednego włączenia komputera, odpalać instalatora dowolną ilość razy.

memnon  21.07.2014 11:31 #555

Bitdefender Internet Security 2015 tym razem na pól roku za darmo : http://www.bitdefender.com/media/html/60-second/index.html .

o co Wam chodzi (niezalogowany) 20.07.2014 20:33 #554

@tojarafal
Czlowieku, na jakim sprzecie pracujesz? Net Ci spowalnia ? O ile, jakie masz objawy, jakies dane. Dla mnie wersja najnowsza jest bardzo dobra. Powoduje, ze malo wyedukowany user, nie musi mysle o antywirusie, w przeciwieństwie do innych. Inne AV zmuszaja do podejmowania z mojej strony decyzji, ale przeciez nie jestem pracownikiem etatowym IT. Tak, kazdy moze napisac ze mu sie nie podoba, ale moze warto samemu byc bardziej konkretnym. Spowalnia komputer. Wiesz, nie ma skuteczniego AV , ktory by nie spowalnial,bo inaczej nic by nie robil To poprostu bez sensu, ze sie o tym pisze. Napisz lepiej, jak spowalnia, jakie procesy zajmują Ci najwięcej procka czy pamieci...bo moze wcale to nie wina BD, a tego, ze wlasnie Twoj komputer byl mocno zainfekowany....lub co bardzo czesto u mnie wystepowalo, inny AV sie do konca nie odinstalował. TAK mialem np z F-secure czy Kasperskim.

Pewnie nie wiesz, ale jako jeden z niewielu mysli o kliencie, gdyz w razie uszkodzenia systemu, czy innych klopotow jest instalowany tryb dostepny pod klawiszem F8. Tak do funkcji Windows dosaje wlasna funkcje bezpieczenstwa i odzyskiwania.

Poczytaj troche, a nie piszesz bzdury .

Znawca366 (niezalogowany) 20.07.2014 15:53 #553

To jakis absurd. Nie dosc ze za darmo dostaja, to jeszcze narzekają. Jesli producent daje i sie nie boi, to znaczy , ze produkt jest dobry, ale nie idealny. Malo ktory ANTYWIRUSOWIEC tak dziala. Ludzie, jak za darmo, to brac a jak nie pasuje to odinstalować, no chyba, ze az tak ciezko myszka klikac.
Ten swiat idzie na psy a ludzie juz na maksa ogłupieli.

tojarafal  19.07.2014 19:10 #552

Nie polecam, już wiem czemu dają go za darmo. Nie będę się wypowiadał na temat skuteczności bo nawet nie sprawdzałem. Reszta to wielka porażka. Zaczynając od drobnostek:

-przy wyborze ustawień podczas instalacji, pod przyciskiem "domyślne" jest od razu instalacja (mimo iż przycisk instalacja jest obok. Czyli jeśli coś poplączecie w początkowych ustawieniach i chcecie przywrócić do domyślnych by jeszcze raz coś pozmieniać - nie da się - instaluje się z automatu na domyślnych (aż dziw bierze że kliknięcie x nie oznacza zgody na instalację)
-przy wywalaniu programu coś tam jeszcze chce instalować, dobrze że chociaż pyta o zgodę. Miałem jednak wrażenie jakbym instalował jakiegoś śmiecia z reklamami, który za wszelką cenę chce się przyssać do komputera.

Jednak program przede wszystkim zamula net. Nawet po wyłączeniu wszystkich składników (antywir,firewall i inne), net nadal zamulał. Dopiero odinstalowanie pomogło. Dodatkowo program baaardzo nieintuicyjny. Nie ma również czegoś na kształt "trybu interaktywnego" przy ustalaniu reguł zapory (lub też nie mogłem znaleźć - wtedy prorgam nieintuicyjny jeszcze bardziej) . Jeśli nie chcemy by jakiś program się łaczył z netem, musimy go ręcznie blokować lub zdać się na inteligencję programu, który sam z siebie nie spyta przy pierwszym uruchomieniu jakiejś aplikacji, czy pozwolić jej się połączyć z netem. Znam wyniku testu AV, więc ucieszyłem się że jest taka darmowa promocja. Niestety, program usunięty i tak jak nie pisuje komentarzy, tak tym razem mocno nie polecam instalowania.

memnon  18.07.2014 15:50 #551

Bitdefender Internet Security 2015 za darmo na 9 miesięcy przez 2 dni i 8 godzin : http://www.bitdefender.com/media/html/softpedia-2015/ .

memnon  12.07.2014 19:17 #550

Bitdefender Internet Security 2015 za darmo przez 5 dni : https://www.howbigdeal.com/h/bitdefender-internet-security/ . I tutaj : http://www.bitdefender.com/media/html/60-second/ na pół roku . A i jeszcze tutaj : http://sharewareonsale.com/s/bitdefender-internet-security-sale .

Anonim (niezalogowany) 10.07.2014 19:40 #549

@proaldek: Jak wejdziesz w ustawienia firewall'a to możesz tam edytować reguły. Możesz też wyłączyć tryb autopilota, wtedy będziesz mógł samodzielnie decydować, który program ma być blokowany, a który nie, jednak wiąże się to z większą ilością komunikatów.

proaldek  10.07.2014 14:30 #548

Czy IS można ustawić własne zasady w firewallu czy robi wszystko z automatu? Pamiętam, że któraś z ostatnich wersji sama wiedziała wszystko najlepiej.

Anonim (niezalogowany) 09.07.2014 21:45 #547

@koiuoi (niezalogowany): A na bardziej "ludzki" komentarz Cię nie stać? Jeśli nie, to daruj sobie takie wywody...

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.