Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

BitDefender Internet Security 2014 Build 17.26

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

BitDefender Internet Security 2014 to pakiet przeznaczony do kompleksowego zabezpieczania komputera.

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą Antivirus - program antywirusowy, Firewall - zapora sieciowa blokująca niebezpieczne skrypty i dialery, zabezpieczająca przed atakami hackerów z zewnątrz i filtrująca informacje wysyłane przez użytkownika, Antispam - moduł do ochrony przed spamem tj. niepożądanymi wiadomościami e-mail o charakterze reklamowym, Antispyware - moduł monitorujący system pod kątem zagrożeń ze strony oprogramowania szpiegującego oraz Parental Control - moduł umożliwiający blokowania dostępu do wybranych stron internetowych, blokowanie dostępu do Internetu w określonym czasie (np. w czasie przeznaczonym na odrabianie lekcji), a także blokowanie wybranych aplikacji.

Nowa wersja oferuje m.in. moduł do ochrony danych w sieciach społecznościowych oraz tryb Autopilota, po włączeniu którego BitDefender nie wyświetla żadnych komunikatów i pytań, automatycznie dobierając konfigurację i reagując adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

tryb laptopa i gry, skaner podatności, możliwość uruchamiania skanowania i aktualizacji na innych komputerach za pomocą twojego peceta
niepoprawne spolszczenie, błędy w działaniu, częste błędy krytyczne, długa aktualizacja
ocena użytkownika

Posiadam BitDefendera od portalu dobreprogramy z okazji ósmych urodzin. Już podczas instalacji natykamy na błędy w spolszczeniu. Instalacja na szczęście przebiega bezproblemowo. Od razu program należy uaktualnić. Podczas aktualizacji musimy mieć cierpliwość, bo trwa to „trochę”. Po niej musimy ponownie uruchomić komputer.

Pierwsza próba
Uruchamiam przeglądarkę Firefox i od razu widzimy filtr antyphishing. W programie pocztowym Thunderbird zauważamy filtr antyspamowy. W innych programach pocztowych:; Outlook 2003, 2007, 2010; Outlook Express; Microsoft Windows Mail również możemy skorzystać z tej funkcji. Narzuca nam się brak filtra dla większości programów pocztowych np. The Bat, IncrediMail, DreamMail, i.scribe. Dla przeglądarek Google Chrome i Opery, nie miał chęci producent, aby stworzyć filtr antyphishing.

Skanowanie i aktualizacja
Nadszedł czas na przeskanowanie komputera. Zanim to zrobimy, musimy oczywiście uaktualnić bazę wirusów. Tu producent poległ. Samo łączenie się z serwerem trwa ok. 40 sekund i do tego czasu musimy doliczyć ściąganie plików. Podczas gdy COMODO tą czynność całą wykonuje w ok. 15 sek. Gdy już dojdziemy do końca, musimy przeskanować. Mamy do wyboru: pełne, głębokie, szybkie i niestandardowe. Wybieramy np. głębokie. W czasie skanowania musimy mieć niebiańską cierpliwość, bo trwa to bardzo długo. Mój dysk, który ma zapełnione 60 GB, BitDefender skanuje w ok. 5 godzin. Dla porównania Malwarebytes potrzebuje tylko 1,5 godziny. Nie wiem czy to wina mojego systemu (vista 32-bit), że w czasie skanowania, jak będziemy chcieli zatrzymać, to skaner się wyłącza i włącza i tak długo, aż np. nie włączymy trybu gry. Program po prostu nie potrafi wyłączyć swojego skanera, który jest zasobo-„żerny”. Wracając do trybu gry, jest to ciekawa funkcja dostępna w większości „profesjonalnych” pakietach IS. Tylko, że jak włączymy ten tryb i się zapomnimy go wyłączyć, to jesteśmy pozbawieni aktualizacji. Jest na to rada. W interfejsie średnim: BitDefender -> Zabezpieczenia -> Stan aktualizacji -> Ustawienia -> i odhaczamy „Do not update automatically if Game Mode is on”

Czy to, aby nie wersja BETA?
Korzystając z tego programu, zastanawiam się czy to, aby nie wersja beta. Program podaje sprzeczne informacje np., że tryb gry jest wyłączony i włączony za razem. Producentowi, chyba nie zależy na polskich użytkownikach, bo wydaje wersją niedopracowaną, niespolszczoną.

Firewall i wykrywanie
Firewall działa bez zarzutu. Jest on dobrze skonfigurowany, więc nie powinniśmy mieć problemów z działaniem sieci. Co do wykrywalności wirusów to nie testowałem tego. BitDefender nie ma problemów z fałszywymi alarmami. Za każdym razem, gdy podpinam pendrive pyta się czy przeskanować. Oczywiście można te komunikaty wyłączyć.

Posumowanie
BitDefender to dobry antywirus i pakiet zabezpieczający. Mieszane uczucia wywołuje u mnie niedbałość producenta o polską wersję i błędy w działaniu. Proces aktualizacji trwa zbyt długo, a skanowanie nie działa zbyt poprawnie. Na rekompensatę mamy tryb laptopa i gry oraz kontrolę rodzicielską, ale i tak to nie jest w pełni zabezpieczający pakiet IS. Oto oceny, jakie bym dał:

Skaner 7/10 (mniejsza ocena za błędy w skanowaniu na żądanie)
Firewall 9/10 (ogólnie dobry)
Antyphishing 5/10 (nie działa z Chrome i Operą)
Antyspam 6/10 (nie działa z The Bat, IncrediMail i innymi)
Aktualizacja 7/10 (długie łączenie się z serwerem)

07.01.2011 13:27 | Recenzja do wersji 2011 Build 14.0.24.330

Komentarze

so69  11.04.2014 01:49 #509

Tutaj również jest link do licencji na pół roku -> http://www.bitdefender.com/media/html/majorgeeks/

memnon  10.04.2014 13:30 #508

Tu też rozdają Bitdefender Internet Security na pół roku jeszcze przez półtorej doby : http://sharewareonsale.com/s/bitdefender-internet-security-sale .

NJUCHU (niezalogowany) 10.04.2014 10:05 #507

@memnon: aktualizacja : oferta ważna jeszcze 61 godzin i 54 minuty .więc pobierać instalować i używać

memnon  08.04.2014 20:15 #506

Bitdefender Internet Security ponownie za darmo na 180 dni , oferta ważna jeszcze 99 godzin i 44 minuty : http://www.bitdefender.com/media/html/majorgeeks/index.html .

memnon  04.04.2014 12:19 #505

Znowu na pół roku : http://sharewareonsale.com/s/bitdefender-internet-security-sale . Bitdefender Internet Security za free .

memnon  01.04.2014 16:00 #504

Bitdefender Internet Security za darmo na pół roku,oferta do 5-tego kwietnia aktualna : http://www.bitdefender.com/media/html/malwaretips/ .

anonim (niezalogowany) 27.03.2014 09:03 #503

@ Zonia: Ja też testowałem oba programy i powiem, że silnik Bitdefendera "czuć" w jednym i w drugim programie. Każdy AV, który ma silnik Bitdefendera jest odczuwalny, spowalniający system i cały komputer.

Zonia  23.03.2014 09:44 #502

360 Internet Security przy tym sofcie jest jak bulka z maslem i miodem w porownaniu z zakalcem ! Wiem co pisze bo testowalam oba softy a porownanie ma sens bo 360tka z silnikiem BitDefendera jest znacznie od niego bardziej funkcjonalna.

memnon  21.03.2014 14:28 #501

Bitdefender Internet Security na 9 miesięcy za darmo przez prawie 3 doby : http://www.bitdefender.com/media/html/softpedia/ .

memnon  14.03.2014 14:07 #500

I dla tych co mają kłopoty z usunięciem tego programu polecam narzędzie Bitdefender uninstall tool , więcej tu pod B) : http://www.bitdefender.com/support/How-to-uninstall-BitDefender-333.html .A tu bezpośredni link : http://www.bitdefender.com/uninstall/ . Ale na wszelki wypadek przed użyciem zróbcie punkt przywracania , z tym i innymi deinstalatorami programów ochronnych
nie miałem kłopotów usuwały wszystko jak należy ,jedynie kavremover.exe do usunięcia Kasperskiego robi spustoszenie w systemie.
I z tego co czytałem na ich forum to dość znany i powszechny problem ale niewiele sobie z tego robią .
Jadą na marce zresztą tak jak i bitek i w mniejszym stopniu Norton .

memnon  14.03.2014 13:53 #499

Bitdefender Internet Security za darmo jeszcze przez 12 godzin : http://www.bitdefender.com/media/html/betanews/ .

Wioskowy Głupek  13.03.2014 20:25 #498

@anonim (niezalogowany): Miałem podobne problemy. Po odinstalowaniu programu przez pół dnia musiałem kombinować, żeby "postawić" system na nogi.

anonim (niezalogowany) 10.03.2014 10:50 #497

Zdobyłem ten program z linku podanego przez @kosmateusz. Program nie pozwala na zmianę ustawień, po zmianie tych ustawień ciągle powraca do ustawień domyślnych. Nie skanuje wszystkich plików, po skanowaniu wyświetlił wynik z masą plików pominiętych. Nie skanuje również plików spakowanych a także zabezpieczonych hasłem. Na spowolnienie komputera, które wywołuje ten program można jeszcze jakoś przymknąć oko, ale bardzo "mulącego" internetu nie da się zaakceptować. Wcześniej miałem Kasperskiego i wydawało mi się, że to muł. Jakże byłem w błędzie. Bitdefener to przeogromny muł. Na dodatek po odinstalowaniu zostawia tyle śmieci, że będzie trzeba robić format dysku.

kosmateusz  07.03.2014 12:51 #496

Do 8 marca 2014 program dostępny jest za darmo na 6 miesięcy. Szczegóły tutaj: http://j.mp/1dyzPYX

Andrewstone  17.02.2014 12:10 #495

Zainstalowałem płatną wersję tego programu. Zaktualizowałem go i zabezpieczyłem program hasłem. Wykonałem pełne skanowanie systemu, komunikat - wszystko OK. Uruchomiłem aktualizację Windows XP. W trakcie tej aktualizacji, Bitdefender wyświetlił komunikat na czerwonym tle, że nie działa skaner dostępowy. Zgodnie ze wskazówkami programu wykonałem czynności naprawcze - bez skutku. Wykonałem ponownie - również bezskutecznie. Odinstalowałem program, z ustawieniami aby usunął wszystko oraz usunąłem resztę pozostałości przy użyciu trzech różnych programów. Zainstalowałem go ponownie. Nie musiałem podawać klucza licencyjnego, skądś sam go sobie wziął, i zainstalował się z poprzednimi ustawieniami - oczywiście tymi błędnymi, z nieczynnym skanerem dostępowym. Ponowna naprawa nic nie dała. Trochę mi szkoda kasy którą na niego wydałem, ale mówi się trudno. Poszedł na śmietnik, a na razie mam darmowy - Comodo Internet Security. Bez komentarza.

m2w2  15.02.2014 20:00 #494

Zainstalowałem i kupiłem licencję na rok i 3 stanowiska. Tylko jest problem, bo jeden z moich komputerów używam za granicą i nie można aktywować tego klucza poza granicami Polski!!!!!!! Problem jest podobno znany ale Bitdefender nie informuje o tym nigdzie!!! Wsparcie do bani, tydzień czekam na odpowiedź od nich - zero odzewu.

memnon  14.02.2014 19:30 #493

Bitdefender Internet Security na 6 miesięcy : https://www.facebook.com/bitdefender/app_223394061182140 .

Piotr_Podolski  06.02.2014 12:46 #492

Kolejny raz się na was zawiodłem! Daliście wersje 17.25 a w rzeczywistości jest dużo starsza :<

Zróbcie porządek z tym! Niby portal taki popularny, a błędów macie nieubłaganą ilość! Wasze newsy będę czytał, ale dam sobie spokój z działem Download. Są inne, zagraniczne znacznie poważniejsze portale.

Jestem wkurzony nie dość, że pobierałem 500 MB danych - 2x! Bo tyle waży ten antywirus to jeszcze ze starą wersją! Nowa wersja aby zaktualizować to kolejne setki MB.!!!! Wrrr a straciłem już sporo pieniędzy bo korzystam z Mobilnego netu ;|

ppnk (niezalogowany) 18.01.2014 07:38 #491

Witam, czy przy instalacji/aktywacji tego programu w wersji pełnej np. rocznej, konieczna jest rejestracja, zakładanie konta, podawanie maila itp, jak to ma np. miejsce w przypadku Nortona? Proszę o pomoc, jeśli ktoś ma już doświadczenia z tym programem, dzięki :)

no_problem (niezalogowany) 14.12.2013 14:55 #490

@maniek8902:
Wersja polska na stronie dystrybutora