BitDefender Internet Security 2015 Build 18.14

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

BitDefender Internet Security 2015 to pakiet przeznaczony do kompleksowego zabezpieczania komputera.

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą Antivirus - program antywirusowy, Firewall - zapora sieciowa blokująca niebezpieczne skrypty i dialery, zabezpieczająca przed atakami hackerów z zewnątrz i filtrująca informacje wysyłane przez użytkownika, Antispam - moduł do ochrony przed spamem, tj. niepożądanymi wiadomościami e-mail o charakterze reklamowym, Antispyware - moduł monitorujący system pod kątem zagrożeń ze strony oprogramowania szpiegującego oraz Parental Control - moduł umożliwiający blokowania dostępu do wybranych stron internetowych, blokowanie dostępu do Internetu w określonym czasie (np. w czasie przeznaczonym na odrabianie lekcji), a także blokowanie wybranych aplikacji.

Nowa wersja oferuje m.in. moduł do ochrony danych w sieciach społecznościowych oraz tryb Autopilota, po włączeniu którego BitDefender nie wyświetla żadnych komunikatów i pytań, automatycznie dobierając konfigurację i reagując adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Pakiety BitDefender 2015 teraz dostępne także w polskiej wersji językowej

41
OPROGRAMOWANIE 20.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Produkty BitDefender nie są w naszym kraju tak rozpowszechnione, jak oprogramowanie zabezpieczające niektórych innych firm. Na innych rynkach zdobywają natomiast coraz większą popularność, a wszystko to za sprawą świetnego silnika skanującego. Najnowsza edycja 2015 tych pakietów jest dostępna już od jakiegoś czasu. Teraz pojawiły się one również w pełnej, polskiej wersji językowej. Spolszczenie obejmuje oczywiście zarówno instalator, jak i samą aplikację i wszystkie jej moduły. Zazwyczaj polskie wersje pojawiały się znacznie później, bo pod koniec jesieni, lub nawet z początkiem zimy, a…

Recenzje użytkowników

tryb laptopa i gry, skaner podatności, możliwość uruchamiania skanowania i aktualizacji na innych komputerach za pomocą twojego peceta
niepoprawne spolszczenie, błędy w działaniu, częste błędy krytyczne, długa aktualizacja
ocena użytkownika

Posiadam BitDefendera od portalu dobreprogramy z okazji ósmych urodzin. Już podczas instalacji natykamy na błędy w spolszczeniu. Instalacja na szczęście przebiega bezproblemowo. Od razu program należy uaktualnić. Podczas aktualizacji musimy mieć cierpliwość, bo trwa to „trochę”. Po niej musimy ponownie uruchomić komputer.

Pierwsza próba
Uruchamiam przeglądarkę Firefox i od razu widzimy filtr antyphishing. W programie pocztowym Thunderbird zauważamy filtr antyspamowy. W innych programach pocztowych:; Outlook 2003, 2007, 2010; Outlook Express; Microsoft Windows Mail również możemy skorzystać z tej funkcji. Narzuca nam się brak filtra dla większości programów pocztowych np. The Bat, IncrediMail, DreamMail, i.scribe. Dla przeglądarek Google Chrome i Opery, nie miał chęci producent, aby stworzyć filtr antyphishing.

Skanowanie i aktualizacja
Nadszedł czas na przeskanowanie komputera. Zanim to zrobimy, musimy oczywiście uaktualnić bazę wirusów. Tu producent poległ. Samo łączenie się z serwerem trwa ok. 40 sekund i do tego czasu musimy doliczyć ściąganie plików. Podczas gdy COMODO tą czynność całą wykonuje w ok. 15 sek. Gdy już dojdziemy do końca, musimy przeskanować. Mamy do wyboru: pełne, głębokie, szybkie i niestandardowe. Wybieramy np. głębokie. W czasie skanowania musimy mieć niebiańską cierpliwość, bo trwa to bardzo długo. Mój dysk, który ma zapełnione 60 GB, BitDefender skanuje w ok. 5 godzin. Dla porównania Malwarebytes potrzebuje tylko 1,5 godziny. Nie wiem czy to wina mojego systemu (vista 32-bit), że w czasie skanowania, jak będziemy chcieli zatrzymać, to skaner się wyłącza i włącza i tak długo, aż np. nie włączymy trybu gry. Program po prostu nie potrafi wyłączyć swojego skanera, który jest zasobo-„żerny”. Wracając do trybu gry, jest to ciekawa funkcja dostępna w większości „profesjonalnych” pakietach IS. Tylko, że jak włączymy ten tryb i się zapomnimy go wyłączyć, to jesteśmy pozbawieni aktualizacji. Jest na to rada. W interfejsie średnim: BitDefender -> Zabezpieczenia -> Stan aktualizacji -> Ustawienia -> i odhaczamy „Do not update automatically if Game Mode is on”

Czy to, aby nie wersja BETA?
Korzystając z tego programu, zastanawiam się czy to, aby nie wersja beta. Program podaje sprzeczne informacje np., że tryb gry jest wyłączony i włączony za razem. Producentowi, chyba nie zależy na polskich użytkownikach, bo wydaje wersją niedopracowaną, niespolszczoną.

Firewall i wykrywanie
Firewall działa bez zarzutu. Jest on dobrze skonfigurowany, więc nie powinniśmy mieć problemów z działaniem sieci. Co do wykrywalności wirusów to nie testowałem tego. BitDefender nie ma problemów z fałszywymi alarmami. Za każdym razem, gdy podpinam pendrive pyta się czy przeskanować. Oczywiście można te komunikaty wyłączyć.

Posumowanie
BitDefender to dobry antywirus i pakiet zabezpieczający. Mieszane uczucia wywołuje u mnie niedbałość producenta o polską wersję i błędy w działaniu. Proces aktualizacji trwa zbyt długo, a skanowanie nie działa zbyt poprawnie. Na rekompensatę mamy tryb laptopa i gry oraz kontrolę rodzicielską, ale i tak to nie jest w pełni zabezpieczający pakiet IS. Oto oceny, jakie bym dał:

Skaner 7/10 (mniejsza ocena za błędy w skanowaniu na żądanie)
Firewall 9/10 (ogólnie dobry)
Antyphishing 5/10 (nie działa z Chrome i Operą)
Antyspam 6/10 (nie działa z The Bat, IncrediMail i innymi)
Aktualizacja 7/10 (długie łączenie się z serwerem)

07.01.2011 13:27 | Recenzja do wersji 2011 Build 14.0.24.330

Komentarze

michalj82  02.10.2014 12:16 #625

@Gary58: Ja z wersją 2014 też nie mam problemów.

Gary58  02.10.2014 10:28 #624

@michalj82: ... a jak jest pewnosć,że to ten program spowodował blue screen ? Pierwszy komputer miałem przy windows 1998 i nigdy nie miałem blue screena.Pozostaje przy automacie, nie używam narzędzi do optymalizacji bo od tego mam ASC 7pro i CC. W module zapory sieciowej w regułach ogólnych zabroniłem jedynie przychodzące połączenia zdalnego pulpitu.Wcześnie używałem poprzedniej wersji BD IS jak i wersji free samego av i nie miałem z nimi problemów.

michalj82  02.10.2014 07:07 #623

@Anonim (niezalogowany): Jak zainstalowałem na próbę wersję 2015 to po niedługim czasie moje oczy "ucieszył" blue screen, którego nie widziałem od wersji 2013.

Gary58  01.10.2014 13:27 #622

@Anonim (niezalogowany): wg mnie jest lżejszy i wydajniejszy od poprzedniej wersji a ponadto:
Profile Praca, Gra, Filmy NOWOŚĆ
Optymalizacja PC. OneClick Optimizer NOWOŚĆ
Bezpieczna bankowość i zakupy oniine ULEPSZONE
Portfel. Jednoetapowa płatność ULEPSZONE
Ochrona rodzicielska ULEPSZONE
Antyspam w chmurze ULEPSZONE
Mam nową wersję kilka dni i jestem zadowolny żadnych problemów. No ale ja mam windows 7/64.

Gary58  01.10.2014 13:27 #621

@Anonim (niezalogowany): wg mnie jest lżejszy i wydajniejszy od poprzedniej wersji a ponadto:
Profile Praca, Gra, Filmy NOWOŚĆ
Optymalizacja PC. OneClick Optimizer NOWOŚĆ
Bezpieczna bankowość i zakupy oniine ULEPSZONE
Portfel. Jednoetapowa płatność ULEPSZONE
Ochrona rodzicielska ULEPSZONE
Antyspam w chmurze ULEPSZONE
Mam nową wersję kilka dni i jestem zadowolny żadnych problemów. No ale ja mam windows 7/64.

Anonim (niezalogowany) 01.10.2014 09:53 #620

Warto zmienić 2014 na 2015? Mi 2014 bardzo odpowiada, ale skoro może być lepiej...

memnon  30.09.2014 16:30 #619

Bitdefender Internet Security 2015 pół roku za darmo : http://www.bitdefender.com/media/html/60-second/index.html .

Anonim (niezalogowany) 26.09.2014 13:31 #618

@Wujek Felek (niezalogowany): a u mnie nic nie blokuje. Wszystko chodzi jak malina. Więc problem moze leżeć gdzie indziej...

Wujek Felek (niezalogowany) 26.09.2014 09:58 #617

Niepoważny program! Bo jak inaczej nazwać antywirusa, który uznaje Eksploratora Windows za aplikację niebezpieczną, i na dodatek ją blokuje? Chyba macherzy z Bitdefendera odrobinę się pospieszyli, i wypuścili na rynek niedopracowaną wersję.

virusoman (niezalogowany) 25.09.2014 16:52 #616

Po odinstalowaniu avast i instalacji Bitdefendera przez pare dni myślałem że mi sie system sypie albo jakieś wirusy mam przy przenoszeniu np kompilowanych w pascalu programów pisało że nie mam uprawnień w folderach a okazało się że wykrywał w nich jakieś wirusy ale mi to jakoś nie przeszkadza bo jest lepszy od poprzednika Polecam!!!

Gary58  24.09.2014 16:00 #615

@magik11: miałem i mam aktualne, wydaje mi się, że to błąd instalatora.

Gary58  24.09.2014 10:19 #614

nawiązując do mojego poprzedniego komentarza - skuszony jednak tym programem - postanowiłem ponownie go zainstalować - teraz nawet nie czyściłem systemu jedynie odinstalowałem na ten czas avg. Jednak zainstalowałem go z innej lokalizacji, ktoś tu na DP podał dwa właściwe linki do wersji IS i Total (nie mogę teraz tego znależć może zostały usuniete) .Teraz wszystko odbyło sie bezproblemowo, wszystko działa jak należy od pierwszego uruchomienia, poprawili profile z automatycznego pilota, w poprzedniej wersji ekran zmieniał co chwile jasność ekranu (przynajmniej u mnie) i musiałem wyłączyć autopilota do profili.Reszta działa bez zarzutu jak narazie. Denerwuje mnie trochę to pierwsze uruchomienie dłuższe ale ten typ tak ma coś za coś.W trakcie pracy nie mam zastrzeżeń strony łądują się szybko. Napewno jest to program z pierwszej półki ale podoba mi sie też nowa wersja AVG IS przy której komputer startuje szybko a program też jest b. dobry przy rozsądnym używaniu sieci.
ps.może instalator był felerny

magik11  24.09.2014 07:41 #613

@Gary58: Wystarczy w ustawieniach Safepay zaktualizować wtyczki Flash i Java

magik11  24.09.2014 07:38 #612

@forester9: Najlepiej przed instalacją Bitdefendera użyć dedykowanego narzędzia do deinstalacji Symanteca, zostawia on mnóstwo śmieci które potem wchodzą w konflikt z Bitdefenderem.

Windows 5.3 LyptonEdityion (niezalogowany) 23.09.2014 20:42 #611

przydała by się konkretna NOWA recenzja pakietu BitDefender Internet Security 2015 Build 18.15 PL .czy może ktoś taką bardzo dobrą recenzję tej wersji 2015 18.15 PL napisać ???

forester9  22.09.2014 21:39 #610

@Techspec5: system mam czysty, komputer mocny (i5 4670, Ge-Force GTX 770, Win7 x64) i nie jestem matołem. Nie wiem dlaczego tak to u mnie działało. Wróciłem do Nortona i wszystko jest w porządku.
@Gary58: dzięki za podniesienie na duchu.

Gary58  22.09.2014 19:58 #609

@forester9: częściowo się z tobą zgadzam. Wcześniej korzystałem z poprzedniej wersji 2014 i u mnie wszystko działało ok łącznie z ich przeglądarką. Po zainstalowaniu nowej wersji przestał działać mi internet , poza systemowa przeglądarka też nie działa właściwie, nie można ustawić automatycznego otwierania przy wpisywaniu adresu banku.Nadmieniam,że system miałem dobrze wyczyszczony i pomimo naprawy instalacji to samo. Nie bawiłem się już w dalszą konfiguracje i narazie zrezygnowałem z BD IS. Po odnistalowaniu wszystko wróciło do normy. Zainstalowałem nowy pakiet AVG IS i także wszystko działa bez problemu.

Techspec5 (niezalogowany) 22.09.2014 11:02 #608

@forester9 ,To co piszesz jest poprostu niemozliwe w standardzie, ale jesli na maszynie, na ktorej bylo juz wiele roznych smieci, trojanow, antywirusow itp instalujesz jakikolwiek soft, to nie dziw sie ze nie chce dzialac. Zaden program nie zdziala cudow. Ale, to dobrze ze piszesz, bo to uczy ludzi, ze nie ma cudow i tak jaki w domu ma sie porzadek, to i w komputerze. Poprostu odswierz, posprzataj system i bedzie ok.

forester9  21.09.2014 19:43 #607

Dzisiaj zainstalowałem go na próbę (myślałem, że może na stałe), ale masakra. Przy aktywowanym profilu standard, nie mogłem uruchomić żadnego programu (nawet przeglądarki). W trybie autopilota nie działało wi-fi a przy próbie otworzenia strony w przeglądarce (google, onet) wyskakiwały okienka z ostrzeżeniami. Menu mało intuicyjne. "Dokopanie" się do opcji umożliwiających stworzenie reguł wykluczeń, chwilę mi zajęło. Zapewne wszystko można skonfigurować, ale bez przesady. Nie o to chyba chodzi. Niestety, zawiodłem się. Wróciłem do sprawdzonego od lat Nortona. Wiem, że w testach Bitdefender, to czołówka, ale na chwilę obecną jest nie dla mnie.

marcin1510  21.09.2014 14:54 #606

Jeżeli mam klucz do IS 2011 to mogę w tej wersji go wykorzystać ?

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.