Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Bitdefender Internet Security to pakiet przeznaczony do kompleksowego zabezpieczania komputera. Chroni on przed różnego rodzaju zagrożeniami (wirusy, trojany, ransomware), pozwala także na filtrowanie ruchu sieciowego.

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą Antivirus - program antywirusowy, Firewall - zapora sieciowa blokująca niebezpieczne skrypty i dialery, zabezpieczająca przed atakami hackerów z zewnątrz i filtrująca informacje wysyłane przez użytkownika, Antispam - moduł do ochrony przed spamem, tj. niepożądanymi wiadomościami e-mail o charakterze reklamowym, Antispyware - moduł monitorujący system pod kątem zagrożeń ze strony oprogramowania szpiegującego oraz Parental Control - moduł umożliwiający blokowania dostępu do wybranych stron internetowych, blokowanie dostępu do Internetu w określonym czasie (np. w czasie przeznaczonym na odrabianie lekcji), a także blokowanie wybranych aplikacji.

Nowa wersja oferuje m.in. moduł do ochrony danych w sieciach społecznościowych oraz tryb Autopilota, po włączeniu którego Bitdefender nie wyświetla żadnych komunikatów i pytań, automatycznie dobierając konfigurację i reagując adekwatnie do zaistniałej sytuacji. Producent wprowadził także komponent chroniący użytkowników przed ransomware, czyli szkodnikami np. szyfrującymi dane i żądającymi okupu

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Bitdefender 2016: efektywna ochrona przed ransomware wreszcie po polsku

19
BEZPIECZEŃSTWO 04.11.2015 | Adam Golański (eimi)

Bitdefender 2016 zadebiutował w połowie września, jednak dopiero teraz trafia na nasz rynek w polskiej wersji językowej. Reklamuje się jako nie tylko standardowy pakiet antywirusowy, ale też narzędzie, które w szczególnym stopniu chroni nas przed szkodnikami typu ransomware, czyli coraz skuteczniejszym złośliwym oprogramowaniem, „porywającym” nasze pliki, szyfrującym je i żądającym okupu za wydanie klucza pozwalającego na deszyfrację. Jak oceniają eksperci ze stowarzyszenia Cyber Threat Alliance, szkodniki takie jak CryptoWall w ostatnim roku przyniosły straty liczone już w setkach milionów…

Bitdefender 2016 ochroni nas przed szkodnikami typu ransomware

19
BEZPIECZEŃSTWO 16.09.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Rumuńska firma SOFTWIN poinformowała o wydaniu nowych wersji swojego oprogramowania zabezpieczającego z rodziny Bitdefender. Przy okazji tej premiery zauważono, że użytkownicy są w coraz większym stopniu zagrożeni przez oprogramowanie szyfrujące dane. Nowe pakiety mają temu zaradzić, a zarazem uprościć zarządzanie wieloma urządzeniami. Zmiany w Bitdefenderze zobaczymy zaraz po zainstalowaniu. Aplikacja prosi nas o zalogowanie do naszego konta. Producent z myślą o swoich użytkownikach przygotował nową konsolę Bitdefender Central, która pozwala na zarządzanie wszystkimi kontami, przypisanymi…

Recenzje użytkowników

Wykrywalność,genialna ochrona przeglądarki,częste promocje i darmowe klucze
Spowalnia komputer,nieintuicyjny interfejs,powoduje błędy
ocena użytkownika

Bitdefender zadziwił mnie swoją skuteczną ochroną sieci. Program ten zatrzymuje wszystkie antywirusy już na poziomie przeglądarki i robi to zdecydowanie lepiej niż konkurencja. Ochrona w czasie rzeczywistym również jest świetna. Niestety program robi z naszego pc miazgę. Komputer z tym oprogramowanie włącza się 3-5 razy dłużej niż bez niego i ponad to wszystko działa wolniej. Zmiana ustawień tego nie naprawia,nawet odinstalowanie programu nic nie zmienia i jedynym znanym mi wyjściem jest reinstalacja systemu. Na szczęście problemy te dotykają tylko część użytkowników.

09.05.2015 17:49 | Recenzja do wersji 2015 Build 18.22
tryb laptopa i gry, skaner podatności, możliwość uruchamiania skanowania i aktualizacji na innych komputerach za pomocą twojego peceta
niepoprawne spolszczenie, błędy w działaniu, częste błędy krytyczne, długa aktualizacja
ocena użytkownika

Posiadam BitDefendera od portalu dobreprogramy z okazji ósmych urodzin. Już podczas instalacji natykamy na błędy w spolszczeniu. Instalacja na szczęście przebiega bezproblemowo. Od razu program należy uaktualnić. Podczas aktualizacji musimy mieć cierpliwość, bo trwa to „trochę”. Po niej musimy ponownie uruchomić komputer.

Pierwsza próba
Uruchamiam przeglądarkę Firefox i od razu widzimy filtr antyphishing. W programie pocztowym Thunderbird zauważamy filtr antyspamowy. W innych programach pocztowych:; Outlook 2003, 2007, 2010; Outlook Express; Microsoft Windows Mail również możemy skorzystać z tej funkcji. Narzuca nam się brak filtra dla większości programów pocztowych np. The Bat, IncrediMail, DreamMail, i.scribe. Dla przeglądarek Google Chrome i Opery, nie miał chęci producent, aby stworzyć filtr antyphishing.

Skanowanie i aktualizacja
Nadszedł czas na przeskanowanie komputera. Zanim to zrobimy, musimy oczywiście uaktualnić bazę wirusów. Tu producent poległ. Samo łączenie się z serwerem trwa ok. 40 sekund i do tego czasu musimy doliczyć ściąganie plików. Podczas gdy COMODO tą czynność całą wykonuje w ok. 15 sek. Gdy już dojdziemy do końca, musimy przeskanować. Mamy do wyboru: pełne, głębokie, szybkie i niestandardowe. Wybieramy np. głębokie. W czasie skanowania musimy mieć niebiańską cierpliwość, bo trwa to bardzo długo. Mój dysk, który ma zapełnione 60 GB, BitDefender skanuje w ok. 5 godzin. Dla porównania Malwarebytes potrzebuje tylko 1,5 godziny. Nie wiem czy to wina mojego systemu (vista 32-bit), że w czasie skanowania, jak będziemy chcieli zatrzymać, to skaner się wyłącza i włącza i tak długo, aż np. nie włączymy trybu gry. Program po prostu nie potrafi wyłączyć swojego skanera, który jest zasobo-„żerny”. Wracając do trybu gry, jest to ciekawa funkcja dostępna w większości „profesjonalnych” pakietach IS. Tylko, że jak włączymy ten tryb i się zapomnimy go wyłączyć, to jesteśmy pozbawieni aktualizacji. Jest na to rada. W interfejsie średnim: BitDefender -> Zabezpieczenia -> Stan aktualizacji -> Ustawienia -> i odhaczamy „Do not update automatically if Game Mode is on”

Czy to, aby nie wersja BETA?
Korzystając z tego programu, zastanawiam się czy to, aby nie wersja beta. Program podaje sprzeczne informacje np., że tryb gry jest wyłączony i włączony za razem. Producentowi, chyba nie zależy na polskich użytkownikach, bo wydaje wersją niedopracowaną, niespolszczoną.

Firewall i wykrywanie
Firewall działa bez zarzutu. Jest on dobrze skonfigurowany, więc nie powinniśmy mieć problemów z działaniem sieci. Co do wykrywalności wirusów to nie testowałem tego. BitDefender nie ma problemów z fałszywymi alarmami. Za każdym razem, gdy podpinam pendrive pyta się czy przeskanować. Oczywiście można te komunikaty wyłączyć.

Posumowanie
BitDefender to dobry antywirus i pakiet zabezpieczający. Mieszane uczucia wywołuje u mnie niedbałość producenta o polską wersję i błędy w działaniu. Proces aktualizacji trwa zbyt długo, a skanowanie nie działa zbyt poprawnie. Na rekompensatę mamy tryb laptopa i gry oraz kontrolę rodzicielską, ale i tak to nie jest w pełni zabezpieczający pakiet IS. Oto oceny, jakie bym dał:

Skaner 7/10 (mniejsza ocena za błędy w skanowaniu na żądanie)
Firewall 9/10 (ogólnie dobry)
Antyphishing 5/10 (nie działa z Chrome i Operą)
Antyspam 6/10 (nie działa z The Bat, IncrediMail i innymi)
Aktualizacja 7/10 (długie łączenie się z serwerem)

07.01.2011 13:27 | Recenzja do wersji 2011 Build 14.0.24.330

Komentarze

HiddenPotato   1 #727 29.11.2015 17:01

Kupiłem licencje na wersje 2015 w sklepie omegasoft.pl.
Teraz próbuje uaktualnić program wg opisu na stronie producenta: http://bitdefender.pl/jak-za-darmo-zaktualizowac-oprogramowanie-w-starszej-wersj...
Niestety klucz nie przechodzi autoryzacji i nie zostaje przekształcony na wersje 2016 co wg informacji na stronie powinno odbyć się bez jakikolwiek problemów.
Czy to znaczy, że kupiłem jakiś lewy klucz? z jakieś licencji zbiorczej itp. ?

Maha   4 #726 14.11.2015 19:01

@jacabad: niestety nie wiem. Nie mam pod ręką swojeąo komputera (dopiero za tydzień), więc nie mogę sprawdzić. Może spróbuj najpierw zainstalować polską wersję z dp i nadinstalować tą z windowsdeal.com, albo poszukaj przedtem folderu z językami, skopiuj gdzieś na dysk plik z polskim i wklej po instalacji wersji angielskiej. Oby tylko polski był oddzielnie, a nie "wszyty" w plik exe. Powodzenia. Daj znać, czy się udało.

Edit: Właśnie ściągnąłem plik z linkiem do programu, a tam wyskoczyło mi '404 Page not found'. Tobie się udało?

jacabad   1 #725 14.11.2015 17:53

@Maha: To wersja angielska , czy da rade polska przy instalacji ?

Maha   4 #724 14.11.2015 17:43

Jeszcze przez ponad dobę Bitdefender Internet Security 2016 za darmo: http://www.windowsdeal.com/w/bitdefender-internet-security-2016-discount-coupon-.../

kocurr   2 #723 04.11.2015 16:59

Ma ktoś kluczyk promocyjny na ten pakiet ?

WispMK   7 #722 04.11.2015 15:40

@icecoollp: Instalowałeś wersję jeszcze tą wcześniejszą BD2015 czy tą już drugą BD2015 dla Windows 10??
BitDefender IS 2015 kompatybilny z Windows 10:

32Bity:
http://download.bitdefender.com/windows/desktop/i_security/2015w10/pl-pl/bitdefe...
64Bity
http://download.bitdefender.com/windows/desktop/i_security/2015w10/pl-pl/bitdefe...

Ja problemów nie mam, ani z 2015 ani 2016. Prawda z wcześniejszą 18 bodajże wersją BD2015 miałem problemy takie jak ty prawie, komp padał

darek719   19 #721 29.10.2015 12:49

prosty, nowy, skuteczny.

icecoollp   2 #720 25.10.2015 17:02

Niestety program na windowsie 10 spowodował awarie systemu - po instalacji programu brak możliwości załadowania systemu po restarcie. Nie jest to przypadek, bo zainstalowałem system ponownie i dokonałem instalacji Bitdefendera. Efekt identyczny.

  #719 23.10.2015 23:42

@forester9: Na jaki okres jest BD z tych linków.

NaPeK   3 #717 25.09.2015 21:10

http://www.bitdefender.com/media/html/spread/2016/is-softpedia/

Licencja na 6 miesięcy do wersji 2016

  #716 25.09.2015 09:09

@Zero Ghost: I dlatego zniknęło wydanie w języku polskim,dobre programy wycofały wersję 2015 a była po naszemu DLACZEGO. Gdzie się podział język polski

Zero Ghost   3 #715 24.09.2015 15:17

@przekas: Te ostatnie promocje na pół roku ,dedykowane są na rynek USA ,do bezstresowego pobrania i rejestracji polecam dodatek do Chrome/Firefox ,ZenMate i zmianę lokalizacji na kraj hamburgerów .

  #712 15.08.2015 01:06

@WispMK: 90 dni, ale też dobrze :)

WispMK   7 #711 22.07.2015 10:53

Jakby ktoś był zainteresowany, zostały otworzone Beta testy nowego Bitdefendera Total Security 2016 (Świetnie działa na Windows 10.
Licencja na 180dni
Pobieranie instalki bezpośrednio po zalogowaniu się na stronie producenta.
https://beta.central.bitdefender.com

kocurr   2 #710 20.07.2015 18:44

@forester9: Niestety przy wklejaniu pisze że klucz wygasł :(. Ale dzięki za wszystko. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki !.

forester9   5 #709 20.07.2015 13:50

@kocurr: klucz został wysłany. Sprawdź w razie czego skrzynkę spam

kocurr   2 #708 19.07.2015 11:51

@forester9: A czy mógłbyś wpisać mój adres mejlowy i niech klucz idzie od razu na mojego mejla ?

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.