Bitdefender Internet Security 2015 Build 18.17

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Bitdefender Internet Security 2015 to pakiet przeznaczony do kompleksowego zabezpieczania komputera.

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą Antivirus - program antywirusowy, Firewall - zapora sieciowa blokująca niebezpieczne skrypty i dialery, zabezpieczająca przed atakami hackerów z zewnątrz i filtrująca informacje wysyłane przez użytkownika, Antispam - moduł do ochrony przed spamem, tj. niepożądanymi wiadomościami e-mail o charakterze reklamowym, Antispyware - moduł monitorujący system pod kątem zagrożeń ze strony oprogramowania szpiegującego oraz Parental Control - moduł umożliwiający blokowania dostępu do wybranych stron internetowych, blokowanie dostępu do Internetu w określonym czasie (np. w czasie przeznaczonym na odrabianie lekcji), a także blokowanie wybranych aplikacji.

Nowa wersja oferuje m.in. moduł do ochrony danych w sieciach społecznościowych oraz tryb Autopilota, po włączeniu którego Bitdefender nie wyświetla żadnych komunikatów i pytań, automatycznie dobierając konfigurację i reagując adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

Uwaga!

  • Najnowsza wersja programu dostępna jest jedynie w angielskiej wersji językowej. Ostatnią polską edycję pobrać można z poziomu linków bezpośrednich (przycisk powyżej oceny programu).
  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Tylko u nas BitDefender za 99 złotych w specjalnej promocji „2 za 1”

70
OPROGRAMOWANIE 20.11.2014 | Redakcja

Wraz z oficjalnym polskim dystrybutorem znanych programów zabezpieczających BitDefender przygotowaliśmy unikatową promocję dla naszych czytelników – każdy, kto za naszym pośrednictwem zakupi jeden z programów BitDefender, otrzyma drugą identyczną licencję, w sam raz na inny komputer albo dla kogoś z rodziny lub znajomego. Ponadto do 26 listopada cena wszystkich edycji pakietu, w tym najbogatszej Total Security, została obniżona do 99 złotych. Zakupu można dokonać wprost z naszego portalu, bez rejestracji konta i z formalnościami ograniczonymi do minimum. Aby skorzystać z promocji, należy…

Pakiety BitDefender 2015 teraz dostępne także w polskiej wersji językowej

43
OPROGRAMOWANIE 20.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Produkty BitDefender nie są w naszym kraju tak rozpowszechnione, jak oprogramowanie zabezpieczające niektórych innych firm. Na innych rynkach zdobywają natomiast coraz większą popularność, a wszystko to za sprawą świetnego silnika skanującego. Najnowsza edycja 2015 tych pakietów jest dostępna już od jakiegoś czasu. Teraz pojawiły się one również w pełnej, polskiej wersji językowej. Spolszczenie obejmuje oczywiście zarówno instalator, jak i samą aplikację i wszystkie jej moduły. Zazwyczaj polskie wersje pojawiały się znacznie później, bo pod koniec jesieni, lub nawet z początkiem zimy, a…

Recenzje użytkowników

tryb laptopa i gry, skaner podatności, możliwość uruchamiania skanowania i aktualizacji na innych komputerach za pomocą twojego peceta
niepoprawne spolszczenie, błędy w działaniu, częste błędy krytyczne, długa aktualizacja
ocena użytkownika

Posiadam BitDefendera od portalu dobreprogramy z okazji ósmych urodzin. Już podczas instalacji natykamy na błędy w spolszczeniu. Instalacja na szczęście przebiega bezproblemowo. Od razu program należy uaktualnić. Podczas aktualizacji musimy mieć cierpliwość, bo trwa to „trochę”. Po niej musimy ponownie uruchomić komputer.

Pierwsza próba
Uruchamiam przeglądarkę Firefox i od razu widzimy filtr antyphishing. W programie pocztowym Thunderbird zauważamy filtr antyspamowy. W innych programach pocztowych:; Outlook 2003, 2007, 2010; Outlook Express; Microsoft Windows Mail również możemy skorzystać z tej funkcji. Narzuca nam się brak filtra dla większości programów pocztowych np. The Bat, IncrediMail, DreamMail, i.scribe. Dla przeglądarek Google Chrome i Opery, nie miał chęci producent, aby stworzyć filtr antyphishing.

Skanowanie i aktualizacja
Nadszedł czas na przeskanowanie komputera. Zanim to zrobimy, musimy oczywiście uaktualnić bazę wirusów. Tu producent poległ. Samo łączenie się z serwerem trwa ok. 40 sekund i do tego czasu musimy doliczyć ściąganie plików. Podczas gdy COMODO tą czynność całą wykonuje w ok. 15 sek. Gdy już dojdziemy do końca, musimy przeskanować. Mamy do wyboru: pełne, głębokie, szybkie i niestandardowe. Wybieramy np. głębokie. W czasie skanowania musimy mieć niebiańską cierpliwość, bo trwa to bardzo długo. Mój dysk, który ma zapełnione 60 GB, BitDefender skanuje w ok. 5 godzin. Dla porównania Malwarebytes potrzebuje tylko 1,5 godziny. Nie wiem czy to wina mojego systemu (vista 32-bit), że w czasie skanowania, jak będziemy chcieli zatrzymać, to skaner się wyłącza i włącza i tak długo, aż np. nie włączymy trybu gry. Program po prostu nie potrafi wyłączyć swojego skanera, który jest zasobo-„żerny”. Wracając do trybu gry, jest to ciekawa funkcja dostępna w większości „profesjonalnych” pakietach IS. Tylko, że jak włączymy ten tryb i się zapomnimy go wyłączyć, to jesteśmy pozbawieni aktualizacji. Jest na to rada. W interfejsie średnim: BitDefender -> Zabezpieczenia -> Stan aktualizacji -> Ustawienia -> i odhaczamy „Do not update automatically if Game Mode is on”

Czy to, aby nie wersja BETA?
Korzystając z tego programu, zastanawiam się czy to, aby nie wersja beta. Program podaje sprzeczne informacje np., że tryb gry jest wyłączony i włączony za razem. Producentowi, chyba nie zależy na polskich użytkownikach, bo wydaje wersją niedopracowaną, niespolszczoną.

Firewall i wykrywanie
Firewall działa bez zarzutu. Jest on dobrze skonfigurowany, więc nie powinniśmy mieć problemów z działaniem sieci. Co do wykrywalności wirusów to nie testowałem tego. BitDefender nie ma problemów z fałszywymi alarmami. Za każdym razem, gdy podpinam pendrive pyta się czy przeskanować. Oczywiście można te komunikaty wyłączyć.

Posumowanie
BitDefender to dobry antywirus i pakiet zabezpieczający. Mieszane uczucia wywołuje u mnie niedbałość producenta o polską wersję i błędy w działaniu. Proces aktualizacji trwa zbyt długo, a skanowanie nie działa zbyt poprawnie. Na rekompensatę mamy tryb laptopa i gry oraz kontrolę rodzicielską, ale i tak to nie jest w pełni zabezpieczający pakiet IS. Oto oceny, jakie bym dał:

Skaner 7/10 (mniejsza ocena za błędy w skanowaniu na żądanie)
Firewall 9/10 (ogólnie dobry)
Antyphishing 5/10 (nie działa z Chrome i Operą)
Antyspam 6/10 (nie działa z The Bat, IncrediMail i innymi)
Aktualizacja 7/10 (długie łączenie się z serwerem)

07.01.2011 13:27 | Recenzja do wersji 2011 Build 14.0.24.330
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #679 24.01.2015 22:04

Ten program to TOTALNY GNIOT. Zakupiłem w listopadzie 2014 pełną wersję. Po trzech tygodniach - II połowa grudnia - przyplątało się coś co po każdym kliknięciu przekierowywało mnie na strony : http://w23.cop.....com i http://c16.blu...net. i zalecało zakup programu usuwający ten problem. Przez dwa dni BITDEFENDER nie zrobił nic !!!. Z problemem poradził sobie inny darmowy program.
Po trzech tygodniach następny sukces:
Wyłączony moduł włamań, w firewallu setka nowych reguł, wszelkie ustawienia ochrony ustawione do minimum. I niczego zmienić nie mogę, gdyż program wymaga ode mnie hasła, krórego nie zakładałem !!!.
Nawet po deinstalacji i ponownej instalacji pakiet uruchamia się w najsłabszej konfiguracji i żąda ode mnie hasła administratora. Zainstalowany inny darmowy program wykazuje zainfekowanie systemu Win32:Dropper-gen i skutecznie załatwia problem.
Jak ta rumuńska myśl technologiczna zdobyła tyle nagród, mogę się tylko domyślić jadąc jakąś drogą szybkiego ruchu.

  #678 18.01.2015 16:32

antywirus moze i dobry, ale przy duzej ilosci pobieranych plikow nie polecam. strasznie internet zwalnia, majac (normalnie) pobieranie w granicach 4-5mb/s to po instalacji tego antywirusa mam 300kb/s. zostalbym przy tym antywirusie, ale nie moge przez te wlasnie ograniczenia pobierania.

tiger77   2 #677 13.01.2015 20:16

@Anonim (niezalogowany): Dzięki :) zrobiłem już i wszystko śmiga :)

  #676 12.01.2015 14:13

@Kimimaro (niezalogowany): Można zainstalować samego antywirusa, i nie będzie on miał sporej części funkcji którą ma IS

  #675 12.01.2015 14:12

@tiger77: Jedynie reinstalacja na wersję PL umożliwi korzystanie z tej wersji.

  #674 10.01.2015 14:52

@tomekz699: Dobry pakiet zabezpieczajacy , prawdopodobnie najlepszy na świecie ,co do opóżniania startu każdy go ma ,wiem jest do denerwujące ale co zrobić zarówno na netbooku go mam jak i na mocnym laptopie start się wydłuża musi tak być i koniec.Spowodowane jest to że BIS przy kazdym starcie systemu sprawdza podstawowe parametry.

tiger77   2 #673 08.01.2015 15:41

Mam wersję 18.20 najnowsza sama się zaaktualizowała tylko że w ENG jak zrobić żeby PL i czy będzie? Trzeba wersję 18.20 ściągać i przeinstalowywać? (klucz mam na pół roku) Ciekawi mnie czy nie straci się wtedy go..Wie ktoś coś?

  #672 05.01.2015 13:42

Wyczyści komputer ze wszystkich wirusów, ale niektóre funkcje programu są kompletnie niepotrzebne i widać że są ,,dokładane'' na wyrost. Jak dla mnie antywirus powinien zajmować się ochroną a nie dodają jakieś zbędne dodatki

jacabad   1 #670 18.12.2014 08:20

Dlaczego nie ma jeszcze na dobreprogramy wersji 18.19 bo już jest po polsku u mnie sie pakiet zaktualizował do tej wersji .

Gary58   4 #669 17.12.2014 10:57

@DS (niezalogowany): wg mnie żle masz ustawioną zaporę w windowsie powinna być włączona na aktualizacje automatyczne codzienne, żadne raz na tydzień. Jeśli koniecznie chcesz się zabezpieczyć przed błędną aktualizacją to włącz "wyszukaj lub pobierz aktualizacje , a pozwól mi wybrać czy zainstalować zainstalować. Chociaż to i tak nie uchroni Cię przed błędną aktualizacją bo poprawka też może być z błędem.
Używałem tego pakietu przez kilka miesięcy i nie miałem żadnego problemu z zaporą. O ile dobrze pamiętam reguły zapory można konfigurować dowolnie ale przy wyłączonym pilocie.Jednakże automat ustawiony całkiem przyzwoicie.

  #668 15.12.2014 22:12

Gdzie są ustawienia zaawansowane zapory???

Zapora na autopilocie, gdy mam ustawione automatyczne aktualizacja w Windowsie na ręczne (aktualizuje raz na tydzień, gdy mam na to czas) potrafi zablokować całkowicie dostęp do internetu (BD IS też wtedy nie ma dostępu do internetu) -oczywiście najpierw informuje, że mój komputer może być zagrożony, po 1-3 dniach odcina dostęp do internetu.

Nie da się tego wyłączyć? Obecnie jako półśrodek -wyłączyłem zaporę z BD IS i włączyłem z Windowsa.

  #667 15.12.2014 22:05

@józeek:

Cały czas miałe włączonego autopilota, aż do momentu jak przestał działać internet. Reinstalacja też nie pomogła Niestety ustawień zaawansowanych ta zapora praktycznie nie ma -3 opcje.

Zapora blokuje dostęp do internetu (na Windowsie 7 x64). Należy ją włączyć.

Jakieś jaja są z zaporą -odcina internet także dla Bitdefender Internet Security (czyli sam dla siebie).

Jak Bitdefender Internet Security nie może się zaktualizować blokuje dostęp do przeglądarki (nie da się uruchomić chrome, Firefoxa) o dziwo IE można uruchomić ale nie działa internet.

Dodawanie wyjątków do zapory nie rozwiązuje problemu.

Gary58   4 #666 14.12.2014 13:06

@diabo: angielski ? ten pakiet bez znajomosci języka jest prosty, czytelny i skuteczny.

memnon   6 #665 09.12.2014 18:22

Bitdefender Internet Security 2015 za darmo na pół roku : http://www.bitdefender.com/media/html/60-second/index.html .

diabo   4 #664 08.12.2014 20:18

czy jest już może POLSKA WERSJA 2015 Build 18.17 ??

jurecki   5 #663 06.12.2014 16:08

@tomekz699: ok.pozdrawiam :) :)

tomekz699   3 #662 06.12.2014 16:06

@jurecki: ok, dzięki, ale chyba zostanę przy bitdefender ;)

jurecki   5 #661 06.12.2014 16:04

@tomekz699: No pozostaje ci się tylko z tym pogodzić,ale o tej samej skuteczności masz Emisisoft IS,lekki jak piórko i błyskawiczny start systemu,skuteczność teź zarąbista,w końcu ten sam silnik :)

tomekz699   3 #660 06.12.2014 15:58

@jurecki: Czyli pozostaje mi długi rozruch :)
Bo antywirusa napewno nie zmienie, najlepszy jaki trafiłem

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.