Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Bitdefender Internet Security to pakiet przeznaczony do kompleksowego zabezpieczania komputera. Chroni on przed różnego rodzaju zagrożeniami (wirusy, trojany, ransomware), pozwala także na filtrowanie ruchu sieciowego.

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą Antivirus - program antywirusowy, Firewall - zapora sieciowa blokująca niebezpieczne skrypty i dialery, zabezpieczająca przed atakami hackerów z zewnątrz i filtrująca informacje wysyłane przez użytkownika, Antispam - moduł do ochrony przed spamem, tj. niepożądanymi wiadomościami e-mail o charakterze reklamowym, Antispyware - moduł monitorujący system pod kątem zagrożeń ze strony oprogramowania szpiegującego oraz Parental Control - moduł umożliwiający blokowania dostępu do wybranych stron internetowych, blokowanie dostępu do Internetu w określonym czasie (np. w czasie przeznaczonym na odrabianie lekcji), a także blokowanie wybranych aplikacji.

Nowa wersja oferuje m.in. moduł do ochrony danych w sieciach społecznościowych oraz tryb Autopilota, po włączeniu którego Bitdefender nie wyświetla żadnych komunikatów i pytań, automatycznie dobierając konfigurację i reagując adekwatnie do zaistniałej sytuacji. Producent wprowadził także komponent chroniący użytkowników przed ransomware, czyli szkodnikami np. szyfrującymi dane i żądającymi okupu

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Bitdefender 2016: efektywna ochrona przed ransomware wreszcie po polsku

20
BEZPIECZEŃSTWO 04.11.2015 | Adam Golański (eimi)

Bitdefender 2016 zadebiutował w połowie września, jednak dopiero teraz trafia na nasz rynek w polskiej wersji językowej. Reklamuje się jako nie tylko standardowy pakiet antywirusowy, ale też narzędzie, które w szczególnym stopniu chroni nas przed szkodnikami typu ransomware, czyli coraz skuteczniejszym złośliwym oprogramowaniem, „porywającym” nasze pliki, szyfrującym je i żądającym okupu za wydanie klucza pozwalającego na deszyfrację. Jak oceniają eksperci ze stowarzyszenia Cyber Threat Alliance, szkodniki takie jak CryptoWall w ostatnim roku przyniosły straty liczone już w setkach milionów…

Bitdefender 2016 ochroni nas przed szkodnikami typu ransomware

19
BEZPIECZEŃSTWO 16.09.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Rumuńska firma SOFTWIN poinformowała o wydaniu nowych wersji swojego oprogramowania zabezpieczającego z rodziny Bitdefender. Przy okazji tej premiery zauważono, że użytkownicy są w coraz większym stopniu zagrożeni przez oprogramowanie szyfrujące dane. Nowe pakiety mają temu zaradzić, a zarazem uprościć zarządzanie wieloma urządzeniami. Zmiany w Bitdefenderze zobaczymy zaraz po zainstalowaniu. Aplikacja prosi nas o zalogowanie do naszego konta. Producent z myślą o swoich użytkownikach przygotował nową konsolę Bitdefender Central, która pozwala na zarządzanie wszystkimi kontami, przypisanymi…

Recenzje użytkowników

Wykrywalność,genialna ochrona przeglądarki,częste promocje i darmowe klucze
Spowalnia komputer,nieintuicyjny interfejs,powoduje błędy
ocena użytkownika

Bitdefender zadziwił mnie swoją skuteczną ochroną sieci. Program ten zatrzymuje wszystkie antywirusy już na poziomie przeglądarki i robi to zdecydowanie lepiej niż konkurencja. Ochrona w czasie rzeczywistym również jest świetna. Niestety program robi z naszego pc miazgę. Komputer z tym oprogramowanie włącza się 3-5 razy dłużej niż bez niego i ponad to wszystko działa wolniej. Zmiana ustawień tego nie naprawia,nawet odinstalowanie programu nic nie zmienia i jedynym znanym mi wyjściem jest reinstalacja systemu. Na szczęście problemy te dotykają tylko część użytkowników.

09.05.2015 17:49 | Recenzja do wersji 2015 Build 18.22
tryb laptopa i gry, skaner podatności, możliwość uruchamiania skanowania i aktualizacji na innych komputerach za pomocą twojego peceta
niepoprawne spolszczenie, błędy w działaniu, częste błędy krytyczne, długa aktualizacja
ocena użytkownika

Posiadam BitDefendera od portalu dobreprogramy z okazji ósmych urodzin. Już podczas instalacji natykamy na błędy w spolszczeniu. Instalacja na szczęście przebiega bezproblemowo. Od razu program należy uaktualnić. Podczas aktualizacji musimy mieć cierpliwość, bo trwa to „trochę”. Po niej musimy ponownie uruchomić komputer.

Pierwsza próba
Uruchamiam przeglądarkę Firefox i od razu widzimy filtr antyphishing. W programie pocztowym Thunderbird zauważamy filtr antyspamowy. W innych programach pocztowych:; Outlook 2003, 2007, 2010; Outlook Express; Microsoft Windows Mail również możemy skorzystać z tej funkcji. Narzuca nam się brak filtra dla większości programów pocztowych np. The Bat, IncrediMail, DreamMail, i.scribe. Dla przeglądarek Google Chrome i Opery, nie miał chęci producent, aby stworzyć filtr antyphishing.

Skanowanie i aktualizacja
Nadszedł czas na przeskanowanie komputera. Zanim to zrobimy, musimy oczywiście uaktualnić bazę wirusów. Tu producent poległ. Samo łączenie się z serwerem trwa ok. 40 sekund i do tego czasu musimy doliczyć ściąganie plików. Podczas gdy COMODO tą czynność całą wykonuje w ok. 15 sek. Gdy już dojdziemy do końca, musimy przeskanować. Mamy do wyboru: pełne, głębokie, szybkie i niestandardowe. Wybieramy np. głębokie. W czasie skanowania musimy mieć niebiańską cierpliwość, bo trwa to bardzo długo. Mój dysk, który ma zapełnione 60 GB, BitDefender skanuje w ok. 5 godzin. Dla porównania Malwarebytes potrzebuje tylko 1,5 godziny. Nie wiem czy to wina mojego systemu (vista 32-bit), że w czasie skanowania, jak będziemy chcieli zatrzymać, to skaner się wyłącza i włącza i tak długo, aż np. nie włączymy trybu gry. Program po prostu nie potrafi wyłączyć swojego skanera, który jest zasobo-„żerny”. Wracając do trybu gry, jest to ciekawa funkcja dostępna w większości „profesjonalnych” pakietach IS. Tylko, że jak włączymy ten tryb i się zapomnimy go wyłączyć, to jesteśmy pozbawieni aktualizacji. Jest na to rada. W interfejsie średnim: BitDefender -> Zabezpieczenia -> Stan aktualizacji -> Ustawienia -> i odhaczamy „Do not update automatically if Game Mode is on”

Czy to, aby nie wersja BETA?
Korzystając z tego programu, zastanawiam się czy to, aby nie wersja beta. Program podaje sprzeczne informacje np., że tryb gry jest wyłączony i włączony za razem. Producentowi, chyba nie zależy na polskich użytkownikach, bo wydaje wersją niedopracowaną, niespolszczoną.

Firewall i wykrywanie
Firewall działa bez zarzutu. Jest on dobrze skonfigurowany, więc nie powinniśmy mieć problemów z działaniem sieci. Co do wykrywalności wirusów to nie testowałem tego. BitDefender nie ma problemów z fałszywymi alarmami. Za każdym razem, gdy podpinam pendrive pyta się czy przeskanować. Oczywiście można te komunikaty wyłączyć.

Posumowanie
BitDefender to dobry antywirus i pakiet zabezpieczający. Mieszane uczucia wywołuje u mnie niedbałość producenta o polską wersję i błędy w działaniu. Proces aktualizacji trwa zbyt długo, a skanowanie nie działa zbyt poprawnie. Na rekompensatę mamy tryb laptopa i gry oraz kontrolę rodzicielską, ale i tak to nie jest w pełni zabezpieczający pakiet IS. Oto oceny, jakie bym dał:

Skaner 7/10 (mniejsza ocena za błędy w skanowaniu na żądanie)
Firewall 9/10 (ogólnie dobry)
Antyphishing 5/10 (nie działa z Chrome i Operą)
Antyspam 6/10 (nie działa z The Bat, IncrediMail i innymi)
Aktualizacja 7/10 (długie łączenie się z serwerem)

07.01.2011 13:27 | Recenzja do wersji 2011 Build 14.0.24.330
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #731 12.01.2016 14:29

@zelumati: Wszystko kwestia konfiguracji, do zapisywania haseł służy portfel, jest znacznie bezpieczniejszy od standardowego przechowywania haseł w przeglądarkach. Słaba wykrywalność???

zelumati   3 #730 02.01.2016 22:12

Jestem bardzo niezadowolony z niego. Blokuje mi google i inne strony na firefox'ie, chcę zapisywać hasła stron. Co to ma być? Ja rozumie ochrona ale nie pełna kontrola nad moim urządzeniem!. Nie czytelny, trudny do konfiguracji. Słaba wykrywalność ;/
Nie polecam

Patrax   5 #729 24.12.2015 12:07

@HiddenPotato: na stronie sklepu jest napisane że "Jest to produkt wyprzedażowy. Sprzedawane klucze pochodzą ze starszych wersji programu (2009-2013) i aktualizują się do wersji 2015. Nie aktualizują się do wersji 2016."

  #728 01.12.2015 07:50

@HiddenPotato: Proszę przeczytać na stronie omegasoft że licencje które sprzedają sa do wersji 2015 i nie można ich zaktualizować do wersji 2016

HiddenPotato   1 #727 29.11.2015 17:01

Kupiłem licencje na wersje 2015 w sklepie omegasoft.pl.
Teraz próbuje uaktualnić program wg opisu na stronie producenta: http://bitdefender.pl/jak-za-darmo-zaktualizowac-oprogramowanie-w-starszej-wersj...
Niestety klucz nie przechodzi autoryzacji i nie zostaje przekształcony na wersje 2016 co wg informacji na stronie powinno odbyć się bez jakikolwiek problemów.
Czy to znaczy, że kupiłem jakiś lewy klucz? z jakieś licencji zbiorczej itp. ?

Maha   5 #726 14.11.2015 19:01

@jacabad: niestety nie wiem. Nie mam pod ręką swojeąo komputera (dopiero za tydzień), więc nie mogę sprawdzić. Może spróbuj najpierw zainstalować polską wersję z dp i nadinstalować tą z windowsdeal.com, albo poszukaj przedtem folderu z językami, skopiuj gdzieś na dysk plik z polskim i wklej po instalacji wersji angielskiej. Oby tylko polski był oddzielnie, a nie "wszyty" w plik exe. Powodzenia. Daj znać, czy się udało.

Edit: Właśnie ściągnąłem plik z linkiem do programu, a tam wyskoczyło mi '404 Page not found'. Tobie się udało?

jacabad   1 #725 14.11.2015 17:53

@Maha: To wersja angielska , czy da rade polska przy instalacji ?

Maha   5 #724 14.11.2015 17:43

Jeszcze przez ponad dobę Bitdefender Internet Security 2016 za darmo: http://www.windowsdeal.com/w/bitdefender-internet-security-2016-discount-coupon-.../

kocurr   2 #723 04.11.2015 16:59

Ma ktoś kluczyk promocyjny na ten pakiet ?

WispMK   7 #722 04.11.2015 15:40

@icecoollp: Instalowałeś wersję jeszcze tą wcześniejszą BD2015 czy tą już drugą BD2015 dla Windows 10??
BitDefender IS 2015 kompatybilny z Windows 10:

32Bity:
http://download.bitdefender.com/windows/desktop/i_security/2015w10/pl-pl/bitdefe...
64Bity
http://download.bitdefender.com/windows/desktop/i_security/2015w10/pl-pl/bitdefe...

Ja problemów nie mam, ani z 2015 ani 2016. Prawda z wcześniejszą 18 bodajże wersją BD2015 miałem problemy takie jak ty prawie, komp padał

darek719   29 #721 29.10.2015 12:49

prosty, nowy, skuteczny.

icecoollp   2 #720 25.10.2015 17:02

Niestety program na windowsie 10 spowodował awarie systemu - po instalacji programu brak możliwości załadowania systemu po restarcie. Nie jest to przypadek, bo zainstalowałem system ponownie i dokonałem instalacji Bitdefendera. Efekt identyczny.

  #719 23.10.2015 23:42

@forester9: Na jaki okres jest BD z tych linków.

NaPeK   4 #717 25.09.2015 21:10

http://www.bitdefender.com/media/html/spread/2016/is-softpedia/

Licencja na 6 miesięcy do wersji 2016

  #716 25.09.2015 09:09

@Zero Ghost: I dlatego zniknęło wydanie w języku polskim,dobre programy wycofały wersję 2015 a była po naszemu DLACZEGO. Gdzie się podział język polski

Zero Ghost   3 #715 24.09.2015 15:17

@przekas: Te ostatnie promocje na pół roku ,dedykowane są na rynek USA ,do bezstresowego pobrania i rejestracji polecam dodatek do Chrome/Firefox ,ZenMate i zmianę lokalizacji na kraj hamburgerów .

  #712 15.08.2015 01:06

@WispMK: 90 dni, ale też dobrze :)

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.