r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Blumind 3.2

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

Blumind to darmowy program do tworzenia map myśli, który można wykorzystać na przykład do nauki dat historycznych czy też rozmaitych pojęć z innych dziedzin. Narzędzie to jest niezwykle proste w użyciu i posiada szereg przydatnych opcji.

Galeria programu

Użytkownik za pomocą Bluemind może przygotować mapę myśli w rozmaitych wariantach, takich jak na przykład schemat organizacyjny, schemat w formie drzewa czy schemat logiczny. Po stworzeniu projektu zapiszemy go do wielu formatów grafiki rastrowej, wektorowej bądź też w pliku tekstowym, dowolnie zmodyfikujemy, przejrzymy oraz – w razie potrzeby – wydrukujemy, by nie męczyć oczu przed monitorem.

Aby ułatwić korzystanie z programu Bluemind, wyposażono go w wyszukiwarkę, pozwalającą szybko odszukać potrzebny fragment i na przykład zamienić w nim tekst lub wprowadzony termin, o ile istnieje taka konieczność.

Bluemind posiada niezwykle intuicyjny interfejs i umożliwia przygotowywanie kilku map myśli w jednym dokumencie – pomiędzy poszczególnymi mapami przełączamy się za pomocą zakładek widocznych u dołu ekranu. Można także otworzyć jednocześnie kilka dokumentów, które widnieją w zakładkach znajdujących się w górnej części programu.

Osoby, chcące dostosować wygląd Bluemind wedle własnych preferencji, mogą wybrać jeden z dostępnych motywów bądź tematów oraz wybrać zmienić czcionkę, kolorystykę i kilka innych elementów. Ponadto program oferuje możliwość tworzenia skrótów klawiaturowych.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #7 07.03.2016 02:23

@cephei: Właśnie że nie jest prościej... Na kartce jest spoko dopóki nie ma to po kilkadziesiąt rozgałęzień i nie chcesz w jednym miejscu zebrać główne założenia do każdego punktu, nie jest lepiej też kiedy wiesz że założenia czy "myśli" zmienią się w trakcie tworzenia projektu do którego robisz mapę.
Właśnie zabieram się za ten programik. Po pierwszych 30min stwierdzam że póki co daje radę ale jego faktyczną przydatność ocenię jak skończy się praca nad aktualnym projektem.

darek719   38 #6 28.10.2015 21:59

ciekawy i prosty w obsłudze program :p

SpaceM7c5   6 #5 04.03.2015 00:50

Potwierdzam.
Wersja 3.2 jest po polsku i działa bardzo szybko i stabilnie.

  #4 30.01.2015 21:48

Darmowy i bardzo dobry program do map myśli jaki kiedykolwiek pojawił sie na polskim rynku. Kożystam z niego już ponad 2 lata. Jestem mega zadowolony... hmm.... co tu wiecej pisać... wypróbujcie sami.... haha.... zabrzmiało troszke jak reklama...ale nią nie jest..... jestem zwykłym zadowolonym użytkownikiem tego programu - pozdrawiam! ;-)

  #3 19.02.2014 15:33

Może program nie jest perfekcyjny ani przesadnie rozbudowany, jednak, gdy sobie pomyślę o wolnych, przeciążonych javowych badziewiach w stylu FreeMind czy Freeplane, których pliki nie są nawet kompatybilne z poprzednimi wersjami, to właśnie ten niewielki programik Bluemind wypada bardzo korzystnie.

cephei   12 #2 21.01.2014 14:14

Ja pierniczę...na kartce jest prościej. Już do wszystkiego programy. Nic tylko leżeć i klikać.

  #1 19.01.2014 22:38

Używam od ponad roku tej aplikacji i jak dla mnie najlepsza bezpłatna alternatywa względem komercyjnych programów. Bezawaryjna, systematycznie rozwijana. To co mnie urzeka to łatwość obsługi oraz możliwość eksportu map myśli do np. PDF, PNG, TXT itd.Można również zaimportować projekty z podobnego darmowego, ale już przestarzałego programu FreeMind.

Jeżeli się zastanawiasz nad dobrym i darmowym programem do map myśli, to nie ma nad czym. :-)

@ dobreprogramy - na stronie http://blumind.org/download znajduje się najnowsza wersja Blumind 3.1 w języku polskim. Zaktualizujcie to tutaj, bo widzę obecnie starą wersję 2.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.