r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CCleaner 5.24.5841

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Galeria programu

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach). Obsługuje pakiety biurowe, różne przeglądarki, odtwarzacze multimedialne i wiele innych popularnych programów.

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu, oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu. Aplikacja posiada moduł tzw. aktywnego monitoringu. Dzięki niemu może skanować komputer pod kątem występowania śmieci i zajmować się nimi na bieżąco.

Główne funkcje programu

System Windows i przeglądarki internetowe

 1. kasowanie tymczasowych plików internetowych
 2. czyszczenie historii odwiedzanych stron
 3. usuwanie ciasteczek (cookies)
 4. usuwanie ukrytych plików Index.dat
 5. czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer)
 6. czyszczenie zawartości kosza
 7. czyszczenie zawartości schowka systemowego
 8. usuwanie plików tymczasowych *.tmp
 9. usuwanie plików raportów *log
 10. czyszczenie listy ostatnio otwieranych dokumentów (w Menu Start)
 11. czyszczenie listy ostatnio uruchamianych programów (w Menu Start)
 12. czyszczenie historii Pomocnika Wyszukiwania Windows XP
 13. usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemów

Aplikacje

Program umożliwia czyszczenie listy otwieranych plików w programach wykorzystujących standardowe komponenty Windows, a także kasowanie ich plików tymczasowych.

M.in. Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wielu innych.

Rejestr

Wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie

 1. brakujących plików współdzielonych DLL
 2. nieprawidłowych rozszerzeń plików
 3. problemów z kontrolkami ActiveX i klasami
 4. programów
 5. czcionek
 6. ścieżek dostępu do programów
 7. plików pomocy
 8. instalatora
 9. przestarzałego oprogramowania
 10. aplikacji uruchamianych podczas startu systemu
 11. błędne skróty w Menu Start i na Pulpicie

Uwaga!

 • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
 • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
 • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CCleaner teraz z opcją odinstalowania aplikacji ze sklepu Microsoftu

51
OPROGRAMOWANIE 28.10.2015 | Łukasz Tkacz

Wraz z kolejnymi wersjami systemu Windows nieco zmienił się sposób zarządzania zainstalowanymi w nim aplikacjami. W Windows 8 i Windows 10 dostępny jest wbudowany sklep, aplikacji z niego pochodzących nie znajdziemy jednak na liście zainstalowanych programów. Tutaj pomocna będzie najnowsza wersja CCleanera, który ułatwia odnalezienie i odinstalowanie zbędnych aplikacji. W przypadku najnowszej wersji systemu Microsoftu sklep znacznie zyskał na znaczeniu: programy w nim zawarte nie są już jedynie pełnoekranowe, użytkownik może uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie, a ich prostota i…

Microsoft wierzy w Rejestr i uważa, że narzędzia takie jak CCleaner są zbędne

95
OPROGRAMOWANIE 19.10.2015 | Łukasz Tkacz

Choć wraz z kolejnymi wydaniami systemu Windows użytkownicy końcowi widzą zmiany głównie wizualne, system zmienia się także pod maską. Jak zapewniają pracownicy Microsoftu, ostatnie wersje działają na tyle dobrze, że użytkownicy nie powinni korzystać z zewnętrznych narzędzi do np. czyszczenia rejestru. Te mogą doprowadzić do problemów z komputerem i nie gwarantują stabilności. Jednym z przykładów tego typu wypowiedzi jest ta wyrażona przez Gova Maharaja podczas udzielania pomocy w aktualizacji systemu z Windows 7 do Windows 10 – Gov jest jednym z głównych inżynierów w Microsofcie, odpowiada…

Recenzje użytkowników

Nie wielki, mało zasobożerny
Uszkadza system
ocena użytkownika

Już dawno rozstałem się z tą apką, ponieważ po jej działaniach zdarzyło mi się kilkukrotnie formacik. Dysk SSD i po problemach, natomiast jeżeli ktoś musi bardziej polecał bym Glary Utillities dużo lepszy. Nie bardzo mam natchnienie aby porównywać te dwa softy ale jak dla mnie CC to bardzo ubogi krewny Glarego. A wiem co mówię bo Glarego używam od wersji 1 i w bardzo wielu przypadkach uratował mnie przed formatem.

17.11.2016 23:09 | Recenzja do wersji 5.24.5841
Usuwanie plików tymczasowych
Uszkodzenie systemu operacyjnego
ocena użytkownika

Po użyciu ccleanera mój komputer nadawał się jedynie do formatowania :) System ładował się bez końca. Naprawa MBR, chkdsk, nawet odświeżanie systemu i inne próby skończyły się niepowodzeniem.
Nie polecam. Narzędzie może wyrządzić szkody.

07.09.2016 14:08 | Recenzja do wersji 5.21.5700
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
zbigg47   7 #1926 28.11.2016 17:39

Recenzje Bubca i misterbemola dotyczące CCleanera to klasyczny przykład tzw. gadki-szmatki. Zero rzeczowości i profesjonalizmu.
Szczególnie rozbawiło mnie stwierdzenie, iż "CC to bardzo ubogi krewny Glarego". Dla potwierdzenia tej tezy autor rzecze: "a wiem co mówię bo Glarego używam od wersji 1.."(???). Recenzent misterbemol nie odróżnia narzędzia (CC) od pakietu narzędziowego (Glary).
Zaś dla Bubca jedynym plusem CC jest to, że "usuwa pliki tymczasowe"(???). Nawet nie zadał sobie trudu zapoznania się z głównymi funkcjami programu.
To są recenzje na poziomie "mniej niż zero" i tyle...

Autor edytował komentarz w dniu: 28.11.2016 18:01
cephei   12 #1925 26.11.2016 12:26

@AndrzejG: Jak najbardziej dobre. Czasem niektórzy układają po swojemu notatki, a przychodzi ktoś, kto nie zna systemu układania notatek, bo ma swój, błędną interpretację układu i układa według siebie. Rozumiesz?

AndrzejG   10 #1924 26.11.2016 09:01

@cephei:
To porównanie jest błędne. Tutaj chodzi o poukładane notatki położone obok innych poukładanych notatek leżących na poukładanych notatkach na jednym ze stu stolików z poukładanymi notatkami. Dodaj do tego fakt, że część tych notatek robi sobie np. Google o tobie.

cephei   12 #1923 18.11.2016 23:09

@mark III (niezalogowany): Analogie, porównania nie zawsze się sprawdzają. Ja bym mógł dać taką: profesor sobie przeglada książki, robi notatki, układa wszystko jak chce, kataloguje sobie. Przychodzi drugi. Patrzy i sądzi, ze to bałagan, bo niektóre rzeczy mu nie pasują, jego zdaniem jest nie tak, skresla mu notatki, niektóre wyrzuca, układa po swojemu. Przychodzi profesor i co...nagle nie może znaleźć rzeczy, notatek. Kmasz. Jeśli coś działa wyśmienicie jak w przypadku mojego systemu...to po co mam uzywac programów do sprzatania? Po co mam wpuszczać do katalogu coś co możę zrobić porządek po swojemu , niekoniecznie dobrze?

  #1922 18.11.2016 08:18

@cephei: To tak jakbyś wogóle np. nie sprzątał swojego pokoju ,po jakimś czasie nie będziesz mógł nic znaleźć,to samo odnosi się do systemu windows i nie ważne jakim to programem zrobisz , ale zapewniam cię ,że przynajmniej raz na jakiś czas warto . Robię regularnie takie porządki w systemie a więc usuwanie zbędnych plików , czyszczenie rejestru oraz porządna defragmentacja , a system działa lekko i szybko.

nonpix   9 #1921 18.11.2016 02:06

@artur01w: masz rację, nie zauważyłem, portable już jest.

cephei   12 #1920 17.11.2016 14:25

Tak szczerze...czy ten program w ogóle komuś poprawił coś w systemie, lepiej mu działa? Już dawno temu wywaliłem ten program i na nowym systemie nie używałem i tak juz ponad rok i...system jest sprawniejszy niż kiedy uzywalem CCleanera. najlepsze dla systemu bylo zainstalowanie go na dysku ssd i tyle. Nie czyszczę smieci i jest git.

krzysiek255   14 #1919 17.11.2016 14:01

@RSNK: pewnie błędy poprawiały jakieś i nowy nr się pojawił

Autor edytował komentarz w dniu: 17.11.2016 14:01
artur01w   7 #1918 16.11.2016 10:25

Wersja portable już jest do pobrania. Zauważyłem, że jest ona dostępna dopiero po jakimś czasie (kilka godzin) od wydania wersji instalacyjnej.

nonpix   9 #1917 16.11.2016 10:17

czy tylko ja mam problem z pobraniem wersji portable, czy może to zamierzone działanie?

carmelo   4 #1916 15.11.2016 17:02

@xxxsdjfhasg (niezalogowany): Zawsze pyta. Najprawdopodobniej nie odhaczyłeś okienka z tą opcją :)

  #1915 13.11.2016 12:11

A dlaczego bez pytania zainstalował mi chrome?!? :(

  #1914 11.11.2016 01:40

Powiem szczerze, że program znacznie przyspieszył. Uruchamia się zauważalnie szybciej niż wersje z przed kilku miesięcy.

  #1913 07.11.2016 22:44

Trzeba wszystko powyłączać co się da, i skanować ręcznie co jakiś czas, wtedy nic nie będzie muliło. Wersja Free jest najlepsza, bo nie zawiera tych wszystkich zbędnych rzeczy.

snafii1979   4 #1912 01.11.2016 17:45

Skoro edycja slim oferuje to samo, bo tak jest przecież w opisie programu to po co instalować normalną czy zwykłą wersję tego programu bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Jeszcze jest jakaś wersja Cleaner free.Jeśli ktoś może to proszę o odpowiedź bo nie wiem o co z tym chodzi ;)

Zero Ghost   11 #1911 18.10.2016 16:46

Release Notes

v5.23.5808 (18 Oct 2016)

- Improved Microsoft Edge and Internet Cache cleaning
- Updated Microsoft Edge Tab cleaning
- Improved Firefox History and Session cleaning
- Optimized Silent Update functionality (Professional only)
- Updated various translations
- Minor bug fixes
- Minor GUI improvements

xaver   8 #1910 04.10.2016 09:15

A ja całkowicie zrezygnowałem z owego programu. Kompik zrobił się lżejszy...D

Bartosz82   4 #1909 21.08.2016 10:52

@KuchtaPC2015: Nadal czekam.

Bartosz82   4 #1908 19.08.2016 21:39

@KuchtaPC2015: Czy możesz mi odpowiedzieć ?

Bartosz82   4 #1907 19.08.2016 11:36

@KuchtaPC2015: Czekam na Twoją odpowiedź.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.