r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

CCleaner 5.25.5902

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Galeria programu

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach). Obsługuje pakiety biurowe, różne przeglądarki, odtwarzacze multimedialne i wiele innych popularnych programów.

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu, oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu. Aplikacja posiada moduł tzw. aktywnego monitoringu. Dzięki niemu może skanować komputer pod kątem występowania śmieci i zajmować się nimi na bieżąco.

Główne funkcje programu

System Windows i przeglądarki internetowe

 1. kasowanie tymczasowych plików internetowych
 2. czyszczenie historii odwiedzanych stron
 3. usuwanie ciasteczek (cookies)
 4. usuwanie ukrytych plików Index.dat
 5. czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer)
 6. czyszczenie zawartości kosza
 7. czyszczenie zawartości schowka systemowego
 8. usuwanie plików tymczasowych *.tmp
 9. usuwanie plików raportów *log
 10. czyszczenie listy ostatnio otwieranych dokumentów (w Menu Start)
 11. czyszczenie listy ostatnio uruchamianych programów (w Menu Start)
 12. czyszczenie historii Pomocnika Wyszukiwania Windows XP
 13. usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemów

Aplikacje

Program umożliwia czyszczenie listy otwieranych plików w programach wykorzystujących standardowe komponenty Windows, a także kasowanie ich plików tymczasowych.

M.in. Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wielu innych.

Rejestr

Wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie

 1. brakujących plików współdzielonych DLL
 2. nieprawidłowych rozszerzeń plików
 3. problemów z kontrolkami ActiveX i klasami
 4. programów
 5. czcionek
 6. ścieżek dostępu do programów
 7. plików pomocy
 8. instalatora
 9. przestarzałego oprogramowania
 10. aplikacji uruchamianych podczas startu systemu
 11. błędne skróty w Menu Start i na Pulpicie

Uwaga!

 • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
 • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
 • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Rok porządków z CCleanerem – z każdą wersją coraz dokładniejszych

81
OPROGRAMOWANIE 14.12.2016 | Oskar Ziomek (o.zio)

O ile nie dysponujemy sprzętem z najwyższej półki, niezależnie od tego, czy mówimy o komputerach stacjonarnych, laptopach lub smartfonach, większość z nich, na pewnym etapie swojego życia, zacznie pracować nieco mniej efektywnie, wolniej reagując na polecenia zniecierpliwionego użytkownika. Problem ten dotyczy przede wszystkim systemu Windows oraz mobilnie – Androida. Nie zawsze spowolnienie takie będzie skutkiem zmieniających się standardów wydajności sprzętu. Często, by podarować urządzeniu „drugie życie”, wystarczy przeczyszczenie go ze zbędnych, zaśmiecających pamięć plików. Zrobienie…

CCleaner teraz z opcją odinstalowania aplikacji ze sklepu Microsoftu

51
OPROGRAMOWANIE 28.10.2015 | Łukasz Tkacz

Wraz z kolejnymi wersjami systemu Windows nieco zmienił się sposób zarządzania zainstalowanymi w nim aplikacjami. W Windows 8 i Windows 10 dostępny jest wbudowany sklep, aplikacji z niego pochodzących nie znajdziemy jednak na liście zainstalowanych programów. Tutaj pomocna będzie najnowsza wersja CCleanera, który ułatwia odnalezienie i odinstalowanie zbędnych aplikacji. W przypadku najnowszej wersji systemu Microsoftu sklep znacznie zyskał na znaczeniu: programy w nim zawarte nie są już jedynie pełnoekranowe, użytkownik może uruchamiać wiele aplikacji jednocześnie, a ich prostota i…

Recenzje użytkowników

dodatkowe narzędzia: zarządzanie auto-startem, przywracaniem systemu czy wyszukiwaniem duplikatów
brak
ocena użytkownika

Używam od lat i jestem zadowolony. Program nigdy nie uszkodził mi systemu. Nie miałem żadnych problemów związanych z użytkowaniem. Dzisiaj zaktualizowałem wczesną wersję 5 do 5.25. Obecnie większych zmian nie widać poza zmianą wyglądu instalatora. Program w wersji 5 jest stabilny, działa dobrze, często wydawane są aktualizacje. U mnie duży plus za dodatkowe narzędzia: zarządzanie auto-startem, przywracaniem systemu czy wyszukiwaniem duplikatów. Niektóre ustawienia są trochę nachalne np. monitoring systemu ale ostatecznie wszystko można łatwo i szybko skonfigurować pod swoje potrzeby. Minusów nie widzę. Program godny polecenia.

15.12.2016 14:41 | Recenzja do wersji 5.25.5902
Nie wielki, mało zasobożerny
Uszkadza system
ocena użytkownika

Już dawno rozstałem się z tą apką, ponieważ po jej działaniach zdarzyło mi się kilkukrotnie formacik. Dysk SSD i po problemach, natomiast jeżeli ktoś musi bardziej polecał bym Glary Utillities dużo lepszy. Nie bardzo mam natchnienie aby porównywać te dwa softy ale jak dla mnie CC to bardzo ubogi krewny Glarego. A wiem co mówię bo Glarego używam od wersji 1 i w bardzo wielu przypadkach uratował mnie przed formatem.

17.11.2016 23:09 | Recenzja do wersji 5.24.5841
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
snafii1979   4 #1935 16.01.2017 21:54

Skoro edycja slim oferuje to samo, bo tak jest przecież w opisie programu to po co instalować normalną czy zwykłą wersję tego programu bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Jeśli ktoś może to proszę o odpowiedź ;)

  #1934 30.12.2016 08:10

@sopel89: A pod androidem jest coś lepszego od ccleanera?

  #1933 29.12.2016 18:40

Ja CCleanera używam od 1 STYCZNIA 2005 ROKU czyli już 11 lat i przez te 11 lat użytkowania jeszcze mi niczego nie popsuł a używałem go na Windowsie XP z serwice Pack 2 ,Service Pack 3 oraz na Windowsie 8 który został uaktualniony do Windowsa 8.1 na którym następnie zainstalowałem Update 1 robiąc z zwykłego Windowsa 8.1 uaktualnionego Windowsa 8.1 Update 1 ( oczywiście Windowsa 8 miałem domyślnie z nowym laptopem który teraz już taki nowy wcale nie jest ) .27 lipca 2016 roku uaktualniłem mego Windowsa 8.1 update 3 do najnowszej wtedy kompilacji Windowsa 10 czyli tej w 100 % totalnie absolutnie najaktualniejszej następnie 5 sierpnia 2016 roku uaktualniłem Windowsa 10 do wersji Windows 10 .1607 zwanej Aniversary Update czyli Uniwersalnej Aktualizacji kompilacji numer 1607 .obecnie na swym 3 letnim laptopie posiadam Windowsa 10.1607 .( z numerem kompilacji systemu operacyjnego oznaczonej numerem ( za nawiasami ). )14393.576 . CCleaner jeszcze TOTALNIE ABSOLUTNIE od początku używania Windowsa 8 poprzez Win 8.1 z wszystkimi trzema updatami oraz Windowsa 10 a także Win 10.1607 MI NICZEGO NIE POPSUŁ w tych wszystkich systemach od Windowsa 8 w górę do Win 10.1607.14393.576
Także dawniej na starym Windowsie XP z SP 2 i SP 3 którego miałem na stacjonarnym komputerze CCleaner TOTALNIE ABSOLUTNIE MI NICZEGO NIE POPSUŁ .
Program CCleaner w najnowszej obecnie wersji 5.25 jak i każdej przyszłej nowszej wersji a także każdej starszej wersji od numeru 5.25 należy używać z głową czyli logicznie myśleć zastanowić się nim coś się nim wyczyści lub usunie .do programu CCleaner na każdym jednym Windowsie należy także używać swego własnego mózgu -a co myślenie w końcu nie boli i nic nie kosztuje (czyszczenie i usuwanie CCleanerem bez użycia swego własnego mózgu czyli bez myślenia i zastanowienia się może lecz nie musi czasami sporo kosztować .) Ccleaner to program nie dla ludzi nie używających swego własnego mózgu czyli nie dla nie logicznie myślących nie dla nie zastanawiąjącyh nim coś się nim wyczyści lub usunie A DLA LUDZI KTÓRZY POTRAFIĄ LOGICZNIE MYŚLEĆ przed usunięciem lub wyczyszczeniem czegokolwiek tym programem DLA LUDZI ROZUMIEJĄCYCH ZASADY DZIAŁANIA I USUWANIA ORAZ CZYSZCZENIA TEGO PROGRAMU .
Ja osobiście wolę używać każdej jednej najnowszej wersji programu CCleaner niż stawiać system od zera na czysto na nowo lub z kopi zapasowej albo też czego innego dlatego że jak bym miał nie używać programu CCleaner to bym musiał poświęcić od 30 minut do nawet kilku dobrych dni na przywrócenie systemu zależnie od wybranej opcji dlatego że instalując system od zera na czysto zajęło mi by to z instalacją wszystkich używanych programów i gier oraz najnowszych najświeższych sterowników a także przywróceniem wszystkich totalnie zdjęć i ich kopii zapasowych i totalnie wszystkich plików mp 3 a także ustawień gier i programów z kopii zapasowych z dysku zewnętrznego NAWET KILKA DOBRYCH DNI wielogodzinnie cało dziennie prawie siedząc przed laptopem razem z uaktualnieniem do najnowszego numeru kompilacji systemu Windows 10.1607 i nowszego .
To to już lepiej używać program CClener niż zajmować się czasochłonną instalacją systemu lub jego przywracaniem z kopii .

  #1932 29.12.2016 17:41

CCleaner instaluje Chrome??? Hahahah :D No, nie wytrzymam XD XD XD XD Wiem,że to mało profesjonalny komentarz,ale jak się czyta takie bzdury to aż nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać xD

sopel89   4 #1931 17.12.2016 17:32

używam i polecam

Magnum 44   17 #1930 16.12.2016 00:30

@quap: Pierwsze słyszę. Może ściągnij sobie instalator w wersji slim, który (podobno, ja nigdy nie miałem z tym problemów) nie posiada żadnych dodatkowych opcji instalacyjnych.

zbigg47   7 #1929 15.12.2016 14:14

@quap: Wczoraj zainstalowałem bez żadnych kłopotów CC v.5.25. Dodatkowego softu nie mam. Jak Ty to robisz, że zainstalowała się przeglądarka Chrome (która wersja)?

quap   11 #1928 14.12.2016 21:10

UWAGA! Od wersji 5.25, program domyślnie instaluje dodatkowy soft - przeglądarkę Chrome ! Opcja pozbycia się tego jest dokładnie ukryta w instalatorze. Żałosne. Po 6 latach używania, Panom z Piriform już podziękuję. Dobrze, że jest Odkurzacz.

Zero Ghost   12 #1927 13.12.2016 13:54

@zbigg47: Masz całkowitą racje , swoją drogą kto przepuszcza takie recki ?
CCleaner to chyba najbezpieczniejszy soft do czyszczenia kompa i niema najmniejszych szans żeby na domyślnych ustawieniach cokolwiek sknocił , takie wiejskie recenzje tylko psują opinie serwisu ,aż żal to czytać ;) .

zbigg47   7 #1926 28.11.2016 17:39

Recenzje Bubca i misterbemola dotyczące CCleanera to klasyczny przykład tzw. gadki-szmatki. Zero rzeczowości i profesjonalizmu.
Szczególnie rozbawiło mnie stwierdzenie, iż "CC to bardzo ubogi krewny Glarego". Dla potwierdzenia tej tezy autor rzecze: "a wiem co mówię bo Glarego używam od wersji 1.."(???). Recenzent misterbemol nie odróżnia narzędzia (CC) od pakietu narzędziowego (Glary).
Zaś dla Bubca jedynym plusem CC jest to, że "usuwa pliki tymczasowe"(???). Nawet nie zadał sobie trudu zapoznania się z głównymi funkcjami programu.
To są recenzje na poziomie "mniej niż zero" i tyle...

Autor edytował komentarz w dniu: 28.11.2016 18:01
cephei   12 #1925 26.11.2016 12:26

@AndrzejG: Jak najbardziej dobre. Czasem niektórzy układają po swojemu notatki, a przychodzi ktoś, kto nie zna systemu układania notatek, bo ma swój, błędną interpretację układu i układa według siebie. Rozumiesz?

AndrzejG   10 #1924 26.11.2016 09:01

@cephei:
To porównanie jest błędne. Tutaj chodzi o poukładane notatki położone obok innych poukładanych notatek leżących na poukładanych notatkach na jednym ze stu stolików z poukładanymi notatkami. Dodaj do tego fakt, że część tych notatek robi sobie np. Google o tobie.

cephei   12 #1923 18.11.2016 23:09

@mark III (niezalogowany): Analogie, porównania nie zawsze się sprawdzają. Ja bym mógł dać taką: profesor sobie przeglada książki, robi notatki, układa wszystko jak chce, kataloguje sobie. Przychodzi drugi. Patrzy i sądzi, ze to bałagan, bo niektóre rzeczy mu nie pasują, jego zdaniem jest nie tak, skresla mu notatki, niektóre wyrzuca, układa po swojemu. Przychodzi profesor i co...nagle nie może znaleźć rzeczy, notatek. Kmasz. Jeśli coś działa wyśmienicie jak w przypadku mojego systemu...to po co mam uzywac programów do sprzatania? Po co mam wpuszczać do katalogu coś co możę zrobić porządek po swojemu , niekoniecznie dobrze?

  #1922 18.11.2016 08:18

@cephei: To tak jakbyś wogóle np. nie sprzątał swojego pokoju ,po jakimś czasie nie będziesz mógł nic znaleźć,to samo odnosi się do systemu windows i nie ważne jakim to programem zrobisz , ale zapewniam cię ,że przynajmniej raz na jakiś czas warto . Robię regularnie takie porządki w systemie a więc usuwanie zbędnych plików , czyszczenie rejestru oraz porządna defragmentacja , a system działa lekko i szybko.

nonpix   10 #1921 18.11.2016 02:06

@artur01w: masz rację, nie zauważyłem, portable już jest.

cephei   12 #1920 17.11.2016 14:25

Tak szczerze...czy ten program w ogóle komuś poprawił coś w systemie, lepiej mu działa? Już dawno temu wywaliłem ten program i na nowym systemie nie używałem i tak juz ponad rok i...system jest sprawniejszy niż kiedy uzywalem CCleanera. najlepsze dla systemu bylo zainstalowanie go na dysku ssd i tyle. Nie czyszczę smieci i jest git.

krzysiek255   14 #1919 17.11.2016 14:01

@RSNK: pewnie błędy poprawiały jakieś i nowy nr się pojawił

Autor edytował komentarz w dniu: 17.11.2016 14:01
artur01w   7 #1918 16.11.2016 10:25

Wersja portable już jest do pobrania. Zauważyłem, że jest ona dostępna dopiero po jakimś czasie (kilka godzin) od wydania wersji instalacyjnej.

nonpix   10 #1917 16.11.2016 10:17

czy tylko ja mam problem z pobraniem wersji portable, czy może to zamierzone działanie?

carmelo   4 #1916 15.11.2016 17:02

@xxxsdjfhasg (niezalogowany): Zawsze pyta. Najprawdopodobniej nie odhaczyłeś okienka z tą opcją :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.