Pobierz program Asystent pobierania włączony

CCleaner (Crap Cleaner) to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych po codziennej pracy z komputerem przez różnego typu aplikacje. Dzięki tym funkcjom program postrzegany jest jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Galeria programu

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach) oraz wielu innych...

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu.

Główne funkcje programu

System Windows oraz przeglądarki Internet Explorer i Firefox

 1. kasowanie tymczasowych plików internetowych
 2. czyszczenie historii odwiedzanych stron
 3. usuwanie ciasteczek (cookies)
 4. usuwanie ukrytych plików Index.dat
 5. czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer)
 6. czyszczenie zawartości kosza
 7. czyszczenie zawartości schowka systemowego
 8. usuwanie plików tymczasowych *.tmp
 9. usuwanie plików raportów *log
 10. czyszczenie listy ostatnio otwieranych dokumentów (w Menu Start)
 11. czyszczenie listy ostatnio uruchamianych programów (w Menu Start)
 12. czyszczenie historii Pomocnika Wyszukiwania Windows XP
 13. usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemów
 14. inne...

Aplikacje

Program umożliwia czyszczenie listy otwieranych plików w programach wykorzystujących standardowe komponenty Windows, a także kasowanie ich plików tymczasowych.

M.in. Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wielu innych...

Rejestr

Wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie

 1. brakujących plików współdzielonych DLL
 2. nieprawidłowych rozszerzeń plików
 3. problemów z kontrolkami ActiveX i klasami
 4. programów
 5. czcionek
 6. ścieżek dostępu do programów
 7. plików pomocy
 8. instalatora
 9. przestarzałego oprogramowania
 10. aplikacji uruchamianych podczas startu systemu
 11. błędne skróty w Menu Start i na Pulpicie
 12. innych...

Uwaga!

 • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
 • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
 • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CCleaner idzie z duchem czasu, wprowadza interfejs płaski niczym Modern UI

85
OPROGRAMOWANIE 25.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Piąta edycja bardzo popularnego oprogramowania do czyszczenia systemu jakim jest CCleaner to przede wszystkim nowy, zupełnie spłaszczony interfejs. Wzorem Microsoftu, a także innych twórców oprogramowania, także i firma Piriform Ltd. postanowiła wykorzystać elementy znane z Modern UI, czy androidowego Material Design. Na szczęście to niejedyna zmiana, jaka zaszła w tej wersji. Pierwszym elementem, który zwróci naszą uwagę po uruchomieniu nowej wersji będzie odświeżony interfejs. Producent zerwał z jego klasyczną odmianą stosowaną od kilku lat. Zamiast tego wszystkie przyciski, ikony i pola…

Coraz więcej aplikacji kompatybilnych z Windows 8.1. CCleaner 4.07 dołącza do tego grona

35
OPROGRAMOWANIE 24.10.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Korzystając na co dzień z różnego rodzaju oprogramowania w naszym systemie operacyjnym generowanych jest szereg tymczasowych plików, które często niepotrzebnie zajmują miejsce na dysku. CCleaner to jedno z najpopularniejszych narzędzi przeznaczonych do usuwania tego typu danych. Dzisiaj londyńska firma Piriform udostępniła aktualizację programu CCleaner. W nowej wersji oznaczonej numerkiem 4.07 wprowadzono całkiem sporo zmian. Najważniejszą nowością jest dodanie obsługi najnowszego systemu Windows 8.1 oraz kompatybilności z przeglądarką Internet Explorer 11 Release Preview przeznaczoną…

Recenzje użytkowników

prosty w obsłudze, bezpieczny dla systemu
odświeżony interfejs od wersji 5
ocena użytkownika

Z programu korzystam ładnych parę lat. Przez cały ten czas CCleaner ani razu mnie nie zawiódł. Program robi dokładnie to, do czego został stworzony. Oprócz usuwania plików-śmieci świetnie sobie radzi z oczyszczaniem rejestru. Oprócz tego możemy za jego pomocą zarządzać autostartem i zainstalowanym w systemie oprogramowaniem. Nigdy po jego użyciu nie miałem problemów z systemem. Z czystym sumieniem można go polecić także osobom mniej zaawansowanym. CCleaner to moim zdaniem najlepszy i najbezpieczniejszy tego typu program na system Windows.

11.01.2015 23:08 | Recenzja do wersji 5.01.5075
Prosty i czytelny interfejs, dobrze i skutecznie pomaga zachować porządek w systemie, jest bezpieczny dla systemu
Jeszcze nie radzi sobie z zaparzaniem kawy, innych błędów nie zauważyłem
ocena użytkownika

Z CCleaner korzystam od 6-7 lat. Przez ten okres jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, dlatego też od 3 lat pozwalam go sobie używać podczas serwisowania komputerów. To do czego został stworzony - dbanie o poprawną kondycję systemu - robi idealnie tj. usuwa zbędne pliki systemowe, pliki aktualizacji zalegające na dysku twardym, dane generowane przez przeglądarki internetowe, czyści rejestr systemowy itd. Pozwala również na usuwanie duplikatów plików co robi zresztą bardzo szybko. Za jego pomocą możemy z jednego miejsca w systemie zarządzać systemowym autostartem, dodatkami w przeglądarkach, posiada również moduł dodaj/usuń programy. Moim zdaniem, jest jednym z najlepszych tego typu programem na rynku. Polecam :)

16.12.2014 00:10 | Recenzja do wersji 5.00.5050
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #1666 27.01.2015 08:12

@bhelial: A co to jest CCleaner.exe? Może wiesz?
CCleaner.exe jest w stanie monitorować aplikacje i rekord klawiatury oraz wejścia myszy. Dlatego na pewnych Forach techniczna Ocena bezpieczeństwa CCleanera jest 12% na niebezpieczne; jednak... ;)
Chyba raczej potrzebna jest bardzo dobra analiza procesu CCleaner.exe na komputerze (niektóre Trojany właśnie często podszywają się pod ten proces CCleaner.exe).

  #1665 27.01.2015 07:46

@NorthAngel: Zobacz tylko.... JetClean np. Data aktualizacji: 19 czerwca 2013 i chyba wszystko w temacie ;)
http://www.dobreprogramy.pl/JetClean,Program,Windows,30357.html

  #1664 26.01.2015 21:40

Zainstalowałem tą najnowszą wersję i na razie nie ma kłopotów jakie były z pierwsza piątką (zwiechy).
Możliwe, że już wszystko naprawili - win7 64 bit.

  #1663 26.01.2015 20:36

@kanfis
Paskudny, a dodatkowy biały pasek na górze okienka, zbędnie obciąża akumulator.
Pasek objawił się razem z "duchem czasu" (termin; Łukasz Tkacz - lukasamd).
Myślałem, że aktualny duch czasu nakazuje oszczędzanie energii,
a tu niespodzianka - zaktualizowany duszek robi coś w innym wymiarze.

NorthAngel   5 #1662 26.01.2015 17:38

Ciekawy jestem który program jest lepszy - ccleaner czy jetclean ? na system windows 7 32 bit. Ciekawi mnie też co wnosi nowa wersja cclenaera ?

bhelial   1 #1661 26.01.2015 16:10

@Docent: ten program sam w sobie jest trojanem, naprawdę nie polecam

  #1660 25.01.2015 11:52

nowy interfejs jest paskudny! a Was drodzy komentatorzy odsyłam do słowników ort. - nauczcie się barany pisać słowo "póki"

dawidsab   4 #1659 25.01.2015 09:47

Ostatnio "CCleaner 5.0" sprawia mi problemy na tablecie z "Windows 8.1".
Gdy uruchamiam "CCleaner" wyskakuje mi komunikat mniej-więcej takiej treści: "Aplikacja może nie działać prawidłowo na Twoim komputerze" lub coś takiego.

Docent REDAKCJA  11 #1658 24.01.2015 14:42

@oo7 oo7 (niezalogowany): Oczywiście że kontrolujemy. Z całą pewnością nie pojawią się tam oferty które są "wirusami" albo "trojanami", jak je często określają bardziej wrażliwe programy antywirusowe. Jak już wspominał DanKar, są to oferty o charakterze reklamowym, mogą być łatwo pominięte, a po zalogowaniu asystent jest całkowicie wyłączany. Nawet bez logowania każdy program można od nas pobrać bez asystenta, korzystając z linków bezpośrednich.

  #1657 24.01.2015 10:40

@1abuk5:
Można odzyskać, ale najlepiej jak są jeszcze w Koszu :)
Jak rozumiem Kosz już masz opróżniony, a więc problem masz bardziej złożony.
Można jeśli nie zostaną zniszczone poprzez nadpisanie ich prze nowe dane, czyli nie można wykonywać żadnych operacji na dysku z którego dane zostały usunięte, jeśli chce się je odzyskać. Najprościej można powiedzieć, że one tam są nadal, tylko są niewidoczne dla systemu.
Np. mozesz sprawdzić tym programem czy odzyska: Recuva to proste narzędzie przeznaczone do odzyskiwania przypadkowo skasowanych danych z dysku komputera przygotowane przez autora programu CCleaner
http://www.dobreprogramy.pl/Recuva,Program,Windows,13044.html
Jak odzyskać dane usunięte z kosza -Recuva-
https://www.youtube.com/watch?v=FJ5qv-88GB8
lub tym programem: Power Data Recovery
http://www.dobreprogramy.pl/Power-Data-Recovery,Program,Windows,27987.html
.

  #1656 23.01.2015 22:38

Wer 5.0 do kosza ! Sypnęło błędami aż niemiło. Odinstalowane i powrót do 4.19. Nie polecam. System win7x64

1abuk5   1 #1655 23.01.2015 22:18

Jak mogę przywrócić jakiś program z Cleanera?

1abuk5   1 #1654 23.01.2015 21:44

Witam, mam pytanie. Prawdopodobnie przypadkowo usunąłem aktualizację do Antywirusa Symantec, więc jak mogę go przywrócić?

  #1653 23.01.2015 16:06

@Redakcja
Uważnie przyglądacie się wszystkim ofertom sponsorowanym, jakie proponowane są poprzez Waszego asystenta pobierania i zapewnicie, że nie ma wśród nich niczego, co mogłoby zaszkodzić użytkownikom? I nie obchodzi mnie, że tego typu rozwiązania stosują niemal wszyscy, tylko czy dziś ktoś to wogóle na DP kontroluje etc...? Dziękuję za szczerą odp. - tak tylko zapytałem.

Konar24   1 #1652 23.01.2015 12:52

Do usunięcia omiga-plus polecam Ad-Aware Antywirus,mi pomógł

  #1651 22.01.2015 22:49

co je grane ..sciagam a mi po arabiku pokazuje jakies teksty...avg szaleje

  #1650 19.01.2015 19:09

już tez mam trojana odradzam tego programu

  #1649 17.01.2015 19:31

Skoro piszesz, że nie zauważyłeś żadnych problemów na win7 64 bit to możliwe, że już naprawili te niestabilności jakie były w pierwszej wersji 5.
Przecież nawet tutaj internauci pisali o różnej niestabilności 5.
Nawet na stronie producenta było napisane, że pracują nad wyeliminowaniem usterek występujących w programie po wyborze innej wersji językowej niż angielska.
U mnie program zawieszał się przy analizie, raz nie pokazywał w ogóle postępu, to znowu trzeba było wyłączać system bo całkowicie go zamrażał.
Wychodzi więc, że już wszystko naprawili i jest OK. ( no może tylko ten niepasujący do siódemki wygląd, ale to już mały problem).

Shaki81 MODERATOR BLOGA  21 #1648 16.01.2015 22:28

@internauta 7 (niezalogowany): Dziwne na 64-bitowych środowiskach (win 7 i Win 8) nie zauważyłem żadnych problemów.

DanKar REDAKCJA  12 #1647 16.01.2015 14:37

@ewa111111 (niezalogowany): Spróbuj skorzystać z narzędzia AdwCleaner: http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

Plik z programem CCleaner jest czysty. Podczas pobierania programu skorzystałaś zapewne z naszego asystenta pobierania, w trakcie pracy którego nie odznaczyłaś opcji odpowiedzialnych za instalację na komputerze dodatkowych składników. Na przyszłość, jeśli chciałabyś pobierać pliki z naszej bazy z pominięciem wspomnianego mechanizmu zachęcam do korzystania z linków bezpośrednich lub rejestracji bezpłatnego konta użytkownika w portalu. Po zalogowaniu asystent pobierania jest domyślnie wyłączony.

Pozdrawiam :)

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.