Pobierz program Asystent pobierania włączony

CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Galeria programu

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach). Obsługuje pakiety biurowe, różne przeglądarki, odtwarzacze multimedialne i wiele innych popularnych programów.

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu, oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu. Aplikacja posiada moduł tzw. aktywnego monitoringu. Dzięki niemu może skanować komputer pod kątem występowania śmieci i zajmować się nimi na bieżąco.

Główne funkcje programu

System Windows i przeglądarki internetowe

 1. kasowanie tymczasowych plików internetowych
 2. czyszczenie historii odwiedzanych stron
 3. usuwanie ciasteczek (cookies)
 4. usuwanie ukrytych plików Index.dat
 5. czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer)
 6. czyszczenie zawartości kosza
 7. czyszczenie zawartości schowka systemowego
 8. usuwanie plików tymczasowych *.tmp
 9. usuwanie plików raportów *log
 10. czyszczenie listy ostatnio otwieranych dokumentów (w Menu Start)
 11. czyszczenie listy ostatnio uruchamianych programów (w Menu Start)
 12. czyszczenie historii Pomocnika Wyszukiwania Windows XP
 13. usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemów

Aplikacje

Program umożliwia czyszczenie listy otwieranych plików w programach wykorzystujących standardowe komponenty Windows, a także kasowanie ich plików tymczasowych.

M.in. Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wielu innych.

Rejestr

Wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie

 1. brakujących plików współdzielonych DLL
 2. nieprawidłowych rozszerzeń plików
 3. problemów z kontrolkami ActiveX i klasami
 4. programów
 5. czcionek
 6. ścieżek dostępu do programów
 7. plików pomocy
 8. instalatora
 9. przestarzałego oprogramowania
 10. aplikacji uruchamianych podczas startu systemu
 11. błędne skróty w Menu Start i na Pulpicie

Uwaga!

 • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
 • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
 • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CCleaner idzie z duchem czasu, wprowadza interfejs płaski niczym Modern UI

86
OPROGRAMOWANIE 25.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Piąta edycja bardzo popularnego oprogramowania do czyszczenia systemu jakim jest CCleaner to przede wszystkim nowy, zupełnie spłaszczony interfejs. Wzorem Microsoftu, a także innych twórców oprogramowania, także i firma Piriform Ltd. postanowiła wykorzystać elementy znane z Modern UI, czy androidowego Material Design. Na szczęście to niejedyna zmiana, jaka zaszła w tej wersji. Pierwszym elementem, który zwróci naszą uwagę po uruchomieniu nowej wersji będzie odświeżony interfejs. Producent zerwał z jego klasyczną odmianą stosowaną od kilku lat. Zamiast tego wszystkie przyciski, ikony i pola…

Coraz więcej aplikacji kompatybilnych z Windows 8.1. CCleaner 4.07 dołącza do tego grona

35
OPROGRAMOWANIE 24.10.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Korzystając na co dzień z różnego rodzaju oprogramowania w naszym systemie operacyjnym generowanych jest szereg tymczasowych plików, które często niepotrzebnie zajmują miejsce na dysku. CCleaner to jedno z najpopularniejszych narzędzi przeznaczonych do usuwania tego typu danych. Dzisiaj londyńska firma Piriform udostępniła aktualizację programu CCleaner. W nowej wersji oznaczonej numerkiem 4.07 wprowadzono całkiem sporo zmian. Najważniejszą nowością jest dodanie obsługi najnowszego systemu Windows 8.1 oraz kompatybilności z przeglądarką Internet Explorer 11 Release Preview przeznaczoną…

Recenzje użytkowników

Szybkość, dokładność, bezpieczenstwo.
Może i ma, ale ja ich nie zauważyłem.
ocena użytkownika

CCleaner`a używam b. długo, może i 7 lat. Nigdy mi nie wywinął żadnego psikusa o których czytam w niektórych recenzjach. Jest solidny i szybki. Dzięki niemu usunąłem wiele śmiecia. Kiedyś uruchamiając CCleaner używałem przycisku "ANALIZA" i po zorientowaniu się co zostało zaproponowane do usunięcia, wybierałem to co uważałem że potrzebne jest mojemu komputerowi, pozostawiałem. Resztę usuwałem robiąc kopię tego śmiecia. Następnie zanim usunąłem kopię sprawdzałem czy któryś z oczyszczonych programów nie szwankuję. Nigdy nie miałem kłopotu. Przekonałem się, że zawsze jest OK, zaprzestałem wykonywania kopii.
Teraz otwierając CCleaner natychmiast usuwam wszystko co znalazł CCleaner.
Czasem przed uruchomieniem CCleaner`a uruchamiam zakupiony Ashampoo WinOptimizer 11. Porównuję znalezione przez oba programy śmieci i na podstawie tego co znalazły i co zaproponowały do usunięcia stwierdzam, że CCleaner jest daleko w przodzie.
Bez wahania polecam CCleaner`a jednoczśnie oświadczam, że nie mam żadnych profitów z takiej opinii. Napisałem czystą prawdę.
Pozdrawiam, Andrzej

23.03.2015 18:25 | Recenzja do wersji 5.03.5128
Fukcjonalność i w zasadzie tyle w wersji 5. Jest coraz gorzej...
Wygląd wersji 5, niestabilność w wersji 5, potrafi się zawiesić, czyści ZA dużo, wersja 5 usuwa ważne pliki - ostrzegam
ocena użytkownika

CCleanera używam od ponad trzech lat. Bez wątpienia był to bardzo dobry program. Ma dużo opcji np. Zarządzanie autostartem, deinstalator programów, niszczarkę plików. Czyścił system szybko, dokładnie i bezpiecznie ze zbędnych śmieci zalegających na dysku, jak i w rejestrze systemowym. Pomimo, że robiłem sobie kopie zapasowe rejestru przed każdym podjęciem usunięcia znalezionych plików to nigdy nie było mi potrzebne przywracanie rejestru. Niestety, ostatnio bardzo zawiodłem się na CCleanerze a szkoda...przede wszystkim program od wersji 5.0 zaczął świrować, jest niestabilny, potrafi złapać zwiechę a w dodatku usuwa więcej plików niż znajdzie podczas skanowania (po zakończeniu czyszczenia wyswietla większy rozmiar usuniętych plików niż znalazł przed oczyszczeniem). W dodatku program ostatnio usuwa ważne klucze i wpisy z rejestru. Nieźle narozrabiał mi w sterownikach do karty graficznej, usuwając wpis/ klucz rejestru do prawidłowego działania sterowników AMD (laptop z HD 8730M + Intel HD 4000). Przywrócenie kopii rejestru nic nie dało, dlatego nie obyło się bez reinstalacji sterowników. Dla testu zrobiłem skan rejestru CCleanerem w poszukiwaniu zbędnych kluczy i wpisów rejestru. Przeglądając listę znalezionych pozycji, znalazł wpisy rejestru karty AMD, ale już nic nie usuwałem. Naprawdę, bardzo zawiodłem się na działaniu tego programu...Program, który jeszcze wcześniej był jednym z lepszych, teraz stał się szkodnikiem w systemie usuwając ważne rzeczy. Już pomijam sam płaski wygląd programu od wersji 5, który jest po prostu porażką. Z tego co zauważyłem, ostatnia, bezpieczna i stabilna wersja tego programu to 4.19. Co będzie dalej z CCleanerem to już czas pokaże, bo z tego co wiem, CCleaner już posiada swojego konkurenta, który jest jeszcze w fazie beta (zapomniałem nazwy tego programu). Póki co, narazie nie mam zamiaru tego używać. Jestem zawiedziony.

19.03.2015 10:19 | Recenzja do wersji 5.03.5128

Komentarze

MrBeckham666   15 #1718 31.03.2015 04:14

@Attyu (niezalogowany): jest napisane na oficjalnej stronie głównie wsparcie i licencja dla firm. dla domowego usera wersja free jest praktycznie tak samo dobra jak pro.

Magnum 44   8 #1717 29.03.2015 15:56

@NorthAngel: 1.95. Ta darmowa z dobrychprogramów :)

  #1716 29.03.2015 09:50

Czy w licencji komercyjnej bogatszej chodzi bardziej o świadczenie usług klientom czy jednak instalacji na firmowych komputerach?

NorthAngel   7 #1715 29.03.2015 00:36

@Magnum 44: Revo Uninstaller ale w której wersji ?

Magnum 44   8 #1714 28.03.2015 15:17

@neo1960: Według mnie dużo lepiej działa Revo Uninstaller, u mnie znajdował dużo więcej pozostałości :)

Magnum 44   8 #1713 28.03.2015 15:15

@NorthAngel: Ja bym się nie bawił w CCenhancer. Według mnie standardowy zestaw wtyczek jest wystarczający i masz 100% pewności, że nic Ci się nie popsuj.

NorthAngel   7 #1712 26.03.2015 19:40

Pytam po raz drugi. Co sobie skonfigurować w tym ccenhancer żeby mi nic nie uszkodził w systemie windows 7 i widnows XP ? i nic nie pokasował np. plików systemowych. Kto mi pomoże ???

neo1960   3 #1711 26.03.2015 09:24

@MrBeckham666: Do deinstalacji oprogramowania używam IObit uninstaler. Program powinien znaleźć pozostałości, niestety nie ma programów doskonałych.

MrBeckham666   15 #1710 25.03.2015 23:44

@neo1960: bo to takich rzeczy używa się np revo :)

neo1960   3 #1709 25.03.2015 20:13

Zainstalowałem ccleaner, później ccenhancer, uaktualniłem wszystko, odpaliłem ccleaner. Po tym wszystkim zacząłem ręcznie grzebać w katalogach i znalazłem resztki po programach dawno odinstalowanych.

NorthAngel   7 #1708 25.03.2015 18:17

Co sobie jest dobrze zaznaczyć w tym dodatku albo co odznaczyć żeby nie popsuło mi systemu windows 7 ani jego wyglądu, ani też żeby mi nie pokasowało czegoś czego nie chce ? Tak samo jeśli chodzi o windows XP to co sobie zaznaczyć lub odznaczyć ?

cincin27   1 #1707 25.03.2015 17:08

@Bartek9 (niezalogowany): Mam dokładnie to samo na Win7 x64

krzysiek255   3 #1706 25.03.2015 13:27

jest już nowa wersja v5.04.5151
- Added Include items option to ignore newer files.
- Improved Opera history cleaning.
- Improved Skip UAC functionality.
- Optimized system restore detection routine.
- Improved small screen size support.
- Improved localization and language support.
- Minor GUI Improvements.
- Minor bug fixes.

MrBeckham666   15 #1705 09.03.2015 22:54

@zbigg47: zależy z ccenhancer ccleaner jest bezkonkurencyjny praktycznie. odkurzacz wise care te mogą się w miare równać chodz 1 program nie wyklucza 2 każdy ma ciekawe funkcje.

tdream   2 #1704 08.03.2015 08:37

Małe niedociągnięcie.Nie do końca spolszczony interfejs.

  #1703 05.03.2015 19:34

Jeśli odinstalowujesz pełną wersją Revo (free widzi tylko 32 bitowe programy) i nie chce ci się zainstalować najnowsza wersja CC, to chyba pozostaje ci wersja bezinstalacyjna (CC portable). Link we wcześniejszych odpowiedziach masz.
Sprawdź oczywiście czy instalator CC masz w wersji 64 bitowej, ale na pewno tak.
Napisz co się dzieje podczas instalacji.

  #1702 05.03.2015 15:14

Nie mogę zainstalować, może ktoś pomoże?
Wszystkie inne aplikacje, programy się instalują.
Odinstalowałem poprzednią wersję przez Revo Uninstaller jak zawsze.
Pierwszy raz mam ten problem z ccleaner'em.
Windows 8.1 x64

  #1701 04.03.2015 09:06

@Narv: Niestety to prawda. Już w poprzedniej wersji tłumaczenie nie było pełne, ale teraz opcje, które były przetłumaczone na polski są po angielsku.

zbigg47   3 #1700 02.03.2015 14:40

Czy program Glary Disk Cleaner 5.0.1.58 waszym zdaniem jest konkurencją dla CCleanera?

http://www.dobreprogramy.pl/Glary-Disk-Cleaner,Program,Windows,59057.html

MrBeckham666   15 #1699 01.03.2015 03:32

ja c cleanerem z ccehnacer nigdy nie miałem problemów prócz wersjie 5.00 w któej skopali działanie GUI.
w tej wersji jak najbardziej jest wszystko ok.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.