Pobierz program Asystent pobierania włączony

CCleaner (Crap Cleaner) to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych po codziennej pracy z komputerem przez różnego typu aplikacje. Dzięki tym funkcjom program postrzegany jest jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Galeria programu

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach) oraz wielu innych...

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu.

Główne funkcje programu

System Windows oraz przeglądarki Internet Explorer i Firefox

 1. kasowanie tymczasowych plików internetowych
 2. czyszczenie historii odwiedzanych stron
 3. usuwanie ciasteczek (cookies)
 4. usuwanie ukrytych plików Index.dat
 5. czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer)
 6. czyszczenie zawartości kosza
 7. czyszczenie zawartości schowka systemowego
 8. usuwanie plików tymczasowych *.tmp
 9. usuwanie plików raportów *log
 10. czyszczenie listy ostatnio otwieranych dokumentów (w Menu Start)
 11. czyszczenie listy ostatnio uruchamianych programów (w Menu Start)
 12. czyszczenie historii Pomocnika Wyszukiwania Windows XP
 13. usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemów
 14. inne...

Aplikacje

Program umożliwia czyszczenie listy otwieranych plików w programach wykorzystujących standardowe komponenty Windows, a także kasowanie ich plików tymczasowych.

M.in. Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wielu innych...

Rejestr

Wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie

 1. brakujących plików współdzielonych DLL
 2. nieprawidłowych rozszerzeń plików
 3. problemów z kontrolkami ActiveX i klasami
 4. programów
 5. czcionek
 6. ścieżek dostępu do programów
 7. plików pomocy
 8. instalatora
 9. przestarzałego oprogramowania
 10. aplikacji uruchamianych podczas startu systemu
 11. błędne skróty w Menu Start i na Pulpicie
 12. innych...

Uwaga!

 • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
 • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
 • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CCleaner idzie z duchem czasu, wprowadza interfejs płaski niczym Modern UI

85
OPROGRAMOWANIE 25.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Piąta edycja bardzo popularnego oprogramowania do czyszczenia systemu jakim jest CCleaner to przede wszystkim nowy, zupełnie spłaszczony interfejs. Wzorem Microsoftu, a także innych twórców oprogramowania, także i firma Piriform Ltd. postanowiła wykorzystać elementy znane z Modern UI, czy androidowego Material Design. Na szczęście to niejedyna zmiana, jaka zaszła w tej wersji. Pierwszym elementem, który zwróci naszą uwagę po uruchomieniu nowej wersji będzie odświeżony interfejs. Producent zerwał z jego klasyczną odmianą stosowaną od kilku lat. Zamiast tego wszystkie przyciski, ikony i pola…

Coraz więcej aplikacji kompatybilnych z Windows 8.1. CCleaner 4.07 dołącza do tego grona

35
OPROGRAMOWANIE 24.10.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Korzystając na co dzień z różnego rodzaju oprogramowania w naszym systemie operacyjnym generowanych jest szereg tymczasowych plików, które często niepotrzebnie zajmują miejsce na dysku. CCleaner to jedno z najpopularniejszych narzędzi przeznaczonych do usuwania tego typu danych. Dzisiaj londyńska firma Piriform udostępniła aktualizację programu CCleaner. W nowej wersji oznaczonej numerkiem 4.07 wprowadzono całkiem sporo zmian. Najważniejszą nowością jest dodanie obsługi najnowszego systemu Windows 8.1 oraz kompatybilności z przeglądarką Internet Explorer 11 Release Preview przeznaczoną…

Recenzje użytkowników

Prosty i czytelny interfejs, dobrze i skutecznie pomaga zachować porządek w systemie, jest bezpieczny dla systemu
Jeszcze nie radzi sobie z zaparzaniem kawy, innych błędów nie zauważyłem
ocena użytkownika

Z CCleaner korzystam od 6-7 lat. Przez ten okres jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, dlatego też od 3 lat pozwalam go sobie używać podczas serwisowania komputerów. To do czego został stworzony - dbanie o poprawną kondycję systemu - robi idealnie tj. usuwa zbędne pliki systemowe, pliki aktualizacji zalegające na dysku twardym, dane generowane przez przeglądarki internetowe, czyści rejestr systemowy itd. Pozwala również na usuwanie duplikatów plików co robi zresztą bardzo szybko. Za jego pomocą możemy z jednego miejsca w systemie zarządzać systemowym autostartem, dodatkami w przeglądarkach, posiada również moduł dodaj/usuń programy. Moim zdaniem, jest jednym z najlepszych tego typu programem na rynku. Polecam :)

16.12.2014 00:10 | Recenzja do wersji 5.00.5050
Dobrze oczyszcza rejestr i dysk twardy, jest bezpieczny dla systemu.
Nowy interfejs, ale to kwestia gustu.
ocena użytkownika

Jest to program, który jest obowiązkowy dla każdego użytkownika Windows :) Czyści bardzo dobrze rejestr i dysk ze zbędnych rzeczy, posiada bardzo dobry menedżer autostartu oraz moduł deinstalatora. Najważniejsze jest jednak to, że jest całkowicie bezpieczny dla systemu. Można go używać bez obaw, że usunie za dużo lub najzwyczajniej w świecie powita nas bluescreen. Tak więc gorąco polecam.

15.12.2014 13:22 | Recenzja do wersji 5.00.5050
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

Bafik91   1 #1624 19.12.2014 20:25

@p2rek: ja mam dokładnie ten sam problem :/

  #1623 19.12.2014 13:16

@Bogdan_G:
Kwestia kto kłamie to rzecz dyskusyjna. Na zamieszczonym zrzucie nie widać plików z System Volume Information i to odpowiadałoby różnicy 2,5GB (o ile masz włączone przywracanie systemu), ale Spacesniffer powinien pokazywać te pliki. Gdy aplikacje zainstalowane masz na dysku (partycji) D, nie oznacza to, że te programy nie tworzą swoich folderów na dysku systemowym.

Analizator dysku CCleaner, przynajmniej u mnie, po podświetleniu pliku z System Volume Information i wybraniu z menu kontekstowego polecenia Otwórz folder zawierający, otwiera folder Moje dokumenty co jest oczywistym błędem, gdyż powinien zostać wyświetlony monit o odmowie dostępu do folderu System Volume Information.

p2rek   3 #1622 18.12.2014 22:41

Coś od 5 wersji wiesza mi się na W8.1

guma77   5 #1621 18.12.2014 21:42

wole od lat wielu i polecam

WinTools.net Professional

Bogdan_G   10 #1620 18.12.2014 20:25

Ciekawa to funkcja Disk Analyzer, ale Ccleaner kłamie to samo, co Windows. Widzę, że liczy mi zainstalowane aplikacje z lokalizacją na drugim dysku D. Spacesniffer pokazuje 3.7GB na dysku C, zaś system pokazuje 6.2GB, tak samo Ccleaner w Disk Analyzer. Porównałem i wrzucam screen: http://prntscr.com/5ib4f5
Niech się wypowiedzą spece, dlaczego są te hece.

mjt55am   3 #1619 18.12.2014 19:58

CCleaner używam już go trochę fajna ta funkcja Disk Analyzer można zobaczyć co ile miejsca zajmuje.

  #1618 18.12.2014 16:52

Muszę przyznać, że dawno nie widziałem aż tak obrzydliwego interfejsu.

K4m3L3on   5 #1617 18.12.2014 15:45

@Bogdan_G: Dlatego warto robić co jakiś czas BU.

  #1616 18.12.2014 14:57

nareszcie... ta wersja zaczela dzialac w miare poprawnie.

lukasamd WSPÓŁPRACOWNIK  17 #1615 18.12.2014 14:16

Nowa wersja a nadal mam dziwny bug.. analiza pokazuje 170 MB śmieci, a czyszczenie informuje o... 12 GB... WTF.
Oczywiście nic takiego nie usuwa, za drugim razem analiza 0, czyszczenie.. 12 GB...

Bogdan_G   10 #1614 18.12.2014 13:58

Jedni chwalą, drudzy ganią.
Ccleaner, to program bezpieczny - w zakresie bezpiecznych ustawień.
Ccleaner, to program niebezpieczny - w zakresie zaznaczenia niebezpiecznych opcji do wykonania tym programem.

Niektórzy skaleczą się mydłem. Ccleaner nie jest do zabawy. Widziałem tematy na forum DP, gdy po czyszczeniu ccleanerem, trzeba było reanimować system. Przez głupotę można sobie wykasować hasła, ustawienie stron, czy sprzątnąć niektóre puste foldery Windowsa, przez co system może robić blue raban, bo mu to do szczęścia jest niezbędne...

mich80   4 #1613 18.12.2014 13:41

@spencer5: Czasem szewc bez butów chodzi;)

spencer5   3 #1612 17.12.2014 12:12

Zamiast ohać i ahać może ktoś znalazł jakąś alternatywę, nigdy nie mailem najlepszej opinii o tym programie ale teraz ta ostatnia wersja przelała czarę goryczy bo zwyczajnie nie działa. Faktem jest że poprzednie wersje sprzątały system ale bardzo powierzchownie, nawet kosz!!! Ale kiedyś odinstalowałem go za pomocą wbudowanego uninstalatora, okazało się ze pozostawił po sobie całą masę smieci, jak więc może sprzątać system skoro nie potrafi sprzątać sam po sobie. Pozdrawiam.

xaver   5 #1611 17.12.2014 06:10

Program ktory nigdy nie zawiódł, nie namieszał w systemie. Solidny i wg mnie pewny. Mam go na swoim kompiku od wielu lat,Polecam.

  #1610 16.12.2014 22:32

Ten interfejs w wersji 5 to jakaś porażka.
Nie wiem co za kretyn to wprowadził, ale powinien się leczyć.
Program teraz strasznie zamula i stał się bezużyteczny.
Jak przestawiam okienko w inne miejsce to tak zacina jakbym nie miał sterowników od karty graficznej.
Zaczynam szukać jakiejś dobrej alternatywy.

zgredzio   2 #1609 16.12.2014 13:44

Jeden z podstawowych programów, który instaluję po formacie. Nigdy nie spowodował problemu swoim działaniem. Bardzo dobre narzędzie do oczyszczania komputera ze zbędnych plików.

MrBeckham666   11 #1608 16.12.2014 01:33

@gruby33: dokładnie potwierdzam naszczescie czyszczenie dalek działa jak należy.

warto do ccleanera zainstalować CCENHANCER.

warto w ccenhancer uaktywnić opcję TRIM DEFINITION FILE TO IMPROVE PERFOMANCE. przyspiesza to start ccleanera z ccenhancerem.

ccleaner jest bardzo dobry z tym rozszeżeniem
http://www.dobreprogramy.pl/CCEnhancer,Program,Windows,20019.html

bez ccenhancera wypada przecietnie taki odkurzacz czy wise care jest dużo skuteczniejszy.

gruby33   5 #1607 15.12.2014 23:06

W najnowszej wersji z nowym interfejsem pojawia się błąd graficzny. Kiedy wejdziemy w jakąś zakładkę z opcjami np. opcje, rejestr itp. i przejdziemy z powrotem na zakładkę Cleaner to po prawo zostaje okienko (jak by sam screen) z poprzedniej karty na jakiej byliśmy. Po kliknięciu na czyszczenie wszystko znika. Jest taki bug za każdym razem.

meg74   1 #1606 15.12.2014 21:41

Mam ten program w wersji płatnej i działa świetnie a co do wyglądu to nie jest taki strasznie brzydki ważne że program robi to do czego został stworzony i robi to dobrze

  #1605 15.12.2014 08:39

Zawiesza się i wyłącza przy użytkowaniu. Na dodatek interfejs gryzie się z Win7.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.