Pobierz program Asystent pobierania włączony

CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Galeria programu

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach). Obsługuje pakiety biurowe, różne przeglądarki, odtwarzacze multimedialne i wiele innych popularnych programów.

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu, oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu. Aplikacja posiada moduł tzw. aktywnego monitoringu. Dzięki niemu może skanować komputer pod kątem występowania śmieci i zajmować się nimi na bieżąco.

Główne funkcje programu

System Windows i przeglądarki internetowe

 1. kasowanie tymczasowych plików internetowych
 2. czyszczenie historii odwiedzanych stron
 3. usuwanie ciasteczek (cookies)
 4. usuwanie ukrytych plików Index.dat
 5. czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer)
 6. czyszczenie zawartości kosza
 7. czyszczenie zawartości schowka systemowego
 8. usuwanie plików tymczasowych *.tmp
 9. usuwanie plików raportów *log
 10. czyszczenie listy ostatnio otwieranych dokumentów (w Menu Start)
 11. czyszczenie listy ostatnio uruchamianych programów (w Menu Start)
 12. czyszczenie historii Pomocnika Wyszukiwania Windows XP
 13. usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemów

Aplikacje

Program umożliwia czyszczenie listy otwieranych plików w programach wykorzystujących standardowe komponenty Windows, a także kasowanie ich plików tymczasowych.

M.in. Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wielu innych.

Rejestr

Wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie

 1. brakujących plików współdzielonych DLL
 2. nieprawidłowych rozszerzeń plików
 3. problemów z kontrolkami ActiveX i klasami
 4. programów
 5. czcionek
 6. ścieżek dostępu do programów
 7. plików pomocy
 8. instalatora
 9. przestarzałego oprogramowania
 10. aplikacji uruchamianych podczas startu systemu
 11. błędne skróty w Menu Start i na Pulpicie

Uwaga!

 • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
 • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
 • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CCleaner idzie z duchem czasu, wprowadza interfejs płaski niczym Modern UI

86
OPROGRAMOWANIE 25.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Piąta edycja bardzo popularnego oprogramowania do czyszczenia systemu jakim jest CCleaner to przede wszystkim nowy, zupełnie spłaszczony interfejs. Wzorem Microsoftu, a także innych twórców oprogramowania, także i firma Piriform Ltd. postanowiła wykorzystać elementy znane z Modern UI, czy androidowego Material Design. Na szczęście to niejedyna zmiana, jaka zaszła w tej wersji. Pierwszym elementem, który zwróci naszą uwagę po uruchomieniu nowej wersji będzie odświeżony interfejs. Producent zerwał z jego klasyczną odmianą stosowaną od kilku lat. Zamiast tego wszystkie przyciski, ikony i pola…

Coraz więcej aplikacji kompatybilnych z Windows 8.1. CCleaner 4.07 dołącza do tego grona

35
OPROGRAMOWANIE 24.10.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Korzystając na co dzień z różnego rodzaju oprogramowania w naszym systemie operacyjnym generowanych jest szereg tymczasowych plików, które często niepotrzebnie zajmują miejsce na dysku. CCleaner to jedno z najpopularniejszych narzędzi przeznaczonych do usuwania tego typu danych. Dzisiaj londyńska firma Piriform udostępniła aktualizację programu CCleaner. W nowej wersji oznaczonej numerkiem 4.07 wprowadzono całkiem sporo zmian. Najważniejszą nowością jest dodanie obsługi najnowszego systemu Windows 8.1 oraz kompatybilności z przeglądarką Internet Explorer 11 Release Preview przeznaczoną…

Recenzje użytkowników

Bezpłatny, szybki, kompleksowy
Niedoskonały (jak każdy inny)
ocena użytkownika

Nie ma idealnego programu do usuwania śmieci z systemu. Są jednak programy, które przez swoją kompleksowość i rozbudowane funkcje są w stanie usunąć tych śmieci najwięcej. Do takich programów należy właśnie CCleaner, od lat przodujący w tego typu aplikacjach, przez wielu uważany za program typu "must have", a na dobrychprogramach będący w czołówce najczęściej pobieranych i najlepiej ocenianych aplikacji.
Największą zaletą CCleanera jest jego kompleksowość. Program nie skupia się jedynie na usuwaniu pozostałości po surfowaniu w Internecie czy tylko na usuwaniu zbędnych wpisów z rejestru. CCleanerem zdziałamy zdecydowanie więcej (patrz opis programu).
Jedną z najbardziej cenionych przeze mnie funkcji jest możliwość monitorowania programów i usług uruchamianych wraz z systemem. W module tym możemy precyzyjnie określić, które z tych programów i usług mają się uruchamiać wraz z systemem, co bardzo przydaje się zwłaszcza tuż po instalacji takiego programu, którego będziemy używać bardzo rzadko, a który być może (całkiem niepotrzebnie) staruje w tle tuż po uruchomieniu systemu. Dzięki kontroli autostartu możemy się też dowiedzieć, jakie mamy zainstalowane rozszerzenia do przeglądarek i zarządzać opcjami dostępnymi w menu kontekstowym eksploratora Windows.
Ogólne działanie programu oceniam bardzo wysoko, zwłaszcza w kwestii wspomnianej wyżej kontroli autostartu i czyszczenia pozostałości po odwiedzinach w Sieci. CCleaner nie jest jednak idealny jeśli chodzi o porządki w rejestrze. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet po kilkudziesięciokrotnym czyszczeniu rejestru CCleanerem można w nim znaleźć wpisy odnoszące się do programów odinstalowanych nawet kilka lat wcześniej. Nie jest to jednak wada dyskwalifikująca i w żadnym razie nie stanowi podstawy do wyrzucenia CCleanera z mojego codziennego niezbędnika.

11.04.2015 22:29 | Recenzja do wersji 5.04.5151
w pełni darmowy, działa bez zarzutów, ładny interfejs, mała waga, prosty w użyciu, automatyczne aktualizacje, sporo opcji
brak
ocena użytkownika

Chyba najlepszy program w swojej kategorii, nie ma o czym sie rozpisywać - najlepsze narzędzie do czyszczenia systemu.

10.04.2015 16:09 | Recenzja do wersji 5.04.5151

Komentarze

maxweber1981   2 #1737 22.05.2015 13:37

mnie osobiście ta aplikacja wystarcza - potrafi dużo śmieci usunąć - oczyścić rejestr - a teraz jeszcze od jakiegoś czasu jest wersja na androida. super sprawa. na ten programik kupiłem sobie swojego czasu licencje bo warto takiego programy wspierać aby autorzy mieli motywacje do rozwijania produktu.

horkos   5 #1736 20.05.2015 16:01

Ten zgrabny programik jest naprawdę bezpieczny, robi może nie super dogłębne porządki, ale za to bezawaryjnie.

igor6076   1 #1735 18.05.2015 10:25
  #1734 17.05.2015 07:05

@KowalskiPingwin: Głupie pytanie... Ciekawo na co liczysz? Pewnie też na głupią odpowiedź?
Ahaa... Wujka Googla lub innej Ciotki już nie ma w Twoim domu? To szkoda :D

KowalskiPingwin   3 #1733 16.05.2015 14:06

Czy ten program CCleaner nie zepsuje mi systemu? Bo właśnie dzisiaj ten program chce zainstalować

  #1732 29.04.2015 16:05

CCleaner`a w wersji free używam od ok. 6 lat. Mam go na Windows7 i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z nim czy ze skutkami jego stosowania. Dla osób zielonych nie ogarniających samodzielnego usuwania śmieci ten programik jest doskonałym narzędziem utrzymania systemu w dobrej kondycji. W zakładce Windows mam zaznaczone wszystkie opcje czyszczenia oprócz ,haseł sieciowych, skrótów w menu start i skrótów na pulpicie. Z funkcji zaawansowanych rzadziej (ok raz na miesiąc - dwa miesiące zaznaczam dzienniki zdarzeń windows i stare dane prefetch po czym z powrotem do częstego użytku je odznaczam. W zakładce programy mam zaznaczone wszystko. Świetnym narzędziem jest funkcja wymazywania dysku, którą warto stosować raz w miesiącu. Jedynym słabym punktem, który zauważyłem jest funkcja czyszczenia rejestru. Wydawało mi się, że jest wystarczająca do momentu instalacji programu Wise Registry Cleaner. o nim w innym komentarzu. Wspomnę jedynie, że pomimo regularnego czyszczenia rejestru CCleaner`em znalazł mon ponad 150 błędnych wpisów w rejestrze. Sumując mogę z czystym sumieniem polecić CCleaner`a, ale warto posiadać Wise Registry Cleaner`a.

  #1731 28.04.2015 12:52

KB 2952664 - kolejna, po KB 3035583 szkodliwa aktualizacja wciskana przez Micro$oft przez zgody użytkownika (instalowana automatycznie jako ważna) - tym razem szpiegująca użytkownika.
O KB 3035583 był już wątek tutaj, gdzie odradzałem jej instalacji, i słusznie bo okazało się, że jej jedynym celem jest zasypywanie użytkownika uciążliwymi wyskaującymi okienkami (nag screenami) nakłaniającymi do instalacji Windows 10 w momencie gdy ten się ukaże. Nasz obecny system zamieni się wtedy w twór a'la shareware. Więcej informacji tutaj: http://www.infoworld.com/article/2906002/operating-systems/mystery-patch-kb-3035...
Czyste chamstwo. Jednak teraz Micro$oft posunął się jeszcze dalej. KB 2952664 - kolejna instalująca się automatycznie poprawka mająca "dostosować system do aktualizacji do Windows 10 " dodaje zadanie do harmonogramu zadań które w trybie codziennym, zżerając zasoby, skanuje dysk i zbiera dane które następnie wysyła do Micro$oftu. A to wszystko bez uzyskania jakiejkolwiek zgody użykownika.
Więcej na ten temat: http://www.infoworld.com/article/2906002/operating-systems/mystery-patch-kb-3035...

Aktualizacja:
Okazuje się że wszystkich niechcianych poprawek jest więcej. Są to: KB3035583, KB2952664, KB2976978, KB3021917, KB3044374, KB2990214. Aby sprawdzić czy mamy je zainstalowane, wchodzimy w wiersz poleceń, wpisujemy powershell and następnie get-hotfix -id KB3035583, KB2952664, KB2976978, KB3021917, KB3044374, KB2990214. Jeśli są zainstalowane, pojawią się na liście. Aby je odinstalować wpisujemy wusa /uninstall /kb:[numer poprawki] np. wusa /uninstall /kb:2952664. Aby nie zainstalowały się ponownie, należy przy kolejnym wyszukiwaniu aktualizacji ukryć te aktualizacje.
Źródło: http://www.ghacks.net/2015/04/17/how-to-remove-windows-10-upgrade-updates-in-win...
Pozdrawiam.

  #1730 26.04.2015 07:41

@NorthAngel:
CCEnhancer jest małym narzędziem, które rozszerza funkcjonalność popularnego CCleanera o obsługę ponad 1000 nowych programów, po których pozostałości mogą zalegać na naszym dysku.
- Po co Ci to, skoro mało rozumiesz to narzędzie? Aż tak dużo programów instalujesz na dysk komputera, czy jak?

MrBeckham666   15 #1729 23.04.2015 21:35

@NorthAngel: ja mam zaznaczone wszystko i komputera ci to nie uszkodzi. a co jest dla cb ważne to skąd mam wiedzieć.
te rozszeżenie nie rusza żadnych ważnych plików które mogłby wpłynąć na uszodzenie systemu np.

NorthAngel   7 #1728 23.04.2015 19:45

@MrBeckham666: może Ty wiesz ?

NorthAngel   7 #1727 23.04.2015 17:52

CCEnchancer a co można w tym dodatku zaznaczyć a co odznaczyć żeby sobie nie uszkodzić komputera i nie usunąć jakiś rzeczy ważnych ?

MrBeckham666   15 #1726 23.04.2015 15:06

@joaS13: ccenhancer potrafi usunąć nawet jakieś 1 GB niepotrzebnych danych ale to zależy od tego jakiego softu też się używa. CCEnhancer jest szczegolnie przydatny jak ktoś używa mniej znanych programów których ccleaner nawet nie uwzglednia.
ja np korzystam ze slimjet i palemoon i bez ccenhancera ccleaner nie wyczysci dokładnie pozostałości po odwiedzanych witrynach:) Zresztą widać jak zwieksza się lista w zakładce programy po zainstalowaniu ccenhancera. Zresztą taki wise care czy odkurzacz jest lepszy od ccleanera ale właśnie z ccenhancer ten program pokazuje pazurki:)

  #1725 18.04.2015 15:02

BleachBit - czyści "wszystko" co zbędne (cache, temp, historia, ciastka...), celem zachowania prywatności.
Windows (instalator), Windows portable i Linux.
Strona projektu: http://sourceforge.net/projects/bleachbit

Kolejny przydatny programik dla Windows. dll_hijack_detect wykrywa DLL hijacking w działających procesach Windowsów. Program ma otwarte źródła.
https://github.com/adamkramer/dll_hijack_detect

WinPatrol and WinPrivacy - http://www.winpatrol.com

joaS13   6 #1724 14.04.2015 23:09

Nie widzę sensu w używaniu CCenhancer, bo Ccleaner i tak jest dość dobry. Fakt, moduł do odinstalowywania programów nie jest idealny i jak chcę coś całkowicie usunąć to wówczas usuwam Revo Uninstaller Pro, kiedyś go wygrałam... Uważam też, że nie ma sensu kupować płatnej wersji tego softu, bo jego darmowa wersja, z zachowaniem domyślnej konfiguracji, bardzo dobrze się sprawdza.

Ostatni Mohikanin   21 #1723 11.04.2015 21:14

@Anonim (niezalogowany): Wątpię, żeby zaglądali tu twórcy CCleanera, by móc odpowiedzieć na Twoje pytanie...

  #1722 07.04.2015 12:59

Wipe (Agenia, GmbH) - http://www.dobreprogramy.pl/Wipe,Program,Windows,39984.html
- Proste i dobre narzędzie za free, którym można usunąć gigabajty śmieci z komputera, na przykład: historia przeglądania, pliki index.dat, ciasteczka, cache, dzienniki, tymczasowe pliki internetowe, historię wyszukiwania i wiele, wiele innych przedmiotów. Ochrona prywatności w Internecie! Odzyskuje sporo gigabajtów wolnego miejsca.

  #1721 07.04.2015 10:50

Czemu wersja 5 ma taki dziwny i paskudny wygląd?

  #1720 06.04.2015 13:04
  #1719 03.04.2015 14:01

Ciekawe: Zawsze na bieżąco. Install and Update All Your Programs at Once - https://ninite.com

MrBeckham666   15 #1718 31.03.2015 04:14

@Attyu (niezalogowany): jest napisane na oficjalnej stronie głównie wsparcie i licencja dla firm. dla domowego usera wersja free jest praktycznie tak samo dobra jak pro.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.