Pobierz program Asystent pobierania włączony

CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Galeria programu

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach). Obsługuje pakiety biurowe, różne przeglądarki, odtwarzacze multimedialne i wiele innych popularnych programów.

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu, oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu. Aplikacja posiada moduł tzw. aktywnego monitoringu. Dzięki niemu może skanować komputer pod kątem występowania śmieci i zajmować się nimi na bieżąco.

Główne funkcje programu

System Windows i przeglądarki internetowe

 1. kasowanie tymczasowych plików internetowych
 2. czyszczenie historii odwiedzanych stron
 3. usuwanie ciasteczek (cookies)
 4. usuwanie ukrytych plików Index.dat
 5. czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer)
 6. czyszczenie zawartości kosza
 7. czyszczenie zawartości schowka systemowego
 8. usuwanie plików tymczasowych *.tmp
 9. usuwanie plików raportów *log
 10. czyszczenie listy ostatnio otwieranych dokumentów (w Menu Start)
 11. czyszczenie listy ostatnio uruchamianych programów (w Menu Start)
 12. czyszczenie historii Pomocnika Wyszukiwania Windows XP
 13. usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemów

Aplikacje

Program umożliwia czyszczenie listy otwieranych plików w programach wykorzystujących standardowe komponenty Windows, a także kasowanie ich plików tymczasowych.

M.in. Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wielu innych.

Rejestr

Wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie

 1. brakujących plików współdzielonych DLL
 2. nieprawidłowych rozszerzeń plików
 3. problemów z kontrolkami ActiveX i klasami
 4. programów
 5. czcionek
 6. ścieżek dostępu do programów
 7. plików pomocy
 8. instalatora
 9. przestarzałego oprogramowania
 10. aplikacji uruchamianych podczas startu systemu
 11. błędne skróty w Menu Start i na Pulpicie

Uwaga!

 • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
 • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
 • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Ccleaner wyczyści pozostałości po przeglądarce Microsoft Edge

34
OPROGRAMOWANIE 28.05.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Popularna aplikacja do oczyszczania systemu Windows ze śmieci, CCleaner, właśnie doczekała się wersji wspierającej najnowszą przeglądarkę Microsoftu. Dzięki niej możemy już wyczyścić dane tymczasowe nie tylko Chrome czy Firefoksa, ale również Edge. Funkcja będzie przydatna przede wszystkim dla osób, które chcą usunąć dane tymczasowe i historię przeglądania. Zapewne wielu z czytelników naszego portalu korzysta z CCleanera na co dzień – nic w tym dziwnego, aplikacja pozwala na oczyszczenie systemu ze śmieci na dysku, a także błędnych wpisów w rejestrze. Zapewnia przy tym wysokie bezpieczeństwo…

CCleaner idzie z duchem czasu, wprowadza interfejs płaski niczym Modern UI

86
OPROGRAMOWANIE 25.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Piąta edycja bardzo popularnego oprogramowania do czyszczenia systemu jakim jest CCleaner to przede wszystkim nowy, zupełnie spłaszczony interfejs. Wzorem Microsoftu, a także innych twórców oprogramowania, także i firma Piriform Ltd. postanowiła wykorzystać elementy znane z Modern UI, czy androidowego Material Design. Na szczęście to niejedyna zmiana, jaka zaszła w tej wersji. Pierwszym elementem, który zwróci naszą uwagę po uruchomieniu nowej wersji będzie odświeżony interfejs. Producent zerwał z jego klasyczną odmianą stosowaną od kilku lat. Zamiast tego wszystkie przyciski, ikony i pola…

Recenzje użytkowników

Potrafi wyczyścić sporo śmieci, ma podstawowy czyścik rejestru i menu kontekstowego, mały, szybki
monitor systemu zaśmiecający autostart
ocena użytkownika

Działa zawsze, wszędzie i na wszystkim. Nie usunie 100% śmieci, ale sukcesywnie zbliża się do tej wartości. Delikatny, nigdy nie uszkadza systemu.

17.06.2015 20:08 | Recenzja do wersji 5.06.5219
Bezpłatny, szybki, kompleksowy
Niedoskonały (jak każdy inny)
ocena użytkownika

Nie ma idealnego programu do usuwania śmieci z systemu. Są jednak programy, które przez swoją kompleksowość i rozbudowane funkcje są w stanie usunąć tych śmieci najwięcej. Do takich programów należy właśnie CCleaner, od lat przodujący w tego typu aplikacjach, przez wielu uważany za program typu "must have", a na dobrychprogramach będący w czołówce najczęściej pobieranych i najlepiej ocenianych aplikacji.
Największą zaletą CCleanera jest jego kompleksowość. Program nie skupia się jedynie na usuwaniu pozostałości po surfowaniu w Internecie czy tylko na usuwaniu zbędnych wpisów z rejestru. CCleanerem zdziałamy zdecydowanie więcej (patrz opis programu).
Jedną z najbardziej cenionych przeze mnie funkcji jest możliwość monitorowania programów i usług uruchamianych wraz z systemem. W module tym możemy precyzyjnie określić, które z tych programów i usług mają się uruchamiać wraz z systemem, co bardzo przydaje się zwłaszcza tuż po instalacji takiego programu, którego będziemy używać bardzo rzadko, a który być może (całkiem niepotrzebnie) staruje w tle tuż po uruchomieniu systemu. Dzięki kontroli autostartu możemy się też dowiedzieć, jakie mamy zainstalowane rozszerzenia do przeglądarek i zarządzać opcjami dostępnymi w menu kontekstowym eksploratora Windows.
Ogólne działanie programu oceniam bardzo wysoko, zwłaszcza w kwestii wspomnianej wyżej kontroli autostartu i czyszczenia pozostałości po odwiedzinach w Sieci. CCleaner nie jest jednak idealny jeśli chodzi o porządki w rejestrze. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet po kilkudziesięciokrotnym czyszczeniu rejestru CCleanerem można w nim znaleźć wpisy odnoszące się do programów odinstalowanych nawet kilka lat wcześniej. Nie jest to jednak wada dyskwalifikująca i w żadnym razie nie stanowi podstawy do wyrzucenia CCleanera z mojego codziennego niezbędnika.

11.04.2015 22:29 | Recenzja do wersji 5.04.5151

Komentarze

  #1751 26.06.2015 00:13

@Anonymous Darknet OS TAILS 1.4- (12 MAJ 2015 ) (niezalogowany):
Wszystkie gry są robione tera pod Windowsa który jest całkowicie bezpieczny
a to gónwo co zaproponowałeś nawet nie wiesz że to od Linuxa jest który jeszcze większym badziewiem sie zwie

  #1750 26.06.2015 00:11

@Anonymous Darknet OS TAILS 1.4- (12 MAJ 2015 ) (niezalogowany):
Za dużo amfy czy maryśki?

Lukieroos   4 #1749 25.06.2015 19:49

Chyba najlepszy program do usuwania śmieci z komputera/laptopa ! Testowałem już kilkanaście i albo za mało śmieci usuwali albo system później wywalał błedami..

stemil99   3 #1748 25.06.2015 17:22

Mam go od kilku lat i żadnej SIARY jak dotąd - co czas jakiś aktualizuje i wszystko oki .. w7x64

  #1747 25.06.2015 14:38

Miesiąc i nowa wersja jest :)

CezaR83   6 #1746 25.06.2015 14:17

@UWAGA ! ŚMIECI ! (niezalogowany): KB2990214 - mam tylko tę. Co sie z tym wiąże, za co odpowiada? :>

TKarwowski   1 #1745 24.06.2015 16:44

Bardzo przydatne narzędzie, które znacznie przyspiesza komputer. Mój starter przy instalacji nowego systemu.

  #1744 21.06.2015 09:59

@walgav: Najlepiej to nie korzystać wcale z Windowsa tylko usunąć go z dysku nieodwracalnie i korzystać z super systemu o nazwie The Amniestic Incognito Live System T.A.I.L.S wersji 1.4 wydanej 12 maja 2015 roku który to posiada zamiast Google domyślną wyszukiwarkę Disconnect.me (lecz lepszą wyszukiwarką jest DuckDuckGO ) ( no a więcej informacji na temat systemu T.A.I.L.S 1.4 szukajcie sobie w całym internecie ) przynajmniej z The Amniestic Incognito Live System wersji 1.4 da się bardzo bezpiecznie korzystać z Darknetu
a no tak każdy użytkownik N.S.A Microsoft Windows (Vista ,7 ,8,8.1.10 ) (Microsoft to oddział NSA ZALEŻNY OD TEJ SZPIEGOWSKIEJ INWIGILACYJNEJ ORGANIZACJI WYWIADOWCZO ŚLEDCZEJ .) jest dla NSA na tyle ważną osobą, że będzie KAŻDEGO śledzić bez przerwy bo to ich bojowe zadanie powierzone przez szeryfa Baracka Obamę .
Użytkownik @UWAGA ! ŚMIECI ma totalną rację .

walgav   8 #1743 11.06.2015 09:36

@UWAGA ! ŚMIECI ! (niezalogowany): I co się spinasz? nie chcesz być śledzony to przecież wywal kompa czy komórkę przez okno i w ogóle odłącz się od neta. Sorry taki mamy klimat. Swoją drogą gratuluje samooceny skoro myślisz że jesteś dla NSA na tyle ważną osobą, że będzie Cię śledzić non toper

  #1742 08.06.2015 10:33

Przepraszam pomyłka nie dodawać tego o Lenovo A830
POZDRAWIAM

mdes   2 #1741 04.06.2015 15:29

Wersja professional do pobrania http://mdes.npx.pl/viewpage.php?page_id=638

krzysiek255   3 #1740 30.05.2015 00:12

@Ale Siara! (niezalogowany): masz jakieś ale do kogoś jak ci przeszkadza to nie czytaj i temat skończony dla mnie :D

  #1739 29.05.2015 19:30

@krzysiek255: Po co to tu wklejasz, przecież to jest POLSKA? Tak, czy nie?

krzysiek255   3 #1738 26.05.2015 13:35

v5.06.5219
- Added Microsoft Edge (Spartan / IE 12) cleaning.
- Improved Firefox session cleaning.
- Improved Google Chrome Download History cleaning.
- Improved system restore detection routine.
- Improved keyboard navigation.
- Updated exception handling and reporting architecture.
- Improved localization and language support.
- Minor GUI Improvements.
- Minor bug fixes.

maxweber1981   2 #1737 22.05.2015 13:37

mnie osobiście ta aplikacja wystarcza - potrafi dużo śmieci usunąć - oczyścić rejestr - a teraz jeszcze od jakiegoś czasu jest wersja na androida. super sprawa. na ten programik kupiłem sobie swojego czasu licencje bo warto takiego programy wspierać aby autorzy mieli motywacje do rozwijania produktu.

horkos   7 #1736 20.05.2015 16:01

Ten zgrabny programik jest naprawdę bezpieczny, robi może nie super dogłębne porządki, ale za to bezawaryjnie.

igor6076   1 #1735 18.05.2015 10:25
  #1734 17.05.2015 07:05

@KowalskiPingwin: Głupie pytanie... Ciekawo na co liczysz? Pewnie też na głupią odpowiedź?
Ahaa... Wujka Googla lub innej Ciotki już nie ma w Twoim domu? To szkoda :D

KowalskiPingwin   3 #1733 16.05.2015 14:06

Czy ten program CCleaner nie zepsuje mi systemu? Bo właśnie dzisiaj ten program chce zainstalować

  #1732 29.04.2015 16:05

CCleaner`a w wersji free używam od ok. 6 lat. Mam go na Windows7 i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z nim czy ze skutkami jego stosowania. Dla osób zielonych nie ogarniających samodzielnego usuwania śmieci ten programik jest doskonałym narzędziem utrzymania systemu w dobrej kondycji. W zakładce Windows mam zaznaczone wszystkie opcje czyszczenia oprócz ,haseł sieciowych, skrótów w menu start i skrótów na pulpicie. Z funkcji zaawansowanych rzadziej (ok raz na miesiąc - dwa miesiące zaznaczam dzienniki zdarzeń windows i stare dane prefetch po czym z powrotem do częstego użytku je odznaczam. W zakładce programy mam zaznaczone wszystko. Świetnym narzędziem jest funkcja wymazywania dysku, którą warto stosować raz w miesiącu. Jedynym słabym punktem, który zauważyłem jest funkcja czyszczenia rejestru. Wydawało mi się, że jest wystarczająca do momentu instalacji programu Wise Registry Cleaner. o nim w innym komentarzu. Wspomnę jedynie, że pomimo regularnego czyszczenia rejestru CCleaner`em znalazł mon ponad 150 błędnych wpisów w rejestrze. Sumując mogę z czystym sumieniem polecić CCleaner`a, ale warto posiadać Wise Registry Cleaner`a.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.