Pobierz program Asystent pobierania włączony

CCleaner to bezpłatna aplikacja przeznaczona do optymalizacji i usuwania z systemu zbędnych plików pozostawionych przez inne programy. Pozwala na wyczyszczenie zarówno dysku twardego jak i rejestru z niepotrzebnych i spowalniających komputer danych. Dzięki swoim funkcjom program postrzegany jest również jako jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności.

Galeria programu

Aplikacja umożliwia, za pomocą jednego kliknięcia, wyczyszczenie pozostałości po surfowaniu w Internecie w tym listy odwiedzanych stron internetowych i pobieranych plików, ciasteczek (cookies) oraz tymczasowych plików internetowych. Ponadto CCleaner pozwala na opróżnienie zawartości kosza, systemowego schowka, listy ostatnio uruchamianych programów, listy ostatnio otwieranych dokumentów (także w poszczególnych aplikacjach). Obsługuje pakiety biurowe, różne przeglądarki, odtwarzacze multimedialne i wiele innych popularnych programów.

CCleaner oferuje również kilka innych przydatnych funkcji. Wśród nich możliwość zarządzania programami uruchamianymi wraz ze startem systemu, oraz optymalizowanie jego pracy dzięki usuwaniu tymczasowych plików i wyszukiwaniu potencjalnych problemów w rejestrze. Dodatkowo w module narzędzia udostępniono również możliwość odinstalowywania programów z systemu. Aplikacja posiada moduł tzw. aktywnego monitoringu. Dzięki niemu może skanować komputer pod kątem występowania śmieci i zajmować się nimi na bieżąco.

Główne funkcje programu

System Windows i przeglądarki internetowe

 1. kasowanie tymczasowych plików internetowych
 2. czyszczenie historii odwiedzanych stron
 3. usuwanie ciasteczek (cookies)
 4. usuwanie ukrytych plików Index.dat
 5. czyszczenie lokalizacji ostatnio pobieranego pliku (Internet Explorer)
 6. czyszczenie zawartości kosza
 7. czyszczenie zawartości schowka systemowego
 8. usuwanie plików tymczasowych *.tmp
 9. usuwanie plików raportów *log
 10. czyszczenie listy ostatnio otwieranych dokumentów (w Menu Start)
 11. czyszczenie listy ostatnio uruchamianych programów (w Menu Start)
 12. czyszczenie historii Pomocnika Wyszukiwania Windows XP
 13. usuwanie zrzutów pamięci po zawieszeniu systemów

Aplikacje

Program umożliwia czyszczenie listy otwieranych plików w programach wykorzystujących standardowe komponenty Windows, a także kasowanie ich plików tymczasowych.

M.in. Firefox, Opera, Media Player, eMule, Kazaa, Google Toolbar, Netscape, Microsoft Office, Nero, Adobe Acrobat, WinRAR, WinAce, WinZip i wielu innych.

Rejestr

Wyszukiwanie potencjalnych problemów w zakresie

 1. brakujących plików współdzielonych DLL
 2. nieprawidłowych rozszerzeń plików
 3. problemów z kontrolkami ActiveX i klasami
 4. programów
 5. czcionek
 6. ścieżek dostępu do programów
 7. plików pomocy
 8. instalatora
 9. przestarzałego oprogramowania
 10. aplikacji uruchamianych podczas startu systemu
 11. błędne skróty w Menu Start i na Pulpicie

Uwaga!

 • W naszej bazie dostępny jest dodatek CCEnhancer, który rozszerza funkcjonalność CCleanera o obsługę 270 nowych aplikacji. Pobrać go można w naszym dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Rozszerzenia programów (patrz: Programy powiązane).
 • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
 • Istnieje też rozszerzona wersja programu, CCleaner Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CCleaner 5.08 zrobi porządek w Windows 10, wyczyści śmieci po Edge

16
OPROGRAMOWANIE 24.07.2015 | Adam Golański (eimi)

CCleaner wciąż jest jednym z najlepszych narzędzi do robienia porządków w najgorszych pod względem niechlujności systemach Windows. Teraz z tego przydatnego programu mogą już skorzystać użytkownicy testowych wersji Windows 10 – nowa wersja wprowadza oficjalnie wsparcie dla ostatniej kompilacji 10240, na podstawie której zbudowana zostanie wersja finalna „dziesiątki”, udostępniona od 29 lipca. Oznaczona numerem 5.08 wersja przynosi też ulepszoną obsługę czyszczenia pamięci podręcznej i zapisanych haseł przeglądarki Microsoft Edge, lepsze wsparcie dla programów takich jak Avira Antivirus,…

Ccleaner wyczyści pozostałości po przeglądarce Microsoft Edge

34
OPROGRAMOWANIE 28.05.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Popularna aplikacja do oczyszczania systemu Windows ze śmieci, CCleaner, właśnie doczekała się wersji wspierającej najnowszą przeglądarkę Microsoftu. Dzięki niej możemy już wyczyścić dane tymczasowe nie tylko Chrome czy Firefoksa, ale również Edge. Funkcja będzie przydatna przede wszystkim dla osób, które chcą usunąć dane tymczasowe i historię przeglądania. Zapewne wielu z czytelników naszego portalu korzysta z CCleanera na co dzień – nic w tym dziwnego, aplikacja pozwala na oczyszczenie systemu ze śmieci na dysku, a także błędnych wpisów w rejestrze. Zapewnia przy tym wysokie bezpieczeństwo…

Recenzje użytkowników

Potrafi wyczyścić sporo śmieci, ma podstawowy czyścik rejestru i menu kontekstowego, mały, szybki
monitor systemu zaśmiecający autostart
ocena użytkownika

Działa zawsze, wszędzie i na wszystkim. Nie usunie 100% śmieci, ale sukcesywnie zbliża się do tej wartości. Delikatny, nigdy nie uszkadza systemu.

17.06.2015 20:08 | Recenzja do wersji 5.06.5219
Bezpłatny, szybki, kompleksowy
Niedoskonały (jak każdy inny)
ocena użytkownika

Nie ma idealnego programu do usuwania śmieci z systemu. Są jednak programy, które przez swoją kompleksowość i rozbudowane funkcje są w stanie usunąć tych śmieci najwięcej. Do takich programów należy właśnie CCleaner, od lat przodujący w tego typu aplikacjach, przez wielu uważany za program typu "must have", a na dobrychprogramach będący w czołówce najczęściej pobieranych i najlepiej ocenianych aplikacji.
Największą zaletą CCleanera jest jego kompleksowość. Program nie skupia się jedynie na usuwaniu pozostałości po surfowaniu w Internecie czy tylko na usuwaniu zbędnych wpisów z rejestru. CCleanerem zdziałamy zdecydowanie więcej (patrz opis programu).
Jedną z najbardziej cenionych przeze mnie funkcji jest możliwość monitorowania programów i usług uruchamianych wraz z systemem. W module tym możemy precyzyjnie określić, które z tych programów i usług mają się uruchamiać wraz z systemem, co bardzo przydaje się zwłaszcza tuż po instalacji takiego programu, którego będziemy używać bardzo rzadko, a który być może (całkiem niepotrzebnie) staruje w tle tuż po uruchomieniu systemu. Dzięki kontroli autostartu możemy się też dowiedzieć, jakie mamy zainstalowane rozszerzenia do przeglądarek i zarządzać opcjami dostępnymi w menu kontekstowym eksploratora Windows.
Ogólne działanie programu oceniam bardzo wysoko, zwłaszcza w kwestii wspomnianej wyżej kontroli autostartu i czyszczenia pozostałości po odwiedzinach w Sieci. CCleaner nie jest jednak idealny jeśli chodzi o porządki w rejestrze. Z własnego doświadczenia wiem, że nawet po kilkudziesięciokrotnym czyszczeniu rejestru CCleanerem można w nim znaleźć wpisy odnoszące się do programów odinstalowanych nawet kilka lat wcześniej. Nie jest to jednak wada dyskwalifikująca i w żadnym razie nie stanowi podstawy do wyrzucenia CCleanera z mojego codziennego niezbędnika.

11.04.2015 22:29 | Recenzja do wersji 5.04.5151

Komentarze

zawada223   2 #1769 28.08.2015 16:18

@anonom+ pod warunkiem, że nie zaznaczasz każdej opcji "jak leci" - to jest bezpieczny.

U mnie ani razu nie wywołał żadnych problemów, korzystałem na Xp, Win7 i Win8 - wszędzie działał bez zarzutów, a dodatek Ccenhancer stanowi świetne uzupełnienie i pozwala zaoszczędzić sporo miejsca po nieużytkowanych grach/aplikacjach.

  #1768 27.08.2015 09:12

czy ten program jest bezpieczny i co można zaznaczyć do czyszczenia - z góry dzięki za odpowiedż

  #1767 26.08.2015 19:45

#1765 / #1766 , Dobre hehe.

krzysiek255   3 #1766 26.08.2015 13:53

mam nadzieje że ten pasek biały na górze powróci bo na chwile obecną brzydko wygląda

JURCZ91   3 #1765 26.08.2015 10:59

W końcu usunęli ten brzydki biały pasek na górze :P

mzichip   1 #1764 20.08.2015 10:45

@Karol Kurczuk: A uważasz, że takie postępowanie jest ok? Mogę być laikiem, wchodzę na jeden z lepszych portali, ściągam program i potem mam same kłopoty. Mimo usilnych starań nie udało mi się przywrócić pełnej funkcjonalności sytemu. System postawiłem z kopi partycji. Jednak będę się upierał, że dodawane programy dodatkowe nie powinny obciążać systemu lub nawet mu szkodzić. Nie każdy jest ekspertem. Mój błąd, że nie doczytałem i za szybko potem kliknąłem przy instalowaniu, w zasadzie zagapiłem się, a skutki opłakane. Ale mimo wszystko moim zdaniem tak nie powinno być. Bardzo lubię ten portal, ale ta sytuacja mnie trochę zaniepokoiła, ponieważ łatwo można zainfekować komputery użytkowników ze słabą wiedzą, a przecież powinni mieć pewność, że "dobre programy" to marka sama w sobie i nie ma czego się obawiać, korzystając z tego serwisu. W końcu ten portal edukuje, jak ustrzec się przed niechcianym oprogramowaniem, a po cichu je dodaje.

mzichip   1 #1763 20.08.2015 10:45

A uważasz, że takie postępowanie jest ok? Mogę być laikiem, wchodzę na jeden z lepszych portali, ściągam program i potem mam same kłopoty. Mimo usilnych starań nie udało mi się przywrócić pełnej funkcjonalności sytemu. System postawiłem z kopi partycji. Jednak będę się upierał, że dodawane programy dodatkowe nie powinny obciążać systemu lub nawet mu szkodzić. Nie każdy jest ekspertem. Mój błąd, że nie doczytałem i za szybko potem kliknąłem przy instalowaniu, w zasadzie zagapiłem się, a skutki opłakane. Ale mimo wszystko moim zdaniem tak nie powinno być. Bardzo lubię ten portal, ale ta sytuacja mnie trochę zaniepokoiła, ponieważ łatwo można zainfekować komputery użytkowników ze słabą wiedzą, a przecież powinni mieć pewność, że "dobre programy" to marka sama w sobie i nie ma czego się obawiać, korzystając z tego serwisu. W końcu ten portal edukuje, jak ustrzec się przed niechcianym oprogramowaniem, a po cichu je dodaje.

Chris Gunsen   5 #1762 16.08.2015 08:18

Wszystko można,co nie można,tylko wolno i z ostrożna. To jest stara i uniwersalna rada dla wszystkich używających tego typu programy. Pomyśl zanim cokolwiek usuniesz!

Karol Kurczuk   10 #1761 15.08.2015 01:45

@mzichip: Właśnie Ty takim laikiem jesteś a w dodatku analfabetą bo nie potrafisz czytać LINKI BEZPOŚREDNIE!!!! KLIKAJĄC NA LINK BEZPOŚREDNI NIE UŻYWASZ ASYSTENTA A JAK MASZ KONTO A WIDZĘ ŻE MASZ, TO GO WYŁĄCZ W USTAWIENIACH!

  #1760 01.08.2015 18:39

CCleaner ogranicza sposoby w jakie wrogie lub złośliwe strony mogą monitorować twoje nawyki i preferencje lub nawet zainfekować system :(
Opis - CCleaner - bezpieczne usuwanie plików i czyszczenie sesji... https://securityinabox.org/en/guide/ccleaner/windows

mzichip   1 #1759 31.07.2015 09:57

Czegoś nie rozumiem. Z waszego serwera, strony czy jak to nazwać można ściągnąć programy, narzędzi i tak dalej. Wczoraj postanowiłem ściągnąć program CCleaner. Program ściąga się za pomocą waszego kreatora, czyli macie w tym współudział. Mój błąd, że wybrałem instalację domyślną, ale dlaczego wrzucacie do tego kupę innych programów: Opera, program modyfikujący strony startowe oraz program szpiegujący?
Wiec może mi wytłumaczcie dlaczego tak robicie, czy naprawdę chęć zysku jest ważniejszy niż zadowolony użytkownik waszej strony? A co ma zrobić laik komputerowy, który nagle dostaje nową domyślną przeglądarkę, nową wyszukiwarkę i jeszcze jakiegoś "szpiega" w systemie, a system nagle staje ociężały. Ciekaw jestem, co mądrego mi odpiszecie. Oczywiście potem ściągnąłem CCleaner ze strony producenta i był pozbawiony dodatków, co utwierdza mnie w przekonaniu, że to wasz sprawka.

TheWikaPL   3 #1758 30.07.2015 10:18

Dobry program i w ogóle, ale usunęło mi The Sims 2 patrzyłam na forum i ponoć od skanowania CCleaner Nie można później normalnie otworzyć The Sims 2 i trzeba instalować od nowa co nie jest najlepszą opcją bo pobiera parę godzin w końcu to dużo GB bo to The Sims 2 Pełna Kolekcja

  #1757 23.07.2015 21:27

@TROLOWYXD (niezalogowany): LINUX to darmowy system dla Amatorów ! Jeśli chcesz wykorzystać coś z systemu komercyjnie, sprawdź kto jest autorem programu lub kilku programów z których coś ulepiłeś. Pamiętaj że bogate państwa olewają polskie Uniwersytety i twoje prawa autorskie, z uśmiechem Judasza w tle. Taką mamy e_litę polityczną. Po kilku odpaleniach,, " CCleaner " ślimaczy się w Win_8.1 / 4_rdzenie / 7 wątków / 8 GB_RAM .itd.

  #1756 23.07.2015 21:14

@michalex1992: Olej ich . Oko za Oko.

macaleks   11 #1755 23.07.2015 13:54

Release Notes
v5.08.5308 (23 Jul 2015)
- Improved Windows 10 (10240 RTM build) compatibility.
- Improved Microsoft Edge Cache and Saved Password cleaning.
- Improved Opera 30 Session cleaning.
- Added Microsoft Edge Browser Monitoring (CCleaner Professional only).
- Added 'Open CCleaner' to System and Browser Monitoring (CCleaner Professional only).
- Improved Include and Exclude Wildcard support.
- Added Foxit Reader 7 and RealTimes cleaning.
- Improved Avira Antivirus, BlueStacks and Media Player Classic cleaning.
- Updated various translations.
- Minor GUI Improvements.
- Minor bug fixes.

krzysiek255   3 #1754 14.07.2015 16:53

Mozilla ma dość dziurawego Adobe Flash i blokuje go w Firefoxie
http://antyweb.pl/mozilla-ma-dosc-dziurawego-adobe-flash-i-blokuje-go-w-firefoxie/

michalex1992   5 #1753 12.07.2015 16:44

@Docent: Mam takie pytanie jak mogę usunąć wszystkie komentarze które napisałem pisałem do redakcji ale nikt mi nie odpisał na to

michalex1992   5 #1752 12.07.2015 16:43

@DanKar: Mam takie pytanie jak mogę usunąć wszystkie komentarze które napisałem pisałem do redakcji ale nikt mi nie odpisał na to

  #1751 26.06.2015 00:13

@Anonymous Darknet OS TAILS 1.4- (12 MAJ 2015 ) (niezalogowany):
Wszystkie gry są robione tera pod Windowsa który jest całkowicie bezpieczny
a to gónwo co zaproponowałeś nawet nie wiesz że to od Linuxa jest który jeszcze większym badziewiem sie zwie

  #1750 26.06.2015 00:11

@Anonymous Darknet OS TAILS 1.4- (12 MAJ 2015 ) (niezalogowany):
Za dużo amfy czy maryśki?

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.