Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

CDBurnerXP to całkowicie darmowy program do nagrywania płyt CD-R, CD-RW, DVD+R/RW, DVD-R/RW, DVD-RAM, BD i HD-DVD.

Galeria programu

Program nie jest może aż tak rozbudowany jak np. Nero Burning ROM, ale oferuje wszystko co niezbędne do nagrywania płyt. CDBurnerXP umożliwia także nagrywanie danych z obrazu ISO (również z innych programów), zgrywanie płyt do obrazu ISO, tworzenie i kontynuowanie wielosesyjnych kompilacji, bootowalnych dysków i zgrywanie płyt CD-Audio do plików w formatach MP3, OGG, WMA, WAV, FLAC. Obsługuje większość popularnych nagrywarek CD-R/RW, a także technologię BURN-PROOF.

W najnowszej wersji programiści zdecydowali się przepisać kod od zera, dzięki czemu udało im się zredukować wielkość pliku z kilkunastu do 2 MB. CDBurnerXP 4.0 to także wsparcie dla nowych technologi (Double layer DVD, Blu-Ray i HD-DVD), formatu FLAC, obsługi wielu języków, playlist WPL i znacznie więcej. Pełna lista możliwości aplikacji dostępna jest na stronie projektu.

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania programu i nie zalecamy ich instalacji.
  • Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 2.0 lub nowszej. Najnowszą wersję .NET Framework można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki (patrz: Programy powiązane).
  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekkość aplikacji, szybkość,polska wersja językowa, możliwość zastosowania do celów komercyjnych za free
nie doszukiwałem się
ocena użytkownika

Aplikacja CDBurnerXP może okazać się doskonałą alternatywą dla osób ,które chciałyby porzucić dotychczas posiadane na swoim PC, tego typu narzędzie z powodu jego ociężałości dla systemu. Obecnie dostępna do pobrania jest wersja CDBurnerXP 4.3.8.2631,jest ona bardzo lekka w stosunku do oferowanych możliwości i do tego co proponują podobne, konkurencyjne programy tego typu . Po zainstalowaniu zajmie, zaledwie 12,16 MB, w moim przypadku to dwanaście razy mniej niż dotychczas używana płatna wersja innej aplikacji . Kiedy odinstalowałem stary „kombajn” zostałem pożegnany przez jego twórców, następującym tekstem; bardzo nam przykro, że postanowiłeś zrezygnować z używania naszego produktu … Dzisiaj mogę śmiało i z czystym sumieniem powiedzieć , że dla mnie wcale przykro nie jest. Wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony z rezygnacji.

Przejdźmy jednak do konkretów, co oferuje nam CDBurnerXP. Na początek dobra wiadomość ,bezpłatność i brak przymusu rejestracji faktu używania aplikacji . Możliwość w pełni darmowego używania aplikacji do celów komercyjnych. Osoby , które chciałyby kopiować materiały zabezpieczone przed ich kopiowaniem, mogą być rozczarowane, aplikacja nie omija zabezpieczeń. CDBurnerXP bardzo dobrze radzi sobie z tworzeniem płyt Audio, można dokonać bardzo ciekawych kompilacji z plików MP3, FLAC,WMA,WAV,OGG, a dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi w łatwy sposób wybrać z posiadanej kolekcji utworów, te, z których chcemy stworzyć zapis na płycie, kolejkując je według własnego uznania. Aplikacja poradzi sobie też z zapisem zdjęć, które chcemy w ten sposób zabezpieczyć przed przypadkową utratą. Na temat wypalania płyt Blu – Ray i HD – DVD, nie będę się wypowiadał z prostej przyczyny, gdyż tego nie robię. Ten temat pozostawiam następnym recenzentom, którzy będą mieli ochotę wyrazić swoją opinię na temat tej aplikacji.

Podsumowując całość, chciałbym zadać takie kontrowersyjne pytanie, może kogoś nawet irytujące, po co to w recenzji? Nie potrafię sobie odmówić tej przyjemności. Czy programy tego typu jak CDBurnerXP mają jeszcze przed sobą przyszłość i rację bytu w perspektywie nadchodzących lat? Jak długo jeszcze płyty CD, DVD będą używane do zapisu różnych danych? Co tak naprawdę przyczyni się do odejścia tych nośników zapisu? Czy będzie to postępująca ekspansja urządzeń mobilnych, Cloud computing, USB 3.0 i pendrive, czy szereg usług takich jak Spotify, a może rozwój technologiczny odbiorników TV z dostępem do multimediów przez sieć komputerową w standardzie DLNA? To z całą pewnością pokaże czas. Na dzień dzisiejszy, pomimo różnych możliwości, to cena za jaką możemy nabyć płyty do zapisu stanowi duży plus i, chociaż staje się ta forma archiwizacji mniej wygodna w stosunku do tego co oferują inne nośniki zapisu, jeszcze długo pozostanie w użyciu masowym. Wybór aplikacji do wypalania płyt jest tak duży, że nazwanie jednej z nich najlepszą byłoby śmieszne. Najlepszym narzędziem jest zawsze takie , które w danej chwili spełnia wszystkie oczekiwania i potrzeby jego użytkownika. Ja znalazłem takie i jest nim CDBurnerXP.

29.08.2011 19:08 | Recenzja do wersji 4.3.8.2631

Komentarze

pjot (niezalogowany) 16.09.2014 13:11 #532

@anna.k (niezalogowany): u mnie jest to samo! znalazłaś źródło problemu albo jakis inny programik który nie robi problemow z odtwarzaniem na iinych mediach?

pjot (niezalogowany) 16.09.2014 13:10 #531

@Anonim (niezalogowany): u mnie jest to samo! znalazłeś źródło problemu albo jakis inny programik który nie robi problemow z odtwarzaniem na iinych mediach?

pytanie_za10pkt (niezalogowany) 15.09.2014 21:09 #530

Czy producent CDBurnerXP dalej dołącza do tego programu OpenCandy?

Anonim (niezalogowany) 31.08.2014 11:54 #529

@anonim (niezalogowany): niestety program nagrywa zbyt szybko ignoruje wybrane wartości ocena niczym się nie wyróżnia taka sama kicha jak większość

anonim (niezalogowany) 01.08.2014 22:06 #528

chciałem nagrać windows na dvd przez ten program, to jak nagrałem na DVD windows to wyskoczył mi komunikat ze system zakonczyło się sukcesem ,to uruchamiam płyte DVD okazuje się ze nie zostalo nic nagranie .

Anonim (niezalogowany) 22.07.2014 15:22 #527

Program nagrywa płyty z MP3 ale ma jakieś problemy z ich zamknięciem bo są one możliwe do otwarcie jedynie w komputerze, nie odtwarzają się na stacjonarnych odtwarzaczach DVD, w kinach domowych lub samochodzie, gdzie płyty z MP3 nagrane w Nero działają bez problemu.

PitBoss  08.07.2014 23:45 #526

Ja osobiście nigdy nie korzystałem z tego programu bo zawsze miałem Ashampo do czasu gdy po za trwałym wypaleniem płyty chciałem na tymczasowo wypalić np linuxa na DVD+RW a tu lipa źle kasował poprzednie wypalanie, jak dawałem całkowite kasowanie wywalał płyte po 3 sec komunikat że niby pomyślnie, a ścieżkę wypalania nadal było widać. Po zainstalowaniu tego programu dziś przetestowałem go właśnie na tym kasowaniu i włola idealnie usunął. Nie testowałem go do reszty ale myślę że z resztą też sobie bez problemu poradzi :) Tak więc ja polecam. [Dla info: Win7 64b]
Pozdrawiam

PitBoss  08.07.2014 23:41 #525

@anna.k (niezalogowany): Może gdzieś indziej jest popełniany błąd. Ciężko nam jest określić co niewłaściwego robisz. Równie dobrze wina może leżeć w bibliotekach systemowych a nie w działaniu programu. No trudno to szukaj dalej, dodam jedynie fakt że ostatnimi czasy Ashampo burning się psuje i nie raz tez błędnie wypala. No ale kto szuka ten znajdzie.

anna.k (niezalogowany) 07.07.2014 13:44 #524

Niestety, naczytałam się komentarzy i zaufałam, a tu lipa: płyta wypala sie prawidłowo ale odtwarzacz domowy jej nie odtwarza. Widzi ilość ścieżek ale nie odtwarza pierwszej. Dodam, że każda inna płyta, czy oryginalna czy wypalona, chodzi bez zarzutu :( A więc smuteczek i instalujemy coś innego. Nie polecam.

Karol Kurczuk  03.06.2014 08:45 #523

@MrBeckham666: Program idealny, także mam starą nagrywarkę,ale u mnie chodzi idealnie

MrBeckham666  26.05.2014 16:13 #522

@123qwerty (niezalogowany): ponieważ nagrywasz pewnie w max predkosci i jak masz do tego starą nagrywarke i słabej jakośći płyty to żaden program ci nie pomoże.

dodać że program działa na windows 7/8.1 na 32 bit i 64 bit i nie obsługuje tylko płyt CD.

wyjasniam to bo wiele ludzi przez mylącą nazwe programu myśli że działa on tylko na xp i wypala tylko cd.

123qwerty (niezalogowany) 22.05.2014 07:48 #521

Niestety kosmoss999 ma rację. Z każdą aktualizacją jest gorzej. Płyty wypala dobrze z tym, że potem nie działają w stacjonarnych odtwarzaczach m.in. dvd.

Anonim (niezalogowany) 15.03.2014 16:21 #520

To chyba plus dla nowej wersji, ale ta wersja dość szybko potrafi weryfikować dane po nagraniu płyty BD-R . Dawniej było to od 2-4 godzin na całą płytę, obecnie około 40 minut. Sam się dziwię że tak szybko i zastanawiam czy wszystko jest ok . Zmienił się też log. Zapis zdarzeń przy nagrywaniu jest teraz inny bardziej konkretny a jednocześnie ubogi w informację. Sam program jest ok, nagrałem masę płyt na nim.

ssasd (niezalogowany) 12.03.2014 07:42 #519

bardzo fajny, nie czytajcie komentarzy bo wiadomo jak to z nimi jest ; )

Illusion  27.01.2014 11:06 #518

Bardzo dobry program, polecam! ;)

Illusion  27.01.2014 11:03 #517

@FIF (niezalogowany): Hej FIF, tak prawdopodobnie zostały na dysku obrazy tych płyt, które kopiowałeś. Wydaje mi się, że na domyślnych ustawieniach kasują się one automatycznie, choć mogę się mylić... Wejdź w ustawienia (taka zębatka) i powinieneś mieć opcję wyboru folderu tymczasowego (tam będą zapisywane te obrazy), więc wybierz jakąś inną partycję, na której masz więcej miejsca, a po wszystkim kasuj te obrazy, ew. poszperaj w opcjach (nie ma ich dużo) i zobacz, czy nie masz odznaczonej jakiejś opcji odpowiedzialnej za usuwanie tego automatycznie. Pozdrawiam :D

FIF (niezalogowany) 22.01.2014 07:23 #516

Hej ! Po skopiowaniu kilku płyt dvd, na dysku C mam kilkanaście GB mniej miejsca wolnego. Czy gdzieś tam zapisały się jakieś kopie czy o co chodzi? w pracy mam to samo. Gdzie znajde te pliki do usunięcia>?

Anonim (niezalogowany) 16.12.2013 18:43 #515

Program jest bardzo dobry - przynajmniej w moim przypadku okazał się bardzo przydatny.
Nie mogłem skasować danych na DVD+RW. Próbowałem kilka softów, m.in BurnAware Free, a to maleństwo (wersja portable) zrobiła to bez "zająknięcia się" :).

Axles  24.11.2013 18:05 #514

Potwierdzam z ostatnią wersją programu jest coś nie tak, płyty nie potrafi zamknąć i wiesza się, nie można nawet ubić po tym procesu ani tacki wyciągnąć. Sprawdzałem na dwóch kompach pod Win 8.1 i to samo.

lopez13 (niezalogowany) 11.11.2013 17:34 #513

@kosmoss999 (niezalogowany): Widocznie nagranie plyty dla Ciebie to kosmos....

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.