Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

ComboFix to darmowe i niezwykle skuteczne narzędzie do tworzenia szczegółowych logów systemu oraz usuwania z komputera wszelakiego rodzaju szkodliwego oprogramowania.

Galeria programu

Program nie wymaga instalacji, a praca z nim odbywa się za pośrednictwem interfejsu tekstowego. Po uruchomieniu ComboFix tworzy kopię zapasową danych, które przywrócone zostaną w przypadku niepowodzenia. Program podczas działania dokładnie skanuje system, usuwając automatycznie napotkane złośliwe oprogramowanie. Proces ten trwać może różnie w zależności od stopnia zawirusowania komputera i w jego trakcie dostrzec można różne dziwne zachowania (m.in. znikanie ikon z pulpitu, zmiana konfiguracji zegarka na pasku zadań itp.), nie należy się tym jednak przejmować - po zakończeniu pracy wszystko powinno wrócić do pierwotnego stanu.

Informacje o efektach pracy programu znaleźć można w wygenerowanym przez niego logu, który ma postać pliku tekstowego.

Uwaga!

  1. Pracę z narzędziem zaleca się jedynie zaawansowanym użytkownikom.
  2. Przed uruchomieniem ComboFix zaleca się zamknięcie uruchomionych programów - w tym oprogramowania antywirusowego.
  3. Oprogramowanie antywirusowe może błędnie traktować program jako wirusa. ComboFix zawiera komponenty do wyłączania procesów w systemie, co odbierane jest przez programy zabezpieczające jako źródło potencjalnego zagrożenia.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki dokładny uratował już nie jeden system przed formatem
Agresywny, w moim doświadczeniu z nim brak uszkodzeń systemu
ocena użytkownika

Super Aplikacja polecam każdemu do ratowania systemu , miałem taki przypadek przestawały mi działać programy w systemie jeden po drugim potem również niektóre funkcje też nie odpowiadały ,byłem gotowy już robić już format skanowałem system różnym skanerami bez skutku żadnego wirusa nie znalazłem a system nadal szwankował , kiedy uruchamiałem Combo Fix nie udało się go nawet uruchomić pokazywało że błąd ! w końcu udało mi się go uruchomić z poziomu awaryjnego i ruszył a po skanie wszystko zaczęło mi działać bez zarzutu , czyli jest dobrym skutecznym skanerem , trzeba tylko czasami dłużej poczekać na wynik skanowania .

01.09.2013 14:53 | Recenzja do wersji 13.8.31.01
Szybki, Usuwa groźne infekcje z którymi nie radzą sobie typowe programy antywirusowe.
Może uszkodzić system.
ocena użytkownika

Czy aby na pewno należy ten program uznać za niebezpieczny na tyle, aby stosować go wyłącznie pod okiem specjalisty? Zwykły panel sterowania kart amd pozwala spalić komponenty poprzez zwiększenie napięcia, ale tam nikt nie mówi o specjalistach, nadzorze. Fizyczne uszkodzenie jest znacznie bardziej kosztowne od konieczności reinstalacji systemu czy przywracania kopii zapasowej! Oczywiście, to prawda że program potrafi mocno ingerować w system, powyłączać część usług lub nawet go uszkodzić, ale w wielu przypadkach pozwoli także go uratować, lub choćby doprowadzić do stanu w którym można wygodnie zgrać dane.

Podsumowując: nie jest to program dla osób które wczoraj kupiły komputer, ale w rękach osoby choć trochę obeznanej z systemem windows (i nie mam tu na myśli specjalisty) potrafi być przydatny.

06.08.2013 21:08 | Recenzja do wersji 13.8.5.3

Komentarze

michas2108 (niezalogowany) 18.04.2014 01:41 #210

Poprostu dajcie mu spokojnie pracowac, odejdzie od komputera gdy zacznie sie skan i wrocicie gdy sie zakonczy a bedzie wszystko cacy. Czytajcie opisy programow w jaki sposob ich uzywac, a nie bedziecie narzekac :)

Dźubasek  31.03.2014 23:50 #209

W ciągu kilku lat użytkowania Combo na różnych kompach z różnymi windowsami (poza "8") nic złego nie przytrafiło się.
Można wiedzieć, jaki był powód uruchomienia Combo? Bo jeśli chciałeś naprawić Rejestr, to znam bardziej odpowiednie programy do tego celu :)

JankooM (niezalogowany) 28.03.2014 10:27 #208

PRZESTRZEGAM! Zawiesił Windows 7 (pół dnia czekałem by się odwiesił i nic) - wymuszony restart. Potem nie działają foldery, Panel Sterowania, UAC, cmd itd. W pamięci gnieździ się jakieś coś: xl34dr.3xe wywoływane z folderu c:\Combofix :P Pewnie kacapy przy tym grzebały. Dzięuję za takie fixy :P

Anonim (niezalogowany) 27.03.2014 16:19 #207

a jak ma sie Combfix do windowsa 8? probowalam zainstalowac i "guzik" nie poszlo :( moze jest jakis inny, ale rownie skuteczny program ktory polecacie?
Dziekuje

marek 2010 (niezalogowany) 21.03.2014 11:55 #206

...do Dźubasek _dzięki za informację,że ComboFix zaczyna deinstalację początkowo pierwotnie scanując. Oczywiście mój błąd.Pośpiech,czy raczej moja obawa przed nieznanym oprogramowaniem.Tyle mojego pisemnego paplania,by kolegom dać odniesienie,że staram się najpierw coś dowiedzieć,jeśli użyję coś nowego.Takie programy decydują o kondycji systemu.Oczywiście,że wiele jeszcze nie wiem.Ale na tyle,ze nie boję się tego czegoś używać.Jestem samoukiem.Sam przyznasz,ze deinstalacja ma niestandartową procedurę.Powinienem na końcu dopisać - Jest niebezpieczny,jeżeli nigdy go nie używałeś.Pozdrawiam.

Dźubasek  20.03.2014 16:03 #205

@marek 2010 (niezalogowany):
Wystarczyłoby napisać:
"Nie poczekałem na końcowy scan. Przerwałem."

Twój błąd, Twoja wina.
Wyraźnie stoi jak byk: Nic nie robić aż do ukończenia pracy programu i wyświetlenia okienka z podsumowaniem (plik *.txt)
Widać przerosło to Ciebie.
Nauka stąd płynie prosta: nie brać się za coś, o czym nie ma się pojęcia.
Deinstalacja przebiega prawidlowo. Też trzeba poczekać. A program po prostu tak zaczyna deinstalację, jakby rozpoczynał pracę od początku. Pzdr :)

marek 2010 (niezalogowany) 19.03.2014 20:37 #204

No mam sytuację teraz mnie wkurzającą.System chodził dobrze,ale po użyciu Combo z fiksował jak podaje druga część nazwy tego programu.Zmienił nieproszony ustawienie domyślnej przeglądarki.To akuratnie pikuś.Załatwione poleceniem.Przywracanie systemu działa.Jednak każdy przyjęty punkt jest teraz dla systemu obojętny.Inaczej mówiąc,określa jakąkolwiek pogrubioną datę końcowym komunikatem,że przywracanie jest bezcelowe i nic nie zmieni.Mówiąc krótko...potrzebuje na ten ważny dla systemu manewr zwrotny - około 10sekund.Bo nic nie zrobił.Teraz mam upierdliwy START systemu na BIOS-ie bym potwierdzał,czy chcę przez Konsolę,a może debbug,albo kaprysem zechcę przez normalny start systemu.Potwierdzam,że normalnie systemem.System otworzy się bez problemu.Niby O.k mogę cokolwiek na nim działać.Zamknę i powtórne otwarcie.A on jak kataryna powtarza;jakim manewrem go otworzyć.Irytujące.Przywracanie systemu miarkuje działaniem,bo de-facto padło.Nie kupiłem wczoraj komputera,Używałem scanerów ,,ciężkich,, i sobie radziłem,jednak ten mnie ogłupił.Przed klik-iem exe przeczytałem instrukcję,co może być szkodliwe.Wyłączyłem ochronę rezydenta antywira,-tu AVG.instalacja przeszła gładko.Dowalił komunikatem,że brak mi Konsoli.Pozwoliłem,-pogratulował..przeszło.Zaczął skanować do 50 punktów.Znalazł mało istotne pliki,jednak po 40min. ja straciłem cierpliwość.Nie poczekałem na końcowy scan.Przerwałem.czyżby to miało decydować,że teraz system pyta non stop gdzie siku zrobić.Doszukałem się w instrukcji błędu merytorycznego odnoszące się deinstalacji tegoż programu.Czyli cytat/-Naciśnij Start i wybierz Uruchom... z menu. Zostanie otwarte okno dialogowe:
W polu tekstowym wpisz: combofix /uninstall Wybierz Uruchom, by kontynuować W tym momencie program ComboFix rozpocznie proces odinstalowywania;Konie cytatu. Nie,nie,nie.On go nie deinstalował.Szykował kolejny scan.W tym momencie miałem manualnie ponowioną ochronę antywira AVG i bezmyślnym klik narobiłbym kaszany.Nie jestem spec informatyk,ale coś tam potrafię.Tego fixa mam dość.Ale winię siebie,bo zapomniałem o dewizie;Jeśli coś chodzi ci dobrze,to wskakuj na rower i załatw sobie zdrapkę piwa.Nie grzeb,bo nie ma tej potrzeby.Jutro mam obiecaną wizytę spec pasjonat informatyk w tym temacie.Jemu to zostawiam.Innych z lekka ostrzegam.Jest niebezpieczny.

Dźubasek  19.03.2014 16:54 #203

@Lismar: No a było aktualizować do "8"? NO, i po co Ci to było :D:D:D
Nie ma co narzekać, trzeba być wdzięcznym za to, co jest. Soft jest bajeczny i trzeba mieć łeb 6/9 żeby takie cacko móc zrobić :)

Lismar  19.03.2014 15:13 #202

dziwi mnie po co wychodzi tak czesto aktualizacja jak do dzisiaj program nie działa na win 8 o 8.1 nie wspomne.

Anonim (niezalogowany) 14.03.2014 17:01 #201

to kosmiczny soft! Nomen-omen świetny "naprawiacz" systemu. Zapuszczam nawet nawet wtedy, gdy nie ma infekcji, a komp chodzi nie tak jak powinien a inne softy nie dają rady. Cud, miód i orzeszki!

pawelm2012  04.03.2014 10:08 #200

no pod win8.1 nie dziala a powinni zrobic tez i pod ten system.

Anonim (niezalogowany) 03.03.2014 18:54 #199

Świetny program,zdecydowanie polecam!!!!!!

tomangelo (niezalogowany) 20.02.2014 21:33 #198

@ihtius (niezalogowany): Windows 7 jest bardziej złożony, bardziej rozbudowany, więc wymaga więcej czasu na obliczenie. No i pewnie baza wirusów też większa, skanowanie bardziej rozbudowane. No i więcej fixów (Combofix nie tylko skanuje, ale też fixuje system)

ihtius (niezalogowany) 10.02.2014 04:08 #197

Strasznie powolny program. Kiedyś na bardzo wolnym komputerze pod kontrolą xp robił to bardzo szybko. Jak przesiadłem się na windowsa 7 64 bit i na kilkukrotnie szybszym komputerze robi to koszmarnie wolno. Znalazł dosłownie klika małych pierdół a robił to koszmarnie wolno.

Dźubasek  20.01.2014 14:45 #196

Trochę dziwnie potrafimy opisywać niektóre sprawy. Na przykład: "Combo usunął mi wirusa", "Combo wyczyścił mi dysk" albo "miałem problem i combo mi go rozwiązał" he he he
To przeciez nie my mamy wirusy, zabrudzone dyski czy problemy...
Nie prościej byłoby: Combo usunąl wirusa, wyczyścił dysk, rozwiązał problem? Pewnie że prościej i czytelniej.

MrKubaPL123 (niezalogowany) 16.01.2014 16:29 #195

Nie działa na Windows 8.1

nieważnyktoś (niezalogowany) 16.01.2014 04:23 #194

Zayebisty program który już po raz drugi ratuje mi cztery litery.Za pierwszym razem usunął rookita a teraz gbustera z którym inne programy nie dawały sobie rady.Polecam

artureczek6lat123  11.01.2014 09:07 #193

Problem jest taki, że ComboFix usuwa zawirusowane pliki. A jeżeli plik systemowy jest zawirusowany i bardzo ważny to ci go usunie. Nie wiem, czy to zostało już usunięte z programu, ale nie polecam tego programu.

Bez przesady (niezalogowany) 31.12.2013 00:22 #192

Straszenie. Mam kilka komputerów do obsługi i na każdym używam combofixa, kilka z systemem XP i kilka W7 . Nie używam żadnych antywirów bo i po co. Jak się nowy pojawi w sieci to i tak zdążymy go załapać zanim uaktualnią antywira. Zastanawia mnie o czym Wy piszecie. Uruchamiam go często profilaktycznie i jedynie co doświadczam to poprawę. Jak coś się zwiesi to bach combo i już jest luz po 10 min :) Nie raz reanimował mi sprzęt . Mam jeden co prawda oporny komputer z xp który nie kończy pracy Combofixa ale on jest starej daty i cieniutki. Nie kończy ale też nie uszkadza. Prawdopodobnie ci co narzekają mają słabe sprzęty albo coś skopane.

I.R.E.K  24.12.2013 14:40 #191

@Bogdan_G: U mnie Combo Fix wszystko zrobił sam niec nie robiłem uruchomiłem go tylko a on sam wyłączył antywirusy zeskanował system i wszystko wróciło do normy nie wiem nie rozumiem tego pod okiem specjalisty trzeba tylko czasami dłużej poczekac na wynik skanowania nawet do godziny .