Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

ComboFix to darmowe i niezwykle skuteczne narzędzie do tworzenia szczegółowych logów systemu oraz usuwania z komputera wszelakiego rodzaju szkodliwego oprogramowania.

Galeria programu

Program nie wymaga instalacji, a praca z nim odbywa się za pośrednictwem interfejsu tekstowego. Po uruchomieniu ComboFix tworzy kopię zapasową danych, które przywrócone zostaną w przypadku niepowodzenia. Program podczas działania dokładnie skanuje system, usuwając automatycznie napotkane złośliwe oprogramowanie. Proces ten trwać może różnie w zależności od stopnia zawirusowania komputera i w jego trakcie dostrzec można różne dziwne zachowania (m.in. znikanie ikon z pulpitu, zmiana konfiguracji zegarka na pasku zadań itp.), nie należy się tym jednak przejmować - po zakończeniu pracy wszystko powinno wrócić do pierwotnego stanu.

Informacje o efektach pracy programu znaleźć można w wygenerowanym przez niego logu, który ma postać pliku tekstowego.

Uwaga!

  1. Pracę z narzędziem zaleca się jedynie zaawansowanym użytkownikom.
  2. Przed uruchomieniem ComboFix zaleca się zamknięcie uruchomionych programów - w tym oprogramowania antywirusowego.
  3. Oprogramowanie antywirusowe może błędnie traktować program jako wirusa. ComboFix zawiera komponenty do wyłączania procesów w systemie, co odbierane jest przez programy zabezpieczające jako źródło potencjalnego zagrożenia.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nadal bardzo skuteczny i najlepszy .
Pozostawia w C folder Qoobox z którego wirusy może przechwycić antywirus przy skanie .
ocena użytkownika

Może się zdarzyć że kiedy wykonamy skan antywirusem nagle pokaże nam się ogromna liczba wirusów po lokalizacji zobaczymy że są to wirusy przejęte z folderu Combo Fix Qoobox w C . Qoobox usuwamy ręcznie kolejno wchodząc głęboko w pojedyncze pliki i usuwamy je , folder końcowy jaki nam tam zostanie zażąda od nas uprawnień przed usunięciem oraz zdjęcia na karcie zabezpieczeń kolejno nam się pokażą opcje ,po ściągnięciu zabezpieczeń i zaznaczeniu pół z zezwoleniem uprawnień możemy już bez problemu usunąć ten folder następnie usuwamy już pusty Qoobox .

29.11.2014 20:09 | Recenzja do wersji 14.11.25.1
Szybki dokładny uratował już nie jeden system przed formatem
Agresywny, w moim doświadczeniu z nim brak uszkodzeń systemu
ocena użytkownika

Super Aplikacja polecam każdemu do ratowania systemu , miałem taki przypadek przestawały mi działać programy w systemie jeden po drugim potem również niektóre funkcje też nie odpowiadały ,byłem gotowy już robić już format skanowałem system różnym skanerami bez skutku żadnego wirusa nie znalazłem a system nadal szwankował , kiedy uruchamiałem Combo Fix nie udało się go nawet uruchomić pokazywało że błąd ! w końcu udało mi się go uruchomić z poziomu awaryjnego i ruszył a po skanie wszystko zaczęło mi działać bez zarzutu , czyli jest dobrym skutecznym skanerem , trzeba tylko czasami dłużej poczekać na wynik skanowania .

01.09.2013 14:53 | Recenzja do wersji 13.8.31.01

Komentarze

  #282 03.06.2015 14:11

Polecam. CCleaner przestał mi sie uruchamiać a ten program to naprawił :)

  #281 14.03.2015 20:20

@Anonim (niezalogowany): nie. nie ma nawet na win 8 a gdzie do 10tki...

  #280 18.02.2015 13:20

Polecam program. Pozbyłem się dzięki niemu czegoś co mi wpierd.... websearch w przeglądarke. Panda to przepuściła i nie usuwała. Inny podobny program też skapitulował. Po użyciu żadnych problemów

  #279 03.01.2015 17:38

@karolradom: dla 8 jest a dla 8.1 jeszcze niestety nie ma :(

karolradom   10 #278 30.12.2014 11:57

@Anonim (niezalogowany): Styczeń 2015 a wersji dla windows 8 dalej nie widać.

  #277 18.11.2014 13:35

kiedy wyjdzie wersja na win 8.1?

Bogdan_G   10 #276 08.11.2014 11:50

Combofix - w postaci topornej, kiedyś zalecany na forum DP. Ale to historia. Lata minęły i informatycy pomagający na forum dzisiejszym, za wzmiankę o Combofixie, gotowi zmieszać z błotem, wręcz zakazują. Portal dystrybuuje combofixa (nawet spece ci sami, a muza reklamy zlicza), dostał cztery i pół gwiazdki od informatyków znających się na przydatności tego narzędzia, tylko za jednym parawanem Combofix jest cacy, a za drugim be.
Takie ciekawe spostrzeżenia przyleciały z wiatrem, gdy nagle przestał być modny OTL. Czy wpierw był FRST? Ano, był. Jakaś wersja OTL miała błędy? Było tak. Jednak dystrybucja kwitnie w najlepsze na portalu, a modny FRST na forum. Dobrze, że nie prześladują za OTL tak, jak za Combofix.
Kto się zna na logach Combofixa, może zalecić i pokierować jego zastosowaniem w celu usunięcia zagrożeń? Czy na forum jest Club Elit? Nie ma miejsca dla kogoś pomagającego w stylu trzeźwego mistrza combo?
Piszę o tym, bo to bardzo często pobierany program. Stosują go ludzie, czytając opis funkcji programu. Od tego producenta, korzystam z bezpłatnego Shortcut Cleaner. Znaczy jest i czasami sprząta błędne skróty, bo dużo instaluje i odinstalowuję. Skoro ludzie pobierają Combofixa, to nie powinno się tępić ludzi, chyba, że chodzi o zalecenia wynikłe z jakichś dyspozycji konkurencji. Bo to dziwna polityka tępienia ludzi sięgających po konkurencyjny produkt.

  #275 04.11.2014 11:05

@I.R.E.K: Zapewne wyrzucił niepotrzebne śmiecie z katalogu "cache" lub coś w tym stylu. ComboFix czyści katalogi z tymczasowymi plikami internetowymi, które jak sama nazwa wskazuje nie są nam do niczego potrzebne a pojawiły się w chwili oglądania stron internetowych.

torello   7 #274 20.10.2014 12:24

Po polsku. Instrukcja obsługi Combofix'a. Co, jak, po co i na co.

http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix

"ComboFix jest programem napisanym przez sUBs'a. Przeprowadza on skanowanie twojego komputera w poszukiwaniu znanych, szkodliwych plików oraz infekcji komputerowych. W przypadku znalezienia takowych, następuje automatycznie próba ich usunięcia. Poza swoją zdolnością usunięcia dużej ilości najbardziej rozpowszechnionych obecnie zagrożeń, ComboFix generuje na zakończenie log, który zawiera dużą ilość informacji. Informacje te mogą zostać użyte przez doświadczonego pomocnika na forum, by zdiagnozować oraz usunąć infekcje, które nie zostały automatycznie zlikwidowane przez program." (fragment)

CrashJack   3 #273 13.10.2014 22:22

@I.R.E.K:
combo fix'a nie używa się od tak
zajrzyj na safegroup.pl, bądź FixItPc.pl
I urzyj OTL bądź FRST

I.R.E.K   6 #272 11.10.2014 13:27

@CrashJack: Wiesz co ja miałem zainstalowanego YAC ale potem go odinstalowałem ale nic się nie działo czasami automatycznie sama otwiera się jego strona ale sporadycznie co powinienem zrobić aby sprawdzić czy mam coś nie tak w systemie ? mam Malwer i Eset 7 smart oczyściłem też system Combo fixem a Eset często się czepia google chrome nie używam już google chrome bo Eset ciągle blokował mi jakieś ścieżki od google chrome .Odpisz z góry dzięki .Combo fix wyrzucił mi masę plików też z google chrome dlaczego ? przecież to polecana przeglądarka .

CrashJack   3 #271 09.10.2014 21:17

@I.R.E.K: Unchecky jest od nie zainstalowania śmieciiowych reklam, po prostu cię ostrzeże o tym

I.R.E.K   6 #270 09.10.2014 11:15

@CrashJack: Wiesz co może to wina tego że Yac ma zmienne środowiskowe może tam trzeba ustawić mi błędnie wskazał wirusy czepiając się różnych programów które wirusami nie są hm okej zajrzę tam na forum ,wiesz co jak do tej pory ale to jest moje osobiste zdanie Eset jako program antywirusowy cenię najwyżej on potrafi oddzielić reklamy i dodatki zbędne już przy instalacji danego programu jego szybkość zadziwia od kiedy go mam nie mam żadnych problemów a jak miałem Avasta to system się zaśmiecał strasznie a przez Jawę dostawały się trojany .

CrashJack   3 #269 08.10.2014 18:11

@I.R.E.K: YAC to fałszywy program, są po nim problemy, zajrzyj na forum FixItPc gdzie nie zalecają tego programu trzymać oraz, w logach od otl oraz frst widać wpisy tego programu co jest winowajcą

torello   7 #268 08.10.2014 12:53

@wifista @judy, niby macie rację, bo Combo zawsze sprawdza podczas instalki czy jest aktualna wersja i sam proponuje jeśli stwierdzi brak najnowszej, wiec faktycznie nie ma takiej potrzeby by zamieszczać codziennie nowe wersje, ale z drugiej strony patrząc, to nie róbcie z igły wideł, bo komu to przeszkadza, że pojawia się nowa wersja codziennie na DP? Po prostu ignorujcie to :)

torello   7 #267 08.10.2014 12:48

@I.R.E.K: Firefox zawsze "łapał" wiele ciastek i innych śmieci, stąd być może złapał ustawienia strony z trudopl. Mój typ na teraz to IE: używam IE 9 (Vista) i eksperymentuje co jakiś czas z innymi (ostatnio z Light Firefox i JetSlim). Spróbuj zainstalować jakieś dodatki bezpieczenstwa do Firefoxa, to powinno zapobiec takim przygodom, np. podmianka strony startowej.

I.R.E.K   6 #266 07.10.2014 20:53

@Anonim (niezalogowany): Wiecie co jest jakiś program który nawet ustawia ci błędy rejestru jako antywirus i do czyszczenia systemu wiele w jednym nazywa się YAC znasz to ? jest wersja spolszczona już o ile się dobrze doczytałem to jakiś Argentyński program testował go ktoś?

I.R.E.K   6 #265 07.10.2014 20:45

@torello: mam Firefoxa a jaką byś polecił? jest jakaś lepsza? odpisz.

  #264 07.10.2014 08:49

Działa na Windows 10?

wifista   4 #263 06.10.2014 13:50

Zróbcie coś z tym ComboFixem. Otwieram lodówkę a tam ComboFix. Codziennie.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.