Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

ComboFix to darmowe i niezwykle skuteczne narzędzie do tworzenia szczegółowych logów systemu oraz usuwania z komputera wszelakiego rodzaju szkodliwego oprogramowania.

Galeria programu

Program nie wymaga instalacji, a praca z nim odbywa się za pośrednictwem interfejsu tekstowego. Po uruchomieniu ComboFix tworzy kopię zapasową danych, które przywrócone zostaną w przypadku niepowodzenia. Program podczas działania dokładnie skanuje system, usuwając automatycznie napotkane złośliwe oprogramowanie. Proces ten trwać może różnie w zależności od stopnia zawirusowania komputera i w jego trakcie dostrzec można różne dziwne zachowania (m.in. znikanie ikon z pulpitu, zmiana konfiguracji zegarka na pasku zadań itp.), nie należy się tym jednak przejmować - po zakończeniu pracy wszystko powinno wrócić do pierwotnego stanu.

Informacje o efektach pracy programu znaleźć można w wygenerowanym przez niego logu, który ma postać pliku tekstowego.

Uwaga!

  1. Pracę z narzędziem zaleca się jedynie zaawansowanym użytkownikom.
  2. Przed uruchomieniem ComboFix zaleca się zamknięcie uruchomionych programów - w tym oprogramowania antywirusowego.
  3. Oprogramowanie antywirusowe może błędnie traktować program jako wirusa. ComboFix zawiera komponenty do wyłączania procesów w systemie, co odbierane jest przez programy zabezpieczające jako źródło potencjalnego zagrożenia.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki dokładny uratował już nie jeden system przed formatem
Agresywny, w moim doświadczeniu z nim brak uszkodzeń systemu
ocena użytkownika

Super Aplikacja polecam każdemu do ratowania systemu , miałem taki przypadek przestawały mi działać programy w systemie jeden po drugim potem również niektóre funkcje też nie odpowiadały ,byłem gotowy już robić już format skanowałem system różnym skanerami bez skutku żadnego wirusa nie znalazłem a system nadal szwankował , kiedy uruchamiałem Combo Fix nie udało się go nawet uruchomić pokazywało że błąd ! w końcu udało mi się go uruchomić z poziomu awaryjnego i ruszył a po skanie wszystko zaczęło mi działać bez zarzutu , czyli jest dobrym skutecznym skanerem , trzeba tylko czasami dłużej poczekać na wynik skanowania .

01.09.2013 14:53 | Recenzja do wersji 13.8.31.01
Szybki, Usuwa groźne infekcje z którymi nie radzą sobie typowe programy antywirusowe.
Może uszkodzić system.
ocena użytkownika

Czy aby na pewno należy ten program uznać za niebezpieczny na tyle, aby stosować go wyłącznie pod okiem specjalisty? Zwykły panel sterowania kart amd pozwala spalić komponenty poprzez zwiększenie napięcia, ale tam nikt nie mówi o specjalistach, nadzorze. Fizyczne uszkodzenie jest znacznie bardziej kosztowne od konieczności reinstalacji systemu czy przywracania kopii zapasowej! Oczywiście, to prawda że program potrafi mocno ingerować w system, powyłączać część usług lub nawet go uszkodzić, ale w wielu przypadkach pozwoli także go uratować, lub choćby doprowadzić do stanu w którym można wygodnie zgrać dane.

Podsumowując: nie jest to program dla osób które wczoraj kupiły komputer, ale w rękach osoby choć trochę obeznanej z systemem windows (i nie mam tu na myśli specjalisty) potrafi być przydatny.

06.08.2013 21:08 | Recenzja do wersji 13.8.5.3

Komentarze

torello  15.09.2014 14:15 #255

@Sombrer: "Przydało by się info o tym jak usunąć ComboFix z systemu..."
Pod każdym opisem redakcyjnym na DP jest wyraźna ikona "Zgłoś zmiany w opisie"
Napisz do Redakcji o tym.
Poza tym, warto sprawdzić tekst komentarza przed zamieszczeniem, by nie powstawały takie cudaki jak to: "Nie jak podają nie gdzie..." :)

Sombrer  13.09.2014 14:47 #254

Przydało by się info o tym jak usunąć ComboFix z systemu w Uwagach jako punkt 4.

Najlepszą i sprawdzoną metodą jest: start > uruchom > combofix /uninstall

Nie jak podają nie gdzie: combofix /u - to nie działa w ogóle.

Anonim (niezalogowany) 13.09.2014 06:29 #253

@czy to jest zainfekowane? (niezalogowany):

torello  19.08.2014 12:10 #252

Po polsku. Instrukcja obsługi Combofix'a. Co, jak, po co i na co.
http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix

"ComboFix jest programem napisanym przez sUBs'a. Przeprowadza on skanowanie twojego komputera w poszukiwaniu znanych, szkodliwych plików oraz infekcji komputerowych. W przypadku znalezienia takowych, następuje automatycznie próba ich usunięcia. Poza swoją zdolnością usunięcia dużej ilości najbardziej rozpowszechnionych obecnie zagrożeń, ComboFix generuje na zakończenie log, który zawiera dużą ilość informacji. Informacje te mogą zostać użyte przez doświadczonego pomocnika na forum, by zdiagnozować oraz usunąć infekcje, które nie zostały automatycznie zlikwidowane przez program." (fragment)

rzr (niezalogowany) 19.08.2014 11:19 #251

@czy to jest zainfekowane? (niezalogowany): Nie, ale skoro użyłeś CF bez wyraźnego POLECENIA kogoś obeznanego z logami i tym programem to teraz płacz.

czy to jest zainfekowane? (niezalogowany) 15.08.2014 09:08 #250

Mam dość głupie pytanie, trochę pośpiesznie zrobiłem tym skan mojego komputera wersją 14.8.15.1 którą mamy właśnie tutaj podaną, potem wyczytałem, że ok. półtorej roku temu program był zainfekowany wirusem Sality i tutaj moje pytanie, czy obecna wersja tj. 14.8.15.1 którą pobrałem w dniu wczorajszym z tej strony nie jest takim czymś zainfekowana? Może jest co dość głupie ale się obawiam bo mój system zaczął trochę wariować po użyciu tego programu, wolniej się uruchamia, ikonka internetu się jakby "wczytuje". Zbyt pochopnie użyłem go i teraz się obawiam.

agg (niezalogowany) 08.08.2014 00:15 #249

Jeżeli nie jestem na tyle doświadczona (a przynajmniej się nie czuję) jakiego innego programu mogę użyć, jeśli mój antywirus (avast) nie widzi mi wirusa, a ewidentnie jest i siedzi w przeglądarce już dłuuugo i zaczynam tracić nadzieję, że się go pozbędę! Błagam pomóżcie!

torello  04.08.2014 07:58 #248

@Ed2 (niezalogowany): Znowu napisano kolejną mądrość z cyklu: "Baczność! Użycie grozi kalectwem lub śmiercią!"

To dlaczegoż by nie zrobić od razu reinstalki? Po co ryzykować i używać Combo? Dlaczego tak mało osób rozumie podstawowy fakt: Combo nie jest programem do optymalizacji systemu ("tuningu"). Combo jest do ratowania w sytuacjach beznadziejnych (np. gdy zachodzi podejrzenie infekcji systemu), kiedy inne sposoby zawiodły. Patrząc z tego punktu na sytuację, to korzyści przeważają nad możliwymi stratami. Tak należy patrzeć na ten program.
Jeśli masz kompa padniętego, a próbowałeś wszystkiego, to możesz wybrać: Combo albo reinstalka. Więc w czym problem? W niczym. Ten kto zna się na rzeczy "zaufa" Combo. Jeśli się uda, zaoszczędzi mnóstwo czasu i nerwów, jeśli nie - nie będzie w gorszej sytuacji niż był.
Combo jest dla tych którzy trochę mają wiedzy na temat komputera. Inni niech lepiej zrobią reinstalkę.
Tu pomoc:
http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix

neXt___  31.07.2014 13:22 #247

@krzysiek625344 (niezalogowany): niezły kit, krzysiu.


że tak powiem, lepszy od CCleanera.

Ed2 (niezalogowany) 30.07.2014 10:11 #246

ComboFix nie tylko może uratować Windowsa XP z zintegrowanym SP 3 ale go także ROZWALIĆ ,totalnie popsuć ,uszkodzić . i wtedy to jest wymagana wyśmienita znajomość konsoli odzyskiwania lub zrobienie instalacji systemu od nowa czyli reinstalki .fakt faktem usuwa dokładnie ale swoje wady też ma a tych wad jest całkiem spora liczba .

grey457 (niezalogowany) 29.07.2014 13:02 #245

za ten program nic tylko całować twórcę po rekach i jego współpracowników miałem kompa zawirusowanego na amen odzyskałem Windows bez reinstalacji dzięki Combo-fixowi dzięki wam ludzie

krzysiek625344 (niezalogowany) 27.07.2014 13:37 #244

Pracowałem w serwisie komputerowym gdzie dziennie naprawiałem po ok 4-8 komputerów. Wiele z nich było mocno zainfekowanych... Trafilismy z kolegami na komputer ktory wymagał odratowania os strony wirusów. Instalowalismy mase roznych antywirusów... Większosc z nich nawet nie dało sie zainstalowac czy uruchomic rowniez w trybie awaryjnym a nawet jak sie dało to czesto sobie nie radziły. Ku mojemu zaskoczeniu dostalem combofixa od kolegi i sie dziwie jak taka mala aplikacja ma pomoc, ale do kurki wodnej pomogła komputer uruchomił sie bez blędów i pousuwał wirusy

vdsv41241 (niezalogowany) 24.07.2014 14:03 #243

@kajzer121: bo Windows 8.1 nie potrzebuje tego programu.

kajzer121  23.07.2014 06:58 #242

Największa wada tego programu brak zgodności z Windows 8.1 .. Nie da sie tego zainstalować pod W 8.1 nawet w trybie zgodności Czyli bardzo kiepsko...

tancerz (niezalogowany) 22.07.2014 00:14 #241

Nie wiem dlaczego ciągle Combo Fix pojawia się na szczycie nowych wersji, albo inaczej; dlaczego ComboFix wydaje nowe wersje, zachwyca się nimi zapewne, chociaż nie przynoszą one żadnego pożytku dla użytkowników systemów Windows 8.1 ? Może doczekamy się tego dnia kiedyś ten bardzo dobry w swej agresji skaner, pojawi się na najnowsze "Okna".

jedfox  21.07.2014 22:58 #240

@Anonim (niezalogowany):
Ok, ale wg standardu jest tak, jak napisałem wcześniej.
Czyli w takim razie powinno być nie 1kB tylko 1kiB.

Tak na prawdę to istnieją dwa standardy:
- JEDEC21-C, gdzie 1kB = 1024B
- IEC 80000-13, gdzie 1kiB = 1024B.

Ten pierwszy uznano za mylący, bo zgodnie z ISO powinno być 1kB = 1000B.
Dlatego dla porządku wprowadzono standard ISO/IEC 80000-13.

ostatnia deska ratunku (niezalogowany) 21.07.2014 22:20 #239

Świetny program! Ostatnia deska ratunku. Gdy już nic nie pomaga, próbowałeś wszystkiego, być może Combo ci pomoże :)
Polecam tym, którzy znają się na rzeczy. Umięjętne użycie nie powinno nic zepsuć, choć różnie bywa. W każdym bądź razie program nie jest do rutynowego sprawdzania kompa - od tego jest cała masa innych programów. Combo jest od ratowania i reanimacji ze stanu beznadziejnego :)
Świetny, ale cudów nie czyni (no prawie), więc żeby nie było rozczarowań :) Tylko dla tych co wiedzą w czym rzecz.

Bogdan_G  21.07.2014 22:01 #238

@pain3hp: To Ci się udało.
Przy pewnych uszkodzeniach rejestru, po prostu system nie wstanie po użyciu combofixa. To rosyjska ruletka. Dlatego informatycy pomagający na forum komputerowym, nawet nie chcą słyszeć o tym programie. Wystarczy błąd wartości dword dot. uruchamiania systemu, to combo sprzątnie np. ntldr. Nie każdy potrafi naprawić funkcje startowe systemu.

pain3hp  21.07.2014 21:47 #237

Uratowałem przed formatem 3 komputery z Windows 7. W moim przypadku 100% skuteczności. W każdym przypadku wcześniej robiłem co mogłem, skanowania, czyszczenia, konfiguracje i inne pierdoły aby rozwiązać problem. Combofix był ostatecznościom i za każdym razem był skuteczny. Nie wiem jak ale to fakt.

torello  21.07.2014 20:14 #236

Po polsku. Instrukcja obsługi Combofix'a. Co, jak, po co i na co.

http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.