Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

ComboFix to darmowe i niezwykle skuteczne narzędzie do tworzenia szczegółowych logów systemu oraz usuwania z komputera wszelakiego rodzaju szkodliwego oprogramowania.

Galeria programu

Program nie wymaga instalacji, a praca z nim odbywa się za pośrednictwem interfejsu tekstowego. Po uruchomieniu ComboFix tworzy kopię zapasową danych, które przywrócone zostaną w przypadku niepowodzenia. Program podczas działania dokładnie skanuje system, usuwając automatycznie napotkane złośliwe oprogramowanie. Proces ten trwać może różnie w zależności od stopnia zawirusowania komputera i w jego trakcie dostrzec można różne dziwne zachowania (m.in. znikanie ikon z pulpitu, zmiana konfiguracji zegarka na pasku zadań itp.), nie należy się tym jednak przejmować - po zakończeniu pracy wszystko powinno wrócić do pierwotnego stanu.

Informacje o efektach pracy programu znaleźć można w wygenerowanym przez niego logu, który ma postać pliku tekstowego.

Uwaga!

  1. Pracę z narzędziem zaleca się jedynie zaawansowanym użytkownikom.
  2. Przed uruchomieniem ComboFix zaleca się zamknięcie uruchomionych programów - w tym oprogramowania antywirusowego.
  3. Oprogramowanie antywirusowe może błędnie traktować program jako wirusa. ComboFix zawiera komponenty do wyłączania procesów w systemie, co odbierane jest przez programy zabezpieczające jako źródło potencjalnego zagrożenia.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybki dokładny uratował już nie jeden system przed formatem
Agresywny, w moim doświadczeniu z nim brak uszkodzeń systemu
ocena użytkownika

Super Aplikacja polecam każdemu do ratowania systemu , miałem taki przypadek przestawały mi działać programy w systemie jeden po drugim potem również niektóre funkcje też nie odpowiadały ,byłem gotowy już robić już format skanowałem system różnym skanerami bez skutku żadnego wirusa nie znalazłem a system nadal szwankował , kiedy uruchamiałem Combo Fix nie udało się go nawet uruchomić pokazywało że błąd ! w końcu udało mi się go uruchomić z poziomu awaryjnego i ruszył a po skanie wszystko zaczęło mi działać bez zarzutu , czyli jest dobrym skutecznym skanerem , trzeba tylko czasami dłużej poczekać na wynik skanowania .

01.09.2013 14:53 | Recenzja do wersji 13.8.31.01
Szybki, Usuwa groźne infekcje z którymi nie radzą sobie typowe programy antywirusowe.
Może uszkodzić system.
ocena użytkownika

Czy aby na pewno należy ten program uznać za niebezpieczny na tyle, aby stosować go wyłącznie pod okiem specjalisty? Zwykły panel sterowania kart amd pozwala spalić komponenty poprzez zwiększenie napięcia, ale tam nikt nie mówi o specjalistach, nadzorze. Fizyczne uszkodzenie jest znacznie bardziej kosztowne od konieczności reinstalacji systemu czy przywracania kopii zapasowej! Oczywiście, to prawda że program potrafi mocno ingerować w system, powyłączać część usług lub nawet go uszkodzić, ale w wielu przypadkach pozwoli także go uratować, lub choćby doprowadzić do stanu w którym można wygodnie zgrać dane.

Podsumowując: nie jest to program dla osób które wczoraj kupiły komputer, ale w rękach osoby choć trochę obeznanej z systemem windows (i nie mam tu na myśli specjalisty) potrafi być przydatny.

06.08.2013 21:08 | Recenzja do wersji 13.8.5.3

Komentarze

torello  20.10.2014 12:24 #274

Po polsku. Instrukcja obsługi Combofix'a. Co, jak, po co i na co.

http://www.bleepingcomputer.com/combofix/pl/instrukcja-uzycia-combofix

"ComboFix jest programem napisanym przez sUBs'a. Przeprowadza on skanowanie twojego komputera w poszukiwaniu znanych, szkodliwych plików oraz infekcji komputerowych. W przypadku znalezienia takowych, następuje automatycznie próba ich usunięcia. Poza swoją zdolnością usunięcia dużej ilości najbardziej rozpowszechnionych obecnie zagrożeń, ComboFix generuje na zakończenie log, który zawiera dużą ilość informacji. Informacje te mogą zostać użyte przez doświadczonego pomocnika na forum, by zdiagnozować oraz usunąć infekcje, które nie zostały automatycznie zlikwidowane przez program." (fragment)

CrashJack  13.10.2014 22:22 #273

@I.R.E.K:
combo fix'a nie używa się od tak
zajrzyj na safegroup.pl, bądź FixItPc.pl
I urzyj OTL bądź FRST

I.R.E.K  11.10.2014 13:27 #272

@CrashJack: Wiesz co ja miałem zainstalowanego YAC ale potem go odinstalowałem ale nic się nie działo czasami automatycznie sama otwiera się jego strona ale sporadycznie co powinienem zrobić aby sprawdzić czy mam coś nie tak w systemie ? mam Malwer i Eset 7 smart oczyściłem też system Combo fixem a Eset często się czepia google chrome nie używam już google chrome bo Eset ciągle blokował mi jakieś ścieżki od google chrome .Odpisz z góry dzięki .Combo fix wyrzucił mi masę plików też z google chrome dlaczego ? przecież to polecana przeglądarka .

CrashJack  09.10.2014 21:17 #271

@I.R.E.K: Unchecky jest od nie zainstalowania śmieciiowych reklam, po prostu cię ostrzeże o tym

I.R.E.K  09.10.2014 11:15 #270

@CrashJack: Wiesz co może to wina tego że Yac ma zmienne środowiskowe może tam trzeba ustawić mi błędnie wskazał wirusy czepiając się różnych programów które wirusami nie są hm okej zajrzę tam na forum ,wiesz co jak do tej pory ale to jest moje osobiste zdanie Eset jako program antywirusowy cenię najwyżej on potrafi oddzielić reklamy i dodatki zbędne już przy instalacji danego programu jego szybkość zadziwia od kiedy go mam nie mam żadnych problemów a jak miałem Avasta to system się zaśmiecał strasznie a przez Jawę dostawały się trojany .

CrashJack  08.10.2014 18:11 #269

@I.R.E.K: YAC to fałszywy program, są po nim problemy, zajrzyj na forum FixItPc gdzie nie zalecają tego programu trzymać oraz, w logach od otl oraz frst widać wpisy tego programu co jest winowajcą

torello  08.10.2014 12:53 #268

@wifista @judy, niby macie rację, bo Combo zawsze sprawdza podczas instalki czy jest aktualna wersja i sam proponuje jeśli stwierdzi brak najnowszej, wiec faktycznie nie ma takiej potrzeby by zamieszczać codziennie nowe wersje, ale z drugiej strony patrząc, to nie róbcie z igły wideł, bo komu to przeszkadza, że pojawia się nowa wersja codziennie na DP? Po prostu ignorujcie to :)

torello  08.10.2014 12:48 #267

@I.R.E.K: Firefox zawsze "łapał" wiele ciastek i innych śmieci, stąd być może złapał ustawienia strony z trudopl. Mój typ na teraz to IE: używam IE 9 (Vista) i eksperymentuje co jakiś czas z innymi (ostatnio z Light Firefox i JetSlim). Spróbuj zainstalować jakieś dodatki bezpieczenstwa do Firefoxa, to powinno zapobiec takim przygodom, np. podmianka strony startowej.

I.R.E.K  07.10.2014 20:53 #266

@Anonim (niezalogowany): Wiecie co jest jakiś program który nawet ustawia ci błędy rejestru jako antywirus i do czyszczenia systemu wiele w jednym nazywa się YAC znasz to ? jest wersja spolszczona już o ile się dobrze doczytałem to jakiś Argentyński program testował go ktoś?

I.R.E.K  07.10.2014 20:45 #265

@torello: mam Firefoxa a jaką byś polecił? jest jakaś lepsza? odpisz.

Anonim (niezalogowany) 07.10.2014 08:49 #264

Działa na Windows 10?

wifista  06.10.2014 13:50 #263

Zróbcie coś z tym ComboFixem. Otwieram lodówkę a tam ComboFix. Codziennie.

judy  04.10.2014 20:18 #262

Już kiedyś pisałem -czy każda cyferka po czwartej kropce robi z tego nowy program - avast uaktualnia się dwa razy dziennie i co
Przecież to chore. Zróbcie zakładkę Combo Fix i cześć. Wszystko się zmienia ,czasami programy wracają z nową wersją ale to chyba
przesada - codziennie nowy Combo fix i do tego stare recenzje i komentarze.

torello  01.10.2014 22:52 #261

@I.R.E.K: Jaką przeglądarkę masz? Chyba nie jest to IE, prawda? Wszedłem na te stronkę poprzez IE i na wszelkie sposoby grzebałem aż "do bólu" i nic się nie stało. Poza tym zainstalowane są w IE Ad-blokery :) Pzdr!

I.R.E.K  30.09.2014 22:57 #260

@Eleks:Combo fix spełnia swoje zadanie na 5 znam to z doświadczenia , coraz więcej pojawia się reklam przebijających się w chamski sposób wchodzisz na interia pomimo że jest włączona zapora na blokowanie reklam Adblock to na chwile i tak potrafią się przebić a jest mało programów czułych na takie adware .

Eleks  29.09.2014 22:38 #259

@I.R.E.K: Do tego najlepszym programem jest AdwCleaner. Zostawcie Combofixa w spokoju... Jak czytam, że Combo może zastąpić antywirusa, to się nóż w kieszeni otwiera...

I.R.E.K  29.09.2014 13:25 #258

Uwaga ! na strone trudo.pl bez pytania ustawia się jako strona startowa a potem nie można tego zmienić ani usunąć spróbuje przejechać system combo fixem może usunie plik Malwer go nie widzi ani antywirus co za chamstwo po próbie napisze jak poszło jesli to nie pomoże to będzie nie zła zabawa w odszukaniu instalki trudo pl na kompie .Czyli ta strona instaluje robaczka na dzień dobry i to niewidzialnego , macie jakiś inny pomysł ?jak to usunąć? NO I PO PROBLEMIE COMBO FIX NIE SKOSIŁ WIRUSA ALE ZNALAZŁEM GO W ZAINSTALOWANYCH PROGRAMACH NAZWA "SAFEWEBB" TRZEBA USUNĄĆ GO RĘCZNIE W C WYWALIĆ FOLDERY Z NIM A POTEM USUNĄĆ Z PROGRAMY I FUNKCJE ALE SPRYTNY SPYWARE , POTEM TRZEBA SPRAWDZIĆ WTYCZKI I ROZSZERZENIA W MOZILII USUNĄĆ PODEJRZANE PLUGINY NASTĘPNIE ZRESETOWAĆ FIREFOXA INACZEJ STRONA STARTOWA "TRUDO.PL" NADAL BĘDZIE .

Dzejek (niezalogowany) 21.09.2014 20:08 #257

@Anonim (niezalogowany): ZAINFEKOWANY to jest twój mózg ale nie ten program .

AyowHead  21.09.2014 02:37 #256

Jeżeli ktoś nie jest na tyle doświadczony, by poradzić sobie z ewentualnymi konsekwencjami błędu w programie, najlepszym rozwiązaniem będzie użycie Bitdefender'a. Każdy, kto wciska kit, że Avast jest dobry, nigdy nie spotkał na swojej drodze prawdziwego zagrożenia, z którym taki program niestety pomimo częstych aktualizacji bazy danych sobie nie radzi. Jeżeli ktoś jest chętny, może poszukać największego corocznego testu antywirusów pod kątem zagrożeń bardzo dużych, wirusów, które każdy z nas może spotkać, ale rzadziej, niż proste trojany, czy reklamiarzy. W takich testach Avast nie istnieje. ComboFix może powodować problemy, gdy robimy coś w trakcie skanowania. Przed nim trzeba faktycznie wszystko powyłączać, no może poza GG [Skype radzę wyłączyć]. Wykrywa niemal wszystko, czasem trzeba skanowanie wspomóc np. Bitdefenderem, który wyczyści pozostałości. Poza tym o ile nie jest to zalecane, taki mały programik może zastąpić regularnego antywirusa używanego do skanów systemu.

Z konsekwencjami błędu w programie spotkałem się tylko raz, ale nie były na tyle poważne, by ktoś, kto wie, gdzie szukać panelu sterowania i jak przeinstalować internet, miał problemy.

torello  15.09.2014 14:15 #255

@Sombrer: "Przydało by się info o tym jak usunąć ComboFix z systemu..."
Pod każdym opisem redakcyjnym na DP jest wyraźna ikona "Zgłoś zmiany w opisie"
Napisz do Redakcji o tym.
Poza tym, warto sprawdzić tekst komentarza przed zamieszczeniem, by nie powstawały takie cudaki jak to: "Nie jak podają nie gdzie..." :)

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.