Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Comodo AntiVirus jest całkowicie bezpłatnym (również do zastosowań komercyjnych) programem antywirusowym, którego zadaniem jest wykrywanie, blokowanie i usuwanie z komputera różnego szkodliwego oprogramowania - wirusów, trojanów, komponentów szpiegujących oraz wielu innych zagrożeń.

Galeria programu

Program wraz z popularną zaporą sieciową jest jednym z komponentów pakietu Comodo Internet Security. Zapewnia skuteczną ochronę komputera w czasie rzeczywistym, korzystając przy tym z technologii chmury, która zapewnia wysoką wykrywalność zainfekowanych plików nawet w przypadku kiedy użytkownik nie posiada aktualnej bazy sygnatur wirusów.

Ponadto Comodo AntiVirus oferuje również skaner behawioralny, pozwalający identyfikować nieznane zagrożenia typu Zero-Day oraz mechanizm piaskownicy (Sandbox) do uruchamiania potencjalnie niebezpiecznego oprogramowanie w wirtualnym, całkowicie odizolowanym od systemu operacyjnego środowisku. Aplikacja zapewnia ochronę skrzynki mailowej, a także definiowanie list zaufanych aplikacji i tryb Game Mode, skierowany dla graczy.

Comodo AntiVirus posiada przyjazny i spolszczony w dużym stopniu przez społeczność użytkowników interfejs graficzny. Jego obsługa pomimo sporej funkcjonalności nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom. Pośród zalet programu wymienić należy częste aktualizacje baz wirusów oraz prosty mechanizm zmiany poziomu zabezpieczenia.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Comodo AntiVirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

80
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Recenzje użytkowników

Polska wersja językowa, przejrzyste w pełni konfigurowalne menu, lekki, w pełni działający pod wszystkim Windowsami od XP do 8
Trochę irytująca zapora sieciowa, denerwujące powiadomienia,
ocena użytkownika

Długo szukałem do firmy pakietu antywirusowego, każdy sprawdzony przeze mnie miał jakieś ale, W przypadku Comodo strasznie irytuje mnie konfiguracja zapory sieciowej a konkretnie dodawanie wyjątków do niej niekiedy zakrawa na pomstę do nieba. Jednakże ten problem można szybko rozwiązać, wystarczy się tylko przyzwyczaić do specyficznego menu.

Instalacja przebiega w miarę szybko, na leciwym P4 z 1 GB RAM (Windows XP) proces przebiega w około 4 minuty, pierwsze podstawowe skanowanie trwa równie nieco ponad 5 minut. Tak więc cały proces nie zabiera zbyt wiele czasu. Na szybszym sprzęcie całość procesu (instalacja i pierwsze skanowanie) to czas grubo poniżej 10 minut. Po tym czasie pojawia się przejrzyste okienko (niestety wszech ogólna moda na kafelki dotarła już i tutaj), w którym możemy dokonać potrzebnych ustawień.

W trakcie działania Comodo na starszych komputerach nie zauważyłem zbytniego spowolnienia pracy komputera, a to się liczy zwłaszcza dla posiadaczy starszego sprzętu.

Podsumowując - dobre i skuteczne narzędzie, które nie dość, że skutecznie chroni komputery w mojej firmie to jeszcze jest bezpłatne - również w zastosowaniach komercyjnych.

02.01.2015 22:53 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
darmowy
niska wykrywalność, fałszywe alarmy, bardzo powolne skanowanie, spowalnia komputer, mnóstwo niepotrzebnych powiadomień i reklam
ocena użytkownika

Przetestowałem wszystkie darmowe programy antywirusowe i mimo wielu pozytywnych opinii na temat Comodo uważam go za bardzo słaby program. Program potężnie spowolnił mi komputer podczas skanowania(quad, 4gb ram), samo skanowanie dysku trwało niesamowicie długo, a do tego wyskakujące ciągle powiadomienia i reklamy. Nie wykrył kilku śmieci, których specjalnie nie usuwałem, za to pojawiły się fałszywe alarmy, które miały być już dawno usunięte według zapewnień autorów (jest o tym napisane na forum programu). Zdecydowanie odradzam.

07.04.2014 15:36 | Recenzja do wersji 7.0.315459.4132

Komentarze

FreeWare_RK   12 #385 11.07.2015 02:20

@80mentor: No waśnie HIPS jest bardzo tu ważny bo on blokuje podejrzane zachowania w systmie czy to z tytułu wirusa czy czegoś innego. Same sygnatury to za mało trochę. Ja bym z tego HIPS'a nie rezygnował jednak.

80mentor   3 #384 09.07.2015 22:55

Comodo AV to dobry antywirus. Zainstalowałem go na kilku laptopach. Przeważnie windows 7. Chodzą bez zarzuty, lekko, ochrona jest na odpowiednim poziomie. Tylko ja wyłączam funkcję HIPS. Która spowalnia system, a nie ma zasadniczego wpływu na ochronę. Do tego jako skaner Malwarebytes Anti-Malware Free. I mamy dobrą ochronę za darmo.

  #383 04.07.2015 10:09

Comodo mam od kilku lat nie mam z nim problemów nie spowalnia systemu jak Avast Fre polecam ten program , a ci co wypisują te bzdury to powinni zasiadać do liczydła i skończyć jakiś podstawowy kurs komputerowy .

abrateks   8 #382 02.06.2015 21:50

W ciągu ostatnich 2 miesięcy, intensywnie korzystając z internetu, celowo wchodząc na niebezpieczne strony, badałem zachowanie wszystkich darmowych antywirusów.
Każdy z nich, poza jednym wyjątkiem, przepuszczał śmieci, które HitmanPro identyfikował jako niepożądane pliki, mogące zaszkodzić komputerowi. Nie mówię rzecz jasna o głupich cookies.
Moim faworytem pozostał ZoneAlarm Free Antivirus i nie jestem jego firmowym trollem.
Każdy, podkreślam KAŻDY, antywirus może coś przepuścić. Idealnego NIE MA.
Dlaczego faworyt? Bo dobry. Bo ma znakomitą zaporę. Bo nie irytuje fałszywymi alarmami. Bo jest lekki.
Instalujcie cokolwiek darmowego i mającego pozytywną opinię na szanujących się portalach AV. To, co się Wam podoba. Ale miejcie w zanadrzu dobry skaner. I kontrolujcie nim raz na jakiś czas "stan zdrowia" swojego komputera.

Galatorn   1 #381 19.04.2015 21:30

Dobry darmowy antywirus ale najlepszy w pakiecie Comodo Internet Security.

  #380 12.04.2015 19:37

Tyle ile się z nim namęczyłem to głowa mała. Nie dość, że bez zgody zainstalował mi jakieś trzy programy to gdy chciałem je odinstalować sam stwierdzał, że to nieznane źródła i, że są niebezpieczne. Następnie gdy według jego propozycji zablokowałem program wykonawczy za nic w świecie nie mogłem już odinstalować tych niechcianych aplikacji.

FreeWare_RK   12 #379 12.04.2015 17:40

@Anonim (niezalogowany): Znacznie lepszy ale też problematyczny. Z wersji na wersję są problemy z aktualizacją. O deinstalacji nie wspomnę ale sam probram świetny, kekki i rozbudowany w opcje.

  #378 11.04.2015 22:06

Posiadam Avasta, ale ze względu na niepochlebne opinie o nim wolałbym coś skuteczniejszego, aby mieć większą pewność. Czy ten jest lepszy od Avasta i warto się przesiąść?

MrBeckham666   15 #377 04.03.2015 16:04

@FreeWare_RK: to już zależy od tego co sam zainstalujesz i co sam wył i włączysz.

FreeWare_RK   12 #376 04.03.2015 14:13

@Shaki81: A ja tu chciałem zwrócić uwagę na prawdopodobny błąd w recenzji. Mianowicie, czemu piszesz o zaporze pod AV. W AV zapory nie ma, to chyba pod Comodo IS powinno być nie pod AV :)

FreeWare_RK   12 #375 04.03.2015 01:16

Czym się różni Comodo AV od Comodo IS? Bo widzę, że rozmiar instalki jest taki sam dla obu. Czyli instalując AV mam tak samo firewall zainstalowany ale jest nieaktywny czy jaki diabeł? Jak by ktoś wiedział to proszę o odpowiedź. Wydaje mi się, że jednak zapora się nie instaluje bo nie widzę na screenach (zdjęcia na których widać opcje programu) by jakieś ustawienia dotyczyły zapory a to doskonale bo wydaje mi się, że w wersji poprzedniej i jeszcze wcześniejzej instalując AV i tak mieliśmy zaporę zainstalowaną.

  #374 28.01.2015 09:55

Bardzo dobry program i nie spowalnia komputera polecam.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  25 #373 03.01.2015 23:15

@colislaw (niezalogowany): Niestety ale dla Comodo również zdarza się wyświetlać fałszywe alarmy - nikt nie jest doskonały.

AyowHead   5 #372 26.12.2014 10:29

Niestety w moim przypadku AV kompletnie bezużyteczny. Skuteczność można porównać do Avasta. To nie jest zaleta. Po kilku miesiącach użytkowania bez antywirusa, jedyną ochroną był wbudowany w 8.1 windows defender nie wyszukał dosłownie nic. 0 wirusów. Najciekawsze jest to, że nawet bez podłączenia do internetu, gdy wykryje, że baza wirusów jest przestarzała, będzie przed każdym skanowaniem próbował ją uaktualnić, co się nie uda z wiadomych powodów, a skanowanie nie rozpocznie się, póki baza nie zostanie zaktualizowana. Ciekawą rzeczą jest to, że pobrałem go dosłownie wczoraj [215MB], a przy pierwszym odpaleniu i tak musiałem go zaktualizować [176MB]... pobierany oczywiście ze strony producenta. Przy skanowaniu pełnym niestety kilka razy się wysypał przy około 70%, dlatego idzie w odstawkę. Szkoda, że ComboFix nie działa w 8.1, bo załatwiłby problemy, których nie można rozwiązać przy pomocy takich tworów, jak CIS, Avast itp. Nadal uważam, że nie ma chwilowo lepszego AV, niż Kaspersky, pomijając to, że potrafi nieźle napsuć krwi przez samoistnie odpalane procesy, ale ochrona, a raczej wykrywalność jest najlepsza. Wyszukuje 10/10 zagrożeń, gdzie Avast znajduje 1-3/10.

yanko wojownik   10 #371 13.12.2014 06:51

Ładny interfejs, prosty w użyciu i jako jeden z nielicznych darmowych występuje w wersji na Linuksa. Na ile skuteczny nie wiem - nic mi nie znajduje, choć być może dlatego, że nic nie wpada. Nie stwierdziłem by obciążał system (w wersji na Linux) nawet na słabym leciwym komputerze. Prosty w konfiguracji w obecnej wersji.

  #370 02.12.2014 12:15

Anonim (niezalogowany): Wersja Avasta za free często podaje fałszywe alarmy skanując komputer po innym antywirusie,sama się o tym przekonałam.Często podawane są błędne informacje z propozycją kupna bezpiecznego pakietu antywirusowego np.Avasta...

  #369 21.11.2014 10:48

nie widze lepszej alternatywy

  #368 18.11.2014 13:23

@wegmar13:comodo ma jeden z najlepszych jak nie najlepszy firewall , dobry av porównywalnie może do avasta ale w pakiecie i odpowienio skonfigurowany jest lekki i wystarczający w 100% na domowy użytek jednak na windows 8.1 jeszcze bym go nie polecił ( nie wiem jak aktualna nowa wersja)
@Anonim (niezalogowany)#365: na 100% wina użytkownika.

matheo91   3 #367 18.11.2014 12:45

Jak się prezentuje nowa wersja?

wegmar13   2 #366 13.11.2014 16:58

Komentarz odnośnie recenzji programu. Jedna recenzja dobra, druga zła. Rezultat taki, że użytkownik nie ma z nich żadnego pożytku.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.