Comodo AntiVirus 8.2.0.5027

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Comodo AntiVirus jest całkowicie bezpłatnym (również do zastosowań komercyjnych) programem antywirusowym, którego zadaniem jest wykrywanie, blokowanie i usuwanie z komputera różnego szkodliwego oprogramowania - wirusów, trojanów, komponentów szpiegujących oraz wielu innych zagrożeń.

Galeria programu

Program wraz z popularną zaporą sieciową jest jednym z komponentów pakietu Comodo Internet Security. Zapewnia skuteczną ochronę komputera w czasie rzeczywistym, korzystając przy tym z technologii chmury, która zapewnia wysoką wykrywalność zainfekowanych plików nawet w przypadku kiedy użytkownik nie posiada aktualnej bazy sygnatur wirusów.

Ponadto Comodo AntiVirus oferuje również skaner behawioralny, pozwalający identyfikować nieznane zagrożenia typu Zero-Day oraz mechanizm piaskownicy (Sandbox) do uruchamiania potencjalnie niebezpiecznego oprogramowanie w wirtualnym, całkowicie odizolowanym od systemu operacyjnego środowisku. Aplikacja zapewnia ochronę skrzynki mailowej, a także definiowanie list zaufanych aplikacji i tryb Game Mode, skierowany dla graczy.

Comodo AntiVirus posiada przyjazny i spolszczony w dużym stopniu przez społeczność użytkowników interfejs graficzny. Jego obsługa pomimo sporej funkcjonalności nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom. Pośród zalet programu wymienić należy częste aktualizacje baz wirusów oraz prosty mechanizm zmiany poziomu zabezpieczenia.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Comodo AntiVirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

80
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Recenzje użytkowników

Lekki, Całkowicie Darmowy, Funcjonalny, W pełni Darmowy, Duże możliwości Konfiguracji
Częste Fałszywe Alarmy, Reklamy
ocena użytkownika

Antywirus, który według mnie jest jednym z najlepszych tego typu darmowych narzędzi - jest bardzo lekki, nie spowalnia komputera, skutecznie blokuje niebezpieczeństwa jest to jednak ostrze obosieczne, gdyż często zdarzają się fałszywe alarmy, na szczęście ten problem można łatwo wyeliminować.
Program można skonfigurować według własnych potrzeb, niechciane funkcje można wyłączyć lub zmniejszyć ich użycie itp.

18.08.2015 09:30 | Recenzja do wersji 8.2.0.4674
Polska wersja językowa, przejrzyste w pełni konfigurowalne menu, lekki, w pełni działający pod wszystkim Windowsami od XP do 8
Trochę irytująca zapora sieciowa, denerwujące powiadomienia,
ocena użytkownika

Długo szukałem do firmy pakietu antywirusowego, każdy sprawdzony przeze mnie miał jakieś ale, W przypadku Comodo strasznie irytuje mnie konfiguracja zapory sieciowej a konkretnie dodawanie wyjątków do niej niekiedy zakrawa na pomstę do nieba. Jednakże ten problem można szybko rozwiązać, wystarczy się tylko przyzwyczaić do specyficznego menu.

Instalacja przebiega w miarę szybko, na leciwym P4 z 1 GB RAM (Windows XP) proces przebiega w około 4 minuty, pierwsze podstawowe skanowanie trwa równie nieco ponad 5 minut. Tak więc cały proces nie zabiera zbyt wiele czasu. Na szybszym sprzęcie całość procesu (instalacja i pierwsze skanowanie) to czas grubo poniżej 10 minut. Po tym czasie pojawia się przejrzyste okienko (niestety wszech ogólna moda na kafelki dotarła już i tutaj), w którym możemy dokonać potrzebnych ustawień.

W trakcie działania Comodo na starszych komputerach nie zauważyłem zbytniego spowolnienia pracy komputera, a to się liczy zwłaszcza dla posiadaczy starszego sprzętu.

Podsumowując - dobre i skuteczne narzędzie, które nie dość, że skutecznie chroni komputery w mojej firmie to jeszcze jest bezpłatne - również w zastosowaniach komercyjnych.

02.01.2015 22:53 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

FreeWare_RK   15 #502 30.04.2016 18:50

@maciekk26: Tak zamula, to jego wada i realtime nie jest taki znakomity ale jak dają za free to można się pobawić. Ja raczej omijam płatne rozwiązania. Ale chętnie bym przyjął licencją na 90, 180, 365 dni np. Nortona Security.

maciekk26   9 #501 30.04.2016 16:52

@guma77: Ashampon posiada dwa silniki w tym Bitdefender tylko że mi zamula na 2 gb ramu:D pozostaję przy Pluszaku:P

maciekk26   9 #499 30.04.2016 14:19

@FreeWare_RK: A co powiesz na temat AV od Ashampoo ? jest wersja pełna nieograniczona rozdawają za free

FreeWare_RK   15 #498 30.04.2016 11:59

@maciekk26: Kiedyś pisane artykuły były ciekawsze, nie sądzę by zmieniło mi się upodobanie, kiedyś po prostu wchodziłem i z biegu czytałem co nowego pisali bo było to jakoś według mnie bardziej interesujące.

Spróbuj Slimjet. Też na bazie chromium http://www.dobreprogramy.pl/Slimjet,Program,Windows,56249.html

Autor edytował komentarz w dniu: 30.04.2016 12:00
maciekk26   9 #497 30.04.2016 11:43

@FreeWare_RK: Chrome przepuszcza od ostatnich aktualizacji różny badziew a Cent browser jest na bazie chromium :) zainstaluj i spróbuj , do do opini mojej do DP rzeczywiście spada na psy... Brak akyualizacji programów tylko dodają testy jak np laptop za 14 tyś:D

Autor edytował komentarz w dniu: 30.04.2016 11:45
FreeWare_RK   15 #496 30.04.2016 11:26

@maciekk26: Tak ja też mam Advanced, mam też Iobit Uninstaller i Smart Defrag. Nie mam problemów z nimi. Jak masz Pandę, nie zamula i jesteś zadowolony to najważniejsze. O to chodzi :). Ja tam używam ociężałego Chrome i gites :) .

maciekk26   9 #495 30.04.2016 10:04

@FreeWare_RK: W sumie i racja no ale wiesz tylko go testowałem , aktualnie mam Pandę dobrze się spisuję poniewż ma chmurę a przy grach multi nie zamula podczas pobierania baz sygnatur . Dobrą przeglądarkę znalazłem na konkurencji wiesz o co chozi:) Cent Browser . Szczerze poprawili Advanced system Care działa świetnie na 10 i mam go miesiąc od instalki systemu i ani razu jeszcze mi nic nie zepsuł w systemie:)

FreeWare_RK   15 #494 30.04.2016 03:11

@maciekk26: A cóż to za program? Nie znam go. Ma autorski silnik? Czy jakiś typu BitDefender albo Avira? Tak mówiłem, że darmowe wcale nie są złe, że często są równie dobre co płatne. Jednak nie wszystkie. Są darmowe świetne ale są takie, że to jest dramat i porażka. Z płatnymi o zgrozo jest podobnie, choć powinno nie być kiczu w płatnych, niestety jest.

Ja Ci polecam z darmowych Pandę, Sophosa, SA+, FortiClienta. Te są mi znane z tych popularnych i mniej popularnych a gwarantują bezpieczeństwo.

PS.
Jak się dobrze znasz to ok instaluj programy różne, ale jeśli nie za bardzo się znasz, masz wątpliwości co do tego, co wykrywa AV, czy to fałszywa czy faktycznie wirus, to nie eksperymentuj z programami bo niektóre lubią fałszywki generować. Uważaj też, czy program AV który instalujesz to nie fałszywy antywirus. Ale na instalkach nie powinno takich rzeczy być.

Daj znać jak ten program się spisuje. Ciekaw jestem co i jak.

EDIT.
Pisze, że ma nowoczesny silnik skanujący czyli chyba własny bo nie napisali wzmianki o ewentualnym innym. Tu jest strona producenta: http://www.csantivirus.com/ . Tu masz artykuł z Softpedi http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Clearsight-Antivirus.shtml . Ocena 3/5 . No mnie znajoma jest strona producenta. Kiedyś ktoś już pisał o tym programie i podsyłał stronę, coś kojarzę. Ale nie wiem, nie znam tego programu, nie instalowałem go i nie posiadałem to się nie wypowiem. Jakiś przeciętniak chyba.

Autor edytował komentarz w dniu: 30.04.2016 03:20
maciekk26   9 #493 30.04.2016 01:56

@FreeWare_RK: Testuje program o nazwie Clearsight Antivirus z instalek zobaczymy na co go stać , posłuchałem sie ciebie bo w którymś temacie napisałeś mi że darmowe nie oznaczają złe;)

FreeWare_RK   15 #492 30.04.2016 00:29

@maciekk26: To czemu Avatar nie Comodo tylko SA+? :P

Pisałem w tej sprawie do redakcji wiele razy i niestety olali mnie. Ile to już razy napisałem by dodali? Nie wiem, nie zliczę, dużo razy.
A Sophos Home? Też nie ma go tu a jest darmowy i doskonały wręcz.

DP podobno jest największym portalem tego typu ale braki ma niesamowite. Programy nie są dodawane, nie są aktualizowane programy, screeny.

Aha a jeszcze jedno. Instalki.pl mają te wszystkie programy, Instalki na bieżąco aktualizują co jest do zaktualizowania, Instalki screeny podmieniają a tu się pisze do Redakcji po czym oni nic z tym nie robią.

@Redakcja DP: Panowie i Panie z Redakcji, robicie nam, użytkownikom, łaskę z tymi programami czy co? Coś nie dbacie jak dawniej o porządek i aktualności.


PS.
Nigdy nie zaważyłem by aktualizacje takiego Avasta nie były w terminie bądź po czasie. Na bieżąco jest wszystko a inne? Nie ma.

maciekk26   9 #491 26.04.2016 12:34

A gdzie jest Comodo Cloud Antivirus? czemu na DP tego nie ma??? używam go od miesiąca i spisuje się bardzo dobrze:)

FreeWare_RK   15 #490 31.03.2016 18:10

@izok1980: A nie lansuje się, nie świruje jak inni heh. Czasem wchodzę, rzadko bo rzadko ale wchodzę, szlak by mnie trafiał jak bym musiał każdego dnia by się do BD logować xD.

Autor edytował komentarz.
izok1980   7 #489 31.03.2016 17:57

@FreeWare_RK: to Twój błąd nie musisz się na fejsie wcale lansować ale pogadać ze znajomymi od czasu do czasu którzy mieszkają nieco dalej niż w Twoim mieście :P

FreeWare_RK   15 #488 31.03.2016 17:45

@izok1980: Na pewno nie mam ochoty się przez fejsa logować, bleee, wolę już przez google albo jakieś osobne konto. Fejs to mój najgorszy wróg heh.

izok1980   7 #487 31.03.2016 17:38

@FreeWare_RK: możesz sobie załozyć osobne konto lub logować się przez fejsa lub konto google jak ja to zrobiłem :)

FreeWare_RK   15 #486 31.03.2016 17:34

@izok1980: No na to wygląda, heh zabiorę się wieczorem za niego jak do domu wrócę, a do niego trzeba sobie konto robić jak w sophos? Czy jak to tam teraz z tym jest?

izok1980   7 #485 31.03.2016 16:36

@FreeWare_RK: no to jak panie strzelimy se po BD z okazji nadchodzącego weekendu ? ;)

FreeWare_RK   15 #484 31.03.2016 16:33

@izok1980: Jasne, tak jest, już poprawiłem, jakiś nowotwór językowy się wdał. Sorry. Oto chodziło.

izok1980   7 #483 31.03.2016 16:09

@FreeWare_RK: chyba hitman :) mógł on wykryć pliki w kwarantannie bitdefendera bo MBAM nic nie wyszukał :)

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.