r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo AntiVirus 8.4.0.5165

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Comodo AntiVirus jest całkowicie bezpłatnym (również do zastosowań komercyjnych) programem antywirusowym, którego zadaniem jest wykrywanie, blokowanie i usuwanie z komputera różnego szkodliwego oprogramowania - wirusów, trojanów, komponentów szpiegujących oraz wielu innych zagrożeń.

Galeria programu

Program wraz z popularną zaporą sieciową jest jednym z komponentów pakietu Comodo Internet Security. Zapewnia skuteczną ochronę komputera w czasie rzeczywistym, korzystając przy tym z technologii chmury, która zapewnia wysoką wykrywalność zainfekowanych plików nawet w przypadku kiedy użytkownik nie posiada aktualnej bazy sygnatur wirusów.

Ponadto Comodo AntiVirus oferuje również skaner behawioralny, pozwalający identyfikować nieznane zagrożenia typu Zero-Day oraz mechanizm piaskownicy (Sandbox) do uruchamiania potencjalnie niebezpiecznego oprogramowanie w wirtualnym, całkowicie odizolowanym od systemu operacyjnego środowisku. Aplikacja zapewnia ochronę skrzynki mailowej, a także definiowanie list zaufanych aplikacji i tryb Game Mode, skierowany dla graczy.

Comodo AntiVirus posiada przyjazny i spolszczony w dużym stopniu przez społeczność użytkowników interfejs graficzny. Jego obsługa pomimo sporej funkcjonalności nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom. Pośród zalet programu wymienić należy częste aktualizacje baz wirusów oraz prosty mechanizm zmiany poziomu zabezpieczenia.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Comodo AntiVirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

80
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Recenzje użytkowników

Lekki, Całkowicie Darmowy, Funcjonalny, W pełni Darmowy, Duże możliwości Konfiguracji
Częste Fałszywe Alarmy, Reklamy
ocena użytkownika

Antywirus, który według mnie jest jednym z najlepszych tego typu darmowych narzędzi - jest bardzo lekki, nie spowalnia komputera, skutecznie blokuje niebezpieczeństwa jest to jednak ostrze obosieczne, gdyż często zdarzają się fałszywe alarmy, na szczęście ten problem można łatwo wyeliminować.
Program można skonfigurować według własnych potrzeb, niechciane funkcje można wyłączyć lub zmniejszyć ich użycie itp.

18.08.2015 09:30 | Recenzja do wersji 8.2.0.4674
Polska wersja językowa, przejrzyste w pełni konfigurowalne menu, lekki, w pełni działający pod wszystkim Windowsami od XP do 8
Trochę irytująca zapora sieciowa, denerwujące powiadomienia,
ocena użytkownika

Długo szukałem do firmy pakietu antywirusowego, każdy sprawdzony przeze mnie miał jakieś ale, W przypadku Comodo strasznie irytuje mnie konfiguracja zapory sieciowej a konkretnie dodawanie wyjątków do niej niekiedy zakrawa na pomstę do nieba. Jednakże ten problem można szybko rozwiązać, wystarczy się tylko przyzwyczaić do specyficznego menu.

Instalacja przebiega w miarę szybko, na leciwym P4 z 1 GB RAM (Windows XP) proces przebiega w około 4 minuty, pierwsze podstawowe skanowanie trwa równie nieco ponad 5 minut. Tak więc cały proces nie zabiera zbyt wiele czasu. Na szybszym sprzęcie całość procesu (instalacja i pierwsze skanowanie) to czas grubo poniżej 10 minut. Po tym czasie pojawia się przejrzyste okienko (niestety wszech ogólna moda na kafelki dotarła już i tutaj), w którym możemy dokonać potrzebnych ustawień.

W trakcie działania Comodo na starszych komputerach nie zauważyłem zbytniego spowolnienia pracy komputera, a to się liczy zwłaszcza dla posiadaczy starszego sprzętu.

Podsumowując - dobre i skuteczne narzędzie, które nie dość, że skutecznie chroni komputery w mojej firmie to jeszcze jest bezpłatne - również w zastosowaniach komercyjnych.

02.01.2015 22:53 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
PitBoss   8 #558 18.10.2016 17:02

Teraz pytanie do "górali", który z programów jest skuteczniejszy w/w czy 360 TS :)

Kiedyś korzystałem z tego programu ale przestałem w momencie jak ciągle pytał co zrobić z np programem/grą którą uruchamiam i mimo iż dodałem do zaufanych nadal pytał, jest to nadal? Wyglądało to na błąd programu i cholernie było to irytujące, chyba że już to naprawili?

Edit: Kurcze na dzień dzisiejszy jakoś przez ten program przeglądanie stron mi strasznie zwolniło, hmm.. też tak macie ?

Autor edytował komentarz w dniu: 25.10.2016 14:38
FreeWare_RK   18 #557 07.09.2016 23:31

@Mysiupysiuz (niezalogowany): Wypróbuj, według mnie lżejszy albo i zbliżony. Oba są raczej lekkie.

  #556 04.09.2016 17:33

A czy Comodo Cloud jest lżejszy dla systemu od Comodo Antyvirus?

FreeWare_RK   18 #555 25.07.2016 04:09

@Jozio2 (niezalogowany): No to chyba nie jest wada. Można ustawić by program nie zadawał pytań i wyłączyć HIPS'a ale po co skoro HIPS i Piaskownica to najważniejsze mechanizmy tej aplikacji.

Według mnie jest dużo lepszy od Avasta. No ale o gustach nie będziemy rozmawiali bo to bezsensu :) .

Ja to powiem Ci tak: Jak mam wybierać co wolę, czy to będzie Comodo czy Avast to powiem Ci, że wybiorę SecureAPlus :) .

  #554 22.07.2016 22:48

@FreeWare_RK: Comodo jest nieco lepszy od darmowego Avasta. Ale ma jedną wadę: Za często się o wszystko pyta.

FreeWare_RK   18 #553 17.07.2016 12:32

@Zero Ghost: Tak :) masz rację. Ja myślałem, że dodadzą tam jakiś pełnoprawny firewall, może własnej produkcji ale to co dodali to nie jest zintegrowane z programem tylko osobna aplikacja. Szkoda, nie tego się spodziewałem. Myślałem, że qihoo dołączy do Comodo i będą dwoma pakietami IS za free, niestety nie. To wciąż tylko AV chociaż z poszerzonymi możliwościami.

Zero Ghost   10 #552 17.07.2016 01:23

@FreeWare_RK: I nie stać i szkoda mi na to czasu ,formaty i cała reszta...
Aktualka ma być w sierpniu dokładnej daty jeszcze nie znam .
Masz racje Comodo to właściwie jedyny warty świeczki darmowy pakiet IS cała reszta praktycznie już nie istnieje dla masowego odbiorcy może Chińczycy z czymś wyskoczą ale z nimi różnie bywa ,do 360ki qihoo dodało zdaje się GlassWire , firewall pełną gęba to raczej nie jest, jest za to kolorowy i podoba się dziewczynom:) to też jakaś zaleta ale chyba nie o to tu chodzi :P

FreeWare_RK   18 #551 17.07.2016 01:06

@Zero Ghost: Na co Ciebie nie stać? Na nowego kompa? Czy na naprawę? Mnie też się nie uśmiecha wydawać kasy na pierdółki. Nawet dwie stówki mi szkoda na jakieś pakiety IS.
Również mam system na świeżo, no może niekoniecznie bo już dwa miesiące mam go ale też poinstalowałem programy, kilka gier jak i Ty i inne tam badziewia i szkoda było by ale cholerka kusi mnie by zainstalować CIS.
Może zostanę Waszym ,,męczennikiem" za programy który przetestuje i ,,dednie" na CIS :P .

Osobiście jak by szlak trafił system to nie za bardzo mam czas na instalację z pendrive 10'ki albo przywracanie ustawień fabrycznych :P a o instalacji tego co mam obecnie to już nie wspomnę.

A kiedy to ma być ta aktualizacja? To, że problematyczna to wiadome, ten system cały jest problematyczny ale fajnie się z niego korzysta :) .

Na razie mam Comodo Claud AV. Trochę jestem niecierpliwy i nie wytrzymam do premiery CIS w wersji stabilnej pewnie. Ogólnie znowu u mnie Comodo do łask wraca, po kapitalnej wersji 5.12 była posucha ale chyba czas chwały powraca, oby powrócił i ,,Król znowu przybrał koronę i zasiadł na tronie wśród IS* "


* - IS za free :P . A kto jeszcze w tej kategorii? Nikogo bo ZoneAlarm już chyba nie za free a i tak był słaby, Roboscan? no comment.

Zero Ghost   10 #550 17.07.2016 00:33

@FreeWare_RK: Niedawno stawiałem system na czysto wrzuciłem też trochę gier /programów /filmów...i nie uśmiecha mi się robienie kolejnego formata:) ,szczególnie tuż przed nadchodzącą dużą aktualizacją 10ki dlatego odpuszczam chwilowo wszelkie ryzykowne zagrywki kto wie co ta aktualizacja nam finalnie przyniesie i nie mam tu namyśli zawartości tylko potencjalne problemy do czego 10ka ma przysłowiową rękę jak żaden z wcześniejszych Windowsów ,lepiej dmuchać na zimne inaczej coś się jeszcze pogryzie i system już nie wstanie a mnie na to nie stać takie są fakty:).

FreeWare_RK   18 #549 16.07.2016 23:22

@Zero Ghost: Jak nie chcesz CIS to może się skusisz na stabilną wersję Comodo AV (nie Claud ale ten sygnaturowy).
Po za tym zawsze jak zadaje pytania to masz tam taką opcję po za tym, że by przepuścił to coś jak zapamiętaj moją decyzję czy coś takiego. Wtedy nie zawraca czterech liter o wszystko. Ja chyba zaryzykuję, najwyżej zrobię formata jak coś :P .

Zero Ghost   10 #548 16.07.2016 21:19

@FreeWare_RK: Chwilowo zostaje przy tym co już mam ale przyglądam się Comodo ,już kiedyś wspominałem że miałem ten soft i jedyne co mi wtedy przeszkadzało to ciągłe zasypywanie pytaniami czy zezwolić czy aby na pewno ;) a może jednak zablokować;) i tym podobne trochę improwizowałem bo nie pamiętam dokładnie komunikatów:) ale skuteczny był i wtedy jeszcze leciuchny a pamiętam że miałem wszystko na full ustawione no i bardzo szybko robił skan na moim kompie ale z Comodo to różnie bywa co użytkownik to odmienne zdanie na ten temat
w każdym razie śledzę temat i czekam na stabilną wersje wtedy może zaryzykuje:).

FreeWare_RK   18 #547 16.07.2016 20:50

@Zero Ghost: AVLab pisze, że poprawili wiele błędów i problemów. Jedyne co jest za kasę w tym pakiecie to oczywiście to co było czyli pomoc techniczna i ten gadget do bankowości online. Te wspaniałości w wersji PRO. Reszta jest jak była za free. Po za tym wirtualny kiosk jest praktycznie tym samym co ta aplikacja do bankowości online.

Zainstalowałeś? Ja będę instalowałem później po 22 albo rano. Korci mnie ta wersja 10.
Świetnie wygląda i chętnie dam mu szansę bo co jak co ale jest, był i będzie to mój ulubiony pakiet, zawsze czułem się świetnie mając go na pokładzie :) .

Będziesz instalował? Zobacz ten artykuł co wstawiłem a co mi podesłał @izok1980. Tam na dole są odnośniki do wersji beta x86, x64 w wersjach offline i do instalatora online 32/64 bit.
Najchętniej bym chciał wersję Comodo AV tą opartą o sygnatury lokalne plus HIPS. Ten co obecnie jest w wersji 8.4 .
No ta nowa wersja bardzo ładnie wygląda, elegancko :) . Można się czepiać i wiele osób na pewno będzie ale to tak musi być bo każdy czuje co innego :) .

Ciekaw jestem na kiedy jest zaplanowana wersja stabilna, bardzo bym się cieszył by COMODO przebudziło się jak Panda niedawno. By stało się pozytywnie głośno o tym producencie. Wydaje mi się, że podołają. Oby szybciej niż później.
Najlepsze dla nich było by to aby postarali się popracować na silnikiem i nad jego skutecznością, choć w wersji IS Premium to AV + HIPS + dwukierunkowy Firewall to świetna sprawa :) . Jedyny pakiet IS za free o takiej wysokiej klasie który z powodzeniem może konkurować z innymi firmami. No np. Z Kaspersky IS czy BD. Czemu? Bo Zapora i ogólnie to co oferuje nam CIS również jest na wysokim poziomie.
Pisze w artykule, że naprawili wiele błędów które były. Cieszy mnie to bo było tych błędów trochę.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.07.2016 21:03
Zero Ghost   10 #546 16.07.2016 17:03

@FreeWare_RK: Wygląd jak w wersji Cloud mi się podoba tylko pytanie jak z silnikiem i całą resztą czy dalej tylko firewalem i piaskownicą czy to wyłącznie kosmetyka.

FreeWare_RK   18 #545 16.07.2016 12:49

Chyba się doczekaliśmy, w wersji 10, Comodo Internet Security tak będzie wyglądał: https://www.youtube.com/watch?v=DkO9bIi53LU&feature=em-uploademail

Na razie to beta wersja ale jak pokazuje filmik, jest to wygląd taki jak myśleliśmy, że będzie w wersji 9 która nie nastała.

Tu jeszcze jeden link: https://malwaretips.com/threads/comodo-internet-security-cis-v10-0-0-5144-beta.6.../

A tu link od AVLab który mam dzięki uprzejmości Pana @izok1980. A oto link: https://avlab.pl/jest-nowy-comodo-internet-seucrity-10-beta-ale-nie-wszystkie-fu...

PS.
Z tego ostatniego linku można pobrać wersję beta CIS 10.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.07.2016 14:33
FreeWare_RK   18 #544 10.05.2016 19:33

@maciekk26: A pisał ktoś pod Avastem, że to nie instytucja charytatywna i nie będzie za free nic dobrego. Ciekawe, to widać inne formy robią programy charytatywnie za free bo oferują dużo lepszą ochronę w czasie rzeczywistym, lepszy silnik i lepsze wszystkie komponenty. A Comodo to już nawet cały swój pakiet za free daje, tylko kasę od firm biorą i za pomoc techniczną. Żal z tym Avastem, teraz to dopiero powinni spinać poślady i naprawiać to co sknocili w programie w jego kodzie, wypuszczać dużo sygnatur i przywracać komponenty do wersji free, które zostały usunięte. Powinno rozdawać pakiety 90 i 180 dniowe na swoje produkty i powinno obniżyć cenę tego całego Avast Premier bo to kpina jest. Ja rozumiem np. że Norton kupę hajsów chce za swój Norton Security z kopią zapasową ale nie porównujmy Nortona do Avasta. Tak samo darmowe programy jak FortiClient, Comodo, Sophos, BitDefenfer Free, Panda Free, Qihoo, SA+ czy Avira są lepsze niż ten Avast cały.

Avast przede wszystkim trzeba grubo po instalacji ustawiać, bo to co przedstawia zaraz po instalacji to kpina, czułość w każdej osłonie na minimum, wszystko wyłączone. Jak włączysz odpowiednie rzeczy i podniesiesz czułość na max to może być w miarę ok ale bez tego nie ma co mieć. Chyba, że do dekoracji bo to trzeba przyznać, że akurat jak o wygląd chodzi to ładnie wygląda.
No i długo skanuje Avast w porównaniu z innymi programami. Ale to już wedle uznania. Jeden uważa, że 2 godziny to mało inny, że 5 godzin to mało więc kto co jak woli.

Autor edytował komentarz w dniu: 10.05.2016 19:35
maciekk26   9 #543 04.05.2016 09:33

@quap: Avast Najlepszy??:D boże jacy tu bezmyślni ludzie piszą:D tak jak pisze kolega FreeWare_RK się zgodze a jeśli kolega tak wierzy firmie Avast to zapraszam na test tego wspaniałego AVASTA : https://www.youtube.com/watch?v=Ge2Lm_1GK6Y obejrzyj cały.... pzdro P.s

już wiem dlaczego na wszystkich stronach polecają Avasta.... po prostu Avast im płaci za reklamę bo nie mają użytkowników a to że chronią 230 milionów użytkowników to ściema...każdy tak może sobie napisać.... Szkoda że kasa jest najważniejsza a nie bezpieczeństwo użytkowników

Autor edytował komentarz w dniu: 04.05.2016 09:43
FreeWare_RK   18 #542 04.05.2016 01:56

@maciekk26: Trudno, pociesz się faktem, że to po raz pierwszy i ostatni :) .

@quap: Avast? AVG? To jakiś żart chyba. Avast najlepszy? A w czym, że się tak zapytam z ciekawości? Jak chodzi o przepuszczanie syfu to mistrzostwo świata faktycznie. AVG? Lelum polelum, niby chroni ale raz, że muł jak diabli to jeszcze potrafi niby znaleźć zagrożenie ale nic z tym nie zrobi bo nie potrafi go zlikwidować a to wystarczający powód który go eliminuje. Qihoo? No ten to owszem, zgodzę się. Jednak dwa wymienione jako pierwsze przez Ciebie to nie zgadzam się. Mam nadzieję, że Ciebie to nie krzywdzi, że mam odmienne zdanie.

Ja polecam FortiClienta, SA+ i Pandę. Te softy rządzą.

Pozdrawiam Panowie! :)

quap   9 #541 03.05.2016 18:13

Najlepszy darmowy software. Avast, AVG, 360 i reszta mogą mu ssać.
Polecam wyłączyć piaskownicę, bo blokuje instalację wielu nieszkodliwych programów.

maciekk26   9 #540 03.05.2016 17:57

@FreeWare_RK: szkoda że tak długo skanuje za pierwszym razem:) ale mnie ochrania.

FreeWare_RK   18 #539 03.05.2016 13:18

@maciekk26: No :) i gitara :) . Nie wiem dlaczego nie mogłem od rana dodawać komentarzy. Pisało, że coś tam wina serwera.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.