r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo AntiVirus 8.4.0.5068

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Comodo AntiVirus jest całkowicie bezpłatnym (również do zastosowań komercyjnych) programem antywirusowym, którego zadaniem jest wykrywanie, blokowanie i usuwanie z komputera różnego szkodliwego oprogramowania - wirusów, trojanów, komponentów szpiegujących oraz wielu innych zagrożeń.

Galeria programu

Program wraz z popularną zaporą sieciową jest jednym z komponentów pakietu Comodo Internet Security. Zapewnia skuteczną ochronę komputera w czasie rzeczywistym, korzystając przy tym z technologii chmury, która zapewnia wysoką wykrywalność zainfekowanych plików nawet w przypadku kiedy użytkownik nie posiada aktualnej bazy sygnatur wirusów.

Ponadto Comodo AntiVirus oferuje również skaner behawioralny, pozwalający identyfikować nieznane zagrożenia typu Zero-Day oraz mechanizm piaskownicy (Sandbox) do uruchamiania potencjalnie niebezpiecznego oprogramowanie w wirtualnym, całkowicie odizolowanym od systemu operacyjnego środowisku. Aplikacja zapewnia ochronę skrzynki mailowej, a także definiowanie list zaufanych aplikacji i tryb Game Mode, skierowany dla graczy.

Comodo AntiVirus posiada przyjazny i spolszczony w dużym stopniu przez społeczność użytkowników interfejs graficzny. Jego obsługa pomimo sporej funkcjonalności nie powinna przysporzyć problemów nawet początkującym użytkownikom. Pośród zalet programu wymienić należy częste aktualizacje baz wirusów oraz prosty mechanizm zmiany poziomu zabezpieczenia.

Test programów antywirusowych

Zobacz jak sprawdził się Comodo AntiVirus w naszym teście programów antywirusowych na rok 2012.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

80
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Recenzje użytkowników

Lekki, Całkowicie Darmowy, Funcjonalny, W pełni Darmowy, Duże możliwości Konfiguracji
Częste Fałszywe Alarmy, Reklamy
ocena użytkownika

Antywirus, który według mnie jest jednym z najlepszych tego typu darmowych narzędzi - jest bardzo lekki, nie spowalnia komputera, skutecznie blokuje niebezpieczeństwa jest to jednak ostrze obosieczne, gdyż często zdarzają się fałszywe alarmy, na szczęście ten problem można łatwo wyeliminować.
Program można skonfigurować według własnych potrzeb, niechciane funkcje można wyłączyć lub zmniejszyć ich użycie itp.

18.08.2015 09:30 | Recenzja do wersji 8.2.0.4674
Polska wersja językowa, przejrzyste w pełni konfigurowalne menu, lekki, w pełni działający pod wszystkim Windowsami od XP do 8
Trochę irytująca zapora sieciowa, denerwujące powiadomienia,
ocena użytkownika

Długo szukałem do firmy pakietu antywirusowego, każdy sprawdzony przeze mnie miał jakieś ale, W przypadku Comodo strasznie irytuje mnie konfiguracja zapory sieciowej a konkretnie dodawanie wyjątków do niej niekiedy zakrawa na pomstę do nieba. Jednakże ten problem można szybko rozwiązać, wystarczy się tylko przyzwyczaić do specyficznego menu.

Instalacja przebiega w miarę szybko, na leciwym P4 z 1 GB RAM (Windows XP) proces przebiega w około 4 minuty, pierwsze podstawowe skanowanie trwa równie nieco ponad 5 minut. Tak więc cały proces nie zabiera zbyt wiele czasu. Na szybszym sprzęcie całość procesu (instalacja i pierwsze skanowanie) to czas grubo poniżej 10 minut. Po tym czasie pojawia się przejrzyste okienko (niestety wszech ogólna moda na kafelki dotarła już i tutaj), w którym możemy dokonać potrzebnych ustawień.

W trakcie działania Comodo na starszych komputerach nie zauważyłem zbytniego spowolnienia pracy komputera, a to się liczy zwłaszcza dla posiadaczy starszego sprzętu.

Podsumowując - dobre i skuteczne narzędzie, które nie dość, że skutecznie chroni komputery w mojej firmie to jeszcze jest bezpłatne - również w zastosowaniach komercyjnych.

02.01.2015 22:53 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
FreeWare_RK   18 #544 10.05.2016 19:33

@maciekk26: A pisał ktoś pod Avastem, że to nie instytucja charytatywna i nie będzie za free nic dobrego. Ciekawe, to widać inne formy robią programy charytatywnie za free bo oferują dużo lepszą ochronę w czasie rzeczywistym, lepszy silnik i lepsze wszystkie komponenty. A Comodo to już nawet cały swój pakiet za free daje, tylko kasę od firm biorą i za pomoc techniczną. Żal z tym Avastem, teraz to dopiero powinni spinać poślady i naprawiać to co sknocili w programie w jego kodzie, wypuszczać dużo sygnatur i przywracać komponenty do wersji free, które zostały usunięte. Powinno rozdawać pakiety 90 i 180 dniowe na swoje produkty i powinno obniżyć cenę tego całego Avast Premier bo to kpina jest. Ja rozumiem np. że Norton kupę hajsów chce za swój Norton Security z kopią zapasową ale nie porównujmy Nortona do Avasta. Tak samo darmowe programy jak FortiClient, Comodo, Sophos, BitDefenfer Free, Panda Free, Qihoo, SA+ czy Avira są lepsze niż ten Avast cały.

Avast przede wszystkim trzeba grubo po instalacji ustawiać, bo to co przedstawia zaraz po instalacji to kpina, czułość w każdej osłonie na minimum, wszystko wyłączone. Jak włączysz odpowiednie rzeczy i podniesiesz czułość na max to może być w miarę ok ale bez tego nie ma co mieć. Chyba, że do dekoracji bo to trzeba przyznać, że akurat jak o wygląd chodzi to ładnie wygląda.
No i długo skanuje Avast w porównaniu z innymi programami. Ale to już wedle uznania. Jeden uważa, że 2 godziny to mało inny, że 5 godzin to mało więc kto co jak woli.

Autor edytował komentarz w dniu: 10.05.2016 19:35
maciekk26   9 #543 04.05.2016 09:33

@quap: Avast Najlepszy??:D boże jacy tu bezmyślni ludzie piszą:D tak jak pisze kolega FreeWare_RK się zgodze a jeśli kolega tak wierzy firmie Avast to zapraszam na test tego wspaniałego AVASTA : https://www.youtube.com/watch?v=Ge2Lm_1GK6Y obejrzyj cały.... pzdro P.s

już wiem dlaczego na wszystkich stronach polecają Avasta.... po prostu Avast im płaci za reklamę bo nie mają użytkowników a to że chronią 230 milionów użytkowników to ściema...każdy tak może sobie napisać.... Szkoda że kasa jest najważniejsza a nie bezpieczeństwo użytkowników

Autor edytował komentarz w dniu: 04.05.2016 09:43
FreeWare_RK   18 #542 04.05.2016 01:56

@maciekk26: Trudno, pociesz się faktem, że to po raz pierwszy i ostatni :) .

@quap: Avast? AVG? To jakiś żart chyba. Avast najlepszy? A w czym, że się tak zapytam z ciekawości? Jak chodzi o przepuszczanie syfu to mistrzostwo świata faktycznie. AVG? Lelum polelum, niby chroni ale raz, że muł jak diabli to jeszcze potrafi niby znaleźć zagrożenie ale nic z tym nie zrobi bo nie potrafi go zlikwidować a to wystarczający powód który go eliminuje. Qihoo? No ten to owszem, zgodzę się. Jednak dwa wymienione jako pierwsze przez Ciebie to nie zgadzam się. Mam nadzieję, że Ciebie to nie krzywdzi, że mam odmienne zdanie.

Ja polecam FortiClienta, SA+ i Pandę. Te softy rządzą.

Pozdrawiam Panowie! :)

quap   6 #541 03.05.2016 18:13

Najlepszy darmowy software. Avast, AVG, 360 i reszta mogą mu ssać.
Polecam wyłączyć piaskownicę, bo blokuje instalację wielu nieszkodliwych programów.

maciekk26   9 #540 03.05.2016 17:57

@FreeWare_RK: szkoda że tak długo skanuje za pierwszym razem:) ale mnie ochrania.

FreeWare_RK   18 #539 03.05.2016 13:18

@maciekk26: No :) i gitara :) . Nie wiem dlaczego nie mogłem od rana dodawać komentarzy. Pisało, że coś tam wina serwera.

maciekk26   9 #538 03.05.2016 08:42

@FreeWare_RK: Używam SA+:)

Autor edytował komentarz w dniu: 03.05.2016 12:43
FreeWare_RK   18 #537 02.05.2016 17:13

@maciekk26: Nie znam defragglera, używałem albo systemowego do windows XP a od dawna mam na pokładzie Iobit Smart Defrag i jestem zadowolony bardzo. Jestem zwolennikiem Iobita :) .

maciekk26   9 #536 02.05.2016 17:11

@FreeWare_RK: wiem że czyści :) tylko pytam co lepsze czy defraggler czy smart defrag

FreeWare_RK   18 #535 02.05.2016 17:10

@maciekk26: Ccleaner czyści a Smart Defrag robi defragmentację dysku. I jedno i drugie przydać się może.

Możesz odznaczyć offline AV. Nie jest za bardzo potrzebny, wystarczy 12 silników w chmurze, ClamAV jako offline nie jest konieczny a podnosi tylko apetyt na zasoby.

maciekk26   9 #534 02.05.2016 16:57

@FreeWare_RK: jak secure a plus to przy instalacji zaznaczyc offline av?? mam pande ale mogę zmienić:P a i co lepsze smart defrag 5 czy defraggler?? bo mam Advanced system care na rok pro:P heh ale jak zmienie defraggler to zmienie na cclenera :D albo privazer:D taa mam takie odloty heh

Autor edytował komentarz w dniu: 02.05.2016 16:59
FreeWare_RK   18 #533 02.05.2016 13:35

@MrBeckham666: On już sądząc po Avatarze, przeszedł na PANDĘ :P .

FreeWare_RK   18 #532 02.05.2016 13:34

@maciekk26: Rady @MrBeckham666 są bardzo dobre i pomocne :) . On się jak prawie nikt na rzeczy zna :)

MrBeckham666   17 #531 02.05.2016 13:31

@maciekk26: to walnij sobie secureaplus :) nie dość ze lekki :) to skuteczny :D

MrBeckham666   17 #530 02.05.2016 13:30

@FreeWare_RK: z tego wynika jakby on potrzebował internet explorera i jakby go nie było lub jest ale dostępu nie ma .

ogórkowy   6 #529 02.05.2016 13:14

@maciekk26: Z Forti tez miałem cyrki raz się zainstalował za jakiś czas go usunąłem i potem znowu chciałem zainstalować to wywalał jakieś komunikaty że sterowniki od Windowsa nie podpisane cyfrowo i jakieś inne pierdoły. Było tak też po aktualizacji nowej wersji.

FreeWare_RK   18 #528 02.05.2016 13:11

@maciekk26: Uruchom instalator z prawami administratora, może pomoże. @MrBeckham666 a co Ty o tym błędzie sądzisz? Czym może być spowodowany? https://zapodaj.net/bffddaae881af.png.html

maciekk26   9 #527 02.05.2016 12:59

@ogórkowy: No chyba jeszcze nie przeskanował:D

maciekk26   9 #526 02.05.2016 12:58

@FreeWare_RK: oryginalny aktywowany:) bez modów uruchomiłem ponownie zobaczymy teraz . No nie instaluje się pokazuje się taki błąd https://zapodaj.net/bffddaae881af.png.html

Autor edytował komentarz w dniu: 02.05.2016 13:02
FreeWare_RK   18 #525 02.05.2016 12:52

@maciekk26: Jaki? Niemożliwe. Zrestartuj kompa, przeczyść go odkurzaczem, ccleanerem i spróbuj zainstalować. Ja go miałem na win 7 - 64 bit i3 2.20 GHZ, 6 BH RAM oraz na win 10 - 64 bit. Ważne, że 10 i 7 o strukturze 64 bitowej. Bez problemu instalacja i wszystko. Jest na prawdę świetnym programem. Polecam.

Masz oryginalny system? Bez modów bez niczego?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.