r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo Internet Security Premium 8.4.0.5165

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit) zabezpiecz pobieranie

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

27
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Recenzje użytkowników

Darmowy, całkowicie po polsku,masę opcji
Jestem zwykłym użytkownikiem,nie doradzam i nie odradzam
ocena użytkownika

To co najbardziej zszokowało mnie w tym programie to fakt że po usunięciu tego programu za pomocą popularnego i znanego reinstallera (kasowanie wpisów itd. ;) ) i po ponownej reinstalacji tego programu ten program nie ,,zapomniał ,,mojego wcześniej utworzonego przeze mnie hasła bezpieczeństwa blokującego dostępu do opcji Comodo i po jego ponownej reinstalacji ciągle wymagał podania hasła .Zainstalował się bezproblemowo ale niestety albo
,,stety'' po ponownej reinstalacji domagał się podania wcześniejszego hasła z poprzedniej instalacji ? Jak napisałem powyżej jestem laikiem w branży komputerowej ,to jest tylko moja prywatna opinia ale chyba troszkę na plus dla Comodo. ?

30.09.2016 20:03 | Recenzja do wersji 8.4.0.5165
Nie ma żadnych
Są wszystkie minusy
ocena użytkownika

nie Polecam tego antywirusa ponieważ skanować sie nie da dwie funkcje nie działają szybkie skanowanie i pełne ma tylko jeden plusik mały gadzecik na pulpit

14.04.2016 17:02 | Recenzja do wersji 8.2.0.5005
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #5109 05.12.2016 19:50

@Drago_Nero:
A dlaczego masz w nocku Drago_Nero, jak zadajesz pytania z poziomu Czubo_Debilo?
Obawiam się, że nawet jakbyś chciał im płacić, nie chcieliby twoich danych.

  #5108 01.12.2016 16:29

Dlaczego ten antywirus ma w nazwie "Premium" a jest za free?
Czyżbyśmy płacili za niego naszymi danymi?

  #5107 30.11.2016 12:53

Mam mały problem z Comodo Secure DNS. Nigdy nie instalowałam tego antywira a on ciągle blokuje mi dostęp do internetu. Wyszukuję w zasobach Windows'a i nigdzie go nie ma. Jestem laikiem ale proszę jeśli ktoś wie co się u mnie dzieje, to niech mi powie jak wyłączyć tą zaporę bo już mam jej dosyć. Dodam jedynie, że mam Windows 10 Home a antywir zainstalowany przeze mnie to Kaspersky Total Security

FreeWare_RK   19 #5106 12.11.2016 15:05

@btors37: Dzięki za cynk, zaraz obejrzę. Jak chodzi o blokowanie niebezpiecznych stron to on nie blokuje. Ale jak chodzi o uruchamianie zarażonych plików .exe to działa ok. Przynajmniej działa te kilka miesięcy temu jak go miałem.

@morphiusz1: To miła wiadomość. A ciekawe kiedy Comodo wypuści nową wersję Comodo Claud AV. Tu mamy coś odnośnie nowych wyglądów interface https://www.comodo.com/ccav/vote/

btors37   2 #5105 11.11.2016 22:09

@FreeWare_RK: Przetestowałem Comodo internet security 10,jajowaty program zero,do kwadratu,zero reakcji na zagrożenia,dodam jeszcze że skonfigurowałem program na proactivesecurity,program zero do kwadratu-ATRAPA-ZERO

btors37   2 #5104 11.11.2016 18:30

@FreeWare_RK: Zobacz test nowej 10

morphiusz1   5 #5102 16.10.2016 13:16

CIS 10 będzie wydany jeszcze w tym roku (4 kwartał 2016).

FreeWare_RK   19 #5101 11.10.2016 12:13

@nudy na pudy (niezalogowany): Nie będzie 9-ki. 9 = 10 beta. https://avlab.pl/jest-nowy-comodo-internet-security-10-beta-ale-nie-wszystkie-fu... - tu można poczytać o nowej 10'tce.

Zmieniła się skórka, dodali ,,secure shopping" - za t trzeba płacić a wszystko co było jest nadal za free.

No cóż na razie beta, pożyjemy zobaczymy. Zapowiada się ciekawie.

Co do reszty co napisałeś w pełni się zgadzam i popieram.

  #5100 06.10.2016 19:19

@nudy na pudy (niezalogowany): Moze nie ma jeszcze nowych robali na stara zapore i nie trzeba wersji zmienic;)

  #5099 02.10.2016 22:02

To prawda, że w Windows 7 antywirus Comodo ma skuteczność 95%, ale już w Windows 10 - 98%. Nie musisz instalować z pakietem antywirusa, po to jest wybór na początku. Przy myśleniu i dzisiejszych zabezpieczeniach, korzystając ze znanych stron, można nawet obyć się bez antywirusa. Wystarczy raz na jakiś czas przeskanować system MBAM. Ale to opcja dla rozważnych, a nie klikających we wszystko co popadło i ściągających, co nawinie się pod myszkę. Dla tych antywirus to jedyny ratunek na brak odpowiedzialności.

Z przeglądu bezpłatnych antywirusów bardzo ładnie wypada Avast.
Płacenie za antywirusy lub pakiety, gdy bez problemu można wybrać identycznie skuteczne, a nawet lepsze zestawy darmowe to frajerstwo. Ale jak wiadomo od lat, leminga łykającego reklamy nie przekonasz, nawet jak nie ma kasy, ściągnie pirata, zamiast pomyśleć i użyć bezpłatnych opcji.

A co do pakietu Comodo, jak kiedyś bardzo często były nowe wersje, tak teraz mamy zastój. Zapowiadana 9ka nie wiadomo kiedy wejdzie. Ale stara zapora i HIPS są bardzo skuteczne, więc nowa wersja w tym względzie niewiele by wniosła.

Flanet   3 #5098 02.10.2016 14:04

@Amusing89: To prawda. Ale rzecz w tym, że statystykami można manipulować. Wybrałeś sobie jakiś wycinek jakiegoś testu (powtarzam - testu AV!) i na tej podstawie wydajesz opinię o całym programie. To tak jak ja bym w mercedesie znalazł najgorszą ze wszystkich uszczelek, gorszą nawet od tej w maluchu i stwierdził, że auto jest do bani.
Antywirus nie stanowi siły Comodo w wersji CIS. Właściwie prawie nigdy nie jest uruchamiany, bo nie ma takiej potrzeby. Pisałem niżej.

Autor edytował komentarz w dniu: 02.10.2016 14:06
Amusing89   9 #5097 30.09.2016 20:24

@Flanet: Sam jesteś bezczelny i ślepo lgniesz w swoim kłamstwie. Kliknij sobie w ten link https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/ po czym sprawdź kto zajmuje ostatnie miejsce w zakładce "Protection". Pierwszy od końca CIS, następnie Microsoft Security Essentials i McAfee Internet Security 2016.

Flanet   3 #5096 30.09.2016 18:21

@Amusing89: Heh, dzisiejsze sieciowe czasy sprzyjają bezczelności, głupocie i arogancji.

Jesteś kłamcą. Dlaczego piszesz, że CIS to ostatnie miejsce, nawet za MSE, kiedy tak nie jest?

Amusing89   9 #5095 30.09.2016 17:59

@Flanet: Nie czytasz ze zrozumieniem ale to typowe w dzisiejszym świecie :)

Flanet   3 #5094 30.09.2016 17:37

@Amusing89: "Najnowsze testy av-test.org dla Windows 7 nie napawają optymizmem. Comodo Internet Security Premium wypadł bardzo słabo zajmując ostatnie miejsce nawet za Microsoft Security Essentials. Zdecydowanie nie polecam."

Po pierwsze nie ostatnie, ale w czołówce.
Poza tym, co najważniejsze, trzeba sobie uświadomić, że to są testy antywirusa, który akurat w przypadku CIS odgrywa mniejszą rolę.
Comodo inaczej podchodzi - antywirus można nazwać dodatkiem prawie nigdy nie używanym. A to dlatego, że wcześniej działa zapora (mocno konfigurowalna; od czułego HIPS po automat). Właśnie ta zapora stanowi 90% sił Comodo.

Amusing89   9 #5093 29.09.2016 13:47

@Anonim (niezalogowany): Nie interesują mnie testy nn na youtube. Wolę sprawdzone źródła. PS zaloguj się na konto ;)

  #5092 29.09.2016 12:17
Amusing89   9 #5091 28.09.2016 11:58

Najnowsze testy av-test.org dla Windows 7 nie napawają optymizmem. Comodo Internet Security Premium wypadł bardzo słabo zajmując ostatnie miejsce nawet za Microsoft Security Essentials. Zdecydowanie nie polecam.

https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

fauxkalel   1 #5090 26.08.2016 23:11

Dotychczasowy link został zlimitowany na 30KB/s od co najmniej 2 tygodni.
Zalecam zmianę linku na aktualny:
http://download.comodo.com/cis/download/installs/2000/partners/cispremium_instal...
Pozdrawiam

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.