r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo Internet Security Premium 8.4.0.5068

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

27
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Recenzje użytkowników

Nie ma żadnych
Są wszystkie minusy
ocena użytkownika

nie Polecam tego antywirusa ponieważ skanować sie nie da dwie funkcje nie działają szybkie skanowanie i pełne ma tylko jeden plusik mały gadzecik na pulpit

14.04.2016 17:02 | Recenzja do wersji 8.2.0.5005
Darmowy, ładny interfejs, lekki, niezauważalny dopóki nie musi podjąć akcji, skuteczny, Chromodo, HIPS.
Nie stwierdziłem.
ocena użytkownika

Zrobiłem podejście "tydzień posiedzi i zobaczymy". Było to pół roku temu, Comodo nadal zainstalowane. Świetny pakiet z wysoką skutecznością i bardzo niskim zużyciem zasobów laptopa. Można nawet zapomnieć, że ma się go zainstalowanego - siedzi po cichutku, odzywa się dopiero kiedy trzeba podjąć jakąś akcję lub wyświetlić monit o podejrzanym pliku. HIPS, Sandbox i reszta funkcji spełniają wyśmienicie swoje zadania. Polecam :)

23.03.2016 13:10 | Recenzja do wersji 8.2.0.4978
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #5053 28.06.2016 14:06

@MarekVite (niezalogowany): nie masz w ogóle pojęcia o tym programie;cienki bolek jesteś

Gary58   2 #5052 28.06.2016 13:21

@robciu 44 (niezalogowany): Tu jest pełny pakiet comodo zapora plus av , a w avast i avg free tylko av. Wg mnie zapora dobrze skonfigurowana ma większe znaczenie niż av. Generalnie w samym av nie dawał bym jednoznacznie zwycięzcy skuteczności. Sprawdż co u Ciebie będzie leżej chodzić i z czym nie będziesz miał problemów.

  #5051 27.06.2016 23:45

czy ten program jest lepszy niż avast free czy avg free?.Jak jest z jego skutecznością?.Opłaca się go instalować?

Gary58   2 #5050 27.06.2016 13:02

@wszystko (niezalogowany): Mam podobne zdanie.

Gary58   2 #5049 27.06.2016 12:58

@MarekVite (niezalogowany): A niech sobie wszyscy szpiegują, nie przechowuje w komputerze ważnych danych i haseł. Nie instaluje żadnego badziewia, żadnych adblocków itp. Nie wchodzę na głupie strony, Nie otwieram nieznanch załączników. Jak dotąd nie miałem kłopotów z komputerem.
Aktualnie nie używam również windowsa. Więć mogą mnie cmoknąć.
Ale wychodzę też z założenia, że lepszy byle jaki zamek do drzwi niż jego brak.

Autor edytował komentarz w dniu: 27.06.2016 13:00
  #5048 26.06.2016 22:05

Jeśli w danym systemie wszystkie moduły CIS działają prawidłowo, to nie ma skuteczniejszego pakietu zabezpieczającego.

  #5047 26.06.2016 15:20

@MarekVite (niezalogowany):
Comodo ma tyle wspólnego z CIA, co Ty z widzą na temat obsługi tego programu, a przede wszystkim blokowanie dowolnego procesu, który próbuje nawiązać kontakt z sieci(ą).

Żaden proces przy prawidłowo utworzonych regułach globalnych nie ma szansa na wyjście/wejście przez zaporę Comodo. Bajki o penetrujących Chińczykach, Reptilianach, czy Scjentologach przejmujących kontrolę nad komputerami ludzi mających firewall Comodo, są równie wiarygodne, jak przepowiednie wróżbitów ze znanych programów ezoterycznych, czy opowieści pacjentów z zakładów dla obłąkanych. Zapamiętaj, jeśli już, to hakerzy przejmą komputery gołe, czyli wyłącznie z zaporą Windows, a takich na świecie są miliony, a nie będą "tłukli głową w żelbeton firewall" typu Comodo.

CIS od lat jest darmowym programem, w wielu elementach lepszym od płatnych odpowiedników. Kto zna, temu nie trzeba tłumaczyć, reszta niech uczy się sama.

  #5046 25.06.2016 14:50

@MarekVite (niezalogowany): To wniosek jak powiedz jakiego używasz programu do ochrony systemu??jakiego??

  #5045 24.06.2016 14:37

@Gary58: COMODO to program C.I.A. I co z tego wynika ? NIC !. Wszyscy operatorzy szpiegują ! . Głupi ludzie opłacają cwaniaczków na garnuszku operatorów ,naiwnie myśląc że można kupić przekonania etyczne. Inteligentny program antywirusowy, powinien blokować wszystko na życzenie właściciela PC-a. Np. spróbuj zablokować pirata " MPC AdCleaner " lub " PC Manager " . Zobaczysz co jest wart COMODO i pozostałe płatne badźewia !!!. MPC AdCleaner " lub " PC Manager " to Chiński szpieg. Jeśli masz PC-a 4-o rdzeniowego w wolnych chwilach korzystają z Twoich wolnych rdzeni " przyjaciele z Chin " . Pisze o masie tchórzliwych i głupich informatyków ( w sensie cybernetyki). Systemy operacyjne to molochy !!!. Lecz nie można przekroczyć " fizis " sprzętu. Wniosek; producenci sprzętu produkują wirusy i udają wariatów. Czyli jeśli nie masz dostępu do " Tablicy Prawdy " procesorów, to żaden profesor ci nie-pomoże !!!. A ty możesz bić pianę " super inteligentnego " . Głupcy z kasą czekają - ))) narka

  #5044 20.06.2016 07:50

Nad wersją 8 pracuje nowa grupa programistów, dla których CIS, to ciągle wielka zagadka. Nic niestety nie wskazuje na to, że będzie lepiej.

FreeWare_RK   18 #5043 18.06.2016 21:54

@Anonim (niezalogowany) i @Gary58: No to zazdroszczę Panowie, zazdroszczę bo ja problemy miałem niestety a laikiem nie jestem ale super specjalistą również nie.

Gary58   2 #5042 17.06.2016 17:42

@Anonim (niezalogowany): #5039 : u mnie na windows 10 (na w7 też) włączona ochrona proaktywna, wyłączony HIPS, włączony auto-sandbox, włączony viruscope, bezpieczne reguły w zaporze, ukrywanie portów i naprawdę żadnych kłopotów.

  #5041 16.06.2016 20:03

@FreeWare_RK:Bo trzeba odpowiednio skonfigurować,przy odpowiednich ustawienia ochrona na dobrym poziomie,to jest program nie dla laików tyle razy było pisane,program jest lekki nie obciąża zbytnio systemu

FreeWare_RK   18 #5040 16.06.2016 17:26

@Anonim (niezalogowany): Mnie się wydaje, że od 6 bo 6 wersja była pierwszą która była zabugowana i niedorobiona niesamowicie. Do 5.12 było ok. Potem to już nie jest to co było.

  #5039 09.06.2016 09:52

Gdy się wyłączy auto-sandbox i włączy HIPS, to nie działa HIPS, a potem przy powrotnej zmianie, nie działa automatyczna piaskownica. Od wersji 8 CIS nie jest niestety pakietem godnym zaufania.

  #5038 28.05.2016 14:33

@starywojak (niezalogowany): Bez problemu da się tak ustawić, od zawsze tak ustawiam i tak mam teraz więc nie zgadzam się z opinią.

FreeWare_RK   18 #5037 23.05.2016 21:07

@cephei: Dlatego uważam, że to lipne info, nie wierzę, że ich flagowe programy jak CIS i Firewall nie będą rozwijane, nawet CAV. Ale dziwi mnie fakt, że nadal nie ma wersji v.9 .

cephei   10 #5036 23.05.2016 14:54

@FreeWare_RK: NIe wiem, ale też coś mi sie wydaje malo wiarygodne. Bez sensu by było bo są spore róznice między IS a Cloud AV...toż to nawet nie pełny antywirus. Do tego fakt, ze sporo ludzi testowało już wersję chyba nawet prawie taką betę numer 9 więc raczej nie sądze aby po dotarciu do takiej wersji nagle porzucili projekt. Przecież dla biznesu rozwijają produkt IS więc nie zostawią i nie dadzą firmom samego Cloud AV.

FreeWare_RK   18 #5035 23.05.2016 13:08

@cephei: Info też krążyło jako by wersja AV i IS nie były rozwijane a to na czym mieli się skupić to Claud AV. Ale to chyba trefne info bo jakoś pozostałe produkty od Comodo dostają aktualizacje więc nie wiadomo.

cephei   10 #5034 17.05.2016 13:26

Czy coś w ogóle wiadomo kiedy wersja numer 9 się pokaże? Wyciekła jakaś alfa , ale znikła i teraz cicho.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.