r   e   k   l   a   m   a

Comodo Internet Security Premium 8.2.0.5027

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

27
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Recenzje użytkowników

Nie ma żadnych
Są wszystkie minusy
ocena użytkownika

nie Polecam tego antywirusa ponieważ skanować sie nie da dwie funkcje nie działają szybkie skanowanie i pełne ma tylko jeden plusik mały gadzecik na pulpit

14.04.2016 17:02 | Recenzja do wersji 8.2.0.5005
Darmowy, ładny interfejs, lekki, niezauważalny dopóki nie musi podjąć akcji, skuteczny, Chromodo, HIPS.
Nie stwierdziłem.
ocena użytkownika

Zrobiłem podejście "tydzień posiedzi i zobaczymy". Było to pół roku temu, Comodo nadal zainstalowane. Świetny pakiet z wysoką skutecznością i bardzo niskim zużyciem zasobów laptopa. Można nawet zapomnieć, że ma się go zainstalowanego - siedzi po cichutku, odzywa się dopiero kiedy trzeba podjąć jakąś akcję lub wyświetlić monit o podejrzanym pliku. HIPS, Sandbox i reszta funkcji spełniają wyśmienicie swoje zadania. Polecam :)

23.03.2016 13:10 | Recenzja do wersji 8.2.0.4978
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
FreeWare_RK   16 #5037 23.05.2016 21:07

@cephei: Dlatego uważam, że to lipne info, nie wierzę, że ich flagowe programy jak CIS i Firewall nie będą rozwijane, nawet CAV. Ale dziwi mnie fakt, że nadal nie ma wersji v.9 .

cephei   10 #5036 23.05.2016 14:54

@FreeWare_RK: NIe wiem, ale też coś mi sie wydaje malo wiarygodne. Bez sensu by było bo są spore róznice między IS a Cloud AV...toż to nawet nie pełny antywirus. Do tego fakt, ze sporo ludzi testowało już wersję chyba nawet prawie taką betę numer 9 więc raczej nie sądze aby po dotarciu do takiej wersji nagle porzucili projekt. Przecież dla biznesu rozwijają produkt IS więc nie zostawią i nie dadzą firmom samego Cloud AV.

FreeWare_RK   16 #5035 23.05.2016 13:08

@cephei: Info też krążyło jako by wersja AV i IS nie były rozwijane a to na czym mieli się skupić to Claud AV. Ale to chyba trefne info bo jakoś pozostałe produkty od Comodo dostają aktualizacje więc nie wiadomo.

cephei   10 #5034 17.05.2016 13:26

Czy coś w ogóle wiadomo kiedy wersja numer 9 się pokaże? Wyciekła jakaś alfa , ale znikła i teraz cicho.

  #5033 07.05.2016 16:04

Na początku chodziło mi o "stary interfejs" mała pomyłka sorry.

  #5032 07.05.2016 16:03

Dla mnie pakiet comodo był lepszy gdy miał nowy interfejs obecnie to nie da się go ostawić tak żeby informował mnie o każdym swoim "pierdnięciu" żebym mógł zdecydować czy to jest ok czy nie mimo ostawień czy różnych konfiguracji nadal zdarza mu się coś zablokować o czym nie chce nas powiadomić za to niema problemu z blokowaniem instalatorów w 100% legalnych oprogramowań co jest już śmieszne . Obecnie nie używam antywirusa ale innych programów i swojej głowy ale kiedyś ten pakiet dawał 100% kontrole jego użytkownikowi, obecnie jest kolejnym programem gdzie się wszystko upraszcza a ważne funkcje chowa usuwa lub zmienia na gorsze . Nie mówię, że nie polecam, czy że jest to zły pakiet ale jak dla mnie to nie to samo co kiedyś i dużo stracił .

wilczurek91   8 #5031 02.05.2016 01:31

@Macie (niezalogowany): jest kilka poradników w internecie. Jest kilka wersji konfiguracji. myślę, że warto popróbować i zobaczyć co najlepiej się sprawdzi, to czasem wymaga obserwacji jak się zachowa program, bardzo łatwo te poradniki znaleźć :)

Gary58   2 #5030 01.05.2016 14:55

@Anonim (niezalogowany): Skaner porównujesz do CIS . Nie ma nic do powiedzenia.

  #5029 30.04.2016 12:04

@Gary58: Comodo internet security,słaba ochrona ,ja raczej stawiam na SECUREAPLUS ochrona na wysokim poziomie-12 silników w chmurze,badzo dobry pakiet ochrony-darmowy

Gary58   2 #5028 29.04.2016 17:47

@80mentor: Cis używałem od początku , specjalnie niedawno zainstalowałem znowu i mówienie o zasobożerności w wypadku tego pakietu skonfigurowanego w podstawowym zakresie.... to nie wiem co miałbym powiedzieć o GData.
Oczywiście jeśli ktoś ma w zanadrzu stary sprzęt to inna bajka. Mój pecet 3 letni.

Autor edytował komentarz w dniu: 29.04.2016 17:48
80mentor   25 #5027 29.04.2016 14:49

@Tomal123pl23: Zarówno AVG jak i CIS są zasobożerne, a ochrona stoi na średnim poziomie. Jeżeli już chodzi o produkty Comodo, to lepszym rozwiązaniem jest wersja Cloud działająca w chmurze, zresztą firma Comodo, na przyszłości chce wszystkie swe produkty na tym oprzeć. A co do propagowanych przeze mnie rozwiązań antywirusowych bardziej bym się skłaniał do Panda Pro (najlepiej darmowe promo). Panda Free, Eset, SAP w przyszłości jak zostanie lepiej dopracowany, też zasługuje na uwagę. A co do AVG, sprawdź go darmowym skanerem Eset (idę o zakład że nie jedno w nim wykryje), Hitman Pro też będzie miał duże pole do popisu. AVG od jakiegoś czasu zniżkuje po równi pochyłej w rankingu AV.

Autor edytował komentarz w dniu: 02.05.2016 00:20
  #5026 27.04.2016 00:31

COMODO jest OK, ale trzeba umieć go dobrze skonfigurować (czasami zbyt dużo przycina i blokuje niektórych nowych appek przy domyślnych ustawieniach Defence+). Ja korzystam ze starej wersji co ma klasyczne GUI a nie te nowe badziewne cukierowe i dla dzieciaków. Ile zajmuje w RAMie? He :-) W Win7 na liście procesów jak nic nie robi Comodo zajmuje - 190MB RAMu; przy skanowaniu całego kompa skacze od 20-150 MB RAM, średnio 80Mb.

Gary58   2 #5025 25.04.2016 15:29

@Macie (niezalogowany): Nie jest najnowsze ale w 100% skuteczne: patrz poniżej. Ci co narzekają, po prostu nie maja zielonego pojęcia o konfiguracji tego pakietu (no może się zdarzyć , że coś nie gra sprzęt różny ale to z każdym pakietem). Im polecam avast.

Autor edytował komentarz w dniu: 25.04.2016 15:33
Tomal123pl23   4 #5024 24.04.2016 12:08

@C++ (niezalogowany): Nie robie sobie jaj

  #5023 23.04.2016 20:14

@wilczurek91: A jak skonfigurować CIS? Może bym go sprobował, ale chyba nie za bardzo wiem, jak ten pakiet skonfigurować. Co zaznaczyć, a co odznaczyć?

  #5022 23.04.2016 13:07

@Tomal123pl23: AVG? Chyba sobie jaja robisz :D

dpFan   4 #5021 17.04.2016 18:54

Podczas aktualizowania, przy pobieraniu pliku BASE_END_USER_v24467.cav mam taki błąd:

Error: 0x80070020 - Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces.

Pomocy.

morphiusz1   5 #5020 15.04.2016 14:56

Które procesy pochłaniają 1 GB RAMu? o.O
Albo coś macie nie tak, albo jest jakiś potężny błąd związany np. z wyciekiem pamięci (chociaż takich doniesień nie ma na forum Comodo).

cephei   10 #5019 15.04.2016 10:09

@user windowsa (niezalogowany): Też miewałem podobnie. jak pytałem na róznych forach, na av-labie to się dziwili, bo u nich Comodo lekki. Nie u mnie. Niby ok, ale momentami, czasami miewał takie dziwne zachowanie. Czasem spowalniał PC, a czasem sieć muliła, strony się nie chciały wczytywać, albo trwało to długo. Poczekam na wersję 9 czy coś się zmieni.

Tomal123pl23   4 #5018 14.04.2016 16:59

nie polecam skanowawc sie nie da funkcja szybkiego skanowania nie działa oraz pełne skanowanie polecam avg internet security

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.