Comodo Internet Security Premium 8.2.0.4591

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

25
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

80
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Recenzje użytkowników

Darmowy, wydajny, 64bitowy, niezawony, posiada piaskownice, wirtualny pulpit, czyszczenie komputera, zarządzanie procesami...
Domyślnie instaluje się w trybie dla "nowicjuszy"
ocena użytkownika

Domyślnie wszystkie programy nie podpisane cyfrowo traktuje jako zagrożenie. Aby to zmienić trzeba zanurkować i pozmieniać w opcjach. Należy ODZNACZYĆ: "nie pokazuj ostrzeżeń antywirusa" podobnie z firewalem.

13.06.2015 09:25 | Recenzja do wersji 8.2.0.4591
darmowy
mało aktywny
ocena użytkownika

Błędy: po odinstalowaniu a potem ponownym zainstalowaniu nie odpala się wirtualny pulpit; program maksymalnie spowalnia uruchamianie mozilla firefox, brak mu w opcjach blokady wyskakujących filmików flash pożerających transfer danych/takich do oporu na np. fakt.pl/. Opcja "blokuj połączenia przychodzące" chyba jest atrapa bo nie widać działania tak samo jak nie widać włamań z sieci.

11.04.2015 18:10 | Recenzja do wersji 8.2.0.4508

Komentarze

morphiusz1   5 #4776 01.08.2015 19:19

Jak pojaw się stabilna wersja 9 (jednak obecnie nie ma nawet alphy; powinna wyjść jakoś w połowie sierpnia?) to postaram się zrobić jakiś materiał na YT z konfiguracją i FAQ.

  #4775 31.07.2015 17:16

W Polsce niestety nie ma pasjonatów z wiedzą informatyczną np. prowadzących blog lub stronę o Comodo, poradnik konfiguracji, pomocny dla ludzi, którzy nie potrafią skonfigurować tego bardzo dobrego pakietu. Stąd ciągle te same pytania, uwagi jak poniżej. Bez instrukcji, ludzie zaznaczają opcje losowo, używają Comodo nie ustawione. A przy komunikatach o błędach, nie mają szans na rozwiązanie tematu. A wiemy, że Comodo nie zawsze zainstaluje się ok, są różne problemy. Stąd dobry pakiet, a w Polsce średnio popularny...
Szukającym porad pozostaje instrukcja Comodo:
https://help.comodo.com/topic-72-1-623-7587-Introduction-to-Comodo-Internet-Secu...
Poradniki z YouTube, forum Comodo, obcojęzyczne strony.
Szkoda, że w tak dużym kraju, nie ma międzyludzkiej pomocy, każdy sobie rzepkę skrobie...

  #4774 31.07.2015 12:56

cis ma czasami odpaly sam sie wylacza znika ikona z tray i widzet bez powodu z pulpitu czy ktos to tez ma ?cos ten pakiet chyba strasznie dziurawy jest skoro tak sie dzieje....

  #4773 28.07.2015 19:55

Mam problem z zainstalowaniem Comodo Internet Security. Po uruchomieniu instalatora wyskakuje okienko z błędem "comodo installer: error 7-zip: data error"

  #4772 18.07.2015 13:33

pasikonik0
" Opcja "blokuj połączenia przychodzące" chyba jest atrapa bo nie widać działania tak samo jak nie widać włamań z sieci."

Niestety, na dobrych programach coraz więcej ocen programów pisanych przez ludzi, którzy nawet nie wiedzą, jak ustawić ten program. :(
Comodo zaraz po instalacji ma wyłączone masę opcji, nie ma podanych reguł globalnych, działa na ustawieniach dla laików, choć i tych może wprowadzić w zakłopotanie, gdy wyskoczy okno zapytania i nie widzą co zrobić.
Wcześniej do ocen wyrywał się MrBeckham666, który nie ma pojęcia o takich pakietach, teraz pasikonik0 uraczył nas recenzją, a nawet nie potrafi włączyć opcji zapisywania (nie ma jej w panelach głównych) o ilości prób włamań i zatrzymanych procesów na zaporze Comodo. To tak jakbym chciał oceniać jakość programu, gdy nie wiem jak go używać i konfigurować. Bez sensu.

  #4771 16.07.2015 18:39

@ReconXxx2 (niezalogowany): nie zawsze , aktualnie nie używam comodo ale używałem go od początku wersji gdy był jeszcze osobno av i firewall. Ostatnią wersję którą miałęm to 7.....Korzystałem z programu płatnik, zus w obecnej formie, drukarki i nie miałem problemu z działaniem tych programów pod comodo.Przez ten czas praktycznie mia mialem żadnych wirusów ( przynajmniej nic o tym nie wiem , wszystko działało). Przez te lata czytałe wiele wpisów o złym działaniu tego programu i wg mnie osoby te poprostu nie miały zielonego pjęcia o jego konfiguracji.

  #4770 09.07.2015 17:25

Chromodo jest niezłe, na zainfekowanym systemie nie pozwoliło trojanowi wstrzyknąć kodu do strony banku, gdy Firefox i Chrom dawały sobie wstrzyknąć. Jest tylko jedno poważne "ale". Chromodo musi być uruchamiane z uprawnieniami administratora inaczej wywala błędy i nie da się go użyć.

Enzo69   4 #4769 05.07.2015 20:19

Na FB nie moge odtworzyc filmików komunikat "nie można odtworzyć tego filmu film niedostępny". Na innych firefox- opera oki. Pakiet CIS zainstalowany . O co kaman??flash dziala youtube na fb oki chodzi mi o filmiki na facebookowym playerze

  #4768 04.07.2015 21:22

A ja mam pytanie jak to jest piaskownica do przęglądarek? IE, operę i firefoxa wyświetla zieloną ramkę izolujące je w piaskownicy a w chromodo nie czy chromodo ma już to w sobie i dlatego nie wyświetla czy jest jakiś błąd izolacji??????

  #4767 17.06.2015 21:56

Jak czytam te wszystkie recenzje, to widzę że za pisanie ich biorą się ludzie którzy ( nie wszyscy oczywiście ) pojęcia nie mają o AV. O co chodzi z CIS ? Chodzi o to że ten program po instalacji nie chroni w pełni PC, skonfigurowany tak aby go chronił - przeszkadza i powoduje wiele problemów. Funkcje które w tego typu pakietach powinny być włączone to wszelkiej maści piaskownice, izolujące podejrzane pliki itp. W Comodo oczywiście i tego nie brakuje, ale bardzo często zdarza się że pakiet ten blokuje sterowniki drukarek, skanerów, czytników czy nawet niektórych baz danych. Wpływa na wydajność działania niektórych programów a czasami powoduje błędy ich przy pracy. Przykładem może być program Kadry, płace i ZUS PRO oraz płatnik. Oba przez Comodo świrowały. To samo z CADem, problemy przy zapisie plikow. Przykładów kiedy coś nie działało i winny był CIS mam mnóstwo. Niestety program ten nie nadaje się do firmy bo jeżeli mamy zróżnicowane stanowiska, szlak trafi człowieka z problemami przy CIS. Wiadomo, wszystko da się ustawić. Jeśli mamy do konfiguracji od 1 do 10 PC to jeszcze można się bawić. Ale przy 30 w górę będzie to męka, nawet z wersją PRO. Do domu można go polecić ale bardziej świadomym użytkownikom. Pozdrawiam

bartekm1964   1 #4766 29.05.2015 08:25

@Anonim (niezalogowany): Coś w ustawieniach comodo pozmieniałeś weź revouninstaler o wyrzuć comodo z kompa a później pobierzgo na nowo i wpisz w google konfiguracja comodo. Postępuj według instrukcji i powinno być dobrze.

  #4765 24.05.2015 13:03

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że się commodo nie otwiera. Mimo że ikonka jest w pasku, mimo ze zachowuje się jak by działał, nie można w żaden sposób go otworzyć i dostać się do zaawansowanych opcji. Wcześniej działał normalnie. Wie ktoś może od czego to się dzieje?

FreeWare_RK   12 #4764 22.05.2015 20:40

@Anonim (niezalogowany): Dziwne bo jakieś testy na youtube oglądałem i coś tam blokował, nawet niezle całkiem.

  #4763 15.05.2015 22:17

FreeWare_RK, produkt Tiranium Antivirus nie jest jeszcze na liście antywirusów. Tylko że zapora nie wykrywa go. Więc podejrzewam że to Fałszywka z tego Tiranium.

Snajpiq   4 #4761 09.05.2015 11:20

@Mechatronik: Witam! Jest to bug występujący przy instalacji Comodo na Windows Vista. Pozdrawiam!

Mechatronik   3 #4760 02.05.2015 00:22

Zainstalowałem właśnie Comodo, jednak mam problem.
W Centrum zabezpieczeń zapora Comodo nie jest widoczna.
Czym może być to spowodowane?
System Windows Vista 32 Bit, Fujitsu Siemens Esprimo Mobile V6515

Setarif   2 #4759 29.04.2015 19:11

U mnie Comodo po instalacji nie może pobrać aktualizacji, nie wiem w czym może leżeć problem, ale czy ktoś spotkal się już z czymś podobnym i może podzielić się sposobem na ten mój.
Niżej zamieszczam zrzut z okna

http://static.pokazywarka.pl/i/5827351/708917/bez-tytulu.jpg

MrBeckham666   15 #4758 25.04.2015 20:37

@Galatorn: po pierwsze pisałem o deinstalacji przez revo bo własnie to może rozwiązać twoje problemy.

druga sprawa jest taka żę jak masz win10 to nie ma się co dziwić problemy mogą wystepować w koncu to beta.

Galatorn   1 #4757 25.04.2015 19:08

@MrBeckham666: Tu nie chodzi o odinstalowanie tylko instalacje nowszej wersji CiS, do tej pory instaluje się u mnie bez problemu tylko CIS 7. Po nieudanej ręcznej aktualizacji CIS 8.1 na 8.2 nie mogę już zainstalować bez błedów wersji nowszej niż 7. A nie będę od nowa stawiał systemu tylko dla jednego programu skoro wszystko inne działa wyśmienicie. Wersja 8.1 działała doskonale do czasu próby aktualizacji do 8.2. Moim zdaniem - 8.2 to nieudana wersja z niedopracowanymi komponentami dla Win10 i trzeba poczekać na następną aktualizację.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.