Comodo Internet Security Premium 8.2.0.4792

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

27
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Recenzje użytkowników

Darmowy z wypasionymi funkcjami .
Nie stwierdzam .
ocena użytkownika

Jestem zaskoczony jego lekkością ,starsze wersję potrafiły przeciążać system a teraz jest bardzo dobrze i wcale nie ma trudnych ustawień , czytelny jasny interfejs ,same zalety a konfiguracje zapory "reguły" jest pokazane w necie jak to robić , program godny uwagi polecam! Łatwizna intuicyjny .

25.11.2015 19:53 | Recenzja do wersji 8.2.0.4792
Dużo narzędzi,duże możliwości konfiguracji,lekki
nie ma
ocena użytkownika

Posiadałem wiele antywirusów.Jak zainstalowałem Comodo to zdziwiło mnie dlaczego jest tyle narzędzi w wersji free.
Piaskownica,Wirtualny pulpit itd.Żałuję że go wcześniej nie znalazłem.
Polecam wszystkim!

16.11.2015 19:29 | Recenzja do wersji 8.2.0.4703
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

FreeWare_RK   14 #4976 11.02.2016 20:30

@morphiusz1: Co innego soft jakiś np. ZoneAlarm też ma silnik Kaspersky ale co innego jak sam Kaspersky wydaje darmowy program. Myślę, że część osób które korzystają z AV a nie są w tym zorientowane od razu zauważy soft Kaspersky 365 1/4 niż jakiś inny np. ZoneAlarm który mimo tego, że silnik Kaspersky ma to jakoś za popularny to nie był mimo tego, że wiele osób w Polsce za najlepszy AV uważa Kaspersky.

Ale co tam, jak wydadzą to fajnie a jak nie to przeżyjemy. Jak by wydali to może byłaby to lżejsza aplikacja niż Kaspersky AV.

To fajnie, że mają naprawić błędy. Liczymy na dobre wyniki i kompleksowe naprawy tego AV.

morphiusz1   5 #4975 11.02.2016 20:21

@FreeWare_RK: Tak nam powiedziano.

A kto pamięta jeszcze antywirusa AOL Active Virus Shield z silnikiem Kasperskiego? Produkt dostępny dla każdego, Kaspersky jednak ostatecznie się wycofał. Historia zna już darmowego Kasperskiego, jak to mówią - lubi się powtarzać ;)

FreeWare_RK   14 #4974 11.02.2016 19:10

@salomon: To sądzimy, że już ktoś kiedyś informował, że pisał z obsługą chyba i opowiedzieli, że program na razie będzie tylko na runku rosyjskim. No zobaczymy, mnie by ucieszył fakt, jak by taki darmowy AV od Kaspersky.LAB się pojawił u nas a jak by jeszcze po polsku był to myślę, że pobieralność Avasta i AVG mogła by spaść.

@morphiusz1: Skąd wiesz, że zostanie w kolejnej wersji poprawiony?

morphiusz1   5 #4972 11.02.2016 17:32

Błąd zostanie poprawiony w kolejnej wersji.

FreeWare_RK   14 #4971 11.02.2016 15:18

@izok1980: Comodo to jest porządna firma to można być pewnym, że raczej nie oleją swojego programu. Tak samo to nie jest firma która cienko przędzie bo kasy to oni mają na rozwój i laboratoria. Myślę, że To będzie dobry program za kilka aktualizacji. Nie ma co oceniać myślę pierwszej wersji bo zazwyczaj chcąc czy nie chcąc jakieś błędy muszą się przydarzyć.

izok1980   6 #4970 11.02.2016 15:02

@FreeWare_RK: o taki programik mi chodziło po polsku bez skomplikowanych ustawień no i żeby się wspinał w testach na jak najwyższy poziom :)

FreeWare_RK   14 #4969 11.02.2016 14:56

@izok1980: Na pewno zostanie, to po prostu są problemy tzw. ,,wieku dziecięcego". Raduje się tym Comodo jak nie wiem. Nawet na tą okazję odinstalowałem z ciężkim sercem Sophosa by obczaić Comodo :)
@morphiusz1: Teraz Ty jesteś ekspertem od Comodo :) .

izok1980   6 #4968 11.02.2016 14:49

@morphiusz1: a ten bug zostanie naprawiony ?

izok1980   6 #4967 11.02.2016 14:35

@FreeWare_RK: za któtko go mam żeby się wypowiedzieć na jego temat ale full scan trwał 1:h20min i było 92 % musiałem zatrzymać bo szedłem do pracy

morphiusz1   5 #4966 11.02.2016 14:29

@izok1980: Z tym centrum zabezpieczeń to jest akurat bug. CCAV może działać jako samodzielne zabezpieczenie (ma antywirusa i automatyczną piaskownicę, do pomocy Viruscope - w ten sposób przewyższa znacznie pozostałe rozwiązania w chmurze).

FreeWare_RK   14 #4965 11.02.2016 14:01

@izok1980: Nareszcie :) chyba nigdy nie miałeś tego Avatara :) . Co do Comodo to podobno jest ciężki. No ja nie zauważyłem by taki był. Już defender był cięższy. No ale nic zobaczymy jak będzie rozwijany. Soft działa w chmurze tak więc bazę sygnatur zawsze będzie miał aktualną :) a i podobno bez dostępu do internetu jego ochrona jest aktywna ---> według instaki.pl przynajmniej.

Liczę, że to będzie dobry program. Wciąż zachwycam się Comodo IS (wersją 5.12) . Dla mnie to był najlepszy program :) .

izok1980   6 #4964 11.02.2016 12:42

@morphiusz1: liczę na to że będzie prężnie się rozwijał ten nowy program od Comodo :) ja sobie zapodałem i na smartfonie: comodo mobile security i na kompie:comodo cloud antyvirus :D jak byś miał jakieś sugestie odnośnie nowego CCAV chętnie przeczytam.

PS.rozumiem,że CCAV działa jak malwarebytes w wersji premium jako dodatkowe zabezpieczenie i nie wyłącza defendera i nie widać go w centrum zabezpieczeń systemu windows?

Pozdrawiam.

FreeWare_RK   14 #4963 09.02.2016 23:58

@morphiusz1: Dokładnie, dołączam się do pytania :) Tak samo Sophos Home AV kiedy będzie chciałbym wiedzieć :).

A mnie nie chodziło o testy tylko ogólnie czy jesteś zadowolony, czy nie zakłóca pracy z komputerem i serfowania po necie nie utrudnia.

morphiusz1   5 #4962 09.02.2016 23:53

@FreeWare_RK: Obecnie mam go zainstalowanego, ale nie robiłem jakichś szalonych testów czy ewaluacji. jestem też obecnie trochę zajęty.

Kiedy CCAV trafi na dobreprogramy?

FreeWare_RK   14 #4961 09.02.2016 22:04

@morphiusz1: I co jesteś zadowolony z CCAV? Faktycznie nie mogłeś nic zmienić bo za wiele do zmian tam nie ma ale może to i lepiej bo nie będzie marudzenia, że można coś zepsuć złą konfiguracją.

FreeWare_RK   14 #4960 09.02.2016 15:33

Jak ktoś jest zainteresowany pobraniem programu Comodo Claud Antivirus to tylko z tej strony od producenta https://antivirus.comodo.com/cloud-antivirus.php?key5sk1=c029cccc7019a3da5748b45...

Wersja jest oczywiście finalna.

morphiusz1   5 #4959 07.02.2016 20:16

@FreeWare_RK: Nic nie zmieniałem. U mnie nie ma obciążenia.
U mnie testy z Eicar, który ma rozszerzenie pliku wykonywalnego - wszystko działa, zarówna przy skanie jak i uruchomieniu. Zapisz ten Eicar z rozszerzeniem .exe lub .com - nie ma siły, żeby nie wykryło. Albo masz coś namieszane.

CIS nie wyszukuje nowych wersji? ;) Od kiedy? Chyba nie chodzi o wersje testowe?

FreeWare_RK   14 #4958 07.02.2016 20:11

@I.R.E.K: Zemana Antimalware wyszukuje OpenCandy. Jak instalowałem program Freemake Video Downloader to właśnie wykrył OpenCandy.

FreeWare_RK   14 #4957 07.02.2016 20:10

@morphiusz1: Jak u Ciebie z obciążeniem? Ciekawe czy ten program będzie sam się aktualizował do nowej wersji czy będzie jak z CIS, że nie wyszukuje aktualizacji nowej wersji programu.
Zastanawiam się dlaczego testu EICAR nie zdaje ani nie zatrzymuje pliczków z niebezpiecznika.

A najlepsze to to, że tego programu nie ma dalej w bazie AV. Nie ma też innych dobrych softów.

Zmieniałeś coś w ustawieniach samego programu?

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.