Comodo Internet Security Premium 8.1.0.4426

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Comodo Internet Security to bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall i programu antywirusowego Comodo AntiVirus.

Galeria programu

Firewall oferowany przez pakiet Comodo Internet Security zapewnia ochronę komputera dzięki funkcji monitorowania uruchamianych aplikacji (baza programu posiada ponad 10 000 rozpoznawanych programów), sieci (protokoły, pakiety) oraz opcji zaawansowanej analizy działania programów. Program antywirusowy Comodo AntiVirus poza funkcją ochrony w czasie rzeczywistym oferuje również ciekawy moduł odpowiedzialny za blokowanie dostępu do niektórych elementów znajdujących się w systemie w tym ważnych folderów startowych, lokalizacji systemowych czy kluczy w rejestrze.

Dodatkowym walorem aplikacji jest niskie wykorzystywanie zasobów systemowych oraz możliwość definiowania bezpiecznych aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

80
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Comodo Internet Security 8 wprowadzi wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji

69
OPROGRAMOWANIE 18.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Na swoim oficjalnym forum internetowym twórcy popularnego Comodo Internet Security poinformowali o wydaniu publicznej wersji beta nowej odsłony swojego pakietu ochronnego. Nowa wersja jak na razie znajduje się w fazie testowej i nie powinniśmy stosować jej w codziennym zastosowaniu, niemniej warto spojrzeć na listę zmian. Ta przedstawia się naprawdę okazale, a przypomnijmy, że jest to pakiet zupełnie darmowy, także do użytku komercyjnego. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, najnowsza wersja Comodo nie przywita nas nowym interfejsem. Co prawda producent pracuje nad skórką, lecz w opublikowanej…

Recenzje użytkowników

bardzo dobra ochrona za darmo.
trochę za bardzo rozbudowany, drobiazgowy co może być jego słabością.
ocena użytkownika

Miałem go u siebie na xp i windows 7.
U mnie sprawował się bez zarzutów. Jedna zasada - trzeba się dobrze zapoznać z tym pakietem a nie narzekać z
pierwszym niepowodzeniem.
Ustawienie go zajmuje mi 2-3 minuty. Comodo na wejściu nigdy nie był dobrze ustawiony nawet na min ochrony
(nowa wersja 8 już lepiej). Pakiet ma w sobie prawie wszystko i może stanowić bardzo dobrą ochronę i to za darmo.
W pierszej kolejności instalacji powinniśmy dać mu chwilę na aktualizację i wykonanie skanu. Następnie wejść w ustawienia
, konfiguracja i obowiązkowo ochronę ustawić na proaktywną. Komputer ponownie się uruchomi.
Następnie - zapora ukrywanie portów,tryb bezpieczny,utwórz reguły, defense też tryb bezpieczny i utwórz reguły.
Automatyczną piaskownicę pozostawiam bez zmian.
To tak z grubsza, dokładny opis konfiguracji znajdziecie w sieci.
Nie należy zapominac co jakiś czas czyścić reguły zapory, hips-u, zaufane pliki (szczególnie jak się dużo instaluje i odwrotnie)
Na moim windows 7 z procesorem I5 działa niezauważalnie i praktycznie bez alertów. Co do wykrywalności
antywirus na średnim poziomie ale w pakiecie ochrona na wysokim poziomie.Praktycznie nie miałem problemów z wirusami.
Jednak po kilkudziesięciu latach praktyki twierdzę, że najważniejszym ostatnim ogniwem tu jest człowiek.
Raz sprawił mi kłopot przy deinstalacji. Czasami pyta kilka razy o to samo.

14.12.2014 12:14 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
Działa na słabszym sprzęcie nie spowalniając go zauważalnie i bardzo skutecznie chroni
Gdy "zgłosi aktualizację" najlepiej zostawić mu komputer, niech się zaktualizuje.
ocena użytkownika

CIS wybawił mnie ze sporego kłopotu, jakim była ochrona komputerów wśród znajomych. "Informatycy" za sporawą kasę, rzędu 100 zł od sztuki, poinstalowali im różne "wynalazki", nawet w w komputerach używanych w firmach pojawiały się jakieś Avasty Pro z licencją na kilka tysięcy dni. Wśród użytkowników są oczywiście kobiety w wieku, hm... niech będzie balzakowskim. Sprzęt też od "Sasa do lasa", wystarczy przykład lapka z Celeronem (starym) 1,8 GHz.

Najpierw były testy, czym CIS "grozi", czyli kopia dysku na wszelki wypadek i jazda w sieć, Czym więcej było ostrzeżeń o witrynie, tym lepiej. Zaliczyłem kilkaset ostrzeżeń od CIS, ale nic nie "złapałem". Poszły instalacje CIS, króciutki pokaz jak obsługiwać komunikaty oraz instrukcja, by wszystko pozamykać, jeśli wyskoczy okno z aktualizacją, i przeczekać ten proces. Od tego czasu, czyli przez prawie trzy lata, mam spokój, sam się aktualizuje i ani jednej wsypy. Jeśli kobiety nie narzekają, to dla mnie ocena jednoznaczna, CIS jest na piątkę! Obym nie nie zapeszył...

Czy wszystko jest tak przyjemnie? Nie całkiem, bo gdy komputer jest dłużej pozbawiony dostępu do netu i CIS się "zaczerwieni", to wywołanie aktualizacji może dać dość długi czas aktualizowania, chociaż to trochę może być również sprawą choćby wolnego netu, bo całkiem dużo wówczas ściąga.

Nauczenie się wszystkiego, co CIS może, czego nie może, i jak to wszystko poustawiać, to zupełnie inna bajka, w każdym pakiecie bezpieczeństwa trzeba poświęcić na naukę mnóstwo czasu. Dla większości użytkowników wystarczą ustawienia domyślne, bez dodawania "bezpiecznych serwerów DNS" podczas instalacji.

12.12.2014 13:31 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344

Komentarze

MrBeckham666   15 #4735 01.03.2015 03:03

co niektórym moge powiedzieć tyle że DNS comodo nie są zalecane.
spowalniają internet np w stosunku open dns i są od nich mniej bezpieczne i sporo wolniejsze.
przez co odp na wczytanie strony może trwać czasami dość długo.
dodatkowo powodują czesto problemy z polskimi stronami.

nie wiem jak teraz ale chyba najwiekszą wpadką tych dns była nie działająca strona gigabyte w pl.

  #4734 24.02.2015 18:28

Jeśli chodzi o kilka kont na komputerze, przyznam, że nigdy nie sprawdzałem. Ale stawiam, że na koncie standard pojawi się blokada i komunikat ostrzegawczy Comodo, gdy ktoś uruchomi nieznany dla Comodo i Admina program. To przemyślenia na zdrowy rozsądek, niesprawdzone w praktyce, mogę mylić się, kto chce może poeksperymentować.

W większości programów ochrony można wybrać takie opcje, by program pokazywał jak najmniej ostrzeżeń. Ale jest zawsze coś za coś. Wybierając opcje automatycznego tworzenia reguł dla zaufanych aplikacji w HIPS i firewall, pozwalamy np. na swobodne kontaktowanie się programów zaufanych będących w bazach Comodo (ich listę w większości tworzą sami użytkownicy) z np. z serwerami producenta, czy tam gdzie mają zapisane w ustawieniach. To tak jak instalując Windows w opcji ekspresowej, zgadzamy się na wysyłanie statystyk, zainteresowań, historii użytkownika np. przez SmartScreen do baz M$, czy przez WMP o tym jakie mamy multimedia na dysku. Więc każdy wybiera opcje, takie jak mu odpowiadają.

Info dla osób mających pierwszy raz kontakt z Comodo. Podstawa przy instalacji to nie spieszyć się. Nie klikamy dalej, dalej, a czytamy, sprawdzamy czy nie ma opcji zaawansowane, patrzymy co wybrać, a z czego zrezygnować, bo na początku w instalatorze jest kilka zbędnych opcji, które warto odhaczyć np. serwerów DNS Comodo, czy GeekBuddy.

Dla osób rezolutnych i cierpliwych, warto po zainstalowaniu Comodo na czystym systemie ustawić w opcjach HIPS: Tryb bezpieczny, Zapora: Reguły własne, wszystko z pełnym informowaniem komunikatami. UWAGA: To ta opcja z komunikatami, aż do zamęczenia użytkownika na śmierć. ;) Następnie doinstalowujemy używane przez nas programy, gdy pojawiają się komunikaty Comodo, wybierając z opcji np. traktuj jako instalator. Po zainstalowaniu programu uruchamiamy go i gdy mamy komunikat ostrzegawczy Comodo wybieramy np. traktuj jako (tu wybieramy z opcji). Przy tym zaznaczamy mały kwadracik na dole ekranu >zapisz<, by za każdym razem nie powtarzać tych samych komunikatów. I tak program po programie, instalujemy i uruchamiamy i wybieramy reguły z ich zapisaniem. Oczywiście, zawsze później możemy wejść w ustawienia i zmieniać opcje lub skasować reguły wcześniej wybrane.
Tu uwaga, bo już nie raz to widziałem. Jak pojawi się komunikat, nie musimy reagować w 0,5 sekundy. Jak kogoś denerwuje dźwięk komunikatu można to wyłączyć. Spokojnie przeczytać czego dotyczy, jak trzeba poszukać podpowiedzi w internecie i wybrać. Comodo będzie czekało na odpowiedź tyle ile zechcesz. Gdy zainstalujemy i wybierzemy opcje dla wszystkich programów, to potem komunikaty Comodo nawet przy ustawieniach zaawansowanych będą rzadkie.

Oczywiście dobrą robotą są poradniki typu Lukasamd’a, szkoda że nie ma kolejnych, robionych przez osoby zorientowane. Niestety pojawiają się poradniki Dyzmów, gdzie gość na forum zaleca wyłączanie ochrony przed fałszowaniem ARP, cóż, bez komentarza. Poza tym warto poczytać (ang.) pomoc Comodo (klikasz w znak zapytania w panelu programu), nie mylić z GeekBuddy, który przy instalacji wyłączyłem.

A jak kogoś zniechęci Comodo, to poczytajcie o alternatywie np. Privatefirewall plus sprawdzony antywirus ?? :)

  #4733 24.02.2015 00:56

Witam.
Zgadzam sie z anoimowym #4727 odnosnie ustawienia pakietu i zapory. Lukasamd dal dobra podpowiedz w instrukcji i chwala Mu za ta instrukcje, ktora mozna znalezc na portalu, jak go ustawic, a jedynie, jak wspomnial #4727 mozna zmodyfikowac ustawienie regul globalnych. Domyslam sie, ze postapil podobnie jak ja i zastosowal dwa ustawienia w jednym, jezeli chodzi o blokowanie portow :)
Przy blokowaniu portow dodalem wlasne reguly z opcji "ostrzegaj o polaczeniach przychodzacych", ale z jednej zrezygnowalem, bo nie ma sensu blokowac ICMPv6, skoro juz jest ustawiona na protokol dowolny :)
Pozdrawiam

FreeWare_RK   10 #4732 23.02.2015 23:30

@CezaR83: A no pewnie tak, ja ZoneAlarm stosowałem jakoś w czasach dokładniej mówiąc (4 - 6) lat temu. Mnie odpowiadał choć nie był lekki dla systemu ale też nie za skuteczny bo posiadanie go zakończyło się formatem. Kompa się zawirusował a wcale nie wchodziłem na jakieś strony porno czy nie pobierałem cracków. Cóż zdarza się. Niemniej jednak, Comodo jest dla mnie bardziej wiarygodne niż ZA. Comodo się rozwija, coś dodają, ulepszają a ZA co? Nic, stoi w miejscu. Jak by usprawnili soft, poprawili ochronę, firewalla, zmienili trochę GUI bo to co jest nie wygląda fajnie, znudziło się przynajmniej mnie to było by ok. Oczywiście zmiany kosmetyczne dla samego pieszczenia wzroku, mało to ważne ale jednak trochę by się przydało. To samo się tyczy Aviry. Z drugiej strony zawsze jest źle bo jest stary wygląd to źle, zmienią na nowy też źle bo jedni mówią, że kicha bo modern jest innni znowu na coś innego utyskują. Nigdy wszystkim się nie dogodzi. Jednak do poprawy idzie poziom ochrony oferowany przez ZA. Ja wiem, że darmowy jest ale jednak wypuszczając soft firma, posiadająca dodatkowo jakąś renomę. Nie koniecznie w Polsce bo mało osób chyba posiada czy posadało ZA ale jednak jakieś zobowiązanie powinno być.
Gdy by się ten program coś poprawił, aktualizacje by wychodziły to ok, mogę wrócić do niego i się mu przyglądnąć. Ale obecnie to szkoda czasu na niego. O Roboscan się nie wypowiem bo niczego sobą raczej nie reprezentuje.

CezaR83   6 #4731 23.02.2015 23:13

@FreeWare_RK: wiesz ja ZoneAlarm używałem w latach kiedy Norton stał sie strasznym zamulaczem pamiętam chyba mialem Norton SystemWorks 2005 i jakoś wtedy przeszedłem na ZA później trochę używałem KISa ale po odchudzeniu Nortona wróciłem do niego chyba w 2008/2009
Wtedy ZoneAlrm był chyba niezależnym i całkiem wysoko stojącym w testach alternatywnym programem tego typu :D na system XP

FreeWare_RK   10 #4730 23.02.2015 23:02

@CezaR83: Comodo to nie tylko jego bardziej jak mówisz ,,rozbudowana i nowoczesna odmiana" ale przede wszystkim o wiele lepszy soft. Niestety ZoneAlarm obecnie ma słaby AV i słaby problematyczny firewall. Niestety, rozwijany jest topornie, dawno żadnych aktualizacji. Szału nie robi. Comodo cóż też mam w ulubionych, miałem go w wersji 5.12 oraz tych wcześniej i później. Tej najnowszej akuratnie nie. Jakieś tam problemy miałem. Nie ma co porównywać tych dwóch softów bo ,,góra górze nie równa". ZoneAlarm bliżej do Roboscan IS niż Comodo. Choć Roboscan ma silnik BitDefender. ZoneAlarm ponoć Kaspersky Lab ale jakoś nie słyszy się o jakichś sukcesach programu a wedle testów np. na youtube program jest słaby.
Comodo to jest to :) a odpowiedź na pytanie pozostawiam ekspertowi który nie zdradza kim jest ale zna się doskonale na tym programie :).

CezaR83   6 #4729 23.02.2015 22:53

Witam,
Tak sobie poczytałem wasze wypociny Panowie i co raz bardziej jestem przekonany do Comodo chociaż od dawna mam go w Ulubionych ;)
Zamierzam przejść na ten pakiet po zakończeniu subskrypcji NISa który jest bezobsługowy chyba od początku instalacji :] cos tam pozmieniałem ale nie wiele... istotne tyle o ile mam dwa konta na Win7 swoje (Adm) i dla rodziny (standard) i NIS sie sprawdza na tym drugim bo działa w tle w spokoju...
Kiedyś miałem taki "krzyczący" program pod nazwą bodajże Zone Alarm i tam też było mnóstwo komunikatów z którymi z czasem sobie poradziłem , widze że Comodo to jego bardziej rozbudowana i nowoczesna odmiana... ale do rzeczy.... chciałem Zapytać czy po przejściu z NIS na koncie dla rodziny moge ustawić tak ustawienia aby nie były koszmarem dla użytkowników a dla siebie opcje bardziej rozbudowane czy to niemożliwe i ustawienia są dla wszystkich takie same po instalacji? albo inaczej czy jak zmienię u siebie to również na drugim koncie będzie to miało wpływ i na odwrót?

PS
Anonim (niezalogowany) #4727
masz jakieś Imie lub nick ? :)

FreeWare_RK   10 #4728 19.02.2015 13:20

@Anonim (niezalogowany): Dziękuje serdecznie za nieocenioną wręcz pomoc :) :) :) zaraz sobie to wszystko obadam :)

  #4727 18.02.2015 21:35

@FreeWare_RK
Hmm ... :) 'Eksperci' to pisali w komentarzach do Comodo wiele lat temu, sam sporo rzeczy się od nich uczyłem. Oby pojawili się nowi...
Co do firewalla, o tym dawno nikt nie pisał, ale polecam zainteresować się zakładką "Reguły globalne". Ona nie jest ot tak by była, ale z pomocą instrukcji (klikasz znak zapytania w panelu Comodo) powinniście utworzyć własne reguły blokowania. Niestety usunięto wcześniejsze instrukcje, pokazujące podstawowe reguły blokowania, które warto tworzyć (tu stare zdjęcie https://help.comodo.com/uploads/Comodo%20Internet%20Security/b4cf42e29dc35f0dfdb...)
Osobiście mam 9 reguł - Blokuj i zapisz do dziennika... To "zapisz do dziennika", służy temu, byście widzieli, że firewall blokuje wskazane połączenia, bo już nie raz były osoby, które pisały: U mnie nic się nie dzieje. Jak ma się dziać, skoro nie chcesz być o tym informowany. Oto zapis mojego dziennika, jak widać ponad 90% aktywności pakietu Comodo, to blokowanie niechcianych połączeń. http://images66.fotosik.pl/627/085c213589705e28gen.gif

FreeWare_RK   10 #4726 18.02.2015 18:37

@Anonim (niezalogowany): Nie złość się na nas, Ty jesteś ekspertem od tego programu. Wiesz co w nim jest, gdzie i jak przestawić. Teoretycznie też wiem ale nie do końca. Dlatego cóż kto pyta to nie błędzi :) jesteś naszym Mistrzem od tego oprogramowania :) .

EDIT.
Spójrz proszę na ten link, http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Comodo-Internet-Security-zalecana-konfigura... . To konfiguracja Comodo IS Premium według Pana @lukasamd . Chyba do wersji poprzedniej, jednak zobacz proszę, czy jeśli ustawię program tak jak tam pisze to czy będzie to dobre w stosunku do obecnej wersji.

  #4725 18.02.2015 15:16

Pytasz o najprostszą sprawę, ustawienie zasad działania programu. W Comodo nie ma resetowana zasad, sam je ustalasz i sam usuwasz te które nie pasują. Poniżej opcje, gdzie Comodo pyta o > KAŻDY < proces próbujący nawiązać połączenie z internetem, w tym procesy systemu Windows. To opcja wyłącznie dla osób myślących i kojarzących, co zrobić po ukazaniu się komunikatu! Absolutnie nie polecam tego ustawienia osobom laikom, nerwowym, trollom, bo program bardzo szybko Was zamęczy ciągłymi komunikatami, gdy nie wiecie jak ustawić i zapisać reguły, by komunikaty nie wyskakiwały na okrągło. Oczywiście zapisane reguły można do woli zmieniać i usuwać http://s11.postimg.org/5gn6r7fnn/image.gif

biaggio   1 #4724 15.02.2015 16:23

Mam pytanie odnośnie reguł używanych przez ten program.
Włączyłem własne reguły a teraz chcę zmienić ustawienie dla danego programu.
Jeśli jednak usunę daną regułę to Comodo nie powiadamia mnie o próbie połączenia się programu z internetem, i blokuje połączenie całkowicie.

Pytanie więc jak resetować reguły w tym firewallu ? :/

  #4723 13.02.2015 13:37

@FreeWare_RK Od lat używam Firefox'a, mając do wyboru setki wtyczek z różnych dziedzin, nie szukam niczego innego.
Również pozdrawiam Ciebie i wszystkich zainteresowanych ochroną komputera i swojej prywatności w sieci. :)

FreeWare_RK   10 #4722 13.02.2015 01:05

@Anonim (niezalogowany): A jak masz to Comodo IS zainstalowane to korzystasz z przeglądarki Comodo Dragon czy masz inną? No to mało ważne jest ale tak z ciekawości pytam. virustotal znam, miałem okazji kilkanaście razy sprawdzać co i jak. Bardzo podobny do niego jest program HardProtect AntiMalware - bardzo fajny, ma multiskaner w chmurze i wszystkie dostępne AV skanują system akuratnio i potem masz podsumowanie co zostało znalezione i przez jakie silniki. Bardzo fajna rzeczy. Polecam, ale Tobie to nie potrzebne bo znasz się oskonale na tym wszystkim. Dzięki raz jeszcze za wyczerpujące odowiedzi i poświęcony czas :) :) pozdrawiam serdecznie!

  #4721 12.02.2015 18:26

@FreeWare_RK
Analiza w chmurze dobra rzecz, u siebie wyłączyłem, bo zwykle domyślam się czego dotyczy ostrzeżenie. A jakbym nie wiedział, czy to zagrożenie, czy fałszywy alarm, to wysyłam zgłaszany plik na skaner: https://www.virustotal.com/pl/ chwila i mam szybką odpowiedź.

Nie korzystałem z DNS Comodo. To rozwiązanie dla osób szczególnie dbających o bezpieczeństwo. Czytałem, że mają bardzo rozbudowane bazy dotyczące ochrony, jak użytkownik chciałby łączyć się z domeną, którą uznają na szkodliwą, komunikat i zablokują. Z tego co ludzie piszą, nawet na stronach, które uważamy za bezpieczne, DNS Comodo potrafi wyłączyć, ograniczyć działanie elementów, które potencjalnie mogłyby być zagrożeniem. Z takim DNSem internet jest bezpieczniejszy, choć nie zawsze wygodny w korzystaniu, bo mogą zablokować rzeczy podejrzane, a my wiemy, że to nic groźnego.
Mi nie jest to potrzebne, zwłaszcza, że sama przeglądarka ma sporo dodatków np. NoScript chroniący przed atakami typu XSS. Inne blokują kolejne rzeczy, więc DNS odpuściłem sobie.

W poprzednim komentarzu wymieniłem elementy, które wyłączyłem. Większość z tych rzeczy nie jest związana z dodatkowym wykorzystaniem pamięci. Nawet widżet, ile może pobierać, kilka MB, a może mniej? Więc jak komuś podoba się, to wybieramy, co ma pokazywać i włączamy. :)

FreeWare_RK   10 #4720 12.02.2015 16:22

@Anonim (niezalogowany): To ja też nie używam DNS i GeekBuddy, nie korzystam z Comodo Dragon również. Tak z poziomu programu to tak podobnie jak Ty, widżet nie dla mnie, info z centrum również, ekran powitalny tak samo. Analizę w chmurze akurat miałem włączoną, piaskownicę chyba też ale nie pamiętam już. Wirtualny pulpit to hmmm raz tylko włączyłem bo chciałem zobaczyć jak tu wygląda.

Widżetu nie lubię akuratnie :P. A te DNS Comodo to nie korzystasz z jakiego powodu? Bo spowalniają internet czy z jakiego powodu jesli można wiedzieć?

  #4719 12.02.2015 12:19

P.S.
Oczywiście, każdy z dodatkowych elementów pakietu można wyłączyć lub wcale go nie aktywować.
Wiadomo, że kolejne aktywne gadżety, dodatki, nie działają w próżni, a wykorzystują pamięć.
U mnie od dawna rezygnuję przy instalacji z:
- DNS Comodo,
- GeekBuddy,
- jeszcze są jakieś okienka, które odhaczam, ale teraz nie pamiętam,
A w panelu programu z:
- informacje z centrum wiadomości,
- ekranu powitalnego,
- widżetu, choć to sympatyczna sprawa :)
- automatycznej piaskownicy,
- nie używam wirtualnego pulpitu,
- analizy w chmurze.
To co pozostało, w zupełności mi wystarcza.

  #4718 11.02.2015 22:17

Jak ktoś nauczy się jeździć kompaktowym autkiem, powie, to mi wystarczy, lepsze niepotrzebne. Ale gdy zaproponują mu inne, mające bogatsze wyposażenie, to po początkowym kręceniu nosem, z czasem przyzwyczai się tak, że gdy kiedyś przesiądzie się z powrotem do leciwego kompaktu, powie: Fajny jest, choć troszkę brakuje ledowego panelu, nie ma automatycznej klimatyzacji, światła też z innej epoki...;)

Podobnie jest z Comodo. Wcześniejsze wersje miały prostą budowę: antywirus + firewall. I to wystarczyło.
O chmurach, piaskownicach, zabawkach typu widżety, skórki nikt nie myślał. Dziś rozbudowano pakiet, można doinstalować dodatkowe programy z Comodo. Najważniejsza sprawa skuteczność ochrony pozostała na wysokim poziomie. Wszystko wokół zmienia się, więc trudno oczekiwać, by program stał w miejscu. Więc gdyby za rok, dwa, wrócono do wersji uboższej, wielu z dzisiejszych krytyków rozbudowy pakietu, powiedziałoby: Fajna jest, choć troszkę brakuje wirtualnego pulpitu, nie ma automatycznej piaskownicy, panel programu też nie z tej epoki... ;)

FreeWare_RK   10 #4717 11.02.2015 20:59

@Anonim (niezalogowany): Włąsnie o tym mówiłem o tym pobieraniu bezpośrednim ale zdarzyło mi się to kiedyś nie teraz. Teraz konto mam to ciul z asystentem. A z linów bezpośrednich korzystałem ale zdarzyło mi się machinalnie szybko kilkarazy wklepać pobierz program a nie z linku.

Bardzoś to skrupulatnie opisał :) kurcze z przyjemnością się czyta to co przekazujesz :) . Ja wiele razy korzystałem z poradika właśnie Pana Lukasamd i Morpheusza (chyba taki miał/ma nick). Dobrze napisany.

To miałebym jeszcze pytanie do Ciebie, jeśli się zgodzisz odpowiedzieć. Jak według Ciebie przedstawiają się zmiany w pakiecie na przestrzeni od wersji 5 xxxx do obecnej? Czy według Ciebie są to zmiany na lepsze?

  #4716 11.02.2015 18:47

Niestety program wywalał bluescreen przy odpalaniu maszyny wirtualnej na Windowsie 7 HP SP1 64-bit. I to niezależnie od programu - Microsoft Virtual PC czy Oracle VM VirtualBox. Odinstalowanie rozwiązało sprawę. Nie pomagało wyłączanie modułów w samym Comodo.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.