Comodo Internet Security Premium 7.0.317799.4142

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Comodo Internet Security to bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall i programu antywirusowego Comodo AntiVirus.

Galeria programu

Firewall oferowany przez pakiet Comodo Internet Security zapewnia ochronę komputera dzięki funkcji monitorowania uruchamianych aplikacji (baza programu posiada ponad 10 000 rozpoznawanych programów), sieci (protokoły, pakiety) oraz opcji zaawansowanej analizy działania programów. Program antywirusowy Comodo AntiVirus poza funkcją ochrony w czasie rzeczywistym oferuje również ciekawy moduł odpowiedzialny za blokowanie dostępu do niektórych elementów znajdujących się w systemie w tym ważnych folderów startowych, lokalizacji systemowych czy kluczy w rejestrze.

Dodatkowym walorem aplikacji jest niskie wykorzystywanie zasobów systemowych oraz możliwość definiowania bezpiecznych aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Comodo Internet Security 8 wprowadzi wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji

62
OPROGRAMOWANIE 18.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Na swoim oficjalnym forum internetowym twórcy popularnego Comodo Internet Security poinformowali o wydaniu publicznej wersji beta nowej odsłony swojego pakietu ochronnego. Nowa wersja jak na razie znajduje się w fazie testowej i nie powinniśmy stosować jej w codziennym zastosowaniu, niemniej warto spojrzeć na listę zmian. Ta przedstawia się naprawdę okazale, a przypomnijmy, że jest to pakiet zupełnie darmowy, także do użytku komercyjnego. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, najnowsza wersja Comodo nie przywita nas nowym interfejsem. Co prawda producent pracuje nad skórką, lecz w opublikowanej…

Recenzje użytkowników

przyjazny interfejs, lekki dla systemu, sandbox, ochrona proaktywna, darmowy, częste aktualizacje, działanie w chmurze, DNS, świetna zapora systemowa,
czasami wykrywa zagrożenia których nie ma, zapora pyta po kilka razy o ten sam proces
ocena użytkownika

Witam
Jako świeży użytkownik portalu chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami na temat udostępnionego tutaj programu.
Otóż po około 2 latach korzystania z Avasta postanowiłem znaleźć coś innego, aczkolwiek darmowego.
Mój wybór padł na COMODO.
Pierwsze godziny z tym pakietem były standardowe. Szybka i przyjemna konfiguracja dzięki w miarę przystępnemu interfejsowi, włączenie trybu piaskownicy oraz dodanie podstawowych wyjątków do zapory.
Dzięki wrodzonej ciekawości postanowiłem przetestować czułość Comodo poprzez podłączenie do komputera stacjonarnego nośnika pełnym zainfekowanych plików zdobytych w internecie.
Na laptopie zainstalowany natomiast miałem program Avast który także poddałem tej samej próbie.
Oba antywirusy odpowiednio zareagowały i usunęły zagrożenie, ew. przeniosły pliki do kwarantanny.
Następnym punktem mojego mini testu było odwiedzenie kilku stron które wcześniej zostały zablokowane przez AVAST.
COMODO również nie pozostał dłużny swemu poprzednikowi.
Jeżeli chodzi o pozostałe funkcje programu to ogromną jego zaletą jest tryb Sandbox gdzie uruchamiane są wszystkie niesprawdzone aplikacje.
Dużą zaletą dla mnie jest także to że pakiet COMODO nie zużywa dużych ilości zasobów komputera. Nawet podczas skanowania menadżer systemu nie wskazywał większych różnic w użyciu procesora czy pamięci.

10.04.2014 01:55 | Recenzja do wersji 7.0.315459.4132
za szybkośc i niespowolnianie kompa
za brak widocznego działania niektorych opcji
ocena użytkownika

Program jako taki chociaż mało ambitny jak większość tego typu. Niestety jest to jedyny bezpłatny bezterminowo avir wraz z zaporą więc zawsze coś. Z błędów:nadal ustawienie opcji 'ukryj porty""chyba nie działa bo nie widać efektów .Dodano wcześniej Kill switch ale tutaj sam nic nie zrobi poza pokazaniem a szkoda bo mógłby pousuwać procesy np.trojanów.Mamy też 'filtrowanie witryn" ale za dodatkowym doinstalowaniem programu do przeglądarki /i tu np. Mozilla natychmiast stawia opór. Oceniając : za darmowy program i za to że nie spowalnia komputera jak inne avir i zapory - plus. Minus za to że nie zrobi sprawdzenia kompa z opcji start ,przed wejściem w WIN. Tu można byłoby wyłapać malware ,reboot oraz keylocki.

03.04.2014 12:42 | Recenzja do wersji 7.0.315459.4132

Komentarze

FreeWare_RK  01.10.2014 16:10 #4540

@I.R.E.K: Praktycznie nigdy mi się nie zdarzały BSOD'y. Jak miałem Comodo to notorycznie się to zdarzało. Jak ktoś w domu chciał pograć to też blokował klawiaturę np. w Skyrim. Nie dało nic dodawanie do wykluczeń ani włączenie trybu gry. Może jest dobry ale na pewno nie jest dopracowany, tak myślę. Zamiast wypuszczać nową wersję na którą już są skargi, że błędy nadal te same i masa BSOD'ów to by poprawili raczej to co jest i zoptymalizowali. Chyba przez to wszystko ESET'a wypróbuję.

I.R.E.K  01.10.2014 15:58 #4539

@FreeWare_RK: Comodo nie jest zły to kwestia przyzwyczajenia nowego interfejsu ,program działa znakomicie jest np w czołówce na androida z zaporą i ochroną prywatności po Roocie zapora działa bez zarzutu czas aby się oswoić ze zmianami które idą na pewno na lepsze , co do Avasta jak napisałeś przepuszcza za dużo syfu na kompa i ma problemy z adware oraz wykrywaniem nowych zagrożeń trojanów to że nic nie pokazuje nie oznacza że niczego nie przepuścił ale jako darmowa wersja może być . Comodo dorównuje funkcjami programom komercyjnym ma niesamowitą czułość na modyfikacje plików .

FreeWare_RK  29.09.2014 18:21 #4538

@dżejk (niezalogowany): Mnie się nie raz zdarzył BSOD przy Comodo. Zgadzam się z tym co mówisz. Do wersji 5.12 był to mój ulubiony soft. Niestety minęły dobre czasy Comodo. Ale może to co minęło wróci jeszcze :)

dżejk (niezalogowany) 28.09.2014 16:46 #4537

No cóż, pełna zgoda. Pomimo tego, że nie lubiłem zmian, które nastały po 5.12, spadku wydajności programu, skupianiu się na jakichś niszowych modułach jak Virtual Kiosk zamiast rozwijania podstawowych funkcjonalności, trzymałem się Comodo, bo żaden darmowy soft nie dawał mi po prostu takiego poziomu ochrony. Wciąż nie daje. Jednak rozwój programu jakby przystopował, wygubiła się gdzieś ambicja. Kiedy ludzie na forum piszą, że w nowej becie wciąż są bugi pozgłaszane naprawdę wiele miesięcy temu w wersji 7, to ręce opadają. Jestem tolerancyjny. Kiepski interfejs nie przeszkadza mi aż tak bardzo, można nie instalować privdoga, geekbuddy, widget od razu wyłączać i program jest zupełnie używalny, nie wyświetla żadnych reklam, centrum wiadomości też można wyłączyć etc. Ale jak u użytkowników pojawiają się BSOD-y i nikt z nimi nic nie robi przez 5 miesięcy, to nawet ja odpadam.

FreeWare_RK  27.09.2014 23:40 #4536

@Fajny ziom 11: Tak dla mnie każda wersja Comodo która nastał po wersji 5.12 to pomyłka jakaś. Avasta krytykuje ale tylko wersję 9.0 bo zarówno 7 i 8 były wyśmienite. 10 jak wyjdzie to najpierw się zainteresuje co potrafi a dopiero potem wydam osąd jeśli okaże się bublem w co wątpię bo mam nadzieję, że ochrona ulegnie znaczącej poprawie.

Fajny ziom 11  27.09.2014 22:48 #4535

@FreeWare_RK: W przeciwieństwie do nowego Avasta, który niedługo wyjdzie, comodo nie ma z nim szans. Nieważne jaka wersja. chyba, że wersja 9.0 Avasta. W tedy comodo jest lepszy, nieważne w jakiej wersji ( znowu ). Avast w wersji 2014 totalnie zamula kompa i nie da się z nim normalnie pracować ( mi jakoś dobrze z nim szło, ale wszyscy pisali inaczej ).

dżejk (niezalogowany) 20.09.2014 11:43 #4534

@jawnuta: Interfejs bez większych zmian, poprawiony viruscope, nowy silnik antywirusowy będzie dopiero z którąś aktualizacją 8.x. Ktoś już zdążył BSOD zgłosić na zaktualizowanym Win8. Czarno to widzę. Z pozytywów: zwiększono możliwość ustawień automatyki piaskownicy ("policy based automatic-sandboxing"). Może w końcu uda się zrobić tak, żeby odczepiła się od jdownloadera.

Andreas12  18.09.2014 20:29 #4533

@$nake: Tak przez ponad dwa miesiace korespondowałem z producentem aplikacji dziennika to jest z helpdyskiem i oni też nie dali rady. Zgłosili to do Comodo. Ja wyczyniałem cuda i nic to nie dało. Po odinstalowaniu Comodo wszystko poszło jak z płatka.

jawnuta  18.09.2014 20:27 #4532

wersja beta 8 czyli 2015 na horyzoncie http://www.comss.ru/page.php?id=2212

$nake  13.09.2014 19:47 #4531

@Andreas12: Zawsze mogłeś spróbować dodać do białej listy plik do łączenia się z serwerem aplikacji.

FreeWare_RK  11.09.2014 12:44 #4530

@dżejk (niezalogowany): Wersje powyżej 5.12 począwszy od 6-tej są do kitu według mnie. W wersji 5.12 był to najlepszy soft a teraz niestety za dużo ma niedoróbek, problemów stwarza bądź ile i nie chroni aż tak świetnie.

dżejk (niezalogowany) 05.09.2014 00:22 #4529

Nowsze wersje Comodo mają irytujące problemy z niektórymi popularnymi aplikacjami vide jdownloader, którym uporczywie nie chcą zaufać. Nie jest tajemnicą, że wielu użytkowników uważa za najlepszą wersję 5, wydajną i z normalnym interfejsem 'nie-dla-idiotów', czemu daje wyraz na oficjalnych forach. Z Comodo jest jeszcze jeden problem, a mianowicie całkowity brak współpracy z z najnowszą wersją Windows Win8.1u1 'uzdrowioną' przy pomocy injektora dll (AutoKMS, Microsoft Toolkit etc.). Niezgodność objawia się całkowitym położeniem systemu po instalacji pakietu Comodo (w dużej części przypadków bez możliwości skorzystania z trybu bezpiecznego / punktów przywracania) na systemie z takiego rodzaju aktywatorem. Problem jest poważny, developerzy przez kilka miesięcy mieli trudność z jego zidentyfikowaniem i jest całkiem możliwe, że to on odpowiada za odwlekanie się nowej wersji.

Andreas12  04.09.2014 11:34 #4528

Własnie przed momentem odinstalowałem pakiet. Problem po zainstalowaniu aplikacji e-Dziennik z Librus nie łączył z internetem pomimo ustanowionych reguł zezwalających Ciągle "krzyczał" że nie można połączyć się z serwerem i aby sprawdzić ustawienia internetu. Chwilowe wyłączenia czyszczenia rejestru i inne zabiegi nie pomagały. Po odinstalowaniu pakietu aplikacja e-dziennik ruszyła z "kopyta"

Crazygod  29.08.2014 20:25 #4527

@hitover: Bardzo dziękuję kolego za informację odnośnie grymasów "piaskownicy". Od pewnego czasu miałem problemy z uruchomieniem LO i AOO - programy po chwili się zamykały i nie można już było potem ich uruchomić bez reinstalacji i tak w kółko. Wyłączenie piaskownicy rozwiązało problem. Mocne dzięki.

dżejk (niezalogowany) 28.08.2014 23:21 #4526

@Deliryjum (niezalogowany): Dziwna sprawa.
1) Jesteś w stanie ustalić, czy problem dotyczy też ochrony rezydentnej czy tylko skanera na żądanie?
2) Czy masz uruchomione w tle inne oprogramowanie, które może blokować niektórym aplikacjom dostęp do portów USB (monitory HIPS, blokery behawioralne)?
3) Czy próbowałeś zmienić sterownik kontrolera portów USB np. z dedykowanego dla Twojej płyty głównej na standardowy Windows lub vice versa?
4) Czy próbowałeś skanowania modułem z Comodo Cleaning Essentials? Oparty jest na tych samych bazach, co skaner w CIS.

Flanet  28.08.2014 17:29 #4525

@Deliryjum

To nie będzie w pełni profesjonalne podejście, ale:
Zlekceważ brak skanowania dysków wymiennych. Siła CIS tkwi w zaporze, antywirus to tylko dodatek. Przy odpowiednim ustawieniu zapory (konfigurację znajdziesz w sieci), przedostanie się może 1%. Reszta zostanie zablokowana albo przez HIPS, albo przez blokadę zachowań - zależy czego używasz (nie dubluj tych dwóch rozwiązań).

hitover  27.08.2014 01:19 #4524

Powiem tak...wszystko będzie ok z pakietem,ale w ustawieniach trzeba wyłączyć automatyczną piaskownicę! Blokuje ona wiele plików nawet tych dobrych do tego stopnia,że program "się wywali"! Tak samo jest z instalacją przeróżnych gier czy programosów.HIPS i automatyczną piaskownicę mam wyłączone w ustawieniach,a jedynie odpalam w razie potrzeby z prawokliku.

Deliryjum (niezalogowany) 26.08.2014 18:55 #4523

@dżejk (niezalogowany):
Niestety - nie mam ustawionych żadnych wykluczeń. Problem dotyczy wszystkich portów USB (2 i 3) i wszelkich napędów zewnętrznych. Dokładna deinstalacja i ponowna instalacja nie rozwiązały problemów. Na forach Comodo nie udało mi się znaleźć takiego problemu. Są tylko problemy ze skanowaniem z menu kontekstowego, które zresztą również u mnie nie działa (a na forum ZERO sensownych odpowiedzi). Straszna kaplica, bo niby program dobry (używam od kilku lat), ale sprawa z USB praktycznie go u mnie dyskwalifikuje - niszczy moje zaufanie. I jestem w kropce...

dżejk (niezalogowany) 24.08.2014 18:47 #4522

@Deliryjum (niezalogowany): Sprawdź w zaawansowanych ustawienia skanowania na żądanie, w szczególności wykluczenia. W Comodo możliwy jest do ustawienia taki parametr skanowania, który wykluczy z niego wszystkie pliki.

Deliryjum (niezalogowany) 22.08.2014 17:16 #4521

Proszę o Waszą pomoc w następującej sprawie:
Kilka dni temu, zauważyłem, że Comodo Internet Security Premium 7.0.313494.4115 nie skanuje mi dysków zewnętrznych USB - ani pendraków, ani HDD. Owszem, uruchamia skanowanie i natychmiast je kończy, a w logach jest napisane, że przeskanował 0 plików i wykrył 0 zagrożeń. Mam wrażenie, że wcześniej skanował je bez problemu (ale może mi się już myli). Komputer powinien być czysty, bo z Internetem łączy się tylko do pobrania aktualizacji Windy (HP 64-bit) i programów antywirusowych. I jeszcze jedna ważna sprawa - Malwarebytes Antimalware i Emsisoft Emergency Kit skanują te dyski bez problemów (..?!)
Jeśli wiecie o co tu chodzi, proszę o wyjaśnienie i ewentualne porady!

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.