r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo Internet Security Premium 10.0.0.6092

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit) zabezpiecz pobieranie

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

27
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Recenzje użytkowników

Free, masa opcji, pełna polonizacja, efektywny
Masa opcji skrzetnie poukrywanych a do niektórych dostepu właściwie brak, brak mozliwości konfiguracji instalacji PRZED zainstalowaniem,
ocena użytkownika

CIS był kiedyś całkiem miłym, fajnym, skutecznym pakietem security.
Był, do czasu gdy COMODO poszło w ślady microsoftu i zaczęło udowadniać, że lepiej od użytkownika wie co ten chce i potrzebuje. Efektem takiego podejścia jest brak możliwości wyboru elementów mających podlegać instalacji PRZED ich zainstalowaniem a potem brak wygodnego panelu umożliwiającego odinstalowanie tego, czego się nie chce.
A już kompletnym nieporozumieniem jest samowolna podmiana serwerów DNS na serwery COMODO co skutkuje blokowaniem szeregu witryn z uzasadnieniem, iż stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa komputera i użytkownik nie uzyska połączenia- NIE bo NIE i kropka. Brak jest przy tym opcji wygodnego dodawania witryn do białej listy zaś to, co można wygrzebać w gąszczu opcji konfiguracyjnych najzwyczajniej w świecie - nie działa.

Między innymi, taką witryną na comodowskiej czarnej liście, z którą połączenie jest bezwzględnie blokowane jest coś, co znajduje się pod adresem www.dobreprogramy.pl
zna ja może ktoś z czytających?

27.12.2016 00:25 | Recenzja do wersji 10.0.0.6086
Darmowy, całkowicie po polsku,masę opcji
Jestem zwykłym użytkownikiem,nie doradzam i nie odradzam
ocena użytkownika

To co najbardziej zszokowało mnie w tym programie to fakt że po usunięciu tego programu za pomocą popularnego i znanego reinstallera (kasowanie wpisów itd. ;) ) i po ponownej reinstalacji tego programu ten program nie ,,zapomniał ,,mojego wcześniej utworzonego przeze mnie hasła bezpieczeństwa blokującego dostępu do opcji Comodo i po jego ponownej reinstalacji ciągle wymagał podania hasła .Zainstalował się bezproblemowo ale niestety albo
,,stety'' po ponownej reinstalacji domagał się podania wcześniejszego hasła z poprzedniej instalacji ? Jak napisałem powyżej jestem laikiem w branży komputerowej ,to jest tylko moja prywatna opinia ale chyba troszkę na plus dla Comodo. ?

30.09.2016 20:03 | Recenzja do wersji 8.4.0.5165
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
morphiusz1   5 #5180 20.01.2017 19:12

@taki numer (niezalogowany): Modyfikacja instalacji już po fakcie (zainstalowaniu) chyba daje taką możliwość?
Albo: http://cdn.download.comodo.com/cis/download/installs/5001/standalone/cfw_install...

  #5179 19.01.2017 20:19

Dziś próbowałem zainstalować nowy CIS, a że czytałem, iż antywirus Comodo nie wypadał ostatnio najlepiej, to mówię zainstaluję samą zaporę, a na antywirus wezmę Avirę, Avasta, Pandę, coś, co miał lepsze wyniki.

Wchodzę w panel instalacyjny, odznaczam Uprawnienia, przechodzę w Komponenty, a tu taki kwiatek:
https://s30.postimg.org/6b26hw9i9/Comodo_installer.png

Nie można wyłączyć z instalacji pakietu CIS 10 antywirusa. :(. Dziwne, wybierając doskonałą zaporę, musimy używać także antywirusa Comodo.

FreeWare_RK   21 #5178 16.01.2017 14:10

@quap: Ale ja o sobie mówię, że zmienię CCAV na CAV bo CIS mi nie potrzebny.

Jakie problemy są z CAV?

quap   11 #5177 16.01.2017 14:09

@FreeWare_RK: Na CIS Premium :) Nie CAV. Mówię o CIS Premium. Z CAV są pewnie problemy.

FreeWare_RK   21 #5176 16.01.2017 11:28

@quap: Czyli wniosek taki, że trzeba się przeprosić i zrobić przesiadkę z CCAV na CAV :) .

quap   11 #5175 16.01.2017 11:23

@FreeWare_RK: Tak. Wszystko się aktualizuje na bieżąco. Zero problemów.

FreeWare_RK   21 #5174 15.01.2017 22:43

@quap: Aha a po premierze 10 była szybko aktualizacja dotycząca błędów. Zaktualizował Ci się?

quap   11 #5173 15.01.2017 22:34

@FreeWare_RK: Zainstalowałem dziesiątkę w dniu premiery. Z 8 na 10 ponoć trzeba trochę poczekać zanim się zaktualizuje.

FreeWare_RK   21 #5172 15.01.2017 20:27

@quap: I z wersji v8 na v10 też Ci się bez problemu zaktualizował?

quap   11 #5171 15.01.2017 20:15

@FreeWare_RK: U mnie nie ma problemów z aktualizacją. Sam się aktualizuje.

FreeWare_RK   21 #5170 15.01.2017 18:41

@quap: Z ostatnim zdaniem się mogę zgodzić :) . I trochę naprostuje, to pakiet Internet Security nie Antywirus :) .

Hmmm ale czy od SA+ jest lżejszy? No no no to poszaleli z tym Comodo, warto to obadać. Mnie aż wersja z Firewallem nie jest tak potrzebna ale Comodo AV bym obadał :) . Strasznie mnie kusi on.

PS.
Mam nadzieję, że nie będzie problemów przy aktualizacji wersji na wersję i Comodo będzie dokonywał jej bez problemu po naciśnięciu przycisku aktualizacji.

quap   11 #5169 15.01.2017 09:42

@FreeWare_RK: Różnic wielkich nie ma. Czytałeś zresztą test na avlab i porównanie między Cloud a IS.
Miałem oba. Obecnie IS. Cloud jest przyzwoity, ale IS daje wszystko, czego bardziej zaawansowany użytkownik potrzebuje. Pełna swoboda w konfiguracji. Działa świetnie pod każdym względem, przy czym jest nieodczuwalny dla systemu. Po skonfugurowaniu lżejszy od Pandy, SacureAPlus, Ahvasta, Cloud i całej reszty.
Nie ma lepszego darmowego pakietu antywirusowego od CIS Premium.

FreeWare_RK   21 #5168 14.01.2017 20:32

@ogórkowy: Wybacz, że sprostuję ale nie bazę av jak napisałeś a bazę sygnatur :P .

@quap: Warto go zainstalować? Czy lepiej zostać przy wersji Cloud AV?

quap   11 #5167 13.01.2017 17:38

@ogórkowy: Tylko u Ciebie ;)

  #5166 08.01.2017 20:35

@ogórkowy: Ja mam ustawiony, aby sprawdzał i pobierał co godzinę. I tak się dzieje.

ogórkowy   7 #5165 08.01.2017 20:30

Czyli tylko u mnie nie potrafi automatycznie pobrać bazy av i muszę to ręcznie robić co 3 dni.

FreeWare_RK   21 #5164 08.01.2017 10:09

@quap: Dziękuję za informacje :), poprzednimi razami niestety miałem z nim problemy bo coś chyba pozostawało i miałem sytuację taką, że niby był dostęp do sieci ale nie mogłem np. uruchomić steama, podczas instalacji jakiegokolwiek AV to nie mogła zostać pobrana baza sygnatur i inne dziwne sytuacje heh. Dzięki mistrzu, myślę, że to pomoże :) .

quap   11 #5163 08.01.2017 09:33

@FreeWare_RK: Pobierz trial Revo Pro, użyj skrótu CTRL + F w menu głównym i wpisz 'Comodo'. Odnajdzie wszystkie pozostałości po tym sofcie.

lugger   1 #5162 07.01.2017 22:29

U mnie CIS chodzi rewelacyjnie. Natomiast co do instalacji polecam robić to poprzez Reg Organizer. Jest często za free. Tam jest taka opcja "zainstaluj program". Do odinstalowania też proponuję ten soft. jest rewelacyjny. Ale jak w przypadku kolegi Mr. Georga zdarzyłoby się, że coś tam w rejestrze zostało to proponuje taki malutki sofcik, który występuje w wersji portable tj. WiseJetSearch
po odpaleniu wrzucamy nazwę Comodo i powinniśmy coś tam po chwili zobaczyć i wtedy usunąć.

FreeWare_RK   21 #5161 07.01.2017 22:16

@quap: Aha,pewnie wersji PRO bo ta free to chyba nie widzi z tego co wiem aplikacji 64 bitowych.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.