Comodo Internet Security Premium 8.2.0.4508

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

24
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

80
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Recenzje użytkowników

darmowy
mało aktywny
ocena użytkownika

Błędy: po odinstalowaniu a potem ponownym zainstalowaniu nie odpala się wirtualny pulpit; program maksymalnie spowalnia uruchamianie mozilla firefox, brak mu w opcjach blokady wyskakujących filmików flash pożerających transfer danych/takich do oporu na np. fakt.pl/. Opcja "blokuj połączenia przychodzące" chyba jest atrapa bo nie widać działania tak samo jak nie widać włamań z sieci.

11.04.2015 18:10 | Recenzja do wersji 8.2.0.4508
bardzo dobra ochrona za darmo.
trochę za bardzo rozbudowany, drobiazgowy co może być jego słabością.
ocena użytkownika

Miałem go u siebie na xp i windows 7.
U mnie sprawował się bez zarzutów. Jedna zasada - trzeba się dobrze zapoznać z tym pakietem a nie narzekać z
pierwszym niepowodzeniem.
Ustawienie go zajmuje mi 2-3 minuty. Comodo na wejściu nigdy nie był dobrze ustawiony nawet na min ochrony
(nowa wersja 8 już lepiej). Pakiet ma w sobie prawie wszystko i może stanowić bardzo dobrą ochronę i to za darmo.
W pierszej kolejności instalacji powinniśmy dać mu chwilę na aktualizację i wykonanie skanu. Następnie wejść w ustawienia
, konfiguracja i obowiązkowo ochronę ustawić na proaktywną. Komputer ponownie się uruchomi.
Następnie - zapora ukrywanie portów,tryb bezpieczny,utwórz reguły, defense też tryb bezpieczny i utwórz reguły.
Automatyczną piaskownicę pozostawiam bez zmian.
To tak z grubsza, dokładny opis konfiguracji znajdziecie w sieci.
Nie należy zapominac co jakiś czas czyścić reguły zapory, hips-u, zaufane pliki (szczególnie jak się dużo instaluje i odwrotnie)
Na moim windows 7 z procesorem I5 działa niezauważalnie i praktycznie bez alertów. Co do wykrywalności
antywirus na średnim poziomie ale w pakiecie ochrona na wysokim poziomie.Praktycznie nie miałem problemów z wirusami.
Jednak po kilkudziesięciu latach praktyki twierdzę, że najważniejszym ostatnim ogniwem tu jest człowiek.
Raz sprawił mi kłopot przy deinstalacji. Czasami pyta kilka razy o to samo.

14.12.2014 12:14 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344

Komentarze

MrBeckham666   15 #4758 25.04.2015 20:37

@Galatorn: po pierwsze pisałem o deinstalacji przez revo bo własnie to może rozwiązać twoje problemy.

druga sprawa jest taka żę jak masz win10 to nie ma się co dziwić problemy mogą wystepować w koncu to beta.

Galatorn   1 #4757 25.04.2015 19:08

@MrBeckham666: Tu nie chodzi o odinstalowanie tylko instalacje nowszej wersji CiS, do tej pory instaluje się u mnie bez problemu tylko CIS 7. Po nieudanej ręcznej aktualizacji CIS 8.1 na 8.2 nie mogę już zainstalować bez błedów wersji nowszej niż 7. A nie będę od nowa stawiał systemu tylko dla jednego programu skoro wszystko inne działa wyśmienicie. Wersja 8.1 działała doskonale do czasu próby aktualizacji do 8.2. Moim zdaniem - 8.2 to nieudana wersja z niedopracowanymi komponentami dla Win10 i trzeba poczekać na następną aktualizację.

MrBeckham666   15 #4756 25.04.2015 15:58

@Galatorn: revo pro dawał rade bez problemu odinstalować.

Galatorn   1 #4755 25.04.2015 11:01

@MrBeckham666: Użyłem wszelkich możliwych programów do deinstalacji CIS 8 (min. CIS_Clean-up Tool, Smarty Uninstaller 4 itp a także czyścicieli WinThruster_2015, AdwCleaner, CCleaner itp.) Spróbowałem nawet wątku z błędnym wyświetlaniem tekstu w programach nieobsługujących kodu Unicode co zaowocowało usunięciem błędu krytycznego 1603 ale po restarcie systemu po instalacji COS wyświetlał błąd braku możliwości załadowania programu... walka z wiatrakami jednym słowem :]

MrBeckham666   15 #4754 22.04.2015 16:11

@Galatorn: użyj cis unistall tool comodo ma od lat problemy z deinstalacją swoich produktów własnym deinstalatorem. lub możesz też użyć revo pro. ja narazie używam sam firewall comodo (zero funkcji dodatkowych) i jakoś to tam działa ale rewelacji nie ma bo widze że comodo olewa błedy które istniały jeszcze w wersji 4-5.

Bluepb   1 #4753 21.04.2015 08:30

Po ostatniej aktualizacji w (Viście x64) Windows nie wykrywa mi włączonego Comodo Firewall i Defense+.
I nie wiem co z tym fantem zrobić.

  #4752 20.04.2015 17:07

@FreeWare_RK:
Zainstaluj CIS ver. 5.12

Galatorn   1 #4751 19.04.2015 21:42

Bardzo dobry zestaw zabezpieczeń ale z wersji na wersje ma coraz większe problemy z aktualizacją. Przynajmniej ja takie problemy posiadam. Przy ręcznej aktualizacji z 8.1... na tą wersje (8.2... ) wysypała się instalka i od tej chwili przy każdej próbie instalacji CIS a nawet samego firewalla wyskakuje kod błędu 1603. Walczę z tym na wszelkie możliwe sposoby jaki mogę znaleść w sieci ale nic do tej pory nie skutkowało... mój system to win7pro 64bit. Wydaje mi się, ze to ma jakiś związek z niestabilnością w 64bitowym systemie bo ta sama ręczna aktualizacja na lapku z win7ulti 32bit przebiegła bez problemu. Może ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać poza reinstalacją systemu.... info naprawdę się przyda.

PS. (21.04.15) Po wszelki możliwych próbach wróciłem do wersji CIS 7 która instaluje się bez problemu. Wersje CIS 8.1 i 8.2 co bym nie zrobił wyskakuje mi błąd krytyczny 1603. Trzeba będzie poczekać na następne wydanie bo z tego co w necie znalazłem kod błędu 1603 jest bardzo częstą przypadłością przy aktualizacji wersji CIS 8.* Przynajmniej do tej pory.

Gary58   5 #4750 17.04.2015 16:18

@Idanox: zobacz moją recenzję powyżej. Tam wszystko masz opisane, najważniejsza rzecz w konfiguracji to ochrona proaktywna to jako pierwsze.Miałem go przez kilka lat i nie miałem żadnych problemów . Nie wiem jak teraz bo od grudnia używam innego pakietu.

maciek777   4 #4749 16.04.2015 22:00

Jakie użycie pamięci?

Cloud76   2 #4748 16.04.2015 09:11

Powiem tak,od jakiś 3 tyg mam ten pakiet i dodatkowo jeszcze FortiClient (wiem niby nie powinno się mieć dwóch antywirusów,ale jakoś nie mogę się zdecydować tak do końca co chcę mieć ;) i jak na razie nie mam z obydwoma żadnych problemów,nie gryzą się itp.Dodatkowo trzymam jeszcze FortiClient bo ma dość dobrą ochronę antyphishing, której jak wiadomo od kilku wydań comodo w zasadzie nie ma.Komputer nic nie muli,uruchamia się jak dla mnie w miarę szybko (i5, 2,5 ghz,8 gb ram), jestem zadowolony.Ale o dziwo ciekawostka,cały pakiet CIS w stanie spoczynku zabiera trochę poniżej 4 mb ram-u,a FortiClient powyżej 5 mb ram.

  #4747 08.04.2015 20:47

Dzieki za odpowiedz, ale wlasnie wgralem dzisiaj najnowsza wersje, wczesniej odinstalowalem starsza, i nic nie pomoglo, dalej nie moge zapisywac;-( Siedze i szukam konfiguracji CIS i dalej nic;-( mam win7, myslalem ze to moze cos z systemem, ale po odinstalowaniu CIS dziala wszystko, jak instaluje CIS brak mozliwosci zapisu. Chyba trzeba bedzie zrezygnowac z CIS, a szkoda.

  #4746 08.04.2015 14:13

@rafii2 (niezalogowany): Jeżeli używasz starszej wersji to doradzam instalację nowszej. Błędy o których piszesz zostały poprawione w nowszej wersji o czy można poczytać tu http://www.dobreprogramy.pl/COMODO-z-ulepszonym-silnikiem-antywirusowym-ochroni-...

  #4745 08.04.2015 08:23

Witam, nie wiem czy sie nie powtórze z zapytaniem, ale próbowałem znaleźć rozwiazanie mojego problemu (także na innych forach) i nie znalazlem. Problem dotyczy blokowania zapisy plików (np word, pdf., odt) przez Comodo. Pojawiają sie komunikaty, iz "nazwa pliku jest niewłaściwa", lub "brak dalszych plików". Po całkowitym odinstalowaniu CIS nie ma problemów z zapisem. Po zainstalowaniu problem powraca. Czy wie ktoś, jak rozwiązać ten problem? Jak skonfigurować CIS aby nie blokował zapisu? dziękuje.

Idanox   5 #4744 07.04.2015 18:00

Powie mi ktoś co pozaznaczać by dobrze chronił. Zmieniłem w skanerze rezydenta poziom bezpieczeństwa heurystycznego na średni, usługę HIPS włączyłem i zaznaczyłem rozszerzony tryb ochrony. Co jeszcze mam zmienić ?

  #4743 07.04.2015 14:40

O Comodo Internet Security Premium 8.2.0.4508 wszystko w tym linku poniżej
https://forums.comodo.com/news-announcements-feedback-cis/comodo-internet-securi...

MrBeckham666   15 #4742 04.03.2015 16:26

@finito (niezalogowany): niestety ty gadasz głupoty porównaj sb wydajność open dns i comodo dns.
nie mówiąc o skutecznosci i blokowaniu przez comodo czesto to co jest czyste.
nie bede już nawet teraz sprawdzał ale stronki gigabyte comodo w wersji pl nie mogło odblokować przez lata.
widocznie nikomu z pl nie chciało się tego zgłosić.
i nie napisałem człowieku nie bezpieczne czytaj ze zrozumieniem zanim coś palniesz.
i nie opieram tego na jakiś śmiesznych testach w sieci tylko na własnych doświadczeniach.
a jak się nie zgadzasz super cieszy mnie to ale kultury troche.

MrBeckham666   15 #4741 04.03.2015 16:20

@FreeWare_RK: sprawa jest prosta baidu:)
w comodo wlasnie najbardziej zamulony jest antivirus.

MrBeckham666   15 #4740 04.03.2015 16:18

@Anonim (niezalogowany): zgodzę się z tb ale musze też dodać że te testy z tych laboratoriów rzadko mają wogole coś wspolnego z realiami.
np kaspersky bitdefender norton nie nazwałbym ich tak lekimi. 360 to się zgodze.

bo przeciez jak wiadomo nie tylko pamiecią program żyje.

  #4739 04.03.2015 13:48

Są strony, blogi, porównujące obciążenia pamięci przez antywirusy na tej samej platformie, w spoczynku i podczas skanowania. Jak ktoś w domu testuje, powinien ustawiać we wszystkich antywirusach opcje skanowania na maksymalne, z wykorzystaniem wszystkich modułów Av. I patrzymy na wykresy, diagramy obciążeń.

Podobnie z testami skuteczności antywirusów. Z tym, że nie na każdej stronie będą testowane wszystkie antywirusy, bo część firm płaci za testy u jednych, a u drugich już nie.

Zestawienie testów antywirusów, z dwu znanych laboratoriów:

1) av-comparatives, zestawienie roczne, 151 stron PDF, może dłużej otwierać:
http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2015/01/avc_sum_201412_en.pdf

2) av-test: http://www.av-test.org/en/antivirus/ wyniki testów z dla różnych platform. Wybieramy swoją np. Windows, w niej nasz system np. Windows 7 i mamy wyniki w tabeli podzielone na trzy kategorie: ochrona, wydajność i użyteczność. Klikając u góry, następuje porządkowane według wskazanego kryterium. Tu av-test nagrody 2014: http://www.av-test.org/en/award/2014/

@FreeWare_RK Zainstaluj taki antywirus, który uważasz za lekki i skuteczny. Oczywiście nie ma sensu płacić za program ochrony, jak są podobne, a czasami lepsze darmowe odpowiedniki.
U mnie na półce leży G-Data, który dostałem gratis, a używam Comodo, nie dlatego, że uważam go za lepszy, bo jak już pisałem obywałem się i bez antywirusów i nie miałem problemów, a po prostu zainstalowałem AV Comodo w pakiecie z zaporą.
Podobno lekki jest Qihoo 360. Oczywiście są osoby, które pozostaną przy bardzo popularnym Avaście. Słowem, wybierajmy to, co nam najbardziej odpowiada.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.