Comodo Internet Security Premium 8.0.0.4344

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Comodo Internet Security to bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall i programu antywirusowego Comodo AntiVirus.

Galeria programu

Firewall oferowany przez pakiet Comodo Internet Security zapewnia ochronę komputera dzięki funkcji monitorowania uruchamianych aplikacji (baza programu posiada ponad 10 000 rozpoznawanych programów), sieci (protokoły, pakiety) oraz opcji zaawansowanej analizy działania programów. Program antywirusowy Comodo AntiVirus poza funkcją ochrony w czasie rzeczywistym oferuje również ciekawy moduł odpowiedzialny za blokowanie dostępu do niektórych elementów znajdujących się w systemie w tym ważnych folderów startowych, lokalizacji systemowych czy kluczy w rejestrze.

Dodatkowym walorem aplikacji jest niskie wykorzystywanie zasobów systemowych oraz możliwość definiowania bezpiecznych aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

75
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Comodo Internet Security 8 wprowadzi wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji

69
OPROGRAMOWANIE 18.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Na swoim oficjalnym forum internetowym twórcy popularnego Comodo Internet Security poinformowali o wydaniu publicznej wersji beta nowej odsłony swojego pakietu ochronnego. Nowa wersja jak na razie znajduje się w fazie testowej i nie powinniśmy stosować jej w codziennym zastosowaniu, niemniej warto spojrzeć na listę zmian. Ta przedstawia się naprawdę okazale, a przypomnijmy, że jest to pakiet zupełnie darmowy, także do użytku komercyjnego. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, najnowsza wersja Comodo nie przywita nas nowym interfejsem. Co prawda producent pracuje nad skórką, lecz w opublikowanej…

Recenzje użytkowników

bardzo dobra ochrona za darmo.
trochę za bardzo rozbudowany, drobiazgowy co może być jego słabością.
ocena użytkownika

Miałem go u siebie na xp i windows 7.
U mnie sprawował się bez zarzutów. Jedna zasada - trzeba się dobrze zapoznać z tym pakietem a nie narzekać z
pierwszym niepowodzeniem.
Ustawienie go zajmuje mi 2-3 minuty. Comodo na wejściu nigdy nie był dobrze ustawiony nawet na min ochrony
(nowa wersja 8 już lepiej). Pakiet ma w sobie prawie wszystko i może stanowić bardzo dobrą ochronę i to za darmo.
W pierszej kolejności instalacji powinniśmy dać mu chwilę na aktualizację i wykonanie skanu. Następnie wejść w ustawienia
, konfiguracja i obowiązkowo ochronę ustawić na proaktywną. Komputer ponownie się uruchomi.
Następnie - zapora ukrywanie portów,tryb bezpieczny,utwórz reguły, defense też tryb bezpieczny i utwórz reguły.
Automatyczną piaskownicę pozostawiam bez zmian.
To tak z grubsza, dokładny opis konfiguracji znajdziecie w sieci.
Nie należy zapominac co jakiś czas czyścić reguły zapory, hips-u, zaufane pliki (szczególnie jak się dużo instaluje i odwrotnie)
Na moim windows 7 z procesorem I5 działa niezauważalnie i praktycznie bez alertów. Co do wykrywalności
antywirus na średnim poziomie ale w pakiecie ochrona na wysokim poziomie.Praktycznie nie miałem problemów z wirusami.
Jednak po kilkudziesięciu latach praktyki twierdzę, że najważniejszym ostatnim ogniwem tu jest człowiek.
Raz sprawił mi kłopot przy deinstalacji. Czasami pyta kilka razy o to samo.

14.12.2014 12:14 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
Działa na słabszym sprzęcie nie spowalniając go zauważalnie i bardzo skutecznie chroni
Gdy "zgłosi aktualizację" najlepiej zostawić mu komputer, niech się zaktualizuje.
ocena użytkownika

CIS wybawił mnie ze sporego kłopotu, jakim była ochrona komputerów wśród znajomych. "Informatycy" za sporawą kasę, rzędu 100 zł od sztuki, poinstalowali im różne "wynalazki", nawet w w komputerach używanych w firmach pojawiały się jakieś Avasty Pro z licencją na kilka tysięcy dni. Wśród użytkowników są oczywiście kobiety w wieku, hm... niech będzie balzakowskim. Sprzęt też od "Sasa do lasa", wystarczy przykład lapka z Celeronem (starym) 1,8 GHz.

Najpierw były testy, czym CIS "grozi", czyli kopia dysku na wszelki wypadek i jazda w sieć, Czym więcej było ostrzeżeń o witrynie, tym lepiej. Zaliczyłem kilkaset ostrzeżeń od CIS, ale nic nie "złapałem". Poszły instalacje CIS, króciutki pokaz jak obsługiwać komunikaty oraz instrukcja, by wszystko pozamykać, jeśli wyskoczy okno z aktualizacją, i przeczekać ten proces. Od tego czasu, czyli przez prawie trzy lata, mam spokój, sam się aktualizuje i ani jednej wsypy. Jeśli kobiety nie narzekają, to dla mnie ocena jednoznaczna, CIS jest na piątkę! Obym nie nie zapeszył...

Czy wszystko jest tak przyjemnie? Nie całkiem, bo gdy komputer jest dłużej pozbawiony dostępu do netu i CIS się "zaczerwieni", to wywołanie aktualizacji może dać dość długi czas aktualizowania, chociaż to trochę może być również sprawą choćby wolnego netu, bo całkiem dużo wówczas ściąga.

Nauczenie się wszystkiego, co CIS może, czego nie może, i jak to wszystko poustawiać, to zupełnie inna bajka, w każdym pakiecie bezpieczeństwa trzeba poświęcić na naukę mnóstwo czasu. Dla większości użytkowników wystarczą ustawienia domyślne, bez dodawania "bezpiecznych serwerów DNS" podczas instalacji.

12.12.2014 13:31 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

yanko wojownik   7 #4668 17.12.2014 16:58

@dżejk (niezalogowany): KIS jakieś dwie wersje wstecz zadziałał u mnie bez zapytania i pojechał mi po istotnych - ważnych dla mnie screenach zaszyfrowanych funkcją systemową uznając je za zainfekowane tak, że już nie nigdy ich nie odczytałem, obecnie pewnie informuje i pyta, ale jest ciężki i mam już w stosunku do niego to, co zwie się lekkim uprzedzeniem czy czymś takim.

KaRnaSX   3 #4667 17.12.2014 00:58

@dżejk (niezalogowany): Tak miałem włączone w czasie instalacji. Zaraz wyłączę DNS i sprawdzę.

Edycja: Pomogło wyłączenie DNS.

  #4666 17.12.2014 00:09

@KaRnaSX: Spróbuj wyłączyć Privdoga. Używasz DNS-ów od Comodo?

KaRnaSX   3 #4665 16.12.2014 18:25

Po instalacji CIS mam problem z ładowaniem obrazków w Chrome i Opera czyli opartych na Chromium. Np. na stronie sportowefakty.pl. Niektóre ładuje, a niektóre nie. W pozostałych przeglądarkach jest wszystko dobrze.

  #4664 15.12.2014 10:10

@yanko wojownik: Kaspersky ma technologię umożliwiającą cofanie zmian dokonanych na systemie przez malware. Coś jak viruscope, które Comodo dopiero zaczyna rozwijać. Nie wiem, jak działa najnowsza wersja KIS, ale zakładam, że pozwala na takie ustawienie zachowania programu, by użytkownik mógł w przypadku każdego wykrycia dokonać samodzielnej decyzji lub przynajmniej cofnąć każdy plik z kwarantanny. Jeśli to niemożliwe, to faktycznie całkowicie dyskwalifikujące dla programu. Nie mogłem się doszukać takiej możliwości w płatnej Pandzie, dlatego z niej zrezygnowałem. Co ciekawe - wersja free nie ma z tym problemu.

Jeśli chodzi o płatną wersję Comodo, to nie zawiera niczego, czego zaradny Polak, nawykły do samodzielnego rozwiązywania problemów, by potrzebował. Myślę, że wszyscy, jak tu jesteśmy, zgodzimy się, że płatne wsparcie jest dla mięczaków. Prawdziwi mężczyźni używają google, w ostateczności łamaną angielszczyzną zadają pytanie na forum.

darek719   6 #4663 13.12.2014 10:38

@mjt55am: darmowy też działa spoko

PiotrN72   6 #4662 13.12.2014 10:01

Myślę że kiedyś przetestuje ten program.

yanko wojownik   7 #4661 13.12.2014 06:39

@dżejk (niezalogowany): A ja za darmo z promocji KIS nie wziąłem, zajmujący to soft a jak się pomyli to może coś potrzebnego wysłać w niebyt. Kiedyś (chyba nawet na DP) porównywał ktoś wykrywalność Kasperskiego do Comodo i rzekomo była na podobnym poziomie.

yanko wojownik   7 #4660 13.12.2014 06:35

@mjt55am: Nie wiem czym teraz wersja płatna różni się od darmowej, ale kiedyś to tylko było zdaje się wsparcie techniczne bez którego w większości przypadków można się obejść.

  #4659 12.12.2014 22:34

@mjt55am: To zależy. Najlepsze płatne są lepsze od najlepszych darmowych. Ale najlepsze darmowe są lepsze niż wiele (większość?) płatnych.

Jakbym nie miał co robić z pieniędzmi, kupiłbym Kasperskiego. Jeśli masz co robić z pieniędzmi lub ich nie masz, zainstaluj pełen pakiet Comodo plus kilka wybranych skanerów on-demand na wszelki wypadek (Malwarebytes, Panda Cloud Cleaner, Adwcleaner etc.). I też będziesz mógł poklepać się po ramieniu. To wszystko dobry soft.

mjt55am   3 #4658 12.12.2014 16:13

Czy warto instalować darmowy czy płatny IS?

MrBeckham666   11 #4657 12.12.2014 15:46

@PitBoss: bo comodo jest nie dopracowanie kiedyś używałem je kilka lat i wiem coś o tym program mimo że ma zalety ma też sporo wad. czesto nie wprowadza tych zmian co ustalił użytkownik program robi czesto to co mu się podoba.

MrBeckham666   11 #4656 12.12.2014 15:45

@michalswb: 100% to masz jak odłączysz komputer od zasilania i sieci:)

MrBeckham666   11 #4655 12.12.2014 15:42

@sqr3byk: ram tu nie ma nic do rzeczy comodo intensywnie korzysta z cpu i hdd.

baidu antivirus i online armor z wył hips jest lżejszy niż ten CIS a przy tym i mniej problemowy.

eset jest ok lecz fałszywe alarmy to u niego codzienność. nie mówiać o tym żę moim zdaniem ma za czuły hips jak comodo prawie.

sqr3byk   5 #4654 12.12.2014 15:10

Miałem toto w wersji 7 coś tam przez chwile na Windows 8.1. Przez chwile ... masakra jak komp chodził i jak długo startował.
Przy 2 GB Ramu nikomu nie polecam tego kombajnu. Zapodałem potem ESETa 8 i system dostał kopa. Niebo a ziemia.

  #4653 12.12.2014 13:22

@dżejk (niezalogowany): Prawie każdy, sprawdź Webroota, tyle że nie występuje w wersji bezpłatnej

FreeWare_RK   10 #4652 12.12.2014 13:02

@michalswb: Skoro upraszcza nieco ustawienia to czemu użytkownicy wprawieni będą zadowoleni a nie te osoby co się nie znają aż tak bardzo?

michalswb   4 #4651 12.12.2014 11:56

Najnowsza wersja Comodo upraszcza nieco ustawienia, wprawieni użytkownicy będą bardzo zadowoleni. Działa super, skuteczność 100%

PitBoss   5 #4650 12.12.2014 07:28

Jedyna rzecz jaka mnie irytuje w tym programie, to fakt że dodałem program do zaufanych, a po ponownym uruchomieniu tej samej aplikacji (w tym nazwy pliku) wyświetla się ponownie pytając o decyzje. Wiem można je całkowicie wyłączyć lecz wolę wiedzieć co sie dzieje i ja będę decydować, ale czy nie powinno tak być że jeśli znam program i daje go do zaufanych i widzę go w zakładce zaufanych to po cholerę "pincent" razy pyta o jedno i to samo :/ Rozumiem jeśli dany program został zaktualizowany i plik który go uruchamia lub jego "pod pliki które uruchamia) zostały w jakiś sposób zmienione (pojemność/kod) to ok, ale nie jeśli jest wszystko po staremu, jest nam dobrze znany program/plik a on dalej pyta. Przy każdym uruchomieniu tej samej gry muszę sie bawić z dodawaniem do zaufanych, potem wchodzę do gry a on nie chce się łączyć z serwerem bo został uruchomiony w piaskownicy bo program go nie rozpoznaje, sprawdzam czy przypadkiem program nie wyrzucił go z folderu zaufane a tu nic nowego, nadal jest, usuwam go stamtąd, grę wyłączam, ponownie potem włączam, pyta o działania daje, dodaj do zaufanych i nie pytaj więcej , gra odpala, po 2, 3 takich odpaleniach kolejny raz potem znów pyta MA SA KRA!
Powiem tak, sam program ma ogromne możliwości, nie widziałem jeszcze innego (acz z darmowych programów) by jakiś aż tyle miał to jest jego duży +, ale te komunikaty uciążliwe a jednocześnie dla mnie ważne jest to bym wiedział jakie zmiany są w procesach/rejestrach więc nie mogę tego wyłączyć a wszelkie pliki dodane do zaufanych powinny zawsze działać i uruchamiać się prawidłowo. No chyba ze tylko u mnie są takie "anomalie".
Macie też tak? Czy nadal jest tak z tym programem?
Pozdrawiam

trint   1 #4649 11.12.2014 14:42

po pobraniu niektórych aplikacji z waszej strony program zaczął wariować i blokować mi Windows operating system spamując zdarzeniami sieciowymi i nie wiem czy to nie wirus adw i malware nic nie wykryły program mam 2 lata nigdy nie nim miałem problemów

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.