Comodo Internet Security Premium 8.1.0.4426

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Comodo Internet Security to bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall i programu antywirusowego Comodo AntiVirus.

Galeria programu

Firewall oferowany przez pakiet Comodo Internet Security zapewnia ochronę komputera dzięki funkcji monitorowania uruchamianych aplikacji (baza programu posiada ponad 10 000 rozpoznawanych programów), sieci (protokoły, pakiety) oraz opcji zaawansowanej analizy działania programów. Program antywirusowy Comodo AntiVirus poza funkcją ochrony w czasie rzeczywistym oferuje również ciekawy moduł odpowiedzialny za blokowanie dostępu do niektórych elementów znajdujących się w systemie w tym ważnych folderów startowych, lokalizacji systemowych czy kluczy w rejestrze.

Dodatkowym walorem aplikacji jest niskie wykorzystywanie zasobów systemowych oraz możliwość definiowania bezpiecznych aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

80
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Comodo Internet Security 8 wprowadzi wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji

69
OPROGRAMOWANIE 18.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Na swoim oficjalnym forum internetowym twórcy popularnego Comodo Internet Security poinformowali o wydaniu publicznej wersji beta nowej odsłony swojego pakietu ochronnego. Nowa wersja jak na razie znajduje się w fazie testowej i nie powinniśmy stosować jej w codziennym zastosowaniu, niemniej warto spojrzeć na listę zmian. Ta przedstawia się naprawdę okazale, a przypomnijmy, że jest to pakiet zupełnie darmowy, także do użytku komercyjnego. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, najnowsza wersja Comodo nie przywita nas nowym interfejsem. Co prawda producent pracuje nad skórką, lecz w opublikowanej…

Recenzje użytkowników

bardzo dobra ochrona za darmo.
trochę za bardzo rozbudowany, drobiazgowy co może być jego słabością.
ocena użytkownika

Miałem go u siebie na xp i windows 7.
U mnie sprawował się bez zarzutów. Jedna zasada - trzeba się dobrze zapoznać z tym pakietem a nie narzekać z
pierwszym niepowodzeniem.
Ustawienie go zajmuje mi 2-3 minuty. Comodo na wejściu nigdy nie był dobrze ustawiony nawet na min ochrony
(nowa wersja 8 już lepiej). Pakiet ma w sobie prawie wszystko i może stanowić bardzo dobrą ochronę i to za darmo.
W pierszej kolejności instalacji powinniśmy dać mu chwilę na aktualizację i wykonanie skanu. Następnie wejść w ustawienia
, konfiguracja i obowiązkowo ochronę ustawić na proaktywną. Komputer ponownie się uruchomi.
Następnie - zapora ukrywanie portów,tryb bezpieczny,utwórz reguły, defense też tryb bezpieczny i utwórz reguły.
Automatyczną piaskownicę pozostawiam bez zmian.
To tak z grubsza, dokładny opis konfiguracji znajdziecie w sieci.
Nie należy zapominac co jakiś czas czyścić reguły zapory, hips-u, zaufane pliki (szczególnie jak się dużo instaluje i odwrotnie)
Na moim windows 7 z procesorem I5 działa niezauważalnie i praktycznie bez alertów. Co do wykrywalności
antywirus na średnim poziomie ale w pakiecie ochrona na wysokim poziomie.Praktycznie nie miałem problemów z wirusami.
Jednak po kilkudziesięciu latach praktyki twierdzę, że najważniejszym ostatnim ogniwem tu jest człowiek.
Raz sprawił mi kłopot przy deinstalacji. Czasami pyta kilka razy o to samo.

14.12.2014 12:14 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
Działa na słabszym sprzęcie nie spowalniając go zauważalnie i bardzo skutecznie chroni
Gdy "zgłosi aktualizację" najlepiej zostawić mu komputer, niech się zaktualizuje.
ocena użytkownika

CIS wybawił mnie ze sporego kłopotu, jakim była ochrona komputerów wśród znajomych. "Informatycy" za sporawą kasę, rzędu 100 zł od sztuki, poinstalowali im różne "wynalazki", nawet w w komputerach używanych w firmach pojawiały się jakieś Avasty Pro z licencją na kilka tysięcy dni. Wśród użytkowników są oczywiście kobiety w wieku, hm... niech będzie balzakowskim. Sprzęt też od "Sasa do lasa", wystarczy przykład lapka z Celeronem (starym) 1,8 GHz.

Najpierw były testy, czym CIS "grozi", czyli kopia dysku na wszelki wypadek i jazda w sieć, Czym więcej było ostrzeżeń o witrynie, tym lepiej. Zaliczyłem kilkaset ostrzeżeń od CIS, ale nic nie "złapałem". Poszły instalacje CIS, króciutki pokaz jak obsługiwać komunikaty oraz instrukcja, by wszystko pozamykać, jeśli wyskoczy okno z aktualizacją, i przeczekać ten proces. Od tego czasu, czyli przez prawie trzy lata, mam spokój, sam się aktualizuje i ani jednej wsypy. Jeśli kobiety nie narzekają, to dla mnie ocena jednoznaczna, CIS jest na piątkę! Obym nie nie zapeszył...

Czy wszystko jest tak przyjemnie? Nie całkiem, bo gdy komputer jest dłużej pozbawiony dostępu do netu i CIS się "zaczerwieni", to wywołanie aktualizacji może dać dość długi czas aktualizowania, chociaż to trochę może być również sprawą choćby wolnego netu, bo całkiem dużo wówczas ściąga.

Nauczenie się wszystkiego, co CIS może, czego nie może, i jak to wszystko poustawiać, to zupełnie inna bajka, w każdym pakiecie bezpieczeństwa trzeba poświęcić na naukę mnóstwo czasu. Dla większości użytkowników wystarczą ustawienia domyślne, bez dodawania "bezpiecznych serwerów DNS" podczas instalacji.

12.12.2014 13:31 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344

Komentarze

MrBeckham666   15 #4742 04.03.2015 16:26

@finito (niezalogowany): niestety ty gadasz głupoty porównaj sb wydajność open dns i comodo dns.
nie mówiąc o skutecznosci i blokowaniu przez comodo czesto to co jest czyste.
nie bede już nawet teraz sprawdzał ale stronki gigabyte comodo w wersji pl nie mogło odblokować przez lata.
widocznie nikomu z pl nie chciało się tego zgłosić.
i nie napisałem człowieku nie bezpieczne czytaj ze zrozumieniem zanim coś palniesz.
i nie opieram tego na jakiś śmiesznych testach w sieci tylko na własnych doświadczeniach.
a jak się nie zgadzasz super cieszy mnie to ale kultury troche.

MrBeckham666   15 #4741 04.03.2015 16:20

@FreeWare_RK: sprawa jest prosta baidu:)
w comodo wlasnie najbardziej zamulony jest antivirus.

MrBeckham666   15 #4740 04.03.2015 16:18

@Anonim (niezalogowany): zgodzę się z tb ale musze też dodać że te testy z tych laboratoriów rzadko mają wogole coś wspolnego z realiami.
np kaspersky bitdefender norton nie nazwałbym ich tak lekimi. 360 to się zgodze.

bo przeciez jak wiadomo nie tylko pamiecią program żyje.

  #4739 04.03.2015 13:48

Są strony, blogi, porównujące obciążenia pamięci przez antywirusy na tej samej platformie, w spoczynku i podczas skanowania. Jak ktoś w domu testuje, powinien ustawiać we wszystkich antywirusach opcje skanowania na maksymalne, z wykorzystaniem wszystkich modułów Av. I patrzymy na wykresy, diagramy obciążeń.

Podobnie z testami skuteczności antywirusów. Z tym, że nie na każdej stronie będą testowane wszystkie antywirusy, bo część firm płaci za testy u jednych, a u drugich już nie.

Zestawienie testów antywirusów, z dwu znanych laboratoriów:

1) av-comparatives, zestawienie roczne, 151 stron PDF, może dłużej otwierać:
http://www.av-comparatives.org/wp-content/uploads/2015/01/avc_sum_201412_en.pdf

2) av-test: http://www.av-test.org/en/antivirus/ wyniki testów z dla różnych platform. Wybieramy swoją np. Windows, w niej nasz system np. Windows 7 i mamy wyniki w tabeli podzielone na trzy kategorie: ochrona, wydajność i użyteczność. Klikając u góry, następuje porządkowane według wskazanego kryterium. Tu av-test nagrody 2014: http://www.av-test.org/en/award/2014/

@FreeWare_RK Zainstaluj taki antywirus, który uważasz za lekki i skuteczny. Oczywiście nie ma sensu płacić za program ochrony, jak są podobne, a czasami lepsze darmowe odpowiedniki.
U mnie na półce leży G-Data, który dostałem gratis, a używam Comodo, nie dlatego, że uważam go za lepszy, bo jak już pisałem obywałem się i bez antywirusów i nie miałem problemów, a po prostu zainstalowałem AV Comodo w pakiecie z zaporą.
Podobno lekki jest Qihoo 360. Oczywiście są osoby, które pozostaną przy bardzo popularnym Avaście. Słowem, wybierajmy to, co nam najbardziej odpowiada.

FreeWare_RK   11 #4738 04.03.2015 01:50

@Anonim (niezalogowany) #4734: Jeszcze mam takie małe pytanie do Ciebie. Potrzebuję zainstalować komuś AV, tylko ta osoba ma słabego kompa i raczej CIS nie będzie tam dobrze działa. Pomyślłem sobie o Comodo AV. Tylko tak, słyszałem, że sam AV jest dość przeciętny. Stąd moje pytanie, czy instalować na słaby komputer Comodo w wersi AV czy lepiej coś innego, np. Avasta czy coś. Czy Comodo w wersji ,,dla ubogich" również jest skuteczny? Poleciłbyś mi go? Czy tylko ta wersja IS jest ok a sam AV nie. Jakoś nie jestem przekonany do Avasta a zależy mi, by program był skuteczny i w miarę lekki bo ,,zółw" nie ruszy z kopyta na tym kompie a potrzebuję torpedy. Pytam Ciebie bo Ty jesteś tu najbardziej obeznajmiony jak chodzi o możliwości Comodo i ogólnie o ten soft więc wierzę, że będziesz w stanie mi pomóc.

Pozdrawiam!

  #4737 02.03.2015 15:02

Anonim (niezalogowany) #4735
Klepiesz kocopały szkoda klawiatury by to komentować. Napisz o tym do Comodo jak udowodnisz że to true dostaniesz extra $ hajs. Powodzenia ;D
MrBeckham666 #4736
95% people używa standardowych DNS i git. DNS Comodo niebezpieczne?!? Ogłosili konkurs na głupotę miesiąca? Czy uskuteczniasz trolling z powtarzaniem everything z sieci? Speed Open to inny temat.
Anonim (niezalogowany) #4734
Zawsze pozwala się na action zaufanych aplikacji na kompie. Na firewallu nie ma zaufanych łącznie z haltem systemu.

MrBeckham666   15 #4736 01.03.2015 03:03

co niektórym moge powiedzieć tyle że DNS comodo nie są zalecane.
spowalniają internet np w stosunku open dns i są od nich mniej bezpieczne i sporo wolniejsze.
przez co odp na wczytanie strony może trwać czasami dość długo.
dodatkowo powodują czesto problemy z polskimi stronami.

nie wiem jak teraz ale chyba najwiekszą wpadką tych dns była nie działająca strona gigabyte w pl.

  #4735 28.02.2015 18:25

Powinni zmienić nazwę z Comodo, na Ouroboros. Program potrafi niczym wspomniana, mityczna gadzina sam siebie zjadać. A dokładniej, blokować swoje własne moduły. I tak Defense+ zablokował mi Zaporę. Innym razem Zapora zablokowała aktualizacje AV. W obu przypadkach użycie proca = 100%, oraz totalna zawiecha systemu. Szacun za ułańską fantazję, ale na ochroniarza to to cudo się nie nadaje.

  #4734 24.02.2015 18:28

Jeśli chodzi o kilka kont na komputerze, przyznam, że nigdy nie sprawdzałem. Ale stawiam, że na koncie standard pojawi się blokada i komunikat ostrzegawczy Comodo, gdy ktoś uruchomi nieznany dla Comodo i Admina program. To przemyślenia na zdrowy rozsądek, niesprawdzone w praktyce, mogę mylić się, kto chce może poeksperymentować.

W większości programów ochrony można wybrać takie opcje, by program pokazywał jak najmniej ostrzeżeń. Ale jest zawsze coś za coś. Wybierając opcje automatycznego tworzenia reguł dla zaufanych aplikacji w HIPS i firewall, pozwalamy np. na swobodne kontaktowanie się programów zaufanych będących w bazach Comodo (ich listę w większości tworzą sami użytkownicy) z np. z serwerami producenta, czy tam gdzie mają zapisane w ustawieniach. To tak jak instalując Windows w opcji ekspresowej, zgadzamy się na wysyłanie statystyk, zainteresowań, historii użytkownika np. przez SmartScreen do baz M$, czy przez WMP o tym jakie mamy multimedia na dysku. Więc każdy wybiera opcje, takie jak mu odpowiadają.

Info dla osób mających pierwszy raz kontakt z Comodo. Podstawa przy instalacji to nie spieszyć się. Nie klikamy dalej, dalej, a czytamy, sprawdzamy czy nie ma opcji zaawansowane, patrzymy co wybrać, a z czego zrezygnować, bo na początku w instalatorze jest kilka zbędnych opcji, które warto odhaczyć np. serwerów DNS Comodo, czy GeekBuddy.

Dla osób rezolutnych i cierpliwych, warto po zainstalowaniu Comodo na czystym systemie ustawić w opcjach HIPS: Tryb bezpieczny, Zapora: Reguły własne, wszystko z pełnym informowaniem komunikatami. UWAGA: To ta opcja z komunikatami, aż do zamęczenia użytkownika na śmierć. ;) Następnie doinstalowujemy używane przez nas programy, gdy pojawiają się komunikaty Comodo, wybierając z opcji np. traktuj jako instalator. Po zainstalowaniu programu uruchamiamy go i gdy mamy komunikat ostrzegawczy Comodo wybieramy np. traktuj jako (tu wybieramy z opcji). Przy tym zaznaczamy mały kwadracik na dole ekranu >zapisz<, by za każdym razem nie powtarzać tych samych komunikatów. I tak program po programie, instalujemy i uruchamiamy i wybieramy reguły z ich zapisaniem. Oczywiście, zawsze później możemy wejść w ustawienia i zmieniać opcje lub skasować reguły wcześniej wybrane.
Tu uwaga, bo już nie raz to widziałem. Jak pojawi się komunikat, nie musimy reagować w 0,5 sekundy. Jak kogoś denerwuje dźwięk komunikatu można to wyłączyć. Spokojnie przeczytać czego dotyczy, jak trzeba poszukać podpowiedzi w internecie i wybrać. Comodo będzie czekało na odpowiedź tyle ile zechcesz. Gdy zainstalujemy i wybierzemy opcje dla wszystkich programów, to potem komunikaty Comodo nawet przy ustawieniach zaawansowanych będą rzadkie.

Oczywiście dobrą robotą są poradniki typu Lukasamd’a, szkoda że nie ma kolejnych, robionych przez osoby zorientowane. Niestety pojawiają się poradniki Dyzmów, gdzie gość na forum zaleca wyłączanie ochrony przed fałszowaniem ARP, cóż, bez komentarza. Poza tym warto poczytać (ang.) pomoc Comodo (klikasz w znak zapytania w panelu programu), nie mylić z GeekBuddy, który przy instalacji wyłączyłem.

A jak kogoś zniechęci Comodo, to poczytajcie o alternatywie np. Privatefirewall plus sprawdzony antywirus ?? :)

  #4733 24.02.2015 00:56

Witam.
Zgadzam sie z anoimowym #4727 odnosnie ustawienia pakietu i zapory. Lukasamd dal dobra podpowiedz w instrukcji i chwala Mu za ta instrukcje, ktora mozna znalezc na portalu, jak go ustawic, a jedynie, jak wspomnial #4727 mozna zmodyfikowac ustawienie regul globalnych. Domyslam sie, ze postapil podobnie jak ja i zastosowal dwa ustawienia w jednym, jezeli chodzi o blokowanie portow :)
Przy blokowaniu portow dodalem wlasne reguly z opcji "ostrzegaj o polaczeniach przychodzacych", ale z jednej zrezygnowalem, bo nie ma sensu blokowac ICMPv6, skoro juz jest ustawiona na protokol dowolny :)
Pozdrawiam

FreeWare_RK   11 #4732 23.02.2015 23:30

@CezaR83: A no pewnie tak, ja ZoneAlarm stosowałem jakoś w czasach dokładniej mówiąc (4 - 6) lat temu. Mnie odpowiadał choć nie był lekki dla systemu ale też nie za skuteczny bo posiadanie go zakończyło się formatem. Kompa się zawirusował a wcale nie wchodziłem na jakieś strony porno czy nie pobierałem cracków. Cóż zdarza się. Niemniej jednak, Comodo jest dla mnie bardziej wiarygodne niż ZA. Comodo się rozwija, coś dodają, ulepszają a ZA co? Nic, stoi w miejscu. Jak by usprawnili soft, poprawili ochronę, firewalla, zmienili trochę GUI bo to co jest nie wygląda fajnie, znudziło się przynajmniej mnie to było by ok. Oczywiście zmiany kosmetyczne dla samego pieszczenia wzroku, mało to ważne ale jednak trochę by się przydało. To samo się tyczy Aviry. Z drugiej strony zawsze jest źle bo jest stary wygląd to źle, zmienią na nowy też źle bo jedni mówią, że kicha bo modern jest innni znowu na coś innego utyskują. Nigdy wszystkim się nie dogodzi. Jednak do poprawy idzie poziom ochrony oferowany przez ZA. Ja wiem, że darmowy jest ale jednak wypuszczając soft firma, posiadająca dodatkowo jakąś renomę. Nie koniecznie w Polsce bo mało osób chyba posiada czy posadało ZA ale jednak jakieś zobowiązanie powinno być.
Gdy by się ten program coś poprawił, aktualizacje by wychodziły to ok, mogę wrócić do niego i się mu przyglądnąć. Ale obecnie to szkoda czasu na niego. O Roboscan się nie wypowiem bo niczego sobą raczej nie reprezentuje.

CezaR83   6 #4731 23.02.2015 23:13

@FreeWare_RK: wiesz ja ZoneAlarm używałem w latach kiedy Norton stał sie strasznym zamulaczem pamiętam chyba mialem Norton SystemWorks 2005 i jakoś wtedy przeszedłem na ZA później trochę używałem KISa ale po odchudzeniu Nortona wróciłem do niego chyba w 2008/2009
Wtedy ZoneAlrm był chyba niezależnym i całkiem wysoko stojącym w testach alternatywnym programem tego typu :D na system XP

FreeWare_RK   11 #4730 23.02.2015 23:02

@CezaR83: Comodo to nie tylko jego bardziej jak mówisz ,,rozbudowana i nowoczesna odmiana" ale przede wszystkim o wiele lepszy soft. Niestety ZoneAlarm obecnie ma słaby AV i słaby problematyczny firewall. Niestety, rozwijany jest topornie, dawno żadnych aktualizacji. Szału nie robi. Comodo cóż też mam w ulubionych, miałem go w wersji 5.12 oraz tych wcześniej i później. Tej najnowszej akuratnie nie. Jakieś tam problemy miałem. Nie ma co porównywać tych dwóch softów bo ,,góra górze nie równa". ZoneAlarm bliżej do Roboscan IS niż Comodo. Choć Roboscan ma silnik BitDefender. ZoneAlarm ponoć Kaspersky Lab ale jakoś nie słyszy się o jakichś sukcesach programu a wedle testów np. na youtube program jest słaby.
Comodo to jest to :) a odpowiedź na pytanie pozostawiam ekspertowi który nie zdradza kim jest ale zna się doskonale na tym programie :).

CezaR83   6 #4729 23.02.2015 22:53

Witam,
Tak sobie poczytałem wasze wypociny Panowie i co raz bardziej jestem przekonany do Comodo chociaż od dawna mam go w Ulubionych ;)
Zamierzam przejść na ten pakiet po zakończeniu subskrypcji NISa który jest bezobsługowy chyba od początku instalacji :] cos tam pozmieniałem ale nie wiele... istotne tyle o ile mam dwa konta na Win7 swoje (Adm) i dla rodziny (standard) i NIS sie sprawdza na tym drugim bo działa w tle w spokoju...
Kiedyś miałem taki "krzyczący" program pod nazwą bodajże Zone Alarm i tam też było mnóstwo komunikatów z którymi z czasem sobie poradziłem , widze że Comodo to jego bardziej rozbudowana i nowoczesna odmiana... ale do rzeczy.... chciałem Zapytać czy po przejściu z NIS na koncie dla rodziny moge ustawić tak ustawienia aby nie były koszmarem dla użytkowników a dla siebie opcje bardziej rozbudowane czy to niemożliwe i ustawienia są dla wszystkich takie same po instalacji? albo inaczej czy jak zmienię u siebie to również na drugim koncie będzie to miało wpływ i na odwrót?

PS
Anonim (niezalogowany) #4727
masz jakieś Imie lub nick ? :)

FreeWare_RK   11 #4728 19.02.2015 13:20

@Anonim (niezalogowany): Dziękuje serdecznie za nieocenioną wręcz pomoc :) :) :) zaraz sobie to wszystko obadam :)

  #4727 18.02.2015 21:35

@FreeWare_RK
Hmm ... :) 'Eksperci' to pisali w komentarzach do Comodo wiele lat temu, sam sporo rzeczy się od nich uczyłem. Oby pojawili się nowi...
Co do firewalla, o tym dawno nikt nie pisał, ale polecam zainteresować się zakładką "Reguły globalne". Ona nie jest ot tak by była, ale z pomocą instrukcji (klikasz znak zapytania w panelu Comodo) powinniście utworzyć własne reguły blokowania. Niestety usunięto wcześniejsze instrukcje, pokazujące podstawowe reguły blokowania, które warto tworzyć (tu stare zdjęcie https://help.comodo.com/uploads/Comodo%20Internet%20Security/b4cf42e29dc35f0dfdb...)
Osobiście mam 9 reguł - Blokuj i zapisz do dziennika... To "zapisz do dziennika", służy temu, byście widzieli, że firewall blokuje wskazane połączenia, bo już nie raz były osoby, które pisały: U mnie nic się nie dzieje. Jak ma się dziać, skoro nie chcesz być o tym informowany. Oto zapis mojego dziennika, jak widać ponad 90% aktywności pakietu Comodo, to blokowanie niechcianych połączeń. http://images66.fotosik.pl/627/085c213589705e28gen.gif

FreeWare_RK   11 #4726 18.02.2015 18:37

@Anonim (niezalogowany): Nie złość się na nas, Ty jesteś ekspertem od tego programu. Wiesz co w nim jest, gdzie i jak przestawić. Teoretycznie też wiem ale nie do końca. Dlatego cóż kto pyta to nie błędzi :) jesteś naszym Mistrzem od tego oprogramowania :) .

EDIT.
Spójrz proszę na ten link, http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Comodo-Internet-Security-zalecana-konfigura... . To konfiguracja Comodo IS Premium według Pana @lukasamd . Chyba do wersji poprzedniej, jednak zobacz proszę, czy jeśli ustawię program tak jak tam pisze to czy będzie to dobre w stosunku do obecnej wersji.

  #4725 18.02.2015 15:16

Pytasz o najprostszą sprawę, ustawienie zasad działania programu. W Comodo nie ma resetowana zasad, sam je ustalasz i sam usuwasz te które nie pasują. Poniżej opcje, gdzie Comodo pyta o > KAŻDY < proces próbujący nawiązać połączenie z internetem, w tym procesy systemu Windows. To opcja wyłącznie dla osób myślących i kojarzących, co zrobić po ukazaniu się komunikatu! Absolutnie nie polecam tego ustawienia osobom laikom, nerwowym, trollom, bo program bardzo szybko Was zamęczy ciągłymi komunikatami, gdy nie wiecie jak ustawić i zapisać reguły, by komunikaty nie wyskakiwały na okrągło. Oczywiście zapisane reguły można do woli zmieniać i usuwać http://s11.postimg.org/5gn6r7fnn/image.gif

biaggio   1 #4724 15.02.2015 16:23

Mam pytanie odnośnie reguł używanych przez ten program.
Włączyłem własne reguły a teraz chcę zmienić ustawienie dla danego programu.
Jeśli jednak usunę daną regułę to Comodo nie powiadamia mnie o próbie połączenia się programu z internetem, i blokuje połączenie całkowicie.

Pytanie więc jak resetować reguły w tym firewallu ? :/

  #4723 13.02.2015 13:37

@FreeWare_RK Od lat używam Firefox'a, mając do wyboru setki wtyczek z różnych dziedzin, nie szukam niczego innego.
Również pozdrawiam Ciebie i wszystkich zainteresowanych ochroną komputera i swojej prywatności w sieci. :)

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.