Comodo Internet Security Premium 7.0.317799.4142

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Comodo Internet Security to bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall i programu antywirusowego Comodo AntiVirus.

Galeria programu

Firewall oferowany przez pakiet Comodo Internet Security zapewnia ochronę komputera dzięki funkcji monitorowania uruchamianych aplikacji (baza programu posiada ponad 10 000 rozpoznawanych programów), sieci (protokoły, pakiety) oraz opcji zaawansowanej analizy działania programów. Program antywirusowy Comodo AntiVirus poza funkcją ochrony w czasie rzeczywistym oferuje również ciekawy moduł odpowiedzialny za blokowanie dostępu do niektórych elementów znajdujących się w systemie w tym ważnych folderów startowych, lokalizacji systemowych czy kluczy w rejestrze.

Dodatkowym walorem aplikacji jest niskie wykorzystywanie zasobów systemowych oraz możliwość definiowania bezpiecznych aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

przyjazny interfejs, lekki dla systemu, sandbox, ochrona proaktywna, darmowy, częste aktualizacje, działanie w chmurze, DNS, świetna zapora systemowa,
czasami wykrywa zagrożenia których nie ma, zapora pyta po kilka razy o ten sam proces
ocena użytkownika

Witam
Jako świeży użytkownik portalu chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami na temat udostępnionego tutaj programu.
Otóż po około 2 latach korzystania z Avasta postanowiłem znaleźć coś innego, aczkolwiek darmowego.
Mój wybór padł na COMODO.
Pierwsze godziny z tym pakietem były standardowe. Szybka i przyjemna konfiguracja dzięki w miarę przystępnemu interfejsowi, włączenie trybu piaskownicy oraz dodanie podstawowych wyjątków do zapory.
Dzięki wrodzonej ciekawości postanowiłem przetestować czułość Comodo poprzez podłączenie do komputera stacjonarnego nośnika pełnym zainfekowanych plików zdobytych w internecie.
Na laptopie zainstalowany natomiast miałem program Avast który także poddałem tej samej próbie.
Oba antywirusy odpowiednio zareagowały i usunęły zagrożenie, ew. przeniosły pliki do kwarantanny.
Następnym punktem mojego mini testu było odwiedzenie kilku stron które wcześniej zostały zablokowane przez AVAST.
COMODO również nie pozostał dłużny swemu poprzednikowi.
Jeżeli chodzi o pozostałe funkcje programu to ogromną jego zaletą jest tryb Sandbox gdzie uruchamiane są wszystkie niesprawdzone aplikacje.
Dużą zaletą dla mnie jest także to że pakiet COMODO nie zużywa dużych ilości zasobów komputera. Nawet podczas skanowania menadżer systemu nie wskazywał większych różnic w użyciu procesora czy pamięci.

10.04.2014 01:55 | Recenzja do wersji 7.0.315459.4132
za szybkośc i niespowolnianie kompa
za brak widocznego działania niektorych opcji
ocena użytkownika

Program jako taki chociaż mało ambitny jak większość tego typu. Niestety jest to jedyny bezpłatny bezterminowo avir wraz z zaporą więc zawsze coś. Z błędów:nadal ustawienie opcji 'ukryj porty""chyba nie działa bo nie widać efektów .Dodano wcześniej Kill switch ale tutaj sam nic nie zrobi poza pokazaniem a szkoda bo mógłby pousuwać procesy np.trojanów.Mamy też 'filtrowanie witryn" ale za dodatkowym doinstalowaniem programu do przeglądarki /i tu np. Mozilla natychmiast stawia opór. Oceniając : za darmowy program i za to że nie spowalnia komputera jak inne avir i zapory - plus. Minus za to że nie zrobi sprawdzenia kompa z opcji start ,przed wejściem w WIN. Tu można byłoby wyłapać malware ,reboot oraz keylocki.

03.04.2014 12:42 | Recenzja do wersji 7.0.315459.4132

Komentarze

$nake  13.09.2014 19:47 #4531

@Andreas12: Zawsze mogłeś spróbować dodać do białej listy plik do łączenia się z serwerem aplikacji.

FreeWare_RK  11.09.2014 12:44 #4530

@dżejk (niezalogowany): Wersje powyżej 5.12 począwszy od 6-tej są do kitu według mnie. W wersji 5.12 był to najlepszy soft a teraz niestety za dużo ma niedoróbek, problemów stwarza bądź ile i nie chroni aż tak świetnie.

dżejk (niezalogowany) 05.09.2014 00:22 #4529

Nowsze wersje Comodo mają irytujące problemy z niektórymi popularnymi aplikacjami vide jdownloader, którym uporczywie nie chcą zaufać. Nie jest tajemnicą, że wielu użytkowników uważa za najlepszą wersję 5, wydajną i z normalnym interfejsem 'nie-dla-idiotów', czemu daje wyraz na oficjalnych forach. Z Comodo jest jeszcze jeden problem, a mianowicie całkowity brak współpracy z z najnowszą wersją Windows Win8.1u1 'uzdrowioną' przy pomocy injektora dll (AutoKMS, Microsoft Toolkit etc.). Niezgodność objawia się całkowitym położeniem systemu po instalacji pakietu Comodo (w dużej części przypadków bez możliwości skorzystania z trybu bezpiecznego / punktów przywracania) na systemie z takiego rodzaju aktywatorem. Problem jest poważny, developerzy przez kilka miesięcy mieli trudność z jego zidentyfikowaniem i jest całkiem możliwe, że to on odpowiada za odwlekanie się nowej wersji.

Andreas12  04.09.2014 11:34 #4528

Własnie przed momentem odinstalowałem pakiet. Problem po zainstalowaniu aplikacji e-Dziennik z Librus nie łączył z internetem pomimo ustanowionych reguł zezwalających Ciągle "krzyczał" że nie można połączyć się z serwerem i aby sprawdzić ustawienia internetu. Chwilowe wyłączenia czyszczenia rejestru i inne zabiegi nie pomagały. Po odinstalowaniu pakietu aplikacja e-dziennik ruszyła z "kopyta"

Crazygod  29.08.2014 20:25 #4527

@hitover: Bardzo dziękuję kolego za informację odnośnie grymasów "piaskownicy". Od pewnego czasu miałem problemy z uruchomieniem LO i AOO - programy po chwili się zamykały i nie można już było potem ich uruchomić bez reinstalacji i tak w kółko. Wyłączenie piaskownicy rozwiązało problem. Mocne dzięki.

dżejk (niezalogowany) 28.08.2014 23:21 #4526

@Deliryjum (niezalogowany): Dziwna sprawa.
1) Jesteś w stanie ustalić, czy problem dotyczy też ochrony rezydentnej czy tylko skanera na żądanie?
2) Czy masz uruchomione w tle inne oprogramowanie, które może blokować niektórym aplikacjom dostęp do portów USB (monitory HIPS, blokery behawioralne)?
3) Czy próbowałeś zmienić sterownik kontrolera portów USB np. z dedykowanego dla Twojej płyty głównej na standardowy Windows lub vice versa?
4) Czy próbowałeś skanowania modułem z Comodo Cleaning Essentials? Oparty jest na tych samych bazach, co skaner w CIS.

Flanet  28.08.2014 17:29 #4525

@Deliryjum

To nie będzie w pełni profesjonalne podejście, ale:
Zlekceważ brak skanowania dysków wymiennych. Siła CIS tkwi w zaporze, antywirus to tylko dodatek. Przy odpowiednim ustawieniu zapory (konfigurację znajdziesz w sieci), przedostanie się może 1%. Reszta zostanie zablokowana albo przez HIPS, albo przez blokadę zachowań - zależy czego używasz (nie dubluj tych dwóch rozwiązań).

hitover  27.08.2014 01:19 #4524

Powiem tak...wszystko będzie ok z pakietem,ale w ustawieniach trzeba wyłączyć automatyczną piaskownicę! Blokuje ona wiele plików nawet tych dobrych do tego stopnia,że program "się wywali"! Tak samo jest z instalacją przeróżnych gier czy programosów.HIPS i automatyczną piaskownicę mam wyłączone w ustawieniach,a jedynie odpalam w razie potrzeby z prawokliku.

Deliryjum (niezalogowany) 26.08.2014 18:55 #4523

@dżejk (niezalogowany):
Niestety - nie mam ustawionych żadnych wykluczeń. Problem dotyczy wszystkich portów USB (2 i 3) i wszelkich napędów zewnętrznych. Dokładna deinstalacja i ponowna instalacja nie rozwiązały problemów. Na forach Comodo nie udało mi się znaleźć takiego problemu. Są tylko problemy ze skanowaniem z menu kontekstowego, które zresztą również u mnie nie działa (a na forum ZERO sensownych odpowiedzi). Straszna kaplica, bo niby program dobry (używam od kilku lat), ale sprawa z USB praktycznie go u mnie dyskwalifikuje - niszczy moje zaufanie. I jestem w kropce...

dżejk (niezalogowany) 24.08.2014 18:47 #4522

@Deliryjum (niezalogowany): Sprawdź w zaawansowanych ustawienia skanowania na żądanie, w szczególności wykluczenia. W Comodo możliwy jest do ustawienia taki parametr skanowania, który wykluczy z niego wszystkie pliki.

Deliryjum (niezalogowany) 22.08.2014 17:16 #4521

Proszę o Waszą pomoc w następującej sprawie:
Kilka dni temu, zauważyłem, że Comodo Internet Security Premium 7.0.313494.4115 nie skanuje mi dysków zewnętrznych USB - ani pendraków, ani HDD. Owszem, uruchamia skanowanie i natychmiast je kończy, a w logach jest napisane, że przeskanował 0 plików i wykrył 0 zagrożeń. Mam wrażenie, że wcześniej skanował je bez problemu (ale może mi się już myli). Komputer powinien być czysty, bo z Internetem łączy się tylko do pobrania aktualizacji Windy (HP 64-bit) i programów antywirusowych. I jeszcze jedna ważna sprawa - Malwarebytes Antimalware i Emsisoft Emergency Kit skanują te dyski bez problemów (..?!)
Jeśli wiecie o co tu chodzi, proszę o wyjaśnienie i ewentualne porady!

FreeWare_RK  16.08.2014 15:05 #4520

@fhd (niezalogowany): Z lekkości? No tu bym polemizował. Ale na pewno był lżejszy niż teraz obecnie. Mnie blokuje niektóre gierki i klawiatura jest nieaktywna. Nic nie daje włączenie trybu gry i dodanie do wykluczeń.

fhd (niezalogowany) 16.08.2014 00:50 #4519

Używam Comodo od paru lat, ogólnie byłem zadowolony (choć z wykrywalnością wirusów na www słabo), ale od ostatniej aktualizacji programu trochę masakra. Proces cavwp.exe sobie działa w tle, i od czasu do czasu strasznie obciąża procesor, że ni z tą ni zowąd np. podczas grania można wyłapać strasznego laga - naprawdę powinni to poprawić, bo program słynął ze swej "lekkości", a teraz na trochę słabszych kompach (Athlon 64 X2, 2GB RAM) jest nieciekawie.

Karol Kurczuk  08.08.2014 22:52 #4518

Comodo może jest i dobre, ale proces CMD Agent to masakra, totalna sraka..... nie polecam a z usunięciem tego śmiecia są kolosalne

kubainformatyk  30.07.2014 19:54 #4517

Nie ma za co.

greko  23.07.2014 12:47 #4516

@kubainformatyk: Jeśli coś zostało usunięte to za sprawą ccleanera, za jego pomocą czyszczę rejestr. Właśnie udało mi się naprawić problem po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu comodo. Dziękuję za pomoc.

kubainformatyk  22.07.2014 22:06 #4515

@greko:Pobierz Glary Utilites. Po zainstalowaniu wybierz opcję programy i sprawdź czy jest tam wpis COMODO, jeśli nie to oznacza że grzebałeś w rejestrze. Sprawdź czy jesteś adminem. Często bywa że osoby nieupoważnione mają problemy z zapisaniem kluczy w rejestrze podczas instalacji programów, które wymagają praw admina. Jeżeli i to ci się nie uda to napraw rejestr, i zreinstaluj aplikacje. W razie czego pisz

kubainformatyk  22.07.2014 21:57 #4514

@Fajny ziom 11:To prawda.

greko  19.07.2014 16:25 #4513

Jak ustawić żeby uruchamiał się razem z systemem? Windows startuje a comodo nie, muszę włączyć go ręcznie. W ustawieniach nie widzę opcji uruchamiania przy starcie systemu.

Fajny ziom 11  13.07.2014 11:38 #4512

Naprawdę świetny antywirus! Nie zamula kompa i w ogóle jest doskonały!

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.