r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo Internet Security Premium 8.4.0.5165

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

27
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Recenzje użytkowników

Darmowy, całkowicie po polsku,masę opcji
Jestem zwykłym użytkownikiem,nie doradzam i nie odradzam
ocena użytkownika

To co najbardziej zszokowało mnie w tym programie to fakt że po usunięciu tego programu za pomocą popularnego i znanego reinstallera (kasowanie wpisów itd. ;) ) i po ponownej reinstalacji tego programu ten program nie ,,zapomniał ,,mojego wcześniej utworzonego przeze mnie hasła bezpieczeństwa blokującego dostępu do opcji Comodo i po jego ponownej reinstalacji ciągle wymagał podania hasła .Zainstalował się bezproblemowo ale niestety albo
,,stety'' po ponownej reinstalacji domagał się podania wcześniejszego hasła z poprzedniej instalacji ? Jak napisałem powyżej jestem laikiem w branży komputerowej ,to jest tylko moja prywatna opinia ale chyba troszkę na plus dla Comodo. ?

30.09.2016 20:03 | Recenzja do wersji 8.4.0.5165
Nie ma żadnych
Są wszystkie minusy
ocena użytkownika

nie Polecam tego antywirusa ponieważ skanować sie nie da dwie funkcje nie działają szybkie skanowanie i pełne ma tylko jeden plusik mały gadzecik na pulpit

14.04.2016 17:02 | Recenzja do wersji 8.2.0.5005
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
morphiusz1   5 #5102 16.10.2016 13:16

CIS 10 będzie wydany jeszcze w tym roku (4 kwartał 2016).

FreeWare_RK   18 #5101 11.10.2016 12:13

@nudy na pudy (niezalogowany): Nie będzie 9-ki. 9 = 10 beta. https://avlab.pl/jest-nowy-comodo-internet-security-10-beta-ale-nie-wszystkie-fu... - tu można poczytać o nowej 10'tce.

Zmieniła się skórka, dodali ,,secure shopping" - za t trzeba płacić a wszystko co było jest nadal za free.

No cóż na razie beta, pożyjemy zobaczymy. Zapowiada się ciekawie.

Co do reszty co napisałeś w pełni się zgadzam i popieram.

  #5100 06.10.2016 19:19

@nudy na pudy (niezalogowany): Moze nie ma jeszcze nowych robali na stara zapore i nie trzeba wersji zmienic;)

  #5099 02.10.2016 22:02

To prawda, że w Windows 7 antywirus Comodo ma skuteczność 95%, ale już w Windows 10 - 98%. Nie musisz instalować z pakietem antywirusa, po to jest wybór na początku. Przy myśleniu i dzisiejszych zabezpieczeniach, korzystając ze znanych stron, można nawet obyć się bez antywirusa. Wystarczy raz na jakiś czas przeskanować system MBAM. Ale to opcja dla rozważnych, a nie klikających we wszystko co popadło i ściągających, co nawinie się pod myszkę. Dla tych antywirus to jedyny ratunek na brak odpowiedzialności.

Z przeglądu bezpłatnych antywirusów bardzo ładnie wypada Avast.
Płacenie za antywirusy lub pakiety, gdy bez problemu można wybrać identycznie skuteczne, a nawet lepsze zestawy darmowe to frajerstwo. Ale jak wiadomo od lat, leminga łykającego reklamy nie przekonasz, nawet jak nie ma kasy, ściągnie pirata, zamiast pomyśleć i użyć bezpłatnych opcji.

A co do pakietu Comodo, jak kiedyś bardzo często były nowe wersje, tak teraz mamy zastój. Zapowiadana 9ka nie wiadomo kiedy wejdzie. Ale stara zapora i HIPS są bardzo skuteczne, więc nowa wersja w tym względzie niewiele by wniosła.

Flanet   3 #5098 02.10.2016 14:04

@Amusing89: To prawda. Ale rzecz w tym, że statystykami można manipulować. Wybrałeś sobie jakiś wycinek jakiegoś testu (powtarzam - testu AV!) i na tej podstawie wydajesz opinię o całym programie. To tak jak ja bym w mercedesie znalazł najgorszą ze wszystkich uszczelek, gorszą nawet od tej w maluchu i stwierdził, że auto jest do bani.
Antywirus nie stanowi siły Comodo w wersji CIS. Właściwie prawie nigdy nie jest uruchamiany, bo nie ma takiej potrzeby. Pisałem niżej.

Autor edytował komentarz w dniu: 02.10.2016 14:06
Amusing89   9 #5097 30.09.2016 20:24

@Flanet: Sam jesteś bezczelny i ślepo lgniesz w swoim kłamstwie. Kliknij sobie w ten link https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/ po czym sprawdź kto zajmuje ostatnie miejsce w zakładce "Protection". Pierwszy od końca CIS, następnie Microsoft Security Essentials i McAfee Internet Security 2016.

Flanet   3 #5096 30.09.2016 18:21

@Amusing89: Heh, dzisiejsze sieciowe czasy sprzyjają bezczelności, głupocie i arogancji.

Jesteś kłamcą. Dlaczego piszesz, że CIS to ostatnie miejsce, nawet za MSE, kiedy tak nie jest?

Amusing89   9 #5095 30.09.2016 17:59

@Flanet: Nie czytasz ze zrozumieniem ale to typowe w dzisiejszym świecie :)

Flanet   3 #5094 30.09.2016 17:37

@Amusing89: "Najnowsze testy av-test.org dla Windows 7 nie napawają optymizmem. Comodo Internet Security Premium wypadł bardzo słabo zajmując ostatnie miejsce nawet za Microsoft Security Essentials. Zdecydowanie nie polecam."

Po pierwsze nie ostatnie, ale w czołówce.
Poza tym, co najważniejsze, trzeba sobie uświadomić, że to są testy antywirusa, który akurat w przypadku CIS odgrywa mniejszą rolę.
Comodo inaczej podchodzi - antywirus można nazwać dodatkiem prawie nigdy nie używanym. A to dlatego, że wcześniej działa zapora (mocno konfigurowalna; od czułego HIPS po automat). Właśnie ta zapora stanowi 90% sił Comodo.

Amusing89   9 #5093 29.09.2016 13:47

@Anonim (niezalogowany): Nie interesują mnie testy nn na youtube. Wolę sprawdzone źródła. PS zaloguj się na konto ;)

  #5092 29.09.2016 12:17
Amusing89   9 #5091 28.09.2016 11:58

Najnowsze testy av-test.org dla Windows 7 nie napawają optymizmem. Comodo Internet Security Premium wypadł bardzo słabo zajmując ostatnie miejsce nawet za Microsoft Security Essentials. Zdecydowanie nie polecam.

https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

fauxkalel   1 #5090 26.08.2016 23:11

Dotychczasowy link został zlimitowany na 30KB/s od co najmniej 2 tygodni.
Zalecam zmianę linku na aktualny:
http://download.comodo.com/cis/download/installs/2000/partners/cispremium_instal...
Pozdrawiam

przemek987987   1 #5089 13.08.2016 13:57

Znany problem (CD & Chromodo stopped working after Windows 10 Anniversary Update (v1607)).
Na chwilę obecną prostego rozwiązania brak.

Scarlette   3 #5088 10.08.2016 22:58

Mam problem z CIS na Windows 10 Anniversary, blokuje mi dostęp do internetu zarówno przez wifi jak i kabel, wszystko działa poprawnie jeśli włączę komputer z wyłączeniem sprawdzania podpisów cyfrowych sterowników. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

cephei   11 #5087 29.07.2016 13:57

Ciekawe kiedy stabilna 10. Na razie wszystko git działa.

Autor edytował komentarz w dniu: 29.07.2016 14:00
FreeWare_RK   18 #5086 28.07.2016 21:53

@Paweel12: Co to? Wszyscy oszaleli z tymi betami? Ja też mam betę, BitDefender Free AV 2016 beta z nowym wyglądem. Normalnie dla mnie git program, blokuje wszystko, lekki i pobiera sygnatury na dysk. Jest cudowny, wreszcie jest podgląd na skanowanie i na eventy i na wszystko. Cud miód i maliny jak na betę to super sprawa :) . Oby BD nie porzucił rozwijania tego programu bo jest super kapitalny. Polecam. Zobacz pod BD Free AV, tam link podałem do pobrania programu :) .

Paweel12   6 #5085 27.07.2016 19:00

@FreeWare_RK: Dzięki za info i link. Naczytałem się, że miałeś takie problemy dlatego zrezygnowałem z Comodo. Teraz od paru dni jadę na Panda Protection beta i ładny ma interfejs, w ogóle nie jest upierdliwy i jest taki lekki jakby go nie było w ogóle na kompie. Na razie jest OK. Tak w ogóle format co raz bliżej dlatego testuję wszystko;)

FreeWare_RK   18 #5084 27.07.2016 14:29

@btors37 (niezalogowany): Sophos ma tendencję do walenia fałszywkami :P . U mnie grzał się lapek okropnie jak go miałem i wiatraki chodziły cały czas. Teraz mam nowy BitDefender Free Antivirus 2016 beta z nowym wyglądem i dział mi komp jak nowy i nic a nic się nie grzeje. Dużo lżejszy niż ten cały Sophos :) .

Co do Comodo to może i jest dobry ale to jakie on ma niestabilne działanie to jest niepojęte :P .

FreeWare_RK   18 #5083 26.07.2016 23:04

@Paweel12: Ryzyk fizyk. Ale ja to mam wyjątkowe szczęście to CIS'a. Od wersji 5.12, każda kolejna to miałem problem heh. Tu to konkretne jaj były.
Najpierw kilka dni cisza, lekkość i swoboda. Potem coś chciał zablokować to znaczy okienko powiadomienia od HIPS'a i zawiesił się jak dałem dopuść. Potem pobór mocy był taki, że nie dało się nic zrobić i musiałem zrobić restart na sucho w laptoku. Kolejno po włączeniu CIS'a nie było i wyskoczyło info, że crash był i coś tam nie pamiętam. Następnie, że nie da się uruchomić narzędzi do analizy programu czy jakoś tak. Więc chciałem usunąć, ale jak uruchomiłem uninstall to wyskoczyło info, że nie da się zainicjować procesu bo format jest nieodpowiedni.
Wcześniej kilka dni wstecz chciałem sobie zapuścić kill switch, CCE i Autorun Analiser i też dupa bo przy każdym z tych programów po uruchomieniu pojawiało się info, że format jest nie poprawy czy nieodpowiedni.
Po wywaleniu CIS przez Iobita było niby ok ale po ponownym uruchomieniu internet padł (mam modemowy z kabelkiem).
Musiałem robić ostry format bo tez tego ani rusz.
Teraz jadę na SA+ bez doinstalowanego silnika offline oraz planuje nowego BD Free AV zainstalować, ten co jest w wersji beta z nowy wyglądem. Słyszałeś o nim? Jak nie to podeślę linka. Tu możesz betę pobrać: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/antywirusy/Bitdefender_Antiviru...

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.