Comodo Internet Security Premium 8.0.0.4344

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

Comodo Internet Security to bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall i programu antywirusowego Comodo AntiVirus.

Galeria programu

Firewall oferowany przez pakiet Comodo Internet Security zapewnia ochronę komputera dzięki funkcji monitorowania uruchamianych aplikacji (baza programu posiada ponad 10 000 rozpoznawanych programów), sieci (protokoły, pakiety) oraz opcji zaawansowanej analizy działania programów. Program antywirusowy Comodo AntiVirus poza funkcją ochrony w czasie rzeczywistym oferuje również ciekawy moduł odpowiedzialny za blokowanie dostępu do niektórych elementów znajdujących się w systemie w tym ważnych folderów startowych, lokalizacji systemowych czy kluczy w rejestrze.

Dodatkowym walorem aplikacji jest niskie wykorzystywanie zasobów systemowych oraz możliwość definiowania bezpiecznych aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Comodo z płaskim interfejsem i sprzętową wirtualizacją już dostępne

79
OPROGRAMOWANIE 18.11.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Amerykańska firma Comodo udostępniła dzisiaj stabilne wersje nowej edycji swojego oprogramowania ochronnego, na który składa się antywirus, zapora sieciowa, a także pełny pakiet ochronny wyposażony m.in. w piaskownicę i system zapobiegania włamaniom (HIPS). Choć w ósmej wersji nie znajdziemy zupełnie nowego silnika antywirusowego, to inne zmiany i tak czynią ten pakiet jeden z najlepszych na rynku, do tego nadal zupełnie bezpłatny nawet dla firm. Choć instalator pakietu jeszcze tego nie zdradza, zmianą, którą użytkownicy zauważą od razu po uruchomieniu aplikacji będzie zapewne nieco…

Comodo Internet Security 8 wprowadzi wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji

69
OPROGRAMOWANIE 18.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Na swoim oficjalnym forum internetowym twórcy popularnego Comodo Internet Security poinformowali o wydaniu publicznej wersji beta nowej odsłony swojego pakietu ochronnego. Nowa wersja jak na razie znajduje się w fazie testowej i nie powinniśmy stosować jej w codziennym zastosowaniu, niemniej warto spojrzeć na listę zmian. Ta przedstawia się naprawdę okazale, a przypomnijmy, że jest to pakiet zupełnie darmowy, także do użytku komercyjnego. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, najnowsza wersja Comodo nie przywita nas nowym interfejsem. Co prawda producent pracuje nad skórką, lecz w opublikowanej…

Recenzje użytkowników

bardzo dobra ochrona za darmo.
trochę za bardzo rozbudowany, drobiazgowy co może być jego słabością.
ocena użytkownika

Miałem go u siebie na xp i windows 7.
U mnie sprawował się bez zarzutów. Jedna zasada - trzeba się dobrze zapoznać z tym pakietem a nie narzekać z
pierwszym niepowodzeniem.
Ustawienie go zajmuje mi 2-3 minuty. Comodo na wejściu nigdy nie był dobrze ustawiony nawet na min ochrony
(nowa wersja 8 już lepiej). Pakiet ma w sobie prawie wszystko i może stanowić bardzo dobrą ochronę i to za darmo.
W pierszej kolejności instalacji powinniśmy dać mu chwilę na aktualizację i wykonanie skanu. Następnie wejść w ustawienia
, konfiguracja i obowiązkowo ochronę ustawić na proaktywną. Komputer ponownie się uruchomi.
Następnie - zapora ukrywanie portów,tryb bezpieczny,utwórz reguły, defense też tryb bezpieczny i utwórz reguły.
Automatyczną piaskownicę pozostawiam bez zmian.
To tak z grubsza, dokładny opis konfiguracji znajdziecie w sieci.
Nie należy zapominac co jakiś czas czyścić reguły zapory, hips-u, zaufane pliki (szczególnie jak się dużo instaluje i odwrotnie)
Na moim windows 7 z procesorem I5 działa niezauważalnie i praktycznie bez alertów. Co do wykrywalności
antywirus na średnim poziomie ale w pakiecie ochrona na wysokim poziomie.Praktycznie nie miałem problemów z wirusami.
Jednak po kilkudziesięciu latach praktyki twierdzę, że najważniejszym ostatnim ogniwem tu jest człowiek.
Raz sprawił mi kłopot przy deinstalacji. Czasami pyta kilka razy o to samo.

14.12.2014 12:14 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
Działa na słabszym sprzęcie nie spowalniając go zauważalnie i bardzo skutecznie chroni
Gdy "zgłosi aktualizację" najlepiej zostawić mu komputer, niech się zaktualizuje.
ocena użytkownika

CIS wybawił mnie ze sporego kłopotu, jakim była ochrona komputerów wśród znajomych. "Informatycy" za sporawą kasę, rzędu 100 zł od sztuki, poinstalowali im różne "wynalazki", nawet w w komputerach używanych w firmach pojawiały się jakieś Avasty Pro z licencją na kilka tysięcy dni. Wśród użytkowników są oczywiście kobiety w wieku, hm... niech będzie balzakowskim. Sprzęt też od "Sasa do lasa", wystarczy przykład lapka z Celeronem (starym) 1,8 GHz.

Najpierw były testy, czym CIS "grozi", czyli kopia dysku na wszelki wypadek i jazda w sieć, Czym więcej było ostrzeżeń o witrynie, tym lepiej. Zaliczyłem kilkaset ostrzeżeń od CIS, ale nic nie "złapałem". Poszły instalacje CIS, króciutki pokaz jak obsługiwać komunikaty oraz instrukcja, by wszystko pozamykać, jeśli wyskoczy okno z aktualizacją, i przeczekać ten proces. Od tego czasu, czyli przez prawie trzy lata, mam spokój, sam się aktualizuje i ani jednej wsypy. Jeśli kobiety nie narzekają, to dla mnie ocena jednoznaczna, CIS jest na piątkę! Obym nie nie zapeszył...

Czy wszystko jest tak przyjemnie? Nie całkiem, bo gdy komputer jest dłużej pozbawiony dostępu do netu i CIS się "zaczerwieni", to wywołanie aktualizacji może dać dość długi czas aktualizowania, chociaż to trochę może być również sprawą choćby wolnego netu, bo całkiem dużo wówczas ściąga.

Nauczenie się wszystkiego, co CIS może, czego nie może, i jak to wszystko poustawiać, to zupełnie inna bajka, w każdym pakiecie bezpieczeństwa trzeba poświęcić na naukę mnóstwo czasu. Dla większości użytkowników wystarczą ustawienia domyślne, bez dodawania "bezpiecznych serwerów DNS" podczas instalacji.

12.12.2014 13:31 | Recenzja do wersji 8.0.0.4344
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

przemek8423   6 #4691 22.01.2015 00:46

@Anonim (niezalogowany): Nic nie znika,nic takiego nie zauważyłem.

  #4690 20.01.2015 13:27

czemu czasami znika ikona w trayu?

morphiusz1   5 #4689 18.01.2015 14:09

@dżejk (niezalogowany): odczucia, jak widzisz, są różne. Mi jednak bardziej pasuje wykonanie 2 kliknięć aby dostać się do ustawień zaawansowanych i mieć wszystko w jednym oknie (a jak ktoś nadal narzeka to może sobie je umieścić na widgecie; włączenie widoku zaawansowanego daje możliwość skoczenia w ustawienia zaawansowane nawet z menu tray). Wcześniej konfiguracja pakietu polegała na skakaniu pomiędzy zakładkami AV, FW, D+ i jeszcze jednej.

Nie twierdzę, że obecny interfejs jest idealny - sam byłem przywiązany do poprzedniego układu i nie uważałem go wcale za niefunkcjonalny. Staram się po prostu zrozumieć intencje Comodo - w końcu musiał nastąpić ten moment, w którym Comodo z niszowego produktu dla "geeków" zechce stać się powszechnym zabezpieczeniem. Czy udało im się to osiągnąć? Nie wiem. Trzeba by spytać samych laików stawiając ich przed komputerem z CIS 5.xx i 8.xx.

Tak na marginesie, instalując CIS-a członkom rodziny i znajomym (zostawiając go praktycznie na ustawieniach domyślnych) nigdy nie słyszałem żadnych narzekań. Nigdy nie stwierdziłem też żadnej infekcji u tychże znajomych (a wcześniej bywało bardzo różnie) ;)

I proszę mi uwierzyć - nie przyjmuje wszystkich zmian Comodo bezkrytycznie. Mamy specjalnie wydzieloną część forum gdzie prowadzimy dyskusje na temat dalszego rozwoju pakietu i padają tam czasem bardzo ciężkie słowa. Z wieloma decyzjami się po prostu nie zgadzamy - w ostatecznym rozrachunku, moim zdaniem, Comodo jeszcze "daje radę". Jeśli stanie się coś, co zmieni ten stan rzeczy, to będę pierwszą osobą która to stwierdzi. Niestety, nie otrzymuje żadnych grantów z ich strony za reklamę.

  #4688 16.01.2015 15:10

PROBLEM Z INSTALACJĄ BŁAD KRYTYCZNY, wcześniejsza wersja ok

  #4687 07.01.2015 18:47

@ddaf (niezalogowany): Działają aż za dobrze .Ustawiłem u siebie na xp,aby aktualizacja bazy danych była raz na dzień ,konkretnie to co 23 godz ,ale i tak program działa według swoje harmonogramu ,czyli pobiera w odstępach 4 godz.Nie chcę zbyt często aktualizować ,bo w tym czasie lekko zawiesza mi komputer .

  #4686 07.01.2015 00:02

@morphiusz1: "Przy obecnej konfiguracji domyślnej ochrona oferowana przez CIS jest najskuteczniejsza od początku istnienia tego pakietu." Trudno mi zweryfikować to twierdzenie, nie ma to jednak znaczenia. Niewiele ono znaczy. Domyślna konfiguracja wciąż jest wystarczająca tylko dla części użytkowników.

"Od wersji 6 ustawienia są zebrane razem, nie trzeba biegć po milionach zakładek aby skonfigurować pakiet..." Od wersji 6 interfejs wymaga większej liczby kliknięć, by zmienić coś w ustawieniach - po prostu. W głowę zachodzę, jak inteligentny człowiek może bronić tego układu, w którym np. nie ma widocznych przycisków do operacji na plikach/folderach, tylko trzeba je wcześniej rozwinąć z menu. Nie żebym lubił stosować argumentację ad personam, ale do tego trzeba być chyba moderatorem na oficjalnym forum :)

MrBeckham666   12 #4685 06.01.2015 21:30

@morphiusz1: nie do końca się z tym zgodze. są różnego rodzaju crapware spyware itd rzeczy które pobierają się przez różnego rodzaju downloadery i tam nie zawsze antywirusy dają rade i nie mówie tu konkretnie o comodo tylko ogolnie.

hips moim zdaniem musi być chociaż taki podstawowy jaki jest w baidu ochrona startu rejestru itp nie mówiąc o firewalu też jest niezbedny windowsowy jest do niczego. online armor jest np ok.

morphiusz1   5 #4684 06.01.2015 14:52

@MrBeckham666: gadasz głupoty ;) Żaden HIPS nie jest konieczny do skutecznej ochrony. Przy obecnej konfiguracji domyślnej ochrona oferowana przez CIS jest najskuteczniejsza od początku istnienia tego pakietu.
@dżejk, a teraz niby ustawienia w co są pogrupowane? Od wersji 6 ustawienia są zebrane razem, nie trzeba biegć po milionach zakładek aby skonfigurować pakiet...

MrBeckham666   12 #4683 05.01.2015 22:15

@madgorilla: HIPS nawet jest w baidu antivirus i jest o wiele bardziej inteligentny i lżejszy:) niestety ale w tych czasach bez inteligentego usera i HIPS cieżko o bezpieczenstwo. wiem jakie jest comodo używałem go dośc długo.

  #4682 04.01.2015 15:49

dzialaja aktualizacje baz wirusow ...sorry za moje niedopatrzenie

  #4681 04.01.2015 08:15

@madgorilla: HIPS nie jest dla maniaków kontroli. Włączenie modułu podnosi poziom ochrony w sposób mierzalny. Poczytaj oficjalne fora, raporty z udanych penetracji pakietu, a także poradniki konfiguracji. Funkcje HIPS i piaskownicy nie pokrywają się. Oczywiście, że program będzie generował więcej komunikatów na proactive, ale coś za coś.

Jeśli używasz CIS od wersji 6 to macie z MrBeckham666 po prostu inne doświadczenia. Widget, niepotrzebny Kiosk, interfejs zrobiony pod ekrany dotykowe... Tego wcześniej nie było. W wersjach 5 i poniżej ustawienia były pogrupowane w zakładkach - jak w normalnym programie na PC. Używam programu z przerwami od wersji 3 i uwierz, że jest na co narzekać. Stare wersje wyglądały bardziej paździerzowo, ale były o niebo funkcjonalniejsze.

  #4680 04.01.2015 06:16

dziwny program nie aktualizuje baz wirrusow automatycznie

  #4679 04.01.2015 04:49

dziwny program nie aktualizuje automatycznie baz danych wirusow mimo ,ze ustawione na automat.a w opcjach pisze ,ze uzytkownik sam musi wybrac kiedy zainstalowac aktualizacje to jakas kpina....

madgorilla   3 #4678 03.01.2015 22:29

@MrBeckham666: Jak już wspominałem u mnie problemy ze stabilnością programów i spowolnieniem nie występują, z tym że ja nie korzystam z modułu HIPS, który rzeczywiście może spowalniać system. Ale, nawiązując do przeciętnego Kowalskiego - HIPS jest domyślnie wyłączony i nie jest też do ochrony niezbędny. To raczej opcja dla zaawansowanych użytkowników potrzebujących drobiazgowej kontroli tego co się w systemie dzieje i do optymalnej ochrony przy włączonej piaskownicy nie jest ona potrzebna. Faktycznie Comodo i jego komunikaty raczej nie są dla kogoś kto chce, by program ochronny siedział cicho, robił swoje i się nie narzucał.
Nie wydaje mi się też żeby inżynierowie z Comodo nawrzucali dużo pierdół. Raptem dodali viruscope i filtrowanie witryn internetowych (nie nazwałbym tego pierdołami), przy czym na to drugie nalegali użytkownicy, bo co to za pakiet IS bez filtrowania szkodliwych witryn.

MrBeckham666   12 #4677 03.01.2015 20:22

@madgorilla: ja comodo używałem jeszcze dłużej ale każda kolejna wersja to tylko wiecej dodanych pierdół.

raczej żaden pan kowalski cisa nie zainstaluje bo sam hips go przerazi.

zrób sb porównanie jak system działa z CIS a jak np z nod albo z baidu.

CIS może dużego obciązenia cpu nie wywołuje ale to nie znaczy że system i programy działają szybko bo znacznie je spowalnia i destabilizuje.

MrBeckham666   12 #4676 03.01.2015 20:19

@squzeezebox: bo używałeś jeszcze wiekszego zamulacza:)

squzeezebox   7 #4675 03.01.2015 16:37

@MrBeckham666: Mam CIS od tygodnia i u mnie nie jest zasobożerny. Wcześniej miałem Ashampoo antywirus i system zamulał po każdym uruchomieniu komputera. Teraz mam comodo i komputer znacznie przyspieszył.

@madgorilla A u mnie wygląda to tak: http://www.iv.pl/images/88797577997419705791.jpg podczas skanowania zużywa od 20 - 30 MB RAM ale w trybie spoczynku jest to od 8 - 15 MB RAM jak na zdjęciu, także bardzo mało zużywa zasobów. Dzięki za podesłany link ale znalazłem już odpowiednią konfigurację na forum comodo.

madgorilla   3 #4674 03.01.2015 14:00

@MrBeckham666: Muszę powiedzieć, że nie zgadzam się z twoją opinią. Używam pakietu CIS od półtora roku (wersje 6.3, 7 i najnowsza 8) i nie miałem z nim nigdy większych problemów. Co prawda jeśli chodzi o interfejs użytkownika to mógłby zostać poprawiony, bo zdarzają się pewne opóźnienia, zwłaszcza gdy CPU jest mocno obciążony przez jakieś programy, ale poza tym jest OK. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że firma udostępnia pakiet całkowicie za darmo - jest to zaleta, która sprawia, że można pogodzić się z pewnymi niedociągnięciami. Comodo na domyślnych ustawieniach lub odpowiednio skonfigurowany nie sprawia kłopotów. Jak dotąd z antywirusów, które używałem większość ma problem z dużym użyciem CPU podczas pobierania nowych baz danych także Comodo, ale niczym się tu Comodo nie wyróżnia. Poza tym nie zauważyłem żadnych zachowań, które wymieniłeś. Na moim komputerze CIS w wersji 8 zużywa na ogół około 15-30 MB RAM i 0-1% CPU. W tej chwili: http://i.imgur.com/zmaRYo8.png
@squzeezebox: Jestem zwykłym użytkownikiem, a nie jakimś znawcą, ale sam znalazłem niezłą konfigurację, której używam i sobie chwalę: https://www.techsupportalert.com/content/how-install-comodo-firewall.htm
Niestety wymagana jest znajomość angielskiego, ale w dzisiejszych czasach to chyba nie problem. Jedyne co zmieniłem w konfiguracji zaproponowanej w linku to to, że nie ukrywałem portów, bo ponoć może to powodować problemy z transmisją P2P, a i samo ukrywanie portów nie jest tak skutecznym zabezpieczeniem jak zwykło się uważać.
Swego czasu korzystałem także z konfiguracji zaproponowanej przez lukasamd na jego blogu, ale jest ona skierowana raczej do zaawansowanych użytkowników, którzy wolą bawić się w odpowiadanie na komunikaty HIPS niż pracować przy komputerze, dlatego zwykłym użytkownikom odradzałbym kierować się jego wskazówkami.

Od siebie jeszcze powiem, że wersja ósma pakietu CIS pozytywnie mnie zaskoczyła. Uruchamia się znacznie szybciej niż wersja 7 i ustawienia automatycznej piaskownicy są bardziej przyjazne użytkownikowi. Jeśli o ochronę chodzi, to myślę, że Comodo nie ma się czego wstydzić: http://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

MrBeckham666   12 #4673 02.01.2015 15:14

@squzeezebox: niestety comodo nie używam już od bardzo dawna jest za bardzo problemowy teraz za dużo funkcji dodanych przez co jest zasobożerny na cpu i mało stabilny.

od dłuższego czasu używam baidu antivirus i online armor z wył HIPS ochrona jest na przyzwoitym poziomie a przy tym komp działa bardzo szybko i stabilnie.

MrBeckham666   12 #4672 02.01.2015 15:13

@knesejm (niezalogowany): pobrałeś wersje z DP która jest nie aktualna. a co do dodatków radze pobrać spolszczenie i uważać co się klika. używam baidu dość długo i nigdy nic sam nie zainstalował co do comodo z wersji na wersji jest coraz bardziej ocieżałe do takiego KIS mu nie daleko.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.