Comodo Internet Security Premium 7.0.317799.4142

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Comodo Internet Security to bezpłatny pakiet zabezpieczający składający się z cenionej przez wielu użytkowników na świecie zapory systemowej Comodo Firewall i programu antywirusowego Comodo AntiVirus.

Galeria programu

Firewall oferowany przez pakiet Comodo Internet Security zapewnia ochronę komputera dzięki funkcji monitorowania uruchamianych aplikacji (baza programu posiada ponad 10 000 rozpoznawanych programów), sieci (protokoły, pakiety) oraz opcji zaawansowanej analizy działania programów. Program antywirusowy Comodo AntiVirus poza funkcją ochrony w czasie rzeczywistym oferuje również ciekawy moduł odpowiedzialny za blokowanie dostępu do niektórych elementów znajdujących się w systemie w tym ważnych folderów startowych, lokalizacji systemowych czy kluczy w rejestrze.

Dodatkowym walorem aplikacji jest niskie wykorzystywanie zasobów systemowych oraz możliwość definiowania bezpiecznych aplikacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Comodo Internet Security 8 wprowadzi wsparcie dla sprzętowej wirtualizacji

69
OPROGRAMOWANIE 18.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Na swoim oficjalnym forum internetowym twórcy popularnego Comodo Internet Security poinformowali o wydaniu publicznej wersji beta nowej odsłony swojego pakietu ochronnego. Nowa wersja jak na razie znajduje się w fazie testowej i nie powinniśmy stosować jej w codziennym zastosowaniu, niemniej warto spojrzeć na listę zmian. Ta przedstawia się naprawdę okazale, a przypomnijmy, że jest to pakiet zupełnie darmowy, także do użytku komercyjnego. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, najnowsza wersja Comodo nie przywita nas nowym interfejsem. Co prawda producent pracuje nad skórką, lecz w opublikowanej…

Recenzje użytkowników

przyjazny interfejs, lekki dla systemu, sandbox, ochrona proaktywna, darmowy, częste aktualizacje, działanie w chmurze, DNS, świetna zapora systemowa,
czasami wykrywa zagrożenia których nie ma, zapora pyta po kilka razy o ten sam proces
ocena użytkownika

Witam
Jako świeży użytkownik portalu chciałbym podzielić się swoimi wrażeniami na temat udostępnionego tutaj programu.
Otóż po około 2 latach korzystania z Avasta postanowiłem znaleźć coś innego, aczkolwiek darmowego.
Mój wybór padł na COMODO.
Pierwsze godziny z tym pakietem były standardowe. Szybka i przyjemna konfiguracja dzięki w miarę przystępnemu interfejsowi, włączenie trybu piaskownicy oraz dodanie podstawowych wyjątków do zapory.
Dzięki wrodzonej ciekawości postanowiłem przetestować czułość Comodo poprzez podłączenie do komputera stacjonarnego nośnika pełnym zainfekowanych plików zdobytych w internecie.
Na laptopie zainstalowany natomiast miałem program Avast który także poddałem tej samej próbie.
Oba antywirusy odpowiednio zareagowały i usunęły zagrożenie, ew. przeniosły pliki do kwarantanny.
Następnym punktem mojego mini testu było odwiedzenie kilku stron które wcześniej zostały zablokowane przez AVAST.
COMODO również nie pozostał dłużny swemu poprzednikowi.
Jeżeli chodzi o pozostałe funkcje programu to ogromną jego zaletą jest tryb Sandbox gdzie uruchamiane są wszystkie niesprawdzone aplikacje.
Dużą zaletą dla mnie jest także to że pakiet COMODO nie zużywa dużych ilości zasobów komputera. Nawet podczas skanowania menadżer systemu nie wskazywał większych różnic w użyciu procesora czy pamięci.

10.04.2014 01:55 | Recenzja do wersji 7.0.315459.4132
za szybkośc i niespowolnianie kompa
za brak widocznego działania niektorych opcji
ocena użytkownika

Program jako taki chociaż mało ambitny jak większość tego typu. Niestety jest to jedyny bezpłatny bezterminowo avir wraz z zaporą więc zawsze coś. Z błędów:nadal ustawienie opcji 'ukryj porty""chyba nie działa bo nie widać efektów .Dodano wcześniej Kill switch ale tutaj sam nic nie zrobi poza pokazaniem a szkoda bo mógłby pousuwać procesy np.trojanów.Mamy też 'filtrowanie witryn" ale za dodatkowym doinstalowaniem programu do przeglądarki /i tu np. Mozilla natychmiast stawia opór. Oceniając : za darmowy program i za to że nie spowalnia komputera jak inne avir i zapory - plus. Minus za to że nie zrobi sprawdzenia kompa z opcji start ,przed wejściem w WIN. Tu można byłoby wyłapać malware ,reboot oraz keylocki.

03.04.2014 12:42 | Recenzja do wersji 7.0.315459.4132

Komentarze

Haron Night  28.10.2014 22:54 #4566

Pewny i skuteczny polecam.

beginners (niezalogowany) 28.10.2014 13:15 #4565

Jakies recenzje 8 wersji?
jak sie sprawuje?

dżejk (niezalogowany) 26.10.2014 15:34 #4564

@I.R.E.K: Nie mam zainstalowanego Comodo, ale skanowanie CCE (ten sam silnik) 4TB danych zajmuje 4 godziny. W tym dwa systemy operacyjne, bardzo dużo małych plików. Sprawdź, czy nie masz w tle oprogramowania monitorującego dostęp przez programy do dysku (jak np. inny antywirus), czy inne programy nie zajmują zasobów w trakcie skanowania (procesor...) no i czy Twój procesor nie ma więcej niż 10 lat ;)

@Anonim #4560 Za Anonim #4562. Obecnie antywirus Comodo to, mniej więcej, poziom Avasta. Nic specjalnego, ale i nic wołającego o pomstę do nieba. Trochę niepokoju wzbudzają niekiedy długie odstępy czasu pomiędzy wypuszczaniem aktualizacji. Kilkadziesiąt godzin przerwy to jest sporo jak na rezydentny program antywirusowy. Obecnie nie śledzę sytuacji jak to wygląda, ale na forum Comodo czasem ktoś zwróci na to uwagę.
Wybacz, ale skanowanie on demand dużych paczek to metodologia testowania sygnatur sprzed 15 lat. Była najbardziej zasadna, gdy podstawowe zagrożenie infekcją stanowiły krążące po osiedlu pirackie kompakty przywiezione zza wschodniej granicy. Teraz chyba służy głównie do tego, żeby produkty firm takich jak McAfee jakoś wyglądały w testach. Jeśli chcesz wyrobić sobie jako taki pogląd nt. skuteczności antywirusów, testuj zagrożenia 0-day jak youtuberzy. Postaw specjalnie w tym celu system, zainstaluj Comodo, wyłącz wszystko poza antywirusem, znajdź stronę publikującą codziennie listy linków z nowymi zagrożeniami i zwyczajnie zacznij je wklejać w przeglądarkę.

Gary58  26.10.2014 12:41 #4563

@I.R.E.K: A trwał kiedyś tyle? Uzywam pakietu b...długo i aktualnie trwa on na moim dysku 500GB zajetości ok.70GB tylko 35 minut.

Anonim (niezalogowany) 26.10.2014 12:40 #4562

Ale CIS to nie jest program, którego głównym komponentem ochronnym jest antywirus, bazujący na 25 letnim, przestarzałym systemie detekcji która jest tak nieskuteczna jak ruskie czołgi. Codziennie powstają dziesiątki tysiące nowych malware - ile z nich dostaje się w ręce laboratoriów antywirusowych? Może z 10%? A co zresztą? Nic. Dlatego Comodo jest o dekadę do przodu jeśli chodzi o ochronę systemu i proszę nie porównywać skuteczność jego AV, bo Comodo zdaje sobie sprawę, że to żałosne zabezpieczenie i liczy się tutaj autosandbox.

I.R.E.K  26.10.2014 00:30 #4561

Ile trwa pełny skan Comodo ? nadal 12 godzin?

Anonim (niezalogowany) 25.10.2014 22:27 #4560

@dżejk (niezalogowany): "nie odstaje od średniej rynkowej" Jakiej średniej? Parteru,czy piwnicy? CIS ma jedną z najgorszych wykrywalności paczek malware. Sponsorowane testy mnie w ogóle nie obchodzą-tylko to co sam sprawdzę. Przeskanowałem setki takich paczek różnymi AV i wiem co mówię. [Marekko]

dżejk (niezalogowany) 19.10.2014 02:30 #4559

Jedyna możliwość, by rozwalić wirusami system z dobrze skonfigurowanym Comodo, to nazezwalać obcym programom robić, co im się podoba. nie czytając komunikatów. W trybie proaktywnym nie ma bata, żeby nieznana aplikacja po uruchomieniu nie wylądowała w piaskownicy, a w sytuacji próby zmiany ustawień systemowych Comodo pyta nawet w przypadku zaufanych programów. To jego wielka siła, ale i jednocześnie słabość, bo wymaga ciągłego niańczenia. Cóż, annokas, nie wiem, jak to delikatnie powiedzieć, ale cytując stare, kresowe powiedzenie: 'g**no chłopu, nie zegarek'.

Gary58  18.10.2014 15:40 #4558

Po wielu ostatnich testowaniach programów av i pakietów wróciłem na stałe (chyba) do pełnej wersji tego pakietu , na moim systemie sprawuje się najlepiej.Szybki start, lekki i najmniej awaryjny z dobrą wykrywalnością a przy odpowiednim ustawieniu max zabezpieczenie i to za darmo.Używam od kilku lat z małą przerwą ostatnio i system praktycznie bez wirusów.Od czasu do czasu sprawdzam skanerami malwarebytes, pandy cloud, hitman i cce z comodo i bez niespodzianek.
Najgorzej w moim testowaniu wypadł bitdefender is , fakt ma b.dobrą wykrywalność ale u mnie nie sprawował się najlepiej, konfliktował z ccleanerem, zawieszał system, pokazywałem błędy krytyczne. Avg is sprawował się elegancko nie powodował żadnych konfliktów , lekki , szybki scan. Co do wykrywalności nie miałem wirusów to nie wiem ale w testach innych firm sprawował się b.dobrze.Może i bym został przy nim ale wybrałem comodo ze względu na zaporę.
Comodo nigdy nie "rozsypał " mi systemu.

FreeWare_RK  17.10.2014 13:05 #4557

@annokas (niezalogowany): A jakim cudem Ci się przez Comodo system rozsypał?

annokas (niezalogowany) 16.10.2014 18:52 #4556

Nie sądziłem że windows może się rozsypać od wirusów, ale kiedy miałem Comodo moje zdanie się zmieniło. Nigdy więcej tego dziadostwa.

FreeWare_RK  07.10.2014 00:33 #4555

@dżejk (niezalogowany): Tak ja to używam oraz CCE od Comodo. Fajnie, że teraz są to narzędzia wbudowane w program a nie osobno trzeba to instalować. To tego mam Pandę Claud Cleaner, Hitman Pro, Malwarebytes, Dr.WebCureIt, Emsisoft Emergency Kit oraz HardProtect AntiMalware. Okazjonalnie się przeskanuje by sprawdzić stan rzeczy. Dziś sam AV to za mało, dodatkowy skaner jest mile widziany czy szczepionka.

dżejk (niezalogowany) 06.10.2014 20:47 #4554

Wiele osób używa Comodo z zewnętrznym antywirusem, np. Avastem, co wzięło się z czasów, kiedy AV Comodo, mówiąc delikatnie na kolana nie rzucał. Obecnie nie odstaje od średniej rynkowej. Przezorny i tak zawsze ma w zanadrzu kilka skanerów na żądanie, w razie gdyby pojawiły się problemy ;)
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, polecam doinstalować moduł KillSwitch i tam w pierwszej kolejności rozwiewać wątpliwości nt. tego, czy komputer jest zainfekowany. To bardzo dobre narzędzie w stylu 'Security Task Managera'.

FreeWare_RK  06.10.2014 12:57 #4553

@Gary58: To pewnie, że nie zmieniaj nic. Tak jest lekko i wystarczająco. Ustawienie blokera na średnim wystarczy by nie było za dużo alertów niepotrzebnych i tworzenie bezpiecznych reguł też ok. Mam tak samo ale nie korzystam z samej zapory tylko ze wszystkiego tam dostępnego. Moje ingerencje i zabawy z AV też kilka razy się prawie formatem skończyły a raz niestety format był obowiązkowy, heh takie życie :P . Ale lubię sobie pogrzebać ,,wewnątrz" tych programów.

Gary58  06.10.2014 10:01 #4552

@FreeWare_RK: testy zawsze traktuje z przymrużeniem oka ale jakąś tam ocenę dają. O tych 3200 wirusach to pisał na dp jakiś serwisant.
Wczoraj ponownie wróciłem do cis ale tylko zapory , ochrona interaktywna oczywiscie, ukrywanie portów, w hipsie i zaporze reguły dla bezpiecznych aplikacji a bloker zachowań na średni. Dodałem av bitdefendera free i wszystko działa sprawnie i lekko.Żadnych zapytań narazie bo nic więcej nie instaluje.(mam drukarkę hp na wi-fi i też nic nie musiałem zmieniać)
I chyba z takim ustawieniem zostanę na dłużej bo ostatnie moje zabawy z programami av o mało nie skończyły się formatem.

FreeWare_RK  06.10.2014 00:10 #4551

@dżejk (niezalogowany): Racja po stokroć, jednak FB to nie najbardziej niebezpieczna strona ale krąży tam tyle spamu, tyle syfu, wirusów i świństwa, że dzięki niemu złapałem kilka razy coś, oczywiście w porę wychwycone i zneutralizowane ale jednak syf to syf. Ustawiłem według poradnika i wszystko gra, do zaufanych dodałem co chciałem i też nie ma problemu, drukowanie nie konfliktuje z programem i jest ok a do tego bardzo lekko funkcjonuje. Jestem bardzo zadowolony z tego, że skusiłem się na 7'kę, czekam teraz na premierę wersji 8.

FreeWare_RK  05.10.2014 13:11 #4550

@Gary58: A ja już tyle razy słyszałem by się na testach mateusec nie wzorować i nie traktować poważnie bo to fałsz co tam jest. Nie wiem więc się nie wypowiem. Co do tych wirusów co napisałeś, że rekord 3200 to chyba nie za jednym razem nie? Również do AVG mam sentyment ale nie do reklamy która jest i nie można jej ukryć wzdłuż dolnej krawędzi okna programu. Comodo jest bardziej rozbudowany. Jego Antywirus jest stosunkowo młody to nie będę tu robił porównać do BitDefendera czy Kasperskyego. Fakt faktem, że pakiet jest świetny i można całkowicie inne wrażenie odczuć jak się czyta czasami komentarze wyssane z palca. Tak jest jak mówisz, częste alerty i może nie do końca dla wszystkich czytelny interface sprawia, że dużo ludzi na dzień dobry kończy z nim ,,współpracę". Ja sobie wczoraj w nocy zrobiłem, zaktualizowałem, skonfigurowałem i chodzi świetnie, nie spowalnia niczego, super. Powiem szczerze, że po moich poprzednich problemach nie ma śladu. Cieszę się, że znowu mogę go używać. Przede wszystkim, że nie ma konfliktu między nim a pozostałymi softami na kompie zainstalowanymi. Przypominam sobie sytuację kiedy to miałem wersję 5.12 i w momencie pojawienia się 6 wersji program zaczął aktualizację i wystąpił jakiś błąd i nie można było dokończyć instalacji. Musiałem wszystko ręcznie robić. Odinstalować, przeczyścić rejestr z wpisów i ręcznie zainstalować 6. Mam nadzieję, że z obecnej wersji do zbliżającej się wielkimi krokami 8 nie będzie problemów z auto aktualizacją.

dżejk (niezalogowany) 05.10.2014 11:47 #4549

@FreeWare_RK: Winszuję i miłego użytkowania! Poradnik jest faktycznie bardzo dobrze napisany. Pamiętaj, żeby szczególnie na początku sprawdzać zawartość piaskownicy i listę programów z ograniczonymi prawami dostępu (tymi, z którymi Comodo za bardzo nie wie, co zrobić). Ograniczy to problemy z działaniem innych aplikacji, którym pakiet może przeszkadzać np. w wydrukowaniu pliku, a Ty będziesz się zastanawiał, co się dzieje. Zawsze zaglądaj, czy czemuś Comodo aktualnie nie ufa, szczególnie w konfiguracji proaktywnej. Comodo obecnie nie używam, bo z racji konfliktów nie mogę. Śledzę uważnie rozwój bety, by wiedzieć, czy coś się w tym względzie zmieni.
Jeśli najbardziej niebezpieczna strona, jakiej używasz, to FB, Comodo spokojnie Ci wystarczy, szczególnie w trybie 'proactive'. Threatfire to po prostu najlepsze jego uzupełnienie, jakie znalazłem. Opcja dla ekstraparanoików. Program powinien być skuteczny. Opiera się na sygnaturach, które są aktualizowane na bieżąco. Mechanizmy behawioralne tego nie wymagają. O ile sobie przypominam, wykorzystuje sygnatury 'w drugim kroku' tzn. najpierw, gdy wykryje podejrzane zachowanie (np. jakiś program sam się usuwa, replikuje się w różnych miejscach na dysku etc), sprawdza program pod kątem sygnatur i wtedy ostrzega użytkownika. Dlatego praktycznie nie generuje fałszywych alarmów. Ma nieco inną filozofię działania niż bloker/HIPS z Comodo, które zaczynają interesować się programem dopiero, gdy ten zainteresuje się kluczowymi punktami/lokalizacjami systemu. Dlatego dobrze z nimi współgra. Wg mnie liczba różnorodnych mechanizmów obronnych w Comodo obecnie nie usprawiedliwia instalowania takiej dodatkowej ochrony z punktu widzenia przeciętnego użytkownika, szczególnie że w wersji 8 położono nacisk m.in. na viruscope, który ma się stać w pełni dojrzałym modułem. Szkoda zasobów systemowych ;)

Gary58  05.10.2014 10:30 #4548

@dżejk (niezalogowany): to jest moje marzenie min ingerencji max ochrona i chyba takim zostanie.
Comodo używam od pierwszych wersji jeszcze samej zapory i dlatego nie mam żadnych problemów z podstawową konfiguracją , którą niestety trzeba zrobić żeby ochrona była na wysokim poziomie i bez zasypywania licznymi pytaniami ( co razi sporą część jego użytkowników i rezygnują na starcie dająć mu słabą opinię).Podpierając się testami matousec-a gdzie comodo jest dosyć mocno sprawdzany pod kątem -samoobrony- (różne ataki na sam produkt w czym większość płatnych i wysoko ocenianych przez av-test poprostu leży) , -szczelnosci-(próby wysyłania danych do serwera internetowego), -szpiegowstwa- (szpigowania danych wejściowych i użytkowników), test autorun..... i w nich comodo nie schodzi z pierwszego miejsca , jedynie ze cztery pakiety są trochę zbliżone do jego wyniku.Także jest to bardzo dobry pakiet ochronny no i jeszcze za darmo.
Nie przestałem używać comodo, po tylu latach chciałem przetestować coś innego od chińskich począwszy (ale to już przeszłość) po bitdefendera i avg, do którego też czuję sentyment jak to jeden z użytkowników określił. AVG IS na domowy użytek spokojnie wystarczy chyba, że ktoś jest zapalonym łowcą wirusów ("rekord to około 3200 wirusów...).
Comodo na xp i w7/64 i z aktualnym wydaniem 7.0...nie miałem większych problemów poza tym ,że czasami zawieszał mi funkcje czyszczenia reguł zapory, zaufanych programów.Co do interferejsu początkowy użytkownik może się trochę pogubić mnie to kompletnie nie przeszkadza waże,że na końcu jest "jesteś bezpieczny"

FreeWare_RK  05.10.2014 03:33 #4547

Otóż udało mi się wreszcie zaradzić w sprawie konfliktu Comodo IS ze Skyrim. Udało mi się wreszcie raz na zawsze dodać launcher.exe tej gry do zaufanych plików. Aż dziw, że wcześniej tego nie umiałem zrobić albo robiłem coś nie tak i nie ten plik co trzeba dodawałem. Teraz wyśmienicie chodzi. Super wręcz. Comodo nie obciąża u mnie systemu i sprawuje się super. Mam go parę godzin już po dłuższej przerwie i na przekór sobie ustawiłem skórkę z modern UI tak dla picu i całkiem fajnie to wygląda. Jestem bardzo zadowolony.

Bardzo polecam by każdy zapoznał się z doskonałym poradnikiem odnośnie konfiguracji zalecanej W/W programu, napisanego przez Pana lukasamd który znajduje się pod tym adresem : http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Comodo-Internet-Security-zalecana-konfigura...

Szkoda, że dopiero teraz trafiłem na ten poradnik.Ustawiłem wszystko jak w poradniku, no może nie na 100 procent tak samo ale z maleńkimi ,,dodatkami" od siebie jest stricte to co w poradniku. Na razie wszystko pięknie chodzi, komp nie muli, system pracuje żwawo, wiatraki siedzą cicho a w spoczynku procesor jest wykorzystywany w 0% a RAM waha się w granicach od 31 do 35 procent.

Jestem pod wrażeniem, moje ,,poprzednie razy" z Comodo w wersji 6 i 7 nie były najlepsze a współpraca się nie układała a dziś (wczoraj), skusiłem się na instalację COMODO IS w miejsce Baidu AV i jak na razie super, pełna klasa.

Pozdrowienia i ogromne podziękowania dla Pana @lukasamd. Można powiedzieć, że poradnik który napisał uratował mi tyłek. Program bardzo ceniony przeze mnie w przeszłości wrócił do łask.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.