r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Comodo Internet Security Premium 8.4.0.5076

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

COMODO Internet Security to darmowy, bardzo rozbudowany pakiet zabezpieczający. Chroni on komputer przed wirusami, trojanami, a także innymi szkodnikami. Zawarta w nim zapora sieciowa pozwala na kontrolowanie ruchu i obronę przed atakami. Pakiet pozwala ponadto kontrolować inne aplikacje uruchamiane na komputerze.

Galeria programu

Choć aplikacja nie jest typowym pakietem Internet Security (nie posiada modułu antyspamowego i kontroli rodzicielskiej), pozwala na znacznie więcej niż konkurencyjne programy Norton Internet Security czy Kaspersky Internet Security. Największą zaletą COMODO jest innowacyjne podejście do kwestii ochrony proaktywnej, a także fakt, że jest udostępniany za darmo – korzystać z niego można bez ponoszenia opłat zarówno w domu jak i w firmie. Pakiet składa się z następujących składników:

Antywirus

Podstawowa ochrona przed szkodnikami. Antywirus działa w tle, monitoruje wszystkie uruchamiane aplikacje i modyfikowane pliki. Moduł ten korzysta z chmury COMODO w celu zwiększenia wykrywalności. Najnowsza wersja pakietu zawiera odświeżony, szybszy silnik zapewniający częstsze aktualizacje sygnatur wirusów. Antywirus umożliwia utworzenie wykluczeń, a także przenoszenie plików do kwarantanny.

Zapora sieciowa

Dwukierunkowa zapora ogniowa zastosowana w pakiecie COMODO pozwala na kontrolowanie ruchu sieciowego dla określonych protokołów, sieci i aplikacji. W programie znajdziemy kreator ukrywania portów, który wykonana podstawową konfigurację za nas. Zapora automatycznie wykrywa nowe strefy sieciowe, pozwala na tworzenie reguł globalnych i programów, skanuje również strony internetowe i chroni użytkownika przed fałszywymi witrynami.

Defense+

To bardzo rozbudowany składnik do ochrony proaktywnej, który składa się z kilku modułów i korzysta ze sprzętowej wirtualizacji (Intel VT-x. Pierwszy z nich jest system wykrywania włamań (HIPS), który monitoruje działające aplikacje i informuje użytkownika o wykonywanych przez nich akcjach. Pozwala na zablokowanie np. keyloggerów, niedozwolonych operacji w rejestrze, czy prób modyfikacji ustawień systemowych.

Drugi składnik to piaskownica, dzięki której możliwe jest uruchamianie podejrzanych programów w izolowanym, bezpiecznym środowisku. Ostatni składnik to Viruscope: specjalny moduł analizujący zachowanie aplikacji. Wykonuje on historię wykonywanych przez nie operacji i umożliwia ich cofnięcie np. w przypadku złośliwego działania.

Moduły dodatkowe

COMODO Internet Security zawiera ponadto możliwość tworzenia dysku ratunkowego na CD lub pendrive do skanowania zainfekowanego komputera. Aplikacja pozwala na uruchamianie tzw. Wirtualnego Pulpitu: specjalnego trybu przeznaczonego np. do bankowości internetowej, w którym przeglądarka i wtyczki są zabezpieczone przed dostępem z zewnątrz. Pakiet umożliwia również uruchomienie modułu COMODO KillSwitch przeznaczonego do dokładnego monitorowania procesów i aktywności systemu operacyjnego.

Uwaga!

Program domyślnie instaluje wszystkie składniki pakietu: antywirusa, zaporę sieciową, ale także moduł pomocy technicznej COMODO GeekBudy i przeglądarkę internetową Chromodo. W celu instalacji tylko wybranych składników użytkownik musi ręcznie dostosować instalację.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kaspersky nie podołał, ale Comodo Internet Security jest już zgodny z Windows 10

108
OPROGRAMOWANIE 07.08.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Ostatnie premiery kilku aplikacji zabezpieczających pokazały, że większość producentów nie zdążyła dopasować swojego oprogramowania do systemu Windows 10. Na szczęście użytkownicy nie pozostają bez ochrony, ta jest dostępna na wyciągniecie ręki, do tego zupełnie za darmo – pakiet Comodo Internet Security zapewnia już wsparcie dla najnowszego systemu Microsoftu. Ostatnia wersja pakietu oznaczona numerkiem 8.2.0.4674 nie jest w żaden sposób rewolucyjna, niemniej oferuje użytkownikom to, co najważniejsze: poprawne działanie z finalną wersją systemu Windows 10. Oprócz tego producent poprawił…

COMODO z ulepszonym silnikiem antywirusowym ochroni Windows 10

27
OPROGRAMOWANIE 08.04.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Właśnie pojawiła się nowa wersja pakietu zabezpieczającego COMODO Internet Security, która jest nie tylko wydajniejsza, ale na dodatek kompatybilna z systemem Windows 10. Ten zupełnie darmowy pakiet zdobył ogromną popularność za sprawą wysokiej skuteczności, a także ogromnych możliwości. Trudno szukać równie rozbudowanego oprogramowania ochronnego. Najważniejszą zmianą w nowej wersji pakietu jest odświeżony silnik antywirusowy. Choć w przypadku COMODO jest to pierwsza i jedynie podstawowa linia obrony, trudno nie zauważyć jego wpływu na działanie komputera. Dotychczas moduł antywirusowy…

Recenzje użytkowników

Nie ma żadnych
Są wszystkie minusy
ocena użytkownika

nie Polecam tego antywirusa ponieważ skanować sie nie da dwie funkcje nie działają szybkie skanowanie i pełne ma tylko jeden plusik mały gadzecik na pulpit

14.04.2016 17:02 | Recenzja do wersji 8.2.0.5005
Darmowy, ładny interfejs, lekki, niezauważalny dopóki nie musi podjąć akcji, skuteczny, Chromodo, HIPS.
Nie stwierdziłem.
ocena użytkownika

Zrobiłem podejście "tydzień posiedzi i zobaczymy". Było to pół roku temu, Comodo nadal zainstalowane. Świetny pakiet z wysoką skutecznością i bardzo niskim zużyciem zasobów laptopa. Można nawet zapomnieć, że ma się go zainstalowanego - siedzi po cichutku, odzywa się dopiero kiedy trzeba podjąć jakąś akcję lub wyświetlić monit o podejrzanym pliku. HIPS, Sandbox i reszta funkcji spełniają wyśmienicie swoje zadania. Polecam :)

23.03.2016 13:10 | Recenzja do wersji 8.2.0.4978
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
fauxkalel   1 #5090 26.08.2016 23:11

Dotychczasowy link został zlimitowany na 30KB/s od co najmniej 2 tygodni.
Zalecam zmianę linku na aktualny:
http://download.comodo.com/cis/download/installs/2000/partners/cispremium_instal...
Pozdrawiam

przemek987987   1 #5089 13.08.2016 13:57

Znany problem (CD & Chromodo stopped working after Windows 10 Anniversary Update (v1607)).
Na chwilę obecną prostego rozwiązania brak.

Scarlette   3 #5088 10.08.2016 22:58

Mam problem z CIS na Windows 10 Anniversary, blokuje mi dostęp do internetu zarówno przez wifi jak i kabel, wszystko działa poprawnie jeśli włączę komputer z wyłączeniem sprawdzania podpisów cyfrowych sterowników. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

cephei   11 #5087 29.07.2016 13:57

Ciekawe kiedy stabilna 10. Na razie wszystko git działa.

Autor edytował komentarz w dniu: 29.07.2016 14:00
FreeWare_RK   18 #5086 28.07.2016 21:53

@Paweel12: Co to? Wszyscy oszaleli z tymi betami? Ja też mam betę, BitDefender Free AV 2016 beta z nowym wyglądem. Normalnie dla mnie git program, blokuje wszystko, lekki i pobiera sygnatury na dysk. Jest cudowny, wreszcie jest podgląd na skanowanie i na eventy i na wszystko. Cud miód i maliny jak na betę to super sprawa :) . Oby BD nie porzucił rozwijania tego programu bo jest super kapitalny. Polecam. Zobacz pod BD Free AV, tam link podałem do pobrania programu :) .

Paweel12   6 #5085 27.07.2016 19:00

@FreeWare_RK: Dzięki za info i link. Naczytałem się, że miałeś takie problemy dlatego zrezygnowałem z Comodo. Teraz od paru dni jadę na Panda Protection beta i ładny ma interfejs, w ogóle nie jest upierdliwy i jest taki lekki jakby go nie było w ogóle na kompie. Na razie jest OK. Tak w ogóle format co raz bliżej dlatego testuję wszystko;)

FreeWare_RK   18 #5084 27.07.2016 14:29

@btors37 (niezalogowany): Sophos ma tendencję do walenia fałszywkami :P . U mnie grzał się lapek okropnie jak go miałem i wiatraki chodziły cały czas. Teraz mam nowy BitDefender Free Antivirus 2016 beta z nowym wyglądem i dział mi komp jak nowy i nic a nic się nie grzeje. Dużo lżejszy niż ten cały Sophos :) .

Co do Comodo to może i jest dobry ale to jakie on ma niestabilne działanie to jest niepojęte :P .

FreeWare_RK   18 #5083 26.07.2016 23:04

@Paweel12: Ryzyk fizyk. Ale ja to mam wyjątkowe szczęście to CIS'a. Od wersji 5.12, każda kolejna to miałem problem heh. Tu to konkretne jaj były.
Najpierw kilka dni cisza, lekkość i swoboda. Potem coś chciał zablokować to znaczy okienko powiadomienia od HIPS'a i zawiesił się jak dałem dopuść. Potem pobór mocy był taki, że nie dało się nic zrobić i musiałem zrobić restart na sucho w laptoku. Kolejno po włączeniu CIS'a nie było i wyskoczyło info, że crash był i coś tam nie pamiętam. Następnie, że nie da się uruchomić narzędzi do analizy programu czy jakoś tak. Więc chciałem usunąć, ale jak uruchomiłem uninstall to wyskoczyło info, że nie da się zainicjować procesu bo format jest nieodpowiedni.
Wcześniej kilka dni wstecz chciałem sobie zapuścić kill switch, CCE i Autorun Analiser i też dupa bo przy każdym z tych programów po uruchomieniu pojawiało się info, że format jest nie poprawy czy nieodpowiedni.
Po wywaleniu CIS przez Iobita było niby ok ale po ponownym uruchomieniu internet padł (mam modemowy z kabelkiem).
Musiałem robić ostry format bo tez tego ani rusz.
Teraz jadę na SA+ bez doinstalowanego silnika offline oraz planuje nowego BD Free AV zainstalować, ten co jest w wersji beta z nowy wyglądem. Słyszałeś o nim? Jak nie to podeślę linka. Tu możesz betę pobrać: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/antywirusy/Bitdefender_Antiviru...

Paweel12   6 #5082 25.07.2016 19:50

@FreeWare_RK: Dzięki za podesłanie linka. Jak nie przypominam sobie, żebyś wstawiał link, a czytam tu komentarze regularnie o antywirusach i przeglądarkach;) na stronie Comodo, też jakoś tej bety nie znalazłem. Czytałem właśnie w innym miejscu, że pisałeś o wielkich problemach z tą betą. Czy to prawda? Jak tak to nie będę nawet instalował i spróbuję betę od Pandy.

FreeWare_RK   18 #5081 25.07.2016 19:33

@izok1980: Pojadę na SA+ albo na BD Free AV 2016 tym nowym.

  #5080 25.07.2016 18:28

@FreeWare_RK: Witam i pozdrawiam i z przykrością stwierdzam że Comodo to słaby i cienko,nie wiadomo czy czy w ogóle ten stwór by nas chronił jakoś nie mam zaufania do tego stwora jakim jest Comodo,niby jest ochrona a jakby jej nie było dziwny program Comodo.Zainstalowałem Sophos Home na nowo na czysto przeczyściłem system,JUNKWARE;ile syfu miałem w systemie i zainstalowałem Sophos Home-wszystko działa lekko,komputer chodzi lekko jak bym w ogóle nie miał Sophos Home-nie słychać nicdziała cicho,komputer nie grzeje się,nie przegrzewa się,nawet.Jk zainstaluje się Sophosa to trzeba mu dać trochę czasu żeby się oswoił z systemem po zainstalowaniu restartować system 2-3 raza i przecyścić system,u mnie działa wszystko szybko strony się ładują szybko,nie przycina stron,ostatnio zablokował mi jakieś Malware na stronie instalki.pl i za każdym razem blokuje jakiś syf na instalki.pl.chyba musieli coś zaktualizować bo blokuje i usuwa Malware,ogólnie wszystko gra,program zasuwa,no wiesz jak ktoś ma zasyfony system to program będzie mulił,pozdrawiam.

izok1980   8 #5079 25.07.2016 09:56

@FreeWare_RK: Na czym teraz jedziesz? ja wczoraj próbowałem Avire i bym zostawił gdyby nie problem z aktualizacjami które nie pobierają się automatycznie nawet po utworzeniu zadania powiązanego z automatyczna aktualizacja :)

FreeWare_RK   18 #5078 25.07.2016 03:53

@Anonim (niezalogowany): Nie widziałem, a nawet jak by tak było to oceniać wersję beta to trochę cienko. I tak według mnie to co się zmieniło to to, że może naprawili jakieś błędy i dodali skórkę którą będzie wiodącym motywem w wersji 10. Tyle.

@Paweel12: Trzeba było sobie przewinąć kilka stron wcześniej albo pod CCAV i CAV też wbiłem ten link, ale nie ma sprawy chętnie Ci podeślę: https://avlab.pl/jest-nowy-comodo-internet-security-10-beta-ale-nie-wszystkie-fu...

Heh, nawet @izok1980 na tej obecnej stronie wysłał linka :) .


MUSISZ ZJECHAĆ PONIŻEJ TEKSTU, MASZ ODNOŚNIKI DO WERSJI 32,64 BIT ORAZ DO INSTALATORA ONLINE KTÓRY SAM DOSTOSOWUJE WERSJĘ TAKĄ JAKĄ MASZ ARCHITEKTURĘ NA KOMPIE.Co do oceny Avasta a innych programów to nie chcę się denerwować powiem tyle. W każdym razie wiadomo czemu Avast ma taką wysoką ocenę i jest polecany. Sam wiesz, jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ... ? PIENIĄŻKI

Autor edytował komentarz w dniu: 25.07.2016 03:58
Paweel12   6 #5077 24.07.2016 12:56

@FreeWare_RK: Jakbyś mógł zapodać link do tego CIS 10 beta to byłbym wdzięczny, bo jakoś nie mogę znaleźć;) Testuję już tydzień Eset SS 9 i wolno przez niego włącza się system, ale za to ochrona wydaje się na najwyższym poziomie oraz dodatkowo aktualizacje bazy wirusów wychodzą kilka razy dziennie (ogólnie dosyć często jak na jeden dzień). Dlatego tak się zastanawiam czy go na jakiś czas nie porzucić i po formacie może zainstalować czy nie zwracać uwagi i poświęcić wolny start dla znakomitej ochrony.

Tak swoją drogą dziwi mnie tak niska ocena Eseta na tej stronie, a taki śmieszny Avast nie dość, że ma wysokie oceny, co mija się z prawdą to jest dodatkowo polecany przez redakcję wiadomo z jakich względów.

  #5076 23.07.2016 13:26

Opłaca sie instalować wersje beta CIS 10? Bo też mam obawy do tego że coś COMODO pozostawi po sobie np: Ślady aktywności jego procesów lub nie usunie sie on do końca podczas odinstalacji.

  #5075 22.07.2016 12:08

Może by ktoś wstawił test CIS Premium 10 Beta na YT?

izok1980   8 #5074 22.07.2016 09:18

@FreeWare_RK: Narazie jest ok :)

FreeWare_RK   18 #5073 22.07.2016 01:59

@izok1980: No wypowiedz się czy łączy się z tymi serwerami czy nadal kicha jest. Ja za pół godziny wychodzę heh.

izok1980   8 #5072 21.07.2016 21:53

@FreeWare_RK: No to widzę ziomek rządzisz :) nie wiem zobaczymy zobaczę jak SA+ trybi :)

FreeWare_RK   18 #5071 21.07.2016 12:49

@izok1980: CIS 10 nie ma takich problemów. Zadziwiająco jest leciutka i stabilna. Polecam Ci spróbować. To nie to Comodo co kiedyś. Nic nie zostało z muła jakim kiedyś był. Chodzi wszystko tak szybko jak bym żadnego softu nie miał i jest po polsku w wersji beta co dziwne bo poprzednie bety chyba nie były po polsku.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.