Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Pobierz program Asystent pobierania włączony

DAEMON Tools Lite to jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych programów do tworzenia wirtualnych napędów CD/DVD w systemie Windows.

Galeria programu

Największym atutem aplikacji jest możliwość emulacji technologii zabezpieczeń takich jak Safedisc, Securom, Laserlock, CDCOPS, StarForce i Protect CD (i innych). Tego typu rozwiązanie jest bardzo przydatne w przypadku programów lub gier, które do poprawnej pracy wymagają stale umieszczonej w napędzie instalacyjnej płyty CD. Program instaluje się w zasobniku systemowym (tray) paska zadań skąd w prosty sposób może być obsługiwany. Umożliwia zamontowanie do 4 wirtualnych napędów CD-ROM/DVD-ROM.

Poza samą funkcją emulowania napędów DAEMON Tools Lite wyposażony został również w ciekawe narzędzie do tworzenia kopii płyt. Pozwala ono nie tylko na skopiowanie zawartości nośnika do obrazu, ale również na zabezpieczenie go hasłem. DAEMON Tools Lite oferuje ponadto możliwość nagrywania plików obrazów. Jednak by ta funkcja była odblokowana należy zainstalować w systemie inny produkt producenta - aplikację Astroburn.

Najnowsza wersja DAEMON Tools w dalszym ciągu jest darmowa (do prywatnego użytku) lecz domyślnie instaluje komponenty reklamowe adware (można je jednak wyłączyć). Aplikacja oferuje pełne wsparcie dla systemu Vista i 7.

Obsługiwane formaty obrazów dysków CD

- cue/bin
- iso
- ccd (CloneCD)
- bwt (Blindwrite)
- mds (Media Descriptor File)
- cdi (Discjuggler)
- nrg (Nero)
- pdi (Instant CD/DVD)
- b5t (BlindWrite 5)

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania programu i nie zalecamy ich instalacji.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, przejrzysty interface, łatwość konfiguracji, tworzenie obrazów płyt, darmowy (wersja lite)
Nagrywanie obrazów za pomocą zewnętrznego programu, panel informacji o obrazie wirtualnym zawiera informację w języku angielskim.
ocena użytkownika

DAEMON Tools Lite 4.45.3 jest programem znanym bardziej zaawansowanym użytkownikom komputerów od dobrych kilku lat. Przez kolejne wersje daemon tools wyewoluował z prostego programu do tworzenia wirtualnych napędów i montowania obrazów płyt w program o zaawansowanych funkcjach tworzenia i montowania obrazów płyt. Ze względu na istnienie wersji lite, która jest darmowa skupię się właśnie na niej, ze względu na jej popularność, a także posiadanie głównych funkcji programu.

Instalacja:
Przy instalacji programu należy przede wszystkim zaznaczyć licencję darmową (chyba, że posiadamy płatną). Następnie wybieramy komponenty programu (w moim przypadku odznaczam gadżet). W kolejnym oknie zaznaczam "Nie instaluj Przyspiesz komputer", nie zezwalam na przesyłanie statystyk, wybieramy miejsce instalacji.

Interface programu:
W wersji lite otrzymujemy program posiadający prosty, przejrzysty interface w języku polskim. Domyślnie uruchomiony program znajduje się w zasobniku systemowym. Domyślnie panel użytkownika dzieli się na zasadniczo 5 części: informacje o obrazie (w języku angielskim), katalog obrazów, ostatnio użytych obrazów, belka z przyciskami oraz widok wirtualnych obrazów. Dzięki "opcjom" możemy dalej skonfigurować wygląd programu. Dla osób często korzystających z obrazów płyt i używających gadżetów w windows 7 miłą niespodzianką będzie gadżet daemona, umożliwiający szybki dostęp do funkcji programu. Możliwa jest także integracja Daemon tools z powłoką windows, a co za tym idzie montowanie obrazów bez otwierania programu. W menu "opcje" znajdziemy ocpje dotyczące autostartu (użyj agenta), automatycznego montowania ostatnio użytego obrazu (o ile nie wymontowaliśmy go), automatycznego sprawdzania aktualizacji, skojarzeń plików (tam ustawimy, aby pliki były otwierane przez Daemon tools) i inne opcje.
W pasku narzędziowym znajdziemy wszystkie podstawowe komendy - dodawanie obrazu, odmontowanie obrazu, dodanie napędu wirtualnego, menu opcje, informacje o programie itd.

Główne funkcje programu:
-program montuje następujące formaty obrazów: *.iso, *.mdx, *.mds/*.mdf, *.b5t, *.b6t, *.bwt, *.ccd, *.cdi, *.cue, *.nrg, *.pdi, *.isz
- możemy utworzyć obrazy płyt w formatach .iso, *.mds/*.mdf i *.mdx, a także kompresować je przy tworzeniu.
- panel informacyjny o zamontowanym obrazie - opis, producent, strona producenta (gry, programu),
- w wersji lite tworzenie do 4 wirtualnych napędów (DT, SCSI) co jest wystarczające dla zwykłego użytkownika,
- brak wsparcia dla emulacji zabezpieczeń nośników,

Podsumowanie:
Program jest całkowicie bezpłatny. Dzięki niemu zainstalujemy grę lub program z obrazu wirtualnego. Doskonały dla osób nieposiadających napędu w laptopie, komputerze itp. Jeśli posiadamy napęd i chcemy utworzyć kopię filmu weselnego czy komunijnego to dzięki temu programowi nic prostszego. Jeśli będziemy chcieli tę kopię nagrać to program poprowadzi nas do pobrania darmowego programu do nagrywania. Po jego instalacji uzyskamy możliwość nagrywania płyt przez daemon tools lite. Dla osób, dla których lite to za mało istnieje wersja "advanced" o rozszerzonych możliwościach i interfejsie użytkownika (koszt programu z roczną aktualizacją to 13,5 euro - obecnie wersja 5). Wadą programu (przynajmniej w moim wypadku) jest brak emulacji zabezpieczeń oraz kopiowania zabezpieczonych płyt (brak profili kopiowania zabezpieczeń).
Program prosty, lekki, darmowy i spełniający swoje główne zadanie - tworzenie i emulacja regularnych (niezabezpieczonych przed kopiowaniem) obrazów płyt.

Program godny polecenia.

13.02.2012 14:35 | Recenzja do wersji 4.45.3.0297
darmowość, funkcja tworzenia obrazów, łatwa konfiguracja, stabilność, szybkość działania
brak integracji z powłoką, brak obsługi obrazów .daa

Nowoczesne netbooki bez napędów płyt, dyski z pojemnościami rzędów setek gigabajtów powodują, że warto się zastanowić nad przechowywaniem swojej kolekcji płyt bezpośrednio na dysku. Firma Apple jako pierwsza zrezygnowała z napędu w Macbooku Air. Czy firma słynąca z wyznaczania trendów w branży ponownie wyprzedziła swoje czasy i przewidziała rychłe pochowanie płyt CD/DVD? O ile płyty audio warto zripować do np. formatu FLAC to płyty z programami będziemy musieli przechowywać w obrazach płyt. Program Daemon Tools Lite to świetne rozwiązanie do ich tworzenia i montowania.

W wersji lite brakuje integracji z powłoką, możliwości zaawansowanego zarządzania kolekcją płyt i edytowania obrazów płyt. Dla mnie największym problemem jest brak integracji z eksploratorem Windows, przez co nie można kilkoma kliknięciami na obrazie zamontować go, trzeba przeklikiwać sie przez menu ikony programu w tray'u.

Dla użytkownika domowego, nie korzystającego z sieci p2p lub robiącego to w sposób umiarkowany, kolekcja płyt nigdy nie rozrośnie się do rozmiarów, które będą wymagały specjalnych funkcji zarządzających. Edytowanie obrazów, w przypadku korzystania z obrazów płyt jako formy wygodnego pominięcia wkładania płyt lub jako archiwizacji ich, nie jest potrzebne. Program o zbliżonej funkcjonalności — PowerISO posiada własny format obrazów płyt — .daa. Przeciętny użytkownik może spotkać pliki w tym formacie w sieciach p2p. Wtedy niestety, będzie musiał się zaopatrzyć w program, który ten format obsługuje.

Niezależnie od tego, czy lubimy swoje płyty i nie chcemy ich się pozbywać, wolimy mieć ich zawartość na dysku, korzystamy z sieci p2p lub nie, warto mieć w tray'u ikonę programu Daemon Tools Lite. Program nic nie kosztuje (co jest wyjątkiem w programach z tą funkcjonalnością), a każdy spotka się kiedyś z obrazem płyty, którego po prostu nie warto wypalać i lepiej go na szybko podmontować do wirtualnego napędu.

05.09.2010 15:44 | Recenzja do wersji 4.35.6

Komentarze

nabrany (niezalogowany) 02.04.2014 01:06 #757

Bądź tu człowieku mądry. Nawet pierdnąć nie można bez obawy że jakiś syf się wpakuje na kompa!!!
Takie gadki że ja czytam i nie klikam next jak reszta... takiego wała! ostatni raz tutaj jestem

DanKar REDAKCJA 26.03.2014 13:05 #756

@DomeX: Sprawdziłem i po odpowiednim odznaczeniu opcji w instalatorze nie są instalowane na komputerze żadne dodatkowe składniki :-) Musiałeś coś przeoczyć. W niektórych przypadkach nie wystarczy odznaczenie opcji, trzeba kliknąć przycisk 'Skip'.

DomeX  25.03.2014 17:44 #755

Ten program jest zainfekowany, nie instalować go, nie da się wyłączyć wszystkiego syfu jakie się instaluje !!!

NieKacap (niezalogowany) 17.03.2014 13:08 #754

Program dla gimbusów. Wśród informatyków krąży anegdota. - Po czym poznasz, że gimbus miał dostęp do laptopa/komputera rodzica? - Po tym że, Deamon opętał system operacyjny. ;)

Pawelek  02.03.2014 11:53 #753

Mam ten sam problem na W8.1 co kolega @K4m3L3on. Przed aktualizacją programu, nie było tego problemu.

Poraj  26.02.2014 12:32 #752

Opisany niżej problem z najnowszą wersją występuje także, niestety, na Win7/32-bit i Win8.1/32-bit.

kp1971  25.02.2014 11:52 #751

@K4m3L3on: Na Win 8.1 x64 to samo, też wróciłem do poprzedniej wersji. Już kilka razy były takie przypadki z wersjami, tylko się inaczej objawiały, w następnej pewnie będzie wszystko OK.

K4m3L3on  25.02.2014 09:37 #750

Ja miałem taki problem z tą najnowszą wersją, że za każdym razem kiedy chciałem uruchomić program to dodawał wirtualny napęd, a po wyłączeniu usuwał go. W wersji DTLite4481-0347 ten problem nie występuje i dlatego powróciłem do niej. Dodam, że korzystam z Win 7 x64, i na tym systemie uświadczyłem tego irytującego problemu.

OakLeafMr  23.02.2014 15:50 #749

@SigismundDijkstra2013 (niezalogowany): Jezu ratuj, bo nooby zalewają Internet... To nie wirusy, tylko urojenia Avasta przyprawione twoim paranoidalnym i/lub dziurawym mniemaniem o sieci. Producenci i dystrybutorzy otrzymują kasę za doinstalowywanie (formalnie dobrowolne ze strony użytkownika, oni po prostu zarabiają na debilach bezmyślnie klikających "Dalej") toolbarów, adware i aplikacji reklamowych.

Eleks  13.02.2014 23:03 #748

A ja POLECAM nauczyć się czytać: "Najnowsza wersja DAEMON Tools w dalszym ciągu jest darmowa (do prywatnego użytku) lecz domyślnie instaluje komponenty reklamowe adware (można je jednak wyłączyć)." Przy okazji pobierać z linków bezpośrednich a nie przez asystenta...

SigismundDijkstra2013 (niezalogowany) 11.02.2014 11:15 #747

Lol razem z instalacją dejmona próbuje się "doinstalować" wirus... Dobrze że mam Avasta Internet Secerity i mnie zawsze przed takim badziewiem "obroni" ale IMO fatalnie świadczą o waszym portaliku wirusy w plikach instalacyjnych,bo nie po raz pierwszy tak już się mi zdarzyło gdy coś stąd pobierałem(co innego gdybym pobierał dejmona na przykład z torrentów czy innego "chomika" ale w poważnym serwisie...).Słowem-NIE POLECAM

ares2055  11.02.2014 11:05 #746

ludzie pomuszcie pobrałem DAEMON Tools Lite z Instalki.pl i gdy uruchomiłem ponownie komputer pojawiło sie że Wystompił problem z aplkacją DAEMON Tools Lite i zostanie ona zamknięta.No wienc prubuje jeszcze raz.klikam na ikone i znowu to samo!A gdy prubuje odinstalować program to pasek odinstalowania dochodzi do połowy i wyświetla się że jest problem z aplikacją Au_.exe czy coś takiego.PROSZE POMUSZCIE!!!

Anonim (niezalogowany) 09.02.2014 13:16 #745

@wk21 (niezalogowany): moze musisz zmienic dysk

attack89  03.02.2014 00:13 #744

Dno, wodorosty i muł. W Windows 7 występuje, jakiś problem. Nie dość, że program się nie zawsze otwiera to do tego nie da się w tym przypadku zbić procesu a co za tym idzie nie ma szans wyłączenia systemu. Wylogowywanie może trwać w nieskończoność. Parodia. Usunięcie tego badziewia rozwiązało mój problem z wyłączaniem systemu.

wk21 (niezalogowany) 29.11.2013 19:59 #743

Czy ktoś może mi pomóc? Montuje obraz płyty, wszystko jest ok, następnie z tego obrazu instaluje grę i również jest ok do momentu w którym zaczyna kopiować pliki, mniej więcej w połowie, obrazu staje się jakby "odmontowany" i instalator gry odbiera to tak jakby wyciągną płytę z grą i przestaje instalować, ponowne montowanie obrazu nic nie daje... Proszę o pomoc jeśli ktoś spotkał się z czymś takim.

Anonim (niezalogowany) 26.11.2013 18:35 #742

@Anonim (niezalogowany): Uwaga! Aby zainstalować czysty program beż żadnych toolbarów , malwearów i innych śmieci które potem trudno usunąć należy podczas instalacji naciskać SKIP zamiast DALEJ/NEXT gdy są takie opcje do wyboru.

YCDK0 (niezalogowany) 26.11.2013 17:51 #741

Mnie jakoś nic paskudnego nie zainstalował, bo w przeciwieństwie do niektórych nie klikam bezmyślnie Dalej i nie używam AV, które paranoicznie reagują na zawarte w pliku toolbary i inne dodatki uważając je za trojany. Po prostu w trakcie instalacji trzeba kliknąć Skip podczas proponowania instalacji "dodatków".

MrBeckham666  22.11.2013 22:39 #740

@rradek

co ty za głupoty gadasz?

Polecasz płatny program nie porównywał bym go z darmowym.

daemoon tools nie jest taki zły tylko od tych najnowszych wersji nic sie nie zmienia tylko dodaja reklamy;]

Anonim (niezalogowany) 11.11.2013 20:40 #739

Wszystko tu ma trojana... dzis sciagnalem 3 programy i kazdy mi zaznaczyl jako zainfekowany

rradek  11.11.2013 01:38 #738

Odradzam tego programu, podczas emulacji napędów i przy próbie instalacji czegos z wirtualnego napędu trwa to wieki, poza tym zżera cała pamięć RAM u mnie 4GB hahaha.
Polecam Alcohol 120% tam zużycie ramu to max 512MB i jest dużo lżejszy i lepszy niż te badziewie