Pobierz program Asystent pobierania włączony

DAEMON Tools Lite to jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych programów do tworzenia wirtualnych napędów CD/DVD w systemie Windows.

Galeria programu

Największym atutem aplikacji jest możliwość emulacji technologii zabezpieczeń takich jak Safedisc, Securom, Laserlock, CDCOPS, StarForce i Protect CD (i innych). Tego typu rozwiązanie jest bardzo przydatne w przypadku programów lub gier, które do poprawnej pracy wymagają stale umieszczonej w napędzie instalacyjnej płyty CD. Program instaluje się w zasobniku systemowym (tray) paska zadań skąd w prosty sposób może być obsługiwany. Umożliwia zamontowanie do 4 wirtualnych napędów CD-ROM/DVD-ROM.

Poza samą funkcją emulowania napędów DAEMON Tools Lite wyposażony został również w ciekawe narzędzie do tworzenia kopii płyt. Pozwala ono nie tylko na skopiowanie zawartości nośnika do obrazu, ale również na zabezpieczenie go hasłem. DAEMON Tools Lite oferuje ponadto możliwość nagrywania plików obrazów. Jednak by ta funkcja była odblokowana należy zainstalować w systemie inny produkt producenta - aplikację Astroburn.

Najnowsza wersja DAEMON Tools w dalszym ciągu jest darmowa (do prywatnego użytku) lecz domyślnie instaluje komponenty reklamowe adware (można je jednak wyłączyć). Aplikacja oferuje pełne wsparcie dla systemu Vista i 7.

Obsługiwane formaty obrazów dysków CD

- cue/bin
- iso
- ccd (CloneCD)
- bwt (Blindwrite)
- mds (Media Descriptor File)
- cdi (Discjuggler)
- nrg (Nero)
- pdi (Instant CD/DVD)
- b5t (BlindWrite 5)

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania programu i nie zalecamy ich instalacji.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, przejrzysty interface, łatwość konfiguracji, tworzenie obrazów płyt, darmowy (wersja lite)
Nagrywanie obrazów za pomocą zewnętrznego programu, panel informacji o obrazie wirtualnym zawiera informację w języku angielskim.
ocena użytkownika

DAEMON Tools Lite 4.45.3 jest programem znanym bardziej zaawansowanym użytkownikom komputerów od dobrych kilku lat. Przez kolejne wersje daemon tools wyewoluował z prostego programu do tworzenia wirtualnych napędów i montowania obrazów płyt w program o zaawansowanych funkcjach tworzenia i montowania obrazów płyt. Ze względu na istnienie wersji lite, która jest darmowa skupię się właśnie na niej, ze względu na jej popularność, a także posiadanie głównych funkcji programu.

Instalacja:
Przy instalacji programu należy przede wszystkim zaznaczyć licencję darmową (chyba, że posiadamy płatną). Następnie wybieramy komponenty programu (w moim przypadku odznaczam gadżet). W kolejnym oknie zaznaczam "Nie instaluj Przyspiesz komputer", nie zezwalam na przesyłanie statystyk, wybieramy miejsce instalacji.

Interface programu:
W wersji lite otrzymujemy program posiadający prosty, przejrzysty interface w języku polskim. Domyślnie uruchomiony program znajduje się w zasobniku systemowym. Domyślnie panel użytkownika dzieli się na zasadniczo 5 części: informacje o obrazie (w języku angielskim), katalog obrazów, ostatnio użytych obrazów, belka z przyciskami oraz widok wirtualnych obrazów. Dzięki "opcjom" możemy dalej skonfigurować wygląd programu. Dla osób często korzystających z obrazów płyt i używających gadżetów w windows 7 miłą niespodzianką będzie gadżet daemona, umożliwiający szybki dostęp do funkcji programu. Możliwa jest także integracja Daemon tools z powłoką windows, a co za tym idzie montowanie obrazów bez otwierania programu. W menu "opcje" znajdziemy ocpje dotyczące autostartu (użyj agenta), automatycznego montowania ostatnio użytego obrazu (o ile nie wymontowaliśmy go), automatycznego sprawdzania aktualizacji, skojarzeń plików (tam ustawimy, aby pliki były otwierane przez Daemon tools) i inne opcje.
W pasku narzędziowym znajdziemy wszystkie podstawowe komendy - dodawanie obrazu, odmontowanie obrazu, dodanie napędu wirtualnego, menu opcje, informacje o programie itd.

Główne funkcje programu:
-program montuje następujące formaty obrazów: *.iso, *.mdx, *.mds/*.mdf, *.b5t, *.b6t, *.bwt, *.ccd, *.cdi, *.cue, *.nrg, *.pdi, *.isz
- możemy utworzyć obrazy płyt w formatach .iso, *.mds/*.mdf i *.mdx, a także kompresować je przy tworzeniu.
- panel informacyjny o zamontowanym obrazie - opis, producent, strona producenta (gry, programu),
- w wersji lite tworzenie do 4 wirtualnych napędów (DT, SCSI) co jest wystarczające dla zwykłego użytkownika,
- brak wsparcia dla emulacji zabezpieczeń nośników,

Podsumowanie:
Program jest całkowicie bezpłatny. Dzięki niemu zainstalujemy grę lub program z obrazu wirtualnego. Doskonały dla osób nieposiadających napędu w laptopie, komputerze itp. Jeśli posiadamy napęd i chcemy utworzyć kopię filmu weselnego czy komunijnego to dzięki temu programowi nic prostszego. Jeśli będziemy chcieli tę kopię nagrać to program poprowadzi nas do pobrania darmowego programu do nagrywania. Po jego instalacji uzyskamy możliwość nagrywania płyt przez daemon tools lite. Dla osób, dla których lite to za mało istnieje wersja "advanced" o rozszerzonych możliwościach i interfejsie użytkownika (koszt programu z roczną aktualizacją to 13,5 euro - obecnie wersja 5). Wadą programu (przynajmniej w moim wypadku) jest brak emulacji zabezpieczeń oraz kopiowania zabezpieczonych płyt (brak profili kopiowania zabezpieczeń).
Program prosty, lekki, darmowy i spełniający swoje główne zadanie - tworzenie i emulacja regularnych (niezabezpieczonych przed kopiowaniem) obrazów płyt.

Program godny polecenia.

13.02.2012 14:35 | Recenzja do wersji 4.45.3.0297
darmowość, funkcja tworzenia obrazów, łatwa konfiguracja, stabilność, szybkość działania
brak integracji z powłoką, brak obsługi obrazów .daa

Nowoczesne netbooki bez napędów płyt, dyski z pojemnościami rzędów setek gigabajtów powodują, że warto się zastanowić nad przechowywaniem swojej kolekcji płyt bezpośrednio na dysku. Firma Apple jako pierwsza zrezygnowała z napędu w Macbooku Air. Czy firma słynąca z wyznaczania trendów w branży ponownie wyprzedziła swoje czasy i przewidziała rychłe pochowanie płyt CD/DVD? O ile płyty audio warto zripować do np. formatu FLAC to płyty z programami będziemy musieli przechowywać w obrazach płyt. Program Daemon Tools Lite to świetne rozwiązanie do ich tworzenia i montowania.

W wersji lite brakuje integracji z powłoką, możliwości zaawansowanego zarządzania kolekcją płyt i edytowania obrazów płyt. Dla mnie największym problemem jest brak integracji z eksploratorem Windows, przez co nie można kilkoma kliknięciami na obrazie zamontować go, trzeba przeklikiwać sie przez menu ikony programu w tray'u.

Dla użytkownika domowego, nie korzystającego z sieci p2p lub robiącego to w sposób umiarkowany, kolekcja płyt nigdy nie rozrośnie się do rozmiarów, które będą wymagały specjalnych funkcji zarządzających. Edytowanie obrazów, w przypadku korzystania z obrazów płyt jako formy wygodnego pominięcia wkładania płyt lub jako archiwizacji ich, nie jest potrzebne. Program o zbliżonej funkcjonalności — PowerISO posiada własny format obrazów płyt — .daa. Przeciętny użytkownik może spotkać pliki w tym formacie w sieciach p2p. Wtedy niestety, będzie musiał się zaopatrzyć w program, który ten format obsługuje.

Niezależnie od tego, czy lubimy swoje płyty i nie chcemy ich się pozbywać, wolimy mieć ich zawartość na dysku, korzystamy z sieci p2p lub nie, warto mieć w tray'u ikonę programu Daemon Tools Lite. Program nic nie kosztuje (co jest wyjątkiem w programach z tą funkcjonalnością), a każdy spotka się kiedyś z obrazem płyty, którego po prostu nie warto wypalać i lepiej go na szybko podmontować do wirtualnego napędu.

05.09.2010 15:44 | Recenzja do wersji 4.35.6
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

yanko wojownik   7 #786 14.12.2014 06:43

Są inne, ale kwestia przyzwyczajenia i dla mnie nieodzowny soft, gadżet wyłączam pozostawiam funkcję właściwe działa tak jak powinien, co do niego należy wykonuje i robi to bez zgrzytów.

  #785 13.12.2014 11:24

Proces instalacji oprogramowania jest dosyć prosty - wystarczy czytać ze zrozumieniem. Pierwszy ekran dotyczy wyboru licencji (płatna lub darmowa) / następny to umowa użytkowania / dalej możliwość wyboru przy instalacji: gadżetu windows (można odznaczyć), skojarzenia plików (myślę, że lepiej to akurat zostawić) oraz czy instalować skróty w menu i na pulpicie / dalej jakaś dodatkowa aplikacja - trzeba kliknąć SKIP zamiast next / kolejny ekran to nowa aplikacja i znowy klikamy SKIP ... i tyle. Program zainstalowany bez zbędnych śmieci.

lordjahu   10 #784 11.12.2014 11:29

Zawsze byłem na tak z tym programem, ale zauwazyłem że instaluje niechciane oprogramowanie które może powodowac bluescreeny i appscrashe.

msnet   13 #783 08.12.2014 11:41

Od kiedy nowe wersje Windows posiadają wbudowane mechanizmy do wirtualizacji napędów CD/DVD nie widzę u siebie zastosowania dla tego typu programów. Choć kiedyż używałem Daemona.

  #782 15.11.2014 11:46

UWAGA! program instaluje dodatkowo pełno syfu, min. podoweb który ciągle wyświetla niechciane reklamy

  #781 07.11.2014 08:47

Mój ESET Smart security wykrył mi wirusa w tym programie

  #780 29.10.2014 17:41

Racja, po zainstalowaniu "wszystkiego" wpuszcza wirusy jak leci, Norton antywirus dodany z nowym laptopem wykrył właśnie 10 wirusów, na stronach ładują się lawinowo reklamy itp. Oprogramowanie jest niebezpieczne, skandal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  #779 29.10.2014 13:42

@M2nsTEr: Zgadzam sie

M2nsTEr   2 #778 24.10.2014 18:31

To jest po prostu skandal!! program na takiej stronie a przez jedno przegapienie "ok" przy instalacji mam na komputerze 54 wirusy !! KTO TUTAJ PRACUJE???

Eleks   8 #777 23.10.2014 21:59

Najprościej odłączyć Internet na czas instalacji softu. Nie dociągnie żadnych prezentów (więc nawet nie wyświetli monitów ze skipami, declinami, cancelami czy innymi).

zmyslowasowa   4 #776 22.10.2014 00:44

Wystarczy czytać ze zrozumieniem, zamiast klikać co popadnie.

  #775 02.10.2014 11:55

@slabiiutko z wami (niezalogowany): racja coś jest na rzeczy. Pewnie i ja pominąłem "skip" . Panda Cloud Antywirus na szczęście wyłapał mi te dodatkowe "prezenty" , ale mimo wszystko Malwarebytes cały plik instalacyjny Daemon Tools traktuje jako potencjalnie szkodliwy .
Producent nie powinien robić takich rzeczy mimo wszystko, pomimo że to program w tej wersji darmowy . Wielu jest jednak nieuczciwych w tej dziedzinie

  #774 01.10.2014 01:23

Nie raz kasował mi czysty plik antywirus ponieważ uważał go za szkodliwy ale często to tak na prawdę fałszywy alarm. Co do instalacji śmieci to jakbyście dobrze przeczytali naciskając "next" akceptujecie instalację tych badziewi a tuż obok macie klawisz "skip" na którego nawet nie zwróciliście uwagi no bo po co.

DanKar REDAKCJA  10 #773 24.09.2014 02:18

@Antyfokus (niezalogowany): Jakiego konkretnie oprogramowania antywirusowego używasz i jakie zagrożenie ono wykrywa?

  #772 23.09.2014 19:38

Niestety tylko po urochumieniu instalki Antymalware trąbi o wirusie coś w tym jest i napewno niechodzi tu o śmiecie instalowane razem z programem.-Serdecznie odradzam

  #771 13.09.2014 12:40

UWAGA !! ma trojana!!

DanKar REDAKCJA  10 #770 09.09.2014 17:21

@ares25 (niezalogowany): Podczas uważnej pracy z kreatorem instalacji i wyborem odpowiednich opcji na komputerze nie są instalowane żadne dodatkowe komponenty. Jak słusznie zauważył @wavlsie w swoim komentarzu, może zdarzyć się tak, że nie wystarczy odznaczyć w kreatorze odpowiednich opcji, a w celu pominięcia instalacji musimy kliknąć przycisk 'Skip'.

Pozdrawiam :)

RMK_99   6 #769 05.09.2014 04:36

Bardzo dobry program do emulacji cd/dvd/blurey. Ludzie narzekają na śmieci bo nie czytają komunikatów instalatora.

  #768 04.09.2014 12:42

!Czemu tego nie usuniecie, zainfekowany program trzymacie na stronie!Mnóstwo dziadostwa się z nim instaluje,bez zgody użytkownika.

  #767 08.07.2014 20:59

Mój avast od razu po pobraniu deamona nawet bez instalacji wynajdue robala

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.