Pobierz program Asystent pobierania włączony

DAEMON Tools Lite to jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych programów do tworzenia wirtualnych napędów CD/DVD w systemie Windows. Dzięki niemu będziemy w stanie zamontować pliki obrazów płyt i korzystać z nich zupełnie jak ze standardowych nośników, także w przypadku danych zabezpieczonych.

Galeria programu

Największym atutem aplikacji jest możliwość emulacji technologii zabezpieczeń takich jak Safedisc, Securom, Laserlock, CDCOPS, StarForce i Protect CD. Tego typu rozwiązanie jest bardzo przydatne w przypadku programów lub gier, które do poprawnej pracy wymagają stale umieszczonej w napędzie instalacyjnej płyty. Program po zainstalowaniu jest dostępny z zasobnika systemowego (tray), skąd w prosty sposób może być obsługiwany. Aplikacja umożliwia jednoczesne korzystanie z kilku napędów wirtualnych do montowania płyt różnego typu np. CD, DVD, Blu-ray.

Poza samą funkcją emulowania napędów, DAEMON Tools Lite wyposażony został również w ciekawe narzędzie do tworzenia kopii płyt. Pozwala nie tylko na skopiowanie zawartości nośnika do obrazu, ale również na zabezpieczenie go hasłem. Program oferuje ponadto możliwość nagrywania plików obrazów, jednak by ta funkcja była odblokowana, należy zainstalować w systemie inny produkt producenta - aplikację Astroburn. Aplikacja umożliwia kompresowanie obrazów, co ma zapewnić oszczędność miejsca na dysku w sytuacji archiwizowania dużej ilości danych. Dzięki niej zamontujemy również dyski maszyn wirtualnych i szyfrowane kontenery TrueCrypt.

DAEMON Tools Lite jest oprogramowaniem dostępnym za darmo do użytku niekomercyjnego. Dostępna jest również płatna wersja z poszerzoną funkcjonalnością. Interfejs programu jest dostępny w polskiej wersji językowej, aplikacja oferuje także pełne wsparcie dla nowych wersji systemu Windows.

Obsługiwane formaty obrazów dysków:

mdx, *.mds/*.mdf, *.iso, *.b5t, *.b6t, *.bwt, *.ccd, *.cdi, *.bin/*.cue, *.ape/*.cue, *.flac/*.cue, *.nrg, *.isz, a także pliki *.vhd, *.vmdk oraz TrueCrypt.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zamontuje wszystko
Ociężałość, mnóstwo dodatków proponowanych przy instalacji
ocena użytkownika

Kiedyś program obowiązkowy, teraz zmusił do znalezienia alternatywy. Niestety, z czasem program zwolnił, zaczął powodować problemy przy korzystaniu z jego własnego sterownika. Dość szybko wyleciał. Dodatkowo przy instalacji trzeba uważać, bo dość nachalnie wciska dodatki. Jednak jest jedna rzecz, która jest niezaprzeczalnym plusem tej aplikacji. Jeszcze nie spotkałem obrazu płyty, którego by nie zamontował :)

28.03.2015 15:56 | Recenzja do wersji 5.0.1.0406
Prosty, przejrzysty interface, łatwość konfiguracji, tworzenie obrazów płyt, darmowy (wersja lite)
Nagrywanie obrazów za pomocą zewnętrznego programu, panel informacji o obrazie wirtualnym zawiera informację w języku angielskim.
ocena użytkownika

DAEMON Tools Lite 4.45.3 jest programem znanym bardziej zaawansowanym użytkownikom komputerów od dobrych kilku lat. Przez kolejne wersje daemon tools wyewoluował z prostego programu do tworzenia wirtualnych napędów i montowania obrazów płyt w program o zaawansowanych funkcjach tworzenia i montowania obrazów płyt. Ze względu na istnienie wersji lite, która jest darmowa skupię się właśnie na niej, ze względu na jej popularność, a także posiadanie głównych funkcji programu.

Instalacja:
Przy instalacji programu należy przede wszystkim zaznaczyć licencję darmową (chyba, że posiadamy płatną). Następnie wybieramy komponenty programu (w moim przypadku odznaczam gadżet). W kolejnym oknie zaznaczam "Nie instaluj Przyspiesz komputer", nie zezwalam na przesyłanie statystyk, wybieramy miejsce instalacji.

Interface programu:
W wersji lite otrzymujemy program posiadający prosty, przejrzysty interface w języku polskim. Domyślnie uruchomiony program znajduje się w zasobniku systemowym. Domyślnie panel użytkownika dzieli się na zasadniczo 5 części: informacje o obrazie (w języku angielskim), katalog obrazów, ostatnio użytych obrazów, belka z przyciskami oraz widok wirtualnych obrazów. Dzięki "opcjom" możemy dalej skonfigurować wygląd programu. Dla osób często korzystających z obrazów płyt i używających gadżetów w windows 7 miłą niespodzianką będzie gadżet daemona, umożliwiający szybki dostęp do funkcji programu. Możliwa jest także integracja Daemon tools z powłoką windows, a co za tym idzie montowanie obrazów bez otwierania programu. W menu "opcje" znajdziemy ocpje dotyczące autostartu (użyj agenta), automatycznego montowania ostatnio użytego obrazu (o ile nie wymontowaliśmy go), automatycznego sprawdzania aktualizacji, skojarzeń plików (tam ustawimy, aby pliki były otwierane przez Daemon tools) i inne opcje.
W pasku narzędziowym znajdziemy wszystkie podstawowe komendy - dodawanie obrazu, odmontowanie obrazu, dodanie napędu wirtualnego, menu opcje, informacje o programie itd.

Główne funkcje programu:
-program montuje następujące formaty obrazów: *.iso, *.mdx, *.mds/*.mdf, *.b5t, *.b6t, *.bwt, *.ccd, *.cdi, *.cue, *.nrg, *.pdi, *.isz
- możemy utworzyć obrazy płyt w formatach .iso, *.mds/*.mdf i *.mdx, a także kompresować je przy tworzeniu.
- panel informacyjny o zamontowanym obrazie - opis, producent, strona producenta (gry, programu),
- w wersji lite tworzenie do 4 wirtualnych napędów (DT, SCSI) co jest wystarczające dla zwykłego użytkownika,
- brak wsparcia dla emulacji zabezpieczeń nośników,

Podsumowanie:
Program jest całkowicie bezpłatny. Dzięki niemu zainstalujemy grę lub program z obrazu wirtualnego. Doskonały dla osób nieposiadających napędu w laptopie, komputerze itp. Jeśli posiadamy napęd i chcemy utworzyć kopię filmu weselnego czy komunijnego to dzięki temu programowi nic prostszego. Jeśli będziemy chcieli tę kopię nagrać to program poprowadzi nas do pobrania darmowego programu do nagrywania. Po jego instalacji uzyskamy możliwość nagrywania płyt przez daemon tools lite. Dla osób, dla których lite to za mało istnieje wersja "advanced" o rozszerzonych możliwościach i interfejsie użytkownika (koszt programu z roczną aktualizacją to 13,5 euro - obecnie wersja 5). Wadą programu (przynajmniej w moim wypadku) jest brak emulacji zabezpieczeń oraz kopiowania zabezpieczonych płyt (brak profili kopiowania zabezpieczeń).
Program prosty, lekki, darmowy i spełniający swoje główne zadanie - tworzenie i emulacja regularnych (niezabezpieczonych przed kopiowaniem) obrazów płyt.

Program godny polecenia.

13.02.2012 14:35 | Recenzja do wersji 4.45.3.0297

Komentarze

  #832 01.04.2015 03:06

po instalacji program nie uruchamia się za to za każdym razem przy próbie uruchomienia pojawia się pytanie czy chcę zainstalować jakieś dziadostwo :/ żenada

Bluepb   1 #831 30.03.2015 16:04

http://i.imgur.com/UcrUyf5.png
Prawidłowe ustawienie.

Mr.Creosote   1 #830 30.03.2015 15:04

Pod Windows 8 tylko zawiesza mi komputer. Program w ogóle nie działa.

  #829 29.03.2015 18:35

ostatnio miałem problemy, niby odznaczyłem co trzeba i tak się zainstalował syf, jakość programu dobra , lecz potem nie mogłem się pozbyć pobocznych klimatów jakiś search protektorów i 3 innych . Bez konkretnej instrukcji jak wyłączyć lub wykasować te ustrojstwa daje minusa , sam program spoko.

  #828 24.03.2015 15:00

@Mojaopinia (niezalogowany): Ja też

  #827 22.03.2015 19:37

@kosti1: jeżeli jeszcze nie rozwiązałeś problemu, to przy wyborze prywatna/komercyjna wersja. Na dole jest napis wyglądający jak link. Tyle że wtedy nie masz wsparcia, aktualizacji itp

tadeusz149   2 #826 17.03.2015 16:01

W pełni zgadzam się z "jarekakapompa (niezalogowany)". Przepraszam ale większość krytykantów pisze rzeczy nieprawdziwe. Ostatnio korzystałem z montera obrazów w haozip. Owszem obrazy montuje bez problemu ale , żeby uruchomić zainstalowaną już grę muszę otworzyć obraz i odpalić z autorunu - może tylko u mnie?. Jak ktoś nie chce być "szpiegowanym" przez DAEMON Tools Lite, może zablokować go w zaporze. W końcu informacja o obrazie do niczego nie jest potrzebna. @ex_ (niezalogowany) , folder %AppData%\Roaming\DAEMON Tools Lite\ImageInfoCache jest u mnie pusty. Pozdrawiam.

józeek   5 #825 17.03.2015 12:45

@kosti1: tam niżej jest opcja darmowej wersji, ale ja odinstalowałem to badziewie, nie da się z niego korzystać jak go odpalę, to komp dostaje takiej zadyszki że szok

kosti1   4 #824 15.03.2015 14:53

dlaczego ten program chce kodu?czy to licencja osobista czy komercyjna cos im sie poj....czy co?

kamild1996   3 #823 15.03.2015 13:24

"Ta aplikacja nie będzie działać na Twoim komputerze."
Mam tak tylko z najnowszą wersją.

MrBeckham666   15 #822 10.03.2015 18:16

@ozon7: w takie pierdoły nie ma się co bawić taki dvdfab czy monter obrazów w haozip jest 10 razy lżejszy i lepszy. bardziej przemyślane jest jego działanie nie ma syfu nie dodaje się do autostartu nie musi działać w tle.

daemoon tools już od dawna zeszedł na psy teraz każdy update to nowa porcja reklam i syfu w instalatorze.

ozon7   1 #821 27.02.2015 18:31

Na czas instalacji tego programu trzeba odłączyć komputer od internetu. W ten sposób nie ściągnie tego całego syfu co proponuje w kreatorze instalacyjnym i nie wyśle statystyk o nas zanim nie pozmieniamy opcji w programie.

Beduin   6 #820 27.02.2015 07:55

Kiedys był dobry teraz to totalne dno. Proponuje instalować jakies syfy a do tego nie działa... Nie da się zadnego obrazu zamontować... Na szczęście jest dobry zamiennik bez problemowy działa na wszystkich systemach i jest o wiele szybszy nazywa się DVDFab Virtual Drive jest na dobrych programach naprawdę polecam :)

  #819 22.02.2015 15:43

MountSpace to "moduł" znajdujący się w programie. Nie instaluje się go przez Asystenta Pobierania (z resztą używają go ludzie o umyśle nieco sprawniejszym od ameby). Powtarzam: pomimo odmowy nadal zbiera i wysyła statystyki o nas, co jest pogwałceniem prywatności i oszustwem jednocześnie (w wypadku odmowy podczas instalacji).

  #818 18.02.2015 14:34

Nwm o co wam wszystkim chodzi.Deamon działa normalnie jak sie potrafi go zainstalować.Ja jakoś nie mam żadnego problemu.Patrzcie co klikajcie.

  #817 17.02.2015 10:31

zgadzam się z przedmówcami - daemon nie działa, a syfu zainstalował całą masę. Część nie daje się usunąć przez Dodaj/usuń programy. Zeszmaciliście się jak Przegląd Sportowy... tfu - Pudelek Sportowy (tam nawet bez matury można już zostać dziennikarzem, tfu - pismakiem).

  #816 16.02.2015 11:16

Bitdefender rowniez wykrywa aplikacje jako wirusa, nie moge tez odinstalowac omigi :(

  #815 15.02.2015 15:52

Warto też wspomnieć na temat tego programu, że pomimo ODMOWYna działanie programu MountSpace, ten dalej wysyła statystyki bez naszej zgody.

Sami możecie to sprawdzić: %AppData%\DAEMON Tools Lite\ImageInfoCache lub %AppData%\Roaming\DAEMON Tools Lite\ImageInfoCache (Windows 7).

Jeżeli znajdują się tam jakieś pliki - tak, dane zostały przesłane BEZ WASZEJ ZGODY.

AyowHead   5 #814 14.02.2015 16:31

No niestety jestem zmuszony dać temu programowi ocenę bardzo niską. Dawniej był całkiem dobry, dopóki nie zaczęto kombinować z panelem zarządzania, który teraz jest elementem najbardziej awaryjnym na 4 komputerach, do których mam dostęp [Windowsy: 8.1, 7, XP SP3 i XP SP2]. Na 8.1 działa dobrze, póki nie trzeba odmątować, wtedy dzieje się magia. Program się wiesza, często na komunikatach, które wyświetla. Może się zawiesić, podczas wyłączania bocznego komunikatu/reklamy, lub zawiesić przy klikaniu na dowolną ikonkę w menu. Tak jest na wszystkich systemach, które wyżej wymieniłem. Nie każdego używam ja, więc nie zależy to od nawyków i programów na nich obecnych. We wcześniejszych wersjach było dość przyjemnie. Teraz prościej jest zainstalować Virtual Clone Drive, niż męczyć się z przerostem formy, nad treścią. [Zawieszenia nie są zawsze, ale są dość często, stąd bulwers]

  #813 13.02.2015 18:31

poleccie- mi -cz-y pobierać

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.