Pobierz program Asystent pobierania włączony

DAEMON Tools Lite to jeden z najlepszych i najbardziej zaawansowanych programów do tworzenia wirtualnych napędów CD/DVD w systemie Windows.

Galeria programu

Największym atutem aplikacji jest możliwość emulacji technologii zabezpieczeń takich jak Safedisc, Securom, Laserlock, CDCOPS, StarForce i Protect CD (i innych). Tego typu rozwiązanie jest bardzo przydatne w przypadku programów lub gier, które do poprawnej pracy wymagają stale umieszczonej w napędzie instalacyjnej płyty CD. Program instaluje się w zasobniku systemowym (tray) paska zadań skąd w prosty sposób może być obsługiwany. Umożliwia zamontowanie do 4 wirtualnych napędów CD-ROM/DVD-ROM.

Poza samą funkcją emulowania napędów DAEMON Tools Lite wyposażony został również w ciekawe narzędzie do tworzenia kopii płyt. Pozwala ono nie tylko na skopiowanie zawartości nośnika do obrazu, ale również na zabezpieczenie go hasłem. DAEMON Tools Lite oferuje ponadto możliwość nagrywania plików obrazów. Jednak by ta funkcja była odblokowana należy zainstalować w systemie inny produkt producenta - aplikację Astroburn.

Najnowsza wersja DAEMON Tools w dalszym ciągu jest darmowa (do prywatnego użytku) lecz domyślnie instaluje komponenty reklamowe adware (można je jednak wyłączyć). Aplikacja oferuje pełne wsparcie dla systemu Vista i 7.

Obsługiwane formaty obrazów dysków CD

- cue/bin
- iso
- ccd (CloneCD)
- bwt (Blindwrite)
- mds (Media Descriptor File)
- cdi (Discjuggler)
- nrg (Nero)
- pdi (Instant CD/DVD)
- b5t (BlindWrite 5)

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje użytkownikowi instalację dodatkowych komponentów. Nie są one wymagane do poprawnego działania programu i nie zalecamy ich instalacji.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty, przejrzysty interface, łatwość konfiguracji, tworzenie obrazów płyt, darmowy (wersja lite)
Nagrywanie obrazów za pomocą zewnętrznego programu, panel informacji o obrazie wirtualnym zawiera informację w języku angielskim.
ocena użytkownika

DAEMON Tools Lite 4.45.3 jest programem znanym bardziej zaawansowanym użytkownikom komputerów od dobrych kilku lat. Przez kolejne wersje daemon tools wyewoluował z prostego programu do tworzenia wirtualnych napędów i montowania obrazów płyt w program o zaawansowanych funkcjach tworzenia i montowania obrazów płyt. Ze względu na istnienie wersji lite, która jest darmowa skupię się właśnie na niej, ze względu na jej popularność, a także posiadanie głównych funkcji programu.

Instalacja:
Przy instalacji programu należy przede wszystkim zaznaczyć licencję darmową (chyba, że posiadamy płatną). Następnie wybieramy komponenty programu (w moim przypadku odznaczam gadżet). W kolejnym oknie zaznaczam "Nie instaluj Przyspiesz komputer", nie zezwalam na przesyłanie statystyk, wybieramy miejsce instalacji.

Interface programu:
W wersji lite otrzymujemy program posiadający prosty, przejrzysty interface w języku polskim. Domyślnie uruchomiony program znajduje się w zasobniku systemowym. Domyślnie panel użytkownika dzieli się na zasadniczo 5 części: informacje o obrazie (w języku angielskim), katalog obrazów, ostatnio użytych obrazów, belka z przyciskami oraz widok wirtualnych obrazów. Dzięki "opcjom" możemy dalej skonfigurować wygląd programu. Dla osób często korzystających z obrazów płyt i używających gadżetów w windows 7 miłą niespodzianką będzie gadżet daemona, umożliwiający szybki dostęp do funkcji programu. Możliwa jest także integracja Daemon tools z powłoką windows, a co za tym idzie montowanie obrazów bez otwierania programu. W menu "opcje" znajdziemy ocpje dotyczące autostartu (użyj agenta), automatycznego montowania ostatnio użytego obrazu (o ile nie wymontowaliśmy go), automatycznego sprawdzania aktualizacji, skojarzeń plików (tam ustawimy, aby pliki były otwierane przez Daemon tools) i inne opcje.
W pasku narzędziowym znajdziemy wszystkie podstawowe komendy - dodawanie obrazu, odmontowanie obrazu, dodanie napędu wirtualnego, menu opcje, informacje o programie itd.

Główne funkcje programu:
-program montuje następujące formaty obrazów: *.iso, *.mdx, *.mds/*.mdf, *.b5t, *.b6t, *.bwt, *.ccd, *.cdi, *.cue, *.nrg, *.pdi, *.isz
- możemy utworzyć obrazy płyt w formatach .iso, *.mds/*.mdf i *.mdx, a także kompresować je przy tworzeniu.
- panel informacyjny o zamontowanym obrazie - opis, producent, strona producenta (gry, programu),
- w wersji lite tworzenie do 4 wirtualnych napędów (DT, SCSI) co jest wystarczające dla zwykłego użytkownika,
- brak wsparcia dla emulacji zabezpieczeń nośników,

Podsumowanie:
Program jest całkowicie bezpłatny. Dzięki niemu zainstalujemy grę lub program z obrazu wirtualnego. Doskonały dla osób nieposiadających napędu w laptopie, komputerze itp. Jeśli posiadamy napęd i chcemy utworzyć kopię filmu weselnego czy komunijnego to dzięki temu programowi nic prostszego. Jeśli będziemy chcieli tę kopię nagrać to program poprowadzi nas do pobrania darmowego programu do nagrywania. Po jego instalacji uzyskamy możliwość nagrywania płyt przez daemon tools lite. Dla osób, dla których lite to za mało istnieje wersja "advanced" o rozszerzonych możliwościach i interfejsie użytkownika (koszt programu z roczną aktualizacją to 13,5 euro - obecnie wersja 5). Wadą programu (przynajmniej w moim wypadku) jest brak emulacji zabezpieczeń oraz kopiowania zabezpieczonych płyt (brak profili kopiowania zabezpieczeń).
Program prosty, lekki, darmowy i spełniający swoje główne zadanie - tworzenie i emulacja regularnych (niezabezpieczonych przed kopiowaniem) obrazów płyt.

Program godny polecenia.

13.02.2012 14:35 | Recenzja do wersji 4.45.3.0297
darmowość, funkcja tworzenia obrazów, łatwa konfiguracja, stabilność, szybkość działania
brak integracji z powłoką, brak obsługi obrazów .daa

Nowoczesne netbooki bez napędów płyt, dyski z pojemnościami rzędów setek gigabajtów powodują, że warto się zastanowić nad przechowywaniem swojej kolekcji płyt bezpośrednio na dysku. Firma Apple jako pierwsza zrezygnowała z napędu w Macbooku Air. Czy firma słynąca z wyznaczania trendów w branży ponownie wyprzedziła swoje czasy i przewidziała rychłe pochowanie płyt CD/DVD? O ile płyty audio warto zripować do np. formatu FLAC to płyty z programami będziemy musieli przechowywać w obrazach płyt. Program Daemon Tools Lite to świetne rozwiązanie do ich tworzenia i montowania.

W wersji lite brakuje integracji z powłoką, możliwości zaawansowanego zarządzania kolekcją płyt i edytowania obrazów płyt. Dla mnie największym problemem jest brak integracji z eksploratorem Windows, przez co nie można kilkoma kliknięciami na obrazie zamontować go, trzeba przeklikiwać sie przez menu ikony programu w tray'u.

Dla użytkownika domowego, nie korzystającego z sieci p2p lub robiącego to w sposób umiarkowany, kolekcja płyt nigdy nie rozrośnie się do rozmiarów, które będą wymagały specjalnych funkcji zarządzających. Edytowanie obrazów, w przypadku korzystania z obrazów płyt jako formy wygodnego pominięcia wkładania płyt lub jako archiwizacji ich, nie jest potrzebne. Program o zbliżonej funkcjonalności — PowerISO posiada własny format obrazów płyt — .daa. Przeciętny użytkownik może spotkać pliki w tym formacie w sieciach p2p. Wtedy niestety, będzie musiał się zaopatrzyć w program, który ten format obsługuje.

Niezależnie od tego, czy lubimy swoje płyty i nie chcemy ich się pozbywać, wolimy mieć ich zawartość na dysku, korzystamy z sieci p2p lub nie, warto mieć w tray'u ikonę programu Daemon Tools Lite. Program nic nie kosztuje (co jest wyjątkiem w programach z tą funkcjonalnością), a każdy spotka się kiedyś z obrazem płyty, którego po prostu nie warto wypalać i lepiej go na szybko podmontować do wirtualnego napędu.

05.09.2010 15:44 | Recenzja do wersji 4.35.6
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

DanKar REDAKCJA  12 #806 27.01.2015 02:03

@Zawiedziony9 (niezalogowany): Dodatek zainstalowałeś zapewne podczas korzystania z asystenta pobierania (nie odznaczyłeś odpowiedniej opcji). Na przyszłość, aby uniknąć takich sytuacji zachęcam do skorzystania z linków bezpośrednich lub rejestracji bezpłatnego konta użytkownika w portalu.

Pozdrawiam.

  #805 24.01.2015 11:56

Pięknie - omigasearch w pakiecie. Gratulacje!!! Jak ktoś dołącza takie g.... nie powinno się tego wcale udostępniać na serwerach, które mają jakiekolwiek aspiracje.

MrBeckham666   12 #804 24.01.2015 02:24

http://www.dobreprogramy.pl/Virtual-CloneDrive,Program,Windows,12817.html

lżejszy stabilniejszy szybszy nie musi działać w tle zużywa mniej Ram i nie instaluje syfu.

daemoon tools był dobry 12 lat temu.

DanKar REDAKCJA  12 #803 19.01.2015 01:46
  #802 18.01.2015 19:06

Nie pobierajcie tego!!!Sam syf się wam zainstaluje...

  #801 18.01.2015 17:07

zawirusowane, nie polecam

  #800 15.01.2015 20:55

@Mojaopinia (niezalogowany): Po prawej jest taka zakładka "Linki bezpośrednie".

DanKar REDAKCJA  12 #799 14.01.2015 00:40

@moajopinia (niezalogowany): Jakieś konkrety? ;-)

  #798 13.01.2015 17:07

@DanKar: U mnie wyktyło 108! niechcianych plików więc nie opowiadajcie..

  #797 12.01.2015 20:13

Zainstalowałam legalne oprogramowanie, dlaczego karmicie użytkowników "bonusem" w postaci nachalnych, niechcianych programów?Nie pomaga wam tłumaczenie w postaci, że wystarczyło doczytać etc. Po pracy umęczony człowiek wchodzący na legalną stronę ma prawo oczekiwać uczciwości..proste?Dla mnie jest,przykro mi, że zniechęciliście mnie do korzystania z państwa strony, już nie wejdę tutaj.

  #796 10.01.2015 20:37

@serpens89_ona (niezalogowany): program jest darmowy

  #795 10.01.2015 20:28

@serpens89_ona (niezalogowany): jaka licencja,program jest za darmo

  #794 08.01.2015 19:46

mam problem z licencją jaki jest nr ?

DanKar REDAKCJA  12 #793 07.01.2015 23:36

@Juliusz Cezar (niezalogowany): Sprawdziłem na swoim komputerze i zainstalowane na nim oprogramowanie antywirusowe nie wykryło żadnych podejrzanych zachowań. Prawdopodobnie to fałszywy alarm, ale napisz jakie konkretnie zagrożenie zostało wykryte i jakiego antywirusa używasz.

Pozdrawiam :)

  #792 07.01.2015 16:53

Wystarczy pobrać z linku bezpośredniego, np.: mój Nod32 wykrywa downloadery jako szkodliwe oprogramowanie. Poza tym, nie klikajcie co popadnie w instalatorze.

PPPantunczyk   1 #791 02.01.2015 17:18

@DanKar: Dzięki :D

  #790 28.12.2014 22:26

Podczas instalacji program antywirusowy alarmuje o trojanie.

  #789 23.12.2014 15:28

@Skazy (niezalogowany): dlatego bo nie czytasz w instalacji

  #788 23.12.2014 15:26

@d (niezalogowany): gdy instalujesz to zobacz tam jest pomiń to to co to nie zainstaluje

yanko wojownik   10 #787 14.12.2014 06:43

Są inne, ale kwestia przyzwyczajenia i dla mnie nieodzowny soft, gadżet wyłączam pozostawiam funkcję właściwe działa tak jak powinien, co do niego należy wykonuje i robi to bez zgrzytów.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.