Pobierz program Asystent pobierania włączony

Defraggler to proste narzędzie przeznaczone do defragmentacji partycji systemowych (NTFS i FAT32) przygotowane przez autorów programu CCleaner.

Galeria programu

Aplikację na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia możliwość defragmentowania wolnej przestrzeni dysku oraz wybranych partycji, katalogów czy plików. Ponadto w narzędziu Defraggler dodano funkcję skanowania dysków w poszukiwaniu błędów i ustawiania priorytetów defragmentacji.

Podobnie jak w przypadku innych produktów firmy Piriform (CCleaner, Recuva) Defraggler zajmuje niewielką przestrzeń dyskową i można go przenosić właściwe wszędzie bez konieczności instalacji.

Uwaga!

  • Istnieje też rozszerzona wersja programu, Defraggler Professional, którą można zakupić korzystając z przycisku "Kup pełną wersję" na górze strony.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

CCleaner Cloud: optymalizuj pracę wielu komputerów w chmurze

16
OPROGRAMOWANIE 28.09.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Producent kolejnego znanego i cenionego oprogramowania zdecydował się na wykorzystanie chmury. Trafił do niej CCleaner wykorzystywany przez miliony użytkowników na całym świecie. Teraz użytkownicy mogą czyścić komputery ze śmieci i przyśpieszać ich działanie bez fizycznego dostępu do sprzętu, wystarczy połączenie internetowe i specjalny panel zarządzający. Firma Piriform udostępniła na swoich stronach nową aplikację. Jest to niewielki klient usługi o nazwie CCleaner Cloud. Wystarczy założyć konto na stronie producenta, pobrać program, a następnie zalogować się w nim swoimi danymi. Ten…

Recenzje użytkowników

nie znam się
w recenzji
ocena użytkownika

Ściągnąłem program gdyż Auslogics DiskDefrag nie poradził sobie z jedną partycją (sporo zostawił). Z drugą ładnie mu poszło co potwierdził Defflagler. Program jest póki co bardzo wolny 110gb (z 300gb, pliki średnio 150mb, sata2) będzie mi robił w 10 godzin. DiskDefrag poradził sobie z partycją zawaloną 750tb danych, usb2.0 (czyli sporo wolniejszy) z mniejszymi plikami, mocno zaśmieconą w mniej więcej tyle samo czasu. Defraggler działa zatem zdecydowanie wolniej od konkurencji.

01.01.2015 22:27 | Recenzja do wersji 2.18.945
Prosty, łatwy w obsłudze, boot time defrag, widoczne efekty defragmentacji, dodatkowe informacje o dysku twardym
Dość ślamazarny
ocena użytkownika

Program w swojej podstawowej funkcji: defragmentacji sprawdza się bardzo dobrze. Po defragmentacji (trwającej jednak niemiłosiernie długo) widać wyraźny skok w szybkości PC. Dodatkowo wyświetlają się informacje o stanie dyskiu: prędkość odczytu, i tym podobne cuda. Program oferuje też możliwość sprawdzenia dysku w poszukiwaniu błędów. Co prawda jeszcze nie ogarnąłem funkcji defragmentacji wolnego miejsca na dysku, ale nie trzeba tego aby powiedzieć: program jest po prostu świetny!

26.09.2014 23:28 | Recenzja do wersji 2.18.945

Komentarze

joaS13   6 #406 22.11.2015 22:09

Bardzo rzadko defragmentuję dysk twardy, kiedyś robiłam to o wiele częściej. Uważam że Defraggler dobrze spełnia swoje zadanie, a uzupełnieniem do niego może być np. Auslogics Disc Defrag.

Idanox   6 #404 05.10.2015 12:05

Który będzie lepszy Defragger czy Smart Defrag ?

  #403 24.09.2015 04:52

@MrBeckham666: Mogę polecić ze swojej strony program AML Free Disk Defrag 3, który działa bardzo dobrze. Nie ma go na dobrych programach, ale to nie problem. Niektóre antywirusy krzyczą, że ten program jest "beee" ;) ale zawsze można to zweryfikować, np. na virustotal.com i tyle. Program odkryłem przez przypadek i jest moim zdaniem naprawdę zacny jak na darmowy program, a szczególnie funkcja "Optimize" naprawdę robi swoje i układa pliki na dysku porządnie. Robi to długo, przynajmniej na moim komputerze, ale porządnie. Generalnie jest tak, że najpierw robi się "Analyse", potem "Defragment", a na koniec "Optimize" i na tym koniec. Dysk niemalże jak nowy.

Przeważnie używałem JkDefrag, oczywiście najpierw oczyszczanie dysku ze śmieci, z plików tymczasowych, itp., itd., a potem defragmentacja i szybka optymalizacja danych przy pomocy JkDefrag. Jednak ostatnimi czasy JkDefrag nie radził sobie z moim dyskiem i szukałem czegoś innego, i właśnie tak natknąłem się na AML Free Disk Defrag. Dodam, że IObit Smart Defrag w wersji 2.9 także nie poradził sobie z moim dyskiem, coś tam pogmerał, wykonał i koniec, ekekt mizerny w każdym razie. Szybki to on jest, to fakt, ale niestety w moim przypadku mi nie pomógł. Nie wiem jak jest z jego obecną 4 wersją ale nie mam czasu na żadne testy.

No a Defragglera używam, ale z płyty Live CD Hiren's Boot 15.2 w trybie Mini Windows XP i też bardzo dobrze sobie poradził ostatanio z moim dyskiem. Długo dosyć pracował, ale dokładnie. Poprawił to, czego nie wykonał JkDefrag. Jednak jeśli ktoś ma chęć i czas na testy, to polecam właśnie AML Free Disk Defrag 3.0, bo program raczej nieznany, ale świetnie sobie poradził i może komuś się jeszcze przyda.

macaleks   14 #402 18.09.2015 14:00

Najlepszy z najlepszych.Robię też tak jak wskazuje Bogdan_G."Przecież nie będę śmiecie defragmentował." Uśmiałem się do łez;) Zdrówka życzę.

  #401 25.08.2015 14:03

Co to ma być? Nie dojść, że straciłem miejsce na dysku po defragmentacji, to jeszcze nie zdefragmentowało wszystkiego. Pisało że mam 21% fragmentacji, a teraz tylko 12%.

  #400 25.08.2015 13:15

Przed rozpoczęciem defragmentacji miałem ok. 602,7 GB wolnego miejsca na dysku. Podczas defragmentacji mam coraz mniej, potem skoczyło do 605,2 GB, ale znowu mi spada i mam teraz 602,9 GB i tak spada.
Co to ma znaczyc?

  #399 25.08.2015 12:12

Dobry Programik. Polecam także Ccleaner. Defraggler spoko programik

snafii1979   3 #398 05.08.2015 18:59

@KONTO USUNIĘTE (niezalogowany): Nie masz najmniejszego pojęcia o Defragmentacji.Tu nie chodzi o mierzenie czasu podczas uruchamiania systemu. Najważniejsze jest męczenie dysku kiedy nie jest defragmentowany przez dłuższy czas i defragmentacja będzie zawsze potrzebna jaki by dysk szybki nie wymyślono bo jeszcze raz powtarzam że tu chodzi o szybsze zużycie dysku w przypadku zbyt rzadkiej defragmentacji.

  #397 02.08.2015 12:46

na dysku ssd trwa uruchamianie systemu 3 sekundy 120 gb dysk mozna kupic za 240zł

walgav   8 #396 14.06.2015 23:15

Dobry i funkcjonalny programik. Z defragmentacją radzi sobie wg mnie lepiej (i szybciej) jak opcja systemowa.

hmo   5 #395 20.05.2015 23:32

Wlasnie dzieki Derfagglerowi zwolnilo mi sie ponad 9GB miejsca. Powodow wiec do narzekania nie mam.

  #394 13.05.2015 20:29

Proszę o pomoc. Dlaczego kiedy włączam Boot Defrag w systemie Windows 8 PRO PL program Defraggler z automatu po restarcie i włączeniu tej funkcji podwaja mi rozmiar zalecanego i przydzielonego pliku stronicowania pagefile.sys przez system tj. u mnie 5120mb po defragmentacji zmienia na 12Gb ?? ?? ?? potem nie potrafię tego odwrócić już :(.

  #393 30.04.2015 20:16

@Komentator programów (niezalogowany): krąży dużo mitów na temat defragmentacji dysku. Jak jest naprawdę ? Wg mnie i opierając się też na moich doświadczeniach i opiniach innych rzetelnych osób twierdzę, że wystarczy defragmentacja dysku 3-4 razy w roku max , szczególnie najważniejsza jest przy stawianiu systemu. Osobiście robię to dużo rzadziej. Nigdy użycie defargmentatora nie spowodowało u mnie przyspieszenia działania systemu o więcej niż symboliczną jedną sekundę. Kilka razy faktycznie mierzyłem czas z zegarkiem w ręku , chciałem sprawdzić czy to ma sens. Instaluję czasami kilka programów w tygodniu w celach testowych, czasami jednego dnia a kiedy indziej przerwa.Kiedyś częściej instalowałem różne gry teraz odpust. Także nie wierzę w jakieś oszałamiające rezultaty po defragmentacji. Czy można to robić częściej wg mnie można i nie szkodzi to naszemu dyskowi no ale po co a że trwa dłużej, włączam defragmentację na noc i idę spać.Czy dysk się męczy jak nie robię defragmentacji - nigdy się nie skarżył, a tak poważnie nie zuważyłęm jakiś skoków temperatury , mielenia itp.
Za parę lat może wogóle nie będzie to mieć znaczenia bo coraz tańsze są dyski SSD.
Co do defragglera to wydaje mi się, że on czasami błędnie interpretuje te procenty co nie oznacza , że błędnie defragmentuje dysk.
A co do defragmentacji rejestru to nie widzę kompletnie sensu.

  #392 29.04.2015 16:30

Defraggler`a w wersji free używam od ok 6 lat. Nigdy mnie nie zawiódł a mój Windows7 dzięki między innymi jego pracy trzyma się prawie jak nówka. Można sobie darować systemowy defragmentator, który mówiąc delikatnie nie daje rady. Defraggler jest doskonałą alternatywą choć nie jedyną gdyż defragmentatorów jest wiele. Na ich temat nie wypowiadam się bo nie miałem powodów do ich stosowania ze względu na fakt, że Defraggler spełnia moje oczekiwania. Nie jest jednak idealny. Być może to co zauważyłem jest symptomem lekkiej niestabilności. Czasami zdarza się bowiem, że po defragmentacji dane pod graficznym kolistym obrazem zajętego i wolnego miejsca na dysku odbiegają od oczekiwań czyli, że po derfagmentacji liczby pokazują mniej wolnego miejsca niż przed nią. Ale zdarza się, że po ponownym uruchomieniu programu lub po włączeniu analizy dane pokazują, że miejsca jest więcej niż przed defragmentacją. Mankamentem może być również długi czas pracy (choć może dlatego długi bo bezpieczny i dokładny). Można sobie jednak z tym w prosty sposób poradzić a mianowicie nie robić bardzo długich przerw między defragmentacjami. Czas pracy programu nie jest uciążliwie długi jeśli będzie się go używać przynajmniej raz na 1-2 tygodnie.

  #391 28.04.2015 18:20

Coś jest nie tak z tym programem , jednym działa dobrze innym nie. Ja sprawdziłem wersję portable i po analizie wyszło że dysk C -22% a dysk D - również 22% . Dodam że na systemowym windowsa defragmentorze wyszło dysk C -0,8 i dysk D - 0,5.
A po defragmentacji Defragglerem nadal pokazywał dysk C - 22 % i D to samo 22%

  #390 27.04.2015 08:53

Dwa dni póżniej znowu sprawdzałem i to samo więc go odinstalowałęm i zainstalowałem ponownie. I o dziwo jest wszystko ok wskazuje na 1% fragmentacji a nie 45% jak wcześniej. Żadnych błędów przy instalacji nie wskazywał. No ale jest dobrze.

  #389 24.04.2015 23:26

systemowy defragmentator fragmentacja 0, wise defragmentator fragmentacja 0,8 , mydefrag fragmentacja 0,5 , PerfectDisk 1,1 a defraggler aż 45% ?
ocenę pozostawiam innym.

Ostatni Mohikanin   22 #388 11.04.2015 23:51

Wersja Professional na dzień dzisiejszy kosztuje dokładnie 99,79 zł.

Bogdan_G   10 #387 23.03.2015 01:29

@yanko wojownik: Wystarczy uruchomić system w trybie awaryjnym bez dostępu do neta, włączyć menadżer zadań i policzyć procesy. Po uruchomieniu diagnostycznym, u mnie było jeszcze mniej uruchomionych procesów. Winda, grafa klawa, mysz. Ciekawe...

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.