Pobierz program Asystent pobierania włączony

DropBox to ciekawa multiplatformowa aplikacja i usługa w jednym pozwalająca tworzyć kopie zapasowe danych na zewnętrznych serwerach (darmowy limit do 2 GB).

Galeria programu

Narzędzie ułatwia proces archiwizacji danych znajdujących się na komputerze, ich późniejszej synchronizacji oraz udostępniania online znajomym. W przypadku tego ostatniego procesu wystarczy uaktywnić opcję Share, oraz podać adresy mailowe, na które wysyłane są linki do plików. Ważnym aspektem aplikacji DropBox jest prostota obsługi (wystarczy dodać folder do synchronizacji z serwerem), synchronizacja danych z wieloma systemami jednocześnie, dostęp do plików z poziomu przeglądarki internetowej oraz bezpieczne wysyłanie plików poprzez protokół SSL i szyfrowanie AES-256.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosty w obsłudze, dostępny na różne platformy, łatwy dostęp do API, dwuetapowe uwierzytelnienie
brak automatycznych aktualizacji klienta dla systemu Windows
ocena użytkownika

Od jakiegoś czasu internet zasypuje nas chmurami różnego rodzaju. Te do przechowywania plików to przede wszystkim Dropbox, OneDrive, SugarSync, Google Drive, Box, iCloud i Copy. Dropbox jest to chmura, która na starcie daje najmniej miejsca w stosunku do konkurencji, bo jest to 2GB jednak łatwo można miejsce poszerzać wykonując różne darmowe zadania, czy też wykupując płatny pakiet.
Ogromnym plusem chmury Dropbox jest jej przenośność na różne platformy. Nie ma problemu, czy używamy systemu z rodziny Windows, czy też Linux. Są też wersje na Smartfony, ponadto autor dostarcza łatwy dostęp do API, a oznacza to, że wdrożenie obsługi chmury Dropbox w różne aplikacje staje się bardzo proste. Łatwo można zauważyć, że wiele aplikacji jeśli wspiera synchronizacje z jakąś chmurą to prawie na pewno znajdzie tam Dropboxa. Warto też wyróżnić łatwą możliwość udostępniania innym swoich plików w postaci krótkich linków. Nie ma też problemu z udostępnianiem albumów zdjęć. Warto też zauważyć, że Dropbox jest dostosowany do mobilnych przeglądarek, dlatego otwarty link na mobilnej przeglądarce bez problemu dostosuje się wyglądem do naszego urządzenia. Cenną funkcją w opisywanej chmurze jest też Camera Upload, czyli przesyłanie zdjęć do chmury od razu po jego zrobieniu, bądź też po połączeniu z WiFi (w zależności od konfiguracji).
Ważny jest też fakt łatwego zarządzania plikami z poziomu strony www, a także możliwość przeglądania historii zmian plików na naszym wirtualnym dysku. Dropboxa cechuje przede wszystkim prostota i łatwy dostęp do plików. Nie znajdziemy tutaj kombajnu do wszystkiego. Dropbox robi to co ma robić i sprawdza się wyśmienicie. Dodatkowo swoją chmurę możemy zabezpieczyć logowaniem sms, czyli dwuetapową weryfikacją użytkownika. Oznacza to, że podanie hasła nie umożliwi bezpośredniego dostępu do chmury, tylko trzeba będzie wprowadzić hasło wysłane na podany wcześniej numer telefonu.

05.04.2014 14:48 | Recenzja do wersji 2.6.27
stabilność, przejrzystość wersji webowej
ograniczenie synchronizacji tylko do jednego folderu
ocena użytkownika

Największą zaletą tego serwisu, jest możliwość udostępniania plików i folderów.
Każdy folder wewnątrz naszego Dropboxa możemy udostępnić innym użytkownikom. Będą oni mogli wtedy zapisywać, edytować i usuwać zawarte w nim pliki. Zawartość Dropboxa możemy także udostępnić osobom, które nie posiadają konta w serwisie. W tym celu należy dany plik kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać Dropbox i skopiować publiczny link. Nasi znajomi korzystając z utworzonego w ten sposób linku, będą mogli pobrać dany plik.

Dropbox działa bardzo stabilnie, a aplikacja na PC i Mac nie obciążają zasobów komputera.

Serwis jest niezawodny i w trakcie ponad pięciu lat korzystania z serwisu nie zdarzyła mi się przerwa w dostępie do moich plików. Nie tylko fakt bycia pierwszym, ale przede wszystkim jakość usługi sprawiają, że Dropbox jest liderem wśród dysków w chmurze. Dodatkową zaletą jest możliwość włączenia dwuetapowej weryfikacji dostępu do konta. Zwiększa to bezpieczeństwo naszych plików i uniemożliwia dostęp do nich osobom niepowołanym, nawet jeśli zostanie ujawnione nasze hasło do Dropboxa.

Ciekawą funkcja dodatkową Dropboxa jest możliwość automatycznego synchronizowania zdjęć. Działa ona zarówno na telefonach, jak i na komputerach. W przypadku Android lub iOS, możemy ustawić, aby zdjęcia, zaraz po zrobieniu były automatycznie wgrywane do naszego Dropboxa. Dzięki temu mamy do nich natychmiastowy dostęp na komputerze i kopię zapasową na wypadek utraty telefonu. W przypadku klientów na Mac i Windows istnieje możliwość automatycznego wgrywania na Dropboxa zdjęć z podłączonego aparatu lub zrzutów ekranu.

Dropbox nie jest jednak idealny. Do pełni szczęścia brakuje mi możliwości synchronizowania folderów zewnętrznych z Dropboxem. Dzięki temu, można by wykorzystywać serwis jako kopię zapasową dla folderu Moje dokumenty i innych, bez potrzeby kopiowania wszystkiego do folderu Dropboxa. Taką możliwość oferuje chociażby Sugar Sync,

Dla czytelników, którzy jeszcze nie posiadają konta na Dropboxie przygotowałem niespodziankę:
Jeśli zarejestrujecie się, klikając link http://db.tt/ZAzWcK8z , otrzymacie w prezencie dodatkowo 500 MB miejsca na Dropboxie.

21.12.2013 20:13 | Recenzja do wersji 2.4.10

Komentarze

lioton  29.08.2014 12:18 #201

Przyjemna aplikacja, działa bardzo dobrze. Potencjalnych uzytkowników bardzo proszę o rejestrację z mojego linku -> https://db.tt/ydXmGA8d . Prosze pamiętać o instalacji aplikacji bo inaczej bonus 0,5GB nie będzie przyznany ;)

boos59  16.08.2014 11:57 #200
lukelis  14.08.2014 11:09 #199

nie wiem czy odkryłem Amerykę czy co, ale wczoraj zauważyłem, że trwało "aktualizowanie" wersji Dropboxa :D :D czyżby wreszcie wprowadzili automatyczną aktualizację czy jest już od dawna a ja dopiero teraz zauważyłem, bo zawsze od razu jak się pojawiała na dobreprogramy to ręcznie pobierałem i uaktualniałem więc mogłem nie zauważyć :D

Bravo_07  05.08.2014 10:22 #198

Polecam Dropboxa. Na każdym urządzeniu można mieć dostęp do tych samych plików. Super sprawa. Z S4 dostałem konto 50 GB pojemności. Ale mam takie pytanie. Usuwam coś na dysku lokalnie i chciałbym żeby również zostało to usunięte w chmurze. Czy jest taka możliwość poza ręcznym usuwaniem ?

Neukrate  13.06.2014 16:48 #197

Dropbox to najlepsza chmura z jakiej korzystałam. Szybka, bezpieczna. Można zwiększyć bezpieczeństwo swojego Dropbox, dzięki dodaniu numeru telefonu do konta. Na początku przestrzeń jest mała, ale można ją powiększyć zapraszając znajomych.

Ona091 (niezalogowany) 02.06.2014 12:17 #196

Polecam dropbox. Szybka synchronizacja i możliwość otrzymania już na starcie dodatkowych 500MB. Kliknij na mój link i zarejestruj się :)

S. (niezalogowany) 17.05.2014 21:01 #195

Polecam Dropbox. Ważne, aby założyć konto z jakiegoś linka polecającego, wtedy dostajesz na start o 0,5GB więcej. Jeżeli tego nie zrobisz, te pół GB masz stracone - co byś nie robił masz o pół GB mniej niż mógłbyś mieć. Można skorzystać np. z mojego linka polecającego: https://db.tt/FdBx4amV.

Eranika  14.03.2014 12:27 #194

Używam już Dropboxa dłuższy czas i mogę powiedzieć, że to bardzo wygodna chmura do przechowywania danych i nie tylko. Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe 500 mb przestrzeni to zarejestruj się z mojego linku referencyjnego: https://db.tt/Y8PHP1cV a następnie zainstaluj dropboxa na swoim komputerze.To nic nie kosztuje, a zyskujesz naprawdę dużo. :)

szmenomozena  06.02.2014 16:24 #193

Jak na razie nie mam zastrzeżeń. Jedyną "wadą" chmurki jest jej mała pojemność startowa (w wersji free), ale można ją zwiększyć polecając usługę innym. Wtedy i polecający i zaproszony otrzymują 500MB. Można np skorzystać z mojego linka: https://db.tt/46KToUb8 Dziękuję i polecam :)

KiVkey (niezalogowany) 27.01.2014 10:43 #192

być może tylko u mnie tak jest .. ale synchronizacja zdjęć rozmiar około 1 giga zajmuje sporo czasu (~2dni ponad) a mam odblokowaną redukcję transferu. Łącze też niczego sobie ... nie wiem w czym rzecz.

sddwany): (niezalogowany) 20.01.2014 22:48 #191

@Anonim (niezalogowany): fgdggdgw... tylko ja?
Po wpisaniu takiej komendy i zatwierdzeniu jej Enterem dowiązanie zostanie utworzone a program zacznie synchronizować pliki z folderu D:\Dokumentyfvgvdd

Anissa  12.01.2014 17:22 #190

@Deym0n (niezalogowany):
Bo takiej funkcji Dropbox nie ma. Można to obejść jedynie niezbyt wygodnymi symlinkami. Niżej opisał to już @cedar81, więc nie będę tego opisu powielała. Miast Sugara proponuję jednak Wam inną bardzo dobrą konkurencyjną chmurę, a mianowicie COPY, dającą 15 GB na start oraz oczywiście aplikacje na wszystkie platformy, ze smartfonami włącznie. Po rejestracji i instalacji softu z mojego reflinka na start 5 GB więcej, czyli aż 20 GB w chmurze...

https://copy.com?r=8YGizk

Jeśli jednak ktoś koniecznie chce Dropbox, to z poniższego reflinka po rejestracji i instalacji oprogramowania otrzyma dodatkowe 0.5 GB na start, łącznie 2,5 GB...

https://db.tt/vg6jEyc9

Deym0n (niezalogowany) 02.01.2014 04:26 #189

No cóż, SugarSync (konkurent Dropboxa) pozbywa się free userów, więc z racji że na SugarSync pozostało jeszcze około 35dni przerzucam się na Dropbox. Brakuje mi tutaj ( a może jeszcze nie odnalazłem) funkcji synchronizowania dowolnego folderu na kompie. Narazie przestawiam się na tą niewątpliwie dobrą chmurkę,
Dla chętnych podaje mojego linka z którego można się zarejestrować i mieć o 0,5gb więcej na kompie. https://db.tt/2UiiqWsS
Pozdrawiam

cedar81  29.12.2013 16:46 #188

Istnieje możliwość synchronizacji z Dropbox`em więcej niż 1 folderu:

Należy zrobić dowiązanie symboliczne folderu w Windows.

Najszybszym sposobem jest skorzystanie z konsoli Windows w trybie administratora.
Aby ją uruchomić wystarczy wcisnąć na klawiaturze Win+R (klawisz z oknem Windowsa i R) i wpisać w okienku „cmd”:
Następnie wystarczy w konsoli wpisać następujące polecenie, aby utworzyć nowe dowiązanie
symboliczne:

mklink /d D:\Dropbox\Kopie\Dokumenty D:\Dokumenty

A teraz omówmy po kolei, z czego się składa to polecenie:
• mklink – jest to komenda służąca do tworzenia dowiązań symbolicznych
• /d – parametr „d” dodajemy wtedy, gdy chcemy utworzyć dowiązanie dla katalogu
(domyślnie, bez tego parametru, jest tworzone dowiązanie dla pliku)
• D:\Dropbox\Kopie\Dokumenty - wskazujemy, gdzie ma się utworzyć dowiązanie
symboliczne
• D:\Dokumenty - wskazujemy dla którego katalogu (pliku) chcemy dowiązanie utworzyć

Po wpisaniu takiej komendy i zatwierdzeniu jej Enterem dowiązanie zostanie utworzone a program zacznie synchronizować pliki z folderu D:\Dokumenty

cedar81  29.12.2013 16:40 #187

Istnieje możliwość synchronizacji z Dropbox`em więcej niż 1 folderu:

Należy zrobić dowiązanie symboliczne folderu w Windows.

Najszybszym sposobem jest skorzystanie z konsoli Windows w trybie administratora.
Aby ją uruchomić wystarczy wcisnąć na klawiaturze Win+R (klawisz z oknem Windowsa i R) i wpisać w okienku „cmd”:
Następnie wystarczy w konsoli wpisać następujące polecenie, aby utworzyć nowe dowiązanie
symboliczne:

mklink /d D:\Dropbox\Kopie\Dokumenty D:\Dokumenty

A teraz omówmy po kolei, z czego się składa to polecenie:
• mklink – jest to komenda służąca do tworzenia dowiązań symbolicznych
• /d – parametr „d” dodajemy wtedy, gdy chcemy utworzyć dowiązanie dla katalogu
(domyślnie, bez tego parametru, jest tworzone dowiązanie dla pliku)
• D:\Dropbox\Kopie\Dokumenty - wskazujemy, gdzie ma się utworzyć dowiązanie
symboliczne
• D:\Dokumenty - wskazujemy dla którego katalogu (pliku) chcemy dowiązanie utworzyć

Po wpisaniu takiej komendy i zatwierdzeniu jej Enterem dowiązanie zostanie utworzone a program zacznie synchronizować pliki z folderu D:\Dokumenty

Eranika  28.12.2013 12:00 #186

Świetna chmura. :)

Anonim (niezalogowany) 27.12.2013 20:06 #185

Nawet nie zauważyłem, że dostałem za free 50GB. Fajnie, ale mam problem z oglądaniem filmów... tylko ja?

Anonim (niezalogowany) 19.12.2013 18:19 #184

@Anonim (niezalogowany): no to git :-P

Anissa  17.12.2013 21:36 #183

Jako, że często używam zarówno COPY jak i Dropbox'a (nieco mniej), zrobiłam sobie ostatnio prywatne testy na dwóch komputerach i łączach z obiema popularnymi chmurami pakietami rzędu 4 GB zróżnicowanych wielkością plików. Łącznie około 2500 sztuk. Testy były przeróżne, a zostały wykonane najnowszymi wersjami obu aplikacji. Począwszy od zrzucenia wszystkiego od zera do chmury, a skończywszy na kosmetycznych zmianach w ok 2000 plików i ponownej całkowitej synchronizacji. Jak by nie patrzeć każdorazowo COPY w wersji PC wychodził obronną ręką i był średnio około 10% szybszy od Dropboxa. Dropbox był za to bardzo minimalnie szybszy od COPY w synchronizacji testowej bazy z poziomu smartfona z Androidem 4.2.

Polecam Wam obie chmurki, dostępne na wiele możliwych platform. Osobiście od pewnego czasu preferuję COPY, która daje nam podobne wydajnościowo narzędzia ale, aż 10x więcej miejsca na start i 5 GB każdorazowo przy poleceniu rejestracji niż oferuje to Dropbox w swoim bezpłatnym wariancie.

Zapraszam serdecznie do rejestracji z moich referencyjnych odsyłaczy...

https://db.tt/vg6jEyc9

Przy zakładaniu DropBox'a z powyższego linka dostaniecie na starcie 0,5 GB więcej czyli łącznie 2,5 GB na start. Dodatkowe 3 GB zdobędziecie dzięki nowej opcji "Camera Upload", czyli automatycznego zgrywania zdjęć z aparatu fotograficznego lub telefonu. Wymaga to jednak zuploadowania na serwer Dropboxa tych 3 GB zdjęć. Niestety, tak jak już wcześniej tu pisałam, DropBox powoli nie wytrzymuje ostrej konkurencji. Widać to szczególnie po ilości oferowanego miejsca w jego bezpłatnej ofercie.

https://copy.com?r=8YGizk

Jeśli ktoś wybierze pojemniejszą i IMVHO minimalnie szybszą chmurę COPY, to po rejestracji z powyższego linka dostanie w COPY aż o 5 GB więcej, czyli całe 20 GB na start (a po pełnej rejestracji i instalacji profilu nawet 25 GB).

cedar81  01.12.2013 19:29 #182

Poważny minus to brak synchronizacji konkretnych folderów.
A konkurencyjny SugarSync to ma: https://www.sugarsync.com/referral?rc=bky3pc7f46rx&ev=a&utm_source=txema...

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.