r   e   k   l   a   m   a

Dropbox 3.20.1

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych
Pobierz program Asystent pobierania włączony

DropBox to ciekawa multiplatformowa aplikacja i usługa w jednym pozwalająca tworzyć kopie zapasowe danych na zewnętrznych serwerach (darmowy limit do 2 GB).

Galeria programu

Narzędzie ułatwia proces archiwizacji danych znajdujących się na komputerze, ich późniejszej synchronizacji oraz udostępniania online znajomym. W przypadku tego ostatniego procesu wystarczy uaktywnić opcję Share, oraz podać adresy mailowe, na które wysyłane są linki do plików. Ważnym aspektem aplikacji DropBox jest prostota obsługi (wystarczy dodać folder do synchronizacji z serwerem), synchronizacja danych z wieloma systemami jednocześnie, dostęp do plików z poziomu przeglądarki internetowej oraz bezpieczne wysyłanie plików poprzez protokół SSL i szyfrowanie AES-256.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Publikacje powiązane

Dropbox prze naprzód. Trwają testy Paper, przeglądarkowego edytora tekstu

38
OPROGRAMOWANIE 15.10.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

W ostatnim czasie mieliśmy wiele okazji do informowania o kolejnych nowościach w cyberschowku Dropbox. Rozbudowano między innymi możliwości pracy zespołowej czy dodano system powiadomień o edycji danego pliku przez innego użytkownika. Dziś rozpoczęły się testy kolejnej nowej funkcji. Ostatnia nowość nie pozostawia wielu złudzeń w kwestii kierunku, w jakim ma zamiar rozwijać się Dropbox. Dotychczas usługę można było kojarzyć w zasadzie tylko z popularnym i sprawnym, jednak nieszczególnie rozbudowanym cyberschowkiem. Jasnym staje się jednak, że Dropbox ma zamiar zacząć konkurować bezpośrednio…

Dropbox chce przydać się w pracy – płatne funkcje od teraz dostępne za darmo

13
OPROGRAMOWANIE 07.10.2015 | Maciej Olanicki (b.munro)

W ostatnim czasie donosiliśmy o uruchomieniu w jednym z najpopularniejszych cyberschowków, Dropboksie, możliwości udostępniania folderów dla grupy roboczej z intuicyjną obsługą zarządzenia uprawnieniami jej członków. To jednak nie wszystko – dla użytkowników bezpłatnej wersji usługi udostępniono system powiadomień dostępny dotychczas tylko w komercyjnej wersji. Nowa funkcja w darmowym wariancie Dropboksa jest dostępna na Windowsa i OS X-a. Dzięki niej, przeglądając lub edytując pliki pakietu biurowego Microsoft Office, użytkownik będzie miał możliwość odbierania komunikatów o tym, że ktoś…

Recenzje użytkowników

prostota, stabilność, multiplatformowość, pojemność
spowalnia uruchamianie komputera
ocena użytkownika

Używam Dropbox'a od dobrych kilku lat i muszę przyznać, że jestem zadowolonym użytkownikiem. Jego darmowa wersja oferuje wystarczającą pojemność do zastosowań domowych a bardziej wymagający użytkownicy mogą pokusić się o zakup wersji płatnej oferującej dodatkowe możliwości. Jedną z wielu zalet aplikacjii jest jej multiplatformowość. Idealnie integruje się zarówno z eksploratorem windowsowym jak i Linux'owymi systemami plików. Niestety program ten w moim prypadku znacząco spowalnia uruchamianie się systemu.

Dropbox jest bardzo stabilnym produktem, podczas kilkuletniej pracy z aplikacją nie zdarzyło mi się aby program przestał działać. Z czystym sumieniem mogem polecić aplikacje DropBox wszystkim, którzy muszą pracować na więcej niż jednym urządzeniu.

08.12.2014 19:10 | Recenzja do wersji 3.0.2
prosty w obsłudze, dostępny na różne platformy, łatwy dostęp do API, dwuetapowe uwierzytelnienie
brak automatycznych aktualizacji klienta dla systemu Windows
ocena użytkownika

Od jakiegoś czasu internet zasypuje nas chmurami różnego rodzaju. Te do przechowywania plików to przede wszystkim Dropbox, OneDrive, SugarSync, Google Drive, Box, iCloud i Copy. Dropbox jest to chmura, która na starcie daje najmniej miejsca w stosunku do konkurencji, bo jest to 2GB jednak łatwo można miejsce poszerzać wykonując różne darmowe zadania, czy też wykupując płatny pakiet.
Ogromnym plusem chmury Dropbox jest jej przenośność na różne platformy. Nie ma problemu, czy używamy systemu z rodziny Windows, czy też Linux. Są też wersje na Smartfony, ponadto autor dostarcza łatwy dostęp do API, a oznacza to, że wdrożenie obsługi chmury Dropbox w różne aplikacje staje się bardzo proste. Łatwo można zauważyć, że wiele aplikacji jeśli wspiera synchronizacje z jakąś chmurą to prawie na pewno znajdzie tam Dropboxa. Warto też wyróżnić łatwą możliwość udostępniania innym swoich plików w postaci krótkich linków. Nie ma też problemu z udostępnianiem albumów zdjęć. Warto też zauważyć, że Dropbox jest dostosowany do mobilnych przeglądarek, dlatego otwarty link na mobilnej przeglądarce bez problemu dostosuje się wyglądem do naszego urządzenia. Cenną funkcją w opisywanej chmurze jest też Camera Upload, czyli przesyłanie zdjęć do chmury od razu po jego zrobieniu, bądź też po połączeniu z WiFi (w zależności od konfiguracji).
Ważny jest też fakt łatwego zarządzania plikami z poziomu strony www, a także możliwość przeglądania historii zmian plików na naszym wirtualnym dysku. Dropboxa cechuje przede wszystkim prostota i łatwy dostęp do plików. Nie znajdziemy tutaj kombajnu do wszystkiego. Dropbox robi to co ma robić i sprawdza się wyśmienicie. Dodatkowo swoją chmurę możemy zabezpieczyć logowaniem sms, czyli dwuetapową weryfikacją użytkownika. Oznacza to, że podanie hasła nie umożliwi bezpośredniego dostępu do chmury, tylko trzeba będzie wprowadzić hasło wysłane na podany wcześniej numer telefonu.

05.04.2014 14:48 | Recenzja do wersji 2.6.27
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #229 29.04.2016 09:05

Przetestowałem już wiele chmur na czele z Dyskiem Google i OneDrive. Dysk Google jest bardzo niestabilny, ciągłe zrywanie połączeń i przerwy w synchronizacji. Ponadto często duplikuje pliki podczas synchronizacji (z winy zerwanych połączeń) co przy dużej ilości mniejszych plików (np zdjęć) jest bardzo upierdliwe. OneDrive jakoś też mnie nie przekonuje choć pewnie działa lepiej niż chmura od Google. Ostatnio najdłużej korzystałem z chmury Mega.nz ale jest ona strasznie wolna przy synchronizacji większych plików. Wracam do Dropboxa, chyba jako lider na rynku jest najbardziej dopracowany, działa szybko i sprawnie.

Jeśli chcesz dostać dodatkowe 500MB przestrzeni w chmurze, zarejestruj się z tego linka: https://db.tt/2ZhU2Atg

  #228 14.03.2016 20:43

@Raiven (niezalogowany): Jeśli masz legalny system. Masz ; chmury, rury i inne bzdury. Po co ci to , zamulać ?

  #227 11.02.2016 15:38

Bardzo użyteczna usługa jeżeli chcesz mieć swoje niezbędne pliki zawsze pod ręką na każdym urządzeniu. Dodatkowo można powiększyć wielkość darmowego konta do maksymalnie 16GB spełniając określone kryteria. Przykładowo za rejestrację z polecenia innej osoby otrzymujesz dodatkowe 500MB tak samo jak i osoba polecająca. Mój link referencyjny to https://db.tt/swLXDeOZ - gdyż trzeba sobie pomagać ;).

kophew   4 #226 10.02.2016 12:27

spory skok z rozmiarem pliku do ściągnięcia

gomezaddams   3 #225 24.11.2015 10:40

Osobiście polecam Dropbox-a.
Miałem okazję potestować różne rozwiązania, a ten mnie miło zaskoczył.

Spoko miejsce na przechowywanie danych, z dużą ilością opcji udostępniania.
No i spora szybkość synchronizacji - miła odmiana w porównaniu do niektórych produktów konkurencji.

Po rejestracji za pośrednictwem linka, dodatkowo na starcie 0,5GB gratis: https://db.tt/iDTH9h9t.
Konieczna tylko instalacja klienta Dropbox - dopiero wtedy przyznawany jest bonus :)

reqoil   4 #224 30.09.2015 11:34

Przetestowałem już sporo chmur ale ostały sie tylko Copy i Dropbox
Do trzymania dokumentów Dropbox jest świetny, niezawodny i całkiem szybki.
Łatwo można powiększyć przestrzeń ze startowych 2,5 Gb do nawet kilkunastu.
Gdyby ktoś chciał dostać 500Mb więcej w Dropboxie to zapraszam przez link: https://db.tt/mULvTmJf

Marex8   4 #223 04.07.2015 13:51

Gdyby ktoś chciał dodatkowe miejsce Dropbox przy rejestracji - https://db.tt/PlitNTYi

  #222 16.06.2015 00:33

kurcze u mnie nie dziala niestety,nie otwiera filmu przeslanego przez znojoma

  #221 25.04.2015 09:51

Czy nadal można uzyskać miejsce za bycie uczniem/studentem?

  #220 09.03.2015 15:16

Prosze o pomoc - dlaczego klikajac w prawym gornym rogu w zakladka wyloguj Dropbox ciagle dziala i wyswietla zdjecia.

  #219 17.02.2015 12:32

mam problem z instalacją dropboxa na swoim komputerze, pojawia się komunikat "Nie możnauruchomić programu ponieważ na komputerze nie znaleziono C:Windows\WinSxS\x86_microsoft.vc90.crt_1fc8b3b9a1e18e3b_9.0.30729.8387_none_5094ca96bcb6b2bb\MSVCP90.dll.Spróbój ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem."
Instaluje już któryś raz z rzędu i nadal to samo, żadnej poprawy. Dodam że pracuje na Win 8.
Jeżeli ktoś orientuje się gdzie szukać przyczyny będę wdzięczna.

CezaR83   7 #218 13.02.2015 20:19

@JURCZ91: Tiaaa Sam juz sie zaktualizował :)

  #217 13.02.2015 00:44

@CezaR83: Jeśli koniecznie chcesz nową wersję to tak trzeba zrobić. Dropbox sam się aktualizuje w tle i niestety nie można tego w żaden sposób przyspieszyć.

CezaR83   7 #216 11.02.2015 17:31

jak sie aktualizuje dropboxa w wersji desktop na win 7? bo nie widzę nigdzie opcji ręcznej aktualizacji? Pobrać nową i nadinstalować?

Autor edytował komentarz.
  #215 11.02.2015 13:54

@pulstar: ja mam 22,9 GB

Inventer89   5 #214 20.01.2015 01:18

Po ostatniej aktualizacji do 3.0 - pała! Po wylogowaniu się z klienta programu i próbie ponownego zalogowaniu nie można ponownie wskazać tego samego folderu - Dropbox zmienia nazwę starego folderu i... tak jest, nie ważne czy dane w starym folderze były zgodne w 100% z danymi w chmurze - on je ściągnie ponownie do nowego folderu. Przy moich 22GB chyba nie muszę mówić co mnie trafia...

panaho   2 #213 20.12.2014 12:49

Od jakiegoś czasu aplikacja Dropbox próbuje mi się aktualizować kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia. Co jakiś czas pojawia się informacja: Trwa aktualizacja aplikacji dropbox.... I nie chodzi tu o aktualizację\synchronizację moich plików tylko o update aplikacji. I tak cały czas. Odinstalowałem w końcu całkowicie aplikację, przeczyściłem rejestr i zainstalowałem ponownie pobierając instalator ze strony Dropbox-a. Niestety to również nic nie dało. W czym może być problem?

panaho   2 #212 20.12.2014 12:49

Od jakiegoś czasu aplikacja Dropbox próbuje mi się aktualizować kilka lub kilkanaście razy w ciągu dnia. Co jakiś czas pojawia się informacja: Trwa aktualizacja aplikacji dropbox.... I nie chodzi tu o aktualizację\synchronizację moich plików tylko o update aplikacji. I tak cały czas. Odinstalowałem w końcu całkowicie aplikację, przeczyściłem rejestr i zainstalowałem ponownie pobierając instalator ze strony Dropbox-a. Niestety to również nic nie dało. W czym może być problem?

72325   3 #211 12.12.2014 15:00

Jeśli ktoś jest studentem to kiedyś wystarczyło podać swój adres email uczelni i dostawało się dodatkowe gigabajty, ja tym sposobem otrzymałem 25 GB i obecnie mam 28,5 GB. Szkoda, że tą opcję wycofali.

Piotrek_20   10 #210 09.12.2014 18:04

@pulstar: Mało, mało...

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.