Pobierz program Asystent pobierania włączony

DropBox to ciekawa multiplatformowa aplikacja i usługa w jednym pozwalająca tworzyć kopie zapasowe danych na zewnętrznych serwerach (darmowy limit do 2 GB).

Galeria programu

Narzędzie ułatwia proces archiwizacji danych znajdujących się na komputerze, ich późniejszej synchronizacji oraz udostępniania online znajomym. W przypadku tego ostatniego procesu wystarczy uaktywnić opcję Share, oraz podać adresy mailowe, na które wysyłane są linki do plików. Ważnym aspektem aplikacji DropBox jest prostota obsługi (wystarczy dodać folder do synchronizacji z serwerem), synchronizacja danych z wieloma systemami jednocześnie, dostęp do plików z poziomu przeglądarki internetowej oraz bezpieczne wysyłanie plików poprzez protokół SSL i szyfrowanie AES-256.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Korzystasz z Dropboksa? Natychmiast zmień hasło i zaktualizuj klienta usługi

72
OPROGRAMOWANIE 14.10.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Jeżeli jesteście użytkownikami popularnej usługi przechowywania danych w chmurze jaką jest Dropbox, nie mamy dla was dobrych informacji. Ostatnie doniesienia jej dotyczące mówią o problemie związanym ze znikającymi danymi, w wyniku którego możemy trwale utracić przechowywane tam pliki. Drugą zła informacją jest fakt, że najprawdopodobniej do sieci wyciekły hasła użytkowników – należy więc jak najszybciej je zmienić. Niektórzy z użytkowników usługi zauważyli, że ich dane zaczęły znikać. Problem nie byłby może aż tak poważny, gdyby dotyczyło to jedynie chmury. Niestety w wyniku błędu w…

Recenzje użytkowników

prosty w obsłudze, dostępny na różne platformy, łatwy dostęp do API, dwuetapowe uwierzytelnienie
brak automatycznych aktualizacji klienta dla systemu Windows
ocena użytkownika

Od jakiegoś czasu internet zasypuje nas chmurami różnego rodzaju. Te do przechowywania plików to przede wszystkim Dropbox, OneDrive, SugarSync, Google Drive, Box, iCloud i Copy. Dropbox jest to chmura, która na starcie daje najmniej miejsca w stosunku do konkurencji, bo jest to 2GB jednak łatwo można miejsce poszerzać wykonując różne darmowe zadania, czy też wykupując płatny pakiet.
Ogromnym plusem chmury Dropbox jest jej przenośność na różne platformy. Nie ma problemu, czy używamy systemu z rodziny Windows, czy też Linux. Są też wersje na Smartfony, ponadto autor dostarcza łatwy dostęp do API, a oznacza to, że wdrożenie obsługi chmury Dropbox w różne aplikacje staje się bardzo proste. Łatwo można zauważyć, że wiele aplikacji jeśli wspiera synchronizacje z jakąś chmurą to prawie na pewno znajdzie tam Dropboxa. Warto też wyróżnić łatwą możliwość udostępniania innym swoich plików w postaci krótkich linków. Nie ma też problemu z udostępnianiem albumów zdjęć. Warto też zauważyć, że Dropbox jest dostosowany do mobilnych przeglądarek, dlatego otwarty link na mobilnej przeglądarce bez problemu dostosuje się wyglądem do naszego urządzenia. Cenną funkcją w opisywanej chmurze jest też Camera Upload, czyli przesyłanie zdjęć do chmury od razu po jego zrobieniu, bądź też po połączeniu z WiFi (w zależności od konfiguracji).
Ważny jest też fakt łatwego zarządzania plikami z poziomu strony www, a także możliwość przeglądania historii zmian plików na naszym wirtualnym dysku. Dropboxa cechuje przede wszystkim prostota i łatwy dostęp do plików. Nie znajdziemy tutaj kombajnu do wszystkiego. Dropbox robi to co ma robić i sprawdza się wyśmienicie. Dodatkowo swoją chmurę możemy zabezpieczyć logowaniem sms, czyli dwuetapową weryfikacją użytkownika. Oznacza to, że podanie hasła nie umożliwi bezpośredniego dostępu do chmury, tylko trzeba będzie wprowadzić hasło wysłane na podany wcześniej numer telefonu.

05.04.2014 14:48 | Recenzja do wersji 2.6.27
stabilność, przejrzystość wersji webowej
ograniczenie synchronizacji tylko do jednego folderu
ocena użytkownika

Największą zaletą tego serwisu, jest możliwość udostępniania plików i folderów.
Każdy folder wewnątrz naszego Dropboxa możemy udostępnić innym użytkownikom. Będą oni mogli wtedy zapisywać, edytować i usuwać zawarte w nim pliki. Zawartość Dropboxa możemy także udostępnić osobom, które nie posiadają konta w serwisie. W tym celu należy dany plik kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać Dropbox i skopiować publiczny link. Nasi znajomi korzystając z utworzonego w ten sposób linku, będą mogli pobrać dany plik.

Dropbox działa bardzo stabilnie, a aplikacja na PC i Mac nie obciążają zasobów komputera.

Serwis jest niezawodny i w trakcie ponad pięciu lat korzystania z serwisu nie zdarzyła mi się przerwa w dostępie do moich plików. Nie tylko fakt bycia pierwszym, ale przede wszystkim jakość usługi sprawiają, że Dropbox jest liderem wśród dysków w chmurze. Dodatkową zaletą jest możliwość włączenia dwuetapowej weryfikacji dostępu do konta. Zwiększa to bezpieczeństwo naszych plików i uniemożliwia dostęp do nich osobom niepowołanym, nawet jeśli zostanie ujawnione nasze hasło do Dropboxa.

Ciekawą funkcja dodatkową Dropboxa jest możliwość automatycznego synchronizowania zdjęć. Działa ona zarówno na telefonach, jak i na komputerach. W przypadku Android lub iOS, możemy ustawić, aby zdjęcia, zaraz po zrobieniu były automatycznie wgrywane do naszego Dropboxa. Dzięki temu mamy do nich natychmiastowy dostęp na komputerze i kopię zapasową na wypadek utraty telefonu. W przypadku klientów na Mac i Windows istnieje możliwość automatycznego wgrywania na Dropboxa zdjęć z podłączonego aparatu lub zrzutów ekranu.

Dropbox nie jest jednak idealny. Do pełni szczęścia brakuje mi możliwości synchronizowania folderów zewnętrznych z Dropboxem. Dzięki temu, można by wykorzystywać serwis jako kopię zapasową dla folderu Moje dokumenty i innych, bez potrzeby kopiowania wszystkiego do folderu Dropboxa. Taką możliwość oferuje chociażby Sugar Sync,

Dla czytelników, którzy jeszcze nie posiadają konta na Dropboxie przygotowałem niespodziankę:
Jeśli zarejestrujecie się, klikając link http://db.tt/ZAzWcK8z , otrzymacie w prezencie dodatkowo 500 MB miejsca na Dropboxie.

21.12.2013 20:13 | Recenzja do wersji 2.4.10

Komentarze

FreddieMercury  12.10.2014 13:38 #205

Bardzo dobra chmura. Prosta i użyteczna.
Po rejestracji za pośrednictwem tego ref linka dostajecie 0,5GB gratis: https://db.tt/PoTz4VF
Pamiętajcie o instalacji aplikacji - klienta dropbox, bo inaczej bonus 0,5GB nie będzie przyznany ;)

Marianusz  11.10.2014 19:16 #204

a nawet 2.11.25

kubefix  11.10.2014 16:17 #203

Dlaczego codziennie wychodzi nowa wersja? Czyżby ten program był aż tak zbugowany, czy programiści tak bardzo się do niego przykładają?

Anonim (niezalogowany) 05.10.2014 17:02 #202

Jeśli ktoś jeszcze nie ma dropbox'a to zapraszam do rejestracji z poniższego linka. Dodatkowe 500 MB dla Ciebie i dla mnie :)
https://db.tt/GIdkegfZ

lioton  29.08.2014 12:18 #201

Przyjemna aplikacja, działa bardzo dobrze. Potencjalnych uzytkowników bardzo proszę o rejestrację z mojego linku -> https://db.tt/ydXmGA8d . Prosze pamiętać o instalacji aplikacji bo inaczej bonus 0,5GB nie będzie przyznany ;)

boos59  16.08.2014 11:57 #200
lukelis  14.08.2014 11:09 #199

nie wiem czy odkryłem Amerykę czy co, ale wczoraj zauważyłem, że trwało "aktualizowanie" wersji Dropboxa :D :D czyżby wreszcie wprowadzili automatyczną aktualizację czy jest już od dawna a ja dopiero teraz zauważyłem, bo zawsze od razu jak się pojawiała na dobreprogramy to ręcznie pobierałem i uaktualniałem więc mogłem nie zauważyć :D

Bravo_07  05.08.2014 10:22 #198

Polecam Dropboxa. Na każdym urządzeniu można mieć dostęp do tych samych plików. Super sprawa. Z S4 dostałem konto 50 GB pojemności. Ale mam takie pytanie. Usuwam coś na dysku lokalnie i chciałbym żeby również zostało to usunięte w chmurze. Czy jest taka możliwość poza ręcznym usuwaniem ?

Neukrate  13.06.2014 16:48 #197

Dropbox to najlepsza chmura z jakiej korzystałam. Szybka, bezpieczna. Można zwiększyć bezpieczeństwo swojego Dropbox, dzięki dodaniu numeru telefonu do konta. Na początku przestrzeń jest mała, ale można ją powiększyć zapraszając znajomych.

Ona091 (niezalogowany) 02.06.2014 12:17 #196

Polecam dropbox. Szybka synchronizacja i możliwość otrzymania już na starcie dodatkowych 500MB. Kliknij na mój link i zarejestruj się :)

S. (niezalogowany) 17.05.2014 21:01 #195

Polecam Dropbox. Ważne, aby założyć konto z jakiegoś linka polecającego, wtedy dostajesz na start o 0,5GB więcej. Jeżeli tego nie zrobisz, te pół GB masz stracone - co byś nie robił masz o pół GB mniej niż mógłbyś mieć. Można skorzystać np. z mojego linka polecającego: https://db.tt/FdBx4amV.

Eranika  14.03.2014 12:27 #194

Używam już Dropboxa dłuższy czas i mogę powiedzieć, że to bardzo wygodna chmura do przechowywania danych i nie tylko. Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe 500 mb przestrzeni to zarejestruj się z mojego linku referencyjnego: https://db.tt/Y8PHP1cV a następnie zainstaluj dropboxa na swoim komputerze.To nic nie kosztuje, a zyskujesz naprawdę dużo. :)

szmenomozena  06.02.2014 16:24 #193

Jak na razie nie mam zastrzeżeń. Jedyną "wadą" chmurki jest jej mała pojemność startowa (w wersji free), ale można ją zwiększyć polecając usługę innym. Wtedy i polecający i zaproszony otrzymują 500MB. Można np skorzystać z mojego linka: https://db.tt/46KToUb8 Dziękuję i polecam :)

KiVkey (niezalogowany) 27.01.2014 10:43 #192

być może tylko u mnie tak jest .. ale synchronizacja zdjęć rozmiar około 1 giga zajmuje sporo czasu (~2dni ponad) a mam odblokowaną redukcję transferu. Łącze też niczego sobie ... nie wiem w czym rzecz.

sddwany): (niezalogowany) 20.01.2014 22:48 #191

@Anonim (niezalogowany): fgdggdgw... tylko ja?
Po wpisaniu takiej komendy i zatwierdzeniu jej Enterem dowiązanie zostanie utworzone a program zacznie synchronizować pliki z folderu D:\Dokumentyfvgvdd

Anissa  12.01.2014 17:22 #190

@Deym0n (niezalogowany):
Bo takiej funkcji Dropbox nie ma. Można to obejść jedynie niezbyt wygodnymi symlinkami. Niżej opisał to już @cedar81, więc nie będę tego opisu powielała. Miast Sugara proponuję jednak Wam inną bardzo dobrą konkurencyjną chmurę, a mianowicie COPY, dającą 15 GB na start oraz oczywiście aplikacje na wszystkie platformy, ze smartfonami włącznie. Po rejestracji i instalacji softu z mojego reflinka na start 5 GB więcej, czyli aż 20 GB w chmurze...

https://copy.com?r=8YGizk

Jeśli jednak ktoś koniecznie chce Dropbox, to z poniższego reflinka po rejestracji i instalacji oprogramowania otrzyma dodatkowe 0.5 GB na start, łącznie 2,5 GB...

https://db.tt/vg6jEyc9

Deym0n (niezalogowany) 02.01.2014 04:26 #189

No cóż, SugarSync (konkurent Dropboxa) pozbywa się free userów, więc z racji że na SugarSync pozostało jeszcze około 35dni przerzucam się na Dropbox. Brakuje mi tutaj ( a może jeszcze nie odnalazłem) funkcji synchronizowania dowolnego folderu na kompie. Narazie przestawiam się na tą niewątpliwie dobrą chmurkę,
Dla chętnych podaje mojego linka z którego można się zarejestrować i mieć o 0,5gb więcej na kompie. https://db.tt/2UiiqWsS
Pozdrawiam

cedar81  29.12.2013 16:46 #188

Istnieje możliwość synchronizacji z Dropbox`em więcej niż 1 folderu:

Należy zrobić dowiązanie symboliczne folderu w Windows.

Najszybszym sposobem jest skorzystanie z konsoli Windows w trybie administratora.
Aby ją uruchomić wystarczy wcisnąć na klawiaturze Win+R (klawisz z oknem Windowsa i R) i wpisać w okienku „cmd”:
Następnie wystarczy w konsoli wpisać następujące polecenie, aby utworzyć nowe dowiązanie
symboliczne:

mklink /d D:\Dropbox\Kopie\Dokumenty D:\Dokumenty

A teraz omówmy po kolei, z czego się składa to polecenie:
• mklink – jest to komenda służąca do tworzenia dowiązań symbolicznych
• /d – parametr „d” dodajemy wtedy, gdy chcemy utworzyć dowiązanie dla katalogu
(domyślnie, bez tego parametru, jest tworzone dowiązanie dla pliku)
• D:\Dropbox\Kopie\Dokumenty - wskazujemy, gdzie ma się utworzyć dowiązanie
symboliczne
• D:\Dokumenty - wskazujemy dla którego katalogu (pliku) chcemy dowiązanie utworzyć

Po wpisaniu takiej komendy i zatwierdzeniu jej Enterem dowiązanie zostanie utworzone a program zacznie synchronizować pliki z folderu D:\Dokumenty

cedar81  29.12.2013 16:40 #187

Istnieje możliwość synchronizacji z Dropbox`em więcej niż 1 folderu:

Należy zrobić dowiązanie symboliczne folderu w Windows.

Najszybszym sposobem jest skorzystanie z konsoli Windows w trybie administratora.
Aby ją uruchomić wystarczy wcisnąć na klawiaturze Win+R (klawisz z oknem Windowsa i R) i wpisać w okienku „cmd”:
Następnie wystarczy w konsoli wpisać następujące polecenie, aby utworzyć nowe dowiązanie
symboliczne:

mklink /d D:\Dropbox\Kopie\Dokumenty D:\Dokumenty

A teraz omówmy po kolei, z czego się składa to polecenie:
• mklink – jest to komenda służąca do tworzenia dowiązań symbolicznych
• /d – parametr „d” dodajemy wtedy, gdy chcemy utworzyć dowiązanie dla katalogu
(domyślnie, bez tego parametru, jest tworzone dowiązanie dla pliku)
• D:\Dropbox\Kopie\Dokumenty - wskazujemy, gdzie ma się utworzyć dowiązanie
symboliczne
• D:\Dokumenty - wskazujemy dla którego katalogu (pliku) chcemy dowiązanie utworzyć

Po wpisaniu takiej komendy i zatwierdzeniu jej Enterem dowiązanie zostanie utworzone a program zacznie synchronizować pliki z folderu D:\Dokumenty

Eranika  28.12.2013 12:00 #186

Świetna chmura. :)

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.