r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Duo

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Telefonia internetowa (VoIP)
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Duo to nieskomplikowany komunikator służący do przeprowadzania wideorozmów. Rozpoczęcie korzystania z niego przebiega szybko i łatwo – do aktywacji aplikacji niezbędna jest weryfikacja numeru telefonu.

Galeria programu

Następnie Duo przeszukuje listę kontaktów użytkownika i odnajduje na niej osoby, które już korzystają z komunikatora. Na ekranie głównym dostępne są przyciski pozwalające na przegląd kontaktów oraz rozpoczęcie wideorozmowy.

Funkcją wyróżniającą Duo jest Puk, puk, która opiera się na wyświetlaniu poglądu z kamery przyszłego rozmówcy jeszcze przed przyjęciem połączenia. Aplikacja wyświetla na ekranie Puk, puk także informacje na temat połączenia internetowego, za pośrednictwem którego realizowana jest wideorozmowa.

Podczas niej, po prawej stronie ekranu, dostępne są przyciski pozwalającego na obsługę najprostszych funkcji. Można dzięki nim na przykład wyciszyć mikrofon lub zmienić kamerę, z której obraz przesyłany jest do rozmówcy. Połączenie jest zaszyfrowane end-to-end.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Wideorozmowy w Google Duo zamiast tekstowych wiadomości w Hangouts

28
OPROGRAMOWANIE 09.10.2016 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Do zestawu Aplikacji Google dołączone zostaną dwa nowe komunikatory – Duo i Allo. W założeniu mają one oderwać użytkowników od Facebook Messengera i Skype’a. Nowe aplikacje wypadają całkiem nieźle, więc po co nam jeszcze trzeci komunikator Google – Hangouts? Stanie się on opcjonalny na smartfonach z Androidem, chociaż co ciekawe, będzie zamiennikiem nie dla Allo, lecz dla Duo. Google poinformowało swoich partnerów, że zmieniony zostanie podstawowy zestaw wymaganych aplikacji w smartfonach z Androidem. Od grudnia, komunikator Hangouts będzie już opcjonalny. Oczywiście producenci będą mogli…

Duo okazał się strzałem w dziesiątkę. Czego można spodziewać się po Allo?

29
OPROGRAMOWANIE 22.08.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Ledwie pierwszy z nowych komunikatorów Google, Duo, trafił w Polsce do oficjalnej dystrybucji, a coraz więcej wiadomo o kolejnej aplikacji. Allo ma stanowić dużo bardziej rozbudowany program służący komunikacji tekstowej zintegrowanej z asystentem Google i dodatkowymi usługami, zaś Duo będzie stanowiło tylko jego dopełnienie. Serwis Android Police dotarł do zrzutów z wersji testowej programu, dzięki czemu dysponujemy już na temat Allo pokaźną ilością świeżych informacji. Z oczywistych powodów Allo jest porównywany do Hangouts, przez co wszelkie jego funkcje stanowią od razu materiał do…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.