r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

DxO Optics Pro 11.1.1 build 72

Strona główna Windows Grafika Katalogowanie i obróbka zdjęć
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

DxO Optics Pro to zaawansowana ciemnia elektroniczna, czyli program do obróbki zdjęć zrobionych aparatem cyfrowym, który umożliwia wykonanie całego procesu, od wyboru zdjęć po zapisanie w wybranym formacie. W odróżnieniu od innych, ten program bardzo mocno bazuje na parametrach sprzętu fotograficznego i dzięki temu parametry obróbki z jego użyciem są bardzo dobrze dopasowane do zdjęć.

Galeria programu

Dzięki rozbudowanej bibliotece modułów DxO Optics jest w stanie szybko i precyzyjnie usunąć niedoskonałości zdjęć wynikające z budowy aparatu i obiektywu. Filtry zostały przygotowane w laboratorium DxO na podstawie bardzo szczegółowej analizy efektów pracy z kombinacjami aparatów i obiektywów. Odpowiednie parametry pozwalają na redukcję zakrzywienia i rozciągnięcia obrazu będącego skutkiem używania na przykład szerokokątnego obiektywu, redukcję winiety, wyostrzenie i usunięcie aberracji chromatycznych. Te same parametry można oczywiście stosować do wielu zdjęć, dzięki czemu usunięcie zakrzywień i przebarwień z całej sesji można wykonać kilkoma kliknięciami.

Precyzyjna korekta geometrii zdjęcia pozwala na przywrócenie obiektom znajdującym się na obrzeżach zdjęcia naturalnego wyglądu. Korekta anamorficzna umożliwia nadanie obiektom prawidłowych proporcji i kształtu a korekta horyzontalna i wertykalna ułatwia nadanie zdjęciom prawidłowej perspektywy.

W pełni docenić program pozwala obróbka zdjęć w formacie RAW. DxO Optics dostarcza parametrów cyfrowej ciemni odpowiednich dla danego modelu aparatu i warunków, w jakich były robione zdjęcia. Aby zapewnić optymalne przetwarzanie, konwerter stosowany w oprogramowaniu DxO opiera się na szczegółowej kalibracji, charakterystycznej dla każdego modelu aparatu. Dzięki zaawansowanemu usuwaniu szumów, doskonałemu odwzorowaniu kolorów i oddaniu detali zdjęcia wywołane w DxO odznaczają się doskonałą jakością.

W DxO Optics zaimplementowana została ciekawa technologia optymalizacji lokalnego i globalnego poziomu ekspozycji i kontrastu. Każdy obszar zdjęcia jest traktowany jako samodzielna część przy zachowaniu spójności obrazu. Dzięki takiemu traktowaniu ekspozycji możliwe jest uzyskanie równowagi między obszarami jasnymi i ciemnymi, lokalne ustawienia kontrastu pozwalają na uwypuklenie detali w cieniu. Tak elastyczne narzędzia umożliwiają również „uratowanie” zdjęć, których ekspozycja odbiega od idealnej. Z użyciem tych parametrów można przywrócić naturalny wygląd obiektom znajdującym się na przepalonych lub niedoświetlonych fragmentach zdjęć lub uzyskać efekt przypominający obraz HDR.

Zaawansowana kontrola koloru w programie DxO Optics gwarantuje uzyskanie żywych kolorów i jaskrawych świateł, lub przeciwnie, zdjęć postarzonych, wyblakłych, pokrytych patyną. Ponadto kontrola balansu bieli została w całości oddana w ręce użytkownika. Tu, podobnie jak w przypadku kontrastu i ekspozycji, możemy skorzystać z wielopunktowej zmiany parametru.

Możliwość usunięcia plamek kurzu, które mają w zwyczaju niszczyć całe serie zdjęć, to niezbędne w każdej ciemni narzędzie. W DxO Optics istnieje możliwość zapisania metody usuwania pyłków ze zdjęć i stosowania tego szablonu wielokrotnie. Z użyciem tego narzędzia można również usuwać niechciane obiekty, jak kable lub słupy. Tło zdjęcia zostaje zrekonstruowane na podstawie otaczających usuwany obiekt fragmentów.

Interfejs programu jest złożony, ale intuicyjny. Początkującym użytkownikom z pewnością pomogą porady wyświetlane po wejściu do każdej przestrzeni roboczej. Przestrzenie robocze są dostosowane do stopnia zaawansowania użytkownika. Po dłuższej pracy z programem i zapoznaniu się z narzędziami warto zainwestować trochę czasu w stworzenie własnej przestrzeni i umieszczenie w niej najczęściej używanych palet. Obróbka zdjęć odbywa się w czterech krokach: wybór zdjęć, nałożenie filtrów, przetworzenie, zapis. Dla każdego kroku przygotowana jest osobna „karta”.

DxO Optics jest nastawiony na masową obróbkę zdjęć, co bardzo pomaga przy pracy z całymi sesjami mającymi kilkaset plików. Parametry każdego zdjęcia można oczywiście zmieniać osobno, ale w przypadku kiedy wiele z nich się powtarza (korekta geometrii, usuwanie szumu itp) ten program świetnie się sprawdzi. Warto również przyjrzeć się predefiniowanym parametrom „wywoływania” zdjęć, które z pewnością ułatwią i przyśpieszą pracę.

Ograniczenia wersji testowej

Z wersji testowej programu można korzystać za darmo bez ograniczeń funkcjonalnych przez 31 dni.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

DxO Optics Pro 9 znów dostępny za darmo. Zgarnij świetny program do obróbki zdjęć

31
OPROGRAMOWANIE 06.12.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Szukasz dobrego programu do obróbki zdjęć, ale nie masz dużego budżetu? Ta promocja rozwiąże Twój problem – znów można zdobyć zupełnie za darmo świetny program DxO Optics Pro do katalogowania zdjęć, wywoływania RAW-ów i zaawansowanej obróbki obrazów dla Windowsa i macOS. Program jest dostępny w wersji 9, wydanej w listopadzie 2013 roku. Producent tradycyjnie udostępnia za darmo swoje starsze produkty i DxO Optics Pro 9 Elite można już było zdobyć w sierpniu. Obecnie można go zgarnąć dzięki umowie DxO i serwisu agregującego promocje SharewareOnSale. Wystarczy udać się na stronę promocji,…

DxO Optics Pro 9 za darmo do końca sierpnia

22
OPROGRAMOWANIE 13.06.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Niedawno wydany został program DxO Optics Pro 11, więc zgodnie z tradycją producent udostępnił starszą wersję zupełnie za darmo. DxO Optics Pro 9 w wersji Elite, wydany w listopadzie 2013 roku, można mieć za darmo po podaniu adresu e-mail na stronie promocji zorganizowanej przez DxO i ProfiFoto. DxO Optics Pro to program do katalogowania i obróbki cyfrowych zdjęć, który doskonale niweluje efekty ograniczeń konstrukcyjnych aparatów. Dzięki niemu można bardzo precyzyjnie usunąć szum, poprawić geometrię zdjęć, aberracje chromatyczne, usunąć winietę w sposób odpowiedni dla danego układu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #35 05.12.2016 21:39

Promocja,program za darmo jeszcze 76 dni wersja DxO OpticsPro 9 Elite
http://sharewareonsale.com/s/dxo-optics-pro-elite-sale

Zero Ghost   12 #34 13.07.2016 17:31

http://net-load.com/giveaway-dxo-optics-pro-9-elite-edition-for-win-and-mac-free/
akcja potrwa tylko do 31 sierpnia 2016 więc radze się pośpieszyć.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.07.2016 16:37
  #33 10.06.2016 11:36

@hubek: A lekarz Ci pozwolił ?

  #32 03.02.2016 16:23

@hubek: To program do APARATÓW CYFROWYCH a nie do telefonów czy smartfonów z apartem. Nikon D4S lub Canon EOS-1D X to sa aparaty a nie jakies telefoniki Z1 /Z2 czy Lumie...

  #31 03.12.2015 21:11
fuen   3 #30 17.11.2015 12:25

Aktualnie można kupić za pół ceny (wersja Essential za 64 euro, elite za 99).

  #29 11.03.2015 22:16

Program ok, ale teraz zamiast zajmować się pierdołami powinni coś zrobić aby szybciej się uruchamiał

memnon   8 #28 31.12.2014 15:23

@forester9: ale ze mnie gapa ...p r z e p r a s z a m , więcej się to nie powtórzy ;p

  #27 07.11.2014 12:45

@hubek: I co? Chcesz, żeby zrobić ci zdjęcie?

Komentarze do poprzednich wersji

memnon   8 #26 25.10.2014 14:55

DxO Optics Pro 8 Elite za darmo przez 97 dni : http://sharewareonsale.com/s/dxo-optics-pro-elite-sale .

forester9   6 #24 28.08.2014 06:28

@memnon: Zapomniełeś napisać, że DxO Optics Pro 7

memnon   8 #23 13.08.2014 14:21

Na stronie : http://www.dxo.com/intl/digitalphotouk jest DxO Optics Pro za darmo do 30 .

  #22 01.07.2014 10:47
hubek   4 #21 26.06.2014 08:09

@optor (niezalogowany): Biegnij owieczko za DxO dalej - powodzenia. Mam dostęp do smartfonów bez ograniczeń bo pracuję w salonie sprzedaży telefonów komórkowych (operatora nie podam) i testuję smartfony pod kątem fotografii bo bardzej mnie to interesuje niż kolejny snapdragon 899 w telefonie - i muszę Ci przyznać kolego że testy DxO są z dupy i to najłagodniej powiedziane jak się da. Z1 i Z2 produkują tak zaszumione i maksymalnie przetworzone cyfrowo zdjęcia że wygląda to ochydnie. Taka stara Lumia 920 MIAŻDŻY - rozumiesz? MIAŻDŻY Z1/Z2 a co dopiero L1020.
DxO to przekupne cwele i nic więcej. Widać od razu kogo faworyzują i kto smaruje najwięcej. Widać ewidentnie że SONY ładuje tam kupę hajsu. O ile rozumiem wysoką (ale nie tą którą zajmuje!) pozycję Iphone 5S można uznać - to PIERWSZA pozycja Z1 to kpina - centrane, bezczelne kłamstwo i manipulacja.

Autor edytował komentarz.
  #20 17.06.2014 21:47

@hubek: szerokim łukiem to trzeba omijać twoje wypowiedzi. Wystarczyło się nie odzywać, byś nie rozwiał wątpliwości o swojej wiedzy w zakresie optyki telefonów ;-) Na szczęście branża ma inne zdanie o tym produktach firmy DxO niż ty.

hubek   4 #19 21.05.2014 19:18

HAHA to ci lamerzy którzy twierdzą że Xperia Z1 ma najlepszą optykę z telefonów komórkowych a Lumia 1020 jest bodajże na 5 miejscu... za "ajfonem" - tacy spece od płatnych recenzji... Szerokim łukiem trzeba omijać serwis DxO i wszystko czego dotykają.

  #18 28.01.2014 18:11

@Nie znam sie na programach xD (niezalogowany):

memnon   8 #17 19.12.2013 18:57

Za darmo do końca roku DxO Optics Pro 6 Elite Edition : http://www.dxo.com/intl/digitalphotographer-oct . I DxO FilmPack 3 : http://www.dxo.com/intl/digitalphotographer-nov .

memnon   8 #16 23.10.2013 17:47

Gdyby ktoś chciał za darmo inny program tego producenta : DxO FilmPack 3 Essential edition , to promocja do końca miesiąca.
Tutaj : http://www.dxo.com/intl/sony .

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.