ELISOFT Faktury 2015 10.9.8.0

Pobierz program Asystent pobierania włączony

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

szeroka funkcjonalność w darmowej wersji
nie ma na co narzekać
ocena użytkownika

Używam programu w wersji darmowej od dłuższego czasu i jestem z niego niezmiennie zadowolony. Dziękuję programistom za kawał porządnej roboty. Przy okazji sugestia: przydałaby się możliwość ustawienia od jakiego numeru program ma kontynuować numerację rachunku, tak żeby bo jednorazowej ręcznej zmianie nie trzeba było za każdym razem pilnować numeru rachunku. Pozdrawiam, MKB

29.09.2015 17:41 | Recenzja do wersji 2015 10.9.8.0
Prosty przejrzysty interfejs
brak
ocena użytkownika

Używam programu od 2013 roku zanim go wybrałem szukałem i sprawdzałem różne programy jednak padł wybór na Elisoft i nie żałuję. Głównymi plusami programu jak dla mnie to możliwość dowolna zmian daty na fakturach, numerów itd, inne programy te funkcje blokowały a kilka razy mi się to przydało. Bardzo prosty w pracy i konfiguracji, posiada ogrom opcji dzięki któremu możemy zrobić chyba wszystko. O plusach szkoda pisać bo jest ich tak wiele że spore wypracowanie można napisać... Chętnie polecam go znajomym prowadzącym firmy i również są bardzo zadowoleni z użytkowania tego "kombajnu".

Pozdrawiam cały zespół ELISOFT

22.09.2015 14:23 | Recenzja do wersji 2015 10.9.7.0

Komentarze

elisoft   4 #800 25.09.2015 08:06

@Kasiaaaa11 Rozwiązanie wysłaliśmy na Pani mail. Jeśli nie doszło, proszę skontaktować się z nami ponownie przez zakładkę KONTAKT na naszej stronie.

  #799 24.09.2015 23:22

Poradziłem sobie. Usunąłem wszystko z SQL server z dodaj/usun programy i zainstalowalem ELISOFT ponownie na innej partycji. Dzięki @elisoft ;-)

  #798 24.09.2015 20:48

Mam problem z darmowym programem Elisoft Faktury 2015. Nie mogę wystawić, zmienić danych w fakturze. W momencie zapisania faktury wyskakuje okienko "Wystąpił błąd podczas działania aplikacji. Spróbuj pracować dalej lub uruchom ponownie program....." Pracować dalej? Jak??? Mogę jedynie anulować zapis faktury. Program wyłączałam i włączałam, wyłączałam komputer a takze usuwalam i instalowałam inną wersję programu i.... NIC, cały czas to samo. W zeszlym roku miałam zainstalowaną wersję na 2014, wszystko działało bez zarzutu, byłam bardzo zadowolona. Cóż mam zrobić?

elisoft   4 #797 22.09.2015 11:45

@kroQ Dotyczy to usługi serwera SQL, może to wynikać z uszkodzenia pliku lub błędu na dysku - dokładny komunikat znajdzie się w logu serwera. Ostatecznie można jednak odinstalować serwer SQL z Panelu Sterowania / Programy, zainstalować najnowszą wersję serwera i podłączyć do niego bazę - proces ten jest w szczegółach opisany na naszej stronie, w zakładce POMOC. W razie problemów, proszę się skontaktować bezpośrednio przez zakładkę KONTAKT.

  #796 21.09.2015 20:53

Witam,
Zainstalowałem tacie kiedyś na laptopie Elisoft Faktury 2013. Wszystko fajnie, program działał, tata wystawiał faktury. Po jakimś czasie doszła do tego aktualizacja na 2014 i później na 2015. Niestety laptop nie był pierwszej młodości i się zepsół więc tata kupił nowy.
I teraz instalowałem na nim Elisoft Faktury 2015 z wersją na jedyne stanowisko. Zainstalowało się, ale pojawia się komunikat, że nie może połączyć się z serwerem. Poszukałem troszkę na necie i doszło do tego, że prawdopodobnie to wina usługi SQL Server (ELISOFT). Chciałem uruchomić ją ręcznie ale wyskoczył komunikat informujący, że: nie można uruchomić tej usługi i mogę się odwołać do specyficznego dla usługi kodu błędu 17058. Kilka razy usunąłem i zainstalowałem ponownie ale zawsze nie może się program uruchomić. Ktoś pomoże? @elisoft ?

  #795 13.09.2015 14:44

Kolorystyka programu, nie uległa zmianie od początku powstania. Jest spokojna, ale nie ciekawa. Kolumny w Zestawieniach nie pamiętają ustawionej szerokości, ilość kolumn do wyświetlenia zawsze wraca do ustawienia wyjściowego programu. Brakuje cenników z większą ilością cen sprzedaży. Program ma niezbędne wszystkie funkcje dla polskiego Sprzedawcy, który nie zgubi się w ich znalezieniu i wykorzystaniu. Warto zastanowić się nad zakupem wersji pełnej.

  #794 09.09.2015 13:27

Polecam program... Ładnie wyglądające faktury można drukować... W obsłudze bardzo prosty i przystępny.

elisoft   4 #793 06.09.2015 20:10

@MU Proszę przejść do edycji faktury, kliknąć zakładkę "Opcje wydruku", kliknąć przycisk "Edytuj szablon wydruku". W oknie edytora szablonu wydruku które się pojawi kliknąć przycisk "Przywróć układ domyślny", potwierdzić. Zapisać zmiany przyciskiem "Zapisz i zamknij". To rozwiąże problem.

@agahom Być może instalator nie pobrał się poprawnie - proszę go pobrać bezpośrednio z naszej strony. Proszę także sprawdzić czy np. antywirus nie zablokował pobranego pliku.

@RadekG @anka Oczywiście - można wystawiać rachunki bezvatowe. Jeśli potrzeba pomocy, proszę zwrócić się do nas przez formularz kontaktowy na naszej stronie - prześlemy zrzut ekranu pokazujący odpowiednie ustawienie.

elisoft   4 #792 06.09.2015 20:05

@JanKal Zdaje się że chodzi o inny program - darmowa wersja programu nie wymaga posiadania subskrypcji ani się nie blokuje (jest darmowa i można ją używać dowolnie długo), a aktualizacje są dostępne bezpłatnie i bez ograniczeń. Jedynym ograniczeniem wersji darmowej jest liczba faktur wystawionych miesięcznie. Z kolei w płatnej wersji programu, jeśli nie ma wykupionych aktualizacji, to - rzecz jasna - nie można ich instalować, gdyż nie będą działać... a tego program sam z siebie nie robi ani nie wymusza. Jeśli więc coś Pan zablokował, to raczej nie byliśmy to my ;-) PS. W każdym momencie można uruchomić wersję bezpłatną - będzie działać.

  #791 04.09.2015 11:48

Chwaliłem program jak do tej pory ale usilne zmuszanie do "subskrypcji" przez blokowanie dostępu do programu (mimo wykupionej wcześniej licencji) po aktualizacji jest karygodne. Przez aktualizację ale nie opłacenie subskrypcji bez ostrzeżenia blokują wejście do wszystkiego ?! Jak wrócić do poprzedniej wersji (10.06) ? Czas rozglądać się za innymi rozwiązaniami - ktoś, coś ? ifrima.pl online ktoś testował ?

  #790 27.08.2015 16:30

@MU (niezalogowany): Witam mam problem na początku wszystko się ściąga do momentu kiedy jest prośba o naciśnięcie zainstaluj - zero reakcji nic się nie dzieje. Proszę o pomoc

  #789 27.08.2015 16:13

Witam
mam problem pobieram program po jego zakończeniu jest prośba o to aby kliknąć Zainstaluj aby zainstalować i nic się nie dzieje zero reakcji - proszę o pomoc.

  #788 26.08.2015 15:29

Od pewnego czasu nie mogę drukować faktur. Mam wersję bezpłatną i wyskakują mi jakieś błędy kiedy chcę zapisać fakturę w PDF lub wydrukować.
Wykryto następujące błędy:
line 12, column 2: error CS0103: Nazwa „xrQRCode” nie istnieje w bieżącym kontekście.

  #787 17.08.2015 21:20

@DPI (niezalogowany): Mam dokładnie ten sam kłopot. Czy ktoś od producenta programu podał rozwiązanie tego problemu?

elisoft   4 #786 08.08.2015 11:28

@nowak Nie ma ograniczenia czasu działania wersji bezpłatnej. Można jej używać dowolnie długi czas.

  #785 06.08.2015 17:12

Jak długo działa wersja bezpłatna ?

elisoft   4 #784 04.08.2015 18:04

Tak, program oczywiście działa na Windows 10.

  #783 31.07.2015 15:43

Czy Program będzie działał w systemie Windows 10 ?

  #782 22.07.2015 15:02

Witam,
właśnie zainstalowałam program i nie za bardzo wiem w jaki sposób mogę wystawić fakturę zwolnioną z VAT? Nie jestem w vacie i wszystkie rachunki czy faktury będą z niego zwolnione. Czy można gdzieś w ustawieniach zaznaczyć taką opcję?
Będę wdzięczna za pomoc, dzięki

  #781 19.07.2015 17:21

Witam.

Mam pytanie czy istnieje również wersja mobilna kompatybilna z komputerową? zależy mi aby mieć również wgląd do faktur przez telefon.
Proszę o odpowiedź

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.