r   e   k   l   a   m   a

ELISOFT Faktury 2016 11.4.9.0

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program Asystent pobierania włączony

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Recenzje użytkowników

funkcjonalny intuicyjny
trochę wolno się otwiera, poza tym brak minusów
ocena użytkownika

program jest fantastyczny,
serwisanci jeszcze lepsi przy awarii programu jeden mail wystarczył i program działa
polecam ELISOFT Faktury 2016
Pozdrawiam JB

24.05.2016 18:59 | Recenzja do wersji 2016 11.4.9.0
Profesjonalny, wszechstronny, przejrzysty interfejs, łatwy w obsłudze, ciągle rozwijany.
brak
ocena użytkownika

Od jakiegoś czasu poszukiwałem dobrego programu do robienia faktur. I muszę stwierdzić że ELISOFT Faktury 2015 10.9.8.0 w pełni zaspokaja moje potrzeby. Jego największa zaletą jest uniwersalność zawartych w nim funkcji. Czegoż ona nie zawiera, można robić na nim bazy kontrahentów, pracowników oraz bazę towarów i usług. Co jest bardzo ważne jak się prowadzi małą firmę. Wiadomo jego główną funkcją jest wystawienia aktur sprzedażowych, zakupowych, proforma i rachunków w formacie PDF. Z czego wywiązuje się nienagannie. Co mi się też bardzo w nim podoba umożliwiająca ich bezpośrednią wysyłkę za pośrednictwem poczty e-mail. Jest to wielka wygoda. Poza tym program posiada obsługę czytnika kodów kreskowych, integrację z serwisem. Reasumując jest to typowy "kombajn" dla fakturzysty. Zasobem zawartych w nim funkcji nie ustępuje płatnemu Symfonia Faktura 2014.a. Z którego wcześniej korzystałem. Program z wszech miar godny polecenia.

26.10.2015 22:56 | Recenzja do wersji 2015 10.9.8.0
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #845 19.05.2016 14:17

super fajny ;)

  #844 09.05.2016 21:08

Po długim poszukiwaniu programu do fakturowania natknęłam się na program ELISOFT. Program ten spełnił wszystkie moje oczekiwania - można w łatwy sposób wystawić fakturę VAT, dokument WZ czy też dokument KP. Dodatkowym atutem jest fakt, iż program przypomina o zaległościach od Klientów. Wygodna jest również możliwość zapisywania faktur VAT bezpośrednio w formie PDF jak również przesyłanie ich mailowo do Kontrahentów. Program naprawdę godny polecenia.

  #843 08.05.2016 14:42

Z programu korzystam od prawie 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Szkoda tylko, że w najnowszej wersji zablokowano możliwość wyszykowania danych firmy po NIP, dostępne jest to w wersji płatnej. Pewnym mankamentem jest również to, że jak się wystawi jedną fakturę z ręcznie ustawionym numerem to kolejne faktury w danym miesiącu trzeba numerować ręcznie.

elisoft   4 #842 27.04.2016 18:14

W naszej firmie uwielbiamy ziarnistą kawę i wypijamy setki kubków tego pysznego napoju, jak pewnie wielu kawo-smakoszy :-) Proszę pomyśleć, że miesięczny koszt naszego programu dla firmy - jeśli potrzebuje używać pełnej płatnej wersji (bo darmowa jest oczywiście darmowa) - to mniej więcej tyle co koszt jednego kubka kawy. 1 kawa inwestycyjna w miesiącu :-) Wydaje się nam, że zapłata o tej równowartości w zamian za funkcje jakie oferuje aplikacja, jest naprawdę bardzo w porządku (PS. Co prawda nasza księgowość nie przyjmuje zapłaty kawą w naturze, ale oferujemy wygodną płatność QR-kodem, którą nasi klienci mogą również wykorzystywać na swoich fakturach ;-) Pozdrawiamy :-)

@maltom Na podobne pytanie już odpowiedzieliśmy przez oficjalny kanał pomocy, ale na wypadek gdyby ktoś był w podobnej sytuacji - wystarczy usunąć plik ustawień z folderu %appdata%\elisoft aby ustawienia kolumn się odtworzyły na nowo

Autor edytował komentarz w dniu: 27.04.2016 18:19
adrianbogacki   3 #841 25.04.2016 18:22

W dzisiejszych czasach możliwość definiowania tylko jednego sprzedawcy w obrębie jednej licencji to trochę za drogo. Brak dostępu online to też duży mankament programu.

  #840 14.04.2016 14:43

bardzo proszę o pomoc. Mam zainstalowany Elisoft Faktury 2016. Dziś po tym jak usunęłam utworzoną fakturę korygującą program nie jest w stanie wyświetlić żadnej z wcześniej utworzonych faktur sprzedaży. Wyświetla mi tylko komunikat, że wystąpił błąd programu (w szczegółach błędu mam komunikat "Invalid column name 'Faktury''), że mam go uruchomić ponownie, ale nic to nie daje :-( Bardzo proszę o pomoc!!!

  #839 24.03.2016 06:59

Pracuje na programie od około dwóch lat. Bardzo fajny, nic więcej nie potrzebuje. Polecam......

  #838 13.03.2016 10:01

Program fajny jednak ma dwie wady: 1. brak podpowiedzi podczas pisania faktury, 2. brak możliwości edycji,np. ilości programu z poziomu wyszukiwania. Żeby zmienić ilość trzeba wejść w edycję towaru co jest czasochłonne i uciążliwe jeśli handluje się też towarem spożywczym. Jednak twórcy stale rozwijają program i mam nadzieję że udogodnienie takie nastąpi. Wtedy śmiało będę polecał program mim znajomym z branży

  #837 27.02.2016 21:37

@tymi88: Pierwszy sposób - Ilość dni można dopisać w formie płatności np. przelew 14 dni, a termin zapłaty pozostawić w formie daty. Drugi sposób - trzeba utworzyć własny szablon wydruku faktury i podmienić pole [ Termin zapłaty ] na pole [ Dni płatności ] z Field List ( przeciągnąć ), które będą tu ilością dni. Aby nie była sama liczba należy wejść w edycję pola i wpisać w linii Format tekstu -{0} dni - zapisać i zamknąć wydruk. Jak coś się nie uda zawsze można przywrócić wydruk domyślny. Mam nadzieję, że wpis będzie teraz kompletny.

  #836 27.02.2016 11:46

@tymi88: Pierwszy sposób - Ilość dni można dopisać w formie płatności np. przelew 14 dni, a termin zapłaty pozostawić w formie daty. Drugi sposób - trzeba utworzyć własny szablon wydruku faktury i podmienić pole na , które będą tu ilością dni, należy zapisać i zamknąć wydruk. Jak coś się nie uda zawsze można przywrócić wydruk domyślny.

  #835 26.02.2016 11:35

Bardzo prosze o pomoc
Chce wystawic fakture do zagranicznego klienta Jak to zrobic zeby na fakturze byla kwota w pln i euro przeliczona???

tymi88   1 #834 25.02.2016 13:38

Program naprawdę świetny. Bardzo prosto i szybko wystawia się faktury jak i korekty do nich - nie trzeba przepisywać jeszcze raz tych samych danych.
Mam tylko pytanie jak zrobić by termin płatności był nie w dacie tylko w ilości dni. Czyli na wydruku faktury żeby było Termin płatności ileś tam dni. A nie data którą oblicza program gdy wpisuje ilość dni na zapłatę.
Jak ktoś wie niech da znać. Dzięki.
Program polecam w 100%.

  #833 07.02.2016 14:36

super program nie potrzeba nic wiecej i free

  #832 02.02.2016 12:05

Jak dodać odbiorcę innego niż płatnik do darmowego programu. Proszę o pomoc. Czy jest taka możliwość. Proszę o opis.

  #831 02.02.2016 11:31

Mam problem. Jak dodać odbiorcę usługi. Płatnik na fakturze jest inny niż odbiorca usługi. Nie mogę znaleźć takiej możliwości w programie Faktura 2016(Darmowa) . Wydaje mi się , że jest to sprawa dość oczywista żeby była taka możliwość. W ustawieniach szablonu tego nie widzę a samemu tam czynić zmiany , trochę się boję i nie za bardzo wiem jak. Powinno być to w opcji jako dodaj odbiorcę. W tym roku jest wymóg tego na fakturze. W tej chwili jest tylko Sprzedawca, Płatnik, osoba odbierająca fakturę. Brakuje dla opcji wstawienia odbiorcy . Jeżeli ktoś wie czy jest taka możliwość to bardzo proszę o pomoc z opisem jak to zrobić. Jak dodać takie okno. Pozdrawiam . Jacek

osl   1 #830 01.02.2016 15:09

Witam,
proszę o informację jak zaksięgować fakturę za paliwo, gdzie tylko 50% podatku VAT podlega odliczeniu.
pozdrawiam

  #829 30.01.2016 19:03

Czy ktoś orientuje się czy do tych 15 darmowych faktur wliczane są również faktury zakupu?
Czy 15 darmowych faktur i rachunków dotyczy jedynie faktur sprzedaży?

Hi30WR   2 #828 15.01.2016 16:46

program przetestowany - nie jest źle ;) ... aby było lepiej/funkcjonalniej , fajną opcją było by dodanie/odblokowanie taką samą ilość darmowych paragonów co faktur ( 15 szt / m-c )....u konkurencji ( również soft free) jest to odblokowane i nie trzeba wykupywać dodatkowych wersji aplikacji.

  #827 14.01.2016 15:33

fajny dość czytelny i można przetestowac za darmo.polecam

  #826 14.01.2016 15:26

Jak dla mnie rewelacja. Polecam wszystkim,

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.