ELISOFT Faktury 2014 9.10.5.0

Pobierz program Asystent pobierania włączony

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

przejrzystość, wizualnie przyjemny, łatwość obsługi
nie możliwa instalacja do pracy online, brak pomocy telefonicznej
ocena użytkownika

brak pomocy telefonicznej dyskfalifikuje ten program na całej linii, nie wyobrażam sobie pracy podczas której mam jakiś problem i musze pisać emaila na którego nie dostaje sie odpowiedzi (czekam na odpowiedz od rana a jest 22:17). Druga sprawa to instalacja online, która w dzisiejszych czasach przy 2 stanowiskach w tym jednym mobilnym pracowniku to podstawa

07.11.2014 22:18 | Recenzja do wersji 2014 9.10.5.0
Nie zliczę. FV poprawnie wystawiane z możliwością edycji szablonów, mailing do grup kontrachentów, wysyłka FV, PZ, PW, KP, KW analizy wygląd
brak
ocena użytkownika

POLECAM ELISOFT faktury i magazyn obsługuje pełne księgi koszt 170zł wieczysta licencja i Pan z obsługi skory do współpracy myślę że jesteśmy pierwszą spółką korzystającą z tego programu, na początku trzeba było kilka usprawnień ale teraz jest super i aktualizacje wychodzą chyba co miesiąc. Program świetnie radzi sobie z pełną księgowością, Doskonała alternatywa do innych drogich programów. Pracownicy nie powinni mieć problemów z obsługą prosty intuicyjny interfejs. O wersji free nie będę pisał po sprawdzeniu funkcjonalności od razu przeszliśmy na wersję płatną. Sam się dziwię że tak mało kosztuje gdyby było jeszcze kilka magazynów to program mógłby śmiało kosztować 1700zł. Radzę zainstalować i sprawdzić, nawet w dużej firmie gdzie centrala jest np w Poznaniu filia w Warszawie i Krakowie wszystko działa jak należy. Pozdrawiamy Centrum Szkoleniowe Corio.

08.10.2014 00:27 | Recenzja do wersji 2014 9.9.5.0

Komentarze

AgencjaAgrafka (niezalogowany) 19.11.2014 17:04 #714

Program jest bardzo intuicyjny i funkcjonalny, łatwy w obsłudze :) Świetnie sprawdza się w firmie zajmującej się wieloma branżami.

W razie jakichkolwiek problemów, można liczyć na szybką i skuteczną pomoc ze strony wsparcia technicznego.

Jesteśmy bardzo zadowoleni zarówno z programu, jak i ze współpracy z obsługą :)

Gorąco polecamy Elisoft!

Agencja Agrafka
Agnieszka Dobierska

http://www.agencjaagrafka.pl
http://www.facebook.com/AgencjaAgrafka

Anonim (niezalogowany) 19.11.2014 10:35 #713

Witam, proszę o informację czy w programie jest możliwość wystawiania faktur dla podatników zwolnionych podmiotowo z podatku od towarów i usług

Anonim (niezalogowany) 18.11.2014 19:09 #712

Przeczytałem kilka opinii wystawionych na forum, jedne chwalą program inne są sceptyczne. Recenzja "Corio2014" zainspirowała mnie do zainstalowania programu. Sprawdziłem co oferuje program użytkownikowi w wersji darmowej i licencjonowanej. W obu wersjach układ zakładek, budowa stron, grafika tworzona jest przez niewielkie grono informatyków (może nawet przez jedną osobę), ogólnie mówiąc jest schematyczna - widać jeden pomysł. Przykład zakładka Faktury: po lewej i prawej stronie są stałe kolumny zawężające główna środkową część. Może treść zawarta w tych bocznych kolumnach mogłaby być widoczna z rozwijającego się menu (tylko sugestia). Programowi Faktury w wersji darmowej (pomimo ograniczeń Producenta) wystawiam opinię pozytywną pod względem jego zawartości i funkcjonalności, jest to program który zadowoli wielu małych fakturzystów (ek). Szanowny Corio2014 (może to przeczytasz) nie masz pojęcia co można kupić za 1700 zł., a znajomość oferowanych na rynku programów magazynowych jest przez Ciebie bardzo słaba (nie będę przytaczał nazw programów, aby ich nie reklamować). Program Faktury i Magazyn Elisoftu jest wart tyle ile oferuje użytkownikowi i na ile ceni go Twórca. Programowi magazynowemu jeszcze wielu rzeczy brakuje (to uwaga co do ceny 1700 zł), niektórych nie ma, niektóre są na początku tworzenia.

elisoft  17.11.2014 18:39 #711

@kokosankapl Informacje które Pani/Pan podaje są po raz kolejny nieprawdziwe. Według raportu Gartnera z bieżącego roku (bardzo znana firma zajmująca się badaniem i analizą rynku IT) firma Microsoft, będąca producentem serwera MS SQL SERVER, jest liderem w systemach baz danych, obok takich gigantów jak IBM i ORACLE, a jej postęp w pozyskiwaniu rynku jest największy ze wszystkich graczy bazodanowych. W środowiskach producentów oprogramowania, SQL SERVER jest wymieniany na pierwszym miejscu, gdy chodzi o nowe produkty wdrażane na rynek. Serwery SQL SERVER są według profesjonalistów oceniane jako jedne z najbardziej wydajnych i najbardziej bezpiecznych systemów baz danych w profesjonalnych zastosowaniach (a tę pozycję SQL SERVER piastował przez 5 kolejnych lat z rzędu). Każdy poważny dostawca hostingowy (ze względu na regulamin nie możemy tu wymienić nazw) świadczy hosting serwera Microsoft SQL Server.

kokosankapl  16.11.2014 21:47 #710

@elisoft: bazy sql serwer na których może oprzeć się program sa praktycznie już niespotykane. 99,9% providerów preferuje bazy my sql.

elisoft  10.11.2014 21:04 #709

@Kokosankapl Program jak najbardziej MOŻE pracować w trybie on-line z dostępem przez internet - pisze o tym choćby firma Corio tuż obok Pani komentarza, nie wspominając że jest to wymienione na liście funkcjonalności programu. Taka możliwość jest od początku istnienia aplikacji. Użytkownicy pełnej wersji otrzymują pomoc prawie natychmiastowo w różnej formie, zwłaszcza gdy zaistnieje potrzeba pilnej pomocy technicznej, a z doświadczenia wiemy że najefektywniejszą formą pomocy jest nie pogawędka z konsultantką, lecz bezpośrednie połączenie z komputerem klienta poprzez aplikację do pomocy zdalnej (trudno wymagać aby np. opisywała Pani przez telefon zawartość swojego ekranu czy weryfikowała wpisy dziennika zdarzeń). Proszę ponadto zwrócić uwagę, że wersja bezpłatna nie jest objęta pomocą techniczną, a mimo tego staramy się również pomagać użytkownikom wersji darmowej w miarę posiadanych zasobów, pierwszeństwo obsługi mają jednak klienci wersji płatnej. Do programu dostępna jest także pomoc on-line pod przyciskiem POMOC w głównym oknie aplikacji, gdzie zamieszczone są odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania. Gdyby zechciała Pani podać swój adres email z którego zostało wysłane Pani zapytanie, czy podać nazwę firmy lub nazwisko, moglibyśmy się w jakiś sposób ustosunkować do Pani problemu sprawdzając historię obsługi Pani pytania, inaczej niemożliwe jest zweryfikowanie tego co Pani podaje.

@Anonim Wersja 9.10.5.0 od dawna jest udostępniona na naszej stronie, jak również w niniejszym portalu.

Anonim (niezalogowany) 09.11.2014 16:58 #708

@elisoft: Wspominacie od 30.10.2014 ze jest dostępna wersja 9.10.5.0, a mamy juz 9.11.2014 a w/w wersja nie jest udostępniona na serwerach ???? Cały czas 9.10.4.0

elisoft  07.11.2014 09:33 #707

@AG Komunikat ten świadczy o tym że zmieniono numer NIP własnej firmy w programie na inny i podmiot który był pierwotnie wystawcą faktury już nie istnieje (inny NIP to inny podmiot, dlatego nie został odnaleziony). Jeśli zmieniają Państwo firmę lub zakładają nową działalność, nie należy modyfikować czy usuwać poprzednio istniejącego podmiotu, lecz utworzyć nową firmę własną (menu Ustawienia / Firmy własne), tak aby w programie był kolejny podmiot gospodarczy. Wtedy tworząc nową fakturę można wybrać który podmiot jest wystawcą faktury lub ustawić podmiot domyślny. Jeśli wykonano to tylko w celach testowych, to wystarczy wejść do edycji tej faktury i ponownie wybrać prawidłowego (istniejącego) sprzedawcę, czyli firmę własną (CTRL+F) i zapisać zmiany.

AG (niezalogowany) 06.11.2014 15:03 #706

Testuje właśnie program , przy próbie zapisu do pdf fikcyjnej faktury wyskakuje błąd następującej treści ''Nie odnaleziono danych podmiotu'' - Proszę o wyjaśnienie

Voyt (niezalogowany) 03.11.2014 21:03 #705

Świetny program. Praktycznie bez wad.

elisoft  03.11.2014 13:00 #704

@Majka Mamy dla Pani oraz dla wszystkich naszych użytkowników wersji darmowej dobrą wiadomość. Postanowiliśmy że własne modyfikowalne szablony wydruków zostaną udostępnione całkowicie bezpłatnie również w wersji darmowej programu. Zmiana jest już dostępna począwszy od wersji 9.10.5.0. Zapraszamy do aktualizacji.

nimraug  03.11.2014 11:29 #703

Program jest przyjemny

Anonim/Majka (niezalogowany) 02.11.2014 13:34 #702

@elisoft: Zainstalowałam wersję bezpłatną 9.9.5.0 i utworzyłam własne szablony. program nie informował mnie, że coś jest nie tak. Natomiast po aktualizacji już wyskakuje komunikat, że nie można używać własnych szablonów. Po prostu w starej wersji program się nie czepiał. Proszę sie nie denerwować, doceniam to, że wydajecie Państwo program w wersji darmowej, która za darmo przecież nie powstała. Dodam, że testowałam już inne darmowe programy księgowe i Państawa Faktury prezentują się naprawdę nowocześnie.

elisoft  30.10.2014 17:35 #701

@Anonim Wręcz przeciwnie - nie zostało wprowadzone żadne ograniczenie odnośnie wersji darmowej programu, jest dokładnie odwrotnie: najnowsza wersja bezpłatna zawiera nowe funkcje, których poprzednia wersja nie miała, np. płatności internetowe za faktury, obsługę czytnika kodów kreskowych czy pobieranie danych kontrahentów z GUSu. Natomiast własne modyfikowalne szablony wydruków były dostępne od zawsze tylko w wersji pełnej z magazynem. A więc żadna z funkcjonalności która istniała w wersji 9.9.x.x nie została obcięta w wersji 9.10.x.x (porównanie zawartości wersji bezpłatnej i pełnej jest dostępne na naszej stronie).

EDIT: Począwszy od wersji 9.10.5.0 modyfikowalne szablony wydruków udostępniliśmy bezpłatnie również w darmowej wersji aplikacji. Zapraszamy do aktualizacji programu.

Anonim (niezalogowany) 29.10.2014 16:59 #700

niestety juz nie bede polecac tego programu kontrahentom

Anonim (niezalogowany) 29.10.2014 16:40 #699

Wersja: 9.9.5.0 pozwalała na tworzenie własnych szablonów wydruków i nagle niespodzianka z nową wersją już jest ograniczenie, czyli darmowy program robi się coraz mniej darmowy.

elisoft  29.10.2014 16:09 #698

@catterina85 Wystarczy zainstalować najnowszą wersję programu - około miesiąc temu serwis NBP został uaktualniony, co wymagało aktualizacji również w naszej aplikacji aby współpracowała z nową wersją serwisów NBP.

@baldr Historia wszystkich dokumentów kontrahenta jest już w programie od pewnego czasu - zakładka Kontrahenci / polecenie Pokaż dokumenty. Zostaną wyświetlone wszystkie faktury, proformy, rachunki i zlecenia wybranego kontrahenta. Pozdrawiamy :-)

catterina85  28.10.2014 10:04 #697

Witam serdecznie. Mam problem z pobraniem kursu walut, gdy próbuje aktualizować kurs wyskakuje okienko z informacją >.Dodam iż połączenie z internetem jest cały czas.

catterina85  28.10.2014 09:36 #696

Witam serdecznie. Mam problem z pobraniem kursu walut, gdy próbuje aktualizować kurs wyskakuje okienko z informacją >.Dodam iż połączenie z internetem jest cały czas.

baldr (niezalogowany) 26.10.2014 09:04 #695

Witam, jestem z Wami już drugi rok i nie mam najmniejszych zastrzeżeń. jeśli chodzi o kolejne wersje czy przewidujecie możliwość wprowadzenia z poziomu kartoteki kontrahenta podglądu zestawienia wystawionych faktur i wyrobów. Myślę że to ułatwiło by pracę. I jeszcze jedno o którym kiedyś pisałem, możliwość otwarcia kilku niezależnych okien.
Pozdrawiam

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.