r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ELISOFT Faktury 2016 11.4.9.0

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program Asystent pobierania włączony

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ten program jest przydatny
Brak minusów
ocena użytkownika

Ten program jest bardzo fajny i przydatny

08.08.2016 07:54 | Recenzja do wersji 2016 11.4.9.0
funkcjonalny intuicyjny
trochę wolno się otwiera, poza tym brak minusów
ocena użytkownika

program jest fantastyczny,
serwisanci jeszcze lepsi przy awarii programu jeden mail wystarczył i program działa
polecam ELISOFT Faktury 2016
Pozdrawiam JB

24.05.2016 18:59 | Recenzja do wersji 2016 11.4.9.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #853 17.08.2016 05:59

@praglowski: i bardzo dobrze. Wina wszystkich, tylko nie twoja? A czego się spodziewałeś? Nikt nie ma obowiązku oprócz ciebie aby trzymać instalator w starszej wersji programu. Samo się zrobiło, pracownik nacisnął, myszka ożyła i się zaktualizowało to pierdy, które już na nikim wrażenia nie robią i są bezsensownym tłumaczeniem dla takich ludzi jak ty.

  #852 08.08.2016 05:54

Bardzo dobry i sprawny program. Sprawdza się przy transakcjach krajowych jak i międzynarodowych

  #851 03.08.2016 11:08

Program intuicyjny, ma wszystko co niezbędne do wystawiania faktur. Polecam. Nie widzę minusów.

elisoft   4 #850 30.06.2016 17:54

Mieliśmy kiedyś kolegę. Ów kolega kupił samochód. Nówka sztuka, nie śmigany. A że firma bogata, dostał też gratisową roczną polisę ubezpieczeniową na wypadek awarii, niespodziewanych serwisów. Jeździł, serwisował, wszystko pięknie. Minął rok, polisy nie odnowił, bo nie potrzebował i za duży koszt, jak twierdził, chociaż to jakieś śmieszne grosze były. Auto bez polisy też w końcu jeździ. Kolega tylko nie wziął pod uwagę, że w pobliżu lasu mogą być nisko przelatujące sarny. Skutkiem spotkania z jedną z nich: maska, lampa, błotnik, zderzak, chłodnica - do wymiany. Bez posiadanej polisy naprawa z kieszeni kolegi na cito ponad 6 tys. Kolega twierdził w serwisie, że to wina sarny i on za naprawę nie zapłaci. Mechanik tylko się uśmiechnął i powiedział że to nie ich sarna - swoje trzymają w zagrodzie. A za darmo nie pracują. Do tej pory nie wiemy który z nich żartował :-)

Analogia jest wyraźna. Zakupiono program z rocznym wsparciem technicznym - aplikacja w zakupionej wersji nie wygasa i może działać dowolnie długo, a wraz z zakupem są udzielone roczne usługi wsparcia i aktualizacji. Skoro z usług naszej opieki technicznej zrezygnowano, to nie pozostaje nam nic więcej, jak uszanować decyzję klienta. Jeśli administrator firmy klienta sobie nie poradził, wykonując choćby podstawową kopię danych i dopuścił nieuprawnione osoby do wykonywania zmian w systemie, ignorując komunikaty ostrzegające, to pomimo iż klient nie korzysta z naszych usług, nie każemy płacić sum takich jak wyliczono naszemu koledze w serwisie za brak ubezpieczenia - wystarczy odnowić usługę wsparcia technicznego w normalnej stawce, za 10 zł miesięcznie. Jeśli klient może zatrudnić informatyków za mniejszą kwotę, żeby utrzymywali system, rozwijali go i "nie wyciągali kasy" - nie widzimy problemu. Pozostawiamy tę decyzję klientowi. Są bowiem firmy które mają własne działy techniczne i nie potrzebują naszej pomocy, a raz zakupiona wersja programu im wystarcza. Oczywiście rzecz dotyczy wersji płatnej, wersja bezpłatna jest bezpłatna :-)

praglowski   4 #849 24.06.2016 12:30

bardzo niefajne podejście firmy ELISOFT do klienta. Taka sytuacja: Kupiłem licencję wieczystą. nie przedłużałem abonamentu na aktualizacje. Abonament wygasł i normalnie używałem programu. Nieopatrznie pracownik zaktualizował program (wyskoczył popup i zachęcił do aktualizacji) po aktualizacji - nie można uruchomić programu, można wykupić nowy abonament. Nie chcę nowego abonamentu, chcę wrócić do poprzedniej wersji. Od producenta jej nie dostanę.... Po rozmowie z miłą panią z ELISOFT oświadczam że mogę się podetrzeć licencją wieczystą. Najlepsze jest to że po wygrzebaniu starszej wersji (w internecie nic nie ginie) i zainstalowaniu jej, program gryzie się z bazą danych. Taaak.... tak się wyciąga kasę od klienta. Generalnie byłem zadowolony z programu i mogłem go polecić każdemu. Ale.....

osl   1 #848 01.06.2016 18:18

Witam, proszę o podpowiedź jak zmienić font (z domyślnego Times New Roman) w polu "uwagi"? Mimo zmiany w szablonie na Arial na wydruku wciąż widać Timesa.

  #847 01.06.2016 10:50

Swietny program łatwy i czytelny szkoda że nie mogę zrobić packing listu do faktury
ale i tak jestem z niego zadowolona

  #846 26.05.2016 19:08

Najlepszy program do fakturowania wzbogacony o analizy i zestawienia, polecam.

  #845 19.05.2016 14:17

super fajny ;)

  #844 09.05.2016 21:08

Po długim poszukiwaniu programu do fakturowania natknęłam się na program ELISOFT. Program ten spełnił wszystkie moje oczekiwania - można w łatwy sposób wystawić fakturę VAT, dokument WZ czy też dokument KP. Dodatkowym atutem jest fakt, iż program przypomina o zaległościach od Klientów. Wygodna jest również możliwość zapisywania faktur VAT bezpośrednio w formie PDF jak również przesyłanie ich mailowo do Kontrahentów. Program naprawdę godny polecenia.

  #843 08.05.2016 14:42

Z programu korzystam od prawie 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Szkoda tylko, że w najnowszej wersji zablokowano możliwość wyszykowania danych firmy po NIP, dostępne jest to w wersji płatnej. Pewnym mankamentem jest również to, że jak się wystawi jedną fakturę z ręcznie ustawionym numerem to kolejne faktury w danym miesiącu trzeba numerować ręcznie.

elisoft   4 #842 27.04.2016 18:14

W naszej firmie uwielbiamy ziarnistą kawę i wypijamy setki kubków tego pysznego napoju, jak pewnie wielu kawo-smakoszy :-) Proszę pomyśleć, że miesięczny koszt naszego programu dla firmy - jeśli potrzebuje używać pełnej płatnej wersji (bo darmowa jest oczywiście darmowa) - to mniej więcej tyle co koszt jednego kubka kawy. 1 kawa inwestycyjna w miesiącu :-) Wydaje się nam, że zapłata o tej równowartości w zamian za funkcje jakie oferuje aplikacja, jest naprawdę bardzo w porządku (PS. Co prawda nasza księgowość nie przyjmuje zapłaty kawą w naturze, ale oferujemy wygodną płatność QR-kodem, którą nasi klienci mogą również wykorzystywać na swoich fakturach ;-) Pozdrawiamy :-)

@maltom Na podobne pytanie już odpowiedzieliśmy przez oficjalny kanał pomocy, ale na wypadek gdyby ktoś był w podobnej sytuacji - wystarczy usunąć plik ustawień z folderu %appdata%\elisoft aby ustawienia kolumn się odtworzyły na nowo

Autor edytował komentarz w dniu: 27.04.2016 18:19
adrianbogacki   3 #841 25.04.2016 18:22

W dzisiejszych czasach możliwość definiowania tylko jednego sprzedawcy w obrębie jednej licencji to trochę za drogo. Brak dostępu online to też duży mankament programu.

  #840 14.04.2016 14:43

bardzo proszę o pomoc. Mam zainstalowany Elisoft Faktury 2016. Dziś po tym jak usunęłam utworzoną fakturę korygującą program nie jest w stanie wyświetlić żadnej z wcześniej utworzonych faktur sprzedaży. Wyświetla mi tylko komunikat, że wystąpił błąd programu (w szczegółach błędu mam komunikat "Invalid column name 'Faktury''), że mam go uruchomić ponownie, ale nic to nie daje :-( Bardzo proszę o pomoc!!!

  #839 24.03.2016 06:59

Pracuje na programie od około dwóch lat. Bardzo fajny, nic więcej nie potrzebuje. Polecam......

  #838 13.03.2016 10:01

Program fajny jednak ma dwie wady: 1. brak podpowiedzi podczas pisania faktury, 2. brak możliwości edycji,np. ilości programu z poziomu wyszukiwania. Żeby zmienić ilość trzeba wejść w edycję towaru co jest czasochłonne i uciążliwe jeśli handluje się też towarem spożywczym. Jednak twórcy stale rozwijają program i mam nadzieję że udogodnienie takie nastąpi. Wtedy śmiało będę polecał program mim znajomym z branży

  #837 27.02.2016 21:37

@tymi88: Pierwszy sposób - Ilość dni można dopisać w formie płatności np. przelew 14 dni, a termin zapłaty pozostawić w formie daty. Drugi sposób - trzeba utworzyć własny szablon wydruku faktury i podmienić pole [ Termin zapłaty ] na pole [ Dni płatności ] z Field List ( przeciągnąć ), które będą tu ilością dni. Aby nie była sama liczba należy wejść w edycję pola i wpisać w linii Format tekstu -{0} dni - zapisać i zamknąć wydruk. Jak coś się nie uda zawsze można przywrócić wydruk domyślny. Mam nadzieję, że wpis będzie teraz kompletny.

  #836 27.02.2016 11:46

@tymi88: Pierwszy sposób - Ilość dni można dopisać w formie płatności np. przelew 14 dni, a termin zapłaty pozostawić w formie daty. Drugi sposób - trzeba utworzyć własny szablon wydruku faktury i podmienić pole na , które będą tu ilością dni, należy zapisać i zamknąć wydruk. Jak coś się nie uda zawsze można przywrócić wydruk domyślny.

  #835 26.02.2016 11:35

Bardzo prosze o pomoc
Chce wystawic fakture do zagranicznego klienta Jak to zrobic zeby na fakturze byla kwota w pln i euro przeliczona???

tymi88   1 #834 25.02.2016 13:38

Program naprawdę świetny. Bardzo prosto i szybko wystawia się faktury jak i korekty do nich - nie trzeba przepisywać jeszcze raz tych samych danych.
Mam tylko pytanie jak zrobić by termin płatności był nie w dacie tylko w ilości dni. Czyli na wydruku faktury żeby było Termin płatności ileś tam dni. A nie data którą oblicza program gdy wpisuje ilość dni na zapłatę.
Jak ktoś wie niech da znać. Dzięki.
Program polecam w 100%.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.