ELISOFT Faktury 2014 9.10.2.0

Pobierz program Asystent pobierania włączony

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Nie zliczę. FV poprawnie wystawiane z możliwością edycji szablonów, mailing do grup kontrachentów, wysyłka FV, PZ, PW, KP, KW analizy wygląd
brak
ocena użytkownika

POLECAM ELISOFT faktury i magazyn obsługuje pełne księgi koszt 170zł wieczysta licencja i Pan z obsługi skory do współpracy myślę że jesteśmy pierwszą spółką korzystającą z tego programu, na początku trzeba było kilka usprawnień ale teraz jest super i aktualizacje wychodzą chyba co miesiąc. Program świetnie radzi sobie z pełną księgowością, Doskonała alternatywa do innych drogich programów. Pracownicy nie powinni mieć problemów z obsługą prosty intuicyjny interfejs. O wersji free nie będę pisał po sprawdzeniu funkcjonalności od razu przeszliśmy na wersję płatną. Sam się dziwię że tak mało kosztuje gdyby było jeszcze kilka magazynów to program mógłby śmiało kosztować 1700zł. Radzę zainstalować i sprawdzić, nawet w dużej firmie gdzie centrala jest np w Poznaniu filia w Warszawie i Krakowie wszystko działa jak należy. Pozdrawiamy Centrum Szkoleniowe Corio.

08.10.2014 00:27 | Recenzja do wersji 2014 9.9.5.0
przejrzysty i prosty w obsłudze
na razie nie wykryłam ;-)
ocena użytkownika

Korzystam od roku - to naprawdę fajny program - w zupełności wystarczający firmie wystawiającej niewielką ilość faktur.
Intuicyjna i bezproblemowa obsługa - wszystko jasne i przejrzyste. Osobiście jestem zadowolona i polecam.
Co ważne - bardzo dobry kontakt z firmą - w razie jakichkolwiek problemów pomagają szybko i sprawnie :-)

27.03.2014 10:50 | Recenzja do wersji 2014 9.3.9.0

Komentarze

elisoft  22.10.2014 11:21 #694

@janko_352 Faktury można wystawiać od cen netto lub brutto - program obsługuje oba sposoby, napisaliśmy o tym dokładnie 1 komentarz poniżej Pana wpisu :-) Ten grosz różnicy najprawdopodobniej nie wynika ani z błędu u Pańskiego kontrahenta ani z błędu w programie, lecz z tego że fakturę wystawioną wg cen brutto wprowadza Pan u siebie jako netto lub na odwrót.

Forma płatności - sugerujemy aby w oknie edycji danego kontrahenta ustawił Pan domyślną formę płatności, wtedy po wyborze kontrahenta na fakturę nie będzie Pan musiał dodatkowo zmieniać sposobu płatności (program sam wybierze tą która jest przypisana kontrahentowi).

Nie przewidujemy wprowadzania drukowania oryginałów i kopii faktur - ponieważ takie oznaczenia nie istnieją w aktualnych przepisach i nie ma potrzeby ani zasadności ich stosowania. Firmy posiadające stare nieaktualizowane oprogramowanie mogą nawet nie mieć możliwości wyłączenia tych - niegdyś obowiązkowych - oznaczeń, stąd na fakturach nadal się je spotyka, lecz - jak Pan sam zauważył - obecnie oryginałów i kopii już nie stosuje się. Jeśli możemy uprościć formalizmy i ułatwić pracę, to warto z tego skorzystać :-)

Pozdrawiamy serdecznie - i jak zawsze, zapraszamy do aktualizacji :-)

W nowym wydaniu programu (wersja 9.10.2.0) można już wprowadzać i weryfikować dane kontrahentów automatycznie z GUS na podstawie podania tylko numeru NIP oraz obsługiwać sprzedaż/magazyn/wprowadzanie towarów czytnikiem kodów kreskowych (kolejna aktualizacja przyniesie także oznaczanie faktur i zleceń kodami kreskowymi, aby można było szybko je odnajdywać i otwierać przez zeskanowanie kodu).

janko_352 (niezalogowany) 21.10.2014 15:26 #693

Program używam od dawna, polecam każdemu. Jeśli można mam 3 drobne uwagi:
- przy wprowadzaniu/wystawianiu faktur wybieranie sposobu płatności zdecydowanie wygodniej odbywało się z użyciem radioboxa
- czasami przy wprowadzaniu faktur zakupu po wpisaniu ceny netto obliczona kwota brutto jest inna od tej "na papierze" o 1 gr. Błąd zaokrąglania w programie kontrahenta/u Was?
- czy możnaby dodać opcję, aby przy drukowaniu/eksporcie faktur powstawały 2 strony - jedna faktura "oryginał", druga "kopia" ? mała rzecz a napewno ucieszyłaby wielu użytkowników (wiem, nie trzeba już umieszczać oryginał/kopia ale dużo firm nadal to robi). Wysyłając fakturę mailem do klienta niejako zmuszam go do samodzielnego skreślenia słowa "kopia"
Oczywiście nic na siłę, chciałem dodać tylko swoje 3 grosze :) Świetna robota, byle tak dalej !

elisoft  13.10.2014 20:25 #692

@dwaa Program może wystawiać faktury przeliczając podatek od cen netto (jak dla firm - ustawienie domyślne) albo od cen brutto (jak dla klientów detalicznych). W tym drugim przypadku wystarczy przestawić sposób liczenia z netto na brutto w samej fakturze - opcja do zmiany znajduje się tuż pod tabelką z pozycjami faktury. Ustawienie można zmienić dla każdej faktury indywidualnie lub globalnie dla całego programu w menu Ustawienia | Ustawienia programu. To samo dotyczy także zleceń, proform i zamówień dla faktur zaliczkowych, jeśli z nich Państwo korzystają.

angelluk (niezalogowany) 13.10.2014 19:13 #691

Bardzo dobry program

dwaa (niezalogowany) 10.10.2014 18:27 #690

Siema
mam problem z groszem przy końcowej cenie na wystawionej fakturze vat, jak go zaokrąglić?

elisoft  07.10.2014 09:56 #689

@Bartosz Tak :-)

@BrakująceFaktury Wykonał Pan odzyskanie bazy danych z pustej kopii bazy, co wyjaśniło się już w korespondencji mailowej.

@Asd Można nawet więcej - program może samoczynnie wysyłać do klientów maile o zbliżającym się lub przekroczonym terminie płatności faktur. Treść maila oraz termin jego wysyłki można dowolnie sparametryzować i dołączyć do niego zestawienie niezapłaconych faktur. A wysyłka samych faktur mailem w PDF to standard od początku istnienia aplikacji :-)

Bartosz (niezalogowany) 30.09.2014 09:22 #688

Prawie idealna aplikacja, ładny wygląd i bardzo intuicyjna, na plus także nawigacja i wybór opcji filtrowania w tabelach. Wbudowana integracja z płatnościami internetowymi daje czadu , przydała by się opcja do połączenia z platformami sklepowymi. Czy zrobicie też wersję dla Androida?

Brakujące_Faktury (niezalogowany) 28.09.2014 23:10 #687

Mam spory problem. Chciałem przenieść bazę z wszystkimi danymi z programu na drugi komputer. Na pierwszym zainstalowany jest Windows 7 i program w wersji 9.2.x., na drugim Windows 8.1 i edycja najnowsza aplikacji. Stworzyłem kopię bazy na pierwszym i pomyślnie przywróciłem ją na drugim komputerze. Problem w tym, że po przeniesieniu nie są widoczne jakiekolwiek faktury (numerowanie rozpoczyna się od 1/2015, czyli od początku), pozostałe dane tj. baza kontrahentów i rachunki są w programie dostępne. Zdecydowałem się na aktualizację programu na pierwszym z komputerów do najnowszej wersji. Podczas uruchamiania programu zapytano mnie o aktualizację bazy danych, zgodziłem się i aktualnie nie mam wyświetlanych faktur w programie na obu komputerach. Ja rozwiązać zaistniałą sytuację?

Anonim (niezalogowany) 26.09.2014 09:13 #686

Gratuluję ! Dobry program. Dla mich potrzeb jest super.

Anonim (niezalogowany) 24.09.2014 17:22 #685

Jak na bezpłatny program- super POLECAM!!!!!

elisoft  29.08.2014 09:21 #684

@Dominicus Sposób w jaki jest podłączona drukarka ani rodzaj drukarki nie ma żadnego znaczenia. Jeśli w Windows drukarka jest prawidłowo zainstalowana, to program będzie mógł ją wykorzystać.

Dominicus (niezalogowany) 28.08.2014 13:33 #683

dlaczego najnowszy elisoft faktury 2014 nie widzi drukarek "pod kabel" tylko chce koniecznie drukarkę sieciową? Czy nie można inaczej niż przez Wi-Fi?

elisoft  13.08.2014 22:42 #682

@Markova Zagadnienie wykonania/przywrócenia kopii bazy danych opisane jest w punkcie 6 i 7 na naszej stronie w zakładce POMOC. Aby przejść do pomocy on-line, wystarczy kliknąć przycisk Pomoc w aplikacji (po prawej stronie u góry).

@Wibi Proszę spróbować uruchomić usługę serwera SQL na użytkowniku Lokalne konto systemowe, które ma większe uprawnienia niż domyślna Usługa sieciowa. Jeśli jest to spowodowane brakiem uprawnień, to na tym koncie usługa serwera SQL powinna się uruchomić. Dokładną przyczynę można odczytać z logów serwera. Na naszej stronie w zakładce POMOC opisaliśmy szczegółowo, jak postąpić w tym przypadku - proszę zajrzeć do pytania nr 24.

Wibi (niezalogowany) 09.08.2014 11:41 #681

Mam problem otrzymuję błąd 3417.Elisoft podaje dwa rozwiazania wyłączyć kompresję lub przydzielić uprawnienia. Sprawdziłem i kompresja nie występuje. Natomiast jeżeli chodzi o drugie rozwiązanie to w własciwościach Sql nie ma nazwy grupy "wszystkie pakiety aplikacji" i jak tu przejść do "usługi sieciowej" i nadania pełnej kontroli w uprawnieniach.

anonim (niezalogowany) 04.08.2014 12:46 #680

Program w pełni użytkowy, zawiera wszystkie elementy do fakturowania plus ciągłe aktualizacje. Polecam wszystkim.

Anonim (niezalogowany) 01.08.2014 18:58 #679

Co w momencie przekroczenia tej maksymalnej ilości15 faktur w miesiącu?

Anonim (niezalogowany) 24.07.2014 16:28 #678

Czy ten program obsługuje drukarki fiskalne?

Anonim (niezalogowany) 22.07.2014 05:01 #677

Jak do tej pory wystawiłem w programie 50 fv i nie miałem większych problemów. Program spełnia moje oczekiwania, szukałem darmowego i prostego rozwiązania tylko do fv (bo księgowość robię w innym programie), na plus dodawanie loga, aby fv ładnie wyglądała:)

wookie2820  17.07.2014 11:57 #676

utworzyłem szablon faktury ale nie mogę go użyć np do korekty faktury... i wychodzi na to że faktura i jej korekta wyglądają całkowicie inaczej... Jakiś pomysł? Do tego tydzień temu wysłałem do was maila z prośbą o pomoc - bez odzewu

Markova  02.07.2014 17:33 #675

Czy ktoś z Was wie gdzie szukać takiej opcji backupu bazy danych w tym programie??

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.