r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ELISOFT Faktury 2016 11.11.3.0

Strona główna Windows Firma Programy do fakturowania
Pobierz program Asystent pobierania włączony zabezpiecz pobieranie

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bardzo funkcjonalny, czytelny, niezawodny i prosty w obsłudze.
Absolutnie brak minusów.
ocena użytkownika

Sprawdziłem kilka programów na rynku i ten jest zdecydowanie najlepszy. Ładny i czytelny interfejs, umożliwia totalne dostosowanie wydruków dla każdej firmy, mnogość funkcji dla firm bardziej złożonych firm i przede wszystkim darmowy. Korzystam z niego od prawie trzech lat i teraz zapłacę za licencję chłopakom za dobrą robotę i usprawnienie mojej firmy.
Pozdrawiam.

19.09.2016 17:36 | Recenzja do wersji 2016 11.4.9.0
Ten program jest przydatny
Brak minusów
ocena użytkownika

Ten program jest bardzo fajny i przydatny

08.08.2016 07:54 | Recenzja do wersji 2016 11.4.9.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #867 15.11.2016 22:13

Program świetny, trudno się do czegoś przyczepić.
Ale mam jedną uwagę, mianowicie dla jednej z faktur wystawiłem korektę co finalnie sprawiło, że nie mogę jej edytować. W przypadku większości pozycji faktury jest to zrozumiałe i bezsprzeczne, jednakże w zakładce pozycje faktury w oknie "zapłacono" również nie mogę wprowadzić kwoty która ostatecznie została uregulowana po wystawieniu korekty, co skutkuje tym, że owa faktura permanentnie widnieje mi jako nieuregulowana. Niby drobiazg jednak w zestawieniach sprawia nie lada galimatias. Myślę, że wyjątkowo ta pozycja mogła by zostać odblokowana do edycji. Możliwe jest też, że nie znam innego sposobu odhaczenia uregulowania faktury, dlatego za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
Pozdrawiam

elisoft   4 #866 25.10.2016 23:31

@MaciekGMO @hbogdan: Cieszymy się że program się dobrze sprawuje :-) Pozdrawiamy! :-)

@raija: Komunikat świadczy o tym że jest używany stary szablon, a z wydruku usunięto kod QR do płatności telefonem. Proszę wejść na zakładkę Wydruki w głównym menu programu, następnie otworzyć używany szablon wydruku faktury i w oknie edytora szablonu kliknąć przycisk Przywróć układ domyślny.

  #865 15.10.2016 13:40

Używam jedynie podstawowych funkcjonalności, czyli dodawanie kontrachentów i wystawianie faktur.
Ale bardzo polecam program i w punktach wymienię jego zalety:
- prosta konfiguracja i obsługa
- bardzo ładne faktury, są czytelne i dobrze zaprojektowane graficznie
- I NAJWAŻNIEJSZE: BEZAWARYJNOŚĆ! Od czterech lat otwieram program, wystawiam faktury, zamykam program.
Ogólnie bardzo dziękuję firmie ELISOFT za możliwość darmowego korzystania z programu Faktury.

  #864 12.10.2016 10:14

@_Staszek_ (niezalogowany): Witam. Masz dalej problem z tym? rozwiazales go moze?

jlesiecki   1 #863 09.10.2016 23:39

u mnie wszystko hula a pomoc Elisoft rewelacyjna.
program bardzo dobry i zastanawiam się nad "firma"

  #862 09.10.2016 10:30

Witam pracowałam z programem Elisoft 2014, program był rewelacyjny, jednak kiedy pobrałam program 2016, coś jest nie tak. podgląd wydruku generuje się tylko na fakturach zrobionych w programie 2014 a tym nowym już nie, wyskakuje :Wykryto następujące błędy:
line 12, column 2: error CS0103: Nazwa „xrQRCode” nie istnieje w bieżącym kontekście. pobrałam program na innym komputerze i przeniosłam bazę danych, sytuacja się powtarza. Proszę o pomoc!

  #861 26.09.2016 23:16

Bardzo dobry program. Smiga szybko i jest intuicyjny, ma wszystko co trzeba do wystawiania faktur.
Co istotne można edytować wygląd faktur.
Dla mnie super nie mam większych uwag.
Bardzo polecam.

  #860 26.09.2016 22:10

@ison: Pewnie, że możesz, wysyłka odbywa sie na mail w postaci załącznika. Jeśli szukasz programu, który będzie wysyłał fakture w formie linka do pobrania na maila to polecam elektroniczna-faktura.pl. Kontrahent po kliknieciu na link widzi dokładnie dane twojej firmy, szczegolowe informacje o pliku (nazwa, wielkosc, sumy kontrolne) i przycisk "Pobierz".

  #859 21.09.2016 10:06

@bekra: Zainstaluj sobie win 7. Win 10 od początku robił problemy

elisoft   4 #858 20.09.2016 20:05

@Tututotu Ależ można :-) Wystarczy kliknąć z prawej strony filtr, by program pokazał faktury tylko z bieżącego roku. To usunie z widoku tabeli wszystkie stare faktury i pozostawi tylko bieżący rok. Dane naturalnie pozostają w programie, ale nie przeszkadzają - warto posiadać całą historię, aby móc np. wykonywać analizy sprzedaży na przestrzeni ostatnich lat.

@bekra Nasz dział techniczny rozwiązywał podobny problem u jednego z klientów który się kilka dni temu do nas zgłosił, ale nie mamy pewności czy to Pan/Pani był tą osobą - w razie potrzeby proszę się do nas zgłosić poprzez stronę kontaktu, postaramy się pomóc.

@Lippi Oczywiście :-) Wystarczy dodać niezbędne oznaczenie do faktur które są dostępne w zakładce rachunków - czyli zwyczajowej nazwy na obecne faktury bez VAT. Inną opcją jest możliwość zmodyfikowania szablonu wydruku faktury, gdyż można na nim dokonać dowolnego dostosowania pod swoje potrzeby, ale nie ma takiej konieczności. Najprościej polecamy użyć zakładki Rachunki.

@ison Tak, program to umożliwia - można do tego celu użyć własnego konta email, faktura jest załączana do maila w postaci pliku PDF. Szablon maila, jaki ma być używany do wysyłki faktury, można dowolnie zmienić według swoich potrzeb w ustawieniach programu. Aby skonfigurować skrzynkę mailową, proszę użyć menu Ustawienia / Ustawienia programu / Mailing. Jednak to czy mail został przez klienta odczytany, pozostaje już poza możliwością sprawdzenia - nie ma ogólnego sposobu na kontrolowanie skrzynki odbiorczej kontrahenta, aby wiedzieć czy przeczytał mail.

ison   1 #857 16.09.2016 21:28

Proszę o informację czy program umożliwia wysyłanie wygenerowanych faktur? szukam narzędzia, które umożliwiłoby mi wysłanie faktury i otrzymania potwierdzenia gdy mój kontrahent ja pobierze.

Lippi   1 #856 14.09.2016 09:33

Czy program umożliwia wystawianie faktur bez VAT dla sprzedawców zwolnionych podmiotowo z podatku od towarów i usług [dostawa towarów lub świadczenie usług na podstawie art.. 113 ust. 1 (albo ust. 9) ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. nr 177, poz. 1054 z późn. zm.)]?

bekra   1 #855 08.09.2016 18:27

Witam. Starałem się uruchomić program lecz nie mogę połączyć się z serwerem. Korzystałem z porad znajdujących się w dziale pomocy technicznej lecz problem dalej istnieje.
System operacyjny windows 10
wersja programu elisoft faktury 2016

Kiedy próbuje na liście włączyć sql server elisoft wyskakuje błąd 1053. Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie.

  #854 06.09.2016 18:05

Program fajny, polecam. Jedyny minus - nie można zamknąć roku z fakturami, pozostawiając kontrahentów i towar.

  #853 17.08.2016 05:59

@praglowski: i bardzo dobrze. Wina wszystkich, tylko nie twoja? A czego się spodziewałeś? Nikt nie ma obowiązku oprócz ciebie aby trzymać instalator w starszej wersji programu. Samo się zrobiło, pracownik nacisnął, myszka ożyła i się zaktualizowało to pierdy, które już na nikim wrażenia nie robią i są bezsensownym tłumaczeniem dla takich ludzi jak ty.

  #852 08.08.2016 05:54

Bardzo dobry i sprawny program. Sprawdza się przy transakcjach krajowych jak i międzynarodowych

  #851 03.08.2016 11:08

Program intuicyjny, ma wszystko co niezbędne do wystawiania faktur. Polecam. Nie widzę minusów.

elisoft   4 #850 30.06.2016 17:54

Mieliśmy kiedyś kolegę. Ów kolega kupił samochód. Nówka sztuka, nie śmigany. A że firma bogata, dostał też gratisową roczną polisę ubezpieczeniową na wypadek awarii, niespodziewanych serwisów. Jeździł, serwisował, wszystko pięknie. Minął rok, polisy nie odnowił, bo nie potrzebował i za duży koszt, jak twierdził, chociaż to jakieś śmieszne grosze były. Auto bez polisy też w końcu jeździ. Kolega tylko nie wziął pod uwagę, że w pobliżu lasu mogą być nisko przelatujące sarny. Skutkiem spotkania z jedną z nich: maska, lampa, błotnik, zderzak, chłodnica - do wymiany. Bez posiadanej polisy naprawa z kieszeni kolegi na cito ponad 6 tys. Kolega twierdził w serwisie, że to wina sarny i on za naprawę nie zapłaci. Mechanik tylko się uśmiechnął i powiedział że to nie ich sarna - swoje trzymają w zagrodzie. A za darmo nie pracują. Do tej pory nie wiemy który z nich żartował :-)

Analogia jest wyraźna. Zakupiono program z rocznym wsparciem technicznym - aplikacja w zakupionej wersji nie wygasa i może działać dowolnie długo, a wraz z zakupem są udzielone roczne usługi wsparcia i aktualizacji. Skoro z usług naszej opieki technicznej zrezygnowano, to nie pozostaje nam nic więcej, jak uszanować decyzję klienta. Jeśli administrator firmy klienta sobie nie poradził, wykonując choćby podstawową kopię danych i dopuścił nieuprawnione osoby do wykonywania zmian w systemie, ignorując komunikaty ostrzegające, to pomimo iż klient nie korzysta z naszych usług, nie każemy płacić sum takich jak wyliczono naszemu koledze w serwisie za brak ubezpieczenia - wystarczy odnowić usługę wsparcia technicznego w normalnej stawce, za 10 zł miesięcznie. Jeśli klient może zatrudnić informatyków za mniejszą kwotę, żeby utrzymywali system, rozwijali go i "nie wyciągali kasy" - nie widzimy problemu. Pozostawiamy tę decyzję klientowi. Są bowiem firmy które mają własne działy techniczne i nie potrzebują naszej pomocy, a raz zakupiona wersja programu im wystarcza. Oczywiście rzecz dotyczy wersji płatnej, wersja bezpłatna jest bezpłatna :-)

praglowski   4 #849 24.06.2016 12:30

bardzo niefajne podejście firmy ELISOFT do klienta. Taka sytuacja: Kupiłem licencję wieczystą. nie przedłużałem abonamentu na aktualizacje. Abonament wygasł i normalnie używałem programu. Nieopatrznie pracownik zaktualizował program (wyskoczył popup i zachęcił do aktualizacji) po aktualizacji - nie można uruchomić programu, można wykupić nowy abonament. Nie chcę nowego abonamentu, chcę wrócić do poprzedniej wersji. Od producenta jej nie dostanę.... Po rozmowie z miłą panią z ELISOFT oświadczam że mogę się podetrzeć licencją wieczystą. Najlepsze jest to że po wygrzebaniu starszej wersji (w internecie nic nie ginie) i zainstalowaniu jej, program gryzie się z bazą danych. Taaak.... tak się wyciąga kasę od klienta. Generalnie byłem zadowolony z programu i mogłem go polecić każdemu. Ale.....

osl   1 #848 01.06.2016 18:18

Witam, proszę o podpowiedź jak zmienić font (z domyślnego Times New Roman) w polu "uwagi"? Mimo zmiany w szablonie na Arial na wydruku wciąż widać Timesa.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.