ELISOFT Faktury 2016 11.1.2.0

Pobierz program Asystent pobierania włączony

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Profesjonalny, wszechstronny, przejrzysty interfejs, łatwy w obsłudze, ciągle rozwijany.
brak
ocena użytkownika

Od jakiegoś czasu poszukiwałem dobrego programu do robienia faktur. I muszę stwierdzić że ELISOFT Faktury 2015 10.9.8.0 w pełni zaspokaja moje potrzeby. Jego największa zaletą jest uniwersalność zawartych w nim funkcji. Czegoż ona nie zawiera, można robić na nim bazy kontrahentów, pracowników oraz bazę towarów i usług. Co jest bardzo ważne jak się prowadzi małą firmę. Wiadomo jego główną funkcją jest wystawienia aktur sprzedażowych, zakupowych, proforma i rachunków w formacie PDF. Z czego wywiązuje się nienagannie. Co mi się też bardzo w nim podoba umożliwiająca ich bezpośrednią wysyłkę za pośrednictwem poczty e-mail. Jest to wielka wygoda. Poza tym program posiada obsługę czytnika kodów kreskowych, integrację z serwisem. Reasumując jest to typowy "kombajn" dla fakturzysty. Zasobem zawartych w nim funkcji nie ustępuje płatnemu Symfonia Faktura 2014.a. Z którego wcześniej korzystałem. Program z wszech miar godny polecenia.

26.10.2015 22:56 | Recenzja do wersji 2015 10.9.8.0
szeroka funkcjonalność w darmowej wersji
nie ma na co narzekać
ocena użytkownika

Używam programu w wersji darmowej od dłuższego czasu i jestem z niego niezmiennie zadowolony. Dziękuję programistom za kawał porządnej roboty. Przy okazji sugestia: przydałaby się możliwość ustawienia od jakiego numeru program ma kontynuować numerację rachunku, tak żeby bo jednorazowej ręcznej zmianie nie trzeba było za każdym razem pilnować numeru rachunku. Pozdrawiam, MKB

29.09.2015 17:41 | Recenzja do wersji 2015 10.9.8.0
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #832 02.02.2016 12:05

Jak dodać odbiorcę innego niż płatnik do darmowego programu. Proszę o pomoc. Czy jest taka możliwość. Proszę o opis.

  #831 02.02.2016 11:31

Mam problem. Jak dodać odbiorcę usługi. Płatnik na fakturze jest inny niż odbiorca usługi. Nie mogę znaleźć takiej możliwości w programie Faktura 2016(Darmowa) . Wydaje mi się , że jest to sprawa dość oczywista żeby była taka możliwość. W ustawieniach szablonu tego nie widzę a samemu tam czynić zmiany , trochę się boję i nie za bardzo wiem jak. Powinno być to w opcji jako dodaj odbiorcę. W tym roku jest wymóg tego na fakturze. W tej chwili jest tylko Sprzedawca, Płatnik, osoba odbierająca fakturę. Brakuje dla opcji wstawienia odbiorcy . Jeżeli ktoś wie czy jest taka możliwość to bardzo proszę o pomoc z opisem jak to zrobić. Jak dodać takie okno. Pozdrawiam . Jacek

osl   1 #830 01.02.2016 15:09

Witam,
proszę o informację jak zaksięgować fakturę za paliwo, gdzie tylko 50% podatku VAT podlega odliczeniu.
pozdrawiam

  #829 30.01.2016 19:03

Czy ktoś orientuje się czy do tych 15 darmowych faktur wliczane są również faktury zakupu?
Czy 15 darmowych faktur i rachunków dotyczy jedynie faktur sprzedaży?

Hi30WR   2 #828 15.01.2016 16:46

program przetestowany - nie jest źle ;) ... aby było lepiej/funkcjonalniej , fajną opcją było by dodanie/odblokowanie taką samą ilość darmowych paragonów co faktur ( 15 szt / m-c )....u konkurencji ( również soft free) jest to odblokowane i nie trzeba wykupywać dodatkowych wersji aplikacji.

  #827 14.01.2016 15:33

fajny dość czytelny i można przetestowac za darmo.polecam

  #826 14.01.2016 15:26

Jak dla mnie rewelacja. Polecam wszystkim,

$orn   6 #825 11.01.2016 16:29

@85luka85 (niezalogowany): Zajebisty pomysł!

  #824 07.01.2016 08:32

Program super! Natomiast przydała by się wersja onlinowa. Czasem warto mieć dostęp z każdego miejsca do programu, jednak tutaj tego nie ma. Może chłopaki się zmobilizują i wrzucą go w chmurę?

  #823 05.01.2016 08:27

Program w pełni spełnia moje oczekiwania

  #822 04.01.2016 15:34

Polecam! Bardzo fajny, profesjonalny program.

  #821 02.01.2016 10:22

Ekstra program, bardzo ładnie sprawdza się w małej firmie. Bardzo polecam. przerobiłem kilka programów ale ten jest dla mnie nr 1

Komentarze do poprzednich wersji

$orn   6 #820 09.12.2015 12:16

@elisoft: Mam pytanie.
Jak wygląda kwestia zaokrągleń? Można edytować czy nie można?

  #819 07.12.2015 22:54

Używam programu od około 2 lat, jak do tej pory działa wspaniale. W przeciwieństwie do bardzo znanego płatnego programu nie nawalił ani razu. Baze danych można łatwo przenieść między komputerami co mi się akurat przydaje. Świetnie sprawdza się zakładka "analizy". Poza tym program jest bardzo intuicyjny i żeby go obsłużyć nie trzeba zgłębiać wiedzy tajemnej z instrukcją. Oby tak dalej.
Z uwag tylko jedna: poprawcie wyszukiwarkę bo jest tragiczna :)

elisoft   4 #818 03.12.2015 19:13

@Twinsat To świetna wiadomość! Oby program dobrze i długo Panu służył. Pozdrawiamy, zapraszając do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań czy problemów :-)

@Anonim Cieszymy się że aplikacja przypadła Panu do gustu. Musimy tylko dodać, że program po roku czasu nie blokuje się w żaden sposób - ani w wersji płatnej ani w wersji darmowej. Jeśli chce Pan uzyskać pomoc techniczną lub najnowszą aktualizację w wersji płatnej, to wtedy wymagany jest zakup abonamentu na te usługi. Bez wykupionego abonamentu nie możemy zdalnie naprawiać komputerów naszych użytkowników. Taką usługę można w każdym momencie u nas zamówić. Pozdrawiamy :-)

  #817 03.12.2015 16:42

@elisoft:
Witam serdecznie
Nareszcie dostałem odpowiednie wskazówki, które pomogły usunąć problem.
Byłem już zrezygnowany, ale dzięki waszej pomocy mogę korzystać z programu, który mi się naprawdę podoba.
Dziękuje za wsparcie!
Pozdrawiam
Łukasz Brzeziński

  #816 02.12.2015 19:48

kroQ (niezalogowany): Trasher - Niestety pisanie o pomoc do elisoft nie ma sensu. Ja wykupiłem w zeszłym roku wersję 2014 z której byłem zadowolony. Niestety musiałem zmienić komputer , bo stary padł. Zainstalowałem program (klucz licencyjny miałem do wersji 2014) po czym problem z serwerem. Gdy napisałem do nich zapytanie o rozwiązanie problemu, to stwierdzili że nie pomogą, bo skończyła mi się roczna subskrypcja. Śmiem twierdzić, że nawet to blokują celowo, bo kopię danych zrobiłem prawidłowo a nie mogę jej wgrać do wersji 2015 - a tym bardziej się do niej zalogować.

elisoft   4 #815 30.11.2015 20:36

Panie Łukaszu ;-) Mamy wpływ na naszą aplikację, ale nie na system operacyjny który ma Pan uszkodzony, a program bez zdrowego systemu działać nie może. Dlatego sugerowaliśmy przeinstalowanie systemu lub instalację programu na innym komputerze jeśli był potrzebny natychmiastowy dostęp. Dziś przesłaliśmy Panu jeszcze jedno rozwiązanie które może okazać się bardzo pomocne. Pozdrawiamy również :-)

  #814 29.11.2015 19:40

Niestety u mnie nie działa poprawnie na Windowsie 8.1.
Wyskakuje błąd który zgłaszałem do właściciela programu, ale niestety nie są mi wstanie pomóc.
Odpowiedz jaką dostałem to że mam sobie komputer zamienić albo odinstalować jakąś aktualizacje z windowsa, ale nie wiedzą którą.
Słaby kontakt ze wsparciem technicznym!
Brak infolinii telefonicznej.
Zmarnowane 185zł :( w moim przypadku brak zwrotu kosztów za nie działający program.
Co lepsze na wersji testowej wszytko działało OK a na licencjonowanej nie :)
Pozdrawiam

  #813 25.11.2015 18:32

Super program, korzystam już 1,5 roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecam.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.