ELISOFT Faktury 2015 10.3.2.0

Pobierz program Asystent pobierania włączony

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Ładny, wiele możliwości, ciekawie wszystko opracowane
Darmowa wersja pozwala tylko na 15 faktur i rachunków
ocena użytkownika

Świetnie sobie radzi w różnych sytuacjach, bardzo dobrze skonstruowany. Jedyną wadą jest to że wersja bezpłatna jest ograniczona.

22.02.2015 14:34 | Recenzja do wersji 2015 10.2.7.0
przejrzystość, wizualnie przyjemny, łatwość obsługi
nie możliwa instalacja do pracy online, brak pomocy telefonicznej
ocena użytkownika

brak pomocy telefonicznej dyskfalifikuje ten program na całej linii, nie wyobrażam sobie pracy podczas której mam jakiś problem i musze pisać emaila na którego nie dostaje sie odpowiedzi (czekam na odpowiedz od rana a jest 22:17). Druga sprawa to instalacja online, która w dzisiejszych czasach przy 2 stanowiskach w tym jednym mobilnym pracowniku to podstawa

07.11.2014 22:18 | Recenzja do wersji 2014 9.10.5.0

Komentarze

  #765 01.04.2015 19:18

Czy można zainstalować na serwerze i używać zdalnie np. przez komórkę przez wiele osób jednocześnie, tak jak działa np. http://www.systim.pl ?

  #764 24.03.2015 22:00

bardzo fajny przejrzysty program, bardzo polecam!

  #763 20.03.2015 09:52

Witam.Poszukuje programu do wystawiania fv vat marza.Moze ktoś pomoze?Z góry dziekuje i pozdrawiam.Moj meil danex32@wp.pl

  #762 18.03.2015 09:13

Korzystam z wersji free i jestem bardzo zadowolony.

DanKar REDAKCJA  12 #761 26.02.2015 22:04

@Janwro (niezalogowany): Sprawdziłem program na swoim komputerze i podczas testów oprogramowanie antywirusowe ESS oraz NS nie wykryło żadnych podejrzanych zachowań zarówno podczas użytkowania aplikacji, jak również jej aktualizacji. Zapewne to fałszywy alarm ze strony mechanizmu heurystyki w programie antywirusowym, z którego korzystasz.

Pozdrawiam.

  #760 26.02.2015 19:04

Czy tylko mnie zastanawia dlaczego podczas każdej aktualizacji mój antywirus blokuje instalkę ?? Ten program zbudowany jest na wirusie, jest trojanem czy co ? Wyskakuje monit: HEUR/QVM06.1.Malware.Gen

  #759 25.02.2015 22:42

Używam tego programu ponad rok. Wystawiam klika faktur miesięcznie. Z programu jestem bardzo zadowolony. Nie stwarza żadnych problemów. Jest dość prosty jak na mało zorientowanego w księgowości. Bardzo polecam ten program.

elisoft   4 #758 24.02.2015 08:21

@Jaro915 Proszę zaktualizować program do wersji 10.2.8.0 - zgłoszony problem z serwerem home.pl powinien ustąpić. Hosting tej skądinąd solidnej firmy, jak i żadnej innej, nie jest przez nas "rekomendowany", gdyż aplikacja nie potrzebuje żadnych zewnętrznych serwerów do działania - jest samodzielną i kompletną aplikacją działającą na komputerze użytkownika - podajemy tylko przykładowe konfiguracje połączenia z zewnętrznymi serwerami na wypadek gdyby użytkownicy mieli potrzebę ich użycia.

Jaro915   1 #757 20.02.2015 12:01

Kolejny temat trochę problemowy. Elisoft rekomenduje Home.pl jako serwis providera dla bazy. Problem w tym że to nie działa. Okazuje się że jest problem techniczny. Uwaga ku przestrodze tych co zdecydują się na program bo maja serwis na hompe.pl (to mój przypadek :) )
Nie zadziała - problem zgłoszony do Eli i czekam z niecierpliwością na rozwiązanie - trochę mnie przeraziło stwierdzenie że wykreślą home.pl z serwisów rekomendowanych - szkoda że po fakcie :(

  #756 19.02.2015 20:03

program ladnie wykonany, oferuje duzo wiecej funkcji niz przecietny uzytkownik moze wykorzystac i dalece intuicyjny. Gdyby istniala mozliwosc kupienia go w prostej wersji nie wahalbym sie ani chwili!

elisoft   4 #755 13.02.2015 16:50

@Centrum225 Aplikacja ELISOFT Faktury 2015 nie wygasa - jest ważna bezterminowo i bezpłatna. Jeśli program wygasł, to oznacza że była zainstalowana jedna z wersji płatnych. Można zainstalować wersję bezpłatną i nadal pracować na tych samych danych (dane będą zachowane), gdyż wszystkie wersje korzystają z tej samej bazy.

@Jaro915 Potrzebny będzie plik z raportem błędów aby zdiagnozować przyczynę tego problemu - prosimy o kontakt z nami poprzez formularz kontaktowy (zakładka KONTAKT) na naszej stronie.

@Tenpierwszy Oznaczeń Oryginał/Kopia nie stosuje się już na fakturach. Można ewentualnie zmodyfikować szablon wydruku faktury i umieścić tam takie napisy. Dla starych faktur z ubiegłych lat - jeśli potrzeba wydrukować jakąś archiwalną kopię - zostało zachowane ustawienie w oknie podglądu wydruku, gdzie można zaznaczyć opcję wydruku oryginału lub kopii.

@#751 Dokumenty magazynowe zawierają tylko pozycje indeksów z magazynu (zwykle towarów) - nie będzie więc na nich osobnych pozycji transportu. Jeśli cena transportu ma być wliczona w zakup na PZ, można ją dodać do nominalnej ceny towaru w kartotece.

@#749, @750 Dziękujemy, mamy nadzieję że aplikacja będzie w dalszym ciągu dobrze się spisywać :-)

Pozdrowienia dla wszystkich naszych użytkowników :-)

  #754 13.02.2015 10:14

Witam,
mam problem, ponieważ po miesiącu użytkowania program wygasł i nie mogę już wystawiać w nim faktur, czy ktoś może mnie poratuje?

Jaro915   1 #753 09.02.2015 14:37

Mam duży problem z aplikacją - przy prowadzeniu dwóch firm dla drugiej firmy przy próbie dodania faktury kosztowej wyświetla się błąd: problem ze stabilnością aplikacji - uruchom program ponownie. Nie pomaga reinstalacja czy upgrade do najwyższej wersji. To mocno utrudnia podjęcie decyzji o kupieniu tego rozwiązania.

  #752 09.02.2015 13:49

Jak mam zmienić ustawienia programu by pojawiał się napis Oryginał/Kopia

  #751 08.02.2015 17:20

Witam, mam pytanie czy w tym programie z magazynem można przy przyjęciu towaru PZ dodać korektę powodującą zwiększenie ewidencyjnej ceny nabycia towaru o inne koszty np. transport.

  #750 06.02.2015 16:05

Bardzo dobry program. Polecam:)

  #749 06.02.2015 11:07

Bardzo dobry program. Korzystamy od kilku miesięcy i jesteśmy bardzo zadowoleni!

elisoft   4 #748 04.02.2015 17:25

@Sfrustrowana Jeśli występuje jakikolwiek problem z szablonem przy wydruku lub zapisie do PDF, to wystarczy przywrócić domyślny, oryginalny układ wydruku. Najszybciej można to zrobić poprzez wejście do faktury, kliknąć zakładkę Opcje wydruku / kliknąć przycisk Edytuj szablon / kliknąć przycisk Przywróć układ domyślny. Zapisać zmiany.

  #747 03.02.2015 11:21

Szkoda tylko że po zaktualizowaniu programu Faktury i Magazyn 2014 do nowej wersji Firma 2015 - wysypała się możliwość drukowania faktur. Pojawia mi się komunikat: error CS0103. A pomoc .... milczy.

  #746 02.02.2015 20:35

Korzystam już od paru miesięcy i powiem szczerze, że jako narzędzie dla freelancera jest zupełnie wystarczające i satysfakcjonujące.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.