ELISOFT Faktury 2015 10.11.2.0

Pobierz program Asystent pobierania włączony

ELISOFT Faktury to bardzo dobra i darmowa aplikacja do fakturowania, umożliwiająca wygodne dokumentowanie wszelakich transakcji sprzedaży oraz zakupu. Oferuje ona także przydatne w większości firm funkcje tworzenia i zarządzania bazą kontrahentów, pracowników oraz towarów i usług.

Galeria programu

Program daje możliwość tworzenia dokumentów dotyczących sprzedaży oraz zakupów, wśród których znalazły się m.in. faktury VAT, faktury proforma i korekty. Proces ich wypełniania jest bardzo prosty i większości przypadków ogranicza się do wczytania uzupełnionych wcześniej danych klientów, towarów czy usług. ELISOFT Faktury dysponuje również modułem odpowiedzialnym za tworzenie kart pracowników, które poza danymi osobowymi pozwala gromadzić informacje o zajmowanym przez daną osobę stanowisku, zakresie obowiązków itp.

Aplikacja dobrze sprawdza się podczas pracy na pojedynczym stanowisku, jak również wielu komputerach w obrębie sieci. Dostęp do programu zabezpieczony jest hasłem, a administrator posiada możliwość tworzenia osobnych kont dla każdego z pracowników. Przygotowane przy użyciu ELISOFT Faktury dokumenty mogą zostać standardowo wydrukowane, ale również wysłane mailowo do klienta bezpośrednio z poziomu programu. Aplikacja daje możliwość korzystania z wielu kont bankowych i wielowalutowych kas przy ewidencjonowaniu zapłat. Wystawia faktury w PLN i w EUR, korzystając automatycznie z kursów NBP. Wbudowany magazyn towarów i usług pozwala z kolei na sprawną ewidencję asortymentu. W ręce użytkownika trafia dodatkowo zintegrowany moduł do analiz, przedstawiający w czytelny, graficzny sposób obroty w firmie, zapotrzebowanie na oferowane towary itp.

ELISOFT Faktury z powodzeniem wykorzystywany może być nie tylko do fakturowania, ale również kontaktów z klientami, monitorowania płatności i wysyłania przypomnień o zapłacie, tworzenia zestawień sprzedaży, a także ewidencjonowania kosztów i wydatków w przedsiębiorstwie.

Podstawowe funkcje/możliwości programu

 1. wystawianie faktur VAT zakupu i sprzedaży
 2. wystawianie proform
 3. wystawianie korekt do faktur
 4. zarządzanie listą faktur, z dużymi możliwościami filtrowania, selekcjonowania i wyszukiwania faktur
 5. zapisywanie faktur do pliku PDF
 6. wysyłanie faktur bezpośrednio z programu przez email do klienta (faktura w postaci PDF znajdzie się w załączniku)
 7. obsługa wielu kont bankowych
 8. obsługa wielu kas do rozliczeń/wpłaty z faktur, gotówkowe, przelewy, rozliczenia własne/baza klientów (kontrahentów) z łatwym wyszukiwaniem i grupowaniem klientów
 9. możliwość definiowania osób kontaktowych
 10. możliwość tworzenia notatek związanych z klientami
 11. ostrzeganie o zaległych nieuregulowanych płatnościach klienta
 12. możliwość zdefiniowania osobnych kont z uprawnieniami do programu dla pracowników
 13. praca na jednym lub wielu stanowiskach w sieci
 14. automatyczne podpowiadanie nazw ulic, miejsowości, kodów pocztowych w danych kontrahenta
 15. sprawdzanie poprawności polskich numerów NIP
 16. wystawianie faktur również w EUR z automatycznym pobraniem kursu waluty z NBP
 17. kursy wszystkich walut NBP
 18. możliwość definiowania własnego logo i dodatkowych informacji na fakturze z użyciem formatowanego tekstu
 19. możliwość definiowania szablonów wysyłanych maili do klientów (własna treść przy wysyłaniu faktury lub przypomnienia zapłaty)
 20. obsługa bazy danych usług i materiałów które można wykorzystać do szybkiego tworzenia faktur
 21. możliwość grupowania faktur według dowolnych pól, np. terminów płatności czy kontrahentów
 22. tworzenie zestawień faktur z podsumowaniami, z podziałem na waluty
 23. monitorowanie płatności przy użyciu systemu filtrów i automatyczne wysyłanie przypomnień zapłaty
 24. wykonywanie graficznych analiz danych na podstawie faktur, m.in. obliczenie dochodu w kolejnych miesiącach, wartościowości kontrahentów, analiza sprzedaży towarów i usług, sprzedaż z rozkładem na miasta i województwa, obroty w podanym okresie
 25. rozliczanie faktur i automatyczne tworzenie dokumentów fasowych KP/KW
 26. zestawienie dokumentów kasowych KP/KW
 27. możliwość eksportu danych z każdej tabeli do pliku arkusza Excel (XLSX)
 28. uprawienia do funkcji i danych przydzielane osobno użytkownikom programu

Uwaga!

 • Wersja darmowa ELISOFT Faktury pozwala użytkownikowi wystawić w ciągu miesiąca maksymalnie 15 faktur i rachunków.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Profesjonalny, wszechstronny, przejrzysty interfejs, łatwy w obsłudze, ciągle rozwijany.
brak
ocena użytkownika

Od jakiegoś czasu poszukiwałem dobrego programu do robienia faktur. I muszę stwierdzić że ELISOFT Faktury 2015 10.9.8.0 w pełni zaspokaja moje potrzeby. Jego największa zaletą jest uniwersalność zawartych w nim funkcji. Czegoż ona nie zawiera, można robić na nim bazy kontrahentów, pracowników oraz bazę towarów i usług. Co jest bardzo ważne jak się prowadzi małą firmę. Wiadomo jego główną funkcją jest wystawienia aktur sprzedażowych, zakupowych, proforma i rachunków w formacie PDF. Z czego wywiązuje się nienagannie. Co mi się też bardzo w nim podoba umożliwiająca ich bezpośrednią wysyłkę za pośrednictwem poczty e-mail. Jest to wielka wygoda. Poza tym program posiada obsługę czytnika kodów kreskowych, integrację z serwisem. Reasumując jest to typowy "kombajn" dla fakturzysty. Zasobem zawartych w nim funkcji nie ustępuje płatnemu Symfonia Faktura 2014.a. Z którego wcześniej korzystałem. Program z wszech miar godny polecenia.

26.10.2015 22:56 | Recenzja do wersji 2015 10.9.8.0
szeroka funkcjonalność w darmowej wersji
nie ma na co narzekać
ocena użytkownika

Używam programu w wersji darmowej od dłuższego czasu i jestem z niego niezmiennie zadowolony. Dziękuję programistom za kawał porządnej roboty. Przy okazji sugestia: przydałaby się możliwość ustawienia od jakiego numeru program ma kontynuować numerację rachunku, tak żeby bo jednorazowej ręcznej zmianie nie trzeba było za każdym razem pilnować numeru rachunku. Pozdrawiam, MKB

29.09.2015 17:41 | Recenzja do wersji 2015 10.9.8.0

Komentarze

  #813 25.11.2015 18:32

Super program, korzystam już 1,5 roku i nie mam żadnych zastrzeżeń. Polecam.

  #812 09.11.2015 23:17

@80mentor: ja nie mam zadnych zastrzezen do ilosci opcji i mozliowsci programu, a za dostepnosc go za darmo nalezy sie uznanie i szacunek autorowi. jedynie czego mi brakuje to jego lepszej optymalizacji, tylko tyle ...

elisoft   4 #811 09.11.2015 17:03

@Niezadowolonyn Widocznie korzystał Pan z innego instalatora - nasz instalator programu nie wprowadza żadnych zmian w przeglądarce systemowej ani nie instaluje żadnych dodatkowych składników, jak je Pan określa ;-) , na komputerze.

@Marauder Można to zrobić w każdej wersji. Dane kont bankowych (można mieć wiele kont) wprowadza się w menu Ustawienia | Konta bankowe. Można również wskazać konto domyślne, widoczne od razu w nowej fakturze, lub wybrać konto spośród tych zdefiniowanych już podczas tworzenia faktury.

@artur.kg - na podobne zapytanie udzieliliśmy już odpowiedzi mailowo - w przypadku jeśli to nie Pan zgłaszał się do nas, prosimy o kontakt poprzez naszą stronę kontaktową.

@80mentor - prosimy o kontakt z nami poprzez naszą stronę kontaktową.

  #810 02.11.2015 23:30

Za*****ście.. jeszcze się do końca nie zainstalowało a juz pozmieniane strony startowe i inne gówna na kompie..

  #809 02.11.2015 18:06

W darmowej wersji nie można chyba w danych firmy wpisać na stałe nr konta bankowego. Albo ja tego nie widzę....

darek719   19 #808 30.10.2015 21:45

dobry i prosty w obsłudze program do fakturowania, szybkie generowanie faktur, korekt czy zestawień

80mentor   13 #807 28.10.2015 16:37

@artur.kg: najlepiej się skontaktuj na ich oficjalnej stronie tam jest opcja kontakt. Opisz ten problem. Oni ci wyjaśnią jak z tego wybrnąć... http://elisoft.pl/kontakt/kontakt.aspx W tym są rzetelni. Pozdrawiam

artur.kg   1 #806 28.10.2015 12:02

Witam,

Program bardzo mi się podoba.
Mam jeden problem: Nie działa edytor szablonów, a chciałbym zmienić format wyświetlanej na fakturze daty z domyślnego
miesiąc/dzień/rok na dzień/miesiąc/rok.

Informacje o błędzie które zgłasza aplikacja wkleiłem tutaj:
http://wklej.org/id/1827717/

Pozdrawiam,
Artur

80mentor   13 #805 28.10.2015 10:58

@john wick (niezalogowany): I takie pytanie mi się nasuwa czy znasz drugi taki o tak dużym zakresie możliwości. Za darmo. No bo tak dla porównania taka SYMFONIA Faktura 2014.a. Program znany z bardzo drogiej licencji pro. Też jest pamięciożerny.

80mentor   13 #804 28.10.2015 10:42

@john wick (niezalogowany): W pewnym stopniu jest zasobożerny. I dla tego wymaga użytkowania go na wydajnym sprzęcie. Ale bez przesady na moim 5-letnim PC działa bez zarzutu. Na XP bym go już nie instalował.

  #803 27.10.2015 18:43

@80mentor: Program nie należy do lekkich dla systemu. Instalowany jest serwer SQL (który jako usługa działa cały czas w tle systemu). Dodatkowo sam program jest dość toporny w szybkości działania. Mam porównanie przy używaniu go na dysku mechanicznym i ssd. Na hdd 7200 rpm program dosc dlugo sie wlacza i dziala dosc mozolnie (szczegolnie generowanie wydruków lub pdf). Na ssd tych problemów nie ma, ale do perfekcji i płynności działania mu dużo brakuje. W obecnej formie program ma dużo funkcji i przydała by się jakaś jego mocna optymalizacja, bo jest coraz wolniejszy.

  #802 24.10.2015 12:49

Używam programu od prawie dwóch miesięcy i do tej pory nie miałam zastrzeżeń, jednak ostatnio pojawił się dość poważny problem - program nie pozwala mi scharakteryzować kontrahenta tylko na podstawie NIP-u. W miejscu kodu weryfikującego pojawia się informacja "BRAK ŹRÓDŁA OBRAZKA". Z czego wynika ten problem? Do tej pory wystawiłam tylko osiem faktur, więc nie przekroczyłam nawet limitu narzuconego przez producenta. Dodam, że program mam zaktualizowany do wersji Elisoft Faktury 2015.

80mentor   13 #801 14.10.2015 13:00

@elisoft: Zasadnicze pytanie czy ten program jest lekki dla systemu? Bo rozmiar pliku robi wrażenie.

elisoft   4 #800 25.09.2015 08:06

@Kasiaaaa11 Rozwiązanie wysłaliśmy na Pani mail. Jeśli nie doszło, proszę skontaktować się z nami ponownie przez zakładkę KONTAKT na naszej stronie.

  #799 24.09.2015 23:22

Poradziłem sobie. Usunąłem wszystko z SQL server z dodaj/usun programy i zainstalowalem ELISOFT ponownie na innej partycji. Dzięki @elisoft ;-)

  #798 24.09.2015 20:48

Mam problem z darmowym programem Elisoft Faktury 2015. Nie mogę wystawić, zmienić danych w fakturze. W momencie zapisania faktury wyskakuje okienko "Wystąpił błąd podczas działania aplikacji. Spróbuj pracować dalej lub uruchom ponownie program....." Pracować dalej? Jak??? Mogę jedynie anulować zapis faktury. Program wyłączałam i włączałam, wyłączałam komputer a takze usuwalam i instalowałam inną wersję programu i.... NIC, cały czas to samo. W zeszlym roku miałam zainstalowaną wersję na 2014, wszystko działało bez zarzutu, byłam bardzo zadowolona. Cóż mam zrobić?

elisoft   4 #797 22.09.2015 11:45

@kroQ Dotyczy to usługi serwera SQL, może to wynikać z uszkodzenia pliku lub błędu na dysku - dokładny komunikat znajdzie się w logu serwera. Ostatecznie można jednak odinstalować serwer SQL z Panelu Sterowania / Programy, zainstalować najnowszą wersję serwera i podłączyć do niego bazę - proces ten jest w szczegółach opisany na naszej stronie, w zakładce POMOC. W razie problemów, proszę się skontaktować bezpośrednio przez zakładkę KONTAKT.

  #796 21.09.2015 20:53

Witam,
Zainstalowałem tacie kiedyś na laptopie Elisoft Faktury 2013. Wszystko fajnie, program działał, tata wystawiał faktury. Po jakimś czasie doszła do tego aktualizacja na 2014 i później na 2015. Niestety laptop nie był pierwszej młodości i się zepsół więc tata kupił nowy.
I teraz instalowałem na nim Elisoft Faktury 2015 z wersją na jedyne stanowisko. Zainstalowało się, ale pojawia się komunikat, że nie może połączyć się z serwerem. Poszukałem troszkę na necie i doszło do tego, że prawdopodobnie to wina usługi SQL Server (ELISOFT). Chciałem uruchomić ją ręcznie ale wyskoczył komunikat informujący, że: nie można uruchomić tej usługi i mogę się odwołać do specyficznego dla usługi kodu błędu 17058. Kilka razy usunąłem i zainstalowałem ponownie ale zawsze nie może się program uruchomić. Ktoś pomoże? @elisoft ?

  #795 13.09.2015 14:44

Kolorystyka programu, nie uległa zmianie od początku powstania. Jest spokojna, ale nie ciekawa. Kolumny w Zestawieniach nie pamiętają ustawionej szerokości, ilość kolumn do wyświetlenia zawsze wraca do ustawienia wyjściowego programu. Brakuje cenników z większą ilością cen sprzedaży. Program ma niezbędne wszystkie funkcje dla polskiego Sprzedawcy, który nie zgubi się w ich znalezieniu i wykorzystaniu. Warto zastanowić się nad zakupem wersji pełnej.

  #794 09.09.2015 13:27

Polecam program... Ładnie wyglądające faktury można drukować... W obsłudze bardzo prosty i przystępny.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.