r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ESET Smart Security 10.0.369.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program wersja stabilna (32-bit) zabezpiecz pobieranie

ESET Smart Security to pakiet bezpieczeństwa firmy ESET integrujący w jednym rozwiązaniu najnowszą wersję programu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32, firewalla oraz filtr antyspamowy.

Galeria programu

Całość tworzy narzędzie chroniące użytkownika przed szerokim spektrum zagrożeń. Znaną użytkownikom programu ESET NOD32 technologię ThreatSense rozwinięto o komponenty sztucznej inteligencji, znacznie udoskonalając możliwości samodzielnego wykrywania przez program nowych zagrożeń. Użytkownicy znający program NOD32 docenią również szybkość nowego pakietu. ESET Smart Security nie powinien wpływać na osłabianie wydajności pracy komputera.

Niestety dużą wadą oprogramowania ESET jest bardzo wysoka wrażliwość, przez co wiele nieszkodliwych programów pobieranych z Internetu klasyfikowanych jest jako niebezpieczne. To z kolei powoduje generowanie wielokrotnych ostrzeżeń utrudniających pracę.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 30 dni.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google Project Zero wykryło poważną lukę w pakietach ESET

31
OPROGRAMOWANIE 24.06.2015 | Łukasz Tkacz

Choć antywirusy i pakiety zabezpieczające są tworzone z myślą o ochronie swoich użytkowników, same mogą posiadać poważne luki bezpieczeństwa. Specjaliści z grupy Google Project Zero poinformowali o wykryciu zagrożenia w produktach marki ESET. Firma na szczęście szybko zareagowała na informacje i już załatała swoje oprogramowanie. Wykryty w sygnaturach błąd jest związany z emulacją kodu wykonywalnego. Ta część skanera antywirusowego musi być szczególnie zabezpieczona i odpowiednio wyizolowana, aby nie doprowadzić do infekcji podczas badania plików znajdujących się na dysku. Niestety, okazało…

ESET zmienia wzornictwo swoich pakietów. Możecie już testować nową wersję

51
OPROGRAMOWANIE 29.05.2015 | Łukasz Tkacz

Słowacka firma ESET właśnie zaprezentowała wersje testowe swoich pakietów zabezpieczających. Nowa edycja oznaczona numerkiem 9 to istna rewolucja, przynajmniej pod względem interfejsu – wielu użytkowników z Polski korzysta z tych pakietów, niebawem przyjdzie czas na zmianę przyzwyczajeń, na szczęście zdecydowano się zmienić nie tylko design. Najnowsze wersje ESET Smart Security 9 i ESET NOD32 Antivirus 9 witają nas odmienionym interfejsem. Ten znany już od kilku wersji został jeszcze bardziej uproszczony, choć teraz okno aplikacji zajmuje nieco więcej miejsca. Nietrudno znaleźć tu…

Recenzje użytkowników

Skuteczny dobrze dopracowany teraż jeszcze bardziej odporny na włamania .
Może po starcie systemu około 3 minut lekko przeciążać komputery ze słabymi procesorami .
ocena użytkownika

Eset jest programem bardzo agresywnym wyróżnia go dużo szerszy zakres od innych programów detekcją na wszelkiego rodzaju banery śmieci oraz sprytnie ukryte pliki szpiegujące w programach jakich używamy na co dzień w komputerach , jako jedyny program ma umiejętność oddzielania szkodliwych plików w trakcie instalacji jakiegoś programu pobieranego z internetu , żaden inny program nie posiada takiej umiejętności. Jest też bardzo szybki ma wiele świetnych funkcji i nie jest trudny w konfiguracji , po wielu latach testów tego programu i bacznej obserwacji wyrażam swój podziw dla twórców tego dzieła . Jego czułość można ustawiać według swoich potrzeb.

11.01.2016 19:41 | Recenzja do wersji 9.0.363.0
Konfigurowalność, Ochrona Bankowości, HIPS, Heurystyka, Firewall, Wykrywalnosć, Live Grid,
Obciążenie (zużycie RAM'u- praca i CPU - skanowanie), Moduł aktualizacji, Błądy programu (krytyczne), Antyspam/Ochrona poczty
ocena użytkownika

Eset Samart posiadam od wersji 7 a więc testowałem wersje 7,8,9. Na przestrzeni tego czasu różnie bywało jesli chodzi o użyteczność programu, kilka razy porzucałem chwilowo Eseta aby przetestować inne rozwiązania (raczej z ciekawości) i zawsze do Eseta wracałem. I własnie nadszedł teraaz moment w którym znów postanowiłem zrezygnować (póki co) z Eseta. Dlaczego ?

Na wstepie zaznaczam, że zawsze duzo czasu poświecam na konfigurację programu tak aby usykać optymalne efekty pracy. Generalnie w ustawieniach lekko skłaniam się w stronę wykrywaloności, kosztem wydajności. Głównie dlatego, że mniej istotne opcje nie wpływają zbytnio na zużycie ramu i wydajność. Jedynym wyjątkiem jest "Zaawansowana Heurystyka". Tutaj widocznie wzrasta obciążenie (głównie podczas skanowania i pobierania plików) oraz spoczynkowe zużycie ramu.

Zawsze ceniłem Eseta za możliwośc zaawansowanej konfiguracji i tak tez jest w wersji 9.
Dla jednych to plus, dla innych minus- dla mnie jest to plusem.
Milym dodatkiem jest Ochrona Bankowości - serwisy bankowe są otwierane w bezpiecznej, wbudowanej w pakiet przeglądarce. Przeglądarka ta jest oparta na Firefoxie i jest uruchamiana w izolowanym środowisku. Troszkę zdziwilo mnie, że posiada domylnie włączone wtyczki (Flash, Adobe, Silverlight). Nie s one zbytnio potrzebne w serwisach transakcyjnych.
Pewnym minusem byłodla mnie, jak uzytkownika KeyScrambler, że przeglądarka izoluje się równiez od niego, ale w sumie to zrozumiałe - nakładają się na siebie jakby 2 procesy przyjmuję, że jest i działa dobrze.
Równiez podobnie jest z ochroną przed atakami z sieci. Ta opcja była już w wersji 8 i od kąd jej używałem, żadnego ataku nie wykryła.

Anti-Theft nie testowałem, nie jestem miłosnikiem takich rozwiązań.
Za to bardzo oceniam moduł HIPS a raczej jego nowa opcje - tryb interaktywny. W wersji 8 w zasadzie można było wybrac automatyczny (przepuszczał wszytsko) i manualny (dużo pytań o wszytsko, a reguły trudno skonfigurować, jesli nie ma się wiedzy o procesach systemowych).
Tryb interaktywny to dobra opcja, posiada skonfugurowane reguły dla pewnych zachowań a o te, które uznaje za bardziej nietypowe zapytuje.
W praktyce wyświetla komunikaty podczas zmian w aplikacjach, np po aktualizacjach czy podczas instalacji mniej popularnych programów.

Idąc tym tropem równie dobrze oceniam zaporę - jest i dział dobrze. Równiez tutaj polecam tryb interaktywny.
W przypadku mointów zapory fajnym rozwiązaniem jest "tymczasowo zezwól" czy "tymczasowo odmów" czy też podgląd dodatkowych informacji o procesie.

Dobrze oceniam wykrywalność, choc jak to mozna poczytać w necie, Eset jest czasem nadgorliwy, szczególnie jesli chodzi o "potencjalnie nieporządane/podejżane aplikacje.
Kilka razy mie się zdarzył taki monit, a plik po skanie Malwarebytes oraz na Virustotal okazał się czysty.
Nie jest do dla mnie jakiś wielki minus, dobrze, że działa, gorzej gdyby przepuszczalo jakiś syf.

Pakiet oferuje również skanowanie w poszukiwaniu rookitów (równiez podczas staru systemu - wydłuża start,u mnie o jakieś 10-15s ale mam marny sprzęt xD), skaner pamięci. Jest też kontrola rodzicielska.

Warto odnotować Eset Live Grid - to w zasadzie nic innego jak chmura w której trzymane są czarne/białe listy plików. Włączenie tej opcji przyspiesza skanowanie plików (można również sprawdzić reputację procesów systemowych), natomiast nie wpływa na ogólna szybkość działania. Powoduje lekkie obniżenie zużycia ramu w granicach 5-10mb, natomiast czasem obciaża łącze, niewiele (raz po włczeniu tej pcji Eset przesłał 15MB) ale jednak.

Uprzedzając zastrzeżenia wyłączyłem przesyłanie danych statystycznych i pomcowych "w ulepszeniu usługi".Może nieładnie z mojej strony w stosunku do Eseta, ale trudno.

To tak ładnie wszytsko opisuję, to skąd ta srednia ocena ?
Ano doszlismy teraz do minusów ...

Piewrszy duży minus - zużycie RAM'u.
Mam słabą maszynę, T4400 , 3GB DDR2, HDD 5400.
Zużycie RAM'u w spoczynku przez wszytskie procesy Eseta w sumie to około 400MB ! W spoczynku, bez włączonych przegldarek, programów, bez wi-fi.
Ustawienia pod wydajność dają spadek zużycia o ok 50MB.

Jest to ogromna wartość moim zdaniem.
Podczas skanowanie zużycie rośnie o ok 100MB.
Obciążenie procesora podczas spoczynku jest nikłe, w granicach 1-2%, podczas przegldania neta dochodzi do 5-8%, bardziej multimedialne serwisy to 10-15% (chwilowo).
Skanowanie natomiast obciąża procka chwilowo do 100%, średnia to 40-45%.
Ustawienia bardziej pod wydajność dają spadek zuzycia podczas skanowania o 5-10%.

Tak więc generlanie z wydajnocią nie jest najlepiej.
W wersji 8 zużycie procka i ramu było mniejsze, no podczas spoczynku ramu szło ok 50MB mniej.

Tutaj warto jednak dodać, że Eset jakby ten RAM rezerwuje na własne procesy, tak jakby robił sobie zapas na ewentuale potrzeby. Inne AV moja raczej tak, że w spoczunku zużywają mało, ale jak przyjdzie skanowanie czy jakie obciążenie to zuzycie nagle rośnie. U Eseta jest to mniej więcej stała wartość zużycia (RAM bo proc wedle zapotrzebowania).

Generlanie jednak za wydajnośc daję minus, pakiet który aktualnie testuję (równie popularny) daje lepsze wyniki wydajności(skuteczności jeszcze nie sprawdziłem).

Kolejny minus - aktualizacje. Zarówno programu jak i bazy wirusów. Bazy wirusów czasem się nie łapie, nie pobiera, nie wuszukuje nowej wersji, czasem generlanie się zacina. Programu to w ogóle nie łapie. Tak jest od wersji 8, trzeba aktualizowac ręcznie poprzez pobranie pliku.
Czasem pobiera dziwnie duże pliki ok 40-50mb, po pobraniu brak komukatu o udanej/nieudanej aktualizacji. Mozliwe, że pobiera wtedy całą baze danych wirusów dla weryfikacji, ale powinien byc wtedy stosowny komunikat.
Uprzedzając zastrzeżenia - nie aktualizuję do wersji wstępnej :)

Kolejny minus - antyspam/ ochrona poczty. Jako że uzywam Thunderbirda to te wazne moduły u mnie nie działają. Nie bardzo rozumiem dlaczego Eset wycofał się ze wspiercia dla tego programu. I w sumie nie obchodzi mnie czy to były kwestie programowe, prawne czy inne. Wszystko da się jakoś rozwiązać moim zdaniem i Esetpowienien dac tutaj radę ....

Kolejny, decydujący minus - błedy programu! Pod tym względem wersja 9 to porażka (przynajmniej u mnie).
Uprzedzając zastrzeżenia - nie mam na kompie syfuoraz testowałem inne AV, których działały u mnie bez zastrzeżeń.

Otóż Eset czasami po prostu nie startuje! Owszem zgłasza systemowi (windows7) że działa, aczkolwiek ochrony brak (równiez ikony w zasobnniku). Czasami jest znów inaczej, brak ikony, ale ochrona działa.
Po czym to wiem ? Po obserwacji połaczeń sieciowych (te które mam zablokowane po prostu się łączą) i po podglądzie procesów.

Pomaga tylko restart.
Czasem znów wyłączają się poszczególne moduły - glównie firewall i ochrona sieci. Czasem na stałę, czasem chwilowo. Pomaga wejście w ustawienia i włączenie jednak niekiedy trzeba pnownie uruchomić.

Nie widzę innej opcji, jak błędy samego programu.
Dla pewności wykonałem czystą instalację po usunięciu pozostałych po deinstalacji śmieci (gównie w rejestrze) - tak samo.

Jest to moim zdaniem błąd kardynalny, wykluczający używanie pakietu.
Jednak nie mam platfowrmy testowej, ani takiej wiedzy abu uznać, że to 100% wina programu i tak będzie u wszytskich użytkowników, dlatego daję szansę Esetowi na poprawę i jezcze go nie skreślam.

Na koniec kwestie wizualne - jak dla mnie OK. Od strony użytkowej nie zmieniło się wiele, czy wersja 9 jest ładniejsza czy nie od 8 to już zalezy co kto lubi.

Aha i jeszcze jedna kwestia - szybkość skanowania.
Skanowanie dokładne przy moich ustawieniach (z lekkim wskaznaiem na ochronę) trwa dłużej niz w wersji 8 (na tych samych ustawieniach). Przeskanowanie 100GB danych trwa ok 5-7 minut dłużej niż w ver.8. Natomiast skan inteligentny jest szybszy, odpowiednio 3-4 minuty.

12.11.2015 15:20 | Recenzja do wersji 9.0.318.20
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #1082 04.11.2016 07:08

@Jokipoki (niezalogowany): używałem 9 a teraz 10 i powiem tylko że oprócz dodatkowych funkcji ochrony kamery ,sieci domowej, szyfrowania danych to niczym innym się nie rożnią, i nadal jes to program zarówno lekki jak jak i skuteczny.
Moim zdaniem warto aktualizować

  #1081 02.11.2016 12:51

Czy waszym zdaniem warto przechodzić na Eset Smart Security 10, czy lepiej pozostać na 9? Bo jak na razie moim zdaniem to dziewiątka spisuje się całkiem poprawnie.

  #1080 02.11.2016 07:41

Świetny program , malo obciążający system podczas surfowania po necie,wykrywalność na bardzo dobrym poziomie , używam od trzech lat kolejne wersje tj. 8,9 i aktualnie 10. Polecam

  #1079 29.10.2016 15:15

Dziewiąta wersja nie chce automatycznie zaktualizować się do dziesiątki. Dlaczego?

  #1077 27.10.2016 16:57

Witajcie, czym się różni wersja Internet Security od Smart Security? Którą polecacie? A może wystarczy wersja Antivirus?

  #1076 27.10.2016 10:08

@Anonim (niezalogowany): Typowe myślenie ludzi których nie stać i np. zamiast do marks spencera idą na zakupy do biedronki, choć jest też grupa ludzi którym nic tak nie smakuje jak darmocha

wongregor   3 #1075 26.10.2016 19:53

@Anonim (niezalogowany): Przy McAfee też te powiadomienia wyskakują ...

Komentarze do poprzednich wersji

  #1074 24.10.2016 10:57

Kupiłem ten program bez wypróbowania i okazało się, że na moim laptopie bardzo spowalnia system i internet.
Może ktoś doradzi co zrobić, jak skonfigurować Eseta aby laptop działał żwawiej.

Seba228215   3 #1073 20.10.2016 20:11

@Anonim (niezalogowany): Np jaki darmowy ? Jeżeli wiesz o czym piszesz...

  #1072 17.10.2016 07:46

@I.R.E.K: ten wasz eset to jakas popierdułka-nie nie chroni przed wszystkim zagrożeniam trzeba byc jeleniem żeby za to płacić,w obecnych czasach to już darmowe programy antivirusowe chronią lepiej-taka jest prawda.

I.R.E.K   6 #1071 07.10.2016 14:36

@kamyl9940: Nie dziwie się bo nie miałeś w Eset zaznaczonych opcji Wykrywanie potencjalnie niebezpiecznych i niepożądanych aplikacji jeśli tego nie zaznaczysz mają być wszystkie trzy zaznaczone to może wtedy przepuścić coś , Eset ma określone sygnatury wirusów , do całkowitego oczyszczenia trzeba użyć kilku programów tzn 3 Eset ,Malwer, i UnHackMe ten program pokazuje moduły i wskazuje pliki możesz online sprawdzić ich reputacje ma specjalną przeglądarkę, uwaga trzeba uważać co się usuwa i znać nazwy plików .

Seba228215   3 #1070 06.10.2016 08:19

@Anonim (niezalogowany): Powiadomienia o pomyślnej aktualizacji baz wirusów wyłączyłem (podajrze raz na dwie godziny się pojawiały według harmonogramu), natomiast to drugie obok, to informacja o wymaganej interwencji i musisz wejść w Eseta i zobaczyć, czy informuje o aktualizacjach systemu, nowszej wersji programu czy o ponownym uruchomieniu komputera.

kamyl9940   2 #1069 30.09.2016 15:52

Spodziewałem się lepszej wykrywalności. Skończyła mi się licencja na Eset Smart Security 9 i zainstalowałem GDatę i komputer dostał kopniaka. Co do wirusów to wykrył mi parę robaków po Esecie.

  #1068 14.09.2016 12:28

Dzisiaj z Gazetą Wyborczą na 6 miesięcy za 10 zł.

  #1067 30.08.2016 12:14

Dobra, pomogli mi na forum ESETA w sprawie tych powiadomień o aktualizacjach baz wirusów: https://forum.eset.com/topic/9395-popup-notifications-when-virus-definitions-are.../ i trzeba wyłączyć jedną funkcję: https://s25.postimg.io/6y0xk5kpr/Snap1.png

  #1066 29.08.2016 14:45

Takie pytanie mam do osób z Windows 10 - czy przestały się Wam pojawiać częste powiadomienia w dolnym prawym rogu ekranu nad zegarkiem dotyczące aktualizacji baz wirusów? Pojawiało się to okienko dosyć często każdego dnia a chyba przestało ale mimo to bazy wirusów aktualizują się... Chodzi mi o to powiadomienie: https://forum.eset.com/uploads/post-63-0-04515100-1411183242.jpg

Dementor   29 #1065 26.08.2016 00:00

Dla zainteresowanych rzetelna recenzja AVLab dotycząca tego pakietu zabezpieczającego... https://avlab.pl/przeglad-mozliwosci-i-test-eset-smart-security-9

  #1064 24.08.2016 17:53

@Paweel12: tak i warto dodać, że na Windows 10 Anniversary Update nadal potrafi wyskoczyć okienko w centrum akcji o informować, że zaprora systemu Windows i zapora ESETa nie działa co jest błędem bo tak na prawdę działa - właśnie po to powstała cicha poprawka 9.0.401.1 (dla Polski, Czech i Słowacji), reszta świata dostała 9.0.402 i jak się okazuje są to te same poprawki tylko numerki są inne, co nie zmienia faktu, że ESETowi nie udało się jeszcze w pełni załatać tego małego buga co nie znaczy, że pakiet jest dziurawy - po prostu potrzebna jest jeszcze jedna poprawka dotycząca błędnej informacji z centrum akcji systemu Windows 10 na temat rzekomo nie działających firewallów systemowego oraz ESETa - tego wszystkiego dowiedziałem się z oficjalnego forum ESETa.

Paweel12   6 #1063 24.08.2016 15:49

@Anonim (niezalogowany): Ja również mam taką samą wersję jak Ty czyli 9.0.401.1 po Polsku.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.