Emsisoft Anti-Malware 10.0.0.5409

Pobierz program wersja stabilna (32-bit)

Emsisoft Anti-Malware (dawniej a-squared Anti-Malware) to bardziej zaawansowana wersja programu a-squared Free (a˛ Free) przeznaczonego do wyszukiwania i usuwania koni trojańskich, dialerów, komponentów adware i spyware, robaków oraz innego złośliwego oprogramowania.

Galeria programu

Aplikacja pozwala na skanowanie systemu w 4 trybach: szybkim, inteligentnym, dokładnym i zdefiniowanym przez użytkownika. Emsisoft Anti-Malware oferuje dodatkowo system ochrony w czasie rzeczywistym oraz funkcję automatycznych aktualizacji. Zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią moduł HiJack, za pomocą którego można wykryć i usunąć wszystkie komponenty typu HiJackers, spyware, adware, konie trojańskie i robaki. W wypadku wykrycia szkodliwych programów Emsisoft Anti-Malware dzięki zintegrowanej bazie WWW może dostarczyć szeregu informacji na temat szkodnika oraz oczywiście umożliwia ich usunięcie lub przeniesienie do kwarantanny.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Emsisoft wprowadza na rynek własny pakiet Internet Security

13
OPROGRAMOWANIE 09.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Firma Emsisoft właśnie wydała długo oczekiwany, komplety pakiet Internet Security. Już w czerwcu informowaliśmy o zupełnie nowej, znacznie odświeżonej wersji aplikacji Anti-Malware 9 od tego producenta, teraz przyszła kolej na wprowadzenie na rynek całego pakietu. Podobnie do antywirusa, zawiera on znacznie ulepszony skaner, który ma za zadanie chronić użytkowników tak przez znanymi jak i zupełnie nowymi zagrożeniami. Postanowiliśmy przyjrzeć się temu pakietowi nieco bliżej, bo dopiero debiutuje on na rynku, a producent nie należy do grona firm, które co roku wydają nowe wersje produktów z…

Recenzje użytkowników

Wysoka skuteczność i konfigurowalność, monitor behawioralny, korzystna cena
dość duże zużycie zasobów komputera, stosunkowo wolne skanowanie, podatność na fałszywe alarmy
ocena użytkownika

Emsisoft Anti-Malware to kompleksowy pakiet antywirusowy. W programie zaimplementowano silnik antywirusowy firmy Ikarus Technologies oraz autorski silnik antyspyware/antymalware firmy Emsisoft. Ponadto Anti-Malware wyposażony jest w behawioralny (zachowawczy) monitor systemu, który jak nazwa wskazuje monitoruje działanie aplikacji w systemie, dzięki czemu możliwe jest wykrycie nieznanego zagrożenia.

Anti-Malware chroni przed wszelkiej maści zagrożeniami, takimi jak: trojany, robaki, spyware, adware, dialery a także przed keyloggerami, backdoorami czy aplikacjami które obniżają bezpieczeństwo Windows, chociaż same w sobie nie są zagrożeniem (riskware).

Instalacja jest bardzo prosta, po zainstalowaniu trzeba jeszcze skonfigurować program: zaktualizować bazy sygnatur, wybrać wersję programu (całkowicie bezpłatną, trial 3/30 dni oraz pełną wersję). Przy 2 pierwszych nie trzeba mieć konta w firmie. Wersja bezpłatna to tylko skaner na żądanie. Pozostałe wersje posiadają pełną funkcjonalność z limitem czasowym (trial lub wykupiona subskrypcja).

Zużycie RAM jest stosunkowo duże, na szczęście procesor nie jest aż tak często wykorzystywany (na 2GHz Athlon, 1GB RAM, Windows XP SP3 Emsisoft Anti-Malware chodzi całkiem nieźle).
Skuteczność? Bardzo wysoka. Można odwiedzić witrynę http://www.anti-malware-reviews.com/, prowadzoną przez producenta. Znajduje się tam pokaźna baza wyników w testach. Rezultaty są wyśmienite, program radzi sobie bardzo dobrze.

Problemem jest dość duża podatność na fałszywe alarmy, na szczęście można ją zredukować. Nie mniej zalecam ostrożność przy usuwaniu znalezionych zagrożeń. Trochę wolno skanuje, ale na szczęście producent poprawia ciągle swój sztandarowy produkt.

Producent często ogłasza promocje cenowe, np. za 75 złotych dostajemy roczną licencję na Emsi (pieszczotliwe zdrobnienie) Anti-Malware oraz Online Armor, firewall rozwijany przez tego samego producenta.
Polecam!

22.02.2011 16:06 | Recenzja do wersji 5.1.0.4
Wysoka wykrywalność, wydajność, skanowanie zapisywanych plików, " samoobrona ", blokada podejrzanych zachowań, podpowiedź przez statystyki, estetyka
Nadwrażliwość ( False Positives )
ocena użytkownika

Emsisoft Anti-Malware używam odkąd nazywał się a-Squared Anti-Malware i posiadał jedynie silnik antyspyware, przez co nie kwalifikował się do kategorii antywirusów. Miał on wtedy swoje polskie tłumaczenie, które jednak nie było aktualizowane przez długi okres czasu i z tego powodu program był w większości po angielsku. Program mi się spodobał, a raczej jego darmowa wersja, która jako skaner sprawdzała się wtedy znakomicie i postanowiłem go przetłumaczyć od zera, co było samą przyjemnością. Przestawiłem się na tryb nocny, kiedy to miałem pełen spokój, mogłem sobie puścić muzykę na słuchawkach... i tak to leciało przez wiele nocy. Koniec z końcem wypuściłem tłumaczenie, które stało się oficjalnym, mimo wielu błędów z których nie zdawałem sobie sprawy. Te najważniejsze jednak prędko poprawiłem i tłumaczenie w miarę nadawało się na oficjalne. Z czasem poprawiałem, aktualizowałem tłumaczenie i wynik końcowy widać w programie - oczywiście w miarę możliwości dalej aktualizuje. Tłumaczenie zacząłem pisać około trzech lat temu, kiedy miałem jakieś 15 lat, stąd też wiele błędów.

Gdyby programy umiały mówić: Kilka lat temu, kiedy nazywałem się a-Squared, lubiłem dużo jeść.. rzecz jasna - RAMu. Lubiłem też zajmować czas procesorowi przez co trudniej było mu znaleźć go na inne zadania. Miałem bardzo ważną sprawę, dotyczyła ona bezpieczeństwa użytkowników. Więc nie mogłem sobie odpuścić. Nie obchodziło mnie czego chcą inni, bo wg mnie bezpieczeństwo było priorytetem numer jeden. Z czasem jednak zrozumiałem, jaki wielki błąd popełniam. Tak bardzo zależało mi na bezpieczeństwie, że procesor i wielu innych nie miało czasu dla siebie, a ja sam jadłem więcej RAMu niż inni, kompletnie o tym nie pamiętając. Uświadomiłem sobie to w końcu i zacząłem o siebie dbać, nie opuszczając się jednocześnie w tak ważnej kwestii, jak bezpieczeństwo.

Dokładnie tak. Kiedyś Emsisoft był pamięciożerną kobyłą z wysoką wykrywalnością spyware. Najlepiej służyła użytkownikom jego darmowa edycja działająca jako skaner antyspyware. Tylko antyspyware, bo wtedy jeszcze nie zawierał silnika antywirusowego. Płatnej wersji brakowało wielu funkcji, a sama nie zawierała nic, co przeszkadzałoby w wyłączeniu jej przez dowolną szkodliwą aplikacje. Estetycznie również było gorzej, aczkolwiek nie było źle. Wysoka wykrywalność ratowała reputację darmowego skanera, który poza wykrywalnością przecież nie musi mieć w sobie za wiele. Z biegiem lat jednak stopniowo poprawia się stan programu...

Na aktualną chwilę Emsisoft jest bardzo dobrym programem antywirusowym oraz antyspyware w jednym z rozbudowaną konfiguracją i wieloma funkcjami. Dobrym dodatkiem do ochrony jest także dosyć zaawansowana blokada podejrzanych zachowań. Aplikacja zajmuje mało miejsca w RAMie, bo jedynie do 50 MB i nie powoduje większego zwolnienia starszego komputera, co jest oczywiście bardzo ważne. Strażnik spełnia bardzo dobrze swoje zadania: blokuje połączenie w przypadku pobierania szkodliwego oprogramowania, nie pozwoli zapisać na dysku zainfekowanych plików, a także ich otwierać czy modyfikować. Nie pozwoli się sam wyłączyć, wymaga hasła do ustawień, a także samego wyłączenia. Zawiera dosyć ciekawe rozwiązanie związane z wykrywaniem podejrzanych zachowań, jakim jest podpowiedź dzięki statystykom wyboru decyzji dla użytkownika w przypadku niepewności co do zdecydowania czy przepuścić zachowanie danego programu, czy jednak nie. Bardzo fajną funkcją jest również nałożenie ograniczeń na zwykłych użytkowników, jeżeli chodzi o większość opcji programu, ponieważ może się to przydać np. w szkołach, aczkolwiek w domach oczywiście również.

Wykrywalność stoi prawdopodobnie na bardzo wysokim poziomie też ze względu na silnik antywirusowy Ikarusa, który jednocześnie jest nadwrażliwy. Nadwrażliwość ta jest bardzo krytykowana przez wielu mających do czynienia z Emsisoft Anti-Malware. W połączeniu z rozbudowaną funkcjonalnością i konfiguracją czyni aplikację niezrozumiałą dla przeciętnego użytkownika komputera przyprawiając o ból głowy, kiedy zostają skasowane jakieś pliki wymagane do działania systemu operacyjnego i na to należy zwrócić uwagę. Oprogramowanie to nie jest prawdopodobnie skierowane do użytkowników, którzy chcą zainstalować i zapomnieć. W takim wypadku dobrym wyborem może okazać się AVG, Avast czy inny darmowy lub płatny odpowiednik.
Emsisoft jednak cały czas zmierza do usprawnienia swojego pakietu zabezpieczającego i jednocześnie zwiększania jego wydajności, co widać wyraźnie z upływem czasu. Być może z czasem stanie się on bez najmniejszych wątpliwości bardzo dobrym wyborem nawet dla przeciętnego użytkownika komputera. W moim odczuciu dla kogoś świadomego, że trzeba obchodzić się z nim ostrożnie, powinien być odpowiedni. Dodatkowymi aplikacjami zawartymi w Emsisoft Anti-Malware są HiJackFree oraz BlitzBlank dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Pierwsza służy do zorientowania się, który proces może szkodzić komputerowi, tzn. być niewykrywany przez skaner, ale kwalifikować się do Malware. Druga zaś pozwoli usuwać pliki, wpisy rejestru, sterowniki, których podczas działania systemu usunięcie jest niemożliwe (jeszcze nieprzetłumaczona, ponieważ niedawno się pojawiła). Do kompletu można doinstalować
jakiegoś dobrego darmowego Firewalla i mamy komplet bardzo dobrej ochrony.

Wszystko to sprawia, że Emsisoft Anti-Malware jest bardzo dobrym pakietem zabezpieczającym dla świadomych użytkowników, którzy chcą mieć ochronę na wysokim poziomie. Polecam.

06.01.2011 03:47 | Recenzja do wersji 5.1.0.4

Komentarze

  #312 04.07.2015 21:00

Na rok za darmo dla internautów z Polski: http://www.emsisoft.com/en/order/thirdparty/pcformat1508/

PISowiec   3 #311 03.06.2015 15:45

@szymonx20: U mnie maksymalnie pobiera 100 MB, lecz przeważnie poniżej 50 MB. Warto jego zainstalować.

szymonx20   1 #310 26.05.2015 20:07

Napiszcie mi czy pobrać ten program? Czy zajmuje dużo miejsca w pamięci? Bardzo proszę o odpowiedź

MrBoombastic   1 #309 15.04.2015 20:55

Wykrył to, czego nie wykrył ADWCleaner, MBAM, Eset oraz Avast narzędzie do czyszczenia przeglądarek.

Karol Kurczuk   9 #308 03.01.2015 22:37

@Shaki81: Ja mam 2 gb

Shaki81 MODERATOR BLOGA  25 #307 03.01.2015 22:26

@Karol Kurczuk: Przy dzisiejszym sprzęcie nie jest to aż takim problemem.

  #306 02.11.2014 17:11

Proponuję przetestować nową wersje w pakiecie z zaporą - lekki , małe użycie pamięci i wysoka wykrywalność.
http://avlab.pl/emsisoft-internet-security-9-przeglad-mozliwosci-i-test

Karol Kurczuk   9 #305 25.09.2014 10:34

Dużo pamięci potrzebuje, ale jest skuteczny

Benedikt   4 #304 22.09.2014 22:00

Emsisoft Anti-Malware na 6 miesięcy
Use russian IP (rosyjskie proxy)
1.Go to the promotions
http://www.emsisoft.com/ru/order/thirdparty/cobi1409/
To avoid blocking the key must be activated for 3 months
The countdown will be made from the date of receipt.

Benedikt   4 #303 22.09.2014 22:00

Emsisoft Anti-Malware na 6 miesięcy
Use russian IP (rosyjskie proxy)
1.Go to the promotions
http://www.emsisoft.com/ru/order/thirdparty/cobi1409/

  #302 16.07.2014 23:58

@Przemo78: nie widzę związku udostępnij wystarczy udostępnić w ustawieniach dotyczących ustawień zaufanych sieci
to zależy od tego czy twój komputer udostępnia fifirifi lub jesteś użytkownikiem, ustawienia dhcp i numer sprzętowy karty sieciowej ... wystarczy poczytać .
ps nie piszę dlatego że jestem fanem tego programu . po prostu lubię testować

Przemo78   5 #301 15.07.2014 13:58

@badfaja (niezalogowany): wi fi też odcinał bo miał przypisane klawisze?

  #300 15.07.2014 11:16

@Przemo78: nie jest beznadziejny tylko użytkownik który nie potrafi ustawić programu też zainstalowałem na próbę ten pakiet i wystarczy zmienić domyślne skróty ... i dlatego 90 komentarzy jest nie wiarygodna ..

Przemo78   5 #299 12.07.2014 23:06

beznadzieja, najpierw online armor uniemożliwił mi korzystanie z liter ł i ń (wszystkie inne działały) i co parę minut odcinał Wi Fi. Po odinstalowaniu wszystko wróciło do normy.

Komentarze do poprzednich wersji

Benedikt   4 #298 28.04.2014 10:59

@Piri33 (niezalogowany): Każdy włącznie z systemowym .Jeśli nie systemowy to możesz zainstalować np.Online Armore Free,Privatefirewall,z każdym z tych programów współpracuje bez problemów zresztą OA to ta sama firma.

memnon   6 #297 14.04.2014 12:43

Emsisoft Anti-Malware za darmo na pół roku : http://www.emsisoft.com/promo/1404pcformat .
A tak poza tym od dawna jest nowa wersja Emsisoft Anti-Malware 8.1.0.40 , od 15 lutego .
Za darmo oczywiście tylko dla czytelników PCFormat .

  #296 12.04.2014 01:24

Program faktycznie dostępny w PC FORMAT :) Tylko jaki zewnętrzny firewall będzie z nim współpracował? A systemowy z W7? Xp?
Przydałaby się już też bardziej aktualna recenzja programu niż ta z 2011 roku i dotycząca jednak starszej wersji programu 5.x :/

Benedikt   4 #295 04.04.2014 18:44

W Poniedziałek dostępna będzie w PC FORMAT wersja na 6m-cy.

Łukash   8 #294 12.08.2013 18:44

Z każdą nową wersją EMSI AM coraz lepiej sobie radzi i coraz lepiej wykorzystuje zasoby systemu, po zmianie silnika nie dostałem jeszcze żadnego FP. Genialny program.

cephei   9 #293 19.09.2012 09:53

Faktycznie. Nowy Emsisoft to zdecydowanie mniej fałszywych alarmów. Ale widoczne było to już wczesniej. Ciekawe jak sprawa się będzie miała przy zmianie silnika.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.