r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 47.0.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowoczesnymi standardami internetowymi, zapewniając wsparcie dla HTML5 i CSS3, a także szybko renderując witryny. Jest to jednocześnie program, który dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także pozwala na znaczne rozszerzenie swojej funkcjonalności za pomocą darmowych dodatków. Firefox w przeciwieństwie do Chrome i Internet Explorera pozwala na znacznie większe dopasowanie programu do potrzeb użytkownika.

Galeria programu

Program po instalacji oferuje najważniejsze funkcje przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu. Firefox, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego.

Firefox zapewnia wysoką zgodność z HTML5 i CSS3, wspiera także połączenia HTTP/2. Dzięki przesyłanym przez Mozillę informacją chroni użytkownika przed fałszywymi stronami internetowymi. Aplikacja integruje się z funkcjami interfejsu Windows (np. wskaźnik pobierania pliku), pozwala także na skorzystanie z wbudowanych, bogatych opcji przeznaczonych dla twórców stron internetowych. Dzięki Firefoksowi nie tylko przeglądniemy strony, ale także stworzymy zupełnie nowe.

Firefox posiada system izolacji procesów, dzięki któremu awaria dodatkowych wtyczek (np. Flash) nie powoduje utraty danych i zamknięcia całej przeglądarki. Skorzystać możemy także z funkcji zaawansowanego grupowania kart (Panorama) i wbudowanego komunikatora głosowego Hello. Od pewnego czasu użytkownicy Firefoksa mogą dodatkowo używać zintegrowanych usług internetowych jak choćby magazynu do przechowywania stron Pocket.

Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu ogromna ilość rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Dzięki rozbudowanym rozszerzeniom użytkownik jest w stanie spersonalizować przeglądarkę, w stopniu nieosiągalnym dla osób korzystających z Google Chrome.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Firefox w naszym teście przeglądarek internetowych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Świetlana przyszłość Firefoksa? Mozilla prezentuje nowy harmonogram prac

41
OPROGRAMOWANIE 19.07.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

W ostatnim czasie nie możemy narzekać na wysyp nowości w kolejnych kompilacjach przeglądarki Firefox, choć nowe i ważne funkcje pojawiają się sukcesywnie w wersjach testowych. Szczególnie apetycznie prezentuje się tutaj możliwość tworzenia kontenerów z różnymi tożsamościami, choć długo oczekiwanych funkcji jest znacznie więcej. Dziś Mozilla opublikowała informacje o tym, jak w najbliższym czasie będzie się prezentować przyszłość Firefoksa. Nowy harmonogram informuje o zdecydowanej większości funkcji, których implementacji w niektórych przypadkach spodziewaliśmy się już jakiś czas temu.…

Mozilla się rozdrabnia: pojawi się nowy bezimienny wariant Firefoksa

20
OPROGRAMOWANIE 15.07.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Jeśli chodzi o wszelkiej maści wersje testowe przeglądarki Firefox, to Mozilla oferuje ich dość duże rozróżnienie. Oprócz testowych, mamy jeszcze do dyspozycji wydanie deweloperskie, a wkrótce to bogate portfolio zostanie jeszcze bardziej rozszerzone. Tym razem o przeglądarkę, która ma odpowiedzieć na potrzeby twórców rozszerzeń. Aktualnie plan wydawniczy Firefoksa jest dość złożony. Mamy zatem aktualną wersję stabilną, wersję ESR z wydłużonym wsparciem, która często jest bazą dla budowania innych przeglądarek, wersję beta, wersję Aurora i Developer Edition, a także nocne kompilacje. Okazuje…

Recenzje użytkowników

Szybkość, znacznie lepsza płynność (włączona elektorliza)
Zużycie procesora przy oglądaniu video.
ocena użytkownika

Na początku włączyłem wersję prosto po aktualizacji i brak różnicy w szybkości i płynności. Elektroliza była wyłączona, więc kilka zmian w about:config i ponowiłem testy. Jestem więcej niż zadowolony, bo w końcu lisek działa tak jak powinien na początku. Nie mam mocnego laptopa. Dual-core 2GHz i 1GB Ramu, do tego Windows XP. Zmiany więc u mnie były dość mocno widoczne. Strony przeładowane flaszami zawsze zacinały przy przewijaniu, teraz bez problemu, mam otwartych takich stron kilka i wszystkie chodzą płynnie! Niestety nie ma róży bez kolców. Filmy w 720p lubią się lekko ścinać, choć nie tak bardzo jak we wcześniejszych wersjach przeglądarki, osiągając nawet 100% zużycia procesora. Na KmPlayer przy dobrym materiale 1080p mało kiedy przekracza 50%, a to spora różnica. Jak dopracują mniejsze zużycie procesora podczas oglądania video, będzie to przeglądarka idealna ;)

16.07.2016 22:23 | Recenzja do wersji 47.0.1
Wygodna, duża ilość dodatków. W miarę stabilna.
Nie pasują jej co niektórzy...
ocena użytkownika

"Nie pasują jej co niektórzy" Znalazłem takiego "kogoś" strona facebook.com Po otwarciu strona jest nie stabilna. Nie działa część funkcji. Przy próbie odtwarzania plików video następuje przerwanie i wygenerowanie komunikatu o błędzie.
Na innych stronach nie wychwyciłem nic tego rodzaju zakłóceń.
Mimo ostatnich niedociągnięć Mozilla moim zdaniem należy i tak do najlepszych przeglądarek.
Pójście na wyłączenie Adobe FlashPlayer-a nie było chyba do końca przez programistów Mozilli przemyślane.

16.06.2016 22:18 | Recenzja do wersji 47.0
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Palmer   1 #11509 21.07.2016 13:13

Kiedy zainstalowałem obecną wersję Firefoxa, elektroliza była wyłączona, ale postępując zgodnie z tym co napisała jedna z osób w komentarzach, bez problemu włączyłem elektrolizę. Tak samo ją wyłączyłem przez about:config. Proszę przeczytać wcześniejsze komentarze, znajduje się tam schemat jak to zrobić.

Bartosz82   2 #11508 21.07.2016 00:07

@Palmer: jak to wylaczyles ?

Autor edytował komentarz w dniu: 21.07.2016 11:45
bartzz2k   3 #11507 20.07.2016 23:31

@Palmer: pierwsze słyszę, mi działa bez problemów, ale jak już mówiłem co komp to obyczaj :/

Palmer   1 #11506 20.07.2016 16:13

Elektroliza niestety ma dość sporą wadę, takie jak zużycie Ramu oraz procesora. Koniec końców, wyłączyłem tą nową funkcję.

Palmer   1 #11505 20.07.2016 15:15

@bartzz2k: Mozilla od jakiegoś czasu ma problem z Twitterem, wystarczy poszukać w Google. Jak zmuszę ją do odtwarzania video przez about:config, to wtedy nie działa mi video choćby na You Tubie...

bartzz2k   3 #11504 20.07.2016 13:29

@Palmer: DA ogólnie ma problemy sam ze sobą nawet na innych przeglądarkach, a problemu video na TT (jestem aktywnym userem) nigdy nie widziałem, co komputer to obyczaj

bartzz2k   3 #11503 20.07.2016 13:27

@Bogdan_G: nigdy ghostery... oni sprzedawali dane jakie uzbierali, lepiej nie korzystać z dodatków, które nie są polecane na http://privacytools.io/ taka dobra rada po prostu :)

Palmer   1 #11502 19.07.2016 21:26

Znalazłem kolejne błędy. Nie wyświetla poprawnie strony DeviantArt, kiedy zaznacza się, żeby pokazywało najnowsze obrazy. No i chyba najbardziej dziwny problem, brak wyświetlania video na Twitterze. Smartfon robi to bez problemu na zwykłej systemowej przeglądarce...

Palmer   1 #11501 19.07.2016 16:15

Po kilku dniach użytkowania stwierdzam, że Mozilla ma nadal problem z awariami, ale tym razem zdarzają się przy wyłączaniu, a nie jak wcześniej w trakcie przeglądania. "Bogdan_G", pobieranie z "Dobrych Programów" przez Firefoxa działa bez problemu ;)

Bogdan_G   16 #11500 19.07.2016 10:54

@Palmer: Co Ci powiem, to Ci powiem, ale Ci odpowiem, że w ten sposób Firefox zacznie blokować pobieranie na dobrychprogramach, a przepuści wszelkie szpiegostwo "zaufanych firm", czyli google i takich innych.
Tracking protection wyłącza się, bo ten moduł tylko muli w przeglądarce. Instaluje się Disconnect, albo Ghostery, i szpiegostwo, malware i przekierowania, szkodliwe gadżety, się nawet nie ładują na stronach. Firefox dostaje skrzydeł.

  #11499 19.07.2016 08:02

Po zainstalowaniu FF przyśpieszył (Windows10). Generalnie jakby wszystko lepiej. Niestety pojawił się problem. W momencie próby logowania na Allegro strona się kaszani. Traci normalny wygląd i robi się czysto tekstowa z ponakładanym tekstem na siebie, bez możliwości zalogowania. Odinstalowanie FF i ponowne zainstalowanie nic nie dało. Podobnie źle wygląda strona Pobierz dodatki. Zniknął też Adblock i Downloadhelper. Próba ich zainstalowania kończy się komunikatem o błędzie. Wielokrotnie pojawia się komunikat "Połączenie nie jest bezpieczne" . Pod tym względem to porażka.

J3RZY62   1 #11498 17.07.2016 14:06

@QS3: Hello i Pocket można też wyłączyć bardzo przydatnym dodatkiem do przeglądarki Classic Theme Restorer, polecam ten dodatek.

Palmer   1 #11497 17.07.2016 08:29

Chcecie naprawdę przyśpieszyć Firefoxa, to włączcie ochronę przed śledzeniem. Dzięki temu jest mniej reklam. Wpisujemy "about:config" i szukamy: "privacy.trackingprotection.enabled" dajemy na TRUE. Resetujemy przeglądarkę i gotowe ;)

QS3   6 #11496 17.07.2016 05:06

U mnie 47.0.1 chodzi bardzo dobrze na Windows 10 Pro. X64.
Używam też jednocześnie tak dla testu wersji Aurora tzn. teraz już nie ma aurory tylko FirefoxDeveloperEdition
i jak na razie też jest wszystko w porządku , fajne jest to że FirefoxDeveloperEdition korzysta z własnego profilu , a nie z profilu Firefoxa , a jak ktoś by chciał korzystać z jednego profilu Firefoxa to można to sobie ustawić w opcjach przeglądarki.
Oczywiście Hello i Pocket całkowicie wyłączone w about:performance i extensions.pocket.enabled w about:config .
Polecam w ten sposób wyłączyć Hello i Pocket bo tylko w ten sposób można to wyłączyć całkowicie .

Autor edytował komentarz w dniu: 17.07.2016 05:17
J3RZY62   1 #11495 16.07.2016 18:39

Jak Wam chodzi Firefox 47.0.1 ?
Ja jestem zadowolony z tej wersji.

Bogdan_G   16 #11494 14.07.2016 01:37

@Bartosz82: Masz już rekordowo niskie zużycie pamięci na onecie. Jak przesadzisz, to orżniesz Firefoxa z podstawowych funkcji i może Ci przestać działać normalnie. Fakt, że są aplikacje, żeby zmniejszyć zapotrzebowanie Firefoxa na pamięć. Ale to zawsze odbywa się jakimś kosztem. Będzie pokazywać mniej zużycie RAM, a pokaże większe zużycie CPU. I nie będzie to lekko dla procesora, zacznie się grzać, usłyszysz chłodzenie.
Masz b. dobrze i za bardzo się nie staraj, żeby popsuć.
Inna sprawa, to dla mnie - onet nie istnieje.

Bartosz82   2 #11493 14.07.2016 01:11

@Bogdan_G: A co jeszcze można wyłączyć lub włączyć żeby firefoxowi było lżej ? obecnie przy jednej karcie przy uruchomionej stronie onet.pl zajmuje mi ponad 150 MB pamieci

bartzz2k   3 #11492 13.07.2016 15:59

@hins: elektroliza jest w nightly, czyli w wersji 50

Bogdan_G   16 #11491 12.07.2016 11:58

@Bartosz82: To nie są takie odrębne procesy, jak w chrome. To rozdzielenie procesów Firefoxa na rdzenie procesora. Jeśli masz przykładowo cztery rdzenie, to możesz zobaczyć cztery procesy Firefoxa. Na jednoprocesorowym sprzęcie zobaczysz wielkie nic więcej, tylko wbudowany moduł będzie mulił.
Wyłączyć! Bez tego foxowi będzie lżej.

  #11490 11.07.2016 18:19

@Pablo79: Potwierdzam, Firefox jest żwawszy i jak na razie żadnych problemów. :)

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.