r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Firefox 49.0.2

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Firefox to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Aplikacja świetnie radzi sobie z nowoczesnymi standardami internetowymi, zapewniając wsparcie dla HTML5 i CSS3, a także szybko renderując witryny. Jest to jednocześnie program, który dba o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników, a także pozwala na znaczne rozszerzenie swojej funkcjonalności za pomocą darmowych dodatków. Firefox w przeciwieństwie do Chrome i Internet Explorera pozwala na znacznie większe dopasowanie programu do potrzeb użytkownika.

Galeria programu

Program po instalacji oferuje najważniejsze funkcje przydatne podczas codziennego korzystania z Internetu. Firefox, posiada intuicyjny interfejs, oferuje możliwość przeglądania stron w kartach oraz blokowania wyskakujących okien. Przeglądarka posiada wbudowane mechanizmy sprawdzania pisowni tekstu wprowadzanego przez użytkownika na stronach internetowych. W przeglądarkę został wbudowany menadżer pobierania plików, umożliwiający wznowienie pobierania pliku w przypadku zerwania połączenia internetowego.

Firefox zapewnia wysoką zgodność z HTML5 i CSS3, wspiera także połączenia HTTP/2. Dzięki przesyłanym przez Mozillę informacjom chroni użytkownika przed fałszywymi stronami internetowymi. Aplikacja integruje się z funkcjami interfejsu Windows (np. wskaźnik pobierania pliku), pozwala także na skorzystanie z wbudowanych, bogatych opcji przeznaczonych dla twórców stron internetowych. Dzięki Firefoksowi nie tylko przeglądniemy strony, ale także stworzymy zupełnie nowe.

Firefox posiada system izolacji procesów, dzięki któremu awaria dodatkowych wtyczek (np. Flash) nie powoduje utraty danych i zamknięcia całej przeglądarki. Skorzystać możemy także z funkcji zaawansowanego grupowania kart (Panorama) i wbudowanego komunikatora głosowego Hello. Od pewnego czasu użytkownicy Firefoksa mogą dodatkowo używać zintegrowanych usług internetowych jak choćby magazynu do przechowywania stron Pocket.

Programiści Mozilli postawili na aktywny udział użytkowników w rozwoju. Powstała dzięki temu ogromna ilość rozszerzeń oraz tematów wizualnych. Na stronie dodatków użytkownik może znaleźć rozszerzenia pogrupowane na kategorie tematyczne. Wśród ciekawszych rozszerzeń można znaleźć te związane z obsługą gestów myszy, sprawdzaniem stanu kont pocztowych oraz czytników RSS czy akceleratory pobierania plików. Dzięki rozbudowanym rozszerzeniom użytkownik jest w stanie spersonalizować przeglądarkę, w stopniu nieosiągalnym dla osób korzystających z Google Chrome.

Test przeglądarek internetowych

Zobacz jak sprawdził się Firefox w naszym teście przeglądarek internetowych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Firefox nagradza użytkowników naklejką, czyli surfuj za darmo lub giń

67
INTERNET 17.10.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Firefox pozostaje jednym z najczęstszych wyborów, jeśli chodzi o przeglądarki, jednak nie sposób stwierdzić, że ma on w ostatnim czasie dobrą passę. Spore opóźnienia w implementacji funkcji wyczekiwanych przez społeczność od dawna, oraz imponujące tempo rozwoju Opery i Vivaldiego nie poprawiają sytuacji Liska. Mozilla postanowiła zareagować nową kampanią o nazwie Browse Free or Die, która jednak wywołuje pewne wątpliwości. Kampania zachęca użytkowników Firefoksa do podzielenia się swoimi wspomnieniami dotyczącymi pierwszego doświadczenia w formie odpowiedzi na kilka prostych pytań. Po tym w…

Nowa wersja przeglądarki Mozilla Firefox już dostępna: goodbye, Hello!

86
OPROGRAMOWANIE 20.09.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Przyzwyczailiśmy się już, że w zbliżonym terminie do użytkowników trafiają nowe wersje dwóch konkurujących ze sobą i popularnych przeglądarek. Pisaliśmy już dziś o dostępności nowej Opery z 40 z wbudowanym VPN-em, czas pochylić się nad zmianami w opublikowanej właśnie nowej wersji przeglądarki Mozilla Firefox, oznaczonej numerem 49. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w Firefoksie 49 największej zmiany nie stanowi nowa funkcja, a brak dostępności jednej z dotychczasowych. Mozilla zdecydowała, że czas zakończyć nieudany eksperyment z implementacją Hello – programu wykorzystującego API…

Recenzje użytkowników

Dosyć dobrze trzyma się standardów, bardzo wiele dodatków
Developerzy bardzo często grzebią w API, przez co starsze dodatki są bezużyteczne
ocena użytkownika

Zasadniczo jest to bardzo dobra przeglądarka której używam od lat. Niestety w ostatnich latach stała się nieco ociężała. Pomio niezbyt dobrej polityki zmian, chodzi o zmiany w API, da się żyć i nadal jest to przeglądarka z największą ilością dodatków. Jako jeden z niewielu programów posiada dodatek, dzięki któremu pasek zakładek jest pionowy. Póki co jest to realizowane jako dodatek w programie test pilot, i mam nadzieję że zostanie na stałe. Jedna z niewielu istotnych wad, dodatek Flash nie jest wystarczająco izolowany, a powinien być.

04.10.2016 13:13 | Recenzja do wersji 49.0.1
Szybkość, znacznie lepsza płynność (włączona elektorliza)
Zużycie procesora przy oglądaniu video.
ocena użytkownika

Na początku włączyłem wersję prosto po aktualizacji i brak różnicy w szybkości i płynności. Elektroliza była wyłączona, więc kilka zmian w about:config i ponowiłem testy. Jestem więcej niż zadowolony, bo w końcu lisek działa tak jak powinien na początku. Nie mam mocnego laptopa. Dual-core 2GHz i 1GB Ramu, do tego Windows XP. Zmiany więc u mnie były dość mocno widoczne. Strony przeładowane flaszami zawsze zacinały przy przewijaniu, teraz bez problemu, mam otwartych takich stron kilka i wszystkie chodzą płynnie! Niestety nie ma róży bez kolców. Filmy w 720p lubią się lekko ścinać, choć nie tak bardzo jak we wcześniejszych wersjach przeglądarki, osiągając nawet 100% zużycia procesora. Na KmPlayer przy dobrym materiale 1080p mało kiedy przekracza 50%, a to spora różnica. Jak dopracują mniejsze zużycie procesora podczas oglądania video, będzie to przeglądarka idealna ;)

16.07.2016 22:23 | Recenzja do wersji 47.0.1
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
adow2201   8 #11860 28.10.2016 06:48

@cyngiel 1: @jestem ze wsi napisał że Silverlight jest potrzebny ale ty ze swoim przyrośniętym ego tego nie zrozumiałeś.Java do oglądania filmów nie jest potrzebna=http://s5.ifotos.pl/img/222PNG_axpwwxw.png http://www.miejski.pl/slowo-cyngiel

Autor edytował komentarz w dniu: 28.10.2016 07:12
cyngiel 1   6 #11859 27.10.2016 17:28

@jestem ze wsi (niezalogowany): Co ma Silverlight do odtwarzania flash?
Nie wiem po co to piszesz, jak jasno napisałem, że nie potrzebny jest już flash, ponieważ prawie wszystkie strony dają materiały już w HTML5.
Te, które dają tylko w Silverlighcie nie odtworzysz ani z flashem, ani z HTML5 - więc dyskusja o niczym.

Maahir   2 #11858 27.10.2016 11:34

@cyngiel 1: W końcu rozwiązałem problem. Wina leżała po stronie systemu, ponieważ była to wersja 7 Professional N bez WMP i potrzebnych w systemie kodeków. Zainstalowałem pakiet Windows Media Feature Pack i teraz wszystko śmiga w html5. Dzięki za wcześniejszą pomoc.

cyngiel 1   6 #11857 26.10.2016 18:40

@jorg35x:
Chodziło mi raczej o odtwarzanie filmów w HTML5 jak napisałem, czyli obsługa takich stron jak:
CDA online, CDA, Filiser, Vimeo, Dailymotion, YouTube, Alltube, strony erotyczne, i wiele innych na których są treści filmowe.
Poza tym wiele gier chodzi obecnie z wtyczką Unity, więc zgoda na to, że są jeszcze jakieś "egzotyczne" strony wołające o Flash Playera, ale zgodzisz się ze mną, że obecnie to na prawdę rzadkość, żeby coś się nie odtwarzało bez Flash
Playera.

krzysiek255   13 #11856 26.10.2016 17:28

witam wpisuję w google firefox i wybieram firefox dobre programy i po zalogowaniu się na w/w stronę odsyła mnie od razu na główną stronę dobre programy zamiast być na firefox

  #11855 26.10.2016 14:54

@cyngiel 1: tak jak @Bogdan_G i @jorg35x piszą jest jeszcze potrzebny Flash , Silverlight na stronie Onetu i Vod,płaci ci ktoś za tą propagandę.

jorg35x   7 #11854 26.10.2016 12:24

@cyngiel 1: i tu się mylisz gry nie chodzą i jeszcze jest dużo stron co wymagają flasha jak ty wchodzisz tylko na DP to ci nie jest potrzebny.

Bogdan_G   16 #11853 25.10.2016 20:01

@cyngiel 1: Tak, wyświetla poprawnie i AFP poszedł won! Za to container szaleje. Na YT nie szaleje, nawet mam HD prawie 40000Kbps. Na innych portalach filmy mulą, mulą i pies z nimi tańcował.
A bez flasha nie ma grania...

cyngiel 1   6 #11852 25.10.2016 19:57

@jestem ze wsi (niezalogowany): Obecnie nawet bez żadnej wtyczki wszystko hula w HTML5.

cyngiel 1   6 #11851 25.10.2016 19:38

@Seed- (niezalogowany): Tyle, że na wszystkich tych stronach Firefox wyświetla filmy poprawnie bez Flasha.

http://s2.ifotos.pl/img/ppng_axpwwhw.png

Przy wyłączonym Flashu wszystkie filmy na tych stronach działają poprawnie.

http://s5.ifotos.pl/img/222PNG_axpwwxw.png

Więc nie wiem, dlaczego u kolegi nic nie działa.
Może faktycznie pozostaje mu instalacja Flasha:(
Tym bardziej dziwne, że w podanych przeze mnie wcześniejszych próbkach działają mu filmy w HTML5, więc nie wiadomo z jakiej przyczyny nie działają na podanych stronach.
Coś najwidoczniej blokuje odtwarzacze...HTML5 na wymienionych stronach, że wołają o flash playera a nie włączają mu odtwarzacza HTML5.
Na przykład na CDA w systemie bez Flasha włącza się (nie zawsze) odtwarzacz domyślny Firefoxa HTML5 i dodatkowo jest opcja przełączenia na górnej belce na odtwarzacz CDA HTML5, więc tak czy siak, któryś odtwarzacz HTML5 powinien się mu otworzyć bez flasha.

http://s5.ifotos.pl/img/12png_axpwwws.png

Z tego co opisuje tak się nie dzieje, tylko strona wola o Flash Playera, nie wiadomo z jakiego powodu.

Autor edytował komentarz w dniu: 25.10.2016 19:54
  #11850 25.10.2016 16:21

@Seed- (niezalogowany): po co aż tyle badziewia ja mam tylko to i wszystko śmiga jak ta lala. http://images81.fotosik.pl/114/ce25b12632c6a90b.png

  #11849 25.10.2016 13:02

@Maahir: Jeśli ci te strony nie chodzą to są dwie możliwości , albo coś z firefoxem , albo system walnięty.
Moja propozycja , pobierz firefoxa portable , następnie odinstaluj firefoksa systemowego.
Dograj flash player 32 lub 64 bit. w zależności od twojego systemu. I jeśli nie będzie nadal ci działać to znaczy że coś z systemem.
A tak wtyczki powinny wyglądać.
https://s9.postimg.org/mee8fo20v/WTYCZKI.jpg

Maahir   2 #11848 25.10.2016 11:53

@cyngiel 1: Każdy film na cda, vimeo, dailymotion, alltube.tv

  #11847 25.10.2016 08:59

Naprawili Firefox 49.02 Przy wczytywaniu stron już przyciski, Minimalizuj, Maksymalizuj, Zamknij, już są cały czas widoczne.

cyngiel 1   6 #11846 25.10.2016 00:18

@Maahir: To teraz daj linki do filmów, które ci się nie odtwarzają.

Maahir   2 #11845 24.10.2016 23:09

@cyngiel 1: Oba filmiki płynnie się odtworzyły. Zaktualizowany już wcześniej.

Autor edytował komentarz w dniu: 24.10.2016 23:14
cyngiel 1   6 #11844 24.10.2016 22:40

@Maahir: Wygląda na to, że obecnie na CDA przy braku wtyczki flasha, uruchamia się player HTML5 cda zintegrowany z usługą Chromecast(!), bez możliwości przełączenia na domyślny player HTML5 Firefoxa, lub jest to utrudnione, aby wymusić ten player do odtwarzania. Wcześniej było to dostępne na belce.
Mimo tego powinien ci działać ten odtwarzacz.
Powiedz wobec tego, czy odtwarza ci się ten filmik :
https://www.kickstarter.com/projects/589799990/the-native-tongue-posse-documenta...

Sprawdź też ten mały filmik:
http://www.e-zoner.pl/html/html5-wideo
i podaj co ci się wyświetli (czy się uruchamia)?

Poza tym oczywiście zaktualizuj Firefoxa do najnowszej wersji, jeśli nie masz 49.0.2.

Autor edytował komentarz w dniu: 24.10.2016 23:06
Maahir   2 #11843 24.10.2016 19:55

@cyngiel 1: Dzięki z góry! Usunąłem ublocka i dalej to samo, przy każdym filmiku na cda jest taki komunikat ,, Aby oglądać zaktualizuj swoją przeglądarkę albo zainstaluj wtyczkę flash, zainstaluj wtyczkę ze strony Adobe''. Na yt działa w html5.

Autor edytował komentarz w dniu: 24.10.2016 21:10
cyngiel 1   6 #11842 24.10.2016 19:49

@Maahir: Kazałem :) - nie aż tak, po prostu pomagamy sobie na tej stronie i czym więcej podasz informacji, tym szybciej da się ustalić, co jest nie tak.
Akurat tutaj jesteśmy użytkownikami Firefoxa i pomagamy sobie wzajemnie na tyle ile to możliwe, bo lubimy tę przeglądarkę i chcielibyśmy, żeby działała u innych dobrze.

Maahir   2 #11841 24.10.2016 19:30

@cyngiel 1: Tak, ale to inny laptop taki rodzinny, późnym wieczorem zrobię jak kazałeś.

Autor edytował komentarz w dniu: 24.10.2016 21:11
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.