Pobierz program Asystent pobierania włączony

Free Download Manager (FDM) to całkowicie bezpłatny akcelerator plików o rozbudowanych możliwościach.

Galeria programu

Program umożliwia pobieranie plików udostępniany za pomocą protokołów HTTP, HTTPS, FTP i BitTorrent. Posiada wszystkie możliwości jakie znaleźć można w tego typu programach - dzielenie plików na części i równoczesne pobieranie każdej z nich, wznawianie pobierania po przerwanych lub błędnych połączeniach, limitowanie zajętości łącza, planowanie pobierania z wyprzedzeniem, opcjonalne rozłączanie / wyłączenie komputera po zakończeniu pobierania, pobieranie filmików flash itd.

Ponadto posiada wbudowanego Eksploratora stron umożliwiającego przeglądanie odnośników wybranych witryn oraz zawartości serwerów FTP (również z opcją pobierania plików), a także Spidera HTML pozwalającego na pobieranie obrazu całych witryn.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prosta obsługa, mnogość opcji konfiguracyjnych,
problemy z kompatybilnością dodatków do przeglądarek,

FDM jest to typowy menedżer pobierania plików umożliwiający to czego od przedstawiciela takiego typu programów funkcjonalności.

Co oferuje więc ten program:

- mnogość opcji językowych,
- możliwość pobierania plików multimedialnych z otwartych zakładek w przeglądarce - przesuwamy wskaźnik myszy nad takową treść, klikamy i już się pobiera.
- możliwość stworzenia wersji portable - wystarczy wybrać odpowiednią opcję z menu i stajemy się posiadaczami wersji przenośnej FDM-a.
- możliwość skorzystania z opcji ściągania plików z obsługą mirrorów.
- opcja społecznościowa - możliwość dodawania / czytania o plikach przez nas ściąganych, które ktoś już wcześniej zapisywał u siebie.
- możliwość zapisu fragmentu / całości stron internetowych na dysku
- wybór trybu obciążenia łącza internetowego - możemy dobrać odpowiedni do realizowanych przez nas zadań mocniejszego bądź mniejszego obciążenia łącza internetowego
- dostępny nie odpłatnie (Licencja GNU)
- zdalna kontrola - mamy możliwość ustawienia np. nowego pobierania korzystając na komputerze sterując programem z innej lokalizacji.
- obsługa torrentów - jeśli komuś bardziej opowiada program bardziej rozbudowany posiadający wiele funkcjonalności niżli do każdego zadania stosowanie innego to ta aplikacja jest dla niego.
- podgląd audio/video bez konieczności pobierania do końca
- wspomaganie pobierania - podział danych do pobrania na sekcje i pobieranie kilku jednocześnie
- harmonogram - możliwość ustawienia, kiedy ma następować pobieranie

Podsumowanie
Przedstawione powyżej cechy charakteryzujące tą aplikację myślę, że powinny zachęcić chociaż do przetestowania przez osoby, które potrzebują menedżera pobierania plików. Program dostępny jest nie odpłatnie, posiada szereg zachęcających funkcjonalności, zaś co do posiadanych wad - w mojej ocenie program większych wad nie posiada, trzeba by mocno się czepiać - aplikacja stworzona do pobierania plików - i to czyni bez problemów, działa stabilnie - podsumowując aplikacja godna polecenia. Jednak jak we wszystkim pisanie słów nie jest odpowiednich miernikiem - są gusta i guściki - najlepszym sposobem samodzielne zapoznanie się z nim i ocenienie.

04.01.2012 18:45 | Recenzja do wersji 3.8 build 1173
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

Bezele   2 #489 18.01.2016 10:41

Czy znajdzie się ktoś, kto może mi wytłumaczyć jak w tym programie działa seryjne pobieranie plików? Właściwie to chodzi mi o ich kolejkowanie, czyli pobieranie pliku po zakończeniu pobierania wcześniejszego pliku, czy jest w ogóle taka "ewentualność" w tej aplikacji?

hummer   9 #488 13.01.2016 15:33

Kolejny znaffca się odezwał.

MrBeckham666   16 #487 13.01.2016 02:22

@80mentor: pobieranie z mirrorów to żaden pic na wode :) zrób sb testy to zobaczysz :) nie mówiąc o tym że np pobieranie przez akcelerator jest też wygodne chociażby z tego wzgledu że podczas pobierania nie musi być koniecznie odpalona przeglądarka.:) oczywiscie mirrory trzeba sb włączyć w FDM :)

80mentor   20 #486 10.01.2016 10:56

@hummer: Bez dobrej konfiguracji, ten akcelerator jest bezużyteczny. Inna sprawa że zarówno firefox, opera czy chrome jako przeglądarki szybciej pobierają pliki. A co torrentów, są do tego specjalistyczne programy. Wiadomo jakie. Summa summarum jak dla mnie wszystkie akceleratory to taki "pic na wodę"

szpon5   7 #485 25.12.2015 21:35

@hummer: Hehe, wiesz czemu było wyłączone? Bo Ja sam to wyłączyłem od razu po instalacji FDM. Bo myślałem, że to będzie działać na takiej zasadzie, że będzie mi automatycznie sugerować pobieranie filmu jak będę na stronie. A Ja nie cierpię jak program sam mi coś kombinuje w przeglądarce, wyświetla jakieś swoje sugestie, komunikaty itp... Im mniej tego, tym lepiej, dlatego wyłączyłem tę opcję od razu jak zainstalowałem FDM.

Ale myliłem się co do niej, bo nie jest wcale ta opcja upierdliwa, no a do tego jest niezbędna, aby jak wspomniałem, można było pobierać z FB (oczywiście wcześniej nie wiedziałem, że będzie niezbędna do tego, hehe). U Ciebie ta opcja monitorowania wideo jest włączona, bo sam napisałeś, że nie zmieniałeś opcji pobierania w FDM, zostawiłeś jak jest domyślnie.

To pierwsza rzecz. A druga to taka, że po prostu cały czas chciałem pobierać nie z tej zakładki, dodawałem URL video do tej pierwszej Pobieranie, a ta zakładka do tego nie służy, do pobierania video z FB. Ta druga zakładka do tego służy, no o niej wspomniałem już wcześniej ;).

Ok, wszystko już chyba wyjaśnione :D

hummer   9 #484 25.12.2015 20:05

To cieszę się że teraz działa:) Nie wiem tylko, czemu u mnie to monitorowanie flasz było od początku zaznaczone... może dlatego że używam IE11 i jakoś się to "ustawiło" podczas instalacji, nie mam pojęcia. OK mniejsza o to, grunt że działa!

szpon5   7 #483 25.12.2015 19:53

@hummer: Problem rozwiązany. Trzeba było włączyć monitorowanie wideo (miałem wyłączone), zrestartować przeglądarkę i FDM, i potem w FDM kliknąć + (dodaj pobieranie), ale nie to pierwsze (z zakładki Pobieranie), tylko to drugie z zakładki "Pobieranie plików wideo flash".
Troszkę dziwne, że tak trzeba było zrobić, gdyż pobieranie filmików z YouTube działa od razu, czyli z wyłączonym monitorowaniem wideo oraz z tej pierwszej zakładki ze zwykłą opcją Pobieranie. A niestety z Facebookiem jest troszkę inaczej :P. Ale na szczęście sprawa załatwiona :).

Dzięki hummer, że chciałeś pomóc ;)

hummer   9 #482 25.12.2015 17:41

Ucięło mi jedno słowo, chodziło oczywiście o formaty plików/nagrań. Otworzyłem pierwszą lepszą stronę na Fb, i tam w pierwszym lepszym linku po kliknięciu pokazuje mi się zawsze takie coś: http://vpx.pl/image/dLI3 ORAZ http://vpx.pl/image/dLI9

Zawsze miałem takie opcje pobierania, niezależnie od wersji Windowsa: na W. Vista, na Siódemce, na W. 10. Poszukaj na tym Forum, o którym wspomniałem wcześniej : http://www.freedownloadmanager.org/board albo wpisz w Google frazę typu: FDM i Facebook, czy coś w tym ztylu, z pewnością ktoś mający podobny problem znalazł rozwiązanie.

szpon5   7 #481 25.12.2015 17:02

@hummer: Jakie "Formaty znalezione na tej stronie"? Ja tego nie widzę, jak u Ciebie wygląda okno pobierania? U Mnie tak:
http://goo.gl/1UXV6Y

hummer   9 #480 25.12.2015 16:09

Niestety, nigdy nie zmieniałem opcji "fabrycznych" związanych z samym pobieraniem:( Najczęściej klikam w przycisk "Pobierz w FDM", który pojawia się tuż nad danym filmem (w formie prostokąta) - zarówno na Fb jak i na YouTube. Jeśli jednak takowy się nie pojawia, wówczas pr. przyciskiem myszki klikam na dany film i wybieram polecenie "Kopiuj url/Copy url" (w zależności od języka strony), po czym klikam przycisk "+" w FDM i wklejam w/w link.

W nowo otwartym oknie pojawiają się opcje pobierania o nazwie "Formaty znalezione na tej stronie", tam wybieram format plików (np. webm, mp4, flv, itd.) - w przypadku YT jest więcej opcji aniżeli na Fb.

No i to wszystko co mogę powiedzieć, nigdy nie miałem żadnych plików typu index.html ani żadnych innych wtyczek. Na stronie domowej FDM jest Forum i tam jest sporo pomocnych informacji (niestety po angielsku), może tam spróbuj, bo ja nie wiem co jeszcze powiedzieć:(

szpon5   7 #479 25.12.2015 15:47

@hummer: Sprawdzałem z końcówką linku http oraz https, z wpisanym loginem i hasłem do FB oraz bez. I tak ciągle pobiera się sam plik index. Może coś ustawiałeś w programie po swojemu, może jakiś addon masz? Podpowiedz proszę coś :)

hummer   9 #478 25.12.2015 15:08

Pobiera u mnie bez żadnych problemów, zarówno jako dodatek do przeglądarek jak i via sam program.

szpon5   7 #477 25.12.2015 15:00

@hummer: Nie, nie pobiera ;). I nie mówię o rozszerzeniu do przeglądarki, tylko bezpośrednio przez program. A więc uruchamiam FDM, klikam na duży + (Dodaj pobieranie), wklejam link do filmu z FB, no i pobiera się tylko jakiś index.html

hummer   9 #476 24.12.2015 14:24

Pobiera wszystko z Fb, niezależnie od przeglądarki.

szpon5   7 #475 14.12.2015 13:48

Program nawet nie potrafi pobrać filmiku z Facebooka, nie rozpoznaje tego serwisu. A przecież Facebook to nie jest mało popularne coś tam. No żeby manager do pobierania plików tego nie potrafił, ech.

hummer   9 #474 29.11.2015 19:18

Jeszcze jedna wskazówka dla korzystających z przeglądarki Opera. Jeśli chcecie zainstalować wtyczkę FDM, można ją pobrać ze strony z rozszerzeniami dla Chrome, wcześniej jednak należy pobrać wtyczkę umożliwiającą pobieranie plugin-ów przeznaczonych dla Chrome:
https://addons.opera.com/pl/extensions/details/download-chrome-extension-9/?disp...

Gdy już ją zainstalujecie, wówczas dopiero można pobrać wtyczkę FDM:
https://chrome.google.com/webstore/detail/free-download-manager-chr/ahmpjcflkgii...

Sprawdzone na dwóch różnych komputerach oraz w kilku źródłach w necie:)

hummer   9 #473 24.11.2015 14:08

Jest już nowa wersja ver. 3.9.7 build 1625
http://www.freedownloadmanager.org/download.htm

Przy okazji, producent od jakiegoś czasu oferuje wersję beta 5, która tak bardzo poszła do przodu w zmianach, że jest nie do poznania. Próbowałem jej ale ma mnóstwo brakujących opcji z obecnej wersji, więc jak na razie radzę wstrzymać się z jej instalacją. Zainteresowanym podaję jeden z linków http://www.freedownloadmanager.org/landing5.htm

Riddick161   2 #472 23.11.2015 16:03

Dlaczego nie można pobrać filmów? nie ma tej ikonki w odtwarzaczu filmu jak kiedyś...ktoś wie w czym polega problem?

przekas   4 #471 23.06.2015 14:02
  #470 30.05.2015 00:36

@eenie (niezalogowany): Po kliknięciu na przezroczyste,niebieską ikonę programu (strefa zrzutu) wyświetlają się opcje rozpocznij/zatrzymaj wszystkie pobierania.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.