Pobierz program Asystent pobierania włączony

Glary Utilities to darmowa edycja zdobywającego sporo pozytywnych komentarzy programu przeznaczonego do optymalizacji pracy komputera działającego w oparciu o system Windows.

Galeria programu

Narzędzie przyjęto ze sporym entuzjazmem wśród zagranicznych użytkowników nie tylko ze względu na prostotę obsługi, ale przede wszystkim za szybkość i skuteczność działania. Glary Utilities został zaopatrzony w dziesiątki modułów przeznaczonych m. in. do czyszczenia dysku z zbędnych plików, naprawiania skrótów i wpisów w rejestrze, odinstalowywania niepotrzebnych programów, optymalizacji pamięci, defragmentacji rejestru, zarządzania menu kontekstowym, szyfrowania plików, kasowania i odzyskiwania danych, łączenia i dzielenie plików, wyszukiwania pustych folderów czy analizy dysków.

Dodatkowo program został wyposażony w menu Konserwacja, w którym za pomocą 2 kliknięć myszką można przeprowadzić pełen proces optymalizacji systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

intuicyjny, prosty w obsłudze, szybki i dość skuteczny
bardzo wrażliwy na aktywne konkurencyjne programy tego typu, zainstalowane w naszym systemie
ocena użytkownika

Warto skorzystać z wersji PRO, które co jakiś czas są dostępne w pełnych komercyjnych wersjach Software Giveaway lub Topsoft. Ogólnie jest to dość dobry program, który jednak wymaga nieco więcej wiedzy, na temat naszych działań w systemie operacyjnym. Radzi sobie znakomicie w optymalizacji i czyszczeniu nie potrzebnych plików, potrafi także usunąć z naszych dysków dane, które nie powinny być już w żaden sposób wykorzystywane. Nie powinno się go stosować przy innych podobnych aktywnych narzędziach w naszych systemach typu Wise Care, Advanced System Care, WinUtilities czy TuneUp, wtedy może trochę namieszać, ale to na nasze ciche pozwolenie, zresztą to dokładnie tak samo jak w przypadku antywirusów, który nie powinne znajdować się więcej, jak jeden aktywny.

01.11.2014 14:39 | Recenzja do wersji 5.11.0.23
darmowy
usuwa za dużo potrzebnych plików
ocena użytkownika

Nie polecam! Kiedyś może i był dobry, teraz spowalnia aniżeli przyspiesza komputer.
Mam nowy sprzęt, świeżo po formacie, przez dłuższy czas czyściłem ccleanerem i było wszystko ok. Wczoraj puściłem Glary Utilities i zaczęły sie problemy. Komputer zawiesił się, pierwszy raz od kiedy pamiętam.
Nie polecam!

07.08.2014 11:40 | Recenzja do wersji 5.5.0.12

Komentarze

siggma   4 #436 07.02.2015 19:10

Bardzo agresywny program, potrafi porządnie namieszać w systemie.

1fiesta   2 #435 02.02.2015 15:50

Ja zrezygnowałem z tego programu 2 lata temu

  #434 07.01.2015 09:19

Moje "tylko" zdanie: Z czasem pokażą się Komunikaty o błędach systemu Windows. Poprostu groźna aplikacja! Myślę, że po dłuższym używaniu programu, wcześniej czy później (około 30% użytkowników) i tak czeka format i czysta instalka systemu z powodu dużej ilości nagromadzonych błędów systemu :D

lucas_13579   2 #433 06.01.2015 10:23

jeden z lepszych programów w tej kategorii, jednakże po ostatnich jego aktualizacja na laptopie toshiba powoduje problem z klawiszami hotkeys

mmarekk   7 #432 22.12.2014 13:13

Nie bardzo rozumiem skąd te obawy czy informacje że nie dla początkujących, może niektóre moduły w sekcji zaawansowane, ale jak ktoś nie wie to po prostu nie tyka i tyle. Używam go od jakiegoś czasu razem z Auslogics BoostSpeed i nie ma między nimi żadnego konfliktu, Oba te programy robią nieco inne rzeczy i uważam je za dwa najlepsze w tej dziedzinie, konkurencja wysiada.
Glary napisany jest prostym zrozumiałym językiem i zawsze wiadomo o co mu chodzi, na szczególną uwagę zasługuje sekcja autostartu, pięknie rozbudowana i w tej formie nie spotkałem jej w żadnym innym tego typu programie, polecam.

Bogdan_G   10 #431 24.11.2014 12:37

@glarypro (niezalogowany): Zgadza się - To nie jest program dla początkujących. Jednak opis sugeruje odwrotnie: "ze względu na prostotę obsługi".
Można jakiś moduł wykorzystać, ale trzeba być zaawansowanym użytkownikiem komputera, żeby nie ryzykować.

  #430 21.11.2014 09:25

To nie jest program dla początkujących, używam od 10 lat na różnych systemach. Jest niezawodny.

Haron Night   2 #429 06.11.2014 07:32

Naprawdę skuteczny program polecam.

memnon   6 #427 18.09.2014 19:59
  #426 05.09.2014 13:07

potrafi czasami uszkodzić system gdy korzysta się niewłaściwie

memnon   6 #425 08.08.2014 19:38

Glary Utilities Pro za darmo : http://www.comss.info/page.php?al=Glary_Utilities_Pro_free , stare promo jeszcze z czasów wersji nr 2 ,ostatniej w miarę dobrej - miała nawet wersje portable , ale promocja działa i w najnowszej wersji .

macaleks   8 #424 23.07.2014 19:03

@Bogdan_G: No,no.Piszesz fakty o których mało kto wie.I filozofom sie nie śniło. Przyznam się,że o niektórych nic nie wiedziałem.Kilka musiałem wygooglać.Zacząłem oglądać ten świat prawie 20 lat przed Tobą.UNRRA'E pamiętam dokładnie.Potem byłem daleko.Obserwacja tego co się działo była trudna.W wielu stwierdzeniach dostrzegam trochę goryczy-tak mi się zdaje.Piszę dopiero teraz bo robiłem u kumpla format i były kłopoty z odzyskaniem klucza systemu.No i te procedury z kochanym Microsoftem trochę mnie zaabsorbowały.Pozdrawiam.Jeszcze raz będę te treści analizował.Ciekawe.

Bogdan_G   10 #423 22.07.2014 16:59

@macaleks: macaleks: Pamiętam paczki z UNRY. Jako nastolatek, strzelało się śrutami z wianka piasty rowerowej, z samopału, bo w 66 ormo burzyło bramy, gdy Wyszyński objeżdżał Lechistan na tysiąclecie. Czytało się książki Lema. Właśnie wizja skomputeryzowanej rzeczywistości z Powrotu z Gwiazd, podziałała ma mnie i jakoś nie mogę zapomnieć. Już wiele się spełniło z tej wizji. Więcej, niż z przepowiedni Nostradamusa. Cóż, uczucia mogą stać się gwoździem do trumny komputeryzacji. Jeszcze aby trochę.
Utrzymanie platformy informatycznej, na skalę półtora miliarda komputerów, to rynek usług. Cóż, chętni są i zarabiają na tym. Prawo jeszcze jest na tyle pobłażliwe, że usługodawcy aplikacji, zestawów aplikacji, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności prawnej, za szkody wyrządzane ingerencją ich oprogramowaniem.
Niewyobrażalne oszustwo tkwi w tym, że to rynek w większości wybrakowanych aplikacji, mało skutecznych, rozwijanych dopiero i mało skutecznych. Zdarzają się perły aplikacji napisanych przez mądrych programistów. Ale rynek jest zalany tandetą.
9-lab znajduje w instalacyjnych programach wise, zaszyfrowany dziwny plik, do którego nie ma dostępu. Wykryty jako szkodliwy. Nie ma tego w tych samych programach portable. Adobe instaluje przy okazji shockvawe, taki program swMSM, czyli dewelopera, szpiega. DoNotTrackMe przez miesiąc i kilka dni, zablokował 15 tysięcy szpiegów. Ciekawe, dlaczego DP unikają takich potrzebnych aplikacji i dodatków?
Nero sypie błędami uprawnień do plików. Konta administratora są ograniczane przez produkty AVG i inne. System chroni wirusy i nie pozwala ich się pozbyć. Celowe.

Tandeta musi być, bo to oparcie dla milionów deweloperów aplikacji. Nawet dopatrzyłem się oszustwa, że programiści znanych firm od antywirusów podrzucają paczki wirusów w necie, ale tak spreparowane, żeby ich produkty udowadniały skuteczność. A taki comodo łyka wirusy, jak śliwki. Pisałem o tym.
Poruszająca jest historia twórcy programu Gmer. Zaznał szczególnego prześladowania i hakerskich ataków.

Cóż, miesięczne wpływy z masowego spamu reklamowego, to miliardy dolarów. Jest to wielkie koryto do podziału. To by było tyle w temacie Glary Utilities.

Pozdrawiam

MrBeckham666   15 #422 22.07.2014 15:27

@Bogdan_G: ja glarego nie używam tylko go testowałem.

używam wise/ccleaner+ccenhancer+odkurzacz. defragmentacja dysku D defraglerem bo mam ssd i system działa jak swieży po formacie już dość długo.

napisałem błąd w komentarzu miało być używałem;]

Bogdan_G   10 #421 21.07.2014 21:18

@macaleks: No i zgadza się. Jest wielki wybór kombajnów do czyszczenia. Darmowe i płatne. Osobiście zetknąłem się z produktami ashampoo, wise, IObit, glarysoft, tuneup, auslogics, pcfighter, 360amigo. Jeszcze 5 lat temu dostawałem nauczkę. Glary nie rozpoznawał comodo, ani ccleanera, a czyścił rejestr i system, jak rzeźnik, aż gdzieś w 2010 roku, poprzez konflikt sterowników, narobił kłopotów z systemem. Musiałem z tego wyjść, nauczyć się usuwać nieusuwalne. Potem przejechałem się na szkodnikach z fighter. Tuneup mnie nie wykończył, bo po pierwszych uszkodzeniach rejestru i ograniczeniu konta użytkownika, to ja wykończyłem sławny tuneup.
Przyglądałem się narzędziom powyższych kombajnów. Każdy z nich ma ułomne narzędzia. Często groźne. Ograniczające...
Moja przygoda z komputerami zaczęła się siedem i pół roku temu. Musiałem się wszystkiego nauczyć. Jestem niemłody. Wnuki dwudziestoparoletnie rozwijają gospodarkę Albionu.
Od czterech lat, nie korzystam z ofert producentów kombajnów. W żadnym nie znalazłem nic takiego, co nie musiałbym zastąpić lepszym programem. Wszystko, to niestety, - tandeta.
Mam czyściutkie szybkie systemy. Szybko się uruchamiają. Ccleaner, czy odkurzacz po paru dniach, to często bywa, że nie umieją znaleźć więcej, niż 1MB śmieci.

macaleks   8 #420 21.07.2014 14:39

@Bogdan_G: Jeżeli już darmowy kombajn to Advanced SystemCare Free.Firma -bez reklamy- która go promuje ma dobre produkty.Jak dla mnie.Ale nikogo nie zachęcam.Próbowac można-zwłaszcza za free.Produkty Glarysoft mnie nie pasują.

Bogdan_G   10 #419 21.07.2014 13:34

@MrBeckham666: Staram się nie przesadzać. Glary "funkcji trochę przydatnych ma". Właśnie. Chodzi o poszczególne funkcje. Jeśli są narzędzia, do tego darmowe, których często nie musowo instalować, a które wykonują zadania wielokrotnie lepiej, niż odpowiedniki w kombajnie Glary, to trzeba przemyśleć, dlaczego Glary ma być wciśnięty, bo "Ty, ja i inni muszą go mieć!" - według reklamy.
Program do defragmentacji dysku? Są wielokrotnie sprawniejsze, niż w Glarym. Do defragmentacji rejestru? Też. Byle nie wise byle co. Takie WinMend Registry Defrag nie uszkodzi szczególnie wrażliwych kluczy, a zdefragmentuje rejestr wielokrotnie lepiej niż Glary. Zerowanie wolnych przestrzeni dysku, czy sprzątanie po poprzedniej instalacji systemu? To PrivaZer portable.
Po Glarym trzeba dużo cierpliwości, żeby innymi aplikacjami dokończyć to, co ten kombajn napoczął. Trzeba samemu sprawdzić. Po czyszczeniu rejestru Glarym, wystarczy użyć regseekera i sprawdzić, ile jeszcze ten znajdzie śmieci w rejestrze. Po Glarym trzeba po wyczyszczeniu ciasteczek, sprawdzić, ile tego zostaje w temporary internet files, czy ciasteczek np w Firefoxie.
No ale. Do systemu - ubranka są szyte. Często lichy materiał. Ktoś wymyślił zarabiania na tandecie.

memnon   6 #418 14.07.2014 19:17

Glary Utilities Pro za darmo przez 2 dni i 15 godzin : http://sharewareonsale.com/s/glary-utilities-pro-sale .

adasiekable92   1 #417 14.07.2014 12:24

Nie polecam, bo tym bardziej spowalnia komputer niż innym się zdaje.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.