r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gmail 4.4.0

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Klienty e-mail
Pobierz program w oficjalnym sklepie iTunes
lub zeskanuj:

Gmail jest oficjalną aplikacją pocztową usługi Google'a, której przejrzysty interfejs pozwala na szybkie zarządzanie zawartością skrzynki e-mailowej.

Galeria programu

Po włączeniu Gmaila pierwszy raz, ukazuje się ekran logowania, po którym pojawia się krótki samouczek pokazujący podstawowe możliwości. Po tych czynnościach aplikacja jest już gotowa do użycia. Nie znajdzie się w niej zaawansowanych funkcji wersji webowej, jak przekierowanie poczty, czy filtrowanie, jednak ze względu na charakter platformy, na której oczekuje się szybkiego dostępu do podstawowych funkcji, ograniczenie się twórców jest zaletą aplikacji. W Gmailu mamy dostęp przede wszystkim do podstawowych funkcji, jak odbieranie i tworzenie korespondencji z załącznikami (prócz plików można też dołączyć narysowany we wbudowanym edytorze obrazek).

Z lewej strony znajduje się menu, po którego rozwinięciu zobaczymy dostępne katalogi (wszystkie standardowe), a u góry jest panel przełączania się między kontami i dodatkowa zakładkami z ustawieniami aplikacjami. Niewątpliwą zaletą aplikacji jest wsparcie dla logowania do wielu kont oraz tzw. agent nieobecności, czyli wiadomość mailowa wysyłana automatycznie do nadawcy.

Warto też wspomnieć, iż Gmail integruje się z innymi aplikacjami Google'a, dzięki czemu wiadomości zawierające np. filmy z YouTube'a można zobaczyć bezpośrednio w dedykowanej aplikacji. Warto też wspomnieć, że korespondencja ściągnięta na urządzenie będzie później dostępna w trybie offline. Domyślnie przy każdym odebraniu wiadomości wyświetli się powiadomienie systemowe, jednak funkcję można wyłączyć z poziomu panelu ustawień. Inną cechą wpływającą na pozytywny odbiór aplikacji to estetyczny wygląd, działający również w wersji poziomej i współgrający z nowym interfejsem iOS-a. Jedyna rzecz burząca ten pozytywny obraz, to niejednokrotnie ujawniające się problemy z płynnym odtwarzaniem animacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Wygodne duplikowanie szkiców w Gmailu możliwe dzięki jednemu skryptowi

4
OPROGRAMOWANIE 19.04.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Wykorzystywanie pulpitowych klientów poczty wśród przeciętnych użytkowników zdaje się sukcesywnie maleć. Jednym z głównych powodów może być popularyzacja Gmaila, którego interfejs przeglądarkowy jest dla wielu wystarczającym narzędziem oferującym wiele przydatnych funkcji zautomatyzowanego kategoryzowania. Nie jest on jednak pozbawiony wad. Jedną z nich udało się właśnie usunąć, dzięki darmowemu skryptowi, z którego skorzystać może każdy. Często zdarza się, że musimy wysłać jednego maila do wielu uczestników, a umieszczanie ich wszystkich w którymś z pól adresata może być przez widziane jako…

Czy Google w końcu połączy Gmaila z Inboxem?

34
OPROGRAMOWANIE 12.12.2015 | Łukasz Maślanka (lukasz_em)

Google oferuje użytkownikom dwie usługi do obsługi poczty elektronicznej – Gmaila oraz Inbox. Obie współpracują ze sobą i korzystają z e-maili oraz kontaktów użytkownika, ale funkcjonują jako odrębne serwisy. Możliwe jednak, że Google planuje głębszą integrację swoich usług do zarządzania komunikacją e-mailową. Czy czas Gmaila się kończy? Niektórzy użytkownicy Gmaila po zalogowaniu do usługi zaczęli otrzymywać komunikat, który informuje, że teraz usługa kieruje bezpośrednio do Inboxa. Zainteresowani mogą cofnąć tę zmianę w ustawieniach aplikacji. Wygląda na to, że Google chce zwrócić uwagę…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.