r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Book Search w języku polskim

Strona główna Aktualności

Firma Google udostępniła polską wersję językową usługi Book Search, umożliwiając tym samym użytkownikom z Polski wyszukiwanie i odkrywanie nieznanych im dotąd książek.

W przypadku niektórych tytułów możliwe będzie nawet ich "przekartkowanie" przez Internet lub pobranie pełnego tekstu w formacie pdf. Dzisiejsza premiera polskiej wersji oznacza, że usługa Google Book Search jest dostępna już w ponad 120 krajach, a w indeksie znajdują się książki w ponad 100 językach.

Książki w indeksie Book Search pochodzą z dwóch źródeł: programu partnerskiego i projektu bibliotecznego. Do programu partnerskiego należy około 10 tys. wydawców z całego świata, przekazujących firmie Google swoje książki do przetworzenia na postać cyfrową i umieszczenia online w formie podglądu dającego ograniczony dostęp do treści.

Za pośrednictwem projektu bibliotecznego, firma Google nawiązała współpracę z 27 bibliotekami z całego świata, w tym 6 z Europy. W ramach tej kooperacji Google pomaga przetwarzać na postać cyfrową ich księgozbiory. Jeśli książka biblioteczna jest własnością publiczną (prawa autorskie wygasły), wówczas jest pokazywana w całości. Jeżeli wciąż chronią ją prawa autorskie, użytkownicy uzyskują tylko ogólne informacje na temat danej pozycji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

0 nowych
  #1 17.12.2007 16:04

To może być bardzo gites ;-D
Oby tak dalej google

  #2 17.12.2007 17:32

ciekaw jestem, czy Niemcy wyrażą zgodę na opublikowanie pamiętników Bismarcka. W języku polskim będzie kłopot, ponieważ w grę wchodzą również prawa autorskie polskiego tłumacza.

  #3 17.12.2007 18:03

podziemie

  #4 17.12.2007 18:04

Gites to będzie:
Primo - audiobooki
Secundo - baza bez pustych pozycji i rozbudowana, ale to z pewnością zajmie trochę czasu ...

Poza tym wciąż czekam na GoogleAntywirus - free ;-)

  #5 17.12.2007 21:06

Przydatna opcja, że odsyła automatycznie po wyszukaniu odpowiedniej książki do 'moich' bibliotek: UMCS i WBP w celu możliwości wypożyczenia wyszukanych książek.
Bardzo ułatwia pracę i poszukiwania.

  #6 17.12.2007 22:31

jak na razie to więcej szumu niż pożytku.
albo są ograniczenia albo można znaleźć co najwyżej info o danej pozycji (np. gdzie można zakupić daną książkę czy wypożyczyć)

chyba będziemy musieli jeszcze długo poczekać jak na wszystko w naszym pięknym kraju, a szkoda bo jestem na ostatnim roku studiów i nie mam do wszystkiego dostępu tak jak ludzie z Warszawy czy Krakowa.

No cóż prędzej studia zakończę niż skorzystam. Mam nadzieje że na magisterskich uda mi sie skorzystać.

pozdrawiam

  #7 17.12.2007 22:34

szkoda że są skanowane, powinno być podobnie jak na wikibooks, w końcu chodzi o treść a nie okładkę

  #8 18.12.2007 19:57

kiedy bendzie marzna go pobrać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;P

  #9 19.12.2007 11:18

To fenomenalny projekt! oby też można było kupować tak samo łatwo te książki potem w wersji elektronicznej!

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.