Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Google Chrome to mobilna wersja przeglądarki o takiej samej nazwie, flagowy produkt Google dla platformy Android. Przeglądarka zapewnia podstawowe funkcje takie jak przeglądanie w kartach, obsługę JavaScript i blokowania wyskakujących okienek, wspiera również najnowsze standardy internetowe i wiele opcji dodatkowych.

Galeria programu

Niewątpliwą zaletą jest dwukierunkowa synchronizacja danych w ramach konta Google i desktopowym Chrome, dzięki czemu użytkownik otrzymuje szybki dostęp do swoich zakładek, historii, a nawet otwartych na innych urządzeniach kart. Przeglądarka obsługuje również tłumaczenie witryn w ramach Google Translate, oraz udostępnianie im lokalizacji użytkownika (za jego zgodą). Dostępny jest również tryb pełnoekranowy, który działa automatycznie (po przewinięciu strony pasek adresu jest ukrywany).

Na podobieństwo Opery, Google wyposażyło Chrome w możliwość kompresji witryn „w locie”, dzięki któremu możliwe jest zaoszczędzenie transferu, oraz przyśpieszenie przeglądania w wypadku użycia transmisji pakietowej poprzez zastosowanie technologii SPDY po stronie serwerów Google (dostępne w wersji beta przeglądarki).

Dostępne jest również wysyłanie nagłówka „Do Not Track” proszącego witryn o to, aby nie śledziły one użytkownika, oraz wybór wielkości skalowania stron. Niestety póki co przeglądarka nie obsługuje rozszerzeń znanych z wersji desktopowej. Nie obsługuje również wtyczki Adobe Flash Player stawiając na technologię HTML5.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy Google Chrome 48: oszczędność jako rozszerzenie i poprawiona stabilność

32
OPROGRAMOWANIE 28.01.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Przeglądarka Google Chrome doczekała się nowej wersji oznaczonej numerem 48. Wnosi ona, co jest rzadkością w cyklu wydawniczym tego programu, kilka istotnych i i zauważalnych zmian w większości obsługiwanych systemów operacyjnych. Powody do zadowolenia będą mieli, zapewne niezbyt liczni, użytkownicy Chrome’a na mobilnym systemie Apple’a. Google zdecydowało się także na opublikowanie modyfikacji w rozszerzeniach. Szybszy i stabilniejszy Chrome na iOS-a, ale czy to kogokolwiek przekona? Nowy Chrome na urządzenia z systemem iOS ma, według twórców, oferować znacznie większą stabilność. W…

Chrome: zmiany w powiadomieniach, nowy silnik kompresji także w Firefoksie

62
OPROGRAMOWANIE 21.01.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Cykl wydawniczy przeglądarki Google Chrome opiera się na mało atrakcyjnym dla użytkownika modelu polegającym na częstym publikowaniu kolejnych łatek naprawiających błędy, rzadko natomiast mamy do czynienia z nowymi funkcjami czy istotnymi zmianami dotychczasowych. Wyjątkiem mogą okazać się zapowiedziane właśnie zmiany, które mają nie tylko przyśpieszyć przeglądanie Sieci, ale także pozwolić na bardziej zaawansowaną konfigurację powiadomień. Żegnaj Zopfli, witaj Brotli! Dobre wieści dla użytkowników, którzy są zdania, że przeglądarka Google działa w sposób ociężały i trudno uznawać ją za…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

paweeloss   8 #6 02.02.2016 16:45

Cześć.
Istnieje jakiś adblock, bądź co kolwiek do blokowania reklam, w Google Chrome na Androida? Męczą mnie te reklamy, szczególnie w playerach. Wciskasz play na playerze, a tu pierwsze co, reklama na pół strony i się męcz z jej wyłączeniem, co nie zawsze działa "iksem".

  #5 25.09.2015 14:24

Przeglądarka ta to totalny Chłam

  #4 22.01.2015 21:16

Będę bardzo zadowolona ,jeśli nastąpi rozdzielenie serwisów i kont i wrócą dawne zapisy i wszystko wyszukane swoje ozdoby ,górą na przegladarkach ,tak jak założone były konta i wszystko,takiej osobie i opracowaniu nie bedę w stanie podziekować ,to bedzie ogromny sukces na skalę światową ,pozdrawiam cieplutko

  #3 14.12.2014 20:24

Z powodu chorych ustawień nie mogłem otworzyć poczty.
Wyleciała tak szybko, jak to tylko możliwe!

Miszkurka2000   12 #2 14.04.2014 14:20

Ktoś wie kiedy będzie obsługa NACL pod Androidem?

Miszkurka2000   12 #1 16.01.2014 11:12

Odnośnie wersji 32 to działanie jest sprawniejsze niż w 31 jednak przeglądarka potrafi się wysypać np. podczas przeglądania zakładek. Kompresja faktycznie pomiędzy 40-50%. Szkoda, że nie można doinstalować Adobe Flash.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.