Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Google Chrome to mobilna wersja przeglądarki o takiej samej nazwie, flagowy produkt Google dla platformy Android. Przeglądarka zapewnia podstawowe funkcje takie jak przeglądanie w kartach, obsługę JavaScript i blokowania wyskakujących okienek, wspiera również najnowsze standardy internetowe i wiele opcji dodatkowych.

Galeria programu

Niewątpliwą zaletą jest dwukierunkowa synchronizacja danych w ramach konta Google i desktopowym Chrome, dzięki czemu użytkownik otrzymuje szybki dostęp do swoich zakładek, historii, a nawet otwartych na innych urządzeniach kart. Przeglądarka obsługuje również tłumaczenie witryn w ramach Google Translate, oraz udostępnianie im lokalizacji użytkownika (za jego zgodą). Dostępny jest również tryb pełnoekranowy, który działa automatycznie (po przewinięciu strony pasek adresu jest ukrywany).

Na podobieństwo Opery, Google wyposażyło Chrome w możliwość kompresji witryn „w locie”, dzięki któremu możliwe jest zaoszczędzenie transferu, oraz przyśpieszenie przeglądania w wypadku użycia transmisji pakietowej poprzez zastosowanie technologii SPDY po stronie serwerów Google (dostępne w wersji beta przeglądarki).

Dostępne jest również wysyłanie nagłówka „Do Not Track” proszącego witryn o to, aby nie śledziły one użytkownika, oraz wybór wielkości skalowania stron. Niestety póki co przeglądarka nie obsługuje rozszerzeń znanych z wersji desktopowej. Nie obsługuje również wtyczki Adobe Flash Player stawiając na technologię HTML5.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Mobilny Chrome z tłumaczeniem fragmentów tekstu i zapisywaniem stron

15
OPROGRAMOWANIE 07.10.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Google Chrome jest obecnie najczęściej wybieraną przeglądarką, coraz więcej użytkowników korzysta także z jej wersji mobilnej. Producent szykuje nam spore zmiany, które już teraz można przetestować w wydaniach testowych. Niestety wiele wskazuje na to, że nie będą one dostępne dla każdego, posiadacze starszych wersji Androida będą musieli obejść się smakiem. Firma Google udostępnia kilka wersji swojej przeglądarki. Zwykli użytkownicy powinni korzystać z edycji stabilnej, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby obok zainstalować wersję beta lub deweloperską, a następnie wypróbować nowości w…

Debiutuje Chrome 45 z automatycznym blokowaniem reklam we Flashu

54
OPROGRAMOWANIE 02.09.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Do użytkowników Google Chrome trafia właśnie aktualizacja do najnowszej wersji przeglądarki oznaczonej numerem 45. Z pozoru wydawać by się mogło, że jest to wydanie niezbyt interesujące dla typowego internauty, przeznaczone raczej dla deweloperów. Jest jednak inaczej, a wszystko za sprawą zupełnie innego podejścia do odtwarzania Flasha. Producent przeglądarki o planowanych zmianach informował jeszcze w marcu, w czerwcu trafiły one natomiast do kanału beta. Zmienia się jedynie ustawienie pewnej opcji, będzie to jednak miało znaczy wpływ na szybkość ładowania stron i czas pracy na baterii –…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

  #5 25.09.2015 14:24

Przeglądarka ta to totalny Chłam

  #4 22.01.2015 21:16

Będę bardzo zadowolona ,jeśli nastąpi rozdzielenie serwisów i kont i wrócą dawne zapisy i wszystko wyszukane swoje ozdoby ,górą na przegladarkach ,tak jak założone były konta i wszystko,takiej osobie i opracowaniu nie bedę w stanie podziekować ,to bedzie ogromny sukces na skalę światową ,pozdrawiam cieplutko

  #3 14.12.2014 20:24

Z powodu chorych ustawień nie mogłem otworzyć poczty.
Wyleciała tak szybko, jak to tylko możliwe!

Miszkurka2000   11 #2 14.04.2014 14:20

Ktoś wie kiedy będzie obsługa NACL pod Androidem?

Miszkurka2000   11 #1 16.01.2014 11:12

Odnośnie wersji 32 to działanie jest sprawniejsze niż w 31 jednak przeglądarka potrafi się wysypać np. podczas przeglądania zakładek. Kompresja faktycznie pomiędzy 40-50%. Szkoda, że nie można doinstalować Adobe Flash.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.