r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Google Chrome to mobilna wersja przeglądarki o takiej samej nazwie, flagowy produkt Google dla platformy Android. Przeglądarka zapewnia podstawowe funkcje takie jak przeglądanie w kartach, obsługę JavaScript i blokowania wyskakujących okienek, wspiera również najnowsze standardy internetowe i wiele opcji dodatkowych.

Galeria programu

Niewątpliwą zaletą jest dwukierunkowa synchronizacja danych w ramach konta Google i desktopowym Chrome, dzięki czemu użytkownik otrzymuje szybki dostęp do swoich zakładek, historii, a nawet otwartych na innych urządzeniach kart. Przeglądarka obsługuje również tłumaczenie witryn w ramach Google Translate, oraz udostępnianie im lokalizacji użytkownika (za jego zgodą). Dostępny jest również tryb pełnoekranowy, który działa automatycznie (po przewinięciu strony pasek adresu jest ukrywany).

Na podobieństwo Opery, Google wyposażyło Chrome w możliwość kompresji witryn „w locie”, dzięki któremu możliwe jest zaoszczędzenie transferu, oraz przyśpieszenie przeglądania w wypadku użycia transmisji pakietowej poprzez zastosowanie technologii SPDY po stronie serwerów Google (dostępne w wersji beta przeglądarki).

Dostępne jest również wysyłanie nagłówka „Do Not Track” proszącego witryn o to, aby nie śledziły one użytkownika, oraz wybór wielkości skalowania stron. Niestety póki co przeglądarka nie obsługuje rozszerzeń znanych z wersji desktopowej. Nie obsługuje również wtyczki Adobe Flash Player stawiając na technologię HTML5.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome może już dłużej niż Chrome – czy odczuliście optymalizacje Google'a?

34
OPROGRAMOWANIE 07.09.2016 | Adam Golański (eimi)

A jednak można dłużej. Te śmieszne filmiki, którymi Microsoft wychwalał długość czasu pracy Edge w porównaniu do konkurencji przyniosły pewne efekty. Google nie chcąc już być dłużej poniżane komunikatami w Windowsie 10, o tym jak to Chrome strasznie zużywa energię, wzięło się wreszcie za optymalizację swojej przeglądarki także pod tym kątem. Chce nam teraz udowodnić, że wydane z końcem sierpnia Chrome 53 jest znacznie lepsze, niż jeszcze rok temu. Jak Chrome ma się do Edge – tego nie powiedziano. Dowiedzieliśmy się jednak, jak Chrome 53 ma się do Chrome 46. Obok siebie dwa komputery Microsoft…

Ten moment musiał w końcu nadejść. Chrome bez Flasha już od grudnia

132
OPROGRAMOWANIE 09.08.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Od wielu miesięcy wszystkie znaki na niebie i ziemi wieszczyły definitywny koniec Flasha, który mimo licznych luk bezpieczeństwa, wykorzystywany był przez lata w zróżnicowanych webowych zastosowaniach. Kolejne etapy wypierania go przez HTML5 następowały bardzo szybko, a przypieczętowaniem losu Flasha było wprowadzenie na YouTube odtwarzacza napisanego w HTML-u. Oczywiście o zamiarze wprowadzenia w Chromie polityki HTML5 by default wiadomo już od kilku tygodni, a konkretniej od momentu, kiedy nad całkowitym wyłączeniem Flasha zaczęto dyskutować na łamach forum deweloperskiego projektu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #7 21.08.2016 15:11

Fajna tylko brak adblocka boli ale chociaż można włączyć oszczędzanie danych dzięki czemu trochę transferu zaoszczędzi i strony troszkę szybciej działają. Pozdro, Mariusz.

paweeloss   8 #6 02.02.2016 16:45

Cześć.
Istnieje jakiś adblock, bądź co kolwiek do blokowania reklam, w Google Chrome na Androida? Męczą mnie te reklamy, szczególnie w playerach. Wciskasz play na playerze, a tu pierwsze co, reklama na pół strony i się męcz z jej wyłączeniem, co nie zawsze działa "iksem".

Autor edytował komentarz.
  #5 25.09.2015 14:24

Przeglądarka ta to totalny Chłam

  #4 22.01.2015 21:16

Będę bardzo zadowolona ,jeśli nastąpi rozdzielenie serwisów i kont i wrócą dawne zapisy i wszystko wyszukane swoje ozdoby ,górą na przegladarkach ,tak jak założone były konta i wszystko,takiej osobie i opracowaniu nie bedę w stanie podziekować ,to bedzie ogromny sukces na skalę światową ,pozdrawiam cieplutko

  #3 14.12.2014 20:24

Z powodu chorych ustawień nie mogłem otworzyć poczty.
Wyleciała tak szybko, jak to tylko możliwe!

Miszkurka2000   15 #2 14.04.2014 14:20

Ktoś wie kiedy będzie obsługa NACL pod Androidem?

Miszkurka2000   15 #1 16.01.2014 11:12

Odnośnie wersji 32 to działanie jest sprawniejsze niż w 31 jednak przeglądarka potrafi się wysypać np. podczas przeglądania zakładek. Kompresja faktycznie pomiędzy 40-50%. Szkoda, że nie można doinstalować Adobe Flash.

Autor edytował komentarz.
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.