Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Google Chrome to mobilna wersja przeglądarki o takiej samej nazwie, flagowy produkt Google dla platformy Android. Przeglądarka zapewnia podstawowe funkcje takie jak przeglądanie w kartach, obsługę JavaScript i blokowania wyskakujących okienek, wspiera również najnowsze standardy internetowe i wiele opcji dodatkowych.

Galeria programu

Niewątpliwą zaletą jest dwukierunkowa synchronizacja danych w ramach konta Google i desktopowym Chrome, dzięki czemu użytkownik otrzymuje szybki dostęp do swoich zakładek, historii, a nawet otwartych na innych urządzeniach kart. Przeglądarka obsługuje również tłumaczenie witryn w ramach Google Translate, oraz udostępnianie im lokalizacji użytkownika (za jego zgodą). Dostępny jest również tryb pełnoekranowy, który działa automatycznie (po przewinięciu strony pasek adresu jest ukrywany).

Na podobieństwo Opery, Google wyposażyło Chrome w możliwość kompresji witryn „w locie”, dzięki któremu możliwe jest zaoszczędzenie transferu, oraz przyśpieszenie przeglądania w wypadku użycia transmisji pakietowej poprzez zastosowanie technologii SPDY po stronie serwerów Google (dostępne w wersji beta przeglądarki).

Dostępne jest również wysyłanie nagłówka „Do Not Track” proszącego witryn o to, aby nie śledziły one użytkownika, oraz wybór wielkości skalowania stron. Niestety póki co przeglądarka nie obsługuje rozszerzeń znanych z wersji desktopowej. Nie obsługuje również wtyczki Adobe Flash Player stawiając na technologię HTML5.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Powiadomienia Push w Chromie zaleją smartfony i desktopy

22
OPROGRAMOWANIE 21.04.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Wydany właśnie Chrome 42 dla Androida zyskał możliwość wyświetlania powiadomień. Oznacza to, że takie strony jak Facebook czy Pinterest będą mogły wyświetlać informacje bezpośrednio na telefonach i tabletach użytkowników, a w przyszłości także na podłączonych do nich innych urządzeniach. Co może pójść nie tak? Odwiedzając stronę, która wyświetla powiadomienia, zobaczymy pytanie o to, czy chcemy je włączyć. Jeśli się na to zgodzimy, nawet kiedy przeglądarka jest uruchomiona w tle, będziemy otrzymywać informacje od ulubionych stron. Powiadomienia będą wyglądać identycznie jak wszystkie inne…

Koniec oślepiania: mobilna wersja Chrome nareszcie z trybem czytnika

17
OPROGRAMOWANIE 16.10.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

W ostatnich dniach mogliśmy obserwować premiery nowych wersji popularnych przeglądarek, najpierw Google Chrome, a następnie Firefoksa od Mozilli. Oprogramowanie to rozwija się bardzo szybko, co widać także po urządzeniach mobilnych. Najnowsza wersja beta Chrome dla Androida wprowadza długo wyczekiwaną funkcję, możliwość otwierania stron w ramach wbudowanego czytnika. Koniec z jasnym tłem, które oślepia nas w nocy i uniemożliwia czytanie. Oczywiście przeglądając oficjalną listę zmian ze sklepu Google Play o niczym takim się nie dowiemy. Google jak zwykle ograniczyło się do lakonicznego…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

  #4 22.01.2015 21:16

Będę bardzo zadowolona ,jeśli nastąpi rozdzielenie serwisów i kont i wrócą dawne zapisy i wszystko wyszukane swoje ozdoby ,górą na przegladarkach ,tak jak założone były konta i wszystko,takiej osobie i opracowaniu nie bedę w stanie podziekować ,to bedzie ogromny sukces na skalę światową ,pozdrawiam cieplutko

  #3 14.12.2014 20:24

Z powodu chorych ustawień nie mogłem otworzyć poczty.
Wyleciała tak szybko, jak to tylko możliwe!

Miszkurka2000   11 #2 14.04.2014 14:20

Ktoś wie kiedy będzie obsługa NACL pod Androidem?

Miszkurka2000   11 #1 16.01.2014 11:12

Odnośnie wersji 32 to działanie jest sprawniejsze niż w 31 jednak przeglądarka potrafi się wysypać np. podczas przeglądania zakładek. Kompresja faktycznie pomiędzy 40-50%. Szkoda, że nie można doinstalować Adobe Flash.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.