Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Google Chrome to mobilna wersja przeglądarki o takiej samej nazwie, flagowy produkt Google dla platformy Android. Przeglądarka zapewnia podstawowe funkcje takie jak przeglądanie w kartach, obsługę JavaScript i blokowania wyskakujących okienek, wspiera również najnowsze standardy internetowe i wiele opcji dodatkowych.

Galeria programu

Niewątpliwą zaletą jest dwukierunkowa synchronizacja danych w ramach konta Google i desktopowym Chrome, dzięki czemu użytkownik otrzymuje szybki dostęp do swoich zakładek, historii, a nawet otwartych na innych urządzeniach kart. Przeglądarka obsługuje również tłumaczenie witryn w ramach Google Translate, oraz udostępnianie im lokalizacji użytkownika (za jego zgodą). Dostępny jest również tryb pełnoekranowy, który działa automatycznie (po przewinięciu strony pasek adresu jest ukrywany).

Na podobieństwo Opery, Google wyposażyło Chrome w możliwość kompresji witryn „w locie”, dzięki któremu możliwe jest zaoszczędzenie transferu, oraz przyśpieszenie przeglądania w wypadku użycia transmisji pakietowej poprzez zastosowanie technologii SPDY po stronie serwerów Google (dostępne w wersji beta przeglądarki).

Dostępne jest również wysyłanie nagłówka „Do Not Track” proszącego witryn o to, aby nie śledziły one użytkownika, oraz wybór wielkości skalowania stron. Niestety póki co przeglądarka nie obsługuje rozszerzeń znanych z wersji desktopowej. Nie obsługuje również wtyczki Adobe Flash Player stawiając na technologię HTML5.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome 45: lepsze wsparcie dla ECMAScript 2015 i kontrola odtwarzania na Androidzie

0
OPROGRAMOWANIE 28.07.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Firma Google właśnie wydała nową wersję testową przeglądarki Chrome. Edycja 45 jest istotna ze względu na zmiany, jakie zaszły w obsłudze języka JavaScript, a także elementy sterujące mediami dostępne w wersji mobilnej. Oprócz tego znacznie ulepszono obsługę service workers ze specyfikacji HTML5, co pozwala twórcom stron internetowym przygotowanie jeszcze lepszych aplikacji działających także w trybie offline. Przeglądarka zapewnia lepsze wsparcie dla ECMAScript 2015 (ES6). W efekcie od teraz umożliwia korzystanie z tzw. „strzałek”, czyli arrow functions, które upraszczają składnię. Oprócz…

Debiutuje Google Chrome 44. Ucieszy twórców rozszerzeń i aplikacji webowych

41
OPROGRAMOWANIE 22.07.2015 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Google Chrome jest obecnie najpopularniejszą przeglądarką internetową świata i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych miesiącach sytuacja ta miała ulec zmianie. Producent właśnie zaprezentował kolejną wersję, oznaczoną już numerkiem 44. Jest to wydanie znacznie zwiększające nasze bezpieczeństwo, którym powinni zainteresować się również twórcy aplikacji webowych. W przeciwieństwie do ostatnich aktualizacji Firefoksa od Mozilli, w przypadku Chrome rewolucji nie zobaczymy. Dotyczy to jednak jedynie tego, z czym użytkownik może się zetknąć zaraz po uruchomieniu aplikacji, bo tak naprawdę pod…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

  #4 22.01.2015 21:16

Będę bardzo zadowolona ,jeśli nastąpi rozdzielenie serwisów i kont i wrócą dawne zapisy i wszystko wyszukane swoje ozdoby ,górą na przegladarkach ,tak jak założone były konta i wszystko,takiej osobie i opracowaniu nie bedę w stanie podziekować ,to bedzie ogromny sukces na skalę światową ,pozdrawiam cieplutko

  #3 14.12.2014 20:24

Z powodu chorych ustawień nie mogłem otworzyć poczty.
Wyleciała tak szybko, jak to tylko możliwe!

Miszkurka2000   11 #2 14.04.2014 14:20

Ktoś wie kiedy będzie obsługa NACL pod Androidem?

Miszkurka2000   11 #1 16.01.2014 11:12

Odnośnie wersji 32 to działanie jest sprawniejsze niż w 31 jednak przeglądarka potrafi się wysypać np. podczas przeglądania zakładek. Kompresja faktycznie pomiędzy 40-50%. Szkoda, że nie można doinstalować Adobe Flash.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.