r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 54.0.2840.59

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Chrome to bezpłatna, prosta przeglądarka internetowa firmy Google. Dzięki niej wyszukiwanie w Sieci jest proste i szybkie – w tym samym polu (omnibox) można wpisywać adresy stron i hasła wyszukiwania. Autouzupełnianie podpowie także ostatnie strony i hasła oraz adresy i popularne wyszukiwania z Google'a. Ponadto Chrome może korzystać z dodatków, integruje się z usługami firmy Google i może wyświetlać powiadomienia na pulpicie.

Galeria programu

Chrome odznacza się minimalistycznym interfejsem, składającym się z uniwersalnego paska adresu i wyszukiwania oraz listy kart. Po zalogowaniu się na konto Google można korzystać z dodatkowych możliwości, jak synchronizacja historii, danych logowania i zakładek oraz można kontynuować przeglądanie w przeglądarce Chrome na Androidzie. Możliwe jest także otwarcie karty Incognito, której historia i wrażliwe informacje nie będą zapisywane. W trosce o prywatność użytkowników przeglądarka została wyposażona także w opcję Do Not Track, która pozwala wybrać, czy dane użytkownika są zbierane i jak będą wykorzystane. Chrome chroni także użytkownika przed szkodliwymi witrynami, choć należy mieć na uwadze, że często filtry są nadreaktywne.

Chrome zyskuje pełnię możliwości po połączeniu z kontem Google oraz instalacji ulubionych rozszerzeń. Wiele z nich będzie miało możliwość wyświetlania na pulpicie Maka powiadomienia, na przykład najświeższe wiadomości lub aktualnie odtwarzaną piosenkę. W Chromie można także włączyć asystenta Google Now, znanego z Androida, i wtedy skorzystać z wyszukiwania głosowego oraz pozwolić mu zbierać więcej informacji. Wygląd okna przeglądarki można zmienić za pomocą motywów ze sklepu.

Sercem przeglądarki Chrome jest silnik Blink, który powstał na bazie WebCore, wykorzystywanego w WebKicie. Tym samym Chrome jest blisko spokrewniony z Operą i Yandex Browser. Za interpretację skryptów JavaScript odpowiada otwarty silnik V8, który implementuje specyfikację ECMAScript. V8 znany jest ze swojej szybkości, którą zyskuje dzięki kompilacji JavaScriptu do kodu maszynowego przed wykonaniem, a także różnym technikom optymalizacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Chrome może już dłużej niż Chrome – czy odczuliście optymalizacje Google'a?

34
OPROGRAMOWANIE 07.09.2016 | Adam Golański (eimi)

A jednak można dłużej. Te śmieszne filmiki, którymi Microsoft wychwalał długość czasu pracy Edge w porównaniu do konkurencji przyniosły pewne efekty. Google nie chcąc już być dłużej poniżane komunikatami w Windowsie 10, o tym jak to Chrome strasznie zużywa energię, wzięło się wreszcie za optymalizację swojej przeglądarki także pod tym kątem. Chce nam teraz udowodnić, że wydane z końcem sierpnia Chrome 53 jest znacznie lepsze, niż jeszcze rok temu. Jak Chrome ma się do Edge – tego nie powiedziano. Dowiedzieliśmy się jednak, jak Chrome 53 ma się do Chrome 46. Obok siebie dwa komputery Microsoft…

Chrome rośnie w siłę i zastąpi WebView. Tymczasem Material Design na iOS-ie

33
OPROGRAMOWANIE 21.07.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Nie można powiedzieć, aby przyjęty przez Google harmonogram prac nad Chromem był szczególnym powodem do ekscytacji dla użytkowników tej przeglądarki. Kolejne kompilacje skupiają się przede wszystkim na poprawkach bezpieczeństwa, niemniej opublikowana właśnie wersja oznaczona numerem 52 wnosi pewien powiew świeżości i zapowiada kolejne. Do wersji przeznaczonej na OS X-a trafił już bowiem interfejs Material Design. Oczywiście chętni mogą testować go już od dłuższego czasu, także na Windowsie, dzięki edycji ustawień na karcie chrome://flags. Implementacja w wersji Chromea na Maki raczej…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.