r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome 55.0.2883.87

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Chrome to bezpłatna, prosta przeglądarka internetowa firmy Google. Dzięki niej wyszukiwanie w Sieci jest proste i szybkie – w tym samym polu (omnibox) można wpisywać adresy stron i hasła wyszukiwania. Autouzupełnianie podpowie także ostatnie strony i hasła oraz adresy i popularne wyszukiwania z Google'a. Ponadto Chrome może korzystać z dodatków, integruje się z usługami firmy Google i może wyświetlać powiadomienia na pulpicie.

Galeria programu

Chrome odznacza się minimalistycznym interfejsem, składającym się z uniwersalnego paska adresu i wyszukiwania oraz listy kart. Po zalogowaniu się na konto Google można korzystać z dodatkowych możliwości, jak synchronizacja historii, danych logowania i zakładek oraz można kontynuować przeglądanie w przeglądarce Chrome na Androidzie. Możliwe jest także otwarcie karty Incognito, której historia i wrażliwe informacje nie będą zapisywane. W trosce o prywatność użytkowników przeglądarka została wyposażona także w opcję Do Not Track, która pozwala wybrać, czy dane użytkownika są zbierane i jak będą wykorzystane. Chrome chroni także użytkownika przed szkodliwymi witrynami, choć należy mieć na uwadze, że często filtry są nadreaktywne.

Chrome zyskuje pełnię możliwości po połączeniu z kontem Google oraz instalacji ulubionych rozszerzeń. Wiele z nich będzie miało możliwość wyświetlania na pulpicie Maka powiadomienia, na przykład najświeższe wiadomości lub aktualnie odtwarzaną piosenkę. W Chromie można także włączyć asystenta Google Now, znanego z Androida, i wtedy skorzystać z wyszukiwania głosowego oraz pozwolić mu zbierać więcej informacji. Wygląd okna przeglądarki można zmienić za pomocą motywów ze sklepu.

Sercem przeglądarki Chrome jest silnik Blink, który powstał na bazie WebCore, wykorzystywanego w WebKicie. Tym samym Chrome jest blisko spokrewniony z Operą i Yandex Browser. Za interpretację skryptów JavaScript odpowiada otwarty silnik V8, który implementuje specyfikację ECMAScript. V8 znany jest ze swojej szybkości, którą zyskuje dzięki kompilacji JavaScriptu do kodu maszynowego przed wykonaniem, a także różnym technikom optymalizacji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowa wersja Google Chrome: koniec z Flashem i wielkim apetytem na RAM

191
OPROGRAMOWANIE 02.12.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dziś światło dzienne ujrzał Google Chrome 55. Jest to wydanie bez wątpienia ważne i to nie tylko ze względu na dominację Chromea nad innymi przeglądarkami pod względem popularności. Nowa kompilacja to także symboliczny koniec pewnej ery w historii Internetu. Zgodnie z opisywanymi przez nas wcześniej planami, Chrome 55 (niemal) definitywnie porzucił Flasha. Jest bowiem jeden wyjątek: stanowią go strony internetowe w całości wykonane we Flashu, które jednak są już raczej dziś rzadkością. W ich przypadku użytkownik jest proszony o potwierdzenie, czy na pewno chce otworzyć taką witrynę. We…

Chrome może już dłużej niż Chrome – czy odczuliście optymalizacje Google'a?

34
OPROGRAMOWANIE 07.09.2016 | Adam Golański (eimi)

A jednak można dłużej. Te śmieszne filmiki, którymi Microsoft wychwalał długość czasu pracy Edge w porównaniu do konkurencji przyniosły pewne efekty. Google nie chcąc już być dłużej poniżane komunikatami w Windowsie 10, o tym jak to Chrome strasznie zużywa energię, wzięło się wreszcie za optymalizację swojej przeglądarki także pod tym kątem. Chce nam teraz udowodnić, że wydane z końcem sierpnia Chrome 53 jest znacznie lepsze, niż jeszcze rok temu. Jak Chrome ma się do Edge – tego nie powiedziano. Dowiedzieliśmy się jednak, jak Chrome 53 ma się do Chrome 46. Obok siebie dwa komputery Microsoft…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.