Pobierz program Asystent pobierania włączony

HaoZip to interesujący i w pełni darmowy program do kompresji danych, stworzony przez Chińczyków. Oferuje on bogatą funkcjonalność, a także wsparcie dla niespełna 50 najpopularniejszych formatów archiwów - m.in. RAR, ZIP, 7Z, ISO, IMG, TAR, DMG, ARJ, GZ, GZIP, TGZ, BZ2, BZIP2, TBZ2, DEB, JAR i wielu innych.

Galeria programu

Program rozwijany jest od 2009 roku, jednak dopiero od niedawna zaczął on zyskiwać coraz większą liczbę użytkowników w naszym kraju. Za wykorzystywaniem HaoZipa podczas codziennej pracy poza faktem, iż jest on całkowicie bezpłatny przemawia także dopracowany interfejs użytkownika i zestaw wielu przydatnych narzędzi. Poza standardową funkcją kompresji i dekompresji plików, program pozwala także tworzyć samorozpakowujące się archiwa, zabezpieczać dostęp do nich hasłem, testować archiwa pod kątem występowania błędów, a także przeprowadzać proces ich naprawy. Dodatkowo w ręce użytkownika trafia również narzędzie do konwertowania plików graficznych, łączenia plików MP3, generowania sum kontrolnych MD5 oraz wbudowana przeglądarka grafiki.

Na tle konkurencyjnych rozwiązań HaoZip wyróżnia się dużą szybkością i wydajnością pracy. Według zapewnień twórców program pozwala obniżyć czas kompresji/dekompresji plików nawet o 40% w porównaniu do konkurencyjnego oprogramowania. Z kolei wbudowany, prosty benchmark daje możliwość przetestowania komputera pod względem szybkości kompresji i dekompresji oraz zużycia zasobów systemowych.

Podobnie jak w przypadku programów innych producentów, również HaoZip pozwala na przypisanie do siebie obsługiwanych plików oraz integrację z menu kontekstowym w systemie Windows. Kolejną zaletą jest obsługa stylów, za pośrednictwem których możemy dostosowywać wygląd interfejsu do własnych preferencji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, po polsku, posiada kilka przydatnych dodatkowych funkcji, dość intuicyjny, lekki, świetna alternatywa dla 7zip
trochę może przeszkadzać kraj pochodzenia programu ;-)
ocena użytkownika

Program to świetna alternatywa dla darmowego i również dobrego 7zip, lecz posiada bardziej przyjemny interfejs wg. mnie jest to czysty klon znanego Winrar'a. Program pozwala rozpakowywać całą masę archiwów od pospolitych zip, rar po pliki podzielone z rozszerzeniami 001, 002 itd. aż do obrazów płyt typu img, iso i wiele innych. Natomiast pakowanie możemy wykonać w dwóch głównych formatach: zip i 7z oraz w mniej znanych tar.gz, lzh, gzip, tar i inne.

W zależności od wybranego algorytmu program umożliwia prócz standardowych opcji, tworzenie samorozpakowującego archiwum sfx, ustawianie hasła bezpieczeństwa, oraz testowanie, którego to brakowało mi w darmowym 7zip, albo zwyczajnie nie znalazłem tej opcji. Wracając jeszcze do archiwów sfx, program umożliwia dla nich wiele ciekawych opcji m.in ustawienie tytułu, ikony, tworzenie skrótów, oraz umieszczanie wpisów w rejestrze, a także uruchamianie zdefiniowanych programów przed i po wypakowaniu. Wracając do głównych funkcjonalności HaoZipa posiada on narzędzia do przekształcania i naprawy archiwów, sprawdzania sum kontrolnych, a także możliwość montowania wirtualnych napędów.

Ogólnie program na prawdę wart polecenia, zwłaszcza że jest darmowy.

26.08.2013 15:37 | Recenzja do wersji 3.2.1.9263
wysoka i szybka kompresja, wygodny interfejs, obsługa 49 formatów, wersja 64-bit, darmowy
plik pomocy w języku chińskim, "wsparcie" lokalizacji przez producenta
ocena użytkownika

Jakiś czas temu postanowiłem poszukać zamiennika dla WinRARa, którego algorytm kompresji, mimo że dobry, to szybkością (obsługa tylko 2 rdzeni) i stopniem kompresji już zaczął odstawać od konkurencyjnego 7-Zip. Nie wspominając już o wymaganej licencji. Jednak przed przesiadką na 7-Zip, skutecznie zniechęcała mnie szczątkowa ilość opcji oraz interfejs wzorowany chyba na Windows 95. Wróciłem zatem do punktu wyjścia.

Aż w końcu pewnego dnia natknąłem się na produkt "Made in China", jakim jest HaoZip. Odstraszający rodowód był jak najbardziej mylny, gdyż po bliższym zapoznaniu program okazał się być połączeniem najlepszych cech WinRARa i 7-Zipa. HaoZip można krótko opisać w jednym zdaniu: Interfejs WinRARa i algorytm kompresji 7-Zipa. Ale to nie wszystko. HaoZip potrafi otworzyć archiwa w ponad 49 formatach, włączając w to także pliki obrazów (np. iso, img, itp.), stając się tym samym bardzo uniwersalnym (de)archiwerem.

Interfejs programu jest bardzo wygodny i bogaty w opcje. W łatwy sposób można go dostosować do własnych wymagań, a także upiększyć, zmieniając wygląd interfejsu i ikony programu. Pomimo tego bogactwa funkcji osoba mniej obeznana w tego typu programach bez problemu powinna odnaleźć się w HaoZip. Jeśli chodzi o użytkowników WinRARa, to po prostu poczują się jak u siebie, ponieważ rozmieszczenie kart i opcji jest identyczne lub bardzo podobne jak we wspomnianym programie.

Podstawowym algorytmem kompresji jest znany z programu 7-Zip format 7z. Jest to nowoczesny, szybki i bardzo wydajny format kompresji danych. Ponadto tak jak w pierwowzorze, tak i w HaoZip znajduje się ulepszony algorytm tego formatu – LZMA2 (obsługujący więcej niż 2 rdzenie), dodatkowo zwiększający szybkość kompresji. Co więcej, w HaoZip, w odróżnieniu od 7-Zip, jesteśmy w stanie zdefiniować filtry formatów informujące, jak ma się zachować kompresor w zależności od archiwizowanego materiału. Archiwa można także szyfrować i zabezpieczać hasłem, a profile kompresji można w łatwy sposób organizować i edytować. Oprócz formatu 7z program oferuje kompresję do formatu ZIP oraz, co interesujące, formatu TAR. HaoZip posiada także bardzo rozbudowany moduł SFX, umożliwiający tworzenie nie tylko archiwów samorozpakowujących się, ale także całych instalacji.

HaoZip to nie tylko narzędzie do kompresji. Podczas instalacji możemy wybrać dodatkowe funkcje programu, takie jak konwerter plików graficznych, obliczanie sumy kontrolnej pliku, czy też program do zamiany nazw plików, jak i ich zawartości, znacznie rozszerzając możliwości programu.

Niestety do beczki miodu trzeba dodać łyżkę dziegciu. Głównym mankamentem jest oficjalna polska wersja, która pomimo przyzwoitego tłumaczenia, wygląda po prostu na niedopracowaną ze względu na błędne "zmontowanie" programu przez twórców, którzy nie palą się do naprawienia tego. Na szczęście niedogodność tę można rozwiązać alternatywnym spolszczeniem dostępnym na łamach serwisu. Kolejnym potencjalnym problemem jest brak polskiej, czy choćby angielskiej pomocy do programu, chociaż dzięki łatwości interfejsu można się całkowicie obyć bez niej.

Program ten z czystym sumieniem mogę polecić każdemu, a przede wszystkim użytkownikom WinRara, którzy poszukują darmowej alternatywy oraz użytkownikom 7-zip, narzekających na ubogość opcji i wygląd programu.

29.07.2011 19:06 | Recenzja do wersji 2.4.7228

Komentarze

witek111   5 #211 27.02.2015 16:01

świetna jest ta nowa wersja, futurystyczny wygląd, dla mnie BOMBA!!!

MrBeckham666   15 #210 27.02.2015 15:32

@Janko2: ja tam nie wiem co macie do tej nowej wersji jest ok.
jak zwykle ludzią nie pasuje żadna zmiana.:)

Janko2   2 #209 27.02.2015 14:37

W wersji 5 nie możliwości wyboru skórek. Podobnie jest z wyborem języka (na sztywno wpisany do pliku HaoZipLang.ini) zrezygnowano całkowicie z obsługi multilang. Niestety nie zawsze to co nowe jest lepsze. Osobiście nadal używam wersji 4.4.x. Z wiersza poleceń nie korzystam, więc nie wiem czy działa i czy w nowej wersji zostało to poprawione. Na forum HaoZip nic na ten temat nie widziałem.

Lasdar   1 #208 27.02.2015 12:10

Wersja 4 nie dzialala z poziomu cmd. Ktos wie czy teraz jest lepiej w tym wzgledzie? Changelog nie za bardzo na to wskazuje (albo nie znam sie za bardzo na angielskim :) )

cephei   9 #207 27.02.2015 09:16

@bytom2009: U mnie to samo. Chyab taka dziadowska juz zostanie. Wygląd plików archiwum też nie można zmienć, a te ikonki sa strasznie badziewne.

bytom2009   2 #206 27.02.2015 08:18

starej wersji HaoZip zmieniałem skórkę na winrar a tu nie mogę czy to tylko u mnie nie widzie żeby można było zmienić wygląd HaoZip

Janko2   2 #205 27.02.2015 07:37

@Jany: Pewnie, że przydałoby się. Ale na to trzeba mieć jeszcze czas.

Janko2   2 #204 27.02.2015 07:32

@MrBeckham666: Changelog:
1. Restore "will apply to all current password encrypted file" option;
2. Reconstruction of cloud killing function optimization, operation easier, protect computer security package from the compressed channels;
3. Reconstruction of the virtual drive function optimization, the point that is used, to meet everyone's habits;
4. Continue to beautify the main interface icons, more refined, more perfect detail;
5. The main interface window in response to changes in the region increased, adjust the window more heart;
6. After the repair batch file rename files in drag "Start Rename" button unavailable BUG;
7. fix file display area dividing line overlapping BUG;
8. Other details of the optimization and repair BUG;

Jany   9 #203 27.02.2015 03:40

@Janko2: Przydało by się pozamieniać te chińskie ozdoby :P

MrBeckham666   15 #202 27.02.2015 01:43

@Janko2: dobrze wiedzieć:) już się bałem że nowa wersja się nie ukaże:) bardzo dobry kompresor:)
nie masz jakiegos changeloga ze zmianami w nowej wersji?

Janko2   2 #201 26.02.2015 07:25

@dzordzo: Dzięki, sprawdziłem - virustotal wykrywa zagrożenie w 2345PicViewer.exe. Spowodowane to jest spakowaniem PE przy pomocy mpress'a. Powoduje to w przypadku niektórych antywirusów fałszywe alarmy. Pisałem już o tym przy okazji jakiejś wcześniejszej wersji HaoZip. Plik ten zastępuje chińską przeglądarkę i wywołuje domyślny program do przeglądania obrazów. Przy odrobinie wolnego czasu postaram się dołączyć do instalki rozpakowany plik 2345PicViewer.exe oraz uzupełnić tłumaczenie w plikach graficznych skórki i w xml dopasować okienka do tłumaczenia. Pozdrawiam

dzordzo   1 #200 25.02.2015 14:53

@Janko2 Świetna robota, zainstalowałem i jest po Polsku, tylko jest takie małe ale, przyszło mi do głowy spakować zwykłym zipem to co zainstalował i wysłać na virustotal gdzie wcześniej wysyłałem instalkę i nic nie wykryło a teraz zonk i sześć silników wykrywa trojana i inne adware.

MarkosX   2 #199 07.02.2015 20:36

@Janko2: świetna wiadomość, czekam z niecierpliwością i góry dziękuję za włożoną pracę.

Janko2   2 #198 05.02.2015 16:13

Plik językowy jest przetłumaczony, pozostały drobne poprawki. Do (chociaż częściowego) przetłumaczenia pozostała domyślna skórka. Myślę, że w przyszłym tygodniu coś udostępnię. Pozdrawiam.

MrBeckham666   15 #197 05.02.2015 15:11

@Indila (niezalogowany): lepiej nie po co mają pojawić się nie oczekiwane problemy.

  #196 06.01.2015 22:24

Witam wiadomo kiedy będzie wersja 5 ??

testowo   6 #195 29.12.2014 00:44

czekam na 5 :)

Janko2   2 #194 09.12.2014 11:24

W wersji HaoZip 5.0.1.9810 nie było mozliwości ddodania tłumaczenia (program po prostu sie "wysypywał"). W najnowszej wersji obsługa lokalizacji działa prawidłowo, co do linii poleceń - nie wiem czy działa prawidłowo, problem był przeze mnie zgłoszony.

Janko2   2 #193 09.12.2014 11:18

@Jacks: Raczej po Świętach. W związku ze zmianą interfejsu jest dużo zmian w pliku tłumaczenia.

  #192 02.12.2014 18:23

@Jacks: oby jak najprędzej.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.